Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) taip válasza Angel2014 (#25649) üzenetére


taip
senior tag

Egyrészről tv-t és nem tv-ét.

Másrészről nem kell a tv-vel semmit csinálni, hanem megrendeli a Digital Bronz-ot, kap egy dobozkát távirányítóval, amit ráköt a tv Scart bemenetére. (Gondolom nem lapos tv.)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#25652) Angel2014 válasza facan (#25650) üzenetére


Angel2014
addikt

Digital bronz esetében ez csak akkor kell ha meghagyom a régi készüléket?

Taip: Kezdek kikészülni lemegyek és veszek neki egy laposat. :D

Azért tényleg szörnyű amit az UPC csinál nem szól másról mint a pénzhajszáról ,kiszolgáltatja az embereket már vagy 20 éve .

90 es években minden panelhoz tartozott egy földi csomag meg egy rádió is UPC fogta magát mindenhonnan leszerelte és az ö akaratukkal rákényszerítették az embereket hogy váltsanak csomagot náluk , mert nem tehettek mást kénytelenek voltak.Ez szabályos volt?
Most ugyan ez a helyzet a digitális és a hd csomagokkal.
De legalább adnák vissza amik voltak amikor vásároltam a lakást ....

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25653) taip válasza Angel2014 (#25652) üzenetére


taip
senior tag

Hiába veszel lapostévét, a digitális adáshoz mindenképpen kell valami eszköz (box vagy kártya).

Annyi a különbség, hogy az újabb tv-kbe lehet rakni kártyát, annak előnyeivel és hátrányaival együtt.

Egyébként pedig nem kötelező a UPC-nél előfizetni, plusz azt nem hiszem, hogy kevesebb adó van ma, mint a 90-es években...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#25654) mlinus válasza Angel2014 (#25652) üzenetére


mlinus
őstag

Én örülök hogy kivették a sok analógot. Az internet is gyorsulni fog, és stabilabban is tartja a sebességet mert rengeteg potenciális sávszélesség szabadult így fel. egész egyszerűen nem gazdaságos az analóg az újabb technológiákkal szemben.

(#25655) Angel2014 válasza taip (#25653) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem a kötelezőségről beszélek hanem az etikáról....
Gondolj bele neked hogy esne veszel egy lakást abban van egy alap 12 csatorna földi és 22 csatorna rádió.
én fogom leszerelem az egész házét felrakok egy kábeles kiosztást és használhatod havi 3000ft ért.ha tetszik ha nem .
nem akarom elhinni evvel nem sértettek szabályt vagy nem merül e fel bűncselekmény is.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25656) gduck válasza mlinus (#25654) üzenetére


gduck
addikt

+1

(#25657) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Jól sejtem, hogy ha rögzítés funkciót szeretnék, akkor box-ot kell kérnem a TV előfizuhoz, de ettől még nem fogom tudni a rögzített adásokat csak a boxon keresztülm megnézni ugye? Tehát a rögzített adásokat nem lehet kimásolni a boxból...

(#25658) canniball válasza schferenc77 (#25657) üzenetére


canniball
nagyúr

Jól sejted.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25659) gduck válasza Angel2014 (#25655) üzenetére


gduck
addikt

Etika? 6 éve párhuzamosan üzemelteti a UPC az analóg és a digitális adásokat! DUPLÁN!

Olyan ez mintha Te kapával, anyukád rotációs kapával művelné meg ugyanazt a területet kétszer, feleslegesen :D És ráadásul a gazt meg benne hagynátok, amitől nem tud rendesen fejlődni a burgonya. Szal leegyszerűsítve ANALÓG CSATI=GAZ! :D

[ Szerkesztve ]

(#25660) kungzi


kungzi
veterán

Az összes analóg csatit ki kellene vonni! Én ezt támogatom! :D

(#25661) taip válasza Angel2014 (#25655) üzenetére


taip
senior tag

Te olvasod is, amit írsz??

Nem tudom, honnan veszed, hogy 12 földi csatorna volt. Ha ez alatt az antennával foghatót érted, az biztosan nem volt így. Ha kábeltévére gondolsz, azt pedig valaki szolgáltatta és nem a lakásban "termett", csak úgy. Legálisan tutira nem.

Amúgy akkor világos, hogy lehet hozzájutni a sok csatornához, vagy csak jól esik egy kicsit puffogni előtte? :P

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#25662) Angel2014 válasza taip (#25661) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen köszönöm! Mindenkinek!
És a puffogás már utána volt :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25663) club1 válasza kungzi (#25660) üzenetére


club1
veterán

Kicsit gondolkodjatok már. Nincs ingyenes tartalom az analóg csatornák helyére. A gyorsabb net lehet hogy stabilabb lesz, de mire lehet folyamatosan kihasználni 240 Mbps-ot szerzői joggal védett tartalmak megszerzésén és megosztásán kívül? Arról nem is beszélve, hogy még mindig benne van az ászfben a havi 350 GB limit...

