Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) cocka válasza zolee001 (#109996) üzenetére


cocka
veterán

Nemrég kérdeztem én is itt. A megoldás lejjebb kell görgetni, ami azért nem nyilvánvaló mert fullhds felbontás mellett az elrejtett lejátszósáv alatt nem látszik semmi. Lehetne egy apró lefelé mutató nyilacska. Érdekes youtube-on elég nyilvánvaló, hogy a videó alatt is vannak infók.

(#110002) vargalex válasza zolee001 (#109999) üzenetére


vargalex
félisten

Hogy egyértelmű legyen: úgy tűnik, windows-on megy, viszont MacOS-en és Linuxon nem megy...

Alex

(#110004) cigam válasza blakey (#109998) üzenetére


cigam
félisten

De mindegyik böngészőt macOS alól futtatod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#110005) blakey válasza cigam (#110004) üzenetére


blakey
titán

igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110006) Okosandroid válasza zolee001 (#109999) üzenetére


Okosandroid
tag

Nálam pont ugyanez a helyzet amit leírtál. Egyébként az első napokban érdekes mód még nézhető volt, nem zabálta annyira az erőforrásokat, most viszont fullon van minden és akadozik. Próbáltam lightosabb böngészőket használni, hogy hátha esetleg úgy jobb lesz, de oda meg nem enged belépni, vagy ha be is enged hibával elszáll a stream. A Horizon Go és hasonló stream szolgáltatások nálam is fullosan mennek, semmi akadás. Szerintem valamit nagyon elkalibráltak a napokban a Vodánál ha ez ennyire gépigényes lett.

(#110007) Amazonas válasza vargalex (#110002) üzenetére


Amazonas
senior tag

Gondolom, megint valami hasonló lehet a probléma...

(#110008) pjen válasza #72445440 (#109819) üzenetére


pjen
félisten

Kell a zárójel is?Utánna mit kell megnyitni?

(#110009) Button


Button
aktív tag

webes VTV-vel kapcsolatban (tudom még nincs 08.31)

rettenetesen hiányzik a műsorújság
mivel az appban van, gondolom itt is csak "ki van kapcsolva" a modul belőle, és nyilván oka van annak, hogy még nincs bekapcsolva.. de nagyon kellene

nagyon hiányzik egy vissza nyíl, mint ami HGO-ban is volt, amivel vissza lehetne menni a kezdőlapra/műsorújságra

egy kis bug.. ha egy élő műsort ami éppen megy, elkezdesz nézni az elejétől, akkor megáll a visszajátszás abban a pillanatban, amikor az élőnek is vége van.. jó esetben vissza tudsz menni a csatornára és folytatni tudod az előzmények közt (ekkor már végig tudod nézni), rossz esetben így jártál és nincs ott a visszajátszás nyíl

amúgy alakul, kezd megbízhatóbb lenni, de sajnos az tény, ahogy azt írtátok is, hogy van gépem ami eddig simán elketyegett HGO-val, most pedig 100% cpu..

(#110010) vargalex válasza Amazonas (#110007) üzenetére


vargalex
félisten

Szintén DRM védett tartalom minden más oldalról (pl. RTL Most, stb.) gond nélkül megy.

Alex

(#110012) Apaxp


Apaxp
senior tag

Nem tudom ér-e valamit ez az infó, de a hét elején volt problémás ügyem, és hívtam az ügyfélszolgálatot. A beszélgetés során a hölgy felvilágosított, hogy az IT elmondása szerint a voda vebes felületét chrome böngészőre optimalizálták. Remélem ez csak a jelenlegi állapot és később azért lesz optimalizálás a rókára is

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#110013) vibra válasza Toth_Jani (#110011) üzenetére


vibra
tag

Szia!
Inkább ilyet kérnénk: [link]

