Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) Jessus81 válasza kabelmania27 (#25698) üzenetére


Jessus81
tag

na ahogy megmozgattam a tvbe bemenő kábelt vibrált a kép. ahogy megnéztem a kompressziós dugó elég ramatyul van szerelve, az lehet az oka... nem merem szétszedni, mert nem tudom ezt hogy kell összerakni

PSN: Thorpapa

(#25702) kaszaf válasza kabelmania27 (#25673) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Az osztó: PCT-1000-4W.

Csillapító nincs. Szerintem a modem döglődik.

(#25703) gduck válasza dr_ace (#25612) üzenetére


gduck
addikt

Azért az érdekes, hogy ugyanaz a műsora mint az SD verziónak és még sincs alatta magyar hangsáv :(
Persze van angolon kívül még: Lengyel, Orosz, Török :)

(#25704) kabelmania27 válasza kaszaf (#25702) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egy jófajta osztó. Modem újraindítás nem segít? Router nélkül is csökken a sebesség.
Húzd meg az F csatlakozókat az osztónál modemnél és toldásnál.
gduck: Lehet csodálkozna a helpdeskes.

[ Szerkesztve ]

(#25705) szab.tam


szab.tam
nagyúr

guta ütöget.

hd mediabox.
hang.
tv-be hdmi-n, rádiós fülesbe az rca-n megy ki.
idáig mindkettőn tudtam a box hangerejével változtatni.

ma nyomtam 1* egy némítást.
azóta a hangerő szabályozás csak az rca-n működik.
a hdmi felé nem.
bármekkora fokozaton ugyanakkora hangerő megy ki, csak az utolsónál némít.

természetesen kikapcs + áramtalanítás megvolt.
most megint piszkálhatom a tv távkütyüjét is...

ötlet?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25706) kaszaf válasza kabelmania27 (#25704) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Modem újraindítás után néhány órát (4-5) elmegy, utánna belassul újra. Próbáltam resetelni is a modemet eredmény nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#25707) mateus


mateus
senior tag

Mi lehet az oka, hogy a upc net akadozva működik? Új lakásban most köttettem be a netet, wifi-s modemet kaptam. Otthon semmi baj a upc nettel, nem is a laptop a hibás.
Az új helyen állandóan az van, hogy néha csak áll az oldal, nem töltenek be a képek stb., aztán frissítek a böngészőben és akkor már bejön. Sajnos minden nap, állandóan ezt csinálja, modem újraindítás sem segít. A kapcsolat látszólag megvan, de mégse folytonos..
Van vmi trükk / router setup erre a problémára?

(#25708) kabelmania27 válasza mateus (#25707) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem értékeket.
192.168.100.1 admin/admin felfelé és lefelé menüpont

(#25709) mateus válasza kabelmania27 (#25708) üzenetére


mateus
senior tag

Csináltam képet mindkettőről:

(#25710) cris78 válasza canniball (#25699) üzenetére


cris78
őstag

Már itt is. Lehet néhány adásnál van? Amúgy, hogy kell beallitani a boxon a tv beállítást? Most letterboxon van, de van 4:3 és 16:9.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25711) canniball válasza cris78 (#25710) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt sajna nem tudom, nàlam mediacard van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25712) gduck


gduck
addikt

LOL! UPC Wi-free!!! KATT IDE!

"A UPC Wi-Free szolgáltatásunk minden kábel- és mobilinternetes ügyfelünknek díjmentes vezeték nélküli wifi internetezést biztosít otthonukon kívül, országszerte, a UPC hálózatai mentén."

(#25713) bb71 válasza gduck (#25712) üzenetére


bb71
őstag

miért is LOL?

(#25714) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, hogy hol lehet a hiba.

Hétfőn "köttettem be" a digitális gold csomagot.
Már az elején is volt egy-két érdekesség, például, hogy mielőtt beaktiválták volna a szolgáltatást, láttam a CI kártyánál az info menüpontot választva mindenféle adatokat (hogy mik voltak azok arra már nem emlékszem, de volt egy csomó adat), majd a központi aktiválás után már semmilyen adat nincs, hiába nyomok rá. Olyan, mintha nem is látná a kártyát a TV, viszont a csatornák elérhetőek. Illetve egy olyan is történt, hogy az első automatikus csatorna keresés végén kiírta a TV, hogy lejárt kártya, hívja a UPC-t. Nyomtam egy OK-t, erre bejött az összes csatorna.

