Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) kali válasza kezo0 (#67000) üzenetére


kali
legenda

Hát, ha szerinted a futtatható és használható alkalmazásoktól csak szebb a felhasználói felület de funkcionális hasznuk nincs, akkor valóban nincs miről beszélni, hiszen az egy külön menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#67002) gduck válasza kali (#67001) üzenetére


gduck
addikt

Ez egy kis szösszenet volt tőlem: (#48149) gduck

UI: Majd elfelejtettem hogy a távrögzítés se működik. Vagy már megoldották? Sajnos minden tekintetben visszalépés ez a box. Olyan ez mint amikor lecserélik a Mercedest egy olyan Trabantra, aminek fel van turbózva a műszerfala ;)

[ Szerkesztve ]

(#67003) szabogabor10 válasza gduck (#66995) üzenetére


szabogabor10
veterán

Oh hogy eddig nem szúrta ki a szemem. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67004) kezo0 válasza kali (#67001) üzenetére


kezo0
addikt

De melyek ezek a futtatható és használható alkalmazások, ezt írd már meg, kérlek! Nekem nincs Horizon boxom, és még itt sem olvastam soha olyan alkalmazásokról, amelyek csak a Horizonban boxban működnek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67005) kezo0 válasza gduck (#66995) üzenetére


kezo0
addikt

Jah, hát ez a Cisco-ban is elérhető, most ki is próbáltam, így tényleg az éppen futó műsor elejéről indul a visszajátszás a műsorvisszanézőben. Köszi, ez eddig nekem sem tűnt fel. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67006) kali válasza gduck (#67002) üzenetére


kali
legenda

Olvastam korábban.
A Go része passz, nem használom, de megnézem majd.
Nekem pont a régi boxok képviselték a Trabantot, ami hangos de nem valami gyors és többet is fogyaszt a kelleténél.
Anno számolgattam, majd mértem kíváncsiságból az utolsó csere után, az új box a negyedét fogyasztja havonta (azonos használati szokások mellett), engem ez és a teljesen halk működés már meggyőzött.
Ennyire nézőpont és egyéni preferációk kérdése a dolog, mint sok más is. :)

(#67007) pjen válasza Gubek-Einste (#66978) üzenetére


pjen
félisten

Hívtam 1221 et. Több órás javítás várható, SMS-t kapok, ha kész.

(#67008) kabelmania27 válasza karancs221 (#66980) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Modem üzemmódba használj saját routert, ha nem használod a közösségi wi-freet kapcsoltasd ki.
tothferenc: Nincs meg a gigabites kapcsolat.

(#67009) csabi63 válasza ArthurShelby (#66972) üzenetére


csabi63
senior tag

Egyértelműen stream. Letöltésem túró, torrent kliensem évek óta nincs. Viszont stream megy egész nap, gyakran két eszközön.

(#67010) Lazarski válasza pjen (#67007) üzenetére


Lazarski
kezdő

Meg ahogy elképzeled... :)) A múltkor ezt én is benyaltam kis naívan. Darab sms-t nem fognak küldeni. :D

(#67011) pjen válasza Lazarski (#67010) üzenetére


pjen
félisten

Az semmi, előbb hívtam őket, most már holnapra ígérik, hogy megjavul.Mikortól is kérhetek kötbért?

[ Szerkesztve ]

(#67012) pjen válasza pjen (#67011) üzenetére


pjen
félisten

Meg gyógyult.Természetesen nem küldtek semmit.

(#67013) Laza...


Laza...
addikt

Sziasztok!

Nekem is az újfajta CB van, de saját routert akarok használni. Átállítottam modem üzemmódba a CB-t, csakhogy a router wan portba hiába dugok bármit, nem is érzékeli a router, Mi a helyes összekötés?

Never give up!

(#67014) kabelmania27 válasza Laza... (#67013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem lan portját kösd a saját routered wan portjára, saját routerben wan beállításoknál dinamikus ipcímet kell választani.

(#67015) Laza... válasza kabelmania27 (#67014) üzenetére


Laza...
addikt

Pont így csinátam, végig próbáltam mind a 4 portot, de eredmény 0. A router új, lehet döglött a wan port? :F LED sem gyullad ki kábel bedugásra
ui.: kábeleket már cserétem, lehet patch kábel kell neki? bár ez így 2018-ban ez elég gáz lenne

Never give up!

(#67016) 4Grider válasza Laza... (#67015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi mást dugnál bele patch kábel helyett? :F

(#67017) Laza...


Laza...
addikt

már keveredek itt összevissza...crosslinkre gondoltam természetesen eredetileg :W

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#67018) kabelmania27 válasza Laza... (#67015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Patch kábel kell modem és router, router és gép között.

(#67019) Laza... válasza kabelmania27 (#67018) üzenetére


Laza...
addikt

Köszi...Asszem döglött a wan port, előbányászom a régi routerem, megnézem úgy is

Never give up!

(#67020) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
másfél éve a upc mobilnál lett vásárolva egy Huawei P8 Lite telefon, háromszor volt már szervizbe de azóta se minden úgy működik ahogy annak kéne, kérdésem hogy 3. szerviz alkalom után lehet kérné másik készülékre való cseréjét vagy hogyan működik ?
előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#67021) 4Grider válasza Cry0 (#67020) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kérni bármikor lehet, de a forgalmazónak/kereskedőnek ma már nincs cserélési kötelezettsége. Az 2004-ben, az EU-s jogharmonizációra való hivatkozással a 15-30 napos és a 3. szervizelés utáni csere lehetősége megszűnt. Ma már csak a vásárlástól számított 3 munkanapon belüli csere él, az is csak akkor, ha a hiba megakadályozza a termék rendeltetésszerű használatát.

