Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Zitronensaft válasza pe-T-yaa (#24643) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ha upc-s modeme van és tudja a felhasználónevét,jelszavát akkor be tudja regisztrálni.

(#24652) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#24651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De felteszem csak olyan eszközt tud regisztrálni, aminek MAC címét előzetesen a UPC már rögzített valamilyen adatbázisban, tehát UPC-től származó eszközt, mert én próbáltam már CISCO EPC3925 HGW-t regisztrálni, ami Telekom-os volt, és bizony hiába, net nem volt! IP címet kapott a cucc, de a pcreg.upc.hu oldalon kívül mást nem lehetett elérni vele! Aztán eladtam! Tehát szerintem két szintű lehet a regisztráció, vagyis azok az eszközök amik benne vannak valahol egy UPC-s adatbázisban, tetszőlegesen cserélgethetők, bármely előfizetéshez regelhetők a fentebb említett oldalon, de csakis ezek az eszközök, idegen cucc nem!

[ Szerkesztve ]

(#24653) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Ismét visszatérek a régi problémámmal, mert most megint van egy kis időm foglalkozni vele.
Adott egy Ubee EVW3226 típusú modemem, és egy TP-Link TL-WR941ND típusú routerem, valamint 3 darab Win7-es laptop és 2 okostelefon.

A lényeg, hogy a modemmel nem hajlandó kommunikálni a routerem, akárhogy próbálkozom, csak kábelről hajlandó egyszerre 2 laptoppal működni. Persze ha átváltom Bridge-módról Routerre, akkor minden megy szépen wifiről, csak akkor meg a Hamachi-n nem tudom a gépeket összekötni.

A kérdés pedig az, hogy lehetséges-e hogy 2 laptopot kábelről használjak a modemről (ami bridge-módban van), és a maradék eszközöket meg a routerről? Mert ezt a setupot egyszerűen nem tudom létrehozni.

(#24654) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#24641) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Megint rossz a WiFi. Párom laptopját csatlakozni sem engedte, csak sokadszorra (Windows annyit írt, hogy nem tud csatlakozni). A telefonom EZT, párom laptopja EZT az asztali gépem ami kábelen csatlakozik pedig EZT mérte. Ilyen egyszerűen nincs. :W Párom laptopja 39Mbit/s-et is mért amikor itt volt a szerelő, Ő sem értette.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24655) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#24652) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Szerintem a "ha upc-s modeme van" kitétel pont ezt jelenti.

(#24656) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#24655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valóban, ezt kicsit felületesen olvastam, sorry! De minden esetre jól gondoltam...

(#24657) Uthenger válasza Sir Riccio (#24654) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Szia,

1 wifi analyzer képernyőmentést dobj már be, hogy milyen a wifi a környékeden,
amikor problémás.

üdv.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#24658) Peltár válasza Sir Riccio (#24654) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ja, meg dobhatnál egy vezetékes jelszintet is amit már kértem, illetve használsz routert vagy az Ubee routerét használod?

(#24659) Peltár


Peltár
aktív tag

Meglepetés! Ezt ma lőttem.

Ez egészséges így? Node-ból ki , megy 700 métert az oszlopokon aztán ez a vége. Ez ugye az amire gondolok?

(#24660) Gubek-Einste válasza Peltár (#24659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mire gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24661) Sir Riccio válasza Uthenger (#24657) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Szia!
Nem sikerült belőle értékelhető formátumban kinyernem képernyőmentést (propill csak telefon van kéznél azon meg kicsi a kijelző ahhoz, hogy az összesen látszon). Az ügyfélszolgálatos megpróbált távolról egy factory resetet, de nem sikerült neki, azt mondta valószínűleg eszközhiba és holnap jön megint egy szerelő. Amúgy néztem WiFi Analyzerrel de semmi extra nincs, a többi elérhető AP totál más csatornán van, max egymást zavarhatnák. Most épp egyébként csatlakozni sem tudok hozzá. :(

(#24658) Peltár: Kábelen megvan a sebesség ás minden rendesen működik, de egyébként most éppen egyáltalán nem férek hozzá az eszközhöz, kábelről sem. Net viszont van, azon írok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24662) Zitronensaft válasza Peltár (#24659) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A felső képen az látható,hogy a 4 férőhelyes kültéri osztón 5-en vannak bekötve.

Az alsó képen meg optikai kábelnek tűnik ,elszakadva.

