Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) cof válasza Csabi1984 (#109000) üzenetére


cof
veterán

Miért mi van az egyesen? Most is olyannak kellene lennie, M1-1, M2-2, Duna-3...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109002) Csabi1984 válasza cof (#109001) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor újra kell hangolni a Tv-t? Nekem médiakártyám van és apunál is
1 - nem elérhető
2 - M1
3 - Nem elérhető
4 - M2
A nem elérhető helyek nincsenek is a számozásban tehát 2-es hely az első majd utána 4-es.
Ahogy a csatornalistán is van.

[ Szerkesztve ]

(#109004) cof válasza Csabi1984 (#109002) üzenetére


cof
veterán

Persze, hangold újra. A nem elérhető helyeken az SD verziók voltak, de az megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109005) PrometheusX válasza ates2 (#108957) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Én is észrevettem, pont ezért jöttem ide.

Nálam külföldi-belföldi névfeloldásra ugyanezt csinálja. Google Public DNS szerverek címe van megadva (8.8.8.8; 8.8.4.4), és előfordul az, hogy gondolkodik oldalakán több másodpercig, aztán connection timed out hibaüzenetet kapok. Oldalfrissítés után pedig azonnal megjelenik a betölteni kívánt oldal. Ez minden eszközömnél előfordul (legyen az vezetékes vagy vezetéknélküli).

Ami a másik hogy Ubuntu DVD letöltése során ugyanez a helyzet. Próbál csatlakozni a trackerhez, percekig, sikertelenül. Aztán a torrentet újraindítva azonnal csatlakozik.

Hozzáteszem, még nem modem üzemmódban van a CB, sajnos még nem tudtam elhozni a saját routeremet előző lakásomról. De ha így megy tovább a dolog, akkor már holnap elmegyek érte...

(#109006) Csabi1984 válasza cof (#109004) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azt tudom, hogy megszűnt és ezért volt kérdés magától fog helyre jönni vagy automatikusan helyre fogják hozni (csatornaáthelyezéssel)?

(#109008) Csabi1984 válasza #72445440 (#109007) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azt gondoltam, hogy nem tudják távolról belenyúlni legalább is a vodafone.

(#109009) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#109008) üzenetére


Csabi1984
addikt

Újra hangoltam a TV-t ugyan úgy az M1 HD a 2-es helyen van, az M2 HD a 4-es helyen.

(#109010) MadMancs válasza Csabi1984 (#109009) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam is ugyanez. Ujrahangolas után 2, 4,6, 8 stb 1, 3, 5, 7 nincs csatorna telepítve. Voda szabja meg melyik hol van. Kivéve teljes keresés szolgáltató választás nélkül. Végülis nekem jó így, léptetésnél átugorja ahol nincs semmi.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#109011) Csabi1984 válasza MadMancs (#109010) üzenetére


Csabi1984
addikt

Gondolom a teljes keresésnél látszóik az 1 helye csak fekete kép van ugye?

(#109012) kezo0 válasza #72445440 (#109007) üzenetére


kezo0
addikt

Egyelőre a médiaboxokon is a 2, 4, 6 stb. helyeken vannak a fogható csatornák, az 1, 3, 5 stb. pedig üres, a tévéken pedig ugyanez a helyzet, ezen egy újrahangolás nem segít. Az más, ha van mód a tévén egyéni csatornasorrendet kialakítani, de ez a lehetőség eddig is megvolt – kivéve, amelyik tévén nem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109013) cof válasza Csabi1984 (#109009) üzenetére


cof
veterán

Akkor még nem vették ki a MUX-ból a stream-et, csak üres. Majd remélhetőleg eltüntetik teljesen, mert így most hiába nincs adás, a helyet mégis foglalja a MUX-on, csak már sávszélt nem eszik. Persze akkor is majd neked kell újrahangolni a TV-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109014) kezo0 válasza kezo0 (#108813) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most kaptam erről mailt. A hírben szereplő dátum helyett aug. 19-én lesz, 22h-tól.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#109015) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