Ezekkel különösebben nem foglalkoznék, nem ez a problémám, csak hátha kötődik hozzá, ezért említettem meg.

A problémám az, hogy a délután sorrendbe rakott csatornák reggelre mindig visszaállnak az eredeti UPC kiosztásra. Egy LG Smart TV a készülékem, de gyanítom, hogy nem az lehet a hunyó.

Teljesen laikusként valami olyanra gondolok, hogy éjszakánként lehet valamilyen központi frissítés, ez okozhatja a jelenséget.

Tapasztalt már valaki hasonlót?

21 éve a Prohardveren! ™

(#25715) kungzi válasza gduck (#25712) üzenetére


kungzi
veterán

Ez tényleg elég jó. Debrecenben szinte felesleges a mobilnet :D

(#25716) kirkri válasza kungzi (#25715) üzenetére


kirkri
addikt

Kérdés, hogy mennyien fogják kikapcsoltatni.
Ismerve a magyar mentalitást "majd mindenki az én netemen fog lógni és nálam fog belassulni" szerintem sokan fogják letiltani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#25717) Intruder2k5 válasza kirkri (#25716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre azt írták, hogy a két hálózat egymástól független, sem adatforgalomban, sem sebességben nem befolyásolják egymást!

De mi van pl. azokkal, akiknek csak (CISCO) modemük van, és regisztrálnak? Hozzák helyette a hulladék Ubee-t? Na nem mintha engem érdekelne a lehetőség, a kérdés csak elméleti, de mondjuk a csere miatt tuti nem érné meg!

(#25718) F_Zolee válasza Intruder2k5 (#25717) üzenetére


F_Zolee
veterán

Plusz lehet ez az opció csak router módban(nem tudom le van ez írva valahol) megy ami alatt összeszarja magát az uborka.

(#25719) canniball válasza kirkri (#25714) üzenetére


canniball
nagyúr

De a TV a ludas, kapcsold ki az automatikus csatornafrissítés (vagy valami ilyesmi) opciót!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25720) poli27 válasza gduck (#25712) üzenetére


poli27
veterán

Sztem ez az újabb bizonyítéka annak miért nem szabad szolgáltató wifis eszközt(HGW-t) használni..... Majd jönnek a hírek hogy ilyen rést meg olyan hibát találtak benne.... Bármit bármikor megcsinálhatnak rajta távolról... Kérdés ez megy bridge módba is vajon?....

[ Szerkesztve ]

(#25721) gduck válasza bb71 (#25713) üzenetére


gduck
addikt

Mert elég érdekes hogy a lakásban elhelyezett eszközt más is használja. Arról persze nem szól a fáma, hogy a +energia költséget az előfizető fizeti :D

"Azon ügyfeleink, akik engedélyezik a publikus WiFi hálózatot a náluk kihelyezett kábelmodemen, jogosultak a mások által engedélyezett WiFi hálózat használatára is."

Én is kaptam jelszót hozzá, pedig nem wifis modemem van...

Minden esetre érdekes kezdeményezés.

[ Szerkesztve ]

(#25722) blakey válasza gduck (#25712) üzenetére


blakey
titán

Nálunk már elérhető, csak a jelszavamra várok. :)

(#25714) kirkri
Kapcsold ki az automatikus csatornafrissítést, ha valamelyik csatornát átpakolják akkor manuálisan kell megkeresned, ennyi a hátránya, cserébe minden a helyén marad. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25723) kabelmania27 válasza mateus (#25709) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, ha wifin csatlakozol próbáld meg kábelesen ha úgy sem jó próbáld ki bridge módban. Biztos ami biztos alapon nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve (Fam/Attenuator felirat) csillapító.

