Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126001) pjen válasza anglergab (#126000) üzenetére


pjen
félisten

A boxban tudsz törölni, vagy 1270. Selfcare.

(#126002) MiZo1990 válasza anglergab (#126000) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

1270 vagy, ha van Vodafone TV box-od, akkor azon a Selfcare app-ban.

(#126003) Piftuka válasza Nikaré (#125964) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem hamarosan lejár az aktuális hűségszerződésem, és nem áll szándékomban meghosszabbítani.

Jó ideje már nálam is jelentkezik ez a sávszélesség elfogyás probléma.
Ilyenkor a levelezőprogramom nem tudja letölteni a leveleket; a honlapok betöltése megáll "félúton", stb.
(Mint például most, amikor huszonnyolcadszorra tudok bejelentkezni a MyVoda fiókomba, mire egyszer végre betölti...)

Sokszázas ping értéket a trace route-ban, packet loss-ok...

Megvárom a következő havi számlát, aztán eldöntöm, hogy a csomagból milyen elemeket mondok vissza.


"Aquila non captat muscas."

(#126004) mani8106 válasza anglergab (#126000) üzenetére


mani8106
junior tag

Azt vtvn tudsz torloni a selfcare menupont alatt vagy 1270

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#126005) albi99


albi99
csendes tag

Sziasztok! Voda 1000-es net+digitális tévé, két évig tényleg konkrétan hibátlanul ment, ami tudom, hogy nagy szerencse volt... pár hete kezdett el szórakozni velem, de durván. Tipikusan utánajárhatatlan hiba, hiába jelentettem be, kintről jónak látták, küldtek szerelőt, aki természetesen soha nem jelent meg. A sebesség és a ping hibátlan, hasít a net. Csakhogy teljesen random időpontokban nekiáll makacskodni és jönnek a "szerver túl hosszú ideig nem válaszol" hibák. Ráfrissítek (néha 3-4x is), és akkor megy. TV box úgyszintén időnként feldobálja a szerverhibát, lecsatlakoztam, újra csatlakoztam, a tévéadást persze nem befolyásolja, de mindent, ami a szerverről megy, igen, akár HBO Maxot néznék, akár csak egy műsorújságot. Legtöbbször megy minden hibátlanul, tehát nem tudom akarattal előidézni a hibát, nincs jellemző szituáció, amikor ezt csinálná, de ha rákezdi, akkor baromi idegesítő és konkrétan a munkámat is lassítja. Biztos, hogy nem a gépemmel van gond, mivel pár nappal ezelőttig volt behúzva telekomos net is, ilyenkor, amikor nagyon nekiállt idegesíteni a voda, kihúztam és átdugtam azt, hibátlanul működött. Most már viszont csak a vodás net van. Szerintetek érdemes erőltetnem, hogy mégis küldjenek ki valakit, vagy tök fölösleges és nem fog úgyse hibát találni? Nem szívesen állnék neki most váltásnak, de ha ez így marad, akkor nem lesz más választásom. Köszönöm a válaszokat!

(#126006) Zoz válasza albi99 (#126005) üzenetére


Zoz
őstag

Én 3 helyen használok vodás netet, pár hónapja mindenhol így vacakol. Gondolom a régi tulaj már lesz...ja dolgot...

(#126007) albi99 válasza Zoz (#126006) üzenetére


albi99
csendes tag

Ez nem hangzik jól... :/

(#126008) roger92


roger92
tag

Kedves Fórumozók!

Egy spekulatív kérdésem lenne. Cegléd területén van számos Ex-Invitel / Digi koax előfizető, azonban kevesebb az előfizető a Vodafone koax hálózatán, ami némit fejlettebb. Ugyanis a Voda / Ex-UPC 500-as netet ad itt, míg az Ex-Invitel 100-ast.
Úgy értesültem, hogy a felvásárlást követően a párhuzamos hálózat valamelyikét értékesítik.
Szerintetek melyiket fogják, az Ex-Invitelét, ahol számos előfizető van, azonban régebbi koax-on, esetleg az eladás előtt átmigrálnák őket a vodás hálózatra?
Vagy pedig a Vodás koax hálózatot, ami kissé modernebb, de kevesebb előfizetővel?

Egy másik kérdés, szerintetek koax-on mennyi a valószínűsége, hogy az Ex-UPC-s vezetékes telefoncsomagokat a felvásárlást követően megszűntetik? Ex-Invitel / Digi esetében teljesen más konstrukció látható.
Melyik meglévő szolgáltató portfóliója képvisel majd meghatározó szerepet a piacon?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Tibor

(#126009) kabelmania27 válasza albi99 (#126005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek. Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség. 1270-es számon érdemes kikapcsoltatni az ipv6-ot.

