Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) t-shirt válasza viktorhu (#89000) üzenetére


t-shirt
veterán

A TV-m (régebbi) nem szerette a UPC kártyáját.

(#89002) hhgygy válasza t-shirt (#88999) üzenetére


hhgygy
senior tag

A következő lépés, hogy egyáltalán nem nézel tévét. A mai internetes kínálatban nem értem azokat, akik nem találnak maguknak megfelelő tartalmat. És én nem 22 éves vagyok, hanem 55.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#89003) MadMancs válasza Kátai (#88996) üzenetére


MadMancs
veterán

Ennek a gépnek illene összehozni az 500at.
Van lehetőséged más eszközök tesztelni?

T-shirt: Mindenképpen megy box nélkül. Most határozatlan ideig kártya se kell. De kártyáva eddig is működött és a kódolatlan időszak után is működni fog.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89004) Toth_Jani válasza viktorhu (#89000) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem kell a kártya sem, az enyém is a fiókban van 2 hónapja.
Igaz azt akartam kipróbálni hogy a kártya befolyásolja-e a TV működését, sebesség, képminőség, de köze nincs hozzá, ugyanúgy egy nélküle is mint vele.

(#89005) t-shirt válasza hhgygy (#89002) üzenetére


t-shirt
veterán

A tartalom fogyasztásom nagyobbrészt már nem TV alapú, de azért még nézek tévéműsorokat is (43) nekem ez valahogy az esti rutin része. Pár generáció és lehet ebben a formájában már nem is lesz műsorszórás.

(#89006) Kátai válasza MadMancs (#89003) üzenetére


Kátai
senior tag

Igen van,majd megnézem azokon,hogy mit mutat.

(#89007) t-shirt válasza MadMancs (#89003) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm az információt, akkor most határozatlan ideig box nélkül fogom használni :)

(#89008) gyulazsolti válasza hhgygy (#89002) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Én 16-17 éve nem nézek Tv-t, korom nekem is annyi. :)

(#89009) viktorhu válasza Toth_Jani (#89004) üzenetére


viktorhu
veterán

Persze hogy nincs köze a minőséghez, most nincs is szerepe a kártyának. Az átmeneti időszak előtt viszont kellett, ahogy utána is kelleni fog a dekódoláshoz.

(#89010) -=RelakS=- válasza viktorhu (#89000) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Konyhában Technika tévé, kártya nélkül. Beállítom a csatornák sorrentjét és helyét, mert be lehet. Eltelik 1-2-3 nap, a csatornasorrend/számozás visszaáll a szolgáltatóira :F
A szobában lévő Panasonic tévén meg ha akarna sem tudna szolgáltatói sorrend lenni, mert nem enged hézagot a csatornák között :Y :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89011) tomp válasza gduck (#88989) üzenetére


tomp
félisten

A Service gombos manőver annyi időt vesz el mintha 2x kihúznád a tápot. :)
Nálam továbbra is hibamentes. ;]

Na holnapig ki kell adniuk a Dolby frissítést a boxra. Lehet szavazni, hogy megjelenik e...

(#89012) Gondics válasza kabelmania27 (#88851) üzenetére


Gondics
csendes tag

De a Docsis 3.0 csatornánkénti maximális feltöltési sebessége 30.72 Mbit/s. A Vodafone 22 Mbit/s-et ad, amit szűken de egy csatornán el lehet érni. 6 Csatornán meg bőven 100 Mbit/s elméletileg. gyakoratban meg nem lehet egy 50 Mbit/s csomagot csinálni? Ráadásul a 22 Mbit/s stabilan szinten mindenhol, mindkor meg van. Nem hiszem, hogy nem lehetne megduplázni?! Szerintetek? Nem beszélve arról, hogy ha mondjuk a 50 Mbit/s nem lenne meg itt -ott, akkor is a garantált a lényeg a szolgáltatónak, ami 5 Mbit/s. Szóval ha 22 Mbit/s és 50 Mbit/ között valahová beáll a sebesség akkor az már gyorsulás amostani csomaghoz képest, ergo előrelépés. Ti mit gondoltok, miért nem próbál ilyesmit a Vodafone?

