Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) club1 válasza |AP| (#25397) üzenetére


club1
veterán

Nem a védelmükre írtam amit írtam. Semmi nem indokolja pillanatnyilag, hogy ennyire megvágják az analóg csatornákat. Pontosabban csak egy dolog: A műsorszolgáltatókkal így jobb havidíjakat tudnak kialkudni a következő időszakra. Az analógon is terjesztett csatornákért ui. többet kérnek a műsorszolgáltatók, mert nem ellenőrizhető a tényleges nézőszám. Ez pedig a UPC költségét igen jelentősen növeli, nagyságrenddel jelentősebben mint az analóg sugárzás fenntartásához szükséges műszaki eszközök üzemeltetése/fenntartása.

(#25402) picur10 válasza kabelmania27 (#25399) üzenetére


picur10
aktív tag

Erre gondolsz?
[link]

(#25403) cris78 válasza club1 (#25396) üzenetére


cris78
őstag

Persze az érthető, hogy nem akartak sokat berendelni, ezt aláirom. De ha nem postai kiszallitast kérek hanem, hogy a szakember hozza ki 1-2 munkanap alatt 1500-ért akkor van box, kártya?
Amúgy tök jó volt, hogy őszi szünet volt és simán áttudtuk volna venni, mert mindig volt itthon valaki...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25404) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Végre az utcánkban (16. kerület, rákosszentmihály rész) is behúzták az UPC kábelét, most járnak előszerződést kötni, január végére mondják az éles indulást. Jelenleg T-s vagyok, nincs bajom vele, de az UPC jóval alacsonyabb áron adja ugyanazt, vagy többet. December közepéig T-s hűségem van, de utána szabad a pálya. T-s ÜSZ-t hívtam, a neten fellelhető árakat mondta, nem hatódott meg attól, hogy esetleg váltok más szolgáltatóhoz.
A kérdésem az, hogy van-e valakinek tapasztalata arra nézve, hogy milyen felénk a hálózat? Lesz legalább olyan netem, mint a T-nél? Válaszidők, elérhetőség, sebességek tartása? Arra gondoltam, hogy a T-s hűség lejárta után (2014. dec) átváltok határozatlanra, aztán januárban jöhet az UPS-s Fiber Power, és az ottani ÜSZ szerint van 8 napnyi elállási jogom, ha nagyon nem jön be, akkor UPC lemond, és T-nél meg választok egy 2 évnyi hűséget, és lesz 6500 Ft a netem (igaz UPC-vel meg 4700 lenne a dupla annyi :C )

(#25405) mlinus válasza schferenc77 (#25404) üzenetére


mlinus
őstag

sokkal jobb a upc, ezt biztosra mondhatom.

(#25406) kabelmania27 válasza schferenc77 (#25404) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Általában stabilan működik a UPC kábelnet, új kiépítésnél szerintem nem lesz gond, esetleg a 240-es csomagnál előfordulhat csúcsidőben lassulás.

(#25407) schferenc77 válasza kabelmania27 (#25406) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Külön örülök, hogy Te is válaszoltál, láttam a t-s topikban is, hogy nagyon otthon vagy a kábelhálózatok terén :R
120-as csomag a max, azt remélem kibírja :C

[ Szerkesztve ]

(#25408) kabelmania27 válasza schferenc77 (#25407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lesz gond főleg új hálózattal, új erősítővel.

(#25409) cintula187 válasza schferenc77 (#25404) üzenetére


cintula187
addikt

T-s IPTV -vel katasztrofális tapasztalataim vannak a 16-kerben. Annál csak jobb a UPC.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25410) flexxx válasza kabelmania27 (#25408) üzenetére


flexxx
tag

Hú, de nevetségesen kevés analóg csatorna maradt. Na mindegy. Novemberben váltunk UPC-re XXII. kerületről mondana valaki véleményt, tapasztalatokat, hogy mennyire megbízható a hálózat? (A T-home katasztrófa.)

(#25411) club1 válasza flexxx (#25410) üzenetére


club1
veterán

Teljesen jó, kivéve ha valahol a környéken áramszünet van.
T-Home optikáról beszélsz, hogy megbízhatatlan? Mert az van az egész kerületben, és maga a hálózat nagyobb rendelkezésre állású, mint az erősítős UPC...