(#25724) kirkri válasza canniball (#25719) üzenetére


kirkri
addikt

(#25722) blakey :

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

(#25721) gduck: Én is kaptam jelszót, a modem viszont nem wifi-s. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#25725) AkyyrA


AkyyrA
csendes tag

Nálam Bridge be van a színestechnika. Ugye nem pakolják át routerba központilag? Ha nem lenne ilyen hulladék a HGW engedélyezném simán, de így... :/ Annak ellenére hogy 3Gb mobilnet mellett ami jár mobil előfizumhoz nem igen érdekel a lehetőség. :) Am nincs jelszavam my upc viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#25726) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, a műsorujságban lehet valahogy relyteni azokat az adókat amikre nem fizetek elő? hogy ne legyen ekkora felesleges halmaz?

a másik pl. a carton n alatti videótár ami ingyenes az az is marad? köszi

(#25727) proradeon válasza AkyyrA (#25725) üzenetére


proradeon
őstag

"Ha nem lenne ilyen hulladék a HGW engedélyezném simá"

Pontosan miért hulladék? Jó, értem én, hogy nem egy Tomato vagy OpenWRT szintű a szoftver, de teszi a dolgát.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25728) battis


battis
csendes tag

Sziasztok,

Valakinek nincs "véletlenül" egy friss frekilistája?
Az LG tv-m szerencsére magától frissíti a csatornalistát, de a Samsung az sajna nem :(

Előre is köszönöm

(#25729) proradeon válasza battis (#25728) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A UPC ügyfélszolgálatán elérhető frekvenciatáblázatban még nincsenek benne a tegnapi napon bevezetett új csatornák frekvenciái. De miért nem nézed meg az LG TV-n az új csatornák frekvenciáit?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25730) battis válasza proradeon (#25729) üzenetére


battis
csendes tag

Hello,

Én is néztem tegnap a UPC oldalát, de még mindig a régi lista van.
Valahogy akkor megpróbálom "kikukázni" az LG-ből :)

(#25731) pjen válasza bb71 (#25713) üzenetére


pjen
félisten

Végre egy értelmes 5let. :C :C :C :R :R :R

(#25732) |AP| válasza gduck (#25712) üzenetére


|AP|
veterán

ezt nem egészen értem... ez gyakorlatilag azt csinálja, hogy akik ezt igénybeveszik azok "megosztják" a routerük wifi jelét (sávszélesség csökkenés nélkül)? Tehát megyek az utcán és közben folyamatosan "lopom" -csak legálisan- a lakásokban található routerek jelét?

(#25733) canniball válasza |AP| (#25732) üzenetére


canniball
nagyúr

Valahogy úgy.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25734) |AP| válasza canniball (#25733) üzenetére


|AP|
veterán

hát erre kíváncsi leszek... valahogy nem bízok benne, hogy ez a gyakorlatban működni fog. Legfőképp a "nehogymármáshasználjaawifim-hozzáállás miatt, de valahogy azt sem tudom elképzelni, hogy kiülök egy térre és ott mondjuk stabilan fogjak egy közeli házból jelet... aztán persze meglátjuk.

pjen: csak a magyarázat miatt írtam, ezért is tettem idézőjelbe, mert persze önkéntes megosztás alapon megy

[ Szerkesztve ]

(#25735) pjen válasza |AP| (#25732) üzenetére


pjen
félisten

Mért lopod,a Te sáv széled nem lesz kevesebb,a router nem fogyaszt többet(legalábbis mérhetően)viszont szinte bárhol lesz net UPC területen.Angliában ez már régen működik teljesen önkéntes alapon.Ha rá keresel szinte az egész országban van lefedettség.Egyébként viszonossági alapon megy,csak akkor müxik ha Te is ki ajánlod a Tiédet. :) :C :C :C

pollai:mért nem?

[ Szerkesztve ]

(#25736) |AP| válasza pjen (#25735) üzenetére


|AP|
veterán

maradjunk abban, hogy inkább ne legyen igazam és működjön :)

(#25737) pjen válasza |AP| (#25736) üzenetére


pjen
félisten

Csak rajtunk múlik. :C :C :C

(#25738) blakey


blakey
titán

Akkor a Wi-Free miatt volt ez a "nagy változás". Amúgy nálunk az analóg csatik sokkal jobb minőségűek lettek, mint előtte. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25739) solti


solti
senior tag

Jó ötlet ez a wi-free, sok évvel ezelőtt volt Fonera spotom az egyik melóhelyen (ahol sok ügyfelet kellett fogadni), és tök jó volt, hogy volt egy elkülönített hálózat nekik, ráadásul cserébe én is használhattam máshol Fon hálózatot. Ha ez a UPC-nél tényleg működőképes lesz, az nagyon jó. A kérdés az, hogy a HGW-k wifi támogatásával a lakás kívülre se nagyon jut majd jel, meg pl egy társasházban hogyan fogják a routerek kisakkozni a csatornákat... na mindegy. Az ötlet azért jó:)

(#25740) |AP| válasza pjen (#25737) üzenetére


|AP|
veterán

csináltam egy rögtönzött közvéleménykutatást, 3 embert kérdeztem meg mellettem. Elolvasták a linken a tudnivalókat és ez volt a válasz: "én nem nagyon akarnám, hogy a wifinken szörfözzenek....tudom, elkülönült, meg biztonságos.. de akkor is"

Szóval azért van még hová fejlődni itthon, hogy ez működjön.