(#24663) Peltár válasza Gubek-Einste (#24660) üzenetére


Peltár
aktív tag

Középen vastag fehéres, mellette tán 4 szál vékonyka az egész olyan 1,5cm átmérőjű és a mi Nodunk-ból indul ,megy 700 métert oszlopon rákötve nincs semmi

Azt látom hogy öten vannak rajta, de ez így szabályos? Nyugtass meg hogy nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#24664) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Ebből logikai úton egyetlen dolog következik. Hogy nem upc-s a kábel.

(#24665) Peltár válasza Zitronensaft (#24664) üzenetére


Peltár
aktív tag

UPC-s! Volt RubiCom terület.

(#24666) Peltár válasza Sir Riccio (#24661) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ok értem, azt a titkot még nem sikerült elárulnod hogy használsz e routert ehhez az eszközhöz vagy nem. De szerintem nem. 192.168.100.1 nem jön be?

[ Szerkesztve ]

(#24667) Zitronensaft válasza Peltár (#24665) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Tudom hogy milyen terület. Attól,hogy ott rf-en a upc szolgáltat,attól miért ne lehetne egy optikai kábel ott egy másik szolgáltatóé??
Pilisszentlászló,nem? Vagy rosszul emlékszem?

(#24668) Zitronensaft válasza Peltár (#24663) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem teljesen szabályos ,de mikor be kell kötni az 5. Efit,akkor a bekötő ember nem tud mást csinálni. Max kér egy cserét a kültéri osztóra,addig elmegy így is a szolgáltatás.

(#24669) Peltár válasza Zitronensaft (#24667) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi, közben fel lettem világosítva miért lóg az a 700m kábel. Egyébként Pilisborosjenő

(#24670) Zitronensaft válasza Peltár (#24669) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Akkor jó. És upc-s a kábel?

(#24671) horush válasza Intruder2k5 (#24652) üzenetére


horush
addikt

Hát én a rubicomos Thomson modemet be tudtam regisztrálni, amikor tönkre ment a cisco hgw.

[ Szerkesztve ]

(#24672) Zitronensaft válasza horush (#24671) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nyilván azért,mert az még ment valameddig az átállás után.

(#24673) horush válasza Zitronensaft (#24672) üzenetére


horush
addikt

Hát pár napig valóban, csak utána hozták a ciscot.

(#24674) Sir Riccio válasza Peltár (#24666) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Sem 192.168.100.1 sem a 192.168.0.1. Egyébként tényleg nem, ez lemaradt bocs.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24675) Zitronensaft válasza horush (#24673) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Aki az átállás előtt nem kapott új modemet a upc-től,annak a thomsonja nyilván szerepel a upc nyilvántartásában mint regelhető eszköz.

(#24676) Peltár válasza Sir Riccio (#24674) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nekem az elsőn akármikor bejön, még bridge módban is, én abban használom + router mögötte. Nálam az adsl is így ment még akkor is amikor jöttek az új csodák, hasonlóak mint az Ubee. Ha stabil rendszert akarsz márpedig azt mert dolgozol vele, ha megkaptad az új eszközt (mert akkor lehet ez is hibás) rakd bridge módba és mögé egy rendes router Ez nekem jelen pillanatban egy Asus RT-N18U ez fért bele a költségvetésbe, + a javasoltak között volt.
Ha a javasoltak között lett volna Linksys akkor megint azt vettem volna, de az Asust is szeretem mint márkát.

(#24677) Peltár válasza Zitronensaft (#24675) üzenetére


Peltár
aktív tag

Volt RubiComos kábel, de most már UPC. Bizos az,. mert nekem az UPC szolgáltat és a Node amihez a kábel
tartozik az tőlem 200m, abból jön a netem. :P

Zitronensaft egy "költői" kérdés. Ha mindenképpen szeretnék vásárolni tartalék modemet egy Cisco EPC 3925-öt ami UPC által regisztrált, azt hivatalosan meg tudom tenni? Pl mint az ADSL modemeknél?

(#24678) Zitronensaft válasza Peltár (#24677) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hivatalosan nem. A upc nem árusít eszközt. Ha találsz olyan modemet amit valaki nem adott le,és mégsincs kitiltva a upc rendszeréből akkor azt be tudod regisztrálni.

(#24679) Zitronensaft válasza Peltár (#24677) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Természetesen lehet upc-s egy optikai kábel,hiszen a nodeok-ig optikán megy a jel.

(#24680) Intruder2k5 válasza horush (#24671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt én is, de feltehetően a RubiCom modem adatbázisát betolták a UPC adatbázisába, végül is megvette a RubiCom kábelnetes részlegét a UPC, így ez érthető is!

