Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) proradeon válasza Treck (#25848) üzenetére


proradeon
őstag

Viszont ha pl. épp belépek a tömbházba, ahol lakok, és ott erősebb a szomszéd WiFree-je, akkor a telefon felcsatlakozik rá. Majd ha beértem lakásomba ott már a privát WiFi-m jele erősebb, de a WiFree jele még elégséges. Ekkor a telefon nem fog átmenni a privát WiFi-re. Erre próbáltam célozni. ;)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25852) Mate válasza proradeon (#25851) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez bennem is felmerült. Megoldható, hogy ha érzékeli az otthoni wi-free-t, akkor automatikusan lekapcsoljon? Azzal megoldható lenne a dolog.

(#25853) Lacko87 válasza kabelmania27 (#25840) üzenetére


Lacko87
tag

A modem előtt kettő ilyen elosztó van:[link]

Csillapító nincs.

(#25854) CallaoW válasza Mate (#25852) üzenetére


CallaoW
tag

Mivel a Wi-free kb 2-3Mbit/s sebességgel megy,szerintem már a társasházba belépve az erősebb otthonira ugrik.De amibe még nem láttam észrevételt:a Skype/Viber stb nem a saját mobiladatforgalmadat fogyasztja illetve kisebb jelentősége lesz,hogy a szolg korlátozza e avagy sem.Persze ehhez az kell,hogy több legyen az akit nem zavar,hogy a meglévő netén felül engedi,azért hogy kaphasson..

(#25855) Georgey117


Georgey117
csendes tag

Valaki kapott már budapestiként wi-free jelszót? Mert a hálózat 7 kerben működik már sok helyen de nincs jelszó..

(#25856) str8 válasza blakey (#25801) üzenetére


str8
tag

Nem érted, hogy mire gondoltam.

A Windows, Android, iOS stb. felhasználói felületén 1, azaz egy darab Wi-Free-t fogsz látni (de nem csak te, mindenki): azt amelyiket a legerősebbnek érzékeli az eszközöd. Erre enged csatlakozni.

Amikor viszont megnyitsz egy wifi analizátor programot (pl. inSSIDer), akkor az összes Wi-Free nevű hozzáférési pontot látod, külön-külön(!) MAC címekkel és esetleg egyéb értékekkel. (Pontosan ugyanúgy, mint ha van egy otthoni hálózatod több access pointtal, de azonos SSID-vel és titkosítás adatokkal, mert azok is külön-külön mind megjelennek a wifi analizátor programban a saját MAC címükkel, gyártóval stb.)

A két helyzet merőben különbözik. Az elsővel mindenki fog találkozni, aki használja, próbálgatja a szolgáltatást. A másodikkal csak az, aki ilyen programmal nézelődik.

(#25857) proradeon válasza Mate (#25852) üzenetére


proradeon
őstag

Cyanogenmod-ban van lehet állítani a különböző WiFi hálózatok prioritását. Abban reménykedek, hogy a hamarosan megjelenő Lollipop-ban ez már alapból benne lesz. :B

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#25858) FireShadow


FireShadow
senior tag

Van még valamiféle forgalomkorlát vagy trükközés a nagy forgalmú ügyfelek ellen?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#25859) Mate


Mate
nagyúr

Nem jellemző.

(#25860) TIT


TIT
veterán

Jó fej a upc,elvesz egy csomó analóg adást meg digitálist és beteszi a gold csomagba,hogy fizessünk többet,csakhogy ez egyoldalú szerződésszegés.

(#25861) CallaoW válasza TIT (#25860) üzenetére


CallaoW
tag

Milyen digitálist vett el szerinted?Mert tudtommal kb 6-7 db ot berakott az elmúlt 1-2 hónapban.A piacon körbenézve pedig nagyjából talán a digi kivételével iptv-k vannak max 3 box-szal.Egyoldalú szerződésmódosításról nem beszélhetünk,amikor mindegyik telekommunikációs cég ÁSZF -ben van kitétel,hogy a csatornaváltoztatás jogát fenntartja.Ha pedig digitális előfizetésed van akkor tudtommal nem analógra kötöttél szerződést,az a szolgáltató grátisza,hogy a többi tv-re elérhetővé tette.

(#25862) szab.tam válasza TIT (#25860) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem sem tetszik a dolog, hogy kivettek több csatornát az analóg silver-hez képest a digital bronz-ból.
(pl. tv paprika, sport klub, amik átkerülek a + csomagba.)

