Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) rettenthetet válasza NoOne1976 (#90000) üzenetére


rettenthetet
csendes tag

Melyik jobb a Horizon box vagy a Vodafone box? Mi a különbség egyáltalán? Specifikációt nem találtam a Voda oldalán.

(#90002) tomp válasza rettenthetet (#90001) üzenetére


tomp
félisten

Vodafone TV box!
Ha stabil és minden hibamentes a net akkor sebességben is óriási különbség van.
Különbség: Voda box netet megy azaz csak UTP kell hozzá. Tuner inaktív benne.

[ Szerkesztve ]

(#90003) fokukac válasza tomp (#90002) üzenetére


fokukac
nagyúr

ilyet lehet kérni?
én másfél éve nem néztem tévét, pedig fizetek érte. Sőt, most be sincs kötve, mert a falban levő coax kontakthibás, ezért korábban 10 méter vezeték ment keresztül a lakáson a tévéhez, amit meguntam, és kikötöttem a francba.

De ha van már olyan, ami utp-n megy, akkor lehet, néznék néha valamit a tévében is.

Egy bibi van csak, hogy már lejárt a hűségem. Akkor is lehet kérni ilyen boxot?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#90004) tomp válasza fokukac (#90003) üzenetére


tomp
félisten

Lehet kérni persze ha elfogadod az újabb 1 év hűséget és ha 500-as neted van.

(#90005) MadMancs válasza rettenthetet (#90001) üzenetére


MadMancs
veterán

Itteniek azt mondják VTV.
Más.
Viszont beszélgettem technikussal ma aki itt volt (ismétlődő hiba miatt valami területi főember volt).
Azt mondta Horizon nem a legjobb, de VTV vel sokkal több gond van.
Illetve tesztüzem alatt van egy új HGW, és egy új DVB-C box ami a horizont hivatott leváltani.
Szóval ugy tűnik kár volt temetni DVB-C. Nem mellesleg lassan elkezdik analógot offolni.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90007) tomp válasza MadMancs (#90005) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz képest több HD csatorna van IP alapon mint DVB-C-n. Utóbbinál jobban jár a voda ha a szomszédba költöztet akkor majd egy technikust mivel a digitális vétel nálam kockásodik. Amióta neten letöltési csatorna számot bővítettek gyengébb a jel így a CB-nek magasabb feltöltésit kell adnia ami szépen kiüti az alacsony frekin lévő csatornákat.

Amúgy ahány technikus annyi féle infót hallottunk már...

(#90008) #75501312 válasza MadMancs (#90005) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hmm, nálam az a doboz fog nyerni, amelyiken megy a HD és DD és a Netflix. Illetve amíg gyorsabban kiadják egy Firestick leárazás előtt. :DDD

Az mondjuk nem rossz dolog, hogy gondolkoznak váltáson, újításon, reméljük jobban csinálják majd, mint a UPC.

(#90009) MadMancs válasza #72445440 (#90006) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem mondott semmi konkrétumot.
Bár nem is kérdeztem. Ő keltett éjszakás után. Azt se tudtam hol vagyok. :DDD
Csak azt kérdeztem mikor cserélik le Horizon platformot vtv re. Erre mondta ne akarjam mert kiszállások java része az miatt van, másrészt sose mert horizont nem vtv váltja. Hanem az új hgw és box páros.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90010) #75501312 válasza MadMancs (#90009) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem is annyit mondott a legutóbbi technikus, hogy várjak még a VTV-vel, mert nem jó és sok a panasz. :N :(

(#90011) vlevi


vlevi
nagyúr

Az lenne a jó, ha lenne a wodának olyan okostv alkalmazása, amivel az iptv szolgáltatást lehetne használni box nélkül.
Tudom, beleér a bilibe a kezem, és felébredek...

(#90012) MadMancs válasza vlevi (#90011) üzenetére


MadMancs
veterán

Annak én is örülnék. De főleg azért mert teljesen kábelmentes lenne a TV-m (áramellátast leszámítva). :DD

De igen ez a bili effektus. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90013) #75501312 válasza vlevi (#90011) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez annyi év múlva fog teljesülni ahány évvel le vagyunk maradva a nyugattól. :(((

Vagyis várj, már most sem kellene doboz, hiszen működik a Horizon GO és a Voda app is csak portolni kellene TV-re.
Vagy írni egy új és még szuperebb alkalmazást.
Vagy csak szimplán használni az elérhető IPTV appot mondjuk egy listával.

