Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) tuser válasza zuzu000 (#4000) üzenetére


tuser
aktív tag

Ha már így benne vagyunk a témában ... mi van akkor ha a távirányító megadta magát (ki-be kapcsoló gomb 100 nyomásból egyszer ha reagál) ?

Gondolom ezért nem küldenek ki egy szerelőt, de akkor mi a teendő hogy kapjak egy másik távirányítót ? :))

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#4002) zuzu000 válasza tuser (#4001) üzenetére


zuzu000
őstag

Hehe, jó kérdés.
Hívd fel őket :D

(#4003) zuzu000 válasza tuser (#4001) üzenetére


zuzu000
őstag

ah dupla...

[ Szerkesztve ]

(#4004) tuser válasza zuzu000 (#4002) üzenetére


tuser
aktív tag

Látatlanba vagy fél óráig szivatnának hogy biztos az elem rossz, nyomja erősebben, fel van programozva?, biztos lefagyott a mediabox, ...

Ja igen ... JELSZINT ? :DDD

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#4005) zuzu000 válasza tuser (#4004) üzenetére


zuzu000
őstag

Az már biztos.
De szerintem felajánlanák, hogy 5 ezerért adnak újat. Beüzemeléssel :DD

(#4006) Pacos


Pacos
tag

Megy a net nálam 50/5, de tegnap kíváncsiságból néztem egy pingtest-et...
hát katasztrófa! mitől van?! nem teccik :(((

Amikor szétszedtem még működött!

(#4007) csasaKKP válasza Pacos (#4006) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Van csomagveszteség?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4008) Pacos válasza csasaKKP (#4007) üzenetére


Pacos
tag

kérdés kb. az hogy mennyi csomag marad! :W :C
most legutóbb "csak" 59% volt. de éjjel sikerült 97% is!
és amúgy megvan a sebesség rendesen

Amikor szétszedtem még működött!

(#4009) Gubek-Einste válasza tuser (#4001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bemész egy ügyfélszolgálati irodába és ingyen cserélik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4010) kabelmania27 válasza Pacos (#4008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszinted milyen? 192.168.100.1
Milyen osztó van a modem előtt?

[ Szerkesztve ]

(#4011) tuser válasza Gubek-Einste (#4009) üzenetére


tuser
aktív tag

Ügyfélszám és egyéb kellhet, vagy csak beesek a távirányítóval, húzok egy sorszámot, s miután kisosoltak, instant kapok egy másikat ?

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#4012) Gubek-Einste válasza tuser (#4011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell ügyfélszám, legalább is tőlem nem kérték, leadtam a régi és azonnal hozták is az újat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4013) szelidorzo válasza #41635072 (#3994) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem mondom, hogy a UPC a legjobb szolgáltató, akadnak hibái, de melyiknek nem.
Voltam már T-s kb 9 éve lógnak 800 forintommal és annak kamataival, de már letettem róla.

Voltam már fibernetes, rémálmaimban se jöjjön elő. Drágán szart. vagy azt sem kaptam, valamiért mindig harcolnom kellett velük. TV hol volt, hol nem, a net szintén. saját tulajdonú stb után egyszer csak bérleti díjat kezdtek kiszámlázni, stb.

Mióta UPC átvette, hibák száma minimálisra csökkent, TV jelminősége kategóriákat javult, a net csúcsidőben lassul, de jó tízszeres tempót kapok olcsóbban mint a fibernél.

A kábel és csatlakozó gondokról azért olvasol itt aránylag sokat, mert akinek régebben szar kábellal és csatlakozóval működött az analóg adás, az a digitálishoz kevés lesz.

Ha a környezetedben más UPC-snek nincsenek gondjai, a kábelezés, osztók rendben vannak nálad és a bejövő jel szintjét rendesen beállítják, sok gondod nem lesz jó eséllyel.

Természetesen akad a UPC-ről is horror történet, ( ismert 28-as körzet, az olyan mint a Bermuda háromszög), de az Invitel is képes csodákra (pláne az üzletkötőik), ajánlották nekem a friss üvegszálukat, de alapvető kérdéseimet nem tudták megválaszolni, csak azt hajtogatták milyen qrva jó lesz nekem ha beköttetem.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#4014) kali válasza szelidorzo (#4013) üzenetére