(#24681) Peltár válasza Zitronensaft (#24678) üzenetére


Peltár
aktív tag

Akkor ez volt a hivatalos próbálkozás, Te mindent megtettél ;) :B Jaj de kár. Hát pedig úgy vásároltam volna egy ilyen modemet.Most kereshetek VALAKIT akinek van feleslegbe, megbízható és regisztrálható modemmel rendelkezik. Szükségem van egy tartalékra, beteges nett függő vagyok, ami csak akkor jelentkezik ha éppen nem tudok netezni. Ha tudok ,de nem akarok , akkor nem jelentkeznek a tünetek. Papirom is van róla. :))

(#24682) Peltár válasza Intruder2k5 (#24680) üzenetére


Peltár
aktív tag

Erről jut eszembe én már mint UPC-s kerültem a rendszerbe de még az ip tartomány vagy mi nem lett átírva a UPC nevére. Teszteltem valamit és azt írta ki rám a teszt hogy RubiCom a tulaj. Vagy valami ilyesmi. Két év alatt nem volt idő rá. Vagy bérli az UPC?

(#24683) Zitronensaft válasza Peltár (#24681) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hát,sajnos ez nem a gipsz jakab-net szolgáltató,ahol a szerelő csak úgy adogat modemet akinek akar...Illetve lehet,ha nem sokáig akar az ember itt dolgozni.

(#24684) Peltár válasza Zitronensaft (#24683) üzenetére


Peltár
aktív tag

Igen értek virágul ! :K Kár hogy nem csak úgy sem lehet. :DDD
Pedig van rá példa hogy lehet, az Üzleti telekom hivatalosan kb 6.000, - Igaz ADSL modem.
A nagy multi pedig HGW-t hozott VDSL 2 + Router egyben (nem is kértem, mondjuk nem is írtam alá semmit )
na meg nem is jött a VDSL2 csak a modem.

[ Szerkesztve ]

(#24685) Peltár


Peltár
aktív tag

Egy optikai kábel ami a Rubicom területen fut a falvakban (nekem mind egyforma vastagnak tűnik) 1.2-1.5cm átmérő
lehet kb. Ezeknek mennyi adatátviteli képessége max? Ma bejártam a falút ez ügyben és mindenhol ez megy végig az oszlopokon.

[ Szerkesztve ]

(#24686) Intruder2k5 válasza Peltár (#24685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy tudom eddig 100 petabit per másodperc körül volt amit elértek rajta, illetőleg szálanként 90000 (kilencvenezer) TV csatorna adását lehet továbbítani, vagy 3000000 (három millió) hanghívást!

Optikánál hatalmas sebességek érhetők el, ITT éppen 43Tb/s, ami annyit jelent, hogy 0,2mp alatt letölthető egy DVD rip!

[ Szerkesztve ]

(#24687) Zitronensaft válasza Peltár (#24685) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hát ne vedd sértésnek de te eléggé érdeklődhetsz,ha ilyenekre van időd... :)

Egész közelről látok adsl céget működni.... olyan cuccokat talicskaszám tudok én is..
Fogalmam sincs hogy lehet ez,mindenesetre nálunk nem nagyon lehet "gazdátlan "eszköz. De hirdetésekben többször látok boxokat,modemeket, meg kell próbálni beszerezni egyet.

(#24688) donmackó válasza Zitronensaft (#24687) üzenetére


donmackó
őstag

Ha másra nem is jók, de arra igen hogy kiszedik a boxból a vinyót. ;]

Release the cable hounds!

(#24689) Zitronensaft válasza donmackó (#24688) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Már amelyikben volt egyátalán. De most inkább a modemeken van a hangsúly..boxxal úgy sem lehet mit kezdeni.

(#24690) Peltár válasza Intruder2k5 (#24686) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hát én nem ilyet láttam :)) Tudom hogy az optikáé a jövő, (már ha föld alatt viszik), azon gondolkoztam ha az UPC fejleszteni akar , nálunk a faluban mindenhol 1 szál 1,5 cm átmérőjű fekete kábelen megy minden a Node-hoz.
ha komoly sávszél bővítésen törik a fejüket és az egy szál kábel kevés, akkor ha jól látom az eszközöket is cserélni kell mert nem kezelnek le dupla kábelt, tehát gyakorlatilag mindent le kell cserélni.Az meg nagyon sok pénz. Viszont ha a kábelben amit én látok meg elméletileg a fényképét is felraktam van bőven tartalék akkor reális a hosszú távú fejlesztési lehetőség. Ezért kérdeztem. Nálatok is hasonló optikai kábelek lehetnek mert kb egy időben készült.