(#89013) woodworm válasza Gondics (#89012) üzenetére


woodworm
veterán

Arról is van információd, hogy hányan osztoztok a sávszélességen a szegmensben, 200-an?

(#89014) Gondics válasza woodworm (#89013) üzenetére


Gondics
csendes tag

Valószínűleg nem annyian, hogy ne lehetne akár pár megával is emelni. Ünnep, csúcsidő, világvége ide vagy oda, itt 500-560 Mbit/s le és 22.6-23 Mbit/s fel a sebesség. Nem beszélve a stabilitásról. Kizárt ,hogy nem bírna pár megát elviselni feltöltésbe a hálózat?!
Cégeknek elérhető a 30 Mbit/s. Ez is egy ok, hogy van ott tartalék. Ha nem is sok, de pár megabit plusz jól jöhet a felhőhöz, vagy a Plexhez.

(#89015) cof válasza Gondics (#89014) üzenetére


cof
veterán

Szerintem is elférne még +10-20 Mbit. A felhasználók többsége amúgy is letölt, és nem feltölt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89016) #75501312 válasza cof (#89015) üzenetére


#75501312
törölt tag

Simán elkelne, régebben próbáltam streamelni de nem volt értelme a kis bitrate miatt.
Egyszerre az online játék + discord + twitch akad.
Nem értem miért nem lehet a felfelé is sávos, mint a lefelé.
Lefelé elég lenne a 100mbit is, felfelé kellene 50.

(#89017) MadMancs


MadMancs
veterán

Voda most nagyot robbantott mobil téren az új red csomaggal. Hátha célkeresztbe veszi a vezetékes részleget is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89018) #75501312 válasza MadMancs (#89017) üzenetére


#75501312
törölt tag

Miért robbantott? Nézem a honlapot, de nem látok a szememtől. :DDD
Melyik csomagot kellene néznem?

(#89019) MadMancs válasza #75501312 (#89018) üzenetére


MadMancs
veterán

Kivezették a régi red csomagokat. Lett helyette Red Free, ami ugyanúgy full korlátlan teljes EU ban, plusz net is korlátlan 10/10 es sebességgel 10900Ft ért. Régi Infinity lett Red World ami ugyanaz mint free csak nincs limitálva a sebesség.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89020) cof válasza MadMancs (#89019) üzenetére


cof
veterán

A DIGI mobil 0 Ft-ért adja a korlátlan netet 30/10 Mbit. Ez a robbantás. :D

A lefedettséget, meg a használhatóságot nem ismerem, de ingyen van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89021) #75501312 válasza MadMancs (#89019) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jah, okés, akkor maradok T-s. :DDD

(#89022) MadMancs válasza cof (#89020) üzenetére


MadMancs
veterán

Majd nézd meg jövő hónapban. Tény hogy szép és jó. De még csak teszt. Nem fog 0Ft maradni. Na meg az ország 70% ában nem elérhető. Plusz kell legalább 1 digi vagy Invitel vezetékes.

Melyik T? Mondjuk Telekomnál ugyanez horror pénz publikus csomagban, Telenornál a Talk L + 100Gb csomag még talán , de ott meg a 40ft os sms el menjenek az anyjukba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89023) Gondics válasza #75501312 (#89016) üzenetére


Gondics
csendes tag

Én ennyire nem vagyok drasztikus és a piacot figyelembe véve szükség van a közel 500 megás netre (konkurenciához mérten), a feltöltés meg igen, jöhetne egy stabil 50 Mbit. Streamelhetni lehetne stabilan FullHD-ban és még tartalék is maradna. Felhőzni is fel annyi idő lenne, mire felmozgatok több 100 GB adatot.

(#89024) cof válasza MadMancs (#89022) üzenetére


cof
veterán

Év végéig hosszabbították a 0 Ft-os akciót.

