Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) cstibi73 válasza motoflug (#83998) üzenetére


cstibi73
tag

Egy 220v elosztón van a horizon box és a CB, azt áramtalanítottam 1 percre.

(#84002) sweetsour


sweetsour
tag

Syncthing nevű progit használok a több eszköt közötti automatikus folder szinkronizálásra.

Compal Connectbox lehal tőle 3 percenként és rebootol. (Az előző helyen Digis router volt, ott nem volt semmi hasonló probléma.)

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#84003) Beniii06 válasza sweetsour (#84002) üzenetére


Beniii06
őstag

Használj saját routert inkább, azzal sokkal stabilabb lesz, csak ne egy 5-6 ezer forintos valamit vegyél. További információ a Milyen routert? topikban.

"Got any other secret weapons?"

(#84004) handrash válasza sweetsour (#84002) üzenetére


handrash
őstag

Modem mód és saját router.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#84005) #07746304


#07746304
törölt tag

A kép ma készült Hajdúszoboszlón. Lehet már itt is ideje lenne cserélni Vodafone-ra?

(#84006) kezo0 válasza #07746304 (#84005) üzenetére


kezo0
addikt

Március 31-ig még maradnak a UPC logós ügyfélszolgálatok. Ápr. 1-től váltja a Vodafone márkanév a UPC-t – de ez persze nem jelenti azt, hogy még aznap minden üzletről le is szerelik a régi logókat, azt viszont könnyen jelentheti, hogy a fotón látható üzlet már nem nyit ki, ahogy sok másik is megszűnik országszerte.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84007) kezo0


kezo0
addikt

Na most vagy az van, hogy megint (még mindig) tájékozatlanok azok, akiknek a tájékoztatás lenne a feladatuk, vagy tényleg változott a dátum.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84008) MadMancs válasza kezo0 (#84007) üzenetére


MadMancs
veterán

Mivel ÁSZF változások április 14 től lépnek életbe UPC nél ami már nem UPC hanem Voda néven fut, inkább előbbi.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84009) Bridgeman válasza Apaxp (#83972) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Cseréld le medaicard-ra.Igaz,hogy nem fogsz tudni műsorokat visszanézni,illetve 2500Ft a csere díja,de pl nálam bevált.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#84010) gduck válasza MadMancs (#84008) üzenetére


gduck
addikt

Egyértelműen le van írva minden, nem tudom az ügyfélszolgálat miért nem kapja meg a megfelelő infókat. Eddig azt hittem, hogy az ügyintézőknek alapból tisztában kell lenniük az ÁSZF változásával. Ez lenne a logikus...

Utolsó UPC-s ÁSZF

(#84011) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e itt valakinek olyan otthoni internet előfizetése, ami vodafone szerződés és telekomos kábelen kapja az elérést? Olvastam 1-2 hónapja, hogy már erre is van lehetőség. A telekomos optika már évek óta itt van az oszlopon és azóta elő is tudnék fizetni minden telekom optikás cuccra. Viszont a vodánál a címemre azt írja, hogy nem elérhető vezetékes szolgáltatás. Amiatt is gondolkodom a dogon, mert nagyon régi vodás előfizető vagyok és emiatt elképzelhető, hogy még kedvezőbb ajánlatot kaphatnék tőlük. Lehet majd telefonon rájuk érdeklődöm, csak gondoltam előtte olvasgatok róla itt a fórumon, hogy mik a tapasztalatok. :)

Köszönöm szépen!

Egyébként milyen áron adja az otthoni csomagokat a voda? Kedvezőbb, mint a telekomon keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#84012) #07746304 válasza kezo0 (#84006) üzenetére


#07746304
törölt tag

Szoboszlón egy Vodafone partner van, de az ugye "csak" partner. A képen lévő UPC helyiséget még nem láttam, pedig itt élek majdnem 1 éve már, szóval szerintem a képen lévő lesz a hivatalos Vodafone üzlet.

(#84013) adika4444 válasza sweetsour (#84002) üzenetére


adika4444
addikt

+1 a saját routerre, a Syncthing nagyon ki tudja hajtani a hálózatot, gondolom a Compal alacsony színvonalú hardverelemei ezt nem kifejezetten tolerálják...

IPv6 be van kapcsolva? Csak belső hálózaton lévő eszközök közt megy az adatcsere?

