Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) tPedro_ válasza sb (#118851) üzenetére


tPedro_
őstag

Nálam pontosan ugyanez a jelenség, kb 2 napja. Sebesség 0, aztán szép lassan visszamászik.

Láttam, hogy világít rajta 2 led, ami eddig nem világított, azt hittem rossz a kapcsolat, de aztán itt olvasom, hogy ez most a normális működés.

Ezek szerint nálam is a frissítés az oka. :(((

(#119002) cintula187 válasza ggbuffon1897 (#118997) üzenetére


cintula187
addikt

Sajnos igen. Nekem 3 napja volt ez. Bp 17. ker

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119003) sb válasza tPedro_ (#119001) üzenetére


sb
veterán

Köszi a megerősítést.

Én azt nem értem, hogy ami alapvetően működött azt hogy lehet ennyire elcseszni. Nekem 10+ éve van UPC-m, hétvégén érezhető némi lassulás, de átvitelben még akkor sem, csak response-ban talán. Ezen kívül semmi nem volt vele, mindig hozta a maximumot, épp ami adott időben volt.

(#119004) ggbuffon1897 válasza cintula187 (#119002) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Köszi a megerősítést. Vajon mikorra ohajtjak megoldani? Annyira nem erdekelne, de tök kínos h hetvegen vendegeink vannak, és oké h van mobilnet meg minden, de ez igy gáz.

Dolgoznak ezek egyáltalán hétvégén? Vagy mit jelenthet náluk ez a bűvös központi hiba?

Hétfőn az első dolgom lesz ujra berendelni a T-t, inkább furjanak, már nem érdekel. Ez az ugyfelkezeles kritikan aluli.

(#119005) tPedro_ válasza sb (#119003) üzenetére


tPedro_
őstag

Nekem se volt sose problémám a UPC-vel (szintén 10+ éve).

Hasonló tüneteket az előző routerem produkált, azért is cseréltem le a mostanira (N600),
amivel egészen tegnap előttig hibátlanul működött.

(#119006) cintula187 válasza ggbuffon1897 (#119004) üzenetére


cintula187
addikt

Ügyfélszolgálat elérhető volt ma is. És hétköznap reggel 7 kor felvették szintén telót. Maga a net kimaradás nálam du 16 tól mésnap délig tartott kb.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119007) petakpa1


petakpa1
őstag

Tegnap és tegnapelőtt nálam is volt akadozás, lassúság, ingadozó sebesség a netszolgáltatásban. Fekete Compal modem immár Voda FW-vel, Budapest Angyalföld Kertváros.
Viszont egy modem áramtalanítás úgy tűnik megoldotta a dolgot, javaslom ezt mindenképp próbálja meg akinek problémája van.

Sokakkal ellentétben én összességében elégedett vagyok a UPC/Voda internet szolgáltatásával. Mondom ezt úgy, hogy 2004. óta Újpesten panel épület és 2015. óta Angyalföld kertváros két helyen is előfizető vagyok. Az esetek 97%-ban megvan a szerződütt maximális le/fel sebesség (500/22 mindkét helyen), és kimaradások / lassulások is nagyon ritkák.
Ami nem tetszik az az, hogy digitális tv vételhez mindenképp külön eszköz kell: mediacard, vagy Vodafone TV Box, és 2. - 3. vételi helyért már + 500,-Ft-ot kérnek :(.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#119008) ztsoft válasza petakpa1 (#119007) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam az áramtalanítás nem oldott meg semmit (még a hosszabb, több órás sem). Amíg a gyári fw volt rajta, addig egy kicsivel jobb volt a helyzet, de amióta megkapta a Vodafone-os fw-t, azóta csak rosszabb lett. Valószínűleg itt a hálózat állapota és a sok kiszórt 500-as net (már a UPC idejében is érezhető volt, hogy instabilabb lett a hálózat emiatt, az addig mindig a maxot hozó letöltés, csak ritkán érte el a maxot, majd egyre rosszabb lett) lehet a felelős ezért.