(#110014) Gyzmo válasza blakey (#110005) üzenetére


Gyzmo
csendes tag

A csatolt linken található Vodafone tv alkalmazás felhasználási feltételek 3.2-es pontjában ez szerepel:
"
3.2.Az Alkalmazás saját, kábel hálózaton létesített TV szolgáltatás esetén elérhető személyi számítógépen is webes Alkalmazásként, Microsoft Windows 10 operációs rendszeren Google Chrome (90-es vagy attól újabb verzió), Microsoft Edge (90-es vagy attól újabb verzió), vagy Firefox (89-es vagy attól újabb verzió), típusú böngészővel. Jelenleg a Mac operációs rendszer valamint az Internet Explorer, Safari, Opera böngészők nem támogatottak. A webes Alkalmazás kizárólag beépített képernyőkön vagy HDCP-kompatibilis (nagy sávszélességű digitális tartalomvédelemmel ellátott) kijelzőkön támogatja a lejátszást."
Én is macOS operációs rendszert használok, és nálam sem működik egyik böngészővel sem (Safari, Firefox, Chrome).

[link]

(#110015) Toth_Jani válasza vibra (#110013) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az a részt valóban nem használja, de akkor mi van, van 17% proci terhelés és megy.
Nálam a Youtube sem használja.
Viszont nem terheli agyon a procit.

[ Szerkesztve ]

(#110016) vibra válasza Toth_Jani (#110015) üzenetére


vibra
tag

Hardwere-s gyorsításnál a video decod-nak dolgoznia kellene.
Talán ezért is:

Az rendben van,hogy a cpu alacsony terhelésen van,de nem mindekinél ez a helyzet.
Nálam sem,lásd n3150-es barebone.

Youtube-on használhatja a GT710 h264ify-vel, vp9 tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#110018) cof válasza vibra (#110016) üzenetére


cof
veterán

Az szép, nem szaroznak. 1920x1080p 50FPS. Tuti, hogy az OTT streamet nyomják itt is szerintem. Mondjuk mobilra kicsit overkill, ha ketyeg az adatforgalom számláló.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#110020) vibra válasza #72445440 (#110017) üzenetére


vibra
tag

Igen, ha jól emlékszem erről beszéltünk pár nappal ezelőtt.hogy a yt és a vtv nem ugyan az.
Engem is érdekelt [link] kérésére a válasz, ezért is kértem másik képet.

N3150- írtam,hogy vtv nem használható,de mi a helyzet az általam tesztelt j4105-el:
Tegnap tudtam tesztelni kíváncsiságból egy másik barebone pc-t, j4105-el.
CPU:25-35% :K
UHD 600 IGP: Video process: kb 15-17%
: Video decode: kb 14-20%
: 3d 3-5%
Nekem az a véleményem, és erről is váltottunk hsz-t,hogy nem mindegy milyen koros gépen szeretnénk böngészőből a vtv-t nézni a hw-es képességek miatt.

(#110021) vibra válasza cof (#110018) üzenetére


vibra
tag

Igen,a hálózati kapcsolat is szereti,átlag 25Mb/s.

(#110022) cof válasza vibra (#110021) üzenetére


cof
veterán

Az nagyon beteg... Még ha van is benne előtöltés ~15Mbit/s a videó + a hang, első osztályú.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#110024) gduck válasza *Mukeey* (#109992) üzenetére


gduck
addikt

"Szenzáciòs váltás volt a Vodátòl. "

Nem váltás kérdése, ez az ő szolgáltatásuk. A régi meg a UPC-é volt!

[ Szerkesztve ]