"Ügyes a Vodafone"!
Most már végre sikerült belépni a mobil aplikációba, valamint a számítógépről is a MyVoda fiókba.
Igaz csak a mobil előfizetésemet látja!
Megnéztem volna az összevont kábelest is.
De oda már nem enged belépni! mintha nem is lenne két különböző kábeles előfizetésem! Ami korábban két aktív Voda fiókot jelentett!
Kíváncsi leszek ezek alapján hogyan tudom majd a számlákat kifizetni!
Minek kellett elrontaniuk??!!

(#109016) ates2 válasza PrometheusX (#109005) üzenetére


ates2
senior tag

tegnap valami gebasz volt külföld fele mert elég sok fele 600-900 ping volt,mára már ez 30-as.
De névfeloldás dolog érdekes néha igen.

(#109017) MadMancs válasza Csabi1984 (#109011) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem, teljes keresésnél csak azt tárolja el ahol ténylegesen van valami, és nem veszi figyelembe voda sorrendet.
Ha úgy hangolom hogy kiválasztom UPC mint szolgáltató és megadom kezdőfrekvencia és azonosító akkor SD csatik helyére azt írja nincs telepített csatorna, viszont sorszámozásba beleveszi.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#109018) Csabi1984 válasza MadMancs (#109017) üzenetére


Csabi1984
addikt

Így értem én is UPC szolgáltató módban kerestem, nem teljes módban :)

(#109019) cocka


cocka
veterán

Valaki tudja, hogy ezek az álcsatornák micsodák?

CDT
Game01
Game02
Game03
Game04
Games Portal
GM 3.0
iTV Portal
Minibill
News
Quad Barker
Radio2
Radio_VF
Remote Booking
Selfcare
Thinclient 3
Thinclient HD
Thinclient SD
TV Guide
TV Guide Replay
VOD
VOD-temp
Weather
Vod 2 half barker adult
Vod 2 half barker kids & adults

Pl. a CDT, a GM 3.0 vagy a Quad Barker vagy a Thinclient vagy a Remote Booking, esetleg a VOD-temp vagy ezek az egyéb barkerek. Ezek valami ajánló programok vagy mik?

Az HBO-kkal azonos frekin: Code Download.

Egy jó pár csatorna COD és COD2 végződéssel, természetesen az adott helyeken nem jön be semmi.

[ Szerkesztve ]

(#109020) MadMancs válasza cocka (#109019) üzenetére


MadMancs
veterán

Adatcsatornák.
De igen, ez a hátránya a szolgáltató független teljes keresésnek. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#109022) Intruder2k5 válasza #72445440 (#109021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Meg a régebbi, beépített modemes, koax nélküli boxokon műsor visszanéződ."

Nem inkább a régebbi, beépített modemes, UTP nélküli boxokra gondolsz? Pace, CISCO, etc...

(#109024) cocka válasza #72445440 (#109021) üzenetére


cocka
veterán

Jó sejtem, hogy valami ilyesmiről van szó, meg csomót az angoltudásom alapján ki tudtam következtetni, de az ilyen rövidítéseket nem, hogy CDT.

Pl. GM 3.0-áról fogalmam sincs.

iTV Portal, talán internetes TV portál?

Minibill talán az, ha valamit "veszel" a boxon keresztül.

A barkert kisakkoztam, valami reklámcsatornák: [link]

Remote booking az akármi is lehet távoli megrendelés, előrendelés, de hogy mit..

Selfcare ez ugye egészségmegőrzést meg öngondoskodást jelent vagy valami ilyesmit, asszem ez a vodaboxnak a cucca

Thin client az meg ha jól értem valami kliens-szerver alapú terminál gép, mint pl. amilyen néha főiskolákon/egyetemeken is szokott lenni.. de hogy ebben a kontextusban mivel is kéne egy szervernek a boxokat kiszolgálni, ráadásul három különböző csatornán, az rejtély.