[ Szerkesztve ]

(#90014) MadMancs válasza #75501312 (#90013) üzenetére


MadMancs
veterán

Soha nem fogják portolni tv re. Nem érdekük.
Bár Horizon Go APK most is felhackelhető android tv re, nem túl felhasználóbarát a használata.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90015) #75501312 válasza MadMancs (#90014) üzenetére


#75501312
törölt tag

Elég lenne egy lista is, mert a Free IPTV app az működik okostévéken is.
Igazából most, hogy elgondolkodtam ezen nem is értem miért szenvedünk dobozokkal, amikor minden megoldható lenne streaminggel, és akkor lenne értelme a felfelé / lefelé hálózatbővítésnek is.
Angliában ez simán működik a Sky Go app-al (app-pal? appppppppal).

[ Szerkesztve ]

(#90017) #07746304 válasza #72445440 (#90016) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nekem ingyen adták a Mediacard-ot.

(#90018) gduck válasza MadMancs (#90005) üzenetére


gduck
addikt

"Illetve tesztüzem alatt van egy új HGW"

Gondolom Gigabithez már majd azt adják.

(#90019) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A napokban írtam a Voda/UPC és optika témakörében. A szémszéd címét beírva nem csak hadovál a honlap, hogy kábelen így, optikáb amúgy alakulnak a garantált sebességek, hanem kiírja őket szépen. Azért mert ő már előfizető, ezért neki máshogy jön be a honlap.

Ahogy látom ez igazolja a koax teóriát, ez el van vetve így. Köszönöm a segítségeteket, lehet megrendeltem volna, csak az 500 Mbit/sec-et látva, hazsnos volt a felvilágosítás.

Illetve Vodánál nincs csomagban speci ár telefonra és internetre, TV meg nem kell. Teló is csak a riasztónak, mert nincs benne GSM modul, jópár éves darab...

(#90020) kezo0 válasza MadMancs (#90005) üzenetére


kezo0
addikt

Ökölszabály: technikusnak akkor sem szabad hinni, ha „valami területi főember”. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90021) #75501312 válasza kezo0 (#90020) üzenetére


#75501312
törölt tag

Miért nem szabad hinni nekik?
Nem mindegyik van topon, de van pár, akik jól látják a helyzetet.

(#90022) kezo0 válasza #75501312 (#90021) üzenetére


kezo0
addikt

Sok-sok évnyi saját + itteni fórumozásból eredő tapasztalatom mondatja ezt velem. Sem a technikusok, sem az ügyfélszolgálatosok, sem a szolgáltató fb-oldalának kezelői, sem az értékesítők nincsenek képben a folyamatban levő fejlesztéseket illetően, mivel ezek nagy része a cégen belül sem publikus – épp azért, hogy ne kerüljön ki idő előtt infó a nagyközönséghez. Ezért ha egy technikus bármi ilyesmiről beszél egy ügyfélnek, az többnyire legfeljebb csak egy belső pletykából ered, ő pedig a jólértesültségét akarja fitogtatni. (Értékesítő esetén egy ugyanilyen pletyka célja egyszersmind az ügyfél félrevezetése annak érdekében, hogy sikerüljön rávenni egy szolgáltatás megrendelésére. :))
Nem állítom, hogy a pletyka nem válhat valósággá, de akkor sem jelenthetjük ki, hogy a technikus képben volt, legfeljebb csak azt, hogy beletrafált valamibe. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90023) #75501312 válasza kezo0 (#90022) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jah, így értem. Hát persze, hogy fogalmuk sincs a fejlesztésekről, az általad felsoroltaknak még arról sincs fogalma, amiről éppen infót kellene adnia és elvileg tartanak nekik tréninget róla. :DDD
Arra gondoltam, hogy a jelenlegi eszközökről van párnak jó rálátása, hogy melyik mennyire jó / rossz. Egyik-másik csak jön, megcsinálja nagyjából a melót, de pl. a legutóbbi vágott mindent és el is magyarázta mit miért csinál.

(#90024) gardener


gardener
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a business csomagokban van myprime?

(#90026) Beniii06 válasza rettenthetet (#90001) üzenetére


Beniii06
őstag

Mondok egy harmadikat, mediacard. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#90027) #07746304 válasza #72445440 (#90025) üzenetére


#07746304
törölt tag

Lehet rosszul emlékszem, de úgy rémlik, hogy HD adásoknak felára volt.

" A Mediacardért SD alapcsomagok esetén nem kell felárat fizetni. Ha valaki szeretné HD csatornákkal kiegészíteni az előfizetését, akkor azét havonta ezer forintot kell fizetnie, de a kártya ilyenkor is ingyenes."

https://prohardver.hu/teszt/upc_mediacard_teszt/mukodes.html

Ezzel kevertem.

