Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) kali válasza Tense (#101999) üzenetére


kali
legenda

Újpesten nincs gond.

(#102002) soundsonic válasza X33 (#101997) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Létezhet, mert nálam is vannak minőségbeli külömbségek sd és sd adások közt. (De talán majd más is megerősíti..)

(#102003) woodworm válasza peter303 (#101991) üzenetére


woodworm
veterán

Elég félreérthető a szövegezés, mert ugye a további 7 160MHz-es csatorna nem a 14 80MHz-es mellé értendő, hanem a jelenlegi helyzethez és a kettő gyakorlatilag ugyanaz.

(#102004) -Maujuri- válasza Tense (#101999) üzenetére

8. kerben maxal hasít.

(#102005) X33 válasza soundsonic (#102002) üzenetére


X33
kezdő

Thome rezes iptv-nél nem tapasztaltam ilyet.Akkor ezekszerint ez ilyen.Kíváncsi vagyok másnál is ilyen-e.?

(#102006) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom a legbiztosabban ellenőrizni, hogy valóban bridgebe került-e a vodafonetól kapott CF7465VF típusú modem?

(#102007) X33 válasza Nixon18 (#102006) üzenetére


X33
kezdő

Eltűnek a router üzemódhoz tartozó beállítások a modem felületi beállításoknál.pl. dhcp
192.168.100.1 címen tudsz csak belépni.

[ Szerkesztve ]

(#102008) Nixon18 válasza X33 (#102007) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ez akkor elég szomrú, mert a telefonban azt mondták, hogy áramtalanítás után már átáll bridge-módba, de még mindig aktív pl. a DHCP is, nemhogy eltűnjön.

Be tudok jelentkezni a 192.168.0.1 címen és a 192.168.100.1 pedig el sem fogadja a bejelentkezési adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#102009) woodworm válasza X33 (#102007) üzenetére


woodworm
veterán

Attól függően, hogy milyen címet használt a belépéshez, lehet meg sem jelenik a felület.

(#102010) cof válasza Nixon18 (#102006) üzenetére


cof
veterán

Most csak cseh képet találtam a menüről de bekereteztem zölddel a lényeget. Modem üzemmód menüt látnod kellene bal oldalt és te tudod áttenni bridge módba.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102011) woodworm válasza cof (#102010) üzenetére


woodworm
veterán

A vodás boxban másik webui van.

(#102012) X33 válasza cof (#102010) üzenetére


X33
kezdő

Nállam ilyen a menü itt van felül a modem módnak a kapcsolója.

(#102013) Nixon18 válasza X33 (#102012) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ez a felület neke is így néz ki, de semmilyen modemkapcsolót nem látok...

(#102014) cof válasza X33 (#102012) üzenetére


cof
veterán

Oké köszi, akkor ez még a fehér CB lesz az én képemen. Az a lényeg, hogy itt is mi tudjuk kapcsolgatni bridge és router módba, de csak akkor ha IPv4-en vagyunk, ami a config fájlból is kiolvasható ...v4.cfg.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102015) woodworm válasza Nixon18 (#102013) üzenetére


woodworm
veterán

Mert ipv6 módban vagy. Neked nem a modem módot kell kérned az ügyfélszolgálaton, hanem az ipv6 kikapcsolását.

[ Szerkesztve ]

(#102016) Nixon18 válasza woodworm (#102015) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi!
Akkor futok velük még egy kört.

(#102018) kabelmania27 válasza Gondics (#101986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digitális vétel esetén elvileg megfelelő. Nézd meg melyik frekvenciával van gond.
X33: Általában jófajta osztót szoktak bekötni. Előfordul, hogy némelyik sd csatorna kevésbé éles.
Segesdy: Üdv! Ont újraindítás után nem javul a helyzet?
Tense: Milyenek a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#102019) Tense válasza kali (#102001) üzenetére


Tense
őstag

#102004 maujuri
Köszi, akkor itt a 13-ba volt gond csak...