TV Guide az nyilván = EPG
A replay verziója meg valószínűleg a műsorvisszanéző.

VOD-ot értem, hogy a kérés alapú videolejátszás, de hogy ennek minek -temp..Ja feltételezem talán az lehet a hátterében, hogy az esetlegesen megvásárolt tartalmak ideiglenesen elérhetőek legyenek.

Barker ügyben írhatna valaki, hogy a két utolsó mit jelent. Talán azok a folyamatos reklámvideók, amik egy-egy ajánlócsatornán mennek?

Szóval tudja valaki ezekből miért vannak a két alap (ugye mert az SD-t sem tüntették el, csak nincs adás) verzión kívül ilyen CODakármik is?

AXN COD
CN COD
Discovery COD
Disney COD
Filmbox COD2
HBO COD
M1 COD
M2 COD
Minimax COD
Nickelodeon COD2
RTL Klub COD
TV2 COD
Viasat COD

Analógiát vélek felfedezni az analóg csatornákkal, de pl. a Disney, a Filmbox, az HBO, a Minimax és a Nickelodeon már benne sincsenek az analóg listákban.

(#109025) MadMancs válasza cocka (#109024) üzenetére


MadMancs
veterán

Horizon Go ÁFSZ ben találtam róla pár infót.

Jelentsen is bármit.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#109027) cocka válasza #72445440 (#109026) üzenetére


cocka
veterán

MadMancs: Köszi, megvilágosodtam mi az a COD. Tényleg van a médiaboxnak olyan része, ahol konkrétan elvileg tévéműsorokat lehet egyenként megvenni és visszanézni, csak ezt a szeletet is sikerült a UPC-nek is az évek során módszeresen kigyomlálnia. Ma már a 90%-a ennek a résznek semmit nem tartalmaz, ami van az is fizetős.

időjárás-jelentéstől

Ja az AccuWeather médiaboxos verziójára gondolsz? Az azért volt gáz, mert azt vélhetően valami mozivászon méretű tévére tervezték, mert túl aprók voltak a betűi. Semmit nem lehetett elolvasni.
Egy rövid időre volt Google Maps is, az is mozivászonra tervezve, irdatlan lassú volt és a felület valahogy sokkal részletesebb volt, mint a weben, tehát talán ezért is úgy laggolt, mint állat.

beépített minijátékokon

Igen azokra emlékszem. Azokról még youtube videót is találtam. Tán még értesítést sem küldtek róla anno, egyszerűen csak elvették.
Ha jól rémlik volt valami piramisos számos, meg egy pasziánsz, de talán nem is mind volt túl gyors. Úgy meg nem olyan jó ezeket még próbálgatni se, hogy közben köhög a hardver. LOL

A youtube-ra emlékszem, annak a megszüntetését viszont bejelentették. Addigra már mindegy volt, mert tudtam máshogy nézni youtube-ot a tévén. Mostanában is tudnék, csak egyre ritkábban a sok reklám miatt, meg ha elindul a reklám, az rendszerint mondat közepén, és mivel a lejátszóm sem valami acélos hardver marha sokat kell várni a visszatöltésre is... de a legjobb mikor konkrétan az egész lejátszó lefagy a hülye youtube reklámok miatt és újraindul. LOL Meg a youtube tré felülete miatt a visszatekerés is nehézkesebb, mintha mondjuk DLNA-n nézném ugyanazt.

Az egyes csatornáknak volt saját videótáruk! Erre még a PhilipsHD és a CiscoHD boxomról emlékszem! Eleinte a saját tartalmaik csak ott voltak visszanézhetőek, nem voltak elérhetőek a közös műsorújságból!

