Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) HofiZoli válasza kungzi (#18997) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Azt nem hinném, hogy egy komplett csomag ingyen lenne,inkább egy olyat tudok elképzelni, hogy ha van bármilyen upc-s szolgáltatásod, akkor pl egy 7-8 csatornából álló alap csomag van ingyen. Ha nincs dvb-c képes tv-d, akkor párszáz forintért adnak egy stb-t. Aztán ki tudja ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#19002) kabelmania27 válasza HofiZoli (#19001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én sem, de az általad leírt fta dvb-c adásra szerintem van esély. Jelenleg több digitális előfizető van mint analóg. UPC oldalról:"A vállalat 2014. március 31-i adatai szerint a UPC az 1,5 millió magyarországi háztartást elérő, korszerűsített hálózatain összesen 246 ezer analóg kábeltelevíziós, 388 ezer digitális kábeltelevíziós, 528 ezer szélessávú internetes, és 460 ezer telefonos szolgáltatást üzemeltet előfizetői számára." 142ezerrel több a dtv-s

[ Szerkesztve ]

(#19003) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#19002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Jelenleg több digitális előfizető van mint analóg"

Ez lehet, de vigyázz, mert ez az adat csalós! Lehetnek többen olyanok mint én, akiknek csakis azért van digitális előfizetésük, mert anno így tudtam jóárasítani a RubiCom-tól áthozott 12000Ft körüli előfizetésemet, de igazából a box ritkán van bekapcsolva, ha akkor lehetett volna tovább vinni az analóg silver-t digitális nélkül is, akkor nálam se lenne box!

Ez kb. olyan, mint T-nél a tripla kedvezmény, aztán a telefont sosem használja, rá sincs dugva a modemre, de fizeti, mert így kapja jobb áron a csomagot!

[ Szerkesztve ]

(#19004) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#19003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazad van, régebben linkeltem ezt a cikket. Költői kérdés hogy az analóg tv előfizetők hány %-s van Trió S-ben.

[ Szerkesztve ]

(#19005) tomp válasza kungzi (#18997) üzenetére


tomp
félisten

Miért lenne ingyen a bronze? Analógon sincs ingyen. Maximum a közszolgálatit adnák szerintem ingyen.

(#19006) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az UPC által "adott" youtube app-ba nekem minden be kell jelentkezni és párosítani az eszközt. Én bénázom el, hogy nem tudom ezt vele megjegyeztetni?

(#19007) kungzi válasza tomp (#19005) üzenetére


kungzi
veterán

vagy akkor olyan árban adnák, mint az analóg bronzot, de 1 boxot szinte biztos ingyen fognak adni szerintem. Legalább is, akinek csak analóg bronz előfizetése van.

(#19008) Mate válasza tomp (#19005) üzenetére


Mate
nagyúr

Ingyen bronze alatt szerintem azt érti, hogy ha előfizetsz digitális csomagra, akkor minden olyan tv-n, amihez nem kérsz kártyát vagy boxot, a bronze csomag elérhető lesz.

(#19009) tomp válasza kungzi (#19007) üzenetére


tomp
félisten

Biztosan olcsóbb lesz a digitális ha lekapcsolják az analógot. Az az idő, hogy egy díjért több tv már elmúlt.
Max ha annyira jó szívű a upc akkor esetleg hűség alatt kedvezményesen adnak boxot(jelképes összeg) vagy ingyen adnak kártyát.

(#19010) kabelmania27 válasza tomp (#19009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg lekapcsolás után nem fognak menni modulátorok+műholdvevők.

(#19011) student válasza Intruder2k5 (#18978) üzenetére


student
őstag

Van a házban 4db tv.
analóg bronze van, hogy ha váltunk digitálisra akkor minden olyan tv-hez ami nem tud dvb-c venni kell egy boxot?
tehát 4-ből 3 régi katódosak, az új lg tudja dvb-ket

(#19012) kabelmania27 válasza student (#19011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az új tévén nézheted a digitális adásokat másik három készüléken az analógot.