(#25664) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

:popcorn: bruhhaahhaaahaaa :D heheeeheee

Ha nem látom ,nem hiszem el...

Na mindegy,asszem beperelem az államot,mert mikor születtem,még lehetett lakást igényelni az államtól. Mosmegmá meg kell venni...ez bűncselekmény gyanúját is felveti. Ki is tépek egy kockás papírt azt írok valamelyik országos napilapnak-ak...

Uramisten...

(#25665) Intruder2k5 válasza kungzi (#25660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerencsére teljesen mellékes, hogy Te mit támogatsz, és egy darabig marad még az analóg is, sokak örömére!

(#25666) Zitronensaft válasza Zitronensaft (#25664) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mongyuk az is fura,hogy abba a tv-ébe nincs hova dugni egy boxot...

Ennyit a néhány hónappal ezelőtti okoskodásról, miszerint minek upc apps,mikor minden lakásban 3 smart tv van már úgyis..

(#25667) gduck válasza club1 (#25663) üzenetére


gduck
addikt

Ebben egyetértünk, a mostani net sebességek több is mint elegendőek, de ez nem csak a sebesség emelésről, hanem a stabilabb szolgáltatásról is szól! (A sebesség emelés csak az eszetlen konkurencia harc része :D ) Viszont + csatornák után sokan vágyakoznak ;) És észre kellene azt is venni, hogy milyen a UPC hálózatnak a felépítése, mert jelen esetben már AKADÁLY a sok analóg csatorna. Ráadásul, - mint azt már többször írtam is - több is mint korrekt a 6 éves átállási ciklus. Szóval ANALÓG csatik irány a KUKA :D

(#25668) mlinus válasza club1 (#25663) üzenetére


mlinus
őstag

és megérkeztünk a szokásos "mire kell az neked" témhához..

(#25669) Intruder2k5 válasza gduck (#25667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látom még neked sem tűnt fel, hogy ez nem kívánságműsor, mert ha az lenne, akkor többek közt nyilván rajtam is múlna, és akkor pl. tuti nem lenne egy sportcsatorna sem a kínálatban! Ezen kívül ha - a közeli jövőben - meg akarnák teljesen szüntetni az analógot, akkor azt most is meg lehetett volna tenni, illetőleg akkor már jó ideje nem fogadnának rá új előfizetőket, már pedig jelenleg még bárki előfizethet analóg kábel TV-re! Az meg, hogy kinek mi az akadály, nézőpont kérdése, engem semmiben sem akadályoz az analóg szolgáltatás, sőt... Nekem ez így megfelel, és ahogy mondani szokás, akinek nem tetszik, menjen másik szolgáltatóhoz! Műholdas UPC-nél pl. tuti nincs analóg, ugyanúgy a T-Home SatTV vagy IPTV esetén se!

[ Szerkesztve ]

(#25670) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

keménykezűen szerződést kéne bontani a desktruktív torrentezőkkel és máris stabil lenne a hálozat és maradhat a magyaregy a nagyinál is

/s

(#25671) Intruder2k5 válasza wjbhbdux (#25670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Manapság szerencsére még nem divat megszabni, hogy ki és mire használja az előfizetését, amíg nem csinál tényleg extrém forgalmat, és itt persze nem a 302GB-ra gondolok! Ezen kívül a torrent önmagában nem illegális, rengeteg Linux disztrót is le lehet tölteni torrenten, és vannak más legális szolgáltatások is, amik ha nem is torrenten,, de valamilyen file, tartalom megosztáson alapulnak!

(#25672) gduck válasza Intruder2k5 (#25669) üzenetére


gduck
addikt

Pedig az előző és a mostani zenei csatornák berakásával bizony sokak kívánságának eleget tett a UPC ;)
Analógot meg csak folyamatosan lehet megszüntetni!

Olyan meg nincs hogy ne legyen sport csatorna, hiszen az egész előfizetői tábor igényét ki kell elégíteni :)

Az meg lehet hogy téged nem zavar az analóg, de a hálózat fejlesztését meg IGEN ;)

[ Szerkesztve ]

(#25673) kabelmania27 válasza kaszaf (#25628) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e csillapító (Fam/Attenuator felirat) bekötve.

(#25674) Intruder2k5 válasza gduck (#25672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Olyan meg nincs hogy ne legyen sport csatorna, hiszen az egész előfizetői tábor igényét ki kell elégíteni :)"

Így tehát azokét is, akik továbbra is analógot szeretnének nézni!

