Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) tomp


tomp
félisten

Na igen csak az új szerződés kötésnél nem említették, hogy jaa amúgy mégse megy...
Szóval hiába vették ki a leírásból attól még minket megtévesztettek. Nem tudom ehhez mit szólna az NMHH... Utólag hiába veszik ki a kényes infót.
Itt amúgy nekem nem is azzal van a bajom, hogy nem megy. Oké. Még új, millió hiányosság van a streamer szerveren gondolom és nem foglalkoztak a teszteléssel. Azzal van a baj, hogy direkt félre vezettek. Ha szerződés kötésnél közlik, hogy jelenleg még nem megy de még az idén elérhetővé válik esetleg addig kapok valami kompenzációt(akár a meglévő Mediacard 0Ft-ra való állítását) akkor elfogadtam volna. Akkor is kértem volna Voda boxot!

Nekem ne adjanak Horizon radiátort. Akkor adjanak Cisco-t. Azon legalább a visszanéző minősége is jó. Horizon meg egy hulladék. De ha adnának másik boxot máris jelezném nekik, hogy szétesik a DVB-C. Amennyire toppon vannak úgyis kicsúsznának a 72órából így aztán indulna a kötbér.

(#91004) tomp válasza #72445440 (#91003) üzenetére


tomp
félisten

A Horizon is UPC-s box. Kérdés, hogy majd a nagy box cserék miatt mi lenne.
Horizon is minőségi visszalépés lenne nekem a VodafoneTV box után...
Még üzletet is felajánlok nekik ha úgy van. Amíg nincs DD addig az HBO Pak-ot adják ingyen. Ha belemennek akkor oké.

(#91005) #75501312 válasza tomp (#91004) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, de lecserélték a szoftvert és a logót, most már piros. :DDD

(#91006) tomp válasza #75501312 (#91005) üzenetére


tomp
félisten

Attól még a Horizon box Liberty tulajdon. Vagy kimentek a Vodás srácok és lekaparták a Horizon feliratot a boxról? :DDD
Kijelzője pedig nem UPC-t ír hanem VDF?

(#91007) #75501312 válasza tomp (#91006) üzenetére


#75501312
törölt tag

Én nem értem ezt a megkülönböztetést.
Amikor a Voda megvette a magyar UPC-t, akkor megvett mindent, embert, eszközt, az utolsó gémkapcsot is a magyar irodákban.
Tök mindegy, hogy Liberty tulajdon volt, most már Voda tulajdon. Az már más kérdés, hogy le kell cserélni a brandet.
Vagy nem így van? Miért mondjátok, hogy ez meg az az eszköz Liberty tulajdon?

[ Szerkesztve ]

(#91008) tomp válasza #75501312 (#91007) üzenetére


tomp
félisten

Liberty által védjegyzett eszközt nem kapják meg! Mint ahogyan hiába van most már Vodafone vezetékes de a teljes internet hálózat Liberty. Ha a Liberty-nél leáll a rendszer akkor nálunk is. Nem olyan rég volt is ilyen eset.
UPC logót sem használhatták volna örökké.

(#91009) anglergab válasza tomp (#91004) üzenetére


anglergab
addikt

Viszont a Horizon box szoftveresen át lett brand-elve Vodafone-osra.
A CB modem viszont nem, azaz maradt UPC-s.
Valóban mindkettő eszköz külseje Liberty-s: a doboz fehér színű és trapéz alakú (nem tégla), a Horizon box-on pedig van Horizon felirat és "UPC"-t ír ki.
Vagy ez megváltozott?

[ Szerkesztve ]

(#91010) anglergab


anglergab
addikt

Valaki kapott már új/másik modemet?
A Wi-Free és a Horizon Go megmarad?

[ Szerkesztve ]

(#91011) Kicsirics77 válasza anglergab (#91010) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem, mondjuk majd csak szeptemberben jár le a szerződésem, lehet akkor hoznak, de egyelőre keresni sem kerestek még.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#91012) #75501312 válasza anglergab (#91009) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ami(ke)t kaptam Hozizon boxo(ka)t májusban, azon nincs már Horizon felirat, de van UPC logo, a szotverben meg már Voda van.

(#91013) cof válasza #72445440 (#91002) üzenetére


cof
veterán

Akkor ezt nem értem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91014) szabogabor10 válasza cof (#91013) üzenetére


szabogabor10
veterán

Wtf.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#91016) anglergab válasza cof (#91013) üzenetére


anglergab
addikt

Más országban van wifi a VTV boxban, ott működik úgy is. De lehet, az egy másik box, ami androidos. Ugye a magyarországi linuxos. Persze az androidos is linuxos, de a linuxos nem feltétlenül androidos.
Onnan ismerhető fel a másik/androidos? VTV box, hogy van rajta S/PDIF és analóg videó+hang kimenet, azaz több csatlakozó van rajta. Amúgy nagyon hasonló a külsejük és a szoftver UI-ja is.