üdv, adika4444

(#84014) kabelmania27 válasza sweetsour (#84002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lépj be a modem oldalára és nézd meg haladó beállítások, hálózat állapotán belül a letöltési és feltöltési értékeket.
Amennyiben nem találod a modem üzemmódot, my upc oldalon vagy 1221-en kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

(#84015) handrash válasza Lauda (#84011) üzenetére


handrash
őstag

Nálunk ugyanez a helyzet, de elhajtottak.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#84016) Lauda válasza handrash (#84015) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a reakciót! ;)

(#84017) Keem1


Keem1
addikt

Skacok, UPC vonalas <> Voda mobil már hálózaton belülinek számít, ugye?
Na de mi a helyzet a hívásátirányítással? A rózsaszínnél hálón belül ingyenes, függetlenül attól, hogy mobil vagy vonalas-e a szám. Itt mi a helyzet?
Átirányítanám a mobilomra a vonalast, ha senki nem veszi fel, de csak ha nem lesz külön költsége.

(#84018) bozsozso válasza Keem1 (#84017) üzenetére


bozsozso
őstag

Szerintem az átirányítás rózsaszínnél sem ingyenes.

(#84019) Keem1 válasza bozsozso (#84018) üzenetére


Keem1
addikt

De, ha a "honnan" szám előfizetéses és a "hová" is magentás (annál már mindegy hogy előfizetéses vagy feltöltős).

(#84020) bozsozso válasza Keem1 (#84019) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem tudom biztosan, de a hovát hogyan ellenőrzi? Lehet a 70-es is 30-as. Azért nem esküszöm meg rá inkább utána kell nézni.

(#84021) Keem1 válasza bozsozso (#84020) üzenetére


Keem1
addikt

Ok, valóban, tévedtem, csak mobilhálózaton belül díjmentes. :((( Így vissza az egész, már nem érdekes a kérdésem, mivel így tuti hogy a Voda se fogja díjmentessé tenni.
Kár, hogy a UPC megszüntette a smartphone applikációt a vonalas telefon távoli elérésére. Sose értettem, mi a ráció abban, ha valami tényleg hasznos dolgot kaszálnak el... :((

#84022 MadMancs:
Így van, vonalas számot mobilra, ha senki nincs otthon és nem veszi fel a vezetékes számot otthon.

[ Szerkesztve ]

(#84022) MadMancs válasza Keem1 (#84021) üzenetére


MadMancs
veterán

De neked nem ez kell. Ezek mobil átirányítások ide oda. Neked vezetékes kell mobilra nem?

Közben utánanéztem mint voda mint telekom. Mindkettőnél átirányított hívás esetén a te vonalas számod fizeti a vonalasról az átirányított készülékig történő hívást. Azaz mintha vonalasról Te hívnád az átirányított készüléket. UPC - voda mobil hálózaton kívüli mobil hívásnak minősül, ami azért fura mert fordítva már hálózaton belüli.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84023) Beniii06


Beniii06
őstag

(#56037)

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#84024) sziszi-fuszi válasza Keem1 (#84021) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem kaszálták el, csak nem ingyenes! Óriási a különbség! Neked az fáj, hogy fizetni kell érte. De miért kellene ennek ingyenesnek lennie?!

Mi alá kell írás?

(#84025) Keem1 válasza sziszi-fuszi (#84024) üzenetére


Keem1
addikt

Köhhmm..
Köhhm #2...

Maradjunk annyiban, hogy megszűnt ;) Amúgy semmit nem akarok ingyen. Fizetek a vezetékes telefonért. Az meg már csak ne kerüljön külön pénzbe a XXI. században, hogy egy tök jó okostelefonos appon keresztül is elérjem a vezetékes számomat.

[ Szerkesztve ]

(#84026) Toth_Jani válasza Beniii06 (#84023) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Plusz mindenkinek jár havi 5 GB adatkeret is.
Csak sajnos ezt a vírus járvány, és az esetleges kijárási tilalom miatt kapjuk. :(((
"Annak érdekében, hogy az otthon töltött időszakot kényelmesebbé tegye a családoknak, az extra mobilnet mellett a Vodafone Magyarország elérhetővé teszi a UPC minden vezetékes előfizetőjénél a Prémium TV és a Filmbox Pro csomagban található tartalmait március 16-tól április 30-ig."