(#126010) fecke78 válasza kabelmania27 (#126009) üzenetére


fecke78
senior tag

ctrc + ctrlv , neked ez az életed .....

(#126011) zzola válasza fecke78 (#126010) üzenetére


zzola
félisten

Legalább hasznos, nem úgy min egyeseké... :U

(#126012) fecke78 válasza zzola (#126011) üzenetére


fecke78
senior tag

Koma én nem itt okoskodom tök feleslegesen ....
semmi értelme de ti ettől vagytok Fontosak , ez kb mint a posztra minél több lájk .....
Hahahaha

(#126013) Nikaré válasza fecke78 (#126010) üzenetére


Nikaré
őstag

De most ezzel mi a baj?
Segít, ezen a módon!
Ezt köszönni érdemes!

(#126014) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Egy kedves ismerősömnek szeretnék segíteni, hogy tudja a netflixet nézni.
A családban van már bekötve internet és kábeltv (Vodafone).

Senki nem tudta megmondani, hogy a hölgy hogyan nézi a TV-t, mert az ő szobájában nincs internet és a wifi sem ér el oda. Terv szerint rendbe teszem neki a wifit, így lesz kábeles csatlakozásra is lehetőség.

Vodafone esetén a media boxon lehet (érdemes) használni a netflixet? Mennyi plusz költségbe kerül havonta a +1 box?

Arra gondoltam eredetileg, hogy vesz egy xiaomi stick 4k-t és menni fog a netflix. A vodafone-os előfizetéssel lehet nézni rajta esetleg online módon az előfizetett tv csatornákat, vagy az külön direct one előfizetés?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#126015) szabeska


szabeska
addikt

Mi is a teendő, ha az eddigi 6090 Ft helyett most 8253 Ft lett a számlám? Ez soknak tűnik, kb 35%, nem erről volt szó :W Fenéért kell ezt csinálni....

[ Szerkesztve ]

F1

(#126016) Adams84 válasza szabeska (#126015) üzenetére


Adams84
tag

Ha már NINCS hűséged, akkor megpróbálkozhatsz a szolgáltatások lemondásával (és így esetleg kaphatsz némileg kedvezőbb árat -persze hűségvállalással egybekötve-). Vagy átmész másik szolgáltatóhoz (ahol szintén alkalmazzák/alkalmazni fogják az inflációkövető díjkorrekció lehetőségét).

Ha még VAN hűséged, akkor sajnos csak kötbér megfizetésével szüntetheted meg a szerződést.
Ha ezt nem szeretnéd, akkor meg kell várni a hűség végét, hogy lépni tudj. Addig pedig marad az emelt ár…

[ Szerkesztve ]

(#126017) szabeska válasza Adams84 (#126016) üzenetére


szabeska
addikt

Az emelés mértékével van bajom, mert ez minden, csak nem 9,39%... De megfejtettem, törthavi számlát is hozzácsaptak, amiatt ennyi. Márciusban jár le amúgy, szerencsére...

F1

(#126018) szabonagyur válasza szabeska (#126017) üzenetére


szabonagyur
félisten

Többi is emelt vagy fog emelni, szóval ezt nehéz elkerülni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#126019) Toth_Jani válasza kleinguru (#126014) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha külső eszközön nézed a Netflixet akkor ide csak az internetet fizeted.
De sok TV tudja a Netflixet, magában is csak elő kell fizetni, sőt némelyikben ajándék próba időszak is van.
Sajnos a hiába veszel TV okosítót azon nem fog menni a Voda TV, esetleg a Sweet TV de az a külön előfizetés.

(#126020) kleinguru válasza Toth_Jani (#126019) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem, köszi!

A voda beltéri boxán (nem ismerem, nekem TV smart box van) megy a netflix rendesen :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#126021) szabeska válasza szabonagyur (#126018) üzenetére


szabeska
addikt

Csak voda van nalunk sajnos. Tudom, tudom, csak meglepodtem, hogy miert lett a 9-bol 35% az emeles :K

[ Szerkesztve ]

F1

(#126022) pjen válasza kleinguru (#126020) üzenetére


pjen
félisten

A voda boxhoz koax kell.

(#126023) mani8106 válasza kleinguru (#126014) üzenetére


mani8106
junior tag

Szakadjak meg ha értem a dolgot. :DD
Netflixhez Vodanal mobilos elofizu kell nem vezetékes. Az az rtl activehoz meg az hbo maxhoz szukseges. A direct onehoz semmi köze a vodanak. Lehet boxon nezni de kizarolag vtv-n a tobbinek már nincsenek interaktiv funkcioi. En nem tennem a helyeben de hát mások vagyunk :DDD egy vezetekes tv csomagban max 3 dtv eszkoz lehet (vtv kaon ci) havi berleti dijuk van 500-1000 ft között. Azon nezi amúgy ha már megvan az elofizu amin szeretné sticken tvn barmin.