Igen írtam itt eme hsz.-ben, hogy még most is van, de a régi kínálathoz képest a nagyját elvették, ami maradt annak a nagyja fizetős, alig pár videó nézhető vissza ingyen. Ja és szerintem ezek nem klasszikus visszanézők csak részben, mert olyan tartalmakat is kínáltak, ami jellemzően tévéműsor volt ugyan, de vagy már lekerült műsorról (tehát 7 napnál régebbi) vagy soha nem is volt adásban.

a TV adásokat (hacsak nem telekomos területről van szó) DVB-C-n veeszi, minden mást pedig interneten, külön Ethernet porton keresztül vesz.

De mivel itt van egy rahedli adatcsatorna, valószínűleg először a DVB-C-n keresztül kell a boxnak kvázi "egyeztetnie", hogy milyen kommunikációt folytasson Ethernet porton.
Ugye tudjuk, hogy a DVB-C-n Ethernet nélkül is folyik internetes kommunikáció, vagy legalábbis belső hálózati, mert azért a beépített modemes médiaboxok kapnak egy 10. akármi kezdetű IP-t.

Nekem is PaceHD van még. Nincs HDD tehát kevesebb a hibalehetőség is. Viszont gyanítom, hogy a CiscoHD és a többi beépített HDD-s modemes HD médiabox procija sem valami acélos, mert a PaceHD, ahhoz képest, hogy mennyire puritán az egész (meg látszólag nem világmegváltó feladatokat kell végrehajtania), relatíve lassú.

Ja igen még az jutott eszembe az öndiagnosztika kapcsán, hogy nemcsak az "interaktív appokat" gyomlálták ki végleg, hanem a műszaki teszt során lejátszott videót is. Amikor indulna az ominózus videó lejátszása, akkor egyszerűen kikapcsol a box. Újra be kell kapcsolni. LOL

(#109029) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

Az RTL2 másnál is eltűnt a Horizon Goból? Nyaralóban vagy másodmonitoron szoktam használni a Horizont androidon vagy PC-n, nemrég még megvolt az RTL2.

fred

(#109030) blakey válasza freddirty (#109029) üzenetére


blakey
titán

Az SD igen, a HD ott van, de csak a műsorújságban, nézni nem lehet. Amúgy Viasat3 nem nézhető.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#109031) Toth_Jani válasza freddirty (#109029) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Tényleg eltűnt, és nem csak az hanem miden aminek van HD verziója.
Be kell pipálni a csatornáim között.
De ez csak akkor gond. ha korlátos mobil netten akar valaki mindenáron TV-t nézni.

(#109032) Kgb_VTi


Kgb_VTi
csendes tag

Fél óránként elmegy a net 5 percre, elég idegesítő :W

(#109033) fokukac


fokukac
nagyúr

Otthon hajnal óta nincs net. UPC pova! (tudom, már vodafone). Már volt egy 40 perces bejelentési kísérletem telefonon, de nem jutottam el ügyintézőhöz, csak hallgattam a zenét.

Bejöttem a munkahelyemre, gondoltam, megpróbálom online bejelenteni a hibát, de ez fogad. Egyszerűen zseniális ez a cég, de tényleg.... :C Mióta volt a fúzió, katasztrófa... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#109034) MiZo1990 válasza fokukac (#109033) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

ugyfelszolgalat.hu@vodafone.com

(#109035) LouiS22 válasza fokukac (#109033) üzenetére


LouiS22
veterán

Telefon félretesz kihangosítva, közben dolgoz.

A létező legszarabb megoldás emailben/online hibát jelenteni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#109036) fokukac válasza LouiS22 (#109035) üzenetére


fokukac
nagyúr

Igen, ezt csináltam 40 percet, de meguntam azt az idegesítő zenét...
Mióta volt a merge, azóta elérhetetlen az ügyfélszolgálat.... Azért a UPC-s időkben ilyen nem volt, hogy még be se tudjam jelenteni a hibát....

