Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#24850) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Király.. majd nem lóg minden tsz paraszt napi 8 órát a facebookon,meg nem lesz minden vinyón 1200 mozifilm..

(#24852) MaCS_70 válasza Zitronensaft (#24851) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kicsit talán finomabb formában, de egyetértek.

Én például nagyon jó ötletnek tartottam a T kezdeményezését, amivel a nagyon nagy adatforgalmat többletdíjhoz kötötték. Nem egy ismerősöm tölt le 24/7-ben filemeket, amit meg sem néz, de hát ugye ingyen van -- mintha a sávszélesség korlátlan erőforrás lenne.

Forgalomra adót kivetni viszont agyrém. SZVSZ.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24853) mlinus válasza MaCS_70 (#24852) üzenetére


mlinus
őstag

Jól van.. esetleg tv-re ne kössenek ki extra díjat, mert egész nap megy a háttérben? Vagy rádióra?

Nem elég az, hogy fizetünk egy (nem épp alacsony) havidíjat? :U

#24851 ez a leereszkedő, utálatos stílus már elég unalmas.

(#24854) club1 válasza tonyrulez (#24848) üzenetére


club1
veterán

Az Ubee-t modemként vagy routerként használod? Ha az utóbbi, akkor ott be van kapcsolva az uPnP?

@mlinus: Egyet értek, főleg hogy ha jól értem, részben a "parasztokból" él.

[ Szerkesztve ]

(#24855) blakey válasza Zitronensaft (#24851) üzenetére


blakey
titán

Viszont ha letöltőtte akkor már nem illegális hiszen kifizette. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24856) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Hehe :) sejtettem hogy néhányan magukra veszik :D
Ez van,engem például nem sért,ha a mozambiki fogorvosokat valaki negatívan itéli meg...
Érdekes,mikor lefogyatékosozzák azokat,akik akkor is a szaros muzsika tévétek meg a torrentetek miatt sz*pnak,mikor ti ki se dugjátok az orrotokat a meleg lakásból,akkor az nem ilyen megütközést keltő,lealacsonyító ,főleg nem unalmas...

(#24857) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#24856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a munkád, ezt választottad, ha nem tetszik válassz másikat! Nekem is megvan a sajátom, a maga hátulütőivel együtt, mégsem panaszkodok itt miatta, mert nem ide tartozik! Az előző témára meg annyit, nem tudom Te mit szólnál hozzá, ha mondjuk elviszed az autódat a szervizbe, ahol megállapítják, hogy adott beállítás -5 és +5 között megfelelő, neked jelenleg 2, és erre átállítják -4,85-re, majd elküldenek, hogy mit akarsz,elvégre működik!

Különben meg konkrétan miattad van, hogy minden karbantartás után rosszabbak lesznek a jelszintek? Ha nem, akkor ne vedd magadra, ilyen egyszerű!

[ Szerkesztve ]

(#24858) student válasza Intruder2k5 (#24850) üzenetére


student
őstag

nem baj akkor majd átmegyünk a DIGIhő
oh wait ;]

(#24853) mlinus
én 2500-t fizetek 30mbér sztem ez egész baráti de majd most tesznek róla ;]

[ Szerkesztve ]

(#24859) Intruder2k5 válasza student (#24858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mehetsz Te a DIGI-hő, ha adó lesz a forgalomra, akkor a DIGI is rövid úton vissza fogja hozni a forgalomkorlátot, amit látványosan megszüntetett még a bevezetése előtt! Mellesleg nagyon sokunknál nincs DIGI, ha lenne, már én sem itt lennék!

[ Szerkesztve ]

(#24860) horush válasza Zitronensaft (#24856) üzenetére


horush
addikt

Elnezest, hogy hasznaljuk a szolgaltatast, amiert fizetunk, neked pedig el kell vegezni a munkad, amiert a fizetesed kapod. :)

(#24861) MaCS_70 válasza mlinus (#24853) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek szerint nem érted a lényeget: attól, hogy egész nap tévézel, nem fogyasztod a korlátos erőforrást. A non-stop torrentezéssel viszont igen. Például az én rovásomra.

Meggyőződésem, hogy ésszerű nethasználattal sokkal jobb lenne a szolgáltatás. Azt, hogy valaki egész nap filmeket tölt le, mert csak (saját bevallása szerint meg sem nézi, hiszen arra nem is lehet elég ideje), nem tartom ésszerű használatnak, azt én visszaélésszerűnek nevezném.
A normális társadalmaknak van egy olyan íratlan szabályuk, hogy indokolatlanul nem fogyasztjuk a korlátos közös javakat, még akkor sem, ha egyébként szabad és lehetőségünk van rá.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24862) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

hogy van ez, ha most hűségidőt írok alá, akkor nem tehetik meg, hogy a hűség alatt a 300 GB-os extrém használati határt leviszik mondjuk a tizedére, ha a kormány elfogadná az internetadót?