"egyoldalú szerződésszegés"
egyetértek, hogy nem tetszik, mint ahogy nekem sem, de sajnos nem a szerződésszegés az egyoldalú, mivel ez meg sem történt, hanem a jogi tájékozatlanságod egyértelmű. :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25863) eight


eight
senior tag

Üdv!

Az normális hogy most már csak 3 US megy a négyből a 120-as nettel? (már megint hónapok óta nagyon durván rossz a net:((( )

Köszönöm!

(#25864) Gubek-Einste válasza eight (#25863) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy jelszint adatokat. Alapból nincsen azzal baj ha csak 3 US megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25865) paolinho


paolinho
őstag

Csak érdekességként. Felhívtam a UPC-t, hogy gáz van ezzel az Ubee-vel a lapok betöltögetése okán. Erre azt tanácsolta a tag, hogy váltsak csatornát, ami kevésbé foglalt. Ajánlotta a Wifi Analyzert a teszthez. Eddig a 6-os csatornán voltam, amin vagy még 4-5 felhasználó lógott, most átmentem a 13-asra, és azóta rendben fut a wifi-modem kombó. Így ki is iktattam a Cisco routeremet, és megszüntettem a bridge müzemet is. :)

[ Szerkesztve ]

(#25866) Mate válasza paolinho (#25865) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt jó párszor leirtuk már mi is.

(#25867) kabelmania27 válasza Lacko87 (#25853) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

6dB-t csillapít egy ilyen hármas, 12dB sok a modemnek, legegyszerűbb (vagy veszel négy kettes osztót) ha bejelented 1221-en, technikus kifogja cserélni az osztót -3,5kimenetesre így menni fog a négy adási freki.

(#25868) blakey válasza str8 (#25856) üzenetére


blakey
titán

Én is ezt írtam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25869) DS39 válasza Uthenger (#25844) üzenetére


DS39
nagyúr

de Cisco-n is belőtték. lásd itt: [link]

(#25870) bb71


bb71
őstag

Netes ÜSZ-on ki tudom deríteni, mennyi hűségidőm van még?

(#25871) Mate válasza bb71 (#25870) üzenetére


Mate
nagyúr

Elvileg igen. Szolgáltatásoknál ha rámész kiírja, hogy melyikre mennyi van.

(#25872) bb71 válasza Mate (#25871) üzenetére


bb71
őstag

Köszönöm, ott a pont!

Most döbbentem rá, hogy az utcánkban 2 házszámra enged a netes DIGI oldal rendelést, és hát itt azt olvasgatom, hogy a DIGI jobb és/vagy olcsóbb, mint a UPC?
Sajna 2015.09.02-ig hűségem van...

[ Szerkesztve ]

(#25873) bogabi válasza blakey (#25827) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha már volt, akkor bocsesz...

Nálam ugyanez volt a helyzet: Ubee bridge módban, mindkét frekin kikapcsolt WiFi, mégis láttam a Wi-Free SSID-t. 1221-en először elhajtottak, hogy ha bridge módban van a modem és le van tiltva a WiFi, akkor nem mehet rajta a szolgáltatás. Megnéztem még1x, nehogy hülyeséget mondjak a telefonba, de nem tévedtem. Ezután megint 1221, ahol aztán kapcsoltak "informatikushoz". Na ott már mondta a manusz, hogy ez teljesen független a modem beállításaitól, tehát ha konkrétan nem kéred a tiltást, akkor műxik, akármit is állítasz te be a modemen. Legalább is az Ubee-n ez a helyzet. Miután kértem a Wi-Free letiltását, ezután kiküldtek egy frissítést a modemre, amin újraindulás után már nem megy a szolgáltatás. Annyit mondott még a csóka, hogy ha kérem a tiltást, akkor a WiFi rész egyáltalán nem fog működni (nem csak a Wi-Free) - na ezen el lehet megint gondolkodni....

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25874) DS39 válasza bogabi (#25873) üzenetére


DS39
nagyúr

ha kérem a tiltást, akkor a WiFi rész egyáltalán nem fog működni (nem csak a Wi-Free) - na ezen el lehet megint gondolkodni....

érdekes, a honlapon csak annyit írnak, hogy te sem használhatod tiltás esetén más által biztosított Wi-Free-t.
kíváncsi leszek a tapasztalatokra, azoktól akik már kérték a tiltást, hogy valóban nem lehet-e majd használni a saját WiFi-t sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#25875) vg válasza bogabi (#25873) üzenetére


vg
addikt

Tegyük hozzá, hogy minden fals infóval el akarnak terelni, hogy lemondd ezt az idióta új dolgot. Tették ezt veled, és megpróbálták nálam is.

