Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) bobooo válasza tomp (#25600) üzenetére


bobooo
addikt

Amc HD és Fox jó lenne :) köszi :R

(#25602) Mottie válasza bobooo (#25601) üzenetére


Mottie
őstag

Máshol is k.o. a UPC szolgáltatás, vagy csak nálunk ment le?

Szerk.: 11.ker, Bronze csomag, az internet tuti nem működik (tv, telefon nincs bekötve atm :) )

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#25603) wjbhbdux válasza Mottie (#25602) üzenetére


wjbhbdux
veterán

[link]

/s

(#25604) Mottie válasza wjbhbdux (#25603) üzenetére


Mottie
őstag

Oh köszi, perfect timing... :(

Be Victorious!

(#25605) mlinus


mlinus
őstag

na, itt is történt valami este, eddig 1-től 8-ig voltak a csatornaszámok, most változott.
illetve most nézem, hogy a 466 mhz új freki, ilyet még nem láttam, azt hittem csak 400 alatt lesznek újak.

[ Szerkesztve ]

(#25606) kungzi


kungzi
veterán

Az MGM már AMC, a többi csatorna még sehol. :) AMC HD sincs egyelőre.
Mondjuk az AMC SD ezer szebb minőségű, mint az MGM volt. Legalább 16:9 és nem olyan fos pixeles. :D

[ Szerkesztve ]

(#25607) kabelmania27 válasza mlinus (#25605) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól hitted, alaphelyzetben (webstar modemben kezdő freki 410 volt) 410-466között volt 8ds+később lett egy 402-es, pár hete ahol megszűnt az analóg silver (pl Szombathelyen) ott lett új ds 378,386,394 így összesen 16ds freki van.

[ Szerkesztve ]

(#25608) dr_ace


dr_ace
aktív tag

szevasztok
eddig mediacarddal használtam (és használom most is) a upc kábeltévét, mert régen volt HD-s mediaboxom, de valami botrányos volt a kezelőfelülete: ronda pixeles volt az egész és még borzasztóan lassú is. viszont a múltkor egy ismerősnél futólag láttam upc tévéadást ami mediaboxról ment HD tévén és teljesen korrektül nézett ki a menü, lomhának sem tűnt, szóval ezen felindulva arra gondoltam, hogy visszaváltanék boxra én is, viszont nem ismerem a jelenlegi felhozatalt - ebben kérnék segítséget.
a DVR opció nekem nem kell, szóval az érdekelne, hogy jelenleg milyenek a DVR nélküli HD-s mediaboxok. esetleg több típus is van? ha igen, akkor melyik jó és melyik nem? érdekelnek a tapasztalatok, nem akarok úgy járni, hogy beviszem a kártyát, elhozok helyette egy boxot és itthon derül ki, hogy vacak.
előre is kösz a tippeket :R

szerk.: ha valaki időközben megtalálja, hogy budapesten melyik frekvencián van a nickelodeon HD az írja már le légyszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#25609) Treck


Treck
aktív tag

Latszik, hogy vannak uj frekik, es nem annyira terhelt meg :) A sebesseg eddig is megvolt, de sosem volt 3ms a ping :)

kabelmania27:

szhelyen tobb uj ds is van, nekem a modem most ezeken csucsul: 354, 362, 370, 378, 386, 394, 402, 410
az us pedig: 332, 400, 466, 532

[ Szerkesztve ]

http://google.treck.hu

(#25610) gduck válasza dr_ace (#25608) üzenetére


gduck
addikt

"szerk.: ha valaki időközben megtalálja, hogy budapesten melyik frekvencián van a nickelodeon HD az írja már le légyszi "

Csak szólok, hogy állítólag ANGOL nyelvű lesz :(

(#25611) balage25 válasza dr_ace (#25608) üzenetére


balage25
senior tag

nickelodeon HD 698MHz

DS csatik: 354-466-ig 15 freki

[ Szerkesztve ]

(#25612) dr_ace válasza balage25 (#25611) üzenetére


dr_ace
aktív tag

698-on nekem nem talál semmit :(
budapesten vagyok, ha ez számít.

