Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) F_Zolee válasza Jamboo529 (#24100) üzenetére


F_Zolee
veterán

A leírásából nem az jön le, hogy még kábelezni kellene. De nyilván ha még kell új "végpont" akkor mindenképp kell technikus.

(#24102) blakey válasza axton (#24096) üzenetére


blakey
titán

Kár volt reggekorán l felkelned. :)
Nem értem az F5-ös megjegyzésed, de gondolom valami pc-s dolog, én meg nem használok pc-t ill akkor szólok hozzá amikor jólesik. :D
1 freki kevés, tudod, kell a B terv is, nagyobb terhelés esetén megszakadhat a kapcsolat és nincs másik frekvencia amire ráálhatna, ezért érzékelhetőbb a kimaradás. Általában mind a 4 freki rendelkezésre áll, 1 nem elég.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24103) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok.

Valaki nem tudna nekem mutatni egy Szombathelyhez tartozó freki és kódolás listát a Mediacard kézi beállításához? Mert ami az oldalukon van az használhatatlan. pl.: 354MHz -en nincs semmi. Náluk meg van vagy 10 csatorna ezen a frekvencián a listában.

Előre is köszönöm.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#24104) poli27 válasza blakey (#24102) üzenetére


poli27
veterán

Miért lenne kevés 1 freki, ha valamihez nem értesz akkor ne tégy úgy, mintha értenél..... 1 el éppen úgy elmegy a modem, mint 2-3-4 el.... Milyen nagyobb terhelésre gondolsz itt? :DD Rátesz egy vasalót a modemre?.... Amúgy meg 1 upsteram csatorna is tud 30mbit et szval még a 240 megás net 20 megás feltöltését is tudja, az más kérdés ha mindenkinél 1 csati van csak akkor hamar bedugul....

[ Szerkesztve ]

(#24105) blakey válasza poli27 (#24104) üzenetére


blakey
titán

Jaj, ne már. Miről beszélsz? Nem azt írtam, hogy nem megy vele a net hanem azt, hogy nagyobb terhelés esetén az adott frekvencián bontja a kapcsolatot, mivel nincs másik ezért idő kell neki míg visszaáll. És igen, vasalóra gondoltam. :DD :W
Nem szakértőként tettem megjegyzést, véleményeztem. Szóval le lehet pattani a magas lóról és tessék kultúráltan társalogni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24106) bozsozso válasza F_Zolee (#24101) üzenetére


bozsozso
őstag

Igen azt nem írtam, ki van kábelezve viszont ott eddig analóg adás ment ezért nem tudom mi a teendő. Az elsőnél box volt majd az lett médiacard-ra cserélve, boxnál viszont kellett kiszállás.

(#24107) Osiris válasza Osiris (#24094) üzenetére


Osiris
őstag

Közben sikerült kinyomoznom, hogy a Ubee EVW3226 modem-routeren működik a natolás, csak nem tudja a hairpin nat-ot és emiatt a publikus ip-vel, vagy dinamikus dns-el csak kintről lehet elérni a kipublikált portokat, de a belső hálózaton csak a belső címekkel működik az elérés. Tehát ha pl. üzemeltetek egy webszervert otthon, akkor azt otthon csak a belső ip-vel érem el, de máshonnan a www.valami.hu is működik ha az az aktuális külső ip-re mutat.
A normálisabb routerek ezt szokták kezelni, nem bonyolult és nem is erőforrás igényes dolog, nem tudom itt miért maradt ki.

(#24108) Jamboo529 válasza blakey (#24105) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Ne vitázzatok már azon, hogy hány feltöltési csatornán megy a netem most per pill. Nagy ívben teszek rá. Ami a lényeg, hogy a gyereknek ne kockásodjanak a mesecsatornák, mert akkor nekem végem van. :DD

(#24109) Out válasza Jamboo529 (#24108) üzenetére


Out
addikt

Igyál még egy pohárral és fogd rá a nyuszira.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24110) F_Zolee válasza bozsozso (#24106) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elég megrendelni mivel azt a kábelt a tv-be dugod vissza és a kártyát elég postán küldeniük. Neked csak aktiváltatni kell és rákeresni a programokra.