[ Szerkesztve ]

(#102020) Nixon18 válasza woodworm (#102015) üzenetére


Nixon18
senior tag

Megcsinálták, már átállítottam modem-módba és máris máködik a tp-link openvpn-je is.
Köszi még egyszer a segítséget!

(#102021) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy vajon mi várható, ha lekapcsolja a Voda azokat SD tartalmú adókat melyek HD-ben is megvannak? Ugyebár jelenleg a kábelen lehet nézni néhány Sd műsort kódolatlanul is pl. másod készüléken?
Tudom, lehet kérni második médiaeszközt is. Kérdés, hogy milyen áron?! A jelenlegi 1690Ft-ért vagy 500 Ft-ért?
Mert, hogy ma tudtam meg a szolgáltatás ára lakásonként és területenként változik! Ezt a tájékoztatást kaptam az ügyintézőtől!
Ilyen a UPC-nél nem volt! Hogy hasraütésre árazunk! A honlapon sem szerepelnek árak! Mi alapján hasonlítsam össze a szolgáltatásokat?!
Hűséget meg csak teljes kábeles és mobil szolgáltatásra lehet és kell bevállalni! Hogy is van ez? A Magentánál másként működik!
Vagy ott ahol nincs a másik "kék" szolgáltató ott nyerő helyzetben van a Voda?
Valaki tud infót ezekkel kapcsolatban?

(#102022) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés. Van arra lehetőség, hogy otthoni szolgáltatás mellé vegyek műszaki eszközt pl.: tablet úgy, hogy a törlesztőjét a szokásos havi számlámhoz adják? UPC idején mintha lett volna ilyen, de most csak olyat találok, amivel együtt mobilnetes előfizetés is jönne.

Live-Die-Respawn

(#102023) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.

Most jutott eszembe hogy az rendben hogy én szépen felépítettem a hálózatot. Itt leírtam hogyan. Ha jól értelmeztem eddig akkor VTV nek mindegy honnan kap netet. Technikusnak is mindegy? HGW-t mindenképpen abba a szobába szeretném ahol most is digi ONT és Fő router van, így VTV másik szobában a Range Extenderként funkcionáló TP-Link C20 AC750 től kapná a netet, ami digi net. Bár van egy UTP kábel a két szoba közt (falban), sajnos valahol sérült/törött stb, mert nem működik, pedig digis szerelő volt olyan rendes hogy mindkét végén lecserélte a lötyögő csatlakozókat normálisra.
:F:R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102024) kabelmania27 válasza MadMancs (#102023) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Oda kéred a modemet ahova szeretnéd. Ha jól emlékszem van a topikban aki nem Vodafone netkapcsolattal használja a boxot.
oriic: Üdv! Elvileg van ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#102025) MadMancs válasza kabelmania27 (#102024) üzenetére


MadMancs
veterán

Persze azt értem. Ezt meg is beszéltük. A kérdés az hogy azért szólhat akkor e, illetve beüzemelik e ha VTV nem voda netet kap.
Persze ahoz ide kellene érni nekik. Vodáéknál az se egyszerű. E hét szerdára volt ígérve bekötés 16 és 20 óra között. 16:50 kor hívtak hogy technikus leadta munkalapot mert senki se volt itthon, se ő se központ nem ért el telefonon. Nettó hazugság mert nem 1 ember hívott és itthon is voltunk, ráadásul nyitott ajtónál mert kb 15:45-16:30 ig tesco tól vettem át az árut amit rendeltem. Csaj szívélyesen közölte ezért rendelést törölték. Felkaptam a 💩-t azt elküldtem az egész bandát melegebb éghajlatra. Később kicsit nyugodtabb hangulatban felhívtam őket azt megrendeltem újra, hátha sikerül ideérni. Szerda 12-16. Kivancsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102026) sziszi-fuszi válasza Bajusz2010 (#102021) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az árak egységesek (listaár), de a kedvezmények, mint minden szolgáltatónál, területenként változnak. Ez létezett a UPC esetében is!