(#25412) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vennék az antennához elosztót, de elakadtam. Elég az 5-850MHz-ra jó, vagy kell a 2200 MHz-ig jó? Mondjuk ez utóbbi mintha parabolához kellene. A digitális adás miatt kérdezem, mert a box előtt kellene osztani

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25413) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25412) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

5-850MHz-es jó, műholdvételhez kell a 2200-as, az a lényeg ne ilyet vegyél.

(#25414) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#25413) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hama 44124-et nézem nagyon. Az is felejtős?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25415) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25414) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hama osztó rendelkezik tanusítvánnyal tehát jó, hármas osztó 6dB-t csillapít ezért pl modemet adási szint minimalizálása érdekében célszerű bejövőre kettes osztóba kötni, tévés ágat lehet osztani, bejövő jelszinttől is függ pl ha osztó nélkül 30-as az adási akkor nagyobb a mozgástér de ha már most 48-50körül van akkor nem célszerű.

[ Szerkesztve ]

(#25416) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#25415) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Modem előtt van egy elosztó, onnan megy a jel a boxba, és a modembe. Az új boxból nem lehet koaxot tovább vinni, ezért előtte csinálnék egy osztást, hogy legyen mivel etetni a VHS-t meg a tv-t. Előbbi nem annyira fontos, utóbbi diagnisztika miatt kéne, hogy a guru szférából is lássak minden szolgáltatást, és ne kelljen a szomszéd szobáig elmenni. (Tudom lustaság :D )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25417) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25416) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Boxos ágat lehet osztani, több megoldás is van. Milyen a modem jelszint?

[ Szerkesztve ]

(#25418) picur10


picur10
aktív tag

kabelmania, erről mit gondolsz?

(#25419) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#25417) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezbaz, amire a MM-ból nem fogok tudni válaszolni :D

Köszönöm a segítséget!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25420) kabelmania27 válasza picur10 (#25418) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Milyenek a felfelé értékek.

(#25421) picur10 válasza kabelmania27 (#25420) üzenetére


picur10
aktív tag

(#25422) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25419) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ha csak a tévét kötöd be akkor elég egy kettest ha a videót is akkor a hármas 6dB, elvileg három készülékre elég a jel, gyakorlatban lehet hogy a hármas osztó gyenge bejövőerősség következtében a gyengébb mux frekiken gondot okozhat ez esetben a boxos ágra is kettes osztó egyikből box másikat lehet videóra és tévére osztani.
picur10: Ezek az értékek is rendben vannak. Milyen osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#25423) picur10 válasza kabelmania27 (#25422) üzenetére


picur10
aktív tag

Jó mélyen bent van a szekrény mögött, kettős elosztó, egyelőre annyit láttam rajta "5-1000MHz" illetve "2772" , egy CE jelölés és logóként egy birodalmi sashoz hasonló emléma. :) (bocs, lámpával bevilágítva ennyit tudtam leolvasni, különben szét kellene szedni a szekrényt. Azt max. holnap tudom.) Kábelt, elosztót nem cseréltem, ezek a régiek.

(#25424) kabelmania27 válasza picur10 (#25423) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond az egy jófajta Teletronik osztó, rendben van a bejövő jelerősség:)

[ Szerkesztve ]

(#25425) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok

Egypár amatőr kérdésem lenne az UPC - vel kapcsolatban

mivel valószínű megszűnik az internetszolgáltatónk, a PrimTel,
ezért új vezetékes netszolgáltató után kell néznem,
az UPC - re gondoltam.

1. Ha Telekom - os vezetékes hálózatunk van, akkor ettől függetlenül lehet - e az
UPC - s Netre előfizetni és használni külön vezeték szerelés nélkül?

2. A szolgáltatási szerződés, illetve maga a fizikai szolgáltatás kezdete
csak adott hónap 1 - jére eshet, vagy lehet tetszőleges naptól,
pl. szombattól, vagy vasárnaptól, vagy akárhányadikától szeretném?

3. A szolgáltatóváltás mennyire szokott olajozottan menni?

Köszönet

(#25426) Intruder2k5 válasza laszlohu (#25425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Telekom hálózatra nem lehet UPC előfizetést kötni, csak Telekom-ost!

(#25427) laszlohu válasza Intruder2k5 (#25426) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi

(#25428) flexxx válasza club1 (#25411) üzenetére


flexxx
tag

Igen, T-Home optika. A net esőben folyton elmegy, sokszor 50 helyett 10 mega jön, a TV-nek meg rosszabb a minősége, mint analógon. Tényleg visszasírom néha a 6/1-es FiberNetet, meg az analóg TV-t.