(#24111) blakey válasza Jamboo529 (#24108) üzenetére


blakey
titán

A kockásodás emiatt is lehet, szóval nem attól kockásodik, mert egy feltöltésed van hanem attól van egy feltöltésed, mert kockásodik. :)

A 2 dolog adódhat abból, hogy valahol szakadás van, rossz valahol az érintkezés, megtört a kábel, stb. Nálam is volt hasonló jelenség, megrágta egy rágcsáló, mikor jó volt akkor nem látták a hibát, de, akkor telefonáltam mikor a net is szakadozott, kockásodott néhány adó és "pattogott" a telefon, látták, hogy nem kerek valami, kijöttek, 2 órán keresztül keresték a hibát mire a pincében megtalálták a 7cm-es rágást. A helyedben szerelőt hínék és átnézetném a kábelezést, stb. Ha központi hiba akkor is szólj be nekik, hátha javítják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24112) Jamboo529 válasza blakey (#24111) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi!

A kábelezés rendben van. 2009 óta folyamatosan ment minden hiba nélkül. Sőt tegnap délután is jó volt az adás. Miután újrakerestettem a csatornákat, akkor kezdődött a bithiba áradat. Ebből gondoltam, hogy ők lehetnek a hibásak. Délután hazamegyek és átnézem még 1x a dolgokat.

(Az nem lehet probléma, hogy a keresés előtt Szlovákiáról átállítottam Észtországra a TV-t ugye ? :U )

(#24113) bozsozso válasza F_Zolee (#24110) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm. Csak azért gondoltam, mert mintha az elosztó kimeneteinél más értékek szerepelnének. Bár azt sem tudom mit jelentenek azok.

(#24114) F_Zolee válasza bozsozso (#24113) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha nem lennének jók az értékek miután médiakártyát beüzemeled akkor meg úgyis kell küldjenek valakit, az meg ingyen van. Ha jól rémlik akkor meg fizetni kell ha kéred a "telepítés".

(#24115) facan


facan
tag

Ma reggel 8:45-kor feladta a jó kis EPC3212 :(:(:(:(:(
Teljesen elhalálozott úgy hogy azt a teljes fázist lelőtte, amin csücsült. Szép halál! :DD
(megpróbáltam egy működő tápegységgel, teljes némaság és sötétség)

Jelenleg egy kölcsön TC7200 van, amit idővel vissza szeretnék adni a tulajának. Elsőre nem ment a modemreg, de utána másodikra szépen felszedte az infókat (FP240, teló)
Bridge módba állítás után látszólag ugyanúgy megy minden mint ezelőtt. Az értékek hasonlóak, letöltés 220 mbit/s, feltöltés 20,7 mbit/s, ping 7ms. (teljesen átlagos)
Már reggel egyszer megpróbáltam betelefonálni mobilról, de 10 perc után meguntam, így hamar szereztem egy modemet. Gondolom a TV átállítások miatt eléggé tumultus lehet az ügyfélszolgálaton...

Majd jelzem milyen másik modemre szeretnék kicserélni a halottmadár Cisco-t.....

(#24116) Uthenger válasza Osiris (#24107) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Szia,

amit belinkeltél, az alapján nem az van, hogy alapból nem tudja 1 router sem,
csak az értelmesebbekhez hozzá tudod adni az ott lévő szabályokat, és akkor már tudja majd?

Üdv.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#24117) kovsol


kovsol
titán

Olyan kérdésem lenne, hogy Trio M csomagot szeretnék köttetni, de nem tudom az extra TV csatornák amik 4 hónapig ingyenesek azt én le tudom mondani ha lejár a 4 hónap, vagy utána azt fizetnem kell majd mindenképp?
mod:
tárgytalan, vak voltam oda van írva a lap aljára, hogy le lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24118) Intruder2k5 válasza facan (#24115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kár érte! Ubee-t fognak hozni helyette...

(#24119) facan válasza Intruder2k5 (#24118) üzenetére


facan
tag

Azért ebbe még nekem is lesz beleszólásom!

(#24120) Rolly


Rolly
veterán

írtam hibajegyet még tegnap reggel azóta semmilyen infóm nincs a hibámmal kapcsolatban ... mire számíthatok? mennyi idő mire egy hibát sikerül elhárítaniuk? Vagy legalább felvenni a hülye előfizetővel a kapcsolatot?

(#24121) Intruder2k5 válasza Rolly (#24120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elviekben 72 óra van rá, és tekintve, hogy péntek van, előbb-utóbb jelentkezniük kellene!

(#24122) bozsozso válasza F_Zolee (#24114) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben köszönöm.

(#24123) kabelmania27 válasza facan (#24115) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ó:( Ha szerencséd van ugyanolyan típust kapsz.

(#24124) Rolly válasza Intruder2k5 (#24121) üzenetére


Rolly
veterán

csak én voltam türelmetlen hívtak és normális / kedves volt a telefonos hölgy is... szombaton tudott volna szerelő jönni de mi hétvégén nem vagyunk így hétfő reggel jönnek megnézni.