1. A második médiaeszköz ára (kártya, horizon box 500 HUF. Vodafone tv 1000 HUF (Itt megnézheted, de be kell lépni hozzá, hogy lásd az árat!)
Az árat úgy is megnézheted, ha csak a címet adod meg az elején. Akkor is megmutatja, hogy milyen áron kapnád a szolgáltatásokat az adott címen.

2. Elvileg megmaradnak a szabadon fogható digitális csatornák a továbbiakban is. Erre vonatkozó, ennek ellentmondó hír még nem érkezett. Még arra vonatkozóan sincs biztos hír, hogy az analóg csatornák megszűnnének.

3. Hűséget (1 év) bármely szolgáltatásra lehet kötni. Két éves szolgáltatásra csak akkor, ha valamilyen eszközt is vásárolsz, kedvezménnyel.

Mi alá kell írás?

(#102027) MiZo1990 válasza Bajusz2010 (#102021) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Második eszközként Mediacard vagy KAON beltéri egység +500 Forint, Vodafone TV pedig +1000.

UPC időben is eltérő árazás volt címenként, akár egy utcában is. Cím megadás után a honlap mutat árakat. (Telekomnál is ugyanez a helyzet, szintén évek óta.)

Otthoni szolgáltatásra és mobilra is lehet külön hűséget kötni. Nem kell, áthozni a mobilod a Vodához.

SD lekapcsolás utáni dolgokról csak találgatunk; lehet a "vario" csomag extra HD csatornái kerülnek be ex-UPC területen is, lehet kódolás váltás lesz a megmaradó SD adóknál is.

[ Szerkesztve ]

(#102028) MadMancs válasza MiZo1990 (#102027) üzenetére


MadMancs
veterán

Megerősítem. Ugyanazon lépcsőház ugyanazon emeletén 3 lakásra 3 eltérő árat ad. Legolcsóbb az üres lakás, soha nem volt még upc, legdrágább édesanyámé ahol most is upc van, miénk valahol kettő között van, itt kb fél évvel ezelőttig upc volt, azóta semmi.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102029) cof válasza MadMancs (#102023) üzenetére


cof
veterán

De koax is kell ám a VTV-nek nem csak UTP. Be van már húzva a lakásba az UPC koax, vagy az is most kerül teljesen kiépítésre? Mert akkor én egyből már abba a szobába vinném ahol a VTV is lesz. Mivel ilyen szempontból tökmindegy hol van, mert a koax-ot úgyis el kell vinni a BOX-ig.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102030) Bajusz2010 válasza sziszi-fuszi (#102026) üzenetére


Bajusz2010
tag

A MC kártyáért kell fizetnem 1690-et.
Nem engedik csak a TV-re és a telefonra a hűséget!
Bocsi, de hülye lennék a jelenlegi nagyon kedvező Net árat 2080Ft-ot megemelni min.3690 vagy 4000, vagy 4500, vagy 5000 Ft-ra mindezt csak a 150-es csomagra tekintve!
Attól függ, hogy melyik ügyintézőt kérdezem aszerint változik az ár!
A mobilom is a Vodánál van, a UPC után még adtak 2000 Ft kedvezményt rá .
Viszont a TV-re sokallom a 6000 Ft-ot havonta! Mikor 3000-ért is tudják adni a Premium csomagot másnak!
A weboldal meg csak az 1000-res Netet akarja ajánlani!
bocsi, de nálam a pénzről szól a dolog!

(#102031) Bajusz2010 válasza MadMancs (#102028) üzenetére


Bajusz2010
tag

Az is drága az új ajánlatban, ahol kb. 30 éve a jogelődőket is beleértve csak Ők szolgáltatnak!
Ennyit a hűségről!

(#102032) cof válasza Bajusz2010 (#102030) üzenetére


cof
veterán

Bocs, de az első médiakártya ingyenes, szóval most hiába fizetsz a netre kedvező díjat azt a médiakártyával megfizettetik veled. Így máris átvágtak, miközben azt hiszed, hogy nagyon kedvező a net árad.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102033) MadMancs válasza cof (#102029) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen koax ki van építve. Sőt még jel is van benne, most is azt nézzük ( édesanyám média card jával).