Szerencsés helyzetben vagy (hozzád hasonlóan még egy páran itt a fórumon), hogy nincsenek komolyabb hibák, másoknál meg pont fordítva van, szinte csak a hibák vannak.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#119009) Vynx válasza ztsoft (#119008) üzenetére


Vynx
tag

Valószínű az van, amit írsz, nem bírja ezt már a hálózat (bár nem hiszem, hogy felénk hirtelen többen kötöttek szerződést a Vodánál netre, a frissítés után jöttek elő a problémák, valamit elcsesztek központilag is nem tudom...) nálam is ugyan az van mint nálad, pedig itt aránylag új a vonal kb. 3 éves (az erősítők, az optika ami bejön a településre új), a sebesség megvan mindig, a vonal szakadozása (sebesség leesik, majd visszajön pár másodperc múlva, nálam torrent használatakor van ez leginkább - azelőtt (UPC-s időkben) ilyen nem volt) az új Vodás frissítés óta áll fenn. Áramtalanítás annyit segített nekem, hogy gyorsabban elérem a modem felületét már.

[ Szerkesztve ]

(#119010) cintula187


cintula187
addikt

Ma reggel a supportos hölgy ráküldött egy központi restartot. PIROSAN villogtak a LED-ek :D
Kicsit jobb a helyzet még. Jövő héten cserélik.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119011) ztibor


ztibor
senior tag

1 hete, mióta kb frissítették ezt a fos fehér Connetboxot a következő problémáim vannak:

- pár percenként kihagy, megakad a net, majd pár másodperc múlva visszajön, ez jelentkezik amikor oldalt töltök be, vagy akár wifin, mondjuk játék közben ami kis időre offline megy
- az elmúlt pár napban legalább naponta 5-6x elmegy a net, ilyenkor villog minden a connectboxon, majd pár perc múlva (néha több) általában visszajön.
- az okosotthon egyes elemei a frissítés után nem tudtak a wifi hálózatra lépni (pl okos konnektrorok) és azóta se tudnak, acces pointos routerre csatlakoznak.

Egyelőre ennyi amit észrevettem.
Kezd idegesíteni mert ma online poker közben szakadt meg és a mobilneten is pont elfogyott az adat, így most pénzt is buktam rajta...

Ötlet? Ha bridge-be raknám van esély hogy megjavulna? Csak próbából nem vennék egy komolyabb routert.
Szívem szerint szolgáltatót váltanák mióta átvette a Voda, de tudomásom szerint csak itt van CI+ modul tv-hez.

Ja az lemaradt hogy 300-as net és az a sebességet teszt szerint meg is van

[ Szerkesztve ]

(#119012) ztsoft válasza ztibor (#119011) üzenetére


ztsoft
őstag

Az ismerősnél Digi van CI+ modullal (az HBO miatt).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#119013) ztibor válasza ztsoft (#119012) üzenetére


ztibor
senior tag

És tényleg, utoljára mikor kerestem csak a UPC-nél találtam, ezért is maradtam náluk akkor.

Köszi az infót, akkor ez egy járható alternativa.

(#119014) Nordik válasza ztibor (#119011) üzenetére


Nordik
őstag

Egyre többen panaszkodnak akadozó netre, fekete CBN illetve fehér connenctboxxal is. Nem a frissitessel van gond? Vagy valami központi hiba van? Internet van, de közbe nehezen tölti be az oldalakat. Néha megjavul. Mi lehet a probléma és mit lehet tenni? Minél többen jelentsuk hibára?

(#119015) #82860288 válasza Nordik (#119014) üzenetére


#82860288
törölt tag

Szerintem érdemes jelenteni ezeket a hibákat, különben a cég nem tudja, hogy gond van és akkor úgy vannak vele, hogy sikeres volt a csere / frissítés.

(#119016) Nordik válasza #82860288 (#119015) üzenetére


Nordik
őstag

Egyébként a legtöbben ugyanarra a hibára panaszkodunk úgy tűnik. Szóval ez mindenképp központi hiba lesz. Modem fajtájától függetlenül. :U

Mondjuk lekopogom nálam most jó, de van amikor megbolondul.

(#119017) cintula187 válasza Nordik (#119016) üzenetére


cintula187
addikt

Az a baj, hogy ez nem olyan szokásos hiba, hogy na lassú a sebesség vagy x ideig nincs kapcsolat. Ez tényleg valami firmware eredetü lesz. Készítsünk neki videókat a lassú betöltésről?
Mondjuk ztibor -ral ellentétben nekem stabilan ég minden zöld a fehér connect boxon nonstop.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119018) Jackx


Jackx
tag

Most kicsit jobban megnézve, a probléma akkor jelentkezik, ha letöltést állítok be a torrentbe. Maga a seedelés egyáltalán nem okoz problémát. Stabilan megy 22 megabit/sec, de valószínűleg amiatt mert nincs annyi peer kapcsolat mint letöltésnél. Így ahogy korábban írtátok a kapcsolat maximálás számát keményen lekorlátozva átmeneti megoldást jelenthet.