Amit a magyar szolgáltatók leművelnek, az rablás ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89025) MadMancs válasza cof (#89024) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt nem tudtam. De akkor se mindenki tudja igénybe venni. Plusz azért nem utolsó szempont hogy azért országosan lehessen használni.
Abban mondjuk biztos vagyok hogy ya végleges árral is alá fognak vágni mind a 3 jelenleginek.
De jelen pillanatban még nem tekinthető se versenytársnak, se konkurenciának, illetve az ár összehasonlításba se lehet még bevonni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89026) #75501312 válasza MadMancs (#89022) üzenetére


#75501312
törölt tag

Náluk most a legkisebb csomagom van már évek óta. Illetve nemrég óta, mióta munkahelyet váltottam, mert addig jól fizető csomagom volt, az új helyemen meg még jobban fizetnek. :DDD De az adatcsomagjukban több app támogatott és van ingyen a forgalom.
Nálam a kommunikáció már a neten megy, mobil hívásom szinte nincs is, de ha elutazom, akkor jól jön az, hogy insta / whatsapp / hbo go és hasonlókra nem kell plusz adatforgalom.

(#89027) cof válasza MadMancs (#89025) üzenetére


cof
veterán

Most olvastam én is egy cikket róla itt. Másodlagos kártyának jó, ha olyan helyen lakik az ember.

Sajnos állandóan alájuk vágnak, nem akarják őket a magyar piacon látni a többiek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89028) Gondics válasza #75501312 (#89016) üzenetére


Gondics
csendes tag

Nagyok az eltérések Docsis 3.1-ben is.
Lengyeleknél az UPC 1000/40 Mbit/s-t kínál, míg Svájcban az UPC 1000/100 Mbitet. Már a Lengyel 1000/40-el is kiegyeznék ha nem lenne arany áron

(#89029) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Van egy ismerősöm akinek szoktam néha segíteni IT-vel kapcsolatok problémák megoldásában. Ő UPC előfizető. Kábelmodemes minden csoda egyben eszköze van. Hamarosan váltunk rendes router switch és AP hármasra. Kérdésem az volna, hogy ha modem módba tesszük a szolgáltatói eszközt, akkor PPOE-ve kell csatlakozzunk (És ehhez ki kell kérni a szolgáltatótól a felhasználónevet és jelszót) vagy DHCP-n keresztül kapunk publikus címet? (A terv, hogy megveszem neki az eszközöket és előre bekonfigurálom, hogy neki csak össze kelljen csatlakoztatni, mert kettőnk közt 300km távolság van.)

Válaszotok előre is köszönöm!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#89030) cof válasza Gondics (#89028) üzenetére


cof
veterán

Kíváncsi leszek majd a fejlesztésekre, hogy milyen irányt vesz. Ez a Docsis rendszer eléggé korlátozott feltöltésben, mi a fenének 1000 Mbit letöltés... Remélem, hogy optikára fejlesztenek a jövőben és kukázzák a Docsis-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89031) tomp válasza MadMancs (#89017) üzenetére


tomp
félisten

Azért a robbantástól messze van. Ez inkább lufi pukk. :D

(#89032) MadMancs válasza #75501312 (#89026) üzenetére


MadMancs
veterán

Voda red tartalmazza a legtöbb korlátlant.
Viber, Messenger, WhatsApp és ezek hang illetve videó hívásai ( ami T nél mondjuk már nem a korlátlan része), youtube, youtube music, HBO Go, Horizon Go, Netflix, insta, face, meg még pár általam nem ismert app forgalma korlátlan. Pont ezért nem váltok az új Free re mert igaz hogy Live ba csak 5Gb net van, de 2Gb nál többet még nem sikerült elhasználni 1 hónapban, tekintve hogy gyakorlatilag korlátlan minden amit az ember mobilon használ.

CoF: Sajnos igen. Tudják mivel járna ha digi országosan belépne a képbe. Itt nálunk ugye van digi mobil, csak vezetékes nincs így nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89033) cof válasza fkenny (#89029) üzenetére


cof
veterán

Marad ugyanúgy DHCP a kapcsolat, a HGW már csak modem funkciót lát el.