Bajusz2010, itt jelenleg Net 150, tv premium , 1 vtv box (500ft), 1 kaon box (500ft), 1 mediacard (500ft) összesen 6490Ft lett. Üres lakásba ugyanezt 4790 ért ajánlja, édesanyámhoz pedig 7990Ft ért (neki jelenleg net 500 + tv premium + nonstop s + 2db média card = 5490Ft ügyfélmegtartóban) szóval elég érdekes ez az árazás. És ez 3 egymástól 2 m re levő ajtóra adja :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102034) kabelmania27 válasza MadMancs (#102025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nem szólnak, ha jól emlékszem szabogabor10-nél nem szólt ezért a technikus.
szabogabor10: Javíts ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#102035) cof válasza MadMancs (#102033) üzenetére


cof
veterán

Ja, hogy ki van építve már mindenhol. Nem szórakoznék vele, beüzemeltetném ott a HGW-t ahol a VTV is lesz, aztán már utána oda viszed ahova akarod mikor végzett a technikus.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102036) MadMancs válasza cof (#102035) üzenetére


MadMancs
veterán

Csak a leágazásokkal lenne baj. VTV szobában 2 TV leagazás kell. HGW szobába pedig 1 TV és egy HGW. Ha VTV szobába kérem HGW nem tudom átrakni később mert a végleges helyén nem lenne hozzá leágazás (abba a szobába lesz Kaon is), illetve VTV szobába ugyan meglenne a kettő, de egyiket nem tudnám használni. Vagy Mediacard vagy VTV.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102037) cocka válasza peter303 (#101996) üzenetére


cocka
veterán

Ez nem router, hanem egy felfordított hokedli. :DD

(#102038) cof válasza MadMancs (#102036) üzenetére


cof
veterán

Oké te látod át a helyzetet, én nem. Egy szobába 2 TV leágazás is magas nekem. :D

Ja már értem oké. Akkor egy 3-as osztó kellene ha egy helyiségbe kerül a HGW+VTV+MC. Másik szobába is kérhetsz, hogy tegyen be egy kettes osztót, mert később bővíteni akarsz. Így kapsz egy 3-as és egy 2-es osztót aztán tudod cserélgetni.

De arra érdemes figyelni, hogy a bejövő koaxon ne legyen 2-3 osztónál több a HGW-ig sőt, az ideális az ha csak egy van, és a másik ág meg megy tovább a TV-khez.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102039) cocka válasza MadMancs (#102000) üzenetére


cocka
veterán

sajátommal együtt összesen 2db AC háló.

Meg gondolom a többi UPC-s cucc. Egyedi SSID-jű 5 GHz-esből itt is kevés van. Az egyik az enyém. :)

SD tartalmú adókat melyek HD-ben is megvannak?

SD vs. HD témához: 720p-re állítottam a boxot, hogy ne váltson a tévé állandóan az 1080i meg a nem tudom mi között és azt vettem észre, hogy az SD adáshoz képest a HD-nál bántóan élesek a kontrasztok. Olyan mint amikor túlélesítesz egy képet. Természetesen szemrontóbb a sima SD-nél. Bár a tévé is kicsi, szóval így talán érthető.

(#102040) drk88


drk88
senior tag

Hali,

Connectbox eseten letoltes 38snr feltoltes meg 37-38db ertekek jo?

Nem tudom miert emlekszem arra h upstreamnel sosem volt ilyen alacsony nekem mindig 40-41 kozott szokott lenni.

Koszi!

(#102041) cocka válasza Bajusz2010 (#102021) üzenetére


cocka
veterán

Mert, hogy ma tudtam meg a szolgáltatás ára lakásonként és területenként változik! Ezt a tájékoztatást kaptam az ügyintézőtől!
Ilyen a UPC-nél nem volt!