@gduck: én bírnám ha angolul lenne, mindent úgy nézek amit lehet, legalább nem kéne folyton átállítanom. persze gondolom a legtöbb ember a gyerkőceivel nézetné ezt a csatornát, és ők nem örülnének neki ha nem szinkronizált lenne, meg tudom érteni. mondjuk mikor én voltam gyerek akkor csak angolul volt cartoon network és nagyon jól szórakoztam rajta, talán még tanultam is belőle valamennyit, szóval én nem támogatom a szinkronmániát, de nem akarok vitatkozni :R

(#25613) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Valaki tapasztalt a tegnapi nap folyamán rtl klub tv2 (nincs jel) üzenetet?
A többi csatorna működött.
Bp xiii.ker (media card)

(#25614) kabelmania27 válasza Treck (#25609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, kiderült hogy ed3-on lehet FTTx szintű szolgáltatást nyújtani, Digilanos topicba lenne csodálkozás:D
Ezek szerint 350felett átpakolták a dtv muxokat. 30alatt van egy us és 59körül van még egy, hat fér el.

[ Szerkesztve ]

(#25615) canniball válasza dr_ace (#25608) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha tudsz használni mediacardot és nem kell a rögzítés akkor miért akarod az életed box-szal keseríteni? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25616) blakey válasza Mottie (#25604) üzenetére


blakey
titán

Miért, neked mi lenne a "perfect timing"? - :W
Örülj, hogy egyáltalán karbantartják, a legjobb időpont, nekem "perfect". :)

(#25612) dr_ace
Még nincs élesítve semmi. Az nem jelent semmit, hogy az MGM helyén AMC megy, mivel külső helyszínen történt a csere, epg, minden még MGM-es. :) Szerintem napközben lesz élesítve minden.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25617) dr_ace válasza canniball (#25615) üzenetére


dr_ace
aktív tag

több oka is van, a legfőbb az, hogy van 1-2 HD csatorna amit rosszul jelenít meg a tévém, valahogy akadozik/röcög a kép, és nem tudni hogy miért (a nat geo HD az egyik ilyen, most hirtelen másikat nem tudok, de volt még ezen kívül legalább egy, úgy emlékszem).
ezen kívül ha box lenne, akkor nem kéne sose pöcsölni az ilyen csatornakeresésekkel mint pl most, nem lenne gond az óraátállítással (C szériás samsungom van és az még nem állítja át magának az órát nyáron, a upc meg nem átállítva küldi, tehát az év egyik felében mindig rosszul jelenik meg nekem az idő és vele együtt a teljes EPG, mondjuk pont most lett megint jó, mikor október végén visszaállítottuk az órát), és talán még a videótárba is belenéznék.

(#25616) blakey
ja értem, az hogy nov. 5-én indulnak az új csatornák az nekem ha nem is azt jelenti hogy akkor éjfél után egy perccel, de azért a reggeli órákban legalább... :)
na mindegy, nekem igazán nem sürgős, majd délután ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#25618) blakey válasza dr_ace (#25617) üzenetére


blakey
titán

A box-nak egyelőre a legnagyobb előnye (emiatt még nem mondom le), hogy bárhonnan, bármikor beállíthatom a rögzítést, ezt elég gyakran használom, ill. kikapcsolt tv mellett is tudok rögzíteni, na meg rögzítés közben mást is tudok nézni, kártyával egyelőre egyik sem működik a többi része nem érdekel, azok nem befolyásolnak a váltásban.