kali
legenda

5 év upc alatt nem volt annyi problémám, mint 1 év t-home alatt - nem a szolgáltatás minőségével van/volt problémám, az mind a két szolgáltatónál rendben (volt), hanem azzal, hogy a upc ügyintézése sokkal korrektebb volt, mint a t-home esetében!
nem vagyok egy kifejezetten panaszkodós típus, 15 év t-mobile (és jogelődei) alatt semmi probléma, pedig több előfizetésem és mobilinternetem is van, ~ 20 felsőkategóriás mobiltelefont vettem már tőlük, mindig minden okés volt!
a upc esetében gyors bekötés, korrekt tájékoztatás, hiba esetén gyors javítás, mindent megmozgattak a hiba elhárításának ügyében - csak egyszer volt (kábeles) hiba, bár azzal 3 napig birkóztak, mire megtalálták a hiba forrását, de le a kalappal, tényleg mindent megtettek az ügy sikere érdekében, más probléma nem volt, tényleg mindig segítőkészek voltak!
a t-home telefonon 4, majd írásban 7 munkanapra ígért bekötése 32 nap után valósult meg úgy, hogy a kábel már lakásban volt, tehát ~ 10 perc volt az iptv és a net rákötése (hgw és médiabox beüzemelése), ekkor még nem panaszkodtam, de amikor lejárt az 1 év hűség, és egy akciós csomagra történő átlépéskor sunyi módon 2 év hűséget írtak be nekem az 1 év helyett, akkor már léptem, többszöri panasz és hossza kivizsgálás után igazat adtak nekem, de november óta még a minap is telefonálnom kellett, mert a szerződés még mindig nincs rendben! :(
novemberben lejár a t-home hűség, esetlegesen kipróbálom a digi szolgáltatásait is...

(#4015) Pacos válasza kabelmania27 (#4010) üzenetére


Pacos
tag

ilyen az osztó : ilyen

Amikor szétszedtem még működött!

(#4016) Bagira01


Bagira01
veterán

Digital bronz csomag kártyája használható műholdas tv adás vételére?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#4017) szelidorzo válasza Bagira01 (#4016) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Kábeles stb kártyája műholdashoz??? :( :(

Ezzel az erővel akár ultizáshoz is. :K

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#4018) kabelmania27 válasza Pacos (#4015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van a jelszint, nézd meg az osztónál a modemnél és ha van toldás akkor ott is az F csatlakozókat nem lazultak e ki.

(#4019) Pacos válasza kabelmania27 (#4018) üzenetére


Pacos
tag

Oké, majd lecsekkolom az egészet.

Amikor szétszedtem még működött!

(#4020) csasaKKP válasza kabelmania27 (#4018) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Az Upstream Power Level nem magas?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4021) emsy83 válasza #41635072 (#3990) üzenetére


emsy83
csendes tag

Én ugyan viszonylag "friss" UPC-s vagyok (RubiComtól átvett ügyfélként) de teljesen elégedett vagyok a szolgáltatással (5ezres csomag), az átvétel óta eltelt 2,5 hónapban egyszer volt kimaradás, de az is pár óra alatt rendeződött! Ennyi vagy több szerintem minden szolgáltatónál előfordul, legutóbbi példaként említeném, hogy Mezőkövesden jártam egy patikában, és ott épp a T-Homos net + telefon nem működött pár órája, (ment is a szitkozódás, hogy nincs telefon + kapcsolat at OEP-el :)) A net sebessége a UPC-nél mindig a maximomot hozza, az analóg kábelcsatornák minősége kitűnő, a telefonnal sincs gond!
Osztókról és jelszintekről itt nagyon sok esetben nem azért olvashatsz, mert gond van a szolgáltatással, hanem azért mert Kabelmania27 mindenkitől érdeklődik: "milyen a jelszinted, milyen osztók vannak nálad, hogyan van a lakásban kialakítva a kábelezés" :) , de gyakran pont ő az aki tanácsokat ad, és ezzel kisegít másokat! ;)
Egy szó mint száz eddig nekünk bevált a UPC!

(#4022) kabelmania27 válasza csasaKKP (#4020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyáron lehet 50felett az adási, ha probléma lesz úgy is fognak állítani az erősítőn.
Nálam szintén kettes splitter után 42.5

[ Szerkesztve ]

(#4023) csasaKKP válasza kabelmania27 (#4022) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Értem, köszi. :) Nyáron miért lehet magasabb a Power Level?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4024) kabelmania27 válasza csasaKKP (#4023) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A koax ellenállása nő.

(#4025) emsy83


emsy83
csendes tag

Környékünkön (Bogács) Augusztus 16.-tól váltja a régi RubiComos internetet a FiberPower a mellékelt ÁSZF szerint:
http://www.upc.hu/pdf/kozlemeny_ASZF_20120816.pdf
Hurrá! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4026) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Adott egy Fiberes 120-as net(dinamikus ip-vel).