[ Szerkesztve ]

(#91017) anglergab válasza cof (#91013) üzenetére


anglergab
addikt

Valaki wifiset kap, más csak UTP-set?!
Vagy analóg TV esetén van a wifis/androidos változat, mert csak azon van analóg kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#91018) dobost válasza kabelmania27 (#90870) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
Köszi a segítséget.
Teljesen korrektül jártak el.
Szerdán délután szóltam nekik, hogy újraindulgat a router, csütörtök délután már jött is a szerelő. :R
Megérkezése előtt ~ 1 órával telefonált, hogy itthon leszünk-e és megkérdezte, hogy pontosan mit tapasztaltam. A rövid telefonos egyeztetés során mondta, hogy valószínűleg haldoklik a router, akkor szokott ilyeneket csinálni.
Megnézte, hogy volt-e kiesés a Voda oldaláról a környéken a kérdéses időpontban, mivel nem, ezért cserélte az eszközt és azóta minden jól működik.

Üdv,
Tamás

(#91019) FraFer82 válasza #75501312 (#91012) üzenetére


FraFer82
tag

És jobbak lettek, mint a régebbi Horizon boxok, hogy látod?

(#91020) #75501312 válasza FraFer82 (#91019) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azt nem tudom, mert régi Hoziron box nem volt nálam.

(#91021) MiZo1990 válasza anglergab (#91017) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Egyáltalán nem gondolom, hogy kicsiny országunkba 8 féle VTV boxot hoztak be. Miért tették volna?
Van bennük letiltott DVB-C tuner és valószínű WIFI is, ami szintén le van tiltva.
Elképzelhetőnek tartom, hogy valakinél teszt jelleggel pl. megy WIFI-ről, de képek és/vagy videó nélkül mindenki azt mond, ami jól esik.

(#91022) MadMancs válasza MiZo1990 (#91021) üzenetére


MadMancs
veterán

Face-n rengeteg embernek cb is csak siman box vagy voda box. Nem egy helyen láttam. Szerintem kérdéses képen is ez a helyzet.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#91023) anglergab válasza MadMancs (#91022) üzenetére


anglergab
addikt

Ott olyan nem szokott lenni, hogy UTP nem megy, wifi megy, csak fordítva.

(#91024) #75501312 válasza MadMancs (#91022) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez egy kiragadott valami volt. Még a kérdező sem tudta mi az az eszköz pontosan.
Mi volt az eredeti poszt?
Tévéhez kommenteltek vagy nethez?
A többi kommentelő is fogalmatlan volt.
ez a nesze semmi fogd meg jól, még feltételezni sem lehet ebből. :DDD

(#91025) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tippek hogy mi lehet a gond? :D Mert már router reset vagy 5x megvolt. (500-as netem van)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#91026) Toth_Jani válasza oriic (#91025) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem az hogy lassú a letöltésed, vagy a feltöltést kevesled?? :D

(#91027) oriic válasza Toth_Jani (#91026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilván a letöltéssel van a gondom, mert így a böngészés is problémás már. :D (11. kerület, Fehérvári út)

alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#91029) TarekElAli válasza oriic (#91027) üzenetére


TarekElAli
csendes tag

Szabolcsban 3 napja játszották el ugyanezt, és magától megjavult.

Hálózati conf probléma de náluk.

(#91030) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Augusztus 1-től kivezetik az értékesítésből a Smart Guard szoftvert és kikerülnek a csatornakínálatból a TV Slo 1, TV Polonia, ORF1, Deutsche Welle és Nickelodeon HD csatornák valamint teljesen új adatkezelési tájékoztató lép életbe.
(A dial-up internet is megszűnik, de az lehet itt nem érint sok embert.)

[ Szerkesztve ]

(#91031) oriic válasza #72445440 (#91028) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Próbáltam, de ügyfélszolgálat annyira foglalt hogy senki nem veszi fel. :D Neten meg azt írták FB-n, hogy hívjam őket. Hát ok...

(#91032) kabelmania27

Reggel óta ilyen, csak meló előtt gondoltam resetelem routert, hogy ha hazajövök már jó lesz. Nem lett az, nekem meg kellene a sebesség most. (Nem torrentezésre)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#91032) kabelmania27 válasza oriic (#91027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínűleg átmeneti hiba.

(#91033) Euroman


Euroman
csendes tag

Üdv! Én most hívtam őket, 20 perc várakozás után sikerült.

(#91034) anglergab válasza oriic (#91027) üzenetére


anglergab
addikt

450 MHz-nél zajbetörés van (valószínűleg a 450 MHz-es LTE miatt), de nem az lesz az oka.
Az oka valószínűleg a szolgáltató oldalán van, az kliens oldalon nem látszik, nem kideríthető.