(#19013) student válasza kabelmania27 (#19012) üzenetére


student
őstag

akkor nincs is szükség mediaboxra?
de hogy van ez, fizetem digitalis árát és akkor egyszerre küld digital és analog jelet?

[ Szerkesztve ]

(#19014) kabelmania27 válasza student (#19013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Most is van digitális jel csak nincs hozzá kártyád, ha a tévéd tudja a CI+ szabványt kérhetsz médiacardot nem kell box.

(#19015) dokee78


dokee78
félisten

Ha nincs hűség nyilatkozatom és le akarom mondani a szolgáltatást akár hónap felétől is megtehetem?
Mennyi idő,amíg kikötik?

(#19016) poli27 válasza dokee78 (#19015) üzenetére


poli27
veterán

8 napos felmondási idő van a törvény szerint!

(#19017) student válasza kabelmania27 (#19014) üzenetére


student
őstag

:R

(#19018) dokee78 válasza poli27 (#19016) üzenetére


dokee78
félisten

Azaz 8 nap múlva kötik ki?

(#19019) Mercutio_ válasza kabelmania27 (#19012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ő biztos, hogy ezt kérdezte?
Ha digi bornzra vált tudja majd használni a 3 hagyományos és 1 LCD TV-t:?
Digi bronzban van analóg csatorna is a koaxon?

club1: :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19020) club1 válasza Mercutio_ (#19019) üzenetére


club1
veterán

Analóg bronze kínálat van Digi bronze mellé.

(#19021) poli27 válasza dokee78 (#19018) üzenetére


poli27
veterán

Ha felmondod holnappal pl 8 nap múlva kötik ki igen,elvileg ennyi a felmondási idő!

(#19022) dokee78 válasza poli27 (#19021) üzenetére


dokee78
félisten

Köszönöm szépen!
Az jó mert a másik szolgáltató 15 napon belül köti be.

(#19023) Mate válasza dokee78 (#19022) üzenetére


Mate
nagyúr

Digi? :D

(#19024) dokee78 válasza Mate (#19023) üzenetére


dokee78
félisten

:K

(#19025) HD


HD
csendes tag

Sziasztok, Tudom, hogy kicsit offtopic, de a vidanetes topic az eleggé halottnak tünik, és a kérdésem szerintem szolgáltató független. Kábelnetröl van szó unokatesoméknál Fertőd, D-Link DCM-301es docsis3.0-ás modem van használatban. A jeleröségeket csatolom képként, jól gondolom, hogy ezek az értekek itt a vidaneten is rosszank számitanak? UPC-nél ugye feltöltési powernek 50 alatt kell lennie, itt 57 akkor ez gondolom itt sem jó, szóval a kérdésem nagyon rosszak ezek az értékek? Ha jó lenne itt is 1nél több csatin menne a feltöltés? köszi a választ elöre is.

[ Szerkesztve ]

(#19026) Mate válasza HD (#19025) üzenetére


Mate
nagyúr

Rosszak a értékek, bár nem feltétlen csak az a baj.

Docsis 3.0-ás hálózata van a Vidanetnek arra?

Hogy néz ki a kábelezés, osztók?

(#19027) poli27 válasza HD (#19025) üzenetére


poli27
veterán

sztem itt 4/1 es felállás van a cmtsben,de attól határérték a viszirány, hogy van elosztva a kábel milyen osztüval jó lenne 50 alá levinni,mondjuk az első osztóba bekötni a netkábelt pl...