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#126024) nyul105 válasza szabeska (#126021) üzenetére


nyul105
senior tag

nem csak a törthó miatt, a listaárat emelik, a kedvezményed marad.
értsd példa:
most-> 10ezer ft listaár, 7000 ft kedvezmény=3000 ft
új-> 11 ezer ft listaár(najo 10935), 7000 ft kedvezmény=3935ft
ez igy 33%os emelés.
a trükk hogy a kedvezményre nem vonatkozik az infláciokövetés.

[ Szerkesztve ]

(#126025) szabeska válasza nyul105 (#126024) üzenetére


szabeska
addikt

Csodálatos :U

F1

(#126026) kleinguru válasza pjen (#126022) üzenetére


kleinguru
addikt

Nah ezt nem tudtam, tehát DVB-C alapú és nem IPTV. Így már más.
Akkor koax kábel marad. Kap egy TV okosítót és váltja majd a bemeneteket.

Remélem be lehet állítani, hogy CEC-en keresztül attól függő, hogy mit akar nézni kapcsolja ki és be a dobozokat a TV-vel.

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#126027) pjen válasza kleinguru (#126026) üzenetére


pjen
félisten

Net is kell a boxnak, méghozzá drótos. Az engedélyezi a boxot. Tehát kérsz boxot, beledugsz egy UTP és egy koax kábelt. Előfizetsz a vodánál HBO MAX ra Netflixre és azt hiszem nem is kell semmi más.

(#126028) kleinguru válasza pjen (#126027) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor mégiscsak megy a média tv box... Saját netflix előfizetéssel is lehet használni? Vagy a vodától kell megvenni?

Hol lehet megtalálni a havidíját a készüléknek? Annyi van, hogy új előfizetőként 0 forint.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#126029) gduck válasza albi99 (#126005) üzenetére


gduck
addikt

Nézzél rá az Arrisra 192.168.0.1 vagy 192.168.100.1 milyen IP címet mutat.

Tippem, hogy átraktak ipv6-ra...

(#126030) pjen válasza kleinguru (#126028) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem külön előfizuhoz okos Tv kell. Viszont ha okos tv akkor nem muszáj a box. Elég egy kártya a Tv be és a koax.+ netflix, HBO GO stb előfizu. Egy jó WIFI vel már működik ls minden.

(#126031) kleinguru válasza pjen (#126030) üzenetére


kleinguru
addikt

Ok, de ha "tréé" a tv, akkor a box alapból megoldaná a problémát, hogy egy eszközön lehet a TV-t is nézni és a netflixet használni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#126032) mani8106 válasza kleinguru (#126028) üzenetére


mani8106
junior tag

Megy saját elofizuval is mivel nem vezetekes szolghoz kötik h előfizethetsz e rá a Vodanal hanem mobilhoz.

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#126033) weiss válasza nyul105 (#126024) üzenetére


weiss
addikt

Egyébként még ez sem igaz. Pl. nekünk TV a megadott %-kal növekedett, de az internet meg valami random értékkel.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#126034) pjen válasza kleinguru (#126031) üzenetére


pjen
félisten

Így van, szerintem messze a box a legegyszerűbb.

(#126035) MiZo1990 válasza weiss (#126033) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az internet M listaára 7910 Forint lett.
Ebből kivonod az összesen 5100 Froint kedvezményed és 2810 jön ki.
Más kérdés, hogy ez a listaár 5,6%-os emelését jelenti.

(#126036) weiss válasza MiZo1990 (#126035) üzenetére


weiss
addikt

Ó, bakker... Nekem ez már 4D sakk :B

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#126037) nyul105 válasza weiss (#126036) üzenetére


nyul105
senior tag

igaz, igazából a tvt nem emelték 9.35%kal csak a zinternet.

(#126038) zzola válasza nyul105 (#126024) üzenetére


zzola
félisten

Pontosan így van! A listaárat emelik 9.39%-kal, a kedvezmény mértéke nem változik.
Hétköznapi ember pedig a havidíját szorozza be 1,0939-cel, de ugye ebben az esetben a kedvezmény mértéke is növekedne, de az nem a helyes számolás...

[ Szerkesztve ]

(#126039) woodworm válasza zzola (#126038) üzenetére


woodworm
veterán

Nem panaszkodom, mert nagyjából azt a 10%-os emelést kaptam, amit jeleztek is. De amit a voda számlázás címén művel az nonszensz. Ha mindent számolok van öt tételem, ezt 8 A4-es lapon részletezni követhetetlen számításokkal, az megérne egy misét.