Az érdekelne, hogy a búú bánatba tudok új IP-ét kérni, mert valahogy hiába próbálok nem tudok rájönni.
Annó 1x mintha a router admin felületén megtudtam volna változtatni, de ez most nem sikerült:(
Próbáltam azt is , hogy a modemet lekapcsoltam , majd kis idő után vissza , de nem történt változás...
Próbáltam guglin keresztül is tájékozódni, de nem sok sikerre jutottam...

3njoy the Lif3

(#4027) Gubek-Einste válasza Sn00k (#4026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC kábelnet-nél csak MAC cím változása esetén lesz új IP-d, szinte az összes kábelnet szolgáltatónál csak hónapok után változik az IP cím.
Miért kellene neked új IP cím?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4028) hunace


hunace
tag

Sziasztok,

bocs ha nem a legjobb helyre írom de rég nem használt upcmail-es fiókomba akartam belépni és persze a jelszót már nem tudom...

Nem találok olyan gombot hogy "Elfelejtett jelszó " , nem tudjátok hogyan tudok újat kérni ? :F

(#4029) Gubek-Einste válasza hunace (#4028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et és ott kapsz másikat de az e-mail-es jelszó megegyezik a adatforgalom és admin felületre érvényessel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4030) Sn00k válasza Gubek-Einste (#4027) üzenetére


Sn00k
veterán

Azt hosszú lenne leírni a lényeg , hogy időnként kell új IP. A hálókártya MAC címében pl: az egyik számot átírom kissebb vagy nagyobb értékre, akkor már kéne , hogy kapjak? Ez járható út ?

3njoy the Lif3

(#4031) hunace válasza Gubek-Einste (#4029) üzenetére


hunace
tag

Kipróbáltam az admin felületre vonatkozó jelszóval. Lehet hogy menne is csak kapok egy ilyet:

"This operation is not currently available."

(#4032) hunace válasza Gubek-Einste (#4029) üzenetére


hunace
tag

Kipróbáltam az admin felületre vonatkozó jelszóval. Lehet hogy menne is csak kapok egy ilyet:

"This operation is not currently available."

(#4033) Gubek-Einste válasza Sn00k (#4030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elméletileg igen de nem igazán szerencsés állandóan átírogatni a MAC címet. Ha visszaírod a korábban használtat akkor ismét ugyan az lesz mint korábban volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4034) zut2012


zut2012
csendes tag

Cisco EPC3925-ös router/modem-en hogy működik az usb?

(#4035) DiVaD válasza zut2012 (#4034) üzenetére


DiVaD
senior tag

szvsz sehogy... le van tiltva (mármint a flash/hdd része), de nyomtató lehet megy rajta (nekem nincs, nem tudom kipróbálni)

(#4036) Gubek-Einste válasza zut2012 (#4034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak dísznek van, használni nem lehet de ha rádugsz valamit akkor az előlapon szépen világit a ledje.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4037) DiVaD válasza Gubek-Einste (#4036) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönjük UPC/T-Home.... :D Legalább egy printert engedélyezhetnének rajta, ha már a hdd-t nem akarják ilyen-olyan okból... na mind1. :U

(#4038) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok!

Van egy edimax routerem ami lefagyott nemrégiben. Reseteltem, mindent beállítottam ahogy volt, és azóta a utorrent azt írja ki hogy nincs nyitva a port.
Valakinek valami ötlete?

Ja és van hogy elkezd feltölteni letöltés nélkül is de egy idő után abba hagyja.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4039) hunace válasza Triumph (#4038) üzenetére


hunace
tag

Factory hard reset volt vagy csak soft (beállításai a routernak megmaradtak vagy )?

Netsebességed nem változott mostanság ?

(#4040) Gubek-Einste válasza Triumph (#4038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rossz topic, ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4041) Triumph


Triumph
tag

Nem tudom hogy router gond e azért írtam ide.
Volt sebesség váltás is és hard reset volt, eltüntek a beállítások.

(#4042) zsero


zsero
aktív tag

Tudnátok segíteni a UPC csomag átváltásának megértésében?

Van egy alap telefon + Fiber Power 30 csomagunk, mindkettő lejárt már. Most 5800-at fizetünk havonta.
1. Ma hívtak, hogy meg tudják hosszabbítani egy 5000 Ft-os csomagra, amelyben van Fiber Power 25 + alap telefon, magyarul ugyanez, kicsit lassabb.
2. Kérdeztem, hogy láttam a honlapon van FP 25 3250-ért, meg alap telefon 550-ért. Azt mondták, ezt nem lehet, ez csak társasházi kedvezménnyel mehet (nem értem, akkor oda lenne írva, hogy csak társasházi kedvezmény.
3. Interneten belépve ügyfélszámmal csak baromi drága csomagokat hagy kiválasztani.
4. Interneten új ügyfélként, utca nevet, emeletet stb-t kitöltve hagyja a 3250 + 550-es csomagot.