[ Szerkesztve ]

(#84027) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Voda TV eszköz képes a teljes körű hdmi CEC-re?
A plusz ezköz még nem is zavar annyira, de a plusz távirányító már igen! Jelenleg UPC mediacard van itthon kettő is, de a jővőben szeretnék tévét okosítani (mert nem azok a jelenlegiek) így számításba jött ez a lehetőség.

(#84028) LouiS22 válasza Toth_Jani (#84026) üzenetére


LouiS22
veterán

Drága barátom! Ne keltsd a pánikot és tanuld meg kérlek a fogalmi különbséget!

KIJÁRÁSI TILALOM: háborús helyzetnél lehet, általában statáriális intézkedéssel párosítva (kint találnak, lelőnek).

LAKÓHELYELHAGYÁSI TILALOM: ezt rebesgetik, fontos és lényeges különbség, hogy ha nem vagy hatósági karanténban, le tudsz menni pl. boltba (mert az nyitva van). Olasz barátaink is jártak/járnak boltba.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84029) Toth_Jani válasza LouiS22 (#84028) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Bocs, de megtévesztő hogy a hírekben is így emlegetik, például Ausztriával kapcsolatban is.
Persze ott is ki lehet menni de ha 5 embernél több lesz egy kupacban akkor szétkergetik őket.
De a lényeg hogy a mobil adatot és a TV-t ezért kapjuk a hivatalos indoklás szerint.
(Meg gondolom jó indok egy kis reklámra.)

[ Szerkesztve ]

(#84030) pjen válasza LouiS22 (#84028) üzenetére


pjen
félisten

A kijárási tilalomnak is van idő korlátja,nem mindíg lőek le. :DDD

(#84031) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Kiírta a TV-m,hogy mediakártyám érvényessége lejárt :D
Mi történhetett?
Újra be kellene hangolnom?

(#84032) LouiS22 válasza pjen (#84030) üzenetére


LouiS22
veterán

Nyilván túloztam én is, csak jó lenne, ha legalább itt nem menne a felesleges pánikoltatás.

De tényleg off, fejezzük is be, nem erről szól a topik.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84033) Toth_Jani válasza Csabi1984 (#84031) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ezt 2-3 napja másnak is kiírta de talált rá megoldást, ha van kedved keres vissza mit csinált vele.
De ha jól emlékszem csak újraindította a TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#84034) NoOne1976 válasza Csabi1984 (#84031) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nálam ez rendszeresen van annál a tv-nél, amit havonta egyszer kapcsolnánk be. Soha nincs adás. Én a 1221-et szoktam hívni, küldenek rá jelet és elindul.

(#84035) Csabi1984 válasza NoOne1976 (#84034) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mondjuk TV adást ritkán szoktam nézni csak épp most akartam :D
De rajta hagytam egy "kódolt" adáson a tv-t és 2-3 perc múlva jött az adás..

(#84036) MadMancs válasza Csabi1984 (#84035) üzenetére


MadMancs
veterán

Hülyeséget nem akarok írni mennyi idő ( azt hiszem 1 hét) az érvényesség. Ha ezen időn belül az eszköz nincs bekapcsolva, az érvényesség lejár, akkor nem fog működni míg nem kapja meg az aktiválást. Ezt lehet telefonon intézni, de 1 órán belül magától is megkapja ha bekapcsolva hagyod eszközt ( UPC M2 ajánlja mindig mert azon a frekin közlekednek ezek a dolgok)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84037) F_Zolee válasza MadMancs (#84036) üzenetére


F_Zolee
veterán

Két hét után jár le.

(#84038) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok!
UPC előfizetésem van. Eddig volt egy myupc belépésem, amelyhez tartozott 2 email cím. Az elsődleges mail címre érkeznek-mennek a levelek. A másodlagos címre csak jönnek, de nem tudok küldeni. Ha belépni szeretnék a neten keresztül azt írja hogy rossz a jelszó, ha kérek jelszó emlékeztetőt, azt írja lépjek be a myupc fiókba. De ott melyik menünél találom, mert jelenleg sehol.... Nem írok sok levelet, tehát lehet már 1-2 hónapja sem tudtam volna küldeni, akkor volt box csere.

(#84039) asdf_ válasza rita7107 (#84038) üzenetére


asdf_
veterán

Alapszabaly kesobbre: szolgaltatoi emailcimet soha nem hasznalunk semmire. Beallitjuk valahova, hogy a karbantartas/szamlatartozas emailek megjojjenek, es ennyi.