(#25876) bogabi válasza DS39 (#25874) üzenetére


bogabi
senior tag

Igen, ez - ha tényleg így van - akkor elég érdekes... Nekem nem számít, mert eddig is saját eszközzel oldottam meg a wifit, így nem okoz problémát, hogy nem megy az Ubee wifi része...

@vg: lehet, hogy ez is benne van a pakliban...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#25877) Csabusman18


Csabusman18
tag

Ma kaptam emailt én is, de kivárom a fejleményeket. Meg van a routerem, ha kell akkor visszakötöm. :)

(#25878) DS39


DS39
nagyúr

közben fejlemény: a wifi led-em folyamatos villogása nem hardver hiba!
az admin felületen az újonnan megjelenő Guest Network beállításait módosítottam (DHCP Server ki- vagy bekapcsolása) után megszűnik a villogás.
viszont vicces, ha kikapcsolom a modemet, majd vissza, ezen beállítás ugyan megmarad, viszont újra elkezd villogni a led. ha megint módosítom a beállítást (állapottól függetlenül), megint abbamarad a villogás. :D

[ Szerkesztve ]

(#25879) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Jött jelszó nekem is az Atalanta modemem mellé. :) Hozzám nem tudom, hogy akarnak csatlakozni. ;]

(#25880) kaszaf válasza F_Zolee (#25879) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Nekem is jött. Cisco EPC3212 modemem van pedig. Tudok is csatlakozni az egyik szomszédra. Mobiltelefonon próbáltam tökéletesen működik.

(#25881) Mate


Mate
nagyúr

De jó, hozzám már csatlakozott valaki, én viszont nem kapok jelszót: D

(#25882) taip válasza kaszaf (#25880) üzenetére


taip
senior tag

Akkor ennyit a kötelező kölcsönösségről. :F

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#25883) v.attis


v.attis
őstag

Üdv!
Most kaptam 3 beltérit, DRC7111 típusúakat. Digital bronze csomag.
1.) Egy-egy tévén elmegy minden, vagy majdnem minden csatorna, ki írja, hogy nem vagyok jogosult. Adok egy csatorna keresést, akkor visszajönnek, egy időre.
2.) Hiányoznak csatornák szám szerint, tehát pl a 49 után jön az 51.

Mondta a szerelő, hogy szóljak, ha nem jó, de nem akarok azonnal lúzernek tűnni. Mi van ezzel a rendszerrel? Ez mindig ilyen lesz?

(#25884) Csabusman18


Csabusman18
tag

Lett egy új menüpont a modem beállításoknál: WIFI4ALL

(#25885) kabelmania27 válasza kaszaf (#25880) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kincsnek számít az a modem.

[ Szerkesztve ]

(#25886) kaszaf válasza kabelmania27 (#25885) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Vigyázok is rá. Bár lehet, hogy a korábban írt sebesség csökkenős problémámnak ő az okozója és csere lesz.

(#25887) kabelmania27 válasza kaszaf (#25886) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemhibán kívül lehet zajbetörés beázás kontakthiba, szerencsére UPC-nél van bridge mód, Telekomosok már nem ilyen szerencsések

(#25888) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Tudna valaki médiacard-ra új frekvencia táblát adni?(Miskolc) Ugyanis upc honlapon lévőn van 594-es frekvencia azon viszont nem jön semmi. :W

(#25889) horush


horush
addikt

Felhívtam a UPC-t, mert kaptam jelszót, viszont nem tudtam csatlakozni. Mondta, hogy mivel a sajátomra próbáltam (mást nem látok innen), ezért nem tudtam csatlakozni, elvileg le van tiltva, hogy ne keveredjen össze a rendes wifivel, hanem alapértelmezetten arra csatlakozzon az eszköz. Mondjuk ez így egy jó dolog, nem fog a teló összevissza csatlakozgatni a 2 hálózat között.

(#25890) Belba


Belba
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni hozzáértőktől...

- CISCO EPC3212 UPC-modemem van... (TV, telefon, internet megy róla)
- TP-LINK WDR3600 Gigabit router (3 asztali géphez vezetéken, telefonokhoz wifin)

Látom a UPC új Wi-Free szolgáltatását, ami nagyon jónak tűnik... :-)

Kérdésem :

1./ A Wi-Free használatához le kell cserélnem a modemünket wifi-modemre?... (Nem elég csak a hozzáférési jelszó?)....

2./ Milyen wifi-modemeket ad a UPC?... Érdemes valamelyik jobb típusra hajtani, vagy tökmindegy?...