(#119019) woodworm válasza cintula187 (#119017) üzenetére


woodworm
veterán

Érdekes ez mindenesetre. Bár a saját routeremen egyedi dns szerver van beállítva, de mikor akadozni kezd, akkor mindig dns hibára hivatkozik. Mintha blokkolná a kérést.
Az még érdekesebb, ha mindezt nem teszi router módban.

(#119020) ztsoft válasza Jackx (#119018) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem csak a kapcsolatok számát tanácsos korlátozni, hanem a le és feltöltés sebességét is korlátozni kellene (általában a max 80 %-át szokták javasolni, esetedben ez 17,6 Mb/s, nálam is így van a le és a feltöltés).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#119021) woodworm válasza ztsoft (#119020) üzenetére


woodworm
veterán

Reggel szinte nulla peerem volt, de a kliensem mégse tudta felvenni a kapcsolatot a trackerrel. Rengeteg stopped torrentem lett.

(#119022) Toth_Jani válasza woodworm (#119021) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én csak a fehér CB-n keresztül használom és tökéletesen megy fel és le is, a gazdaoldal szerint is, már persze ha éppen érdekel valakit ami nálam van.

(#119023) woodworm válasza Toth_Jani (#119022) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor router módban van?

(#119024) kabelmania27 válasza ztibor (#119011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#119025) norbertoth


norbertoth
senior tag

Debrecen belváros: megint se tv se net, szinte minden nap ez van, kb 1 hete. :W

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#119026) Vynx válasza woodworm (#119023) üzenetére


Vynx
tag

Router módban valamivel jobb, én is áttettem, de így is észrevehetőek a problémák. Modem módban rosszabb a helyzet, mihelyst ráküldöm a torrentet (hiába vannak korlátozva a kapcolatok, egyből lehal indulásnál), lehalasztja a routeremet, ami nem tolerálja ezt a kapcsolat szakadás, ingadozás dolgot. Itt szoftveres és hardveres problémák is vannak, mivel ezekben a csodás CB-kben puma chip van, ere megkapta ezt az firmware-t és ez így sok lett neki.

[ Szerkesztve ]

(#119027) STC Speed


STC Speed
őstag

HEllo!

Nem tudom volt esetleg valakinek hasonló, de nekem a fehér CB modem 1 hete kb mindhárom zöld visszajelző ikonja folyamatosan vilagit, erre van megoldás? működik minden egyébként csak zavaró a sok fénye éjszaka, bár lehet letakarom valamivel ....

(#119028) pjen válasza STC Speed (#119027) üzenetére


pjen
félisten

Másnál is ilyen a frissítés óta, takard le.

(#119029) STC Speed válasza pjen (#119028) üzenetére


STC Speed
őstag

Az lesz, köszi :DDD

(#119030) cocka


cocka
veterán

Itt annyi ilyen led mizéria volt az elmúlt kb. másfél hétben, hogy az a gyanúm, hogy ez a nonstop világít egy csomó led dolog nem természetes működés, hanem vmi firmware bug következménye.

(#119031) woodworm válasza cocka (#119030) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor bug, ha a szándék lett volna a használatára és úgy nem működik. Egyszerűen nem foglalkoztak fordításkor a bekapcsolására.

(#119032) cintula187 válasza cocka (#119030) üzenetére


cintula187
addikt

Ha csak az lenne a baj, hogy világítanak a LED_ek boldogabbak lennénk :)
btw ez az IPV6 kikapcsolás csak központilag lehetséges? Van értelme kérni?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#119033) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

A jelenlegi setupot meg szeretném változtatni, a TV feletti polcra kerülne a router. A jelenlegi coax kábel nem elég hosszú, kb 1.5 méterrel hosszabb coaxra lenne szükségem. Ezt hogyan tudom megoldani? Házilag barkácsolható vagy kell hozzá a vodafonos kolléga?