(#19026) mate3553 Ha nem Docsis 3 hálózata lenne akkor hogy lenne több freki amin megy a modem? :)

(#19028) Mate válasza poli27 (#19027) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyszerre két hsz-t írtam, elcsúsztam kicsit :D

(#19029) kabelmania27 válasza HD (#19025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól gondolod, határeset az adási, fogadd meg poli27 és mate3553 tanácsát azaz nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.
Mivel Vidanet Telekom leányvállalat ezért inkább Telekomos topicba tartozik a kérdés, ettől független nem probléma, hogy ideírtál az a lényeg hogy tanácsot kaptál.
rím lett belőle:D

[ Szerkesztve ]

(#19030) HD válasza poli27 (#19027) üzenetére


HD
csendes tag

Hello, elösször is köszi a választ mindenkinek, akkor jól gondoltam, hogy ezek a standard vételi és adási értékek "szabványosak", tehát az 57 adási az itt is rossz nem csak a UPC-nél. Azt nem tudom, hogy dosics 3as e a halózat, a modem kezdölapján írja ki, abbol gondoltam, de ugye attol, hogy a modem tudja ezt a szabvanyt attol még a hálozat lehet régebbi, felölröl gondolom kompatibilis. Elosztás át lesz nézve, mert biztos, hogy nem jó, régebbi hatalmas családi ház 5-6 tv-vel, ezeréves kábelekkel, milló helyen osztva...., szóval úgy rossz ahogy van. A net elött 2 osztó van az biztos, szerintem 2db "sima" 2es splitter, aztan a tv-kre ez utan van meg tovább osztva. Tehát 7dB kapasból lejön a netes ágon, úgy kellene megoldani, hogy a bejövő kábelra egy leágazót, és a minimális csillapitású ágra a modemet direktbe, a TAP-ra meg mehetne a 6-os osztó a tv-k-nek, kerdés lenne e élvezhető kép, vagy tv-ágon erösiteni is kell, ez majd elválik. Csak nem egyszerű a dolog, mert falban csatornában a kábelek, és át kell tervezni mindent, mert sok helyen sorosan van megolda, szobárol szobára, mondjuk ez a netet nem befojásolná, ha az analóg kép élvezhetó maradna, akkor az már mind1, hogyan van osztva, nem érdekel, net legyen jó, meg 1 helyen van digitális stb HD csomaggal mondjuk ott most sincs gond, megy szépen.

(#19031) kabelmania27 válasza HD (#19030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy kell csinálni hogy a bejövőre teszel egy kettes splittert egyik ág modem másik ág hpf utána erősítő aztán tévékre kettes/hármas/négyes splitterrel lehet osztani. Ha egy osztó után (vagy osztó nélkül) is magas az adási be kell jelenteni hogy állítsanak az erősítőn. Kábeleket sem ártana cserélni 3x árnyékolásúra.

[ Szerkesztve ]

(#19032) tomp


tomp
félisten

Na az év elején beígért UPC TV alkalmazás frissítés megjött. Mávos beütése van.(nagyot késett)
Használhatóbb lett! Végre van valami hasznos dolguk az idén! :C

(#19033) facan


facan
tag

Úgy látszik hogy történt valami, bár nem szeretném elkiabálni :)

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.7 dBmV 36.8 dB
Channel 2: 1.9 dBmV 37.2 dB
Channel 3: 1.3 dBmV 37.4 dB
Channel 4: 1.6 dBmV 37.2 dB
Channel 5: 2.1 dBmV 37.2 dB
Channel 6: 1.8 dBmV 37.6 dB
Channel 7: 1.3 dBmV 37.3 dB
Channel 8: 0.8 dBmV 36.5 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 42.0 dBmV
Channel 2: 43.0 dBmV
Channel 3: 40.5 dBmV
Channel 4: 41.2 dBmV

(#19034) kabelmania27 válasza facan (#19033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Javultak az értékek:)

(#19035) facan válasza kabelmania27 (#19034) üzenetére


facan
tag

Ami lényegesebb, hogy az utolsó szakadás pontosan egy napja volt...
Hát remélem hogy megjavították, bármi volt is rossz a hálózatban.

(#19036) kabelmania27 válasza facan (#19035) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Teszteld indíts le valami jó kis letöltést közben nézz valamit youtubeon pl ezt vagy ezt valami hd-t.

[ Szerkesztve ]

(#19037) anonymus89 válasza blakey (#18836) üzenetére


anonymus89
addikt

Hogy-hogy nem digitális? :F

No a lényeg ma kijött a szervizes kollega és mivel úgymond minden érték rendben volt így arra a következtetésre jutott, hogy betett egy Galvanikus leválasztót egyből el is tűnt a csíkozódás a képről. reméljük megoldotta a problémát.