3./ A wifi-modemmel fölöslegessé válik a wifi-routerünk?...

4./ Mik a tapasztalatok a UPC Wi-Free szolgáltatással kapcsolatban?... Lemondható a T-mobil mobilinternet előfizetés, vagy még ne siessünk vele?...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25891) kabelmania27 válasza Belba (#25890) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem ne kérj wifis modemet, jobban jársz sima modem+saját routerrel...
Most már csak ubee-t adnak. csere után nem tudsz sima modemet kérni.

(#25892) horush válasza Belba (#25890) üzenetére


horush
addikt

Ha van myupc-d, elvileg sima modemmel is megy a wi-free, nem kell cseréltetned.

(#25893) DS39 válasza Belba (#25890) üzenetére


DS39
nagyúr

4./ Mik a tapasztalatok a UPC Wi-Free szolgáltatással kapcsolatban?... Lemondható a T-mobil mobilinternet előfizetés, vagy még ne siessünk vele?...

még csak most indult.
ha akarsz buszon, metrón netezni, akkor ne mondd le, mert ott nem lesz wifree.

fezlergabor: HWSW-n olvastam egy cikket pár hónapja, hogy a UPC folyamatosan cseréli le az ügyfeleinél a modemet, wifisre, szóval lehet nem is kell kérni, egyszer csak cserélnek "hivatalból".

[ Szerkesztve ]

(#25894) Belba válasza kabelmania27 (#25891) üzenetére


Belba
őstag

Igen, én is vacillálok, nem szeretnék két szék közt a pad alá esni... :U

Viszont jó lenne használni a Wi-Free-t...
Ezt a saját modememtől és routeremtől függetlenül is tudjuk majd használni???... :F

Tegnap beszéltem telefonon a UPC műszaki szakemberével, és ő azt mondta, hogy ezután fokozatosan mindenkinél le fogják cserélni a régi modemeket ilyen wifi-modemekre!... Az új bekötéseket már egy ideje ilyennel csinálják...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25895) kabelmania27 válasza Belba (#25894) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, sima modemmel is tudod használni, elsődlegesen (wifis modem esetén) amúgy is az előfizetéshez tartozó wifire csatlakoznak az eszközök.
Igen, már mindenki ubee-t kap, régiek közül nem mindenki fogja elfogadni a wifis modemet.

[ Szerkesztve ]

(#25896) Belba válasza horush (#25892) üzenetére


Belba
őstag

Van myupc regisztrációm pár hónapja, de még nem kaptunk wi-free jelszót... :(

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25897) DS39 válasza Belba (#25896) üzenetére


DS39
nagyúr

Már regisztrált a My UPC-be?

Azon UPC kábel- vagy mobilinternet ügyfeleinknek, akik 2014. november 5-én már My UPC regisztrációval rendelkeztek, legkésőbb november 16-áig automatikusan elküldjük a UPC Wi-Free jelszavukat e-mailben.

amúgy nem akkora nagy találmány ez, hogy messiásként kelljen várni. csak lakóházak közelében használhatod. ha kiülsz egy téren egy padra, kénytelen leszel mobilnettel internetezni.

[ Szerkesztve ]

(#25898) Belba válasza kabelmania27 (#25895) üzenetére


Belba
őstag

Köszi, kabelmania27!... :R
Akkor nem cserélem le a modemet!...

Mit lehet tudni erről az "ubee" wifi-modemről (ha jönnek majd központilag lecserélni)?...
Nagyon vacak?... Ne hagyjam lecserélni a Cisco modememet?...
(Nem találok róla leírást a UPC oldalon)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25899) Treck


Treck
aktív tag

Nah, az en TC-embe is megerkezett ez a wi-free, de ahogy nezem, nincs aktivalva / bekapcsolva, legalabbis ezek:

- Community Wi-Fi SSID,
- Community Wi-Fi Status,
- Number of devices connected to Community Wi-Fi,

mind uressek. Uj menupont nincs nalam, vagy csak nem latom, mert eppen bridge modban van a TC, illetve a wifi is ki van kapcsolva. Azert gondolom, hogy nincs bekapcsolva, aktivalva, mert ugyan erzekelek 3-4 UPC Wi-Free SSID-t, de mindegyiket mas-mas iranybol, es nem eppen nagy erosseggel.

Jelszo meg nem erkezett e-mailben.

[ Szerkesztve ]

http://google.treck.hu

(#25900) horush válasza Belba (#25896) üzenetére


horush
addikt

Majd fogsz akkor, folyamatosan küldik mindenkinek. Nekem pl. ma hajnalban jött meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.