Közben, most 6 óra elteltével újra próbálkoztam, és hívószám alapján egyből bemondta, hogy az adott területen nem működik a szolgáltatás, este 7-ig várhatóan megcsinálják, kérek-e értesítést sms-ben, stb. Azért ez a része profi, de hogy amíg valamelyik másik user ne tudja bejelenteni, addig ez se ideális , csak ha már tudnak róla...

@Mizo: kösz a tippet.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#109037) LouiS22 válasza fokukac (#109036) üzenetére


LouiS22
veterán

Megértelek egyébként.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#109038) freddirty válasza blakey (#109030) üzenetére


freddirty
senior tag

Valószínűleg az történt, hogy rámentek fűnyíróval az SD csatornákra aminek van HD csatorna verziója. De az RTL2-nek csak az SD csatija volt online nézhető a horizonon, ergó sikeresen kinyírtak működő csatikat is. Elképesztő a hozzánemértés. Egyre inkább hajlok arra hogy otthagyom ezt a csoda társaságot. Direkt nem hosszabítottam hűséget, hogy lássam milyen lesz ez az Upc->Voda technikai migráció. Úgy néz ki jó döntés volt...

fred

(#109039) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok! Vodafone tv taviranyitojat probalom beallitom ahigy le van irva de mashogy funkcionalnak a gombok. Egy samsung tvhez allitom. Mit tudok tenni h mukodjon?

(#109040) MiZo1990 válasza freddirty (#109038) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Más csatornák sem elérhetőek már a Horizon GO-n, pl. Arena4, Paramount.
Egy kivezetés előtt álló dolgot nem fognak "fejleszteni".

(#109041) blakey válasza freddirty (#109038) üzenetére


blakey
titán

Horizon Go kivezetésre kerül, így arra már nem kéne alapozni, majd megkapod a Voda app-ot és akkor lehet újra gondolni a dolgokat. Tehát Horizon GO már "halálra van ítélve".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#109042) jeni válasza blakey (#109041) üzenetére


jeni
félisten

és m lesz otthon helyette?
amúgy az appli se megy sőt a neten se tudok belépni mert büdös jelszót kér állandóan,holott én nem kértem jelszó módosítást

(#109043) cocka válasza LouiS22 (#109035) üzenetére


cocka
veterán

Főleg hogy csak automata választ kapsz, aztán megvárják, hogy a 30 nap lejárjon és a 30. vagy 31. napon felhívnak telefonon, hogy akkor az email miatt hívnának. Természetesen rosszabb ajánlatot kapsz, mintha te hívtad volna őket. Tehát nem szabad velük emailben/online formon tárgyalni.

(#109044) cof válasza jeni (#109042) üzenetére


cof
veterán

Otthon? Ott a kábelTV nem?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109045) Nordik


Nordik
őstag

3 napja befizettem online bankkártyával a szamlamat, de még mindig látszódik az oldalon. Mennyi idő szokott lenni mire jóvá írják? Tegnap lejárt a fizetési határidő és így azt írja tartozásom van, holott nem csusztam ki belőle. Vagy ezzel ne foglalkozzak? :U

(#109046) kabelmania27 válasza Kgb_VTi (#109032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

[ Szerkesztve ]

(#109047) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Létezik hogy a Horizon Go-ból eltűnt az Arena4 ? Más is tapasztalt ilyet, vagy lemaradtam valamiről?

(#109048) unicumnext válasza T 1000 (#109047) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Néhány sorral feljebb volt róla szó, igen kikerült, mivel kikerültek az SD adók a Vodafone kínálatából amiből van HD, ez érintette a Horizont is, még ha ott nem volt HD. Hamarosan vége a Horizonnak, kivezetés alatt van, jön a VodaTV app.

(#109049) cof


cof
veterán

Egyébként a Kodis HorizonGO kiegészítőben még ugyanúgy mennek a csatornák, Arena4, RTL2, Paramount... szóval a streamet nem lőtték le.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109050) LouiS22 válasza cocka (#109043) üzenetére


LouiS22
veterán

Ahogy mondod!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.