(#24863) HofiZoli válasza MaCS_70 (#24861) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Engem nem zavar, hogy más agyatlanul tölt. Így is tökéletes a szolgáltatás, maxon pörög minden.. Ilyenkor mi van? :DDD

Ennyit "fogyasztok":

össz le fel

2014.05 68 612 63 769 4 843
2014.06 66 765 59 667 7 098
2014.07 102 466 94 161 8 305
2014.08 72 724 60 611 12 113
2014.09 53 002 45 273 7 729
2014.10 29 203 24 699 4 504

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#24864) mlinus válasza MaCS_70 (#24861) üzenetére


mlinus
őstag

mégis mi a gond a szolgáltatással?

Üdv: mlinus

(#24865) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#24861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC esetén valóban nem, de IPTV-nél ez így már nem igaz, ott konkrétan fogyasztod a sávszélt azzal, hogy háttérben megy a TV! Sőt, továbbmegyek, lehet éppen a HD adást hagyod így, és közben nem is nézel a TV-re, pedig igazán spórolhatnál az erőforrásokkal, és legalább ilyenkor kapcsolhatnád SD csatornára, ha már úgysem nézed! És ha már itt vagyunk, hogy a TV is sávszélt fogyaszt, lehet analógra kellene mindenkinek visszatérni? Ott bezzeg nem volt ilyen probléma!

Az erőforrást pedig nem a Te rovásodra fogyassza senki, mert más is éppúgy kifizeti a havidíjat mint Te, és neked is épp annyi garantált sebességed van, mint másoknak! A szolgáltató megszabja adott csomag árát, aki azt kifizeti, szerintem had használja már belátása szerint... Majd ha ez így nem oké, akkor módosítják a csomagokat, és akkor majd megint mindenki eldönti, hogy neki mi éri meg, és mi nem, de az azért nonszensz, hogy valaki kifizet egy adott csomagot, és akkor spóroljon, nem használja, mert közös erőforrás!

(#24866) Intruder2k5 válasza VÁMpír (#24862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem megtehetik, csak ilyenkor neked lesz egy lemondási lehetőséged, ha nem tetszik! Vagyis azért, mert neked szerződésed van velük, nem kötelesek tartani a 300GB-os korlátot!

(#24867) taip válasza VÁMpír (#24862) üzenetére


taip
senior tag

Miért ne? "A körülményekben beállt jelentős változás miatt", blablabla...Simán meglépik.

Egyébként pedig a korlátos hálózati erőforrások észszerű felhasználásáról nem az agyatlan politikusoknak kellene intézkedni irreális adóterhelésen keresztül, hanem a szolgáltatóknak műszaki és üzleti megszorításokkal (ha szükséges).

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#24868) perempe válasza Intruder2k5 (#24850) üzenetére


perempe
addikt

elmebeteg 5let, de itthon bármit meg lehet csinálni. :W

* Brahms: 4. szimfónia *

(#24869) Intruder2k5 válasza perempe (#24868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ok, de a politikai részébe ne menjünk bele, mert annak jó vége nem lesz!

[ Szerkesztve ]

(#24870) VÁMpír válasza Intruder2k5 (#24866) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

jelenleg az extrém használat esetén is csak lassítás van, nem "letiltás"

de azt nem tudom, hogy a Fiber Power 30 pl. elviekben korlátlan csomag? vagy elvileg holnaptól simán bevezethetnek egy 10 gigás adatkorlátot az eddigi szerződésekre is, és afölött külön kéne fizetni?

(#24871) perempe


perempe
addikt

én valószínűleg lemondom, mert levelezésre luxus használni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#24872) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#24865) üzenetére


MaCS_70
félisten

Felelősen gondolkodó fogyasztó szerintem nem hagyja bekapcsolva a KORLÁTOS ERŐFORRÁST használó eszközt, ha nem használja -- ez tisztán kulturális kérdés.
Bő húsz éve volt szerencsém ezzel először szembesülni, az igencsak nemzetközi TEMPUS-ERASMUS-ösztöndíjam hónapjaiban. Folyamatos volt a feszültség a nyugati és a keleti diákok között a víz- és áramfogyasztás miatt. A németek, hollandok, svédek, stb. akkor kapcsolták be a vízmelegítőt, ha hivet akartak melegíteni -- a keleti blokk gyermekei viszont nem ritkán bekapcsolták, hadd melegedjen, aztán egy fél óra múlva, amikor már biztosan jó forró volt, használtak a felmelegített mennyiségből valamennyit, aztán vagy kikapcsolták a melegítőt, vagy nem. A nyugatiak nem égették a villanyt a szobájukban, ha nem voltak ott -- a keletiek gyakran igen, hiszen nem fizettünk a villanyért.

