Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Tommy1982


Tommy1982
tag

Valaki felhívta már a UPC zöld számát? Mondanak valami hasznos infót?
Köszi

(#6002) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#6001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én anno nyilatkoztam, hogy nem kérek az új szerződésből, amit vissza is igazoltak, és én ehhez tartom is magam, tehát nem hívok semmilyen zöld számot! Ami esetlegesen hátulütője a dolgoknak, azt úgysem fogják elmondani, nyilván csak azt hangoztatják ott is, ami előnyös, vagy közömbös a számodra!

(#6003) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#6002) üzenetére


Tommy1982
tag

Sajnos korábban én is írtam, hogy nem kérek belőle de azóta sem jött semmilyen válasz :(((

(#6004) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#6003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még mindig írhatsz, ugyanis a lemondásra - vagy el nem fogadásra - rendelkezésre álló időt is meghosszabbították, ha jól tudom, akkor 30 nappal!

Amúgy van visszaigazolásod a bejelentésről?

[ Szerkesztve ]

(#6005) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#6004) üzenetére


Tommy1982
tag

Igen van, amihez egy iktatószámot is adtak egy noreply-s válaszlevélben.

(#6006) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#6005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem akkor az bőségesen elég, így igazolni tudod, hogy Te nyilatkoztál, és Ők azt meg is kapták, ha később valami gond lenne ebből! De amúgy nem hiszem, hogy lenne, mert ilyen országos botrány után szerintem ők sem akarják már tovább feszegetni ezt a dolgot...

(#6007) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#6006) üzenetére


Tommy1982
tag

OK, köszi, azért is kérdeztem ezt, mert szeretnék a többi TV-re is rendelni HD-s box-ot az enyémre meg kártyát és később nem szeretnék azon mérgelődni, hogy gondolnak egyet és árat emelnek a hűségidő alatt.
Jelenleg a 9200-as csomagom van (SD box-os de HD-t adtak). Annyi érdekes, az egészben hogy amikor elindult a HD ingyenes akciója jan.15-ig, akkor megjelent a számlámon ez, és előtte nem volt:

(#6008) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#6007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem is ugyanez a felállás, 9200-as csomag, készlethiány miatt HD BOX-al!

(#6009) BossBoss válasza AtHoS (#5995) üzenetére


BossBoss
őstag

Személyesen. Szerencsére itt van 100 méterre. Téged tényleg bepaliztak. Vagy valamit benéztél. Ha lejárt a hűséged miért ne válthatnál vissza új előfizetőként. Felmond, majd újat megköt... Ennyi.

(#6010) Intruder2k5 válasza BossBoss (#6009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ez nem egészen így van... Bár nyilván válthat vissza, ha nincsen hűsége, mivel nincs az a törvény vagy jogszabály ami ez ellen szólna, de nem mint új előfizető, mivel ez minden szolgáltatónál úgy működik, hogy ha egy adott címen felmondják a szerződést, akkor x ideig (3 hónap, 6 hónap, hol mennyi...) nem fog új előfizetőnek minősülni az új szerződéssel sem! Kivétel ez alól, ha az ingatlant eladják, vagy albérlőről van szó, stb.. Ezt már régen kitalálták mindenhol az ilyen kijátszások ellen!

(#6011) BossBoss válasza Intruder2k5 (#6010) üzenetére


BossBoss
őstag

Akkor szerencsém volt. Vagy az ügyintéző volt figyelmetlen. A lényeg, hogy megoldható. ;)

(#6012) JEEMBO válasza AtHoS (#5999) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Ha online nem is, de tuti lehet lefelé is módosítani. Nekem külön el is mondták a szerződés kötéskor, mert célzottan rá is kérdeztem...

"Jó pap is holtig butul"

(#6013) kabelmania27 válasza JEEMBO (#6012) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerős telefonon módosított 60-ról 50-re.

(#6014) AtHoS válasza JEEMBO (#6012) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A módosítást lefelé meg tudták volna oldani, de az ár amit mondtak a kisebb sávszélű csomagra, na az volt sokkal magasabb, mint a reklámozott.

Párszáz HUF-al (3..500 Ft) lett volna kevesebb a 25 Mb csomag, mint amennyit fizettem a 60 Mb-ért, tehát nem váltottam :B

read-only mode on the forum

(#6015) Intruder2k5 válasza AtHoS (#6014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom benyögte a listaárat, és "véletlenül elfelejtette" mondani, ha aláírod a hűséget, akkor ez is ugyanúgy kedvezményes...