(#25741) mateus válasza kabelmania27 (#25723) üzenetére


mateus
senior tag

Köszi szépen a segítséget! Hmm ez érdekes, csillapító is van pedig, és kábellel is ugyanúgy nem tölti be sokszor az oldalakat mind telón mind laptopon. Közvetlenül a lépcsőházi strangból jön a net be a lakásba, itt már nincs elosztva a lakásban. A bridge módot még kipróbálom, de lehetséges, hogy a upc modem gyárilag hibás?

(#25742) F_Zolee válasza |AP| (#25740) üzenetére


F_Zolee
veterán

Családi házas környéken majd a kapuban állanak és majd ott neteznek az emberek? ;]

(#25743) donmackó válasza gduck (#25712) üzenetére


donmackó
őstag

Ez csak azért faxa mert egy idő után tele lesz a net a jelszavakkal ésközlézen fognak menni. Majd bold boldogtalan befogja terhelni a hgw-t, mert a szembe szomszéd suttyó az ő hgw-jén tolja a torrentet stb.

Release the cable hounds!

(#25744) blakey válasza |AP| (#25740) üzenetére


blakey
titán

Mert körül vagy véve "negatív, pesszimista" emberekkel. Mit foglakoztok ezzel, ha nem akarod, akkor nem engedélyezed, ha akarod akkor igen, nem lesz semmi gondod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25745) proradeon válasza donmackó (#25743) üzenetére


proradeon
őstag

"mert a szembe szomszéd suttyó az ő hgw-jén tolja a torrentet stb."

Mindenki legnagyobb vágya, hogy a szomszéd WiFi-jén torrent-ezzen, 0,5 mbps feltöltési sebességgel ! :K

Jól esik egyből a lehető legrosszabb forgatókönyvet leírni erről az újdonságról? :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25746) |AP| válasza blakey (#25744) üzenetére


|AP|
veterán

igen, körül vagyok véve, pont ezért vagyok én is pesszimista ezügyben. Én elsőként szoktam beleugrani az ilyen dolgokba, de amíg nincs a túloldalon megosztás, addig nem sokra megyek ezzel :)

(#25747) donmackó válasza proradeon (#25745) üzenetére


donmackó
őstag

Sorry a negatívságért. A sávszélesség korlátot még csak most olvastam. De akkor sem értem hogy különül el az én adatforgalmamtól.

Release the cable hounds!

(#25748) cris78


cris78
őstag

Láma kérdés :))
Most úgye digitál bronz csomag van nekünk két box-szal.
Ha szeretnék digitál gold-ot esetleg hd opciót, akkor az annyi, hogy a digitál gold csatorna díját (+hd opció díját) fogom fizetni és mind a két boxon ezek lesznek?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25749) solti válasza donmackó (#25747) üzenetére


solti
senior tag

Nem különül el, ugyanúgy a te sávszélességedet használja, viszont két külön hálózatról beszélünk. Nem lát bele a Tiedbe, és Te se látsz bele a máséba. A biztonság kérdéses, de évek óta vannak ilyen megoldások nézd akár a dd-wrt-t vagy akár csak a már általam említett Fon hálózatot.
Ha fél megabitet sajnálsz másoktól, akkor ne engedélyezd, de nem hiszem, hogy sok mindenbe belezavarna...
Ami esetleg gondot okozhatna, hogy ha valaki valami "csúnya" dolgot művelne a hálózatodon, és Te lennél felelőségre vonható érte.. viszont ha jól sejtem erre van a felhasználóneves azonosítás, hogy ilyenkor nyomon követhető legyen, hogy ki volt... De nem hiszem, hogy ez egy gyakori probléma lenne... Viszont pont ezért nem hiszem, hogy majd keringenének a user/pass párosok a neten...

(#25750) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!ránéztem a ubee modem-re és találtam benne egy olyan részt hogy wifi4all? ezt ki lehet kapcsolni? és ez igazából mi akar lenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.