(#110025) Csabex


Csabex
őstag

Egyszerűen botrány ez az egész rendszer, kaotizmus a felső fokon... Napok óta gondol egyet majd befagy az Arris csodám és teszi ezt annak ellenére hogy van WAN ip, de mindhiába, mert így sem működött a szolgáltatás.
3 napja felhívtam őket és befagyva hagytam a modemet, hogy láthassa az ügyintéző is... Mondtam neki, h nem áramtalanítóm a modemet azért, hogy láthassa a hibát, hátha kiderül az oka. Ezt ledumáljuk, mondja hogy látja az offline állapotot és nézi tovább, de közben áramtalanítsam. Ok, áramtalanítom és egy kis idő után azt mondja, hogy jó, akkor most kapcsoljam be a TV-t. Mondom neki, miért, hiszen a telefonon, laptopon is látom, ha online az állapot, mire ő azt mondja, hogy jaaaaaa, ön nem a TV box-ra gondolt? Na itt elborult az agyam és mondtam neki, hogy kihangsúlyoztam az elején a modemet és Arris-t is említettem, de ő csak kérte az elnézést... Ma újra eljátszodta és 1 óra várakozás után sikerült egy hozzáértővel kommunikálnom akivel értettük egymást és ő látta, hogy online a modem, de a letöltési ág nem működik. Le reseteltem és csak reménykedem, hogy ez megoldja a gondot, de ha nem, akkor kérem a modem cserét legközelebb.
Azt mondta, hogy az új értékek jobbak mint a befagyás állapotában, de én semmi különbséget nem látok, pár tizedes eltérés kivételével, de semmi kiugró...

kabelmania27, ránézel légyszi ezekre az értékekre?
Ezek a befagyás pillanatában voltak, tehát itt még nem indítottam újra a modemet.
Még annyi, hogy modem módban vagyok és van egy router mögötte, de nem hinném, hogy a router miatt veszne el a WAN ip-m...

Ja és itt egy screenshot az ügyfsz. reakció idejéről :DDD

Egyszerűen botrány...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#110027) kabelmania27 válasza Csabex (#110025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, ezekkel nem kellene akadnia, ha nem javul a helyzet kérj modemcserét. Változott az osztó tipusa?

[ Szerkesztve ]

(#110029) Csabex válasza kabelmania27 (#110027) üzenetére


Csabex
őstag

Köszönöm :R Érdekes... Akkor csak a marketing lehetett, hogy ne jelentse ki azt a tényt, hogy nincsenek a toppon még ezek a HGW-k :D Nem, osztó az maradt a régi... A srác is a modemcserét javasolta ha továbbra is lefagy.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#110031) kabelmania27 válasza Csabex (#110029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Akkor is megszakad a netkapcsolat ha internetezés előtt indítod újra a modemet és a routert?

(#110032) vargalex válasza Gyzmo (#110014) üzenetére


vargalex
félisten

A Linuxot pedig meg sem említik... Úgysem használja senki, gondolják ők. Utálom ezt az MS világot...

Alex

(#110033) Toth_Jani válasza vargalex (#110032) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Jelenleg 1,7% felhasználónál van Linux.
A PC (Windows) alapú elérést is már régen lehagyta az Android 20%-al.
DE több olyan, szintén Vodafone (Ex UPC) előfizető ismerősöm van, akit például a legkisebb mértékben sem érdekel a VTV szolgáltatás (visszanézés, felvétel), egy elvárása van tudjon TV-t nézni és kapcsolgatni a csatornák között, és működjön az Online sakk.

[ Szerkesztve ]

(#110034) cocka válasza Apaxp (#110012) üzenetére


cocka
veterán

Nekem rókán megy. :D

(#110035) vargalex válasza Toth_Jani (#110033) üzenetére


vargalex
félisten

Ez attól is függ, hogy éppen melyik statisztikai oldalt nézed. Itt pl. 2,38 %, de gyanús az unknown számláló is. Illetve arról nem szól a fáma, hogy mi a forrás adat...

Alex

(#110036) Apaxp válasza cocka (#110034) üzenetére


Apaxp
senior tag

Rókán megy nekem is, csak az infót osztottam meg, hogy chrome a voda által preferált böngésző. :)

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#110037) cigam válasza Apaxp (#110036) üzenetére


cigam
félisten

Azt csakúgy ÜFSZ-os mondta. Nem tekinteném őket mérvadó információ forrásnak. Viszont a #110014-ben linkelt/idézett doksi három böngészőt is felsorol, igaz mindegyiket Windows alatt futtatva.
Hiába kicsi a Linux penetrációja, itt a fórumon is sokan használjuk. Nem beszélve a macOS-ről. Bár a "jelenleg" megfogalmazás reményre adhat okot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#110038) d.tiborz válasza Gyzmo (#110014) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ehhez képest nálam Operán (30-40% GPU mellett) is megy, ugyanez Chrome-on 10-15% GPU terheléssel.