Jajj dehogynem! Még az időszakokat is belevették a játékba, nemcsak a területet, meg a házat (a lakásonként az szerintem kicsit durva lenne, mert kétlem, hogy egy panelben mondjuk a tizediken ne ugyanaz lenne elérhető valakinek, mint mondjuk a negyediken)! Nyilván azonos feltételekkel indulva... tehát úgy értem, hogy ha azonos időpontban igényelnék a szolgáltatást mindketten, azonos házból.

Most a saját kérdéseim:

1. Na és a kiterjesztett digitális vételezési lehetőség keretében milyen csatornák érhetőek el, mert az összefoglalós link természetesen már nem érhető el?

2. Az a híres médiakárd milyen foglalatot használ? Conax vagy mi a neve?

(#102042) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#102034) üzenetére


szabogabor10
veterán

Júniusban nálam leszarta a csóka, még a koaxot se dugta be. :D
De most nem tudom, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#102043) peter303 válasza cocka (#102037) üzenetére


peter303
tag

LOL! Okay ez a hokedli (jo hutessel)

(#102044) planbmokus


planbmokus
senior tag

Sziasztok!

2,5 éve vagyok előfizető, UPC 500 NET.
Kb másfél hónapja elkezdett olyat csinálni, hogy este sokad részére lassul a net.
Napközben simán 300-350-400-as értékek jönnek, felfelé 20-25 közt.
Este 5-6 körül elkezd beborulni, 15-25-45-60-as értékek le, viszont felfelé a 18-23 atomstabil.
Kicserélték a póznán az elosztót, betettek a modem elé egy szűrőt, semmi nem változott, annyi, hogy most már napközben sem megy 300 fölé.

Ötletetek van? Én már agyvérzés határán állok, mert ha megy a youtube a tévén, akkor onnantól se munka se szórakozás másnak...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#102045) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Hamarosan bekötik hozzánk a Vodafone vezetékes tv-t.
Azon gondolkozom, hogy új tv vásárlás esetén kérhetnék hozzá Mediacard-ot, dekóderbox helyett.
Ezt mennyire ajánljátok?
Philips vagy LG tv lesz a választott, AndroidTV OS és LG OS rendszerek. Jól tudom, hogy mediacard esetén a tv szoftvere határozza meg a képességeket? Adás megállítás, visszapörgetés, stb.. szolgáltatások elérhetőek a Mediacard esetén?

(#102046) kabelmania27 válasza planbmokus (#102044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyenek a modemértékek?
Ha leírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bejövő jelerősség. Modem elé lehet csillapítót tettek be, meg kellene nézni hányas szám van ráírva.
Amennyiben nem találod a modem oldalán a modem üzemmódot kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#102047) pjen válasza Gordiann (#102045) üzenetére


pjen
félisten

A médiacard nem szól bele semmibe, csak kicsomózza a kódolást.Amit a Tv tud azt kártyával is tudni fogja.

(#102048) cof válasza Gordiann (#102045) üzenetére


cof
veterán

Adás megállítás, visszapörgetés, stb.. szolgáltatások elérhetőek a Mediacard esetén?

Ilyen nincsen, mert hiába Android a rendszer a TV-n, a DVB-C rész egy külön ökoszisztéma, nem egy Android app-ból indítod el.

Ha esetleg csatlakoztatsz rá egy külső HDD/SSD-t akkor megoldhatóak ezek a dolgok amennyiben a TV rendszere támogatja, és itt most nem az Androidon van a lényeg.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102049) cocka válasza cocka (#102041) üzenetére


cocka
veterán

1. Na és a kiterjesztett digitális vételezési lehetőség keretében milyen csatornák érhetőek el, mert az összefoglalós link természetesen már nem érhető el?

2. Az a híres médiakárd milyen foglalatot használ? Conax vagy mi a neve?

Ezekre tudja valaki a választ?

(#102050) cof válasza cocka (#102049) üzenetére


cof
veterán

1. Kb. 28 TV csatorna, egyszer már összeszedtem a listát de nem találom most hirtelen.

2. CI+

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.