(#24691) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#24689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ha összeszedi a bátorságát, meg némi infót a netről, és egy jtag kábelt, akkor bármilyen szolgáltatós modem megteszi, át lehet varázsolni benne a mac címet!

(#24692) poli27 válasza Zitronensaft (#24670) üzenetére


poli27
veterán

Pilisborosjenő Rubicom korszakban mikrós betáppal működött (net),ugye megvette a UPC összeoptikázta Ürömmel és ez a kábel a mikró antennához ment egy node tól, ennyi a történet :) Nem szedték le, sőt az oszlop is ott maradt még :D
Itt még teljes harci díszben van az oszlop és pont elrontom :D

így néz ki most :

[ Szerkesztve ]

(#24693) Zitronensaft válasza poli27 (#24692) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Rémlik a történet :)

(#24694) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#24691) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Sok mindent lehet varázsolni... pl. honnan fog tudni olyan mac-et ami olyan tipusú modemhez van és nem is aktív a hálózaton,sőt nem is lesz...?

(#24695) Peltár válasza Zitronensaft (#24687) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nem veszem sértésnek! Merre is laksz? ;]
Kb 8-óra alatt bejártam. Érdekelnek a műszaki dolgok, de nem vagyok fanatikus, sem hozzáértő, sőt már javarészt csak felejtek.
Csak feltérképeztem a fizikai hálózatot így műszerész szemmel, megnéztem mi merre megy, mennyire igényes
milyen állapotban vannak külsőre az eszközök, mennyire szedett-vedett pl a telekom ADSL rendszeréhez képest.
Lefényképeztem az eszközöket mert nem ismerem őket. Ugyan ez megvan az ADSL-kiépítésről is. Itt ezen a részen kb 500-an lakunk tehát nem egy teljes falú, csak egy külön része, viszont a faluból jön a kábel. A CTMS és köztünk legalább 5-6 Node. A két falurész között 2-3km és mindenhol sok sok fa amik szeretnek nőni, viszont vágni csak a nagyfesz vezetékek alatt vágják őket. Ehhez képest ADSL: 2 éves a DSLAM, viszont helyben van. Légvonalban 400m, csillagpontban kb 800. A fő vezeték föld alatt jön és optika a DSLAM-ig elérhető sebesség ha mindenki szeretné 40Mbit/s. Most max 25Mbit/s lehetne.KB 8.000,- Ft.

UPC most 60/6 4.700,- 1 év hűség. Az átvitel a csomaghoz képest negyed olyan stabil mint az ADSL.
(Itt nálunk helyileg) nagyon ingadozó, a garantált sávszél sincs meg sokszor, tehát itt még lenne mit fejlődni.
Ne vedd sértésnek, meg nem is panaszkodom, ezek csak az eddigi tapasztalatok. Ez egy ilyen rendszer. Sok mindenen múlik hogy ilyen. Nem feltétlen csak a technika. Ez a jelenlegi realitás. Nem is értem hogy a sok fa ami már régen körbenőtte a vezetékeket hogy nem okoz rengeteg problémát. Én ezt látom potenciális hibaforrásnak.
Emiatt aggódom.

Ha érdekel, megnéztem azt is hogyan épül a vasút az Északi összekötő híd és Vörösvár között. Az is elég lehangoló.
Ott is az emberi tényező. :((

(#24696) Peltár válasza poli27 (#24692) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ment az archívba! Meg küldtem UPC ügyfélszolgának, mint bizonyíték mint amit ma fotóztam, hogy a friss gigabites netünket éppen rongálják (eltulajdonítják rézkábel 10gr kinyerése céljából)

Poli27 és Zitronensaft ez a kábel pont elér hozzám, inkább ezen agyaljatok, mit rakjunk a végére hogy nekem jó legyen :DDD (nem arra gondoltam :( )

(#24697) Puma K


Puma K
veterán

Mintha emeltek volna 30 Mbit-ről... :U
Remélem így is marad és nem csak vasárnapi ideiglenes meglepi :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24698) h1ght3chzor válasza Puma K (#24697) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nekem sajnos nem még 60-ról, pedig úgy hallottam fogják...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#24699) Zitronensaft válasza Peltár (#24695) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A cmts és közted max 1 node van.. közted és a node között lehet 5-6 erősítő inkább.
De nem baj,majd belejössz :)

(#24700) kungzi


kungzi
veterán

nekem is jöhetne egy 120-->240 upgrade :P nem sértődnék meg az az igazság :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.