Ezen kívül sok embert tudnék mondani, akik magasról tesznek minden sportcsatornára, köztük én is! Csatornákkal egyébként is azt csinálnak amit akarnak, amikor "kedvenceket" vesznek ki a kínálatból, akkor is azt írják a hivatalos közlésbe, hogy közkívánatra történt!

[ Szerkesztve ]

(#25675) Arolotifar válasza Intruder2k5 (#25674) üzenetére


Arolotifar
őstag

"Ezen kívül sok embert tudnék mondani, akik magasról tesznek minden sportcsatornára, köztük én is!"
:C Csatlakozom :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#25676) zsoltyy válasza wjbhbdux (#25670) üzenetére


zsoltyy
tag

Mami beüzemel egy antennát és nézheti a magyar 1-et. HD-ban is. Ingyé.

(#25677) donmackó válasza Arolotifar (#25675) üzenetére


donmackó
őstag

Szintén sportmentes vagyok. :K (És nem vagyok elhízva.)

Release the cable hounds!

(#25678) gduck válasza Intruder2k5 (#25674) üzenetére


gduck
addikt

Már ne is haragudj, de a sport csatornákhoz hogy hasonlítható az hogy minden csatorna legyen DUPLÁN? LOL! Egy szó mint száz, ha tetszik ha nem, az analóg ideje lejárt! Erről se én és se te nem tehetsz, tőlünk független, jó lenne már ezt elfogadni :R

[ Szerkesztve ]

(#25679) Intruder2k5 válasza gduck (#25678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt csak Te, meg még néhány ember látja így, a másik néhány, köztük én is, meg másképp látjuk! Mondtam, akinek nem tetszik az általad duplának nevezett adás, az mehet Telekom IPTV-re, SatTV-re, UPC Direct-re, AustriaSat-ra ott nincs duplán! Itt ez van, nem kell ezért reklamálni, meg változásokat követelni, ha nem teszik, másikat kell keresni!

A sport csatornák meg úgy jöttek a képbe, hogy ha kivennék akár az analógból is az összeset, ugyanakkor digitálisból is akár, akkor jöhetne helyette 20 másik értelmes csatorna, vagy gyorsabb net!

[ Szerkesztve ]

(#25680) pjen válasza schferenc77 (#25657) üzenetére


pjen
félisten

A box ból ki lehet másolni a felvett tartalmat,mért ne lehetne.A box nem tudja ,hogy TV t vagy egy DVD írót kötök ra.Esetleg egyszerre mindkettőt.

(#25681) kungzi válasza Intruder2k5 (#25679) üzenetére


kungzi
veterán

Ne vitatkozzunk ezen! Egy a lényeg, hogy haladni kell a korral :D

(#25682) Jessus81


Jessus81
tag

Pár csatorna (30kb) "nincs jel" üzenetet dob digital goldon. érdekes, hogy van HD csomag is, van ahol a HD bejön az aktuális csatornából a sima meg nem. Újrakerestem az összeset card nélkül, cardal, de semmi. Másnál volt ilyen? Minden esetre holnap jön a szaki és meglesi :)

PSN: Thorpapa

(#25683) tomp


tomp
félisten

Hát azért bíztam abban, hogy berakják az AMC HD-t de hát... Gondolom ha nem lett volna eddig MGM akkor AMC SD sem lenne, a upc nem a frissen indult csatornák azonnali elérhetőségéről híres. :(((

(#25684) gduck válasza Intruder2k5 (#25679) üzenetére


gduck
addikt

Fordítva értelmezed a dolgokat. Tőlem ugyan lehet 100 analóg csatorna is, de akkor NET nem lesz, mehetünk internet előfizetni máshová :D LOL! Sőt +100, de az meg fekete- fehérben adja ugyanazt!

Szóval én NEM KÖVETELEM, HANEM MEGÉRTEM az analóg csatik megszüntetését. Sőt a pontos kifejezés, hogy 6 év után meg már inkább helyeslem.

Értsed már meg, hogy ez nem a DIGI hálózata, aminek teljesen más a technikai felépítése. Itt nincs arra lehetőség hogy a temérdek analóg csatorna is megmaradjon ;)

kungzi: nem vitatkozás ez, csak fórumozás :D Én sose fogom megérteni, hogy minek hiányzik a rizsás, zavaros analóg csatorna, mikor ott a kristálytiszta digitális ;)

[ Szerkesztve ]

(#25685) kabelmania27 válasza Jessus81 (#25682) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszint értékekből meglehet mondani kb hány dB-t kap a box. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és bevan-e kötve csillapító.