(#84040) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Próbáltam Műsorvisszanézőn nézni az RTL Híradót és közben csak kétszer kezdett akadozni és végül újraindulni a csodás Horizon box; egyszer az elején, utána valahol a közepén. Itt én fel is adtam a dolgot, mert ugye az RTL csatornákon nem lehet előre tekerni.
Frissíteni nem frissített, maradt a UPC logó meg a box infónál sem látszik, hogy újabb lenne a szoftver.
Ilyet már rég csinált, net meg minden volt közben.

Mindegy is, még egy ok a box cserére...

(Miután a fentieket leírtam ismét szétfagyott és újraindult...)

[ Szerkesztve ]

(#84041) cris78


cris78
őstag

Véletlen vagy direkt kapcsolták be a HBO max pakkot horizon alkalmazásban?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#84043) MadMancs válasza cris78 (#84041) üzenetére


MadMancs
veterán

Aki előfizet rá annak eddig is ott volt.
Márc 13 al le lett mondva mikor megtartós csomagot kértünk, akkor el is tűnt ( most sincs ott)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84044) cris78


cris78
őstag

Nekem sincs előfizető. TV-n nem is megy.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#84045) Okosandroid


Okosandroid
tag

Sziasztok! Átmásolom egy másik fórumból az ottani üzenetem ide:
Kb 2 órája nyúzom a Vodafone TV boxot, én Horizont cseréltem le rá és szerintem teljes mértékben megérte. A műsorvisszanéző szépen működik, jelenleg még az RTL-es csatornákat is lehet tekerni rajta, gondolom ezt majd korlátozzák idővel. Visszanéző közben nyugodtan tudsz műsort rögzíteni, a rögzített műsort 90 napig lehet visszanézni. A menü gördülékeny és bár első nézésre kicsit másabb mint a Horizon, nagyon gyorsan át lehet látni a dolgokat, kézre áll minden szerintem. A csatorna sorrendet szerintem nem lehet változtatni, de lehet csak én nem jöttem még rá, a fórumtársak segítenek majd úgy is :) A youtube 4K videókat úgy viszi mint a szél, szerintem álomszép az egész, nagyon rácsodálkoztam amikor megnéztem, sehol egy akadás, semmi! A Horizon boxhoz képest a visszanéző olyan, mint az eredeti adás, nincs elmosódás és megvan a megfelelő FPS is az SD és HD adásoknál egyaránt.
Egyenlőre ennyi,kérdezzetek nyugodtan, 3-ig nagyjából gép előtt vagyok most, ha olyan kérdésetek van megpróbálom megnézni.

(#84046) tomp


tomp
félisten

kb fél órája nyúzom a Vodafone TV boxot! Durva kis cucc! :D
Minden csatorna megy! A csatornák SD és HD verziói is mennek.
HBO is megy!
UTP-n megy de majd jönni fog egy frissítés amivel engedélyezve lesz a DVB-C tuner is! A technikus sem érti, hogy minek. Talán akinek a "legkisebb" nete van vagy nincs nete annak is legyen Vodafone TV!
De DVB-C-n kevesebb csatorna lesz mert most nálam UTP-n megy a Discovery HD is ami ugye koaxon nincs!
HBO HD
Androidos mediaplayer vs VTV

(#84047) cof válasza tomp (#84046) üzenetére


cof
veterán

A koax miért van bekötve? Nélküle nem megy? Mástól is olvastam, hogy az is be van kötve.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84048) headhunter válasza Okosandroid (#84045) üzenetére


headhunter
addikt

Ez a Box 4K-ban "továbbítja" a youtube adását?

Külföldi oldalakon láttam sima (Full HD) és 4K-s Vodafone TV boxot is.

Mennyi az energiafogyasztása a boxnak, készenlétben és működés közben? (?Watt)

(#84049) Okosandroid


Okosandroid
tag

Igen, tud a box 4K-t. A fogyasztás készenlétben 1W , maximális használat közben pedig 25W

(#84050) tomp válasza cof (#84047) üzenetére


tomp
félisten

Azért, hogy ne legyen a földön! :D
De koaxon semmit sem talál!
Hangolás
Amúgy az MTV Hits csatornának Vodafone TV-s IP streamen sokkal jobb a hangja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.