(#119034) pjen válasza tibbike01 (#119033) üzenetére


pjen
félisten

Elmész egy műszaki boltba, veszel koaxot, egy tóldót és két FF 1 es csavart, azzal már meg tudod hosszabbítani. A végére egy rátekerhető koax dugó és kész. De szerintem MM ben készen is kapsz, aminek egyik vége apa a másik anya.

[ Szerkesztve ]

(#119035) kabelmania27 válasza tibbike01 (#119033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben veszel 3x árnyékolású koaxot F csatlakozóval és toldóval megtudod oldani, híradástechnikai boltban méretre is készítenek kábelt, a másik lehetőség, hogy a 1270-es számon kérsz áthelyezést aminek egyszeri díja van.

(#119036) tibbike01 válasza kabelmania27 (#119035) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Budapesten (13 vagy 11 kerület és környéke) tudtok olyan helyet ahol elkészítik a kábelt vagy árulnak készre szerelten. Lehet azt csinálom majd, hogy viszem magammal a mostani kábelt és mondom, hogy ilyet szeretnék csak 3méteresbe :)

[ Szerkesztve ]

(#119037) hhgygy válasza tibbike01 (#119036) üzenetére


hhgygy
senior tag

Mikronika
Budapest, Budafoki út 10b, 1111
Disclaimer: évekkel ezelőtt vettem ott utoljára ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#119038) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
igényeltem hw mérőt sebesség tesztre, két hete üzemel és látszik a diagramon, hogy fos. Ahogy ez így van, fos az egész. A kritikus időszak minden nap 18:00-1:00-ig tart, amikor a sávszél fele annyi se, mint az elméleti. Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni :F Régi chello időszak jött vissza, amikor töltögetni hajnali kettő és reggel hét között éri meg, mert utána csak csökken a sávszél. Amit még mindig nem értek, hogy másnak hogy jön maxon bármilyen időpontban ;]

[ Szerkesztve ]

(#119039) sb válasza ztsoft (#119020) üzenetére


sb
veterán

Nálam mindig is volt korlát, bár lefelé igazából nincs jelentősége. Felfelé meg általában bőven a limit alatt, 100kB/s-t lövök be. (A feltöltési korlát ami játszhat, mert ha 100%-ban fogja a sávszélességet akkor az ack csomagok nem mennek ki és emiatt lassulhat a letöltés is.)

A kapcsolatokat lekorlátozva tegnap azt hittem megjavult. A másik gépen 50-60MB/s-el töltött a torrent. De a lényeg ami miatt írok, hogy teljesen random. Ment így egy ideig, majd ugyanúgy a földbe állt 10-20kB/s. Aztán újra indult... utána 10-15 perccel pedig olyan mintát vett a grafikon, hogy 40-50MB/s, de 5-6mp-enként leszúrt szinte nullába, de csak egy pillanatra, utána újra 40-50MB/s.

Máskor rajzolt olyan EKG görbét is mint Puro-nál. Napokig meg úgy nézett ki, hogy fullon nem is megy, csak 10-20MB/s és azt is csak 1-2 percig, utána hosszú, 5-10 perces 0 forgalom jött.

Egyszóval totál kiszámíthatatlan. Ha egyszer földbe állt és nem megy, akkor ha kilövöm a torrentet, majd újraindítom szolídabb terheléssel akkor újra megy egy ideig. Biztosan látszik rajta, hogy nem bírja a terhelést és random lassul be vagy hal le teljesen. Ill. éled újra ha kilövöd egy időre.

Ez mind modem mód. A korábbi, hogy terhelés alatt nem értem el a felületét nálam is megváltozott. Már kb. csak csillagegyüttálláskor sikerül belépnem. Tegnap próbáltam router módba kapcsolni, kb. 1 óra alatt nem sikerült. Próbálok belépni, homokóra, timeout, no response. Közben 2x áramtalanítottam, hogy újraindulva magához tér... semmi. Nem tudtam belépni.

szerk: Bár szerintem egyértelműen nem ilyen jellegű a gond de azért rákérdezek: A kábel/elosztó részhez nem értek de mintha itt olvastam volna, hogy nincs elosztó. ? Ez TV nélkül értendő, vagy rosszul láttam?