(#6016) AtHoS válasza Intruder2k5 (#6015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondtam én a csajnak khmmm.. hölgynek, hogy jóval alacsonyabb árat hirdetnek. Mire a válasz, hogy biztos társasházi kedvezményt néztem. Ekkor rákérdeztem, hogy véletlenül nem azért mondott ilyen árat, mert nem vagyok új előfizető és az akció csak rájuk vonatkozik? Ekkor mondott valamit, de sajna már nem emlékszem rá mi volt. A lényeg, hogy szóba sem került semmiféle hűség meg kedvezményes ár.

Most így visszagondolva kezdem érezni, hogy balf.sz voltam :B Lehet tényleg hűség nélküli kedvezmény mentes árat mondott. Viszont valami "ticket" készült nála, mert minden intézett sorszámhoz kell nekik ilyet applikálni. Lehet rákérdek vissza tudnák-e keresni mit tartalmaz, mert kicsit bánt, hogy ilyen könnyen szivattyúra tudtak tenni :W

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6017) Csabee. válasza AtHoS (#6016) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem a lejárt hűségidőmnél ugyan ez a szöveg volt hogy társasházi kedvezmény stb.. Nagyon érdekes. Azt szerettem volna hogy leváltok a 25ös csomagra 50ről, de drágábbra jött ki. A végén abban állapodtunk meg hogy hűség idő nélkül maradok és fizetem továbbra is a 4600Ft-ot havonta az 50-es csomagért. :DD Igazából még jól is jártam mert hűségidőm sincs.

Üdv: Csabee.

(#6018) Csacsee


Csacsee
csendes tag

Sziasztok!

Van UPC modem, 120Mbit-es nettel. A modemre két gép van csatlakoztatva. A kérdésem az lenne, hogy az egyik gépen le lehetne-e korlátozni az adatforgalmat -csak így "házilag"- mondjuk 50 Mbit-re?

Előre is köszi!

(#6019) Csabee. válasza Csacsee (#6018) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lelehet router segítségével ami tud ilyen funkciót

Üdv: Csabee.

(#6020) Csacsee válasza Csabee. (#6019) üzenetére


Csacsee
csendes tag

Köszönöm, van egy itthon nem tudom van e ilyen funkciója de kipróbálom!

Ezer hála!

(#6021) Grawens válasza Csabee. (#6019) üzenetére


Grawens
senior tag

Vagy NetLimiter-rel. ;)

(#6022) [CS]Blade2 válasza Csabee. (#6017) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem is ez volt, fiber60-unk volt 8600Ft környékén, akkor a weblapon úgy volt kiírva, hogy fiber120 6000Ft, alatta 8-as betűvel, hogy társasházi kedvezmény nélkül: 9000Ft.
A fiber60 is kevesebb volt, nekem letelt a hűség, hivtam őket, hogy aláírnék még 1 évre a fiber60-ra, és nem engedte, azt mondta, hogy csak a fiber120-ra válthatok 9000Ft-ért, mert csak felfele és csak magasabb havidíjú csomagra válthatok. Szóval valszeg telefonon ki kell fogni, hogy kinek, mikor, épp mit engednek, és mit nem.
Aztán kb akkor amikor bejött a fiber50-es csomag, akkor törölték ezt a társasházi ökörséget. [2012 eleje]
Személyesen az irodájukban engedtek fiber60-ról fiber50-re váltani kb 6680Ft-ért [2011.dec és a lemondás gombot nyomtam] és 2012 márciusba váltottam az online felületen fiber120-ra 6100Ft-ért. [100-as routerrel 95 jön át]

(#6023) Csabee. válasza [CS]Blade2 (#6022) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Akkor a lényeg hogy megoldódott :)

Üdv: Csabee.

(#6024) [CS]Blade2 válasza Csabee. (#6023) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Amit még el akarok intézni, majd márciusban, ha letelik a hűség, hogy ne 4266-ért nyomják a TV-t, hanem a mai 3550-es áron, és akkor mehet rá újabb 1 év.
Aztán várunk, hogy hátha megvariálják a netes csomagokat, mert az 50-es nem olcsóbb annyival, hogy érdemes legyen visszaváltani 120-ról.
Nincs egyébként semmi infó erről? Tavaly év elején nyúltak bele utoljára a fiber50-el, azóta változatlan a helyzet, és már nem is tudom mióta a 120-as a legnagyobb csomagjuk. Tavaly szó volt a feltöltési seb. nőveléséről, aztán nem lett belőle semmi.