(#90028) Livius válasza #07746304 (#90027) üzenetére


Livius
őstag

Az régen volt, most már alap a HD csatorna a csomagokban.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90030) LouiS22 válasza #75501312 (#90015) üzenetére


LouiS22
veterán

Lássuk csak, hogy miért kell "szenvedni":

1. az üzleti modell továbbra is az, hogy kapsz egy boxot, amin nézheted a lineáris adást, mellé meg oda van csapva videotéka, lehet bele integrálni Filmbox Live-ot (mittudomén mi az új neve), lehetNE akár Viasat Play, RTL Most. A szolgáltatónak a lényeg, hogy az ő eszközén kapd meg ezeket, ne máson.

2. ezzel el is érkeztünk a ne máson másik lényegéhez: ha egy (kettő) szabványosított eszköz van, akkor csak ezt az egy (kettő) eszközt kell supportálni. Ezekhez kell firmware-t írni, ezt kell kiadni a szerelőnek, ezt kell az üfsz-nek alapszinten ismernie. Könnyen belátható, hogy ezzel mekkora költséget spórolnak meg.

3. ha kizárólag ip stream lenne (.m3u, bármi), az ahány app, annyiféle beállítás, hibalehetőség - nincs az az ügyfélszolgálat, ami ezt képes kezelni. Abból meg nem szabad kiindulni, hogy te vagy bármelyik másik itteni fórumlakó be tudja állítani. :)

4. +1 az ip stream ellen: a tartalomszolgáltatók egészen biztosan nem tapsikolnának örömükben, és baromi nehéz lenne meggyőzni őket arról, hogy azért vannak megoldások arra, hogy csak az lássa a streamet, aki jogosult rá (mint ahogy ennek ellenkezőjére is láttunk már példát a világtörténelemben :D).

Személyes vélemény: én is baromira örülnék egy tisztán ip alapú, .m3u listának, amit aztán vagy berakok az okostévé megfelelő appjába, vagy integrálom a Kodiba, vagy használom az AndroidTV ezen részét.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90031) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Nálatok megy a torrent? Már mindent csináltam, upc modem módban, tplink archer c6 gigabites roueterben portokat nyitottam tűzfalat kikapcsoltam, és ekkor sem tud kapcsolódni a torrentem, nem indul el a letöltés, mert valahova nem tud kapcsolódni, a bittorrent azt írja hogy elakadt, win10 bekonfigurálva, de semmi, linux alatt szintén semmi. Most kereshetek seedszervert a neten hogy torrentezni tudjak... az ftp az megy. :o :Y kiért ezt. Mit kellene a routeren még beállítanom, vagy csak nem a szolgáltató lőtt ki engem?!
Pedig teljes szabad kezet kaptam, amióta ipv4en vagyok, sebesség meg van 350mb le 20 fel. :Đ.

[ Szerkesztve ]

(#90032) Beniii06 válasza Marcsello31 (#90031) üzenetére


Beniii06
őstag

Idézet a telekomos otthoni szolgáltatások összefoglalójából:

"Honnan tudom, hogy NAT-olnak? Miért nem működnek egyes szolgáltatások (pl. portforward) és, hogyan oldható meg a probléma?
Keresd fel ezt az oldalt és nézd meg a megjelenő IP címet, majd lépj be a HGW/router webes felületére és, ha a külső IP-nél lévő IP cím nem egyezik, akkor NAT-olva vagy. "

Ha NAT-olva vagy szolgáltató által, akkor hívni kell az ügyfélszolgálatot és kérni a kikapcsolását.

"Got any other secret weapons?"

(#90033) #75501312 válasza LouiS22 (#90030) üzenetére


#75501312
törölt tag

Egyetértek. Sajnos ez így működik.
De simán lehetne változtatni, hogy mondjuk legyen 2 eszköz.
Legyen egy eszköz az ertéeltévékettő nézőknek, legyen egy eszköz a hádétésdolbytakarok nézőknek, és legyen egy online megoldás, ami működik.
Vagy legyen egy eszköz, mert úgyis a csomagja válogatja mi lesz benne a tartalom.
Szívesen elmennék a Vodához ötletelni, brainstorming bármikor jöhet, és akkor lehet javulna kicsit a szolgáltatás és egyéb minőség.
Úgyis az van, amit a szolgáltató ad, akkor már legalább legyen értelme fizetni érte. Ezt megírtam nekik is, én fizetek, ha megéri, de jelenleg nem. :N :DDD

(#90034) Marcsello31 válasza Beniii06 (#90032) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szerintem nem vagyok natolva,egyezik az ip cím az oldalon látottal és a routerben látottal,
A routerben :80.98.XXX.XXX kintről is ezt látják, és a portot is látják amit kinyitottam, szerintem nem vagyok natolva. Nemértem. :) vagy hülye vagyok ehhez:D közvetlen router mentes kapcsolatnál is ez van.

(#90035) cof


cof
veterán

Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy tényleg megy-e tesztelés HGW és DVB-C BOX ügyben.

Bár a HGW-t azt nem rétem...