Majd elfelejtettem, akinek esetleg scart csatlakozós mediaboxa van az most ingyen lecserélheti, ha megrendeli az új mediabox-hoz a 21 HD csatorna opciót és kipostáztatja.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19038) canniball válasza anonymus89 (#19037) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy nem digitális hogy a scart analóg jelet továbbít, a HDMI ami digitális (lenne).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19039) blakey válasza anonymus89 (#19037) üzenetére


blakey
titán

Ahogy canniball szaktárs írja :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19040) anonymus89 válasza canniball (#19038) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, a héten elintézem a HD-s box postáztatását.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19041) Mercutio_ válasza anonymus89 (#19037) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha megrendelek 21 csatornát az nincs ingyen, ahhoz meg, hogy ezt HD-ban nezhessem kénytelenek hdmi-s boxot adni, de ez eddig is így volt nem?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19042) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Elméleti kérdés:

Meglévő tv előfizu mellé ha kérek még egy boxot, az csak nálam működik, vagy a "szomszédnál" is? Másik kérdés, hogy milyen messze lehet ez a "szomszéd" ?

(#19043) kabelmania27 válasza Jamboo529 (#19042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bárhol működik UPC területen max ha más településre viszed újra kell telepíteni.

(#19044) wmati válasza kabelmania27 (#19043) üzenetére


wmati
addikt

Meg csatorna kiosztás el térhet + - egy csatorna.

(#19045) kabelmania27 válasza wmati (#19044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, mindenhol más helyi csatornák vannak, de a többi adás mindenhol ugyanaz.

(#19046) club1 válasza Jamboo529 (#19042) üzenetére


club1
veterán

A másik helyen is be kell legyen kötve az upc kábele. És azon a kábelen ne legyen olyan szűrő, ami megakadályozza az előfizetés használatát. Ráadásul ha külön hálózatkódot kell használni a másik településen, le is buktatod magad. Bár ez utóbbi kérdéses (már hogy ezt látja-e a upc).

(#19047) anonymus89 válasza Mercutio_ (#19041) üzenetére


anonymus89
addikt

Tegnap ajánlotta a call centeres ügyintéző.
link

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#19048) v.attis


v.attis
őstag

Hali mindenki!
Hallottam sok mesét arról, hogy felhívtak valakit júpíszísek és elképesztő kedvezményeket adtak, csakhogy a kliens náluk maradjon.
Na, ezt hogy lehet kiharcolni? Trio S csomagom van és az analóg csomag elég szegényes. Viszont a net nekem elég. A telefon is elég. Inkább két tévére kéne digitális csomi, két sima (akár SD) médiaboxszal.
Csakhogy ez már majd dupla ár a jelenlegi helyett, mert most erre 4990-et fizetek, az meg majdnem 8 rugó lenne, ha jól olvasom a dolgokat. Azért annyit nem ér, mert csupán a doku csatornák és a mesék kellenének.
A hűségem lejárt már hónapok óta, szerencsére az ár maradt a hűségidőn túl is.

[ Szerkesztve ]

(#19049) Out válasza v.attis (#19048) üzenetére


Out
addikt

Nem kell dupla digitális csomagot rendelned. Egy digitális előfizetés kell és hozzá két box, ami + 800 Ft-al lenne neked többe most.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#19050) Mate válasza anonymus89 (#19047) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez mindig is így volt. Első boxért nem kellet külön fizetni és HD-s boxot adtak, mivel mással nem lehet igénybe venni a HD-s boxot.

Viszont egyszeri díjért cserébe adnak hd-s boxot HD csomag nélkül is. Ebben az esetben 4 csatorna van csak HD-ban.

v.attis: Ha csomagban gondolkodsz, valóban 7000+890-be kerülne, vagyis közel 8000 Ft-ba. Csomag nélkül többre jönne ki és nem lenne az árban csak 30-as net.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.