(#25429) Intruder2k5 válasza laszlohu (#25427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na várjál, most gondolkodtam még, nehogy félreértsük egymást! Hol van Telekom-os hálózatotok? Te most a lakáson belüli vezetékelésre gondoltál? Mert az természetesen nem gond, ha megfelelő állapotúnak találja a technikus, akkor rá lehet kötni a UPC szolgáltatást, amennyiben az elérhető nálatok!

[ Szerkesztve ]

(#25430) laszlohu válasza Intruder2k5 (#25429) üzenetére


laszlohu
addikt

A telefonunk továbbra is a Telekom - on menne, csak az internetszolgáltatás lenne UPC - s,
Lébényben, Győr-Moson-Sopron megyében,

A telefonpóznáról a házba vezetékkel van bekötve, így értettem a vezetékest,
majd onnan wifi - vel megy tovább, de ez már részlet kérdés szerintem,

és a szerelést is így értettem, mármint azt nem szeretném, ha a póznáról újra kéne vezetni a házba a vezetéket.

[ Szerkesztve ]

(#25431) Intruder2k5 válasza laszlohu (#25430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ott nincs UPC szolgáltatás!

http://www.upc.hu/szolgaltatas-kereso/

(#25432) laszlohu válasza Intruder2k5 (#25431) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi ismét.

(#25433) kabelmania27 válasza laszlohu (#25425) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lébényben Vidanettől tudsz rendelni kábelnetet, ha nem szeretnél új kábelt más ADSL szolgáltatót kell választanod.

[ Szerkesztve ]

(#25434) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#25422) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A boxot még nem néztem végig, de a tv-n nem látok változást az osztóval, illetve az osztó nélkül, csak a két kábelt egymásba dugva. Van egy-két zűrös csatorna, azokon teszteltem (ugye, ami jó, azon nem nagyon fogok változást látni :D )

Először mondjuk azt hittem, valamit elrontottam, de kiderült, hogy az RTL Klubon maradt a tv, annak meg 28-án más lett a helye :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25435) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25434) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A box ága van elosztva most két/három felé?

(#25436) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#25435) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jelenleg két felé, mert ahogy látom, a videóból megy tovább az antenna a tv-be. Tehát 2-es elosztó is elég lett volna. Még megálmodom, hogy meg fogom-e változtatni a felállást, vagy hagyom a fenébe :) Végül is működik.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25437) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25436) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól még hogy működik, nem célszerű üres kimenetet hagyni, később problémát okozhat, tehát a mostani megoldás nem jó, tegyél be egy kettest a hármas helyett nem mindegy hogy boxnak 6 vagy 3,5dB csillapítása van, előfordul hogy 1-1mux gyengébb, akkor jön jól +2-3dB amikor leesik a bejövő, leírtam a megoldási módokat...

[ Szerkesztve ]

(#25438) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#25437) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Főleg, hogy ha megesz a fene, hogy videót nézzek, az SCART-on be van kötve a tv-be :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25439) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25438) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kockásodik az adás cseréld ki a hármast kettesre...

[ Szerkesztve ]

(#25440) -=RelakS=- válasza kabelmania27 (#25439) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ok, köszi!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25441) kabelmania27 válasza -=RelakS=- (#25440) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejövő jelszint kiszámításához nézd meg a modem jelszintet.

[ Szerkesztve ]

(#25442) picur10 válasza kabelmania27 (#25424) üzenetére


picur10
aktív tag

És akkor mit tudtunk meg? :DDD
Az ok a modem után van, vagy ettől még lehet a UPC sara?

Az előbb filmnézés közben a tv kiírta, hogy nincs benne a medakártya és kódolt a csatorna. Kikapcs/bekapcs és megint okés. Az ilyenekre fel kell készülnöm? :(((

(#25443) mlinus válasza picur10 (#25442) üzenetére


mlinus
őstag

semmit, ez kábelmánia fétisének kielégítésére szolgált. én már az elöző oldalon írtam, hogy ilyen, a terhelés miatt. továbbra is - nem a te bajod, nem tudsz mit csinálni. hamarosan minden területen felszabadítanak új csatornákat, és akkor jobb lesz a terheléses eloszlás.

(#25444) kabelmania27 válasza picur10 (#25442) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt hogy a jelszint megfelelő, netszakadástól nem kell tartanod, nemsokára raknak be új letöltési frekiket utána stabilabb lesz a net.