[ Szerkesztve ]

(#91035) kezo0


kezo0
addikt

Kérdezném a VTV box-tulajoktól, hogy most mi a helyzet náluk az M4 Sport műsorainak visszanézhetőségével/rögzíthetőségével. Mert a Cisco boxszal még mindig rögzíthetők az M4 műsorai, de a visszanézés lehetősége már megszűnt (és a Horizon Go-ban sem lehet már visszanézni az M4-en semmit).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91036) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nem tudok visszaolvasni többszáz hsz.-t. A kérdésem: Ha bejön az új modemcserés meg tévébox cserés marhaság, akkor valahogy meg lehet őrizni a 150-es netet Cisco modemmel vagy felejtős? A tévébox is megfelel nekünk: Pace HD van.

Vagy mindenkit köteleznek a cserére? Mi a picsának 1 gigabites net egyébként? A szerverek nagyja ki se szolgál 1 gigabiten. LOL Utolsó infóm szerint a Google drive is csak kb. 300 megabittel tol bármit.

(#91037) kezo0 válasza cocka (#91036) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, jelenleg még senki sem tudja, mit jelent majd ez az „új modemcserés meg tévébox cserés marhaság”, ezért a kérdésedre adandó bármilyen válasz csak találgatás lenne. Ez a találgatás zajlik itt azoknak a hsz-oknak a nagy részében, amelyeket nem tudsz visszaolvasni. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91038) anglergab válasza cocka (#91036) üzenetére


anglergab
addikt

Az egy gigabit ED3.0 esetén egy egész szegmens max. kapacitása, amin nagyon sok koax végpont osztozik.
Mint LTE-nél a sok 100 Mbps a szektor max. kapacitása, amin nagyon sok mobiltelefon osztozik.
Az lehet a haszna, ha éppen egyedül forgalmazol egy szegmensben, akár nagyon rövid időtartamig, és nagyon sok eszköz van a koax végpontodon, akkor később torlódik az otthoni hálózatod. Azaz optimálisabban kihasználhatók a frekvenciák, nő a rendszer kapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#91039) tomp válasza kezo0 (#91035) üzenetére


tomp
félisten

Nem lehet rögzíteni. Szóval szépen marad a torrent a közmédia ajánlásával. ;]

(#91040) kezo0 válasza tomp (#91039) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi a választ.
Érdekes „üzletpolitika” ez egy közszolgálati sportcsatornától, miközben az összes kereskedelmi sportcsatorna műsora rögzíthető és visszanézhető...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#91042) gduck válasza cof (#91013) üzenetére


gduck
addikt

Létezik LAN-Wifi "átalakító" ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#91044) tomp válasza kezo0 (#91040) üzenetére


tomp
félisten

Ugye nem kell ismertetni a "köz"média működését? :DDD
Túlárazva megvesznek jogokat mikor ugyan annyiért nem csak az egyszeri élő sugárzást kapnák meg hanem a "felvételi" jogokat is.

(#91045) pjen válasza tomp (#91044) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez a szolgáltatón is múlik.A DIGI nél azt veszek fel amit akarok,annyi Tv n nézem amennyin akarom,féláron.

(#91046) cof válasza #72445440 (#91043) üzenetére


cof
veterán

TV-ről volt szó, kiderült közben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91048) anglergab válasza #72445440 (#91041) üzenetére


anglergab
addikt

Minden rendszernek vannak előnyei és hátrányai, azaz egy "csomag".
Itt az egyéni preferencia lényeges, kinek mi a fontosabb szempont.
Sokaknak a kodek, profil mód, bitráta, képminőség fontos, másoknak van fontosabb szempont.

[ Szerkesztve ]

(#91049) tomp válasza pjen (#91045) üzenetére


tomp
félisten

Persze DVB-C platformon a Vodánál is megoldható. Voltak időszakok mikor a UPC tesztelte DVB-C-n a másolás védelmet de aztán felhagytak vele.
Igaz a másolásvédelmet csak a Horizon box tudja értelmezni és némelyik TV. Nekem a TV tudja. Volt jó pár műsor tavaly amit nem tudtam rögzíteni TV-n ellenben a régi Cisco-n igen.

(#91050) oriic válasza Euroman (#91033) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sokszor 25 percig várakoztam folyamatosan több alkalommal, nyilván céges teló kontójára, mert miért ne, erre van nekem pénzem ugyebár. Üzenetet nem lehet nekik küldeni mert hibát ír ki az oldaluk bármilyen böngészőből próbálom bármennyi süti törlése meg egyéb után. Face-en meg már nem is írok nekik, mert bárki kezeli a profilt kb hülyének néz és elmondja ugyanazt, hogy próbáljam másik böngészővel az üzenetküldést. Nekem meg itthon áll a melóm, letölteni nem tudok, pénzkiesésem lesz ha holnap sem lesz ebből semmi. De nem gond, holnap mehetek be valamelyik üzletbe, hogy majd a kedves eladó/asszisztens/akárki elmondja, hogy majd javítják a gondot... És ne legyek ideges... :W

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.