[ Szerkesztve ]

(#119040) theooracy


theooracy
aktív tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy mit jelent az, hogy a Connect Box menüjében a kezdőlapon az állapot áttekintése pontban az "Internet" állapotnál azt írja pirossal, hogy "Részleges szolgáltatás(csak letöltés)" A vezeték nélkülinél zölddel: "Bekapcsolva (2.4 és 5 GHz.) Telefonnál zölddel: "Kész Tel1"
Amúgy minden működik, csak ezt a "részleges szolgáltatást" nem értem. :U

(#119041) Vynx válasza sb (#119039) üzenetére


Vynx
tag

Modem módban nálam is ez van, (torrentnél) ez a nullára leesés, majd visszatérő sebesség teljesen meghülyíti a routereket, használhatatlan lesz az egész net.

[ Szerkesztve ]

(#119042) ztsoft válasza theooracy (#119040) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Egy újraindítás (áramtalanítás) helyre szokta hozni. Ezt akkor szokta kiírni, mikor nem tud minden csatornához rendesen (hiba mentesen) kapcsolódni.

#119039 sb

Igen, ez a fajta hullámzás nálam is jelen van, saját mérés, ami 15 percenként mér 3 különböző szerverre (speedtest CLI).

Koaxos területen ha nincs TV előfizetésed, akkor nem kell elosztó, egyből a HGW-be megy a koax.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#119043) theooracy válasza ztsoft (#119042) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszi. Rápróbálok.

(#119044) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Fekete CBN box-nál ez a fw van jelenleg: CH7465VF-NCIP-6.15.20.2-1-NOSH
Ennél nem megy már a modem mód? Eddig működött, most már nem. Azért kérdezem, hogy erőlködjek a modem mód állításával vagy felesleges? Ha modem módot szeretnék, akkor mit csináljak szerintetek?

(#119045) kezo0 válasza Dzsekó (#119044) üzenetére


kezo0
addikt

Ha nem látsz modem módra váltási lehetőséget a HGW beállítási felületén, akkor IPv6-ban vagy. Állíttasd át az ügyfélszolgálattal (1270) IPv4-re a kapcsolatot, és újra megjelenik majd a modem/bridge módra váltás lehetősége.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#119046) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Sziasztok. KB 2 hete van nálam a Vodafone tv iptv.
Eddig kétszer történt a 2 hét alatt, hogy teljesen meghülyült a box. Pl csatornát váltanék, eltelik 1 perc mire vált, és/vagy nyomogatom a csat. Vált gombot, semmi, majd össze vissza kapcsolgatja.. Ez normális? 🤣 Úgy értem, hogy van ilyen hibája? Vagy kérhetek cserét? Azért kérdezem, mert ha ez ilyen.. Akkor hagyom. 😁 Köszönöm szépen. Szép napot ✌️

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#119047) cocka válasza Zoshi85 (#119046) üzenetére


cocka
veterán

Ez vmi fura hiba ami nálam is elôjött. Azért váltogat összevissza, mert a fagyás alatti sok nyomkodást megjegyzi.
Csak úgy javul meg, ha mindent kihúzol belôle. Vársz fél percet, aztán vissza.

(#119048) Dzsekó válasza kezo0 (#119045) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem ez a gond. Át tudok váltani, át is vált modem üzemmódba. De onnantól kezdve a wifin hol nincs internet, hol van. Ha van is internet, akkor laggolnak az oldalak, vagy nem jönnek be. A telefon állandóan a mobilinternetre próbál kapcsolni. Egy Cisco Linksys E4200 router van mögötte, nem gondolnám, hogy ez ment tönkre, olvasva itt a firmware gondokat. Persze minden lehet. Ezért írtam be a pontos firmware verziót, és kérdezném újfent, hogy ennél a firmwarenél vannak gondok a modem üzemmóddal?

(#119049) Zsolti1977


Zsolti1977
újonc

Sziasztok!

Nyíregyházán lakom. 1Gb-es Vodafone net van bekötve. Vezetékes mérésen rendben a le/feltöltési sebesség. Ha a gyerek Zoom vagy Messenger online video órát van, a modem véletlenszerűen újraindul. Volt kint 5-ször technikus, két modemet cseréltek, átnézték a hálózatot, cseréltek elosztókat. Azt mondják minden rendben, nem tudnak mit csinálni. Valaki esetleg találkozott hasonló problémával?

(#119050) MadMancs válasza Dzsekó (#119048) üzenetére


MadMancs
veterán

Pedig valószínűleg De.
Modem módban HGW csak egy modem.
Routered kap egy IP-t és mindent ő intéz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.