(#6025) Bajusz2010 válasza [CS]Blade2 (#6022) üzenetére


Bajusz2010
tag

Mióta nincs hűségem a FiberPower 60-ra nem volt rajta társasházi kedvezmény a Caffetéria miatt, ezért a teljes árat kértem mindig. Jelenleg 5521Ft-ért adják minden hűség nélkül. Valóban nem lehet csomagba tenni de lefelé nincs értelme menni, felfelé meg az a kb. 500Ft különbség a 120-ashoz képest annyival nem hoz többet. Így inkább én vagyok nyerő helyzetben mert bármikor az asztalukra tehetném és vége, ha lenne olcsóbb vagy jobb szolgáltató.

(#6026) Gubek-Einste válasza [CS]Blade2 (#6024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Emelés nem valószínű, az ősszel a T bevezette a 120-as csomagot szintén 10 feltöltéssel a kábeles ügyfeleknél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6027) Intruder2k5 válasza [CS]Blade2 (#6024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és milyen szemét módon van meghatározva a feltöltés... Minden csomagnál ~10%, kivéve a 25-öst, mert szerintem akkor az túl csábító lenne! Nekem pl pont jó lenne, ha lenne 2,5M UP-ja, mint a többinél is 10%! De nincs...

(#6028) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#6027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 120-as csomagnál ez a érték szintén nem éri el a 10%-ot, csak 8,33%.
120-as mellé kellene legalább 20-25.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6029) Criton válasza Gubek-Einste (#6028) üzenetére


Criton
veterán

10re emeli a T:F Én több mint egy éve voltam a T-nél 120-as csomaggal, akkor 5 volt a feltöltés ha jól emlékszem, ez azért már haladás komolyan :)

(#6030) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#6026) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem éppen.. Optinet:

"Letöltési sebesség: 120 Mbit/s kínált, 50 Mbit/s garantált
Feltöltési sebesség: 50 Mbit/s kínált, 25 Mbit/s garantált "

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#6031) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#6030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez az optikaira vonatkozik, a kábelesnek csak 10.

Criton A T csak tavaly év vége felé vezette be a 120-as csomagot, addig 80 volt a max.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6032) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#6028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, ezért írtam ~ jelet elé! De a 25-ösnél csak 6%!

(#6033) Criton válasza Gubek-Einste (#6031) üzenetére


Criton
veterán

Érdekes, mert több mint 1 éve Óbudán nekem 120-as csomagom volt, még a speedtest eredmény is megvan :)

SZERK: meg is van

[ Szerkesztve ]

(#6034) Gubek-Einste válasza Criton (#6033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Korábban hónapokig volt teszt és akkor ment ilyen sebességgel akár a 25-ös csomag is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6035) Criton válasza Gubek-Einste (#6034) üzenetére


Criton
veterán

Akkor mond azt, hogy hazudok, a dátum is igazolja, de ha kell akkor előfizetői szerződés is megvan még :B

(#6036) Gubek-Einste válasza Criton (#6035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én csak tavaly ősz óta látok T-s 120-as netet és előtte nem is hallottam róla, hogy lenne 80-as netjük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6037) Criton válasza Gubek-Einste (#6036) üzenetére


Criton
veterán

Mondjuk én anno személyesen a T-nél rendeltem, meg az Óbudai központ kb a szomszédom volt. Mikor jöttek bekötni akkor gyalog jött a fószer, mondta itt vannak mellettem :DDD

(#6038) TheHardOne válasza [CS]Blade2 (#6024) üzenetére


TheHardOne
tag

Az emelés technikai, technológiai feltételei már kb. 1 éve megvannak, csak azóta jött az új eht, a közműadó és emelkedett a telefonadó. Ezek miatt jó darabig nem lesz semmi, sőt szerintem még a szinten tartásnak is örülni kell. Még szerencse, hogy nem csinálták meg a reklámszpotot előre.

(#6039) Intruder2k5 válasza TheHardOne (#6038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy ez mekkora szerencse... Csak nem nekünk!