November 5-e 0:00-tól, 23:59-ig tart, nem írtak időpontot, egyszercsak lesz. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25619) ^Boss válasza wjbhbdux (#25603) üzenetére


^Boss
őstag

már nem azért, de pl 11.kerületben 6-7 karbantartás (6-8 órások is, többségében!!) lesz 1 hónap alatt. ez nem hiszem, hogy belefér a 92? %-ba, amit ígértek. Hol lehet ezt jelezni? nem szeretnék a semmiért fizetni...
hogy ne csak a levegőbe:
52 órányi karbantartás lesz egy 30 napos intervallumban, ha mától nézem.. ahogy számolom pont úgy számolták ki, hogyha egyéb hiba nincs, akkor pontosan 92,x % legyen. remek, ez majd segít akkor, amikor többségében
REGGEL 8 ÉS DÉLUTÁN 2 !!!!! között nem lesz net (kb 4-5 nap).
miért nem éjjel csinálják????

[ Szerkesztve ]

(#25620) gduck válasza dr_ace (#25612) üzenetére


gduck
addikt

Hasonlóan gondolom én is, sőt az a jó a digitális adásoknál, hogy sok csatinál ott van az eredeti hang is. Sokszor úgy nézem én is ;) Persze a gyerkőcök meg magyarul néznék, de a Nick SD adással meg az a baj, hogy még mindig 4:3-as képarányban adják :(

[ Szerkesztve ]

(#25621) mlinus válasza kabelmania27 (#25607) üzenetére


mlinus
őstag

no mindegy, nálam új :D vagyis, a területen. Akkor ezekszerint itt csak 8 DS csatorna volt eddig, ami elég sok panaszomra ad azonnali választ.

^Boss: ezek nagyon pesszimista becslések, van amikor el se megy a net, általában max 10 percre szokott.

(#25622) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!
Mikortól lesznek elérhetőek az új csatornák (357,358,359,305) ? Most futtattam le a frissítést és semmi...

flyer

(#25623) blakey válasza ^Boss (#25619) üzenetére


blakey
titán

11. kerületben lakom, eddig semmi gondom nem volt semmilyen karbantartással. Nem a teljes kerületet érinti minden karbantartás. Az elmúlt 2 évben egyszer volt gondom, az is országos probléma volt. Minden időszakban dolgoznak, nem csak nappal. Soha nem lesz olyan, hogy mindenkinek maradéktalanul minden tökéletes legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25624) gduck válasza kabelmania27 (#25614) üzenetére


gduck
addikt

3208-as modemnél nem lehet valahogy megnézni a frekiket?

(#25625) balage25 válasza dr_ace (#25612) üzenetére


balage25
senior tag

Elvileg ma indítják, azért nem találhatod.

(#25626) blakey válasza balage25 (#25625) üzenetére


blakey
titán

Már aktív az összes új csatorna. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25627) gorkmc


gorkmc
tag

Keresett már meg valakit a UPC azok közül aki kért HBO-t az ingyenes próba hónapra, hogy kéri-e XI.10. után is fizetősen?
Akit igen, neki a normál weben is látható 2190Ft-os áron kínálták vagy spéci áron?
Ha én hívom fel őket, vajon lehet úgy kérni, hogy csak 10-e után kezdődjön a fizetős szolgáltatás?
Illetve mennyi idő alatt szoktak egy ilyen fizetős TV csomagot (újra) aktiválni ha mégis lekapcsolnák 10-én?

(#25628) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Jóapámnál az alábbi probléma ütötte fel a fejét:

Cisco EPC3212 + TP-Link TL-WDR4300 v1 router, 120as netcsomag.

Jelszintek:

A probléma az, hogy néhány óra használat után a 120-as net sebessége 2-3 Mbps-re csökken. Feltöltési sebesség megvan. Modem ki-be kapcsolás segít csak.

Szombat óta jelentkezik a gond, sem hw sem sw változás nem volt.

Ötlet?