Nem akarnak itt egy kicsit átverni? Lejárt csomag esetén minden szolgáltatónál jogom szokott lenni az új csomag árában megkötni, ezt kapom azért, hogy aláírok velük +12 hónapot. Itt meg nekem nagyon úgy tűnik, hogy egy sokkal rosszabb ajánlatokat kapok azért, mert velük maradok. Kb. nincs is értelme meghosszabbítani.

Miért mondta a hölgy telefonon azt, hogy az interenetes árak rám nem vonatkoznak? De hát simán ki tudom jelölni új előfizetőként! Simán kamuzott a telefonban?

(#4043) szelidorzo válasza zsero (#4042) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Hiába választod ki hogy új előfizető vagy, mert nem vagy az.
Hűségidő alatt magasabb értékű csomagra válthatsz büntetlenül (magasabb értékű értsd drágább.)
Hűségidőn kívül válthatsz bármerre, de nem vagy új előfizető (ergo adhatják listaáron is)

Amikor lejár a hűség, szoktak ajánlatot tenni, hogy minimális áremeléssel, fut tovább a szerződés (de általában csak élő csomagok esetében, ha már kivezették, akkor valami közeli csomagra tesznek ajánlatot.

Az, hogy mennyire harcolsz, s milyen eredménnyel, függ attól, hogy van-e más szolgáltató a területen, vagy nincs más szolgáltatóra lehetőséged.
Lehet alkudni, de készülni kell rá. Ha digi szolgáltat feléd, jók az esélyek az ártárgyaláson.
Ha Invitel üvegszálon van feléd, akkor is jók az esélyek, TV földfelszíni és internet 150 megás emlegetésével. T-home már kétségesebb, mert drágábbak.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#4044) zsero válasza szelidorzo (#4043) üzenetére


zsero
aktív tag

De hát akkor ez tök hülyeség, magyarul akkor kapom meg a legjobb árat, ha lemondom és újból megkötöm! Csak nem éri meg a vacakolást, meg hogy ne legyen internet x ideig.

(#4045) szelidorzo válasza zsero (#4044) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ha most lemondod, jó eséllyel csak a következő akcióban lévő árakra tudsz majd kötni, ha meghirdetik.
Azért a helyedben próbálnék alkudozni, meglebegtetve a szolgáltatás lemondásának lehetőségét. Mondjuk egy mailban leírva az igényeid az ügyfélszolgálatnak. Kb egy héten belül felhívnak, hogy mit is tudnának ajánlani. Ha simán betelefonálsz, elsőre az ügyintéző úgy is csak azt fogja mondani, amit eddig hallottál, hogy váltasz magasabb csomagra, hűséggel, vagy kapsz kisebb netet, mert ez van nekik kiadva.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#4046) xTc


xTc
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki arról valamit, hogy mikor lesz elérhető lakossági ügyfélnek IPv6?

Előre is köszi.

(#4047) MasterDeeJay

Hali mindenkinek!

Szerintetek megpróbálkozhatok-e egy olyannal hogy sima egyszerű lakossági netre (120/10) fix ip-t kérni vagy kissebb csomag és úgy fixip. Már fél éve ugyan az az ip-m, de egy játékszerver miatt jó lenne ha az is maradna. (dyndns is van de ez speckó eset és csak ip-vel működik rendesen)

(#4048) club1 válasza MasterDeeJay (#4047) üzenetére


club1
veterán

Szerintem plusz havi 3175 Ft-ért neked is beállítják. Ha nem, át kell menni upc business csomagba.

(#4049) havri1 válasza szelidorzo (#4043) üzenetére


havri1
félisten

A Thomenak ott, ahol van konkurencia (UPC), majdnem megegyeznek az áraik a UPC-vel.

[ Szerkesztve ]

havri

(#4050) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az egész UPC egy akkora kalap szar, hogy azt el sem lehet mondani...Nálunk amióta átvette a RubiCom hálózatot (2012.05.03.), még alig volt olyan nap, hogy minden rendben lett volna! Hol telefon nincs, hol internet, hol ktv, hol meg egyik se! Ma csak 4-5 órát állt eddig a szolgáltatás, most véletlenül működik, de, hogy meddig, azt ki tudja...! Aki teheti, van alternatívája, az menjen máshova!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.