Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120001) Ukulele_


Ukulele_
újonc

Sziasztok,
én is a Vodafone szolgáltató elszenvedője vagyok. Mivel az ügyfélszolgálatuk egy kalap szar, a honlapjuk meg röhejes egy műszaki szolgáltatóhoz képest, titeket kérdezlek meg, hogy ezek az eszközök mennyire megbízhatóak, érdemes-e lecserélni?
A modem időnként labilis, de különösebb panaszom nincs rá, még UPC adta (halk könnyezés), de gondolom már van sokkal jobb is. A tv boxot most cserélték, ezt baromira utálom. Nem veszi fel időnként a sorozatot, hiába állítom be, hetente ki kell húzni, hogy működjön, mert be sem akar tölteni időnként, a menüje logikátlan, szóval úgy szar, ahogy van. Egy előnye, hogy ezzel külső plusz kütyü nélkül tudom nézni a HBO-t, amit ugye tavasz óta az elavult Samsung tv-ken már nem lehetett. Van olyan tv box, ami erre képes, de mellette még jól is működik? :) Vagy esetleg ez "csak" hibás és alapból jól működik a kis fekete kocka tvbox?
(Szakszavakkal csak közepes mértékben bánjatok, nőnemű bölcsész vagyok, ámde fejlődőképes.)
Eszközeim: EMTA 3.0 1GB NO FixIP WIFIModem
és (ééés ki akartam másolni ezt is a vodafone oldaláról, de természetesen technikai hiba van, ááá, annyira amatőr) mindössze annyit ír, Vodafone médiabox, a kis fekete kocka formájú.

[ Szerkesztve ]

(#120002) kabelmania27 válasza Ukulele_ (#120001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben a tv tunere tudja dvb-c mpeg4 szabványt és van benne CI+ modulfogadó kérhetsz a box helyett médiacardot.
A modem tipusát a modem aljáról vagy hátuljáról írd le. Azért kellene a pontos tipus, hogy megtudjuk írni a modem oldalára belépés módját.
Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.
Amennyiben megírod, hogy a koax kábel milyen osztóval van elosztva és van-e Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#120003) Ukulele_ válasza kabelmania27 (#120002) üzenetére


Ukulele_
újonc

Igen, ahogy sejtettem, a felét sem értettem. :)
A modem CH7465LG-LC.
A tv-m (az HBO-hoz elavult) Samsung UE40F6400AW
Az ajtóban van egy osztó, arra az van írva: out Flomatik IT1W-6, One way tap, 5-1000MHz, TAP-6dB, a tv-nél pedig: in Asheridge TVC-1000-2WN, 2-way splitter, 5-1000MHz, 120 dB RFI, -3,5dB out
(nagyon régen vezették be ezekkel a kábelekkel és elosztókkal)
Az a médiabox alapból jól működik vagy sok rá a panasz? Lehet, hogy hibás darabot kaptam? (Visszaolvasgattam, de nem tudom ez melyik, az alján is csak annyit láttam, hogy Vodafone TV HU-1792.)

(#120004) kezo0 válasza Ledi (#120000) üzenetére


kezo0
addikt

Panasonic tévére is jött app, de ugye ez itt mind offtopic, mert nem az volt az eredeti kérdés, hogy milyen eszközökön érhető el a Disney+, (meg az sem, hogy mennyibe kerül előfizetni rá), hanem az, hogy vajon a Vodafone boxon elérhető lesz-e.
Na, ezt viszont mi, földi halandó előfizetők nem tudhatjuk. Ha lesz, lesz, ha nem lesz, akkor így jártunk, erre nincs ráhatásunk… Csak reménykedni tudunk, hogy lesz – bár itt jegyzem meg, hogy korábban írtam, hogy pl. az HBO Max appja sem teljes értékű a Vodafone boxon. :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120005) Nordik


Nordik
őstag

Hátralevő készülék részletek egyösszegű befizetésére van lehetőség? Az oldalon nem találtam erre opciót. Hozzáteszem a konkurenciánál ez is adott. :U De nem ez a lényeg most. :DDD

(#120006) pjen válasza kezo0 (#120004) üzenetére


pjen
félisten

Tájékoztatónak jó. Például lehet a topik nélkül én sem kerestem volna a 3 éves samun és meg van.