[ Szerkesztve ]

(#25445) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Adott egy 4 családos társasház régi kábelhálózata, aminek szakaszai nem hozzáférhető helyen vannak a padláson, ház falába beépítve. (értsd: van olyan koax kihúzva tv-hez, ahol éppen csak van árnyékolás) Ez van… :(

Analóg TV, Telefon, Internet (30/3 mbit/s le/fel) bekötve.

Jelenség: 1-2 óránként a modem elveszti a jelet, leszakad a hálózatról. Ekkor „ping”-elni nem tudok kifelé, de még az adminisztrációs felülete sem elérhető. Központból megerősítették, ők is látják a problémát. Modem csere volt 2 hónapja a wifi routeres modemre (Bridge módban használom, router része kikapcsolva). Már ekkor túljelet mért a szerelő, de mivel nem találta meg a bejövő szakaszt, modemet cserélt.

Tegnap járt itt megint szerelő, mivel a probléma nem szűnt meg. Az alábbiakat állapítottuk meg:
- A házba bejövő gerinc és a padláson lévő 75 ohm-os koax kábel vége között valahol lehet leágazás kábeltévéknek. Ezt bontás nélkül nem tudjuk kideríteni. (Faterom korosztályos bújócska bajnok. Ezt is elrejtette)
- Megtalálta a modembe menő vezeték elejét, ez közvetlen csatlakozik a 75 ohmos koaxra. (ezt széthúzva nem volt net, de TV igen.)

A hozzáférhető helyeken lecserélte a csavarós F csatlakozókat roppantósokra. A modemen túljelet mért, így berakott egy 10-es csillapítót.

Jelenleg ezeket az értékeket mutatja a modemem:
Fel
Le

Korábban nagyjából 50-52 dBmV fel és 10-12 dBmV le értékek voltak. A szerelő elmondása alapján nagyjából középértékre lőtte most be. Ha ezután is gond van, akkor bontani kell, vagy teljesen új kábelt körbe behúzni.

Természetesen valami még mindig nem tökéletes…

Tünetek:
* Tegnap a modem reboot után csak 1 upstream csatornát fogott be. Ekkor „DS” lámpa teljesen kék, „US” lámpa halványzöldes volt.
* Ma reboot után 4-et. Mindkét LED kék színnel világít.
* Napközben felment az upstream érték 2-3 dBmV-re.
* Időnként (1-4 óra) elmegy a net. Csomagokat dobál el 2-3-5 percig. Abszolút nincs netforgalom. Aztán vagy magától megjavul, vagy áramtalanítás megoldja.

Kérdésem:
A tartós (2 hónap) túljel okozhatott tartós károsodást a modemben?
Próbálkozzak egy plusz 5-ös csillapító beszerelésével, vagy ez sajnos mindenképp bontást igényel?

[ Szerkesztve ]

(#25446) picur10 válasza mlinus (#25443) üzenetére


picur10
aktív tag

mlinus, kabelmania: Akkor várok türelemmel, köszönöm a segítséget! :R

(#25447) poli27 válasza kabelmania27 (#25444) üzenetére


poli27
veterán

Nekem már érezhető amúgy a letöltési freki, szép egyenes csíkot húz a speedtest, és nem esik be mint előtte :D

(#25448) Gubek-Einste válasza @Jocó@ (#25445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelszintek tökéletesek, itt már csak a kábel csere segíthet amihez sajnos bontani kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25449) HofiZoli válasza poli27 (#25447) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hogy attól-e, de nekem folyamatosan 248-250 Mb letöltéseket mér a speedtest. Bár a 240 eddig is megvolt mindig. ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#25450) kabelmania27 válasza @Jocó@ (#25445) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak, tovább ne csökkentsd a jelet (magasabb adásival még többször fog szakadni), előfordul hogy a csillapító nem javít a helyzeten ezért vedd le a 10-es csillapítót és nézd meg (kicsit teszteld) úgy javul-e, lehet 6os vagy 3-as csillapító is elég lett volna, 10-12es vételi érték még belefér ettől független lehet sok neki, modemnek nem okoz károsodást az erős jelszint, ismerősnél 20-as szinten nem volt gond, régi koax gyenge árnyékolása okozhat problémát, szerintem nem úszod meg a kábelcserét, régi koax földi tv vételre tökéletes volt, kábelnet+digitális tv-re már nem jó, új modem ed3 azaz 8/4frekit használ, ha egy adási frekinél zajbetörés van szakad a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.