(#25686) pjen válasza gduck (#25684) üzenetére


pjen
félisten

Én nem akarok senki pénztárcájában turkálni,de eszedbe sem jutott hogy egy csomó ember egyszerűen nem engedheti meg magának,hogy digitálisra váltson és mégis szeretne több csatit nézni.Tulajdonképpen az analóg pártiak is mondhatnák akinek kevés a 240 es net az béreljen vonalat,vagy keressen más megoldást.

(#25687) gduck válasza pjen (#25686) üzenetére


gduck
addikt

Én se akarok más pénztárcájában turkálni, de sajnos a szolgáltatásért fizetni kell. És ahogy Intruder2k5 is írta, akinek nem tetszik, az keressen más szolgáltatót :( Sajnos minden átállás nehézségekkel jár, amit mindig a végfelhasználó szenved el.

[ Szerkesztve ]

(#25688) Intruder2k5 válasza gduck (#25684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerencsére nem is neked kell megérteni, elég a UPC-nél értik még!

És így van, ezt írtam! Viszont ez így nekem tetszik, ergo nem keresek más szolgáltatót, nem is én reklamálok itt folyamatosan az analóg adás miatt, most sem! Akinek útba van, szabad a pálya, mehet máshova!

(#25689) gduck
Engem az sem zavar, ha plusz hat év! Ha akarok, most is tudok bőven elég digitális adást nézni, és a netem is elég gyors így!

Te vagy az, aki rosszul áll hozzá, ugyanis neked nem tetszik a jelen helyzet, és mégis másokat küldesz más szolgáltatóhoz! Ez kicsit fura hozzáállás szerintem...

Mint fentebb írtam is, a céges üdülőbe is akkor UPC Direct kell! Nem értem miért kell ragaszkodni egy olyan szolgáltatóhoz, aminek a kínálata nem felel meg?

[ Szerkesztve ]

(#25689) gduck válasza Intruder2k5 (#25688) üzenetére


gduck
addikt

Jaja, ahogy látom még +6 év minimum :D Amúgy nekem is fáj picit, mert céges üdülőben is csak analóg UPC van és abban már alig van ismeretterjesztő csati :(

UI: Már ne is haragudj, de aki ragaszkodik az analóg csatihoz, mert nem akar digitálisra váltani. És nem elég neki a 30 csatorna, mert többet akar nézni, azt miért ne küldeném más szolgáltatóhoz???? Ahol ráadásul nem fog mást kapni csak: DIGITÁLIS BOXOT (kivéve digikábel)

UI2: Jah és bocsi nem akartam rákattanni erre a témára ennyire. Most már nem "szemetelek" többet :D :D

[ Szerkesztve ]

(#25690) kabelmania27 válasza gduck (#25624) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megkérdezed helpdesktől hogy melyik frekiken van.

(#25691) gduck válasza Intruder2k5 (#25688) üzenetére


gduck
addikt

Utsó: én egy szóval se írtam, hogy nekem nem tetszik ez a helyzet, csak próbálom védeni a digitális átállást :D Már 6 éve nem néztem analóg adást, azt se tudom hogy van olyan :D

[ Szerkesztve ]

(#25692) Gzu73 válasza gorkmc (#25627) üzenetére


Gzu73
tag

Tegnap hívott egy idősebb hölgy, szerinte visszautasíthatatlan ajánlattal, 40% kedvezmény (gondolom listaárhoz képest?) és csak 1 év hűség csak nekem.
Lyukat akart beszélni a hasamba, de kiderült, hogy így akarja adni 2190 Ft-ért, ami gyakorlatilag ugyanaz mint az upc honlapon található ajánlat.
Én köszönettel nemet mondtam neki.

(#25693) kabelmania27 válasza Gzu73 (#25692) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az is valami hogy a régiek megkapják új áron.

(#25694) Jessus81 válasza kabelmania27 (#25673) üzenetére


Jessus81
tag

tévén nyomtam egy jeltesztet 666000-tól elakadásjelzőháromszög van...

PSN: Thorpapa

(#25695) cris78


cris78
őstag

Az m2 hd csak nekem "kis képernyős"?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25696) kabelmania27 válasza Jessus81 (#25694) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

(#25697) Jessus81 válasza kabelmania27 (#25696) üzenetére


Jessus81
tag

-3.5dB-s teleste az dobja szét a modem és a tv között, de van utána a tvs ágon egy másik is ami a sima analógot felviszi a galériára.

PSN: Thorpapa

(#25698) kabelmania27 válasza Jessus81 (#25697) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Két jófajta kettes után nem akadhat a digitális.
Milyenek a modem értékek?

(#25699) canniball válasza cris78 (#25695) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam jó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25700) gduck válasza kabelmania27 (#25690) üzenetére


gduck
addikt

Hát biztos néznének, ha ezzel felhívnám őket :D De valami tuti történt, mert 44-47 között vannak az UP csatijaim, amik eddig 49-51 között voltak :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.