[ Szerkesztve ]

(#120007) #82860288 válasza kezo0 (#119992) üzenetére


#82860288
törölt tag

...akkor az HBO Max esetében vajon miért nem?
Azért mert az DD+. Ha optikain megy a hang nálad, akkor azon nem fog átmenni a sávszél miatt.
Ha HDMI-n nem megy át, akkor azért, mert a boxban nincs benne a chip, ami dekódol, mert nem vették meg hozzá a licencet.
Tévés appnál is ugyanez lehet a helyzet, illetve HDMI esetén ott már eArc kellene.

(#120008) cof válasza Farkassacred (#119997) üzenetére


cof
veterán

HBO Max azért más volt, mert már futott előtte is a HBO GO a boxon amikor az megszűnt. Ott azért került be már induláskor.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120009) kezo0 válasza #82860288 (#120007) üzenetére


kezo0
addikt

A boxból HDMI megy az AVR-be, onnan tovább HDMI a tévébe. (Most nem tudom megnézni, de szerintem a Vodafone boxon nincs is optikai kimenet.) A tévén meg nincs app az HBO Maxhez, mivel Panasonic, és azokon valamiért már az HBO Go-hoz sem volt…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120010) pjen válasza kezo0 (#120009) üzenetére


pjen
félisten

Nincs optika a boxon.

(#120011) cocka válasza kezo0 (#120004) üzenetére


cocka
veterán

Ha már vodkafon TV box... egyszerűen nem értem, hogy offline miért tökéletes a működése, amikor meg netet kap úgy belaggol, mint a fene, még a sima menümozgások is láthatóan sokkal darabosabbak, mint offline működésnél.

Viszont amikor előhozod a főmenüt, lehetne mögötte egy fekete háttérkép, mert kissé idegesítő, hogy a háttérben megy a kép is, amiből a menü miatt úgy se látszik semmi. Legalább addig, amíg a menüben vagy, nem kéne mutatnia, hang maradhatna, mert azt max. lenémítod, de a képet nem tudod eltüntetni.

Nekem ami kezdettől fogva hiányzik a távirányítóról: stop gomb. Valahogy nagyon nehezen szoktam meg, hogy visszát vagy kilépés gombot kell nyomni, ha egy éppen lejátszott videóból ki akarok lépni.

(#120012) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#119662) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Tegnapelőtt lezáródott a Vodafone-os korszakom is:

Megjött a végszámla, befizettem, pont :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#120013) kabelmania27 válasza Ukulele_ (#120003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infókat, ezek jófajta osztók.
Elvileg ha a böngészőbe beírod a 192.168.100.1 címet bejön a modem oldala és beírod a modem alján lévő jelszót be tudsz lépni, elvileg haladó beállítások majd hálózat állapota menüpont után letöltés és feltöltés füleken megtalálhatók az értékek.
A Flomatik feliratú osztónál ellenőrizd, hogy a lakásba bejövő kábel legyen az in-ben.
Nézd meg ennél az osztónál mi van az ou tkimenetre és a tapkimenetre kötve.
Asheridge feliratú osztónál ellenőrizd, hogy az in-be legyen az előző osztóból érkező kábel.
Vezetékes vagy vezeték nélküli kapcsolattal használod az internetet?
Box áramtalanítás után nem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#120014) Yodafon


Yodafon
senior tag

tudja valaki mi a router jelszo? Ahogy nezem lecserelodott a felulet es most nem fogadja el a regit... :W

I'm gangsta!

(#120015) pjen válasza Yodafon (#120014) üzenetére


pjen
félisten

Mikor így jártam nyomtan egy percig a resetet, utána elfogadta ami az aljára van írva. Aztán megváltoztattam. Lehet már nem működik.