Egy korlátos erőforrás igénybe vételekor a társadalmi felelősségvállaláson túl szerintem nehezen támadható valamilyen fogyasztásarányos fizetés alkalmazása -- az ezzel ellentétes véleményeket egyszerűen nem tudom komolyan venni. Szerintem épen elég baj az, hogy átalánydíjas a korlátlan net -- legyen egy határ, ami fölött a többlethasználó fizessen is többet!

Persze más lenne a helyzet, ha éppen dúskálnánk az erőforrásokban -- csakhogy baromira nem ez a helyzet, baromi nagy luxusnak tartom a következmények nélküli pazarlást. Attól, hogy SZABAD, még nem feltétlenül ETIKUS.

Az internetadó tervezetét mindemellett hatalmas baromságnak tartom, szemben a használatarányos díjakkal.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24874) Intruder2k5 válasza poli27 (#24873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerinted miről megy a téma két órája? :)

(#24875) devil-k válasza perempe (#24868) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt senki sem fogja hagyni az fix. Az ilyen ember (aki ezt a törvényjavaslatot kitalálta), abszolút buta, egysikú és tudatlan.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#24876) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Intenetadó-témával ide fáradjatok: [link]

Ne spamoljuk szét az összes fórumot. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24878) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

kötelező jelleggel megkaptam én is.
mediabox hd.
ha hdmi-n kiküldöm a jelet a tv-re, akkor közben az analóg hang kimegy a 2 rca-n is?
(mert ha nem, akkor neki sem állok összedugni...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24880) Teaway válasza szab.tam (#24878) üzenetére


Teaway
veterán

Én is ma kaptam meg, de még szinte ki se csomagoltam...

Nincs itthon csokid??

(#24881) Peltár válasza MaCS_70 (#24872) üzenetére


Peltár
aktív tag

Privát :U

[ Szerkesztve ]

(#24882) gduck válasza gduck (#24838) üzenetére


gduck
addikt

Ma estére tovább javult a "minden rendben" kapcsolatom, modem restart se segít rajta :( Faxa lesz, ha pont az ünnepekben xarik be :(

UP:
Channel 1: 52.0 dBmV
Channel 2: 49.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#24883) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok! Amíg még lehet ide írni és nem kell adót fizetni minden egyes karakter után 1 ft.

Eddig bő 7 perc alatt csatlakozott fel a netre az Ubee, ez most 2 napja kb fele lett, cserébe az egy időben induló router (Asus RT-N18U) ha a gépet bekapcsoltam (csak miután a modem download ledje kékre váltott) nem tudja nettel ellátni a gépem. Ha böngészőt indítok és pl jönnék a fórumra, mindenképpen be akar léptetni a router az admin felületre, ha ezt megtettem és a routert újra indítottam ami kb 2 perc onnantól minden rendben, él a net.
Ilyen csodát látott már valaki?

Intruder2k5 ?

(#24884) Peltár válasza gduck (#24882) üzenetére


Peltár
aktív tag

Eddig is két csatornád volt felfelé? Nekem mondjuk igen.

(#24885) Intruder2k5 válasza Peltár (#24883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És amikor belépsz az admin felületre, akkor milyen WAN IP konfigurációja, van a routernek? Válasszal meg Go az RT-N18U topikba, ebbe itt ne menjünk bele szerintem...

(#24886) Peltár válasza Intruder2k5 (#24885) üzenetére


Peltár
aktív tag

Jó! Legyen így!
Majd holnap megnézem, mert most nem tettem, de én a Ubee-ra szavazok és a gyors boot-ra, majd lemérem azt is pontosan és "oda" beírom az eredményeket. Utána meg "sikoltozom" majd utánad! :B Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24887) szab.tam válasza szab.tam (#24878) üzenetére


szab.tam
nagyúr

közben csak összedugtam.
önmagamnak megválaszolva:
igen. kijön magától, alapból is a hang az rca-n...

****

valamit nem értek.
összedugtam.
silver, vagy mifene csomagom volt.

szerződést nem módosítottam, csak elfogadtama hdbox-ot.

csak végigzongoráztam a csatornákat, (levelet régen olvastam, azt sem tudom, hol van), és most nézem pl, hogy sport1hd aktív.

ez most időszakos, promóciós etetés, mint a modem+router-nél a sávszél növelés?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24888) Peltár


Peltár
aktív tag

Szab.tam "szerződést nem módosítottam, csak elfogadtama hdbox-ot". Ráutaló magatartás? Esetleg.

---------------------------
Nem tévézek, de érdekelne "valamiért" pl 3 TV analóg freki (vagy és) HD adás mondjuk 1óra alatt mekkora forgalmat generál?