(#126040) coolabácsi


coolabácsi
tag

Sziasztok !

500-as netem van, jelszintek jók, viszont gyakran előfordul hogy nem jönnek be az oldalak vagy lassan, néha a sebességem 500/0, de néha azért jó is.
Fel akartam mondani, és ajánlottak helyette 1000-es netet jutányosan, mondván a hozzá adott modem jobb a mostanitól és lehet megszűnik a probléma.
Érdemes megfontolni az ajánlatot, vagy ugyan olyan rossz lesz mint most ?

(#126041) kabelmania27 válasza coolabácsi (#126040) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem áramtalanítás után sem javul a helyzet?
Jobb az Arris modem mert tudja a d3.1-est viszont, a docsis 3.1-es csatorna érzékenyebb a jelre mint a d3.0-ás csatornák ezért nézd meg, hogy a letöltési csatornáknál mennyi a javítható és javíthatatlan csomagok száma.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken.
1270-es számon érdemes kikapcsoltatni az ipv6-ot.
Ha jó állapotban van a hálózat és nincs zajbetörés rendben lesz az ezres csomag.

[ Szerkesztve ]

(#126042) albi99 válasza kabelmania27 (#126009) üzenetére


albi99
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségedet! Egy táblázatba tettem az értékeket és fotókat is az elosztásról. Csillapítót nem láttam. Nem tudom, ez segítség-e, illetve jó dolgot néztem-e, ha bármi más kell hozzá, igyekszem megoldani! :) https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Aezuw-1BQgNiYetNGOnDToI8xK_fkiOAIKdnCYBr_-o/edit?usp=sharing

(#126043) kabelmania27 válasza albi99 (#126042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infókat. Az elosztó bemenetén van egy csillapító, az osztó és a bejövő kábel F csatlakozója között, meg kellene nézni, hogy erre a csillapítóra hányas szám van ráírva.

[ Szerkesztve ]

(#126044) mani8106 válasza coolabácsi (#126040) üzenetére


mani8106
junior tag

Most vagy egy fekete vagy egy fehér compalod van esetleg vmi régebbi upc-s. Sok mindennek tudnam nevezni a gigabithez adott Arrist de a jó jelző valahogy nem jut róla eszembe. :C ha egy factory nem oldja meg a net gondjaidat csekkold az ipvt es rakasd vissza 4esbe majd teszteld. Ne a "jobb modem" miatt akarj 1000 netet. Sőt akár az 500as is oké lehet ha kérsz egy bridge modot es elfelejted a szolgáltatói modemet. Örökre

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#126045) tPedro_


tPedro_
őstag

Megjött a Voda számla, ami a beígért 9,39% helyett 13%-kal drágult.
Elkezdtem tanulmányozni. Lehet, ez eddig is így volt és másnak nem meglepő, de azt vettem észre, hogy pl az előző számla így néz ki:
Számlazárás: dec 13
Számla kelt: dec 18
Számlázott időszak: dec 14-jan13
Én azt hittem mindig az előző hónapot fizetem... :F

Ebből kifolyólag a friss számla a jan14-feb13 időszakra vonatkozik, plusz ehhez hozzá jön
a jan 2-jan13 díjkorrekció.
Így visszanézve fillérre pontosan kijön a 9,39%

(#126046) zzola válasza tPedro_ (#126045) üzenetére


zzola
félisten

A számlázási időszakod változatlan maradt, viszont január 2-től már a magasabb havidíjat fizetted. A havidíjasok mindig előre fizetik a havidíjat.

(#126047) tPedro_ válasza zzola (#126046) üzenetére


tPedro_
őstag

"A havidíjasok mindig előre fizetik a havidíjat."
Na ez az, amit nem tudtam. Köszi az infót. :R

(#126048) LouiS22 válasza zzola (#126046) üzenetére


LouiS22
veterán

A havidíjasok utólag fizetnek. Postpaid.

Ha előre fizetnél, a szerződés napján ki kellene csengetned egyhavi díjat.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#126049) woodworm válasza LouiS22 (#126048) üzenetére


woodworm
veterán

Azért előfizetés, mert előre kell fizetni. A forgalmi díj, ami utólag kerül elszámolásra.

(#126050) zzola válasza LouiS22 (#126048) üzenetére


zzola
félisten

Az első számlán van előre egy havidíj és a szolgáltatás megkötésétől a számlazárás napjáig tört díj.
Csak neked kivágtam a számlából....
Mintha előre kellene fizetni a havidíjat....

Nekem egyébként valamiért nem számoltak emelést január 2-től...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.