(#6040) Puro


Puro
aktív tag

Legalább másfél hete unokatesóméknak megrendeltem a digitális extra csomagot online. Kedden jöttek a cuccok, tegnap összeraktuk, de net nincs. A modem cisco epc3208, nagy nehezen talál egy darab lefelé csatornát, de felfelét nem. TV viszont van 104 csatornával, oda mediabox sd került, de a videótár nem elérhető és a műszaki teszt is kábelezési hibát dob. A linkelt kép szerint raktam össze. Ha megnézem a myupc profilját ott egyelőre a régi analóg silvert írja, semmi mást. Kinek a tv szolgáltatását fogom most, vagy hogy van ez? Ami még érdekes, hogy az ügyintéző nem küldött felhasználói összesítőt, ami a netre vonatkozik (modemreg cím, ftp stb.). Nekem 4 nap alatt sikerült elintézni az egészet, itt meg várni kell másfél hetet és még semmi? 1 utcával laknak arrébb.

(#6041) HofiZoli válasza Puro (#6040) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Valahol van egy visszirányú szűrő, az csinálja a gondot. Keresd meg, vedd ki és minden jó lesz. Egy kb 4-6 cm-es henger alakú kis dolgot keress a bejövő kábelen. Osztás után, toldás közé szokták beszerelni.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#6042) Puro válasza HofiZoli (#6041) üzenetére


Puro
aktív tag

Igazából nem nagyon láttam a bejövő kábelen, de végigkövetem majd. A myupc miért írhatja még a sima analóg silvert?

[ Szerkesztve ]

(#6043) HofiZoli válasza Puro (#6042) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nekem most ezt írja:

"Fiber Power 120
Európa csomag
Európa csomag
digital HBO Pak
első mediacard hd
második vagy harmadik mediacard hd
digital gold"

Szerinted logikus hogy kétszer vagyok előfizetve az Európa csomagra? Vagy ha így is lenne, kifizetném? :)
Nem pontos, majd beállítják idővel.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#6044) Puro válasza HofiZoli (#6043) üzenetére


Puro
aktív tag

Amint végeztem a melóval átmegyek hozzájuk és megnézem, de úgy emlékszem, mintha nem lenne.

(#6045) kabelmania27 válasza Puro (#6040) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól van összerakva a kábelezés, lehet az oszlopon van még visszirány szűrő.

(#6046) Puro válasza kabelmania27 (#6045) üzenetére


Puro
aktív tag

Na meg sasoltam a bejövő koaxot van benne egy sima F toldó, mint ez, gondolom ebben nincs semmi hókuszpók. Holnap ha lesz rá idő, akkor bemegyünk az ügyfélszolgálatra, hogy még is mi van ezzel.

(#6047) Puro válasza Puro (#6046) üzenetére


Puro
aktív tag

Megnéztem az oszlopon is, a szomszédnak van visszirány szűrője az osztó után, nekik nincs, szóval itt valami gázos. A modem felé vezető koax tuti jó, mert a mediaboxot átvittem oda és az óra bejött rajta, koax nélkül meg csak --:-- -t ír. Holnap be kell menni hozzájuk mindenképpen. Szerintem 3 lehetőség maradt:
1. szar a modem
2. szolgáltató felől valami elmaradás lehet, mert az internetes papírt, amin feltüntetik a upc-s mailt, meg ftp címet, felhasználói nevet, modemreg címet stb... azt nem küldte az ügyintéző
3. valami gebasz van az utcában
Holnap délelőtt még próbaképpen átviszem az én ciscomat, hogy az mit dob rá. Más ötletem nincs.

(#6048) csaknehairok válasza Puro (#6040) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

Nekem is lenne egy véleményem!Meg is érdemlitek,hogy ne legyen jó,mert egy új bekötés szerűt jobb a szerelőre bízni,nem magatoknak eszkábálni,amivel esetleg még az utcában lévő más emberekkel is kicseszhettek,mivel a rossz szerelésnek lehet egy visszagerjesztő hatás a hálózatra,hiába működik neked valahogy,globálisan a környéken mindenki rosszabbul járhat.De egy kérdésem is lenne.Hány évvel ezelőtt kötötték be oda először a upct?Volt e már ott korábban internet vagy dig. tv?

[ Szerkesztve ]

(#6049) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Másnál nem lassult be az internet? Nekem a szokásos helyett most 1-2megás teljesítményt nyújt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.