(#110039) dale74 válasza Button (#110009) üzenetére


dale74
tag

műsorújság:
Egy csatornát kiválasztva az élő kép alatt van az adott csatorna műsora.

[ Szerkesztve ]

(#110040) Csabex válasza kabelmania27 (#110031) üzenetére


Csabex
őstag

Nem babrálom őket, szekrény mögött vannak. Nem szoktam újraindítani sosem, 0/24 működik mindkettő. Egyébként az Arrisban valami 97 napos uptimeom volt.
Ez csak gondol egyet random és meghal, eldobja az ip-t. Ha újra indítom csak a modemet, akkor helyre is pattan, pár perc amig feláll és minden a régi.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#110041) cocka válasza Gyzmo (#110014) üzenetére


cocka
veterán

Szart nem ér a HDCP kompatibilitás. Megvan törve régóta. Tehát csak az nem veszi fel az anyagaikat, aki nem akarja.

(#110042) Button válasza dale74 (#110039) üzenetére


Button
aktív tag

persze én ezt tudom, de úgy lenne jó látni mint a HGO-ban vagy a porton, egyben egy nagy táblázatban az összes csati :N

(#110043) mad823 válasza Button (#110042) üzenetére


mad823
őstag

Arról nem is beszélve, hogy a HGO-n volt saját csatornasorrend is...

(#110044) Piftuka válasza kabelmania27 (#109969) üzenetére


Piftuka
veterán

"Köszi az infót, úgy tűnik, hogy a tap osztót cserélték hatosról nyolcasra , [..]"

Óh, az egy nagyon régi állapot! Azóta már a "nyócvannyócadik" splittert használom. :)

A teljesség igénye nélkül pár korábbi állapot:
[link]

[link]

"Padláson lévő osztó is kettes splitter?"

Igen, ugyanolyan 3DTS108-as, amelynek a felső, -8 dB-es csatalkozójából egy HPF-105 szűrőn keresztül fut a kábel direktben a 2. számú tévéhez.

Az "Out" csatlakozóból pedig az 1. számú szobához fut a kábel.

"Tévén milyen a jelerősség és a minőség?"

Az változó. Amikor éppen jó a kép, akkor a jelminőség 100, a jelerősség 92.

A korábbi, fentebb linkelt, fotózott esetben például ilyen értékek voltak jellemzőek:

"Aquila non captat muscas."

(#110045) kabelmania27 válasza Piftuka (#110044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, ez az osztó is rendben van mert a kisebb csillapítású kimeneten van a továbbosztott ág.

(#110046) Masato válasza #72445440 (#110017) üzenetére


Masato
tag

encrypted stream

Ezt korrektül úgy lehetne megoldani, hogy csak a keyframe-eket titkosítják, lehetőleg AES-sel (amire van hw gyorsítás is) és akkor máris kisebb lenne a CPU terhelése. Mobilon főleg spórolna sok-sok energiát.

(#110047) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

XII.ker Szt. László, Tatai út környékén másnál van szolgáltatás?

Itt se tv se internet.

(#110048) cocka


cocka
veterán

Pace HD-n a kereséssel is csináltak valamit, tegnap elkezdtem az EPG keresőjébe gépelni és minden betűnél hibaüzenetet írt ki. A hibakód is alá volt írva, de nem jegyeztem meg, tán valami VS15 000:400 vmi ilyesmi.

(#110049) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Mi a helyzet akkor ha nincs vodafone, ahová költözni akarok és hűség van a csomagon? Fel lehet mondani mindenféle kötbér nélkül?

(#110050) NoOne1976 válasza bzolika10 (#110049) üzenetére


NoOne1976
őstag

Igen, ha azon a címen nem tudnak szolgáltatni. Legalábbis a UPC idején így volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.