[ Szerkesztve ]

(#24889) kungzi


kungzi
veterán

nMagon már kint az Adó jelölés :DDD

(#24890) tonyrulez válasza club1 (#24854) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, UPnP be volt kapcsolva. Azóta valaki más javaslatára DMZ címnek megadtam a PC-ét, azóta működik rajta a VOIP, csakhát más eszközön még mindig nem.

4 8 15 16 23 42

(#24891) szab.tam válasza Peltár (#24888) üzenetére


szab.tam
nagyúr

úgy értettem, hogy mielőtt eldöntöttem, hogy átveszem a felajánlott boxot, elolvastam a módosulást.
(kb. egy hónapja.)
abban nem volt szó díjelemelkedésről, hanem direkt azonos árról.
viszont a sok hd csatornáról sem, ami ugye megrendelésnél + csomag.
mert alapból csak azok jönnek hd-n tudtommal, amik a mindigtv-n is.

ennek fényében a kérdés.
de olyantól kérdezném inkább, aki konkrétan tudja, miről van szó. :)

***

na, de majd utánaolvasok, csak gondoltam, hátha valaki csípőből vágja.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24892) Teaway válasza szab.tam (#24891) üzenetére


Teaway
veterán

Gondolom, ugyanaz vonatkozik ránk, mint az új előfizetőkre:

"további 18 HD csatorna 2 hónapig díjmentesen"

Nincs itthon csokid??

(#24893) szab.tam válasza szab.tam (#24891) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, közben ez is valszeg világos lett.
digital bronz-t kapják az analóg silver-esek.
így az időszakosan inyen aktív digital gold valszeg kis etetés.
(de jól csinálják, valszeg meg is kajáltam...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24894) Teaway válasza szab.tam (#24893) üzenetére


Teaway
veterán

Hát ezt honnan vetted? Analóg silveresként papír szerint digital goldot kapok.

Nincs itthon csokid??

(#24895) gduck válasza Peltár (#24884) üzenetére


gduck
addikt

Eddig 4 csatornám volt...

(#24896) Intruder2k5 válasza gduck (#24895) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Délelőtt nekem is három volt az éjszakai karbantartás óta, aztán most este észhez tért, miután vagy harmadszor indítottam újra! Eddig nekem is négy csatorna volt mindig...

(#24897) szab.tam válasza Teaway (#24894) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. :N

digital bronz-ot.
elolvastam az augusztusi értesítőt.
ott egyértelműen le van írva, hogy a box átvételével a kolléga által is említett +ráutaló magatartással elfogadjuk a digital bronz előfieztést.
(ha visszaküldtük vlolna, akkor változatlan áron kapnánk az analóg bronz-ot...)

csak a digital bronz-nak van egy olyan tulajdonsága, hogy megkapja 4 hónapig ingyen a digital gold + sd és + hd csatornáit. meg majd a nagyobb sebességű netet, ha észlelték, hog yáttvettük a box-ot.

nem adnak egy kb. 7800 ft-os csomag helyett egy 12k-sat. csak úgy...
4 hónapig, beetetésre, hátha a leteltével felfelé váltasz.

én most így értelmezem.
engem is megtévesztett 15 percre, hogy habzsi-dőzsi, hd hegyekben, miegymás.
csak hát én rögtön el kezdtem gondolkodni, mert azért tudvalevő, hogy sosem nem úgy van az, ahogy elsőre látszik... :D

az ászf-et még nem is olvastam.
ott szoktak jönni az igazi meglepetések.
de szolgáltatót mivel váltani nem akarok, így sok választásom nem volt...

így most vaszeg 7500-ért 4 hónapig élvezem, utána upgrade...

****

" Analóg silveresként papír szerint digital goldot kapok."
milyen papír szterint?
konkrétan ezt hol olvastad?
új számlád jött-e már, és az miről szól?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24899) facan


facan
tag

Okt. 14-én írásban bejelntett hibaüzenetemre most reagált a UPC és felhívott egy hölgy (mivel kifejezetten hívást kértem!!!). Látja hogy nem a szerződésben szereplő modem van fenn, illetve a holnapi nap folyamán küldené a technikust aki üzembe helyezi az új modemet.
Hiába mondtam neki hogy ezért ne küldjön ki senkit, inkább bevállalom a megsült Cisco visszapostázását is.
Az hogy milyen modemet kapok még kérdéses, de a ÜFSz. szerint Ubit. Cisco esélytelen, Technicolor még lehetséges, a szerelőn múlik állítólag.....
Mondtam neki hogy legeslegvégső esetben TC7200 lehet. (ha mégis Ubit akkor tuti kipróbálom, ha nem úgy megy ahogy kell nem fogom átvenni, illetve amíg lehet használom a TC7200-at)

(#24900) Peltár válasza Intruder2k5 (#24896) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hát egészen pontosan 2013.05.30 16.26 + - 10 perc van 4 csatornád, előtte kettő volt. :P :U
Mert ez nekem fontos, hogy Neked hány csatornád van. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.