(#120016) embe válasza Yodafon (#120014) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem 8 db. csillag. Azt próbáltad? :DDD ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#120017) LouiS22 válasza embe (#120016) üzenetére


LouiS22
veterán

sorrend számít? :O

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#120018) #82860288 válasza Yodafon (#120014) üzenetére


#82860288
törölt tag

Forgasd át a routert és elvileg az alján vagy oldalán lévő matricán ott kellene lennie az infónak.

(#120019) cocka válasza LouiS22 (#120017) üzenetére


cocka
veterán

Ha kiszínezed őket, akkor igen. :DDD

(#120020) embe válasza LouiS22 (#120017) üzenetére


embe
nagyúr

:F :U igen.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#120021) cech19960320


cech19960320
tag

Sziasztok!

Vodáék kötnek be otthoni szolgáltatást hétvégén, vagy náuk is csak hétköznap dolgozik minden szerelő, szigorúan max délután 3ig?

(#120022) Digidroid


Digidroid
tag

Na nálam is lefrissült egy újraindítás után a CH7465VF 5.01-es eszköz a 2-2-es szoftverre (a gépet is újra kellett indítanom), mert a mai nap ez idáig gyalázatos volt a net.
Eddig egyenlőre teszi a dolgát, de kíváncsi leszek a későbbiekre..

(#120023) Digidroid válasza Yodafon (#120014) üzenetére


Digidroid
tag

Nekem az alján van settings password, persze ha megváltoztattad, akkor csak reset után áll vissza..

(#120024) ztibor


ztibor
senior tag

Ma volt szerelő, lecserélte a fehér routert feketére. Normális volt a srác, nem lehetett rá panaszom, viszont a hiba ugyanúgy fennáll, random időnként újraindul a router, azóta mióta kint volt legalább 2x megtörtént már. Holnap újra bejelentem a hibát.

(#120025) kabelmania27 válasza cech19960320 (#120021) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elvileg hétköznap reggel nyolc és este nyolc között van időpont, 1270-es számon vagy ügyfélszolgálati irodába rendeld meg a szolgáltatást.

(#120026) kabelmania27 válasza ztibor (#120024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#120027) ElEvEn11 válasza SH4D0W2011 (#119893) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Na pont ez az, hogy az az opció nekem mindig is aktív volt. Nem értem. Hívtam őket, de akkor nem tudta megnézni az ügyfeles valami szerverprobléma miatt. Konkrétan ő sem tudott belépni a (gondolom) backend felületre. Annyit mindenesetre elmondott, hogy ugyanúgy kell használni, ahogy korábban a Horizon Go is ment. Tehát ugyanaz a felhasználói email és jelszó páros, amit korábban is használtam és ami egyébként az online belépéshez is kell a Voda felületén. Az meg tutira jó. Lehet az a baj, hogy Dániából próbálom és az IP cím miatt nem engedi. Az fura lenne, mert elvileg Uniós irányelv, hogy az ilyen jellegű szolgáltatásokat bárhonnan az Unión belül el kell érnem és használhatom ugyanazon feltételek mellett, korlátozás nélkül, ha van érvényes előfizetésem. :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#120028) jomunkas1000


jomunkas1000
friss újonc

#119965 embe
#119979 LouiS22
#119995 Ledi
[link]

Itt elindultak a lejtőn....
Már itt sem költöttek úgy a hálózatra ahogy kellett volna...
Az Ericsson mivel alacsony összeggel lett nyerő a karbantartásra,ezért normális fizetést nem tudott
(akart) adni a technikusoknak(éveken keresztül gyakorlatilag nem volt normális fizetés emelés.Ami nagy ritkán volt az az adott évi inflációt sem fedezte).Megindult a rutinos,szakképzett szerelők elvándorlása. Mégínkább lejtőre tették magukat...A Upc sejtette,hogy nem sokáig lesz még az országban,ezért a hálózatra csak tűzoltás jelleggel költöttek.
A hálózatot megvette a Vodafone, a karbantartási szerződés közben az Ericssonnal lejárt.
A Vodafone a hálózat karbantartásra(mily meglepő) talált még olcsóbb jelentkezőket az Ericssonnál....
A hálózatra továbbra sem költenek...
Megint lelépett jó pár rutinos technikus,akiket az új üzemeltetők a továbbra is"vonzó" fizetés miatt már bárkivel hajlandók pótolni:Asztalos,Pék,Szakács,Ács-állványozó,Lakodalmas zenész,illetve további al-alvállalkozókkal akiknél jobb ha nem tudjuk az eredeti végzettséget...
És ezt vedd szó szerint.A fizura visszatérve,több mint 25 év munkaviszony után,szakirányú végzettséggel (pl.rtv-műszerész) a bruttó nem éri el a 320 ezret nagyon sok városban(kivétel talán Budapest,Sopron).Miközben a frissen felvett asztalos,pék,stb. a nulla tudásáért bruttó 290 ezret kap...(kevesebbért már tényleg nem jelentkezik senki)
(Tudom a kábeltévészerelés nem egy agysebészet,na de azért mégis....)
...a hálózatra továbbra sem költenek...
És még ez is igaz:
[link]