(#25629) kungzi válasza blakey (#25626) üzenetére


kungzi
veterán

Igen! :C

Végre látom élőben az MTV Live HD-n az EMA díjkiosztót élőben vasárnap. :)
Ja és normális zene csatorna, most is jó kis koncerttel :D

(#25630) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Nem tudnátok segíteni ,hogy miért és hova lettek a csatornák Kábel tv -és upc Bp 21 ker....paprika tv ,mgm film+. fem3 , discovery stb...stb....

Valaki tapasztalta,hogy nincs neki már hetek...napok óta? :R

Várható,hogy megjavul?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25631) blakey válasza Angel2014 (#25630) üzenetére


blakey
titán

:Y Nem mondod? :W
El szoktad olvasni a számlán lévő infokat, stb?
Esetleg olvass vissza pár(száz) hsz-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25632) facan válasza Angel2014 (#25630) üzenetére


facan
tag

"Várható,hogy megjavul?"

1. Ezt többféleképpen is lehet értelmezni. Ha arra gondolsz hogy visszakerülnek-e a helyükre akkor kizárólag nemleges választ tudok adni.
2. A másik oldalról viszont már régen megjavultak, mert digitálisan sokkal jobban néznek ki mint analógban kinéztek amíg még voltak :)

(#25633) Angel2014 válasza facan (#25632) üzenetére


Angel2014
addikt

Most akkor mi a teendő?

Ahelyett hogy mérgelődik a kedves bika szaktárs inkább segítene, mert nem szoktam elolvasni a számla infót és a korábbi hozzászólásokból nem jöttem rá mi a hiba....

Analóg bronz csomag volt azt hiszem ,édesanyámnak szeretnék segíteni.

Szóval egy digitális tv sem oldja meg, mert nem fognak visszakerülni igaz amin most nézi egy régi tv készülék ?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25634) canniball válasza Angel2014 (#25633) üzenetére


canniball
nagyúr

"...nem szoktam elolvasni a számla infót..."
A teendő az hogy elolvasod. Már százszor ki lett tárgyalva hogy átalakították az analóg csomagot (innentől csak egy lesz) mégis minden hétre jut valaki aki megkérdezi, mert "nem szokta olvasni a számla infót"...
Nézd meg a UPC oldalán a csatornakiosztást, ha annál többet szeretnél mint ami az analóg csomagban van akkor azt csak digitálisan tudod kérni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25635) gduck válasza Angel2014 (#25633) üzenetére


gduck
addikt

Folyamatosan szűnnek meg az analóg csatornák. 28.-án fejeződött be az "első lépcső".

Teendők:

- Új csatorna keresés futtatása
- Digitális box vagy mediacard megrendelése a UPC-től, ha olyan csatornát szeretnél nézni, amit már nem találsz

Ja és MGM mától NINCS!!!, Új csati neve ami helyette van AMC :D

(#25636) facan válasza Angel2014 (#25633) üzenetére


facan
tag

Nincs hiba, de igazán vehetnéd a fáradságot is visszaolvashatnál párat hamár az esetlegesen téged érintő dolgokat nem olvasod el...
Dióhéjban. Megszűnt az analóg silver, helyette analóg bronz lesz kevesebb csatornával, mert kellenek a frekik a net bővítéséhez.

(#25637) blakey válasza Angel2014 (#25633) üzenetére


blakey
titán

:W bika?
Ha nem szoktad elolvasni az infókat, akkor olvasd el, mi sem szoktunk ilyen kérdésekre válaszolni.
Nem lesz más csatorna analógon, csak digitális kiosztásban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25638) Angel2014 válasza canniball (#25634) üzenetére


Angel2014
addikt

Na de hogy kedves cannibál , édesanyámé a lakás én nem ott lakom :U

Az hogy megvan e a számla info azt meg nem tudom , de szerintem nincs....

És akkor csomagot vagy tv-ét vagy esetleg mhz-t kell váltanom hogy nézhető legyen?