(#24125) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#24118) üzenetére


MaCS_70
félisten

És az Ubee az hogyan viszonyul a Technicolorhoz? Melyik a jobb?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24126) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok erre valakinek nincs válasza?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#24127) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok. Elő lett fizetve a 240megás netjükre, de csak 120 körüli értéket mérünk. Az ügyfélszolgálatos elmondása szerint náluk minden rendben van. Ez általános és örüljünk a 120-nak hisz 60 a minumum a szerződésük szerint?

/\____/\

(#24128) Uthenger válasza MaCS_70 (#24125) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Van aki az ubee-t, van aki a technicolort szidja :)
kábelen keresztül használva egyikkel sem lesz gondod, wifi tekintetében meg megint a környezet a mérvadó,
szerintem sok különbség nincs a wifi erőssége között...

ha meg van saját routered, és bírja is azt a sebességet amit rendelsz, akkor tedd bridge módba a modemet majd, és akkor normál modemként működik

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#24129) Uthenger válasza szabacsik (#24127) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Szia,
szerintem nem sok mindenkinél hivatkoztak még a garantált sebességre,
pláne nem úgy hogy azt mondják részükről rendben van.
ha 120 körülit mérsz, akkor kizárásos alapon kábelen nézed és gbites háló kártyával.
Ha mégis lenne router a hálózatban, akkor teszteld anélkül,
valamint gyengébb gép esetén a vírusírtó is elég szépen le tud venni az értékből.

teszteld csökkentett mód hálózattal, és esetleg ftp-n több helyről több szállal.
a flash is eléggé proci igényes.

végső esetben megkérni ismerőst hogy fáradjon át hozzád a laptopjával, és úgy mérni,
vagy szívesen megteszi ezt neked az upc is.

gondolom felajánlották hogy kimegy technikus mérni, és ha neki ok, akkor kiszállási díj befigyel...

ha a fentieket kimerítetted, és másik géppel is csak ennyit mérsz, és meggyőződésed hogy nem a te eszközöd hibája miatt, akkor kérjél tőlük laptopos ellenőrzést.
Ha a technikusnak jó, akkor keresheted a hibát a saját hálózatodban, és a kiszállási díjért cserébe megnyugtattak, hogy tényleg nem szolgáltató oldali hiba,
ha a technikusnak se jó, akkor meg szintén megnyugtattad magad, hogy szolgáltató oldali hiba, és verheted a tamtamot hogy keressék meg a hiba okát, és javítsák..

üdv.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#24130) szabacsik válasza Uthenger (#24129) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm szépen az információt. Nekiállok még egyszer az általad felsoroltak szerint tesztelgetni kicsit, utána vállalja majd a net gazdija, hogy jöjjenek leellenőrizni.

Még egy kérdés. Valóban itt a legérdemesebb tesztelni a UPC hálózatát?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#24131) gduck válasza szabacsik (#24127) üzenetére


gduck
addikt

Közvetlenül a UPC modemre csatlakozol vagy van saját routered is?

[ Szerkesztve ]

(#24132) Mate válasza MaCS_70 (#24125) üzenetére


Mate
nagyúr

Bridge módban mindkettő jó. Routerként használva, meg egyik szarabb mint a másik. Talán TC most egy fokkal jobb. Ha jól tudom visszahívták a elbaltázott frissítést.

(#24127) szabacsik: Mennyit mértél pontosan? Feltöltésre lennék leginkább kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#24133) MaCS_70 válasza Mate (#24132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Csak úgy kíváncsi voltam, mert nekem a TC nagyon nem szimpatikus, de lehet, hogy csak a FW kiherélése miatt -- bár amióta az éppen innen szerzett tanácsra bridge-ként használom, voltaképpen mindegy.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24134) szabacsik


szabacsik
őstag

Közvetlenül az általuk adott modemre van kötve a gép. A upc-s tesztel már nem tudom mennyit mértem és most írta ki, hogy 1 nap csak 30 lehetőség van. Speedtest.net eredménye meg itt látható. Hozzáteszem egyszer sikerült itt elérnie a 240et

/\____/\

(#24135) MaCS_70 válasza szabacsik (#24127) üzenetére


MaCS_70
félisten

Személyes tapasztalat (Törökvész):

Nálunk most ketyeg a 240-es próbaidő.

Általában 90 Mbps-ot mérek, ami hajlamos felmenni 120-ig, és ritkábban 190-230 közé. Akár közvetlenül a TC-n mint bridge-en mérve, akár a routeren át.