És ez csak szigorúan az üzemeltetés..A Vodafone ügyfélszolgálata,a jobbnál jobb ötleteik Pl: fehér modemen világítson az összes led ,a számlázás ,stb. az külön megérne még egy (két,három) misét...

(#120029) ElEvEn11 válasza jomunkas1000 (#120028) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Just out of curiosity... Belső infó?
Amúgy a fizetéseket nettóra fordítva tényleg röheg bakker.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#120030) ztibor válasza kabelmania27 (#120026) üzenetére


ztibor
senior tag

letöltés jelszint: 3 és -1 között, SNR: 38-36 között
feltöltés jelszint: 47-48 között

Elosztva 3-as UPC-s kék elosztóval, ami itt jónak van mondva.

(#120031) kabelmania27 válasza ztibor (#120030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, elsőre jónnak tűnnek az értékek.
Ha megírod, hogy az osztónak mindhárom kimenete egyforma csillapítású vagy egyik -4dB másik kettő -7,5dB (ebben az esetben írd le, hogy melyik kimenetben van a modem) ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#120032) ztibor válasza kabelmania27 (#120031) üzenetére


ztibor
senior tag

az egyik -4db-es, abban van a net.
3DSS3U az elosztó

[ Szerkesztve ]

(#120033) kabelmania27 válasza ztibor (#120032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, ha a lakásba bejövő kábel van az osztó in bemenetén akkor jól van bekötve az osztó. Ellenőrizd, hogy az osztónál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.

[ Szerkesztve ]

(#120034) ztibor válasza kabelmania27 (#120033) üzenetére


ztibor
senior tag

igen a bejövő van az in-ben. Az elosztónál megnézte a csatlakozókat a szerelő, mind jók voltak.

(#120035) kabelmania27 válasza ztibor (#120034) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés. Amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Modem áramtalanítás után is újraindul magától a cb?

[ Szerkesztve ]

(#120036) ztibor válasza kabelmania27 (#120035) üzenetére


ztibor
senior tag

van modem üzemmód, a technikussal kimondottan ellenőriztettem az új routert mikor regisztrálta hogy ipv4-en legyen.

[ Szerkesztve ]

(#120037) Kami11 válasza ztibor (#120024) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam is hasonló gondok voltak, kicserélték a fehér routert feketére, a hiba nem szűnt meg. Mára már a telefon sem működött, így újra telefonáltam és kifogtam egy értelmes üfsz.-os pasast, aki tudta miről beszélek, kértem szoftver frissítést, kifejezetten a 2.2-est, meglepődtem, hogy ezzel is képben van, rá is frissítette az eszközre, majd végül kértem, hogy tegye bridge módba, hogy a saját routeremet tudjam használni, ezt is megcsinálta, most végre úgy műxik minden, ahogy előtte 7-8 éve, az UPC idejében (kop-kop-kop). Remélem így is marad.
Szóval próbáld meg őket felhívni és kérd az új fw.-t, hátha nálad is segít a dolgon.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#120038) ztibor válasza Kami11 (#120037) üzenetére


ztibor
senior tag

a 2.2-es fw van fent (a fehéren is az volt), nálam a bridge mód nem játszik jelen pillanatban.