3 publikus IP-t biztosít a szolgáltató egyszerre, LAN1,2,3 portba csatlakoztatott eszközöknek külön lesz puklikus címe.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89034) fkenny válasza cof (#89033) üzenetére


fkenny
senior tag

Szuper, Köszönöm!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#89035) #75501312 válasza Gondics (#89028) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hol van az asztalt borítós gif? :DDD
40 mbit már nagyon jó lenne, azzal simán streamelnék, sőt, akkor már jöhetne néha youtube meg fb is normális minőségben. :K

(#89032) MadMancs
A nem része = nincs külön kiemelve, hiszen korlátlan és a korlátlanban az is benne van, tehát tök mindegy mit használsz, benne van a csomag árában. :DDD
Voda Minden App = T Korlátlan

[ Szerkesztve ]

(#89036) MadMancs válasza #75501312 (#89035) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs kiemelve. Viszont rákérdeztem pár hónapja. Sajnos T nél Facebookon belül a képek/videók, messengeren és Viberen belül a hang és videóhívas fogyasztja az adatot. Csak a szimpla szöveg nem fogyaszt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89037) viktorhu válasza Gondics (#89014) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez így nem lesz, ha nem csinálják meg a kétirányú ed3.1-et (ami nem túl valószínű). Az a 100-as feltöltés az összes felhasználó között oszlik a szegmensen, és nem ketten vannak rajta. Ha meg bedugul a feltöltés, akkor letöltés sem lesz.

(#89038) Beniii06


Beniii06
őstag

"A Vodafone új RED csomagjaiban a korlátlan beszélgetés és üzenetküldés mellé korlátlan adatmennyiség is társul – hogy a felhasználó valóban úgy érezze, semmi sem állhat az útjába. A RED Free már havi 10.990 Ft-os havidíjért elérhető, a korlátlanság mellé pedig 10 Mbit/s sebesség is jár, amivel még az 1440p-s, full HD felbontású videókról sem kell lemondani. A világgal szorosabban kapcsolatot tartani kívánóknak a RED Infinity World mindemellett díjmentes roamingot is biztosít 110 országban 42 ezer forint extra készülék-kedvezménnyel, havi 15 990 Ft-os havidíjért. Azon ügyfelek számára, akik vezetékes Vodafone szolgáltatással is rendelkeznek, előbbi már 8.990 Ft-os, míg utóbbi 12.490 Ft-os kedvezményes havidíjért érhető el."

Forrás: 24.hu: A Vodafone elhozta a teljes korlátlanság élményét – Megszűnik az adatkeret mint fogalom a RED előfizetők számára

"Got any other secret weapons?"

(#89039) viktorhu válasza Gondics (#89028) üzenetére


viktorhu
veterán

Off-topic szolgáltató nálunk 1000/25-öt ad. Ennél valamivel többet akkor tudnának, ha a szegmentáltságot növelnék, vagy sokkal többet, ha felfelé irányban is bevezetnék az ed3.1-et (olyan helyen 1000/200-at adnak).

(#89040) FraFer82 válasza MadMancs (#89019) üzenetére


FraFer82
tag

Ez valóban egy baromi jó ajánlat. Minden otthoni szolgáltatás mellé, ügyfélmegtartóval kaptam eddig ilyet. Ráadásul otthoni szolgáltatások mellé ez most 8990 forint, vagyis egy mindenből a legjobbat tartalmazó csomag (korlátlan perc, sms és net mobilon, 500-as net otthon, TV Premium, HBO MaxPak, VTV box), kijöhet 16 ezer forintból. :K

(#89041) kezo0 válasza tomp (#89011) üzenetére


kezo0
addikt

Én így látatlanban arra tippelnék, hogy nem. :)
Vagy te el tudod képzelni, hogy a fejlesztők gőzerővel dolgoznak, éjt nappallá téve a fw javításán, csak azért, mert kb. három előfizető kiszúrta, hogy az új csodabox nem ad ki DD hangot? A többségnek JÓAZÚGY. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#89042) tomp válasza kezo0 (#89041) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem az NMHH-t nem érdekelné, hogy csak 3 embernek hiányzik a DD! Az ügyfél előfizetésében van DD? Van! A kedves szolgáltató eszköze képes rá? Igen! Ezzel hírdetik a boxot? Igen! Megkapja? Nem!
Ez már eleve 4x-es kötbér eset+ az ügyfelek megtévesztése.