A 120 mondjuk elég is lenne, ami miatt viszont csábító vastagabb előfizetés, az a 20 Mbps felfelé, ugyanis ránézegetnék a fájljaimra a távolból is.

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24136) Mate válasza szabacsik (#24134) üzenetére


Mate
nagyúr

Mikor fizettél elő?

(#24137) szabacsik válasza Mate (#24136) üzenetére


szabacsik
őstag

Én inkább csak egy lelkes amatőr segítő vagyok nem az enyém az előfizetés én simán megelégednék a 120al is :), de a gazdija meg nincs megelégedve . Múlthét végén-közepén lett megkötve az előfizetés. Akkor egyszer ránéztem akkor is ennyit produkált.

/\____/\

(#24138) Mate válasza szabacsik (#24137) üzenetére


Mate
nagyúr

Várjatok jövőhét hétfőig. Ha addig nem áll be, akkor be kell jelenteni hibára. a 240 az legyen 240. Nekem is csak 120 volt egy ideje, így le is mondtam.

(#24139) szabacsik válasza Mate (#24138) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm, mindenkinek a segítséget az lesz. Hétfőig várunk aztán lesz ami lesz jöjjenek mérni :)
Szép Napot!

/\____/\

(#24140) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
Ha egy csatornának van SD és HD verziója is, akkor a HD csak HD adás esetén működik? Mert most pl. RTL Klub HD, Nat Geo Wild HD kódolt, nem előfizetett csatornát ír.

4 8 15 16 23 42

(#24141) blakey válasza tonyrulez (#24140) üzenetére


blakey
titán

HD előfizetés esetén működik és mindig. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24142) csabi63


csabi63
senior tag

Tegnap ugye megkaptam ingyenesen egy hónapra az HBO-t.A szépséghibája csak az,hogy éppen az HBO HD nem működik.Ha rámegyek a boxon,elő akar fizettetni velem.A többi (HBO,HBO 2,Comedy,On Demand) rendben van.Engem nem érdekel egyik sem,mert 3 filmet ha nézek egy évben,de az asszony szomorkodik.Már neki sem elég a "sima" SD,ha tévézik. :)
Ettől függetlenül(az ajándék ló ellenére),nem ezt ígérték.

(#24143) canniball válasza csabi63 (#24142) üzenetére


canniball
nagyúr

1221

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24144) tonyrulez válasza blakey (#24141) üzenetére


tonyrulez
őstag

Digital Bronz csomagunk van 22 HD csatornával, akkor pedig működniük kellene.

4 8 15 16 23 42

(#24145) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Új tv miatt kaptunk egy DCR7111 típusú új boxot... Van HD kimenet megy is szépen minden rajta. Viszont találtam a hátulján egy USB kimenetet is (ami UPC oldala szerint KIKAPCSOLT) és felmerült a kérdés...mire jó ez az USB?

Pl ha tolok bele egy wifi sticket tudok netezni is a TV-n? :D Vagy mi másra jó még? Filmet nézhetek pendriveon?

Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszi :R

(#24146) Mate válasza djnyakesz (#24145) üzenetére


Mate
nagyúr

Százmilliárdszor le lett már írva, hogy telefontöltésen kívül semmire se jó...

(#24147) Handball94 válasza djnyakesz (#24145) üzenetére


Handball94
aktív tag

Általában semmire, még mobiltöltésre sem.

(#24148) paulikg


paulikg
csendes tag

Sziasztok

Az mitől lehet, hogy néhány csatornán csak hang van kép nincs ? Analóg adás esetén nem jelentkezik a probléma. Két tévén is jelentkezik egyiknél box a másiknál kártya van. Kb. 5 perce kezdte előtte minden rendben volt, éppen azokat a csatornákat néztük.

(#24149) tonyrulez válasza blakey (#24141) üzenetére


tonyrulez
őstag

Most olvastam az oldalukon: A 3. hónaptól a HD csomag díja 1000 Ft/hó. Ezek szerint mégsincs probléma, csak eddig a 22 HD csatorna tudatában éltem :N
Már csak a műsorújsággal van gondom, mert 3-4 másodperc után kilép belőle, kiírja hogy kódolt csatorna, aztán visszalép a legutóbbi csatornára. Pedig az LG LN5400 támogatott az oldaluk szerint :(

4 8 15 16 23 42

(#24150) paulikg válasza paulikg (#24148) üzenetére


paulikg
csendes tag

Bármi is volt a gond megoldódott magától.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.