(#120039) Kami11 válasza ztibor (#120038) üzenetére


Kami11
őstag

Akkor passz. :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#120040) kabelmania27 válasza ztibor (#120038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor is újraindul a cb ha áramtalanítod pár percre?

(#120041) ztibor válasza kabelmania27 (#120040) üzenetére


ztibor
senior tag

Ezt még nem próbáltam meg, mert még nem értem rá vele foglalkozni de a fehérnél kipróbáltam az áramtalanítástól kezdve a resetig mindent. Holnap ezen is kipróbálom.

Amúgy a technikus azt mondta nemsokára jön a 2.3, ahol a ledek nem világítanak majd.

(#120042) pl92


pl92
csendes tag

ma volt technikus, cserélt modemet (ismét) miután megint kezdődött hétvége óta az újraindulgatás
fél óra szenvedés után be kellett telefonálnia, hogy sikerüljön ráerőszakolni a szoftvert
megnéztem, 2.2-t kapott

nem telik el egy óra, modem újraindul, internet elszáll
üsz. szerint nem volt beregisztrálva, húzzam ki, indítsam újra
újraindítás után 2.1 van rajta :DDD

vicc ami ezzel megy az utóbbi időben

(#120043) kezo0 válasza kezo0 (#119623) üzenetére


kezo0
addikt

Éjfélkor elment a netszolgáltatás, karbantartásos táblázat szerint a XIII. ker.-ben "rendszer karbantartás" van reggel 6h-ig.
Valójában éjjel 1h-ig nem volt szolgáltatás, ezalatt a fehér Compal HGW előlapi LED-jei úgy villogtak gyorsan/lassan/összevissza, ahogy én még sosem láttam. :) A végeredmény: az eddigi "2-1"-es firmware helyett megkapta a "2-2"-est. Mondjuk nekem nem volt problémás a 2-1 sem, így remélem, a 2-2 sem ront ezen...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#120044) kabelmania27 válasza ztibor (#120041) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Újraindítás lehet segítene.

(#120045) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni internettel van problémánk, ami már fenn áll vagy 3 hete. Baromi lassúnak tűnik néha az internet, van hogy meg is szakad 1-1 pillanatra. Eddig vártam, hátha átmeneti, de már kezd nagyon zavaró lenni.

Az oldalak lassan jönnek be, a streaming alkalmazások dög lassúak (Netflix, Disney stb), és van hogy egy film elindítása 10-15 másodpercbe is beletelik az eddigi pár mp helyett. YouTube ugyanez.

Más is tapasztalt ilyesmi ,vagy ez egyéni probléma lehet? (Egerben lakunk)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#120046) zoli62


zoli62
addikt

Van most valahol internetcsatlakozási hiba a Vodafone TV boxokon? Internet szolgáltatás nincs, csak VTV. Áramtalanítás többször megvolt, de csak a közszolgálati csatornák működnek. A modem egy Technicolor, négy led világít rajta. Elkövettem azt a hibát, hogy alaphelyzetbe állítottam, és most ott áll, hogy nincs internet kapcsolat.

(#120047) MadMancs válasza zoli62 (#120046) üzenetére


MadMancs
veterán

Net nélkül nem fog működni VTV box. Neten kéri le jogosultságokat.
Szóval net kell, mindegy melyik szolgaltatóé, csak net legyen.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120048) zoli62 válasza MadMancs (#120047) üzenetére


zoli62
addikt

A közszolgálati csatornák érdekes módon net nélkül is működnek, illetve korábban azt mondták a technikai ügyfélszolgálaton, hogy a csatornáknak illetve EPG-nek internet nélkül is kell működni 24 óráig.

(#120049) NB2 válasza zoli62 (#120046) üzenetére


NB2
aktív tag

Pécsen itt is gond van, EPG nem jön be, yt nem indul el. TV műsor az megy, de áramtalanítás sem oldotta meg.

(#120050) kabelmania27 válasza zoli62 (#120046) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül lehet-e javítani a helyzeten.
Amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.