Mert a diginél is úgy van nálam hogy egyszerre van analóg és digitális is.

Bocsánat bika Blakey szaktárs :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25639) Arolotifar válasza blakey (#25637) üzenetére


Arolotifar
őstag

blakey a bika :Y :C

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#25640) AkyyrA


AkyyrA
csendes tag

Végre egy értelmes zenei bővítés. Legjobban MTV Rocks nak Örülök, az meg külön élmény hogy MTV Live HD nál Dolby Digital 5.1 a hang. VH1 ből Classic nak jobban örültem volna, de haladás így is, hogy UPC nem csak töltelékkel bővít. :)

(#25641) facan válasza AkyyrA (#25640) üzenetére


facan
tag

Ja, hogy ez "sima" VH1, nem VH1 Classic???? (nem mintha tudtam volna, hogy nem csak VH1 Classic létezik :) )
Továbbra se nagyon fogok tévézni....

[ Szerkesztve ]

(#25642) Angel2014 válasza facan (#25636) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm! Kezdem érteni már....

Már csak annyit árulj el ,hogy ha régifajta tv -je van akkor hiába rendelek digitális csomagot igaz??

A boxot és a kártyát meg nincs is hova dugni ezért végképp kihagynám

Gondolom létezik digitális kábeles csomag amihez nem kell box meg kártya sem de ahoz meg új tv ét kell vennem majd neki.

Valahogy így kell értelmezni igaz? Mert gondolom az UPC-nél nem úgy van ahogy a DIGI nél hogy megvan a digitális csatorna kiosztás elöl és a másik MHZ-en megvan ugyan ez a csatornakiosztás analógban is.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25643) canniball válasza Angel2014 (#25642) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha van a régi TV-jén scart csatlakozó, akkor arra tudtok boxot (digitális csomagot) kötni/kérni. Ha annyira régi hogy az sincs rajta akkor sajnos tényleg csak a készülék cseréje segít.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25644) Angel2014 válasza canniball (#25643) üzenetére


Angel2014
addikt

És olyan digitális kábel ja nincs az upc nek ami box és kártya nélkül üzemelne? Mert akkor csak egy tv ét kell vennem :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25645) blakey válasza Angel2014 (#25642) üzenetére


blakey
titán

upc.hu

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25646) pimmi


pimmi
senior tag

ha megnyomom a távon a tv gombot, miért tünik el a kép? nem lehet a tv- t kapcsolni ha megy a boxon valami és azt nézem? köszi

(#25647) Angel2014 válasza blakey (#25645) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm!

Megrendeli a Digital Bronzot gondolom azt hiába dugnám rá a régi tv re nem menne rajta semmi ....csak ha új készüléket veszek neki.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25648) canniball válasza Angel2014 (#25644) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs, kártya/box nélkül csak az m2 nézhető, a többi kódolva van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25649) Angel2014 válasza canniball (#25648) üzenetére


Angel2014
addikt

De ha veszek új tv -ét akkor nem kell a box és a kártya igaz? Ez csak ez akkor kel ha meghagyom a régi tv-ét igaz?
Vagy minden féle képp kell ha régi a tv ém ha új ..mondjuk olyan ról halottam hogy kártya kell a digitális csomagba hogy legyen HD csatorna.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25650) facan válasza Angel2014 (#25647) üzenetére


facan
tag

Kap hozzá box-ot (a TV scart bemenetére kell kötni), vagy médiakártyát (ez utóbbi ebben az esetben felejtős)
Annyiban változik a móka, hogy nem a TV-n kell majd kapcsolgatnia hanem a box-on.

Tökmind1 milyen tévéd van kártya vagy box mindenképpen kelleni fog, mert ahogy már jelezték ezek nélkül csak az M2 fog jönni. DVB-C tuneres TV CI+ foglalattal fog kelleni a médiakártyához, vagy bármilyen scart illetve HD esetére HDMI bemenetes TV.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.