Ott a Broadcom amit a Vodafone is ad.

Sajnos nincs olyan szolgáltató aki az ügyfelekkel béta teszteltet. Figyelj Sanyi, 3 hónapig nincs havidíjad de egy új készüléket kell tesztelned, előfordulnak majd kiesések, stb. Én jelentkeznék simán, talán nem kellene várni olyan sokat egy alap kedvencek menüre sem.

Gondolom én, hogy akik a VTV BOX-ot is tesztelték belsősök, nem ez volt a fő szempont hanem, hogy minden oké, működik aztán jó napot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90037) #75501312 válasza cof (#90035) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, Sanyi, ez is jó szempont. :DDD
Mármint akkor tényleg mondják, hogy ez teszt, bevállalod vagy sem? De az, hogy félkész terméket adnak el kérdezés nélkül...
Nem bánom ha problémás az eszköz ha teszt alatt van, mert akkor tudom, hogy tesztelek és a visszajelzésem számít majd valamit.
Ha a belsős tesztelésekre hagyatkozunk, akkor az kb. a be tudtam jelentkezni / be tudtam kapcsolni dologig megy. :(

(#90038) merqree válasza Marcsello31 (#90031) üzenetére


merqree
őstag

Attól, hogy egy adott weboldal működik, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a szerver is működik. Mit ír ki a torrent kliens?
De ez itt nagyon OFF szerintem.

(#90039) cof válasza #72445440 (#90036) üzenetére


cof
veterán

Jaj... Broadcom a SOC, Sagemcom a márka. Elírtam. ;)

Van optikai és koax HGW is a Vodafone weboldalán.

Optika: Sagemcom F@st5655ACv2 [link]

Koax: Sagemcom F@st3686AC v2 [link]

Abban igazad van, hogy ED 3.0, de hol van még a 3.1 a gyakorlatban... Bár attól tesztelni még lehet.

Itt most a UPC/Horizon Brand kivezetéséről lehet szó, UPC logós készülékek stb. az előbb kell történjen mint az ED 3.1.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90040) Marcsello31 válasza merqree (#90038) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Privátban meg írom, csak most nem vagyok gèpelött.

(#90041) tomp válasza #75501312 (#90037) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan!
Ha leírnák nekem, hogy ez teszt akkor megérteném. De sehol sincs említve! ÁSZF-ben sem!
Ma is hívott a droidné, hogy nincs hiba. Ha mégis nyomjak 2-es gombot...
Lehet nekik ez nem hiba mivel teszt de számomra nem teszt...

(#90042) MadMancs válasza cof (#90039) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem UPC brand kivezetése és ED 3.1 ugrás pont egyszerre fog zajlani. Nincs értelme gazdaságilag hogy most lecserélnek pár száz ezer CB,-t csak azért mert UPC logó van rajta, majd pár év múlva megint mert 3.1. DOCSIS 3.1 tökéletesen működik 3.0 hálózaton is.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90043) cof válasza MadMancs (#90042) üzenetére


cof
veterán

Igen ez is egy opció. Viszont nem ismerjük az irányt sem, hogy tényleg a Docsis 3.1-el akarnak tökölni vagy inkább optika, ha már fejlesztés. Egyértelmű, hogy az optika a nyerő hosszútávon.

Pár év múlva sokkal olcsóbban kapnak majd 3.1 HGW-ket mert ilyen a technika, szóval lehet, hogy nekik meg fogja érni. Amilyen alja kategóriát választanak eszközökben, gondolhatod, hogy nem a legjobb márkát és legdrágábbat fogják megvenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90044) LouiS22 válasza #75501312 (#90033) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez nem így működik. Ne magadból indulj ki :) Hidd el, van piackutatás, kérdőívezés, ésatöbbi. A tömeg igényeit kell kiszolgálni, nem az egyéni vágyakat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90047) cof válasza cof (#90043) üzenetére


cof
veterán

Egy éve már elkezdték a 3.1 fejlesztést elméletben, még az UPC.

[A UPC is belehúz a fejlesztésekbe]

Még semmit sem érzékeltek belőle gondolom a pestiek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90048) HDR123


HDR123
tag

Még kicsit új vagyok, de VTV boxom van és utp-n nézik a gyerekek a mesecsatornát.

Ha jól értem, akkor laptopról jelenleg tv-t nézni jelenleg nem lehet? Vagy van valami mint régen a Horizon?

(#90049) cof válasza HDR123 (#90048) üzenetére


cof
veterán

A Horizon Go az még mindig megy, elvileg azok is kapnak hozzáférést akiknek csak VTV van. A myupc profil user/pass párossal lehet belépni oda, persze lehet csinálni neki külön profilt a myupc felületen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90050) HDR123 válasza cof (#90049) üzenetére


HDR123
tag

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.