A kérdést természetesen iróniának szántam. Nyilván magasról tesznek arra, hogy az ügyfél miattuk kevesebbet kap...

(#89044) headhunter válasza Gondics (#89028) üzenetére


headhunter
addikt

"...Nagyok az eltérések Docsis 3.1-ben is..."


Telekom, hogyan tud 1000/200Mbit-et adni, DOCSIS 3.1-en?

Vodafone nagyon fordítva ül a lovon, lemaradnak mint a déli busz...

(#89045) MadMancs válasza #72445440 (#89043) üzenetére


MadMancs
veterán

Vodánál nem, de ezt írtam is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89046) viktorhu válasza headhunter (#89044) üzenetére


viktorhu
veterán

Sehogy, pár helyen kiépítették a felfelé irányt is, aztán rájöttek, hogy az milyen drága, és abba is hagyták. Szóval az 1000/25 marad a max a legtöbb ed3.1-es helyen.

(#89047) sacaboy válasza viktorhu (#89046) üzenetére


sacaboy
tag

Majd rájönnek... Pedig az utolsó szakasz a legrövidebb a node-tól, ami nem lenne akkora beruházás. És fokozatosan le lehet cserélni az aktív eszközöket.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#89048) Gondics válasza cof (#89030) üzenetére


Gondics
csendes tag

Nem, nem kell még a hátam közepére sem a 1000 Mbit/s, de csak ehhez jár a legmagasabb feltöltési sebesség. Csakis ezért kell a gigabit, Ha lehetne sávszélességet választani, amit nem lehet akkor nekem egy 200/200 Mbit/s évekig megfelelne :D

(#89050) Faby válasza Gondics (#89048) üzenetére


Faby
senior tag

Én pontosan ugyanezen okok miatt váltottam Digi-re, illetve a UPC csomagot visszamondtam a legkisebbre, és jött mellé párhuzamosan a Digi 1000/300 net. *
Éppen nem érdekel a gigabit lefelé, a 240-nel is elvoltam, de a felfelé 300 az nagyon jól jön onedrive szinkronizálásnál, biztonsági mentésnél másik szerverre,illetve a Plex távoli elérésénél.

Mondjuk az röhej, hogy 240/20 (bocs, 300/20, nekem még régebbi volt) és 500/22 csomagok léteznek, ha lenne az 500 mellé legalább 100 felfelé, nem váltottam volna. Amikor hívtam őket, és kérdeztem, van-e valami jó ajánlatuk, - honlap alapján nincs ugye, de reméltem hátha van valami nem publikus ügyfélmegtartó ajánlatuk - az ügyfélszolga büszkén mondta az 500-as csomagot, háromszor kellett elmondanom, hogy nem érdekel az 500 lefelé, felfelé van szükségem nagyobbra, aztán kinyögte a 22-t, én udvariasan kiröhögtem, az a 2 Mbit különbség a mérési hibahatár, a névleg 20-as csomag is szokott 21 körül lenni, ennyiben maradtunk.

*(a párhuzamosság oka egyrészt a jelen helyzetben suli+home office 2 főre miatt kellett egy backup kapcsolat, illetve több, mint 15 éve vagyok előfizető, és az elején jó ötletnek tűnt a szolgáltatói, még valami@chello.hu cím használata, ami viszont a UPC visszamondásával megszűnne. Elkezdtem a kivezetést, de az még idő, mire mindenhol átállítom az elérhetőséget, valamint a felmondást emlegetve sikerült elég jó árat elérni a 150-es csomagra, így összeadva a UPC+Digi netet, nincs túl nagy havidíj növekmény)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.