(#67022) Gubek-Einste válasza pjen (#67011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A múltkorinál én sem kaptam egyet sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67023) kezo0


kezo0
addikt

Másik fórumban valaki azt állítja, nála UPC kábelen 594 MHz-en, Budapesten megjelent az AMC HD. Meg tudja ezt bárki is erősíteni? Mert nálam boxon ilyen nincs, és kicsit kamuszagot érzek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67024) kali válasza Cry0 (#67020) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Kicserélést bármikor lehet kérni, akár már az első jótállási/szavatossági igény alkalmával is, legfeljebb azt mondják, hogy a kicserélés aránytalan többletköltséget jelent a kijavításhoz képest, ezért kijavítás történik - vagy kicserélés, de fizetned kell a kettő különbözetét -, viszont ha a jogszabályban nincs is rögzítve, hogy x sikertelen kijavítási kísérlet után kicserélést kell eszközölni, a harmadik sikertelen kijavítási után joggal feltételezheted, hogy a negyedik sem fog eredményre vezetni - pláne, ha azonos hiba áll fenn mindig -, ezért ezt hangsúlyozva kérd a sokadik kijavítás helyett a kicserélést, ha a szolgáltató/szerviz nem akarja elfogadni és feljebb kerül a dolog, akkor jó eséllyel neked adnak igazat.

(#67025) szabogabor10 válasza kezo0 (#67023) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam sincs boxon. Nem teljesen értem a helyzetet. Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy majd a Fox helyén lesz a 69-esen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67026) Gubek-Einste válasza kezo0 (#67023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valóban ott van, kódolt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67027) kezo0 válasza Gubek-Einste (#67026) üzenetére


kezo0
addikt

Az boxon hányas programhelyet jelenti vajon?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67028) szabogabor10 válasza kezo0 (#67027) üzenetére


szabogabor10
veterán

Serintem még nincs programhely hozzárendelve, hálózati kereséssel a tv-m se rakta be a listába.
Megtaláltam kézi kereséssel, “a választott program nem elérhető”. Örülök, hogy végre HD csatit raktak be.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67029) nicu71 válasza szabogabor10 (#67028) üzenetére


nicu71
addikt

na végre egy értelmes húzás,remélem tényleg így lesz :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#67030) kezo0 válasza szabogabor10 (#67028) üzenetére


kezo0
addikt

Ugyancsak a másik fórumból származó infó, hogy az ügyfélszolgálat természetesen nem tud az AMC HD érkezéséről, sőt, konkrétan tagadják, hogy egyáltalán tervbe lenne véve.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67031) szabogabor10 válasza kezo0 (#67030) üzenetére


szabogabor10
veterán

Olvastam, igen. Igazából szerintem tök mindegy, mit mondanak, sokszor nincs fogalmuk a dolgokról, vagy csak még nem mondhatnak semmit.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67032) kezo0 válasza szabogabor10 (#67031) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, igaz, csak annál rosszabb párosítás nincs, amikor valaki a hülyesége/tájékozatlansága mellé még magabiztos is. Főleg, ha az a foglalkozása, hogy másokat tájékoztasson...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67033) szabogabor10 válasza kezo0 (#67032) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt én is nagyon utálom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67034) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, anyámat is áthoztam a UPC-hez, telefonostul együtt. Eddig analóg telefonja volt, simán a padláson leosztva kétfelé, két készülékbe.
Ez most hogy oldható majd meg? CB után simán leosztom egy aljzatból fizikálisan, vagy a két telefon csatlakozóból a két készülék felé?

(#67035) Intruder2k5 válasza Keem1 (#67034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak az egyik telefoncsatlakozó működik, azt a kábelt kell elosztanod.

(#67036) Keem1 válasza Intruder2k5 (#67035) üzenetére


Keem1
addikt

Ok, jó az is, akkor szépen kap egy Y elosztót.
Köszönöm :R

(#67037) Jozsó


Jozsó
tag

Sziasztok,

UPC 500 megabithez adott kütyünek milyen wifije van? N-es, vagy AC-s? És hány sáv? 300, 450 megabit?

köszi

(#67038) Simba86


Simba86
senior tag

Sziasztok!

Jelentem, megvan a magyarázat a saját routerrel összekapcsolt lassú LAN-os kapcsolatra...

A történet annyi volt, hogy ha ugyanazzal a kábellel közvetlenül a connect boxra kötöm az asztali gépet, akkor kijön az 500 megabit, ha közbeiktatok egy gigabites routert, akkor már csak 50-60-70 megabiteket mértem.
Nah szóval:

Az a helyzet, hogy a TP-Link Archer C2 (de lehet más gigabites is így működik, nem tudom...) bootoláskor felméri a rácsatlakozott eszközöket, hogy gigabites vagy csak 10/100 kapcsolatra képesek. Ha ekkor érzékeli a router, hogy akárcsak EGY eszköz is csak 10/100-as, akkor az összes LAN portot lekorlátozza 100 megabitre.
Ha viszont az ilyen eszközt csak azután kötjük rá, hogy felállt a router és látjuk, hogy helyesen átmegy rajta a teljes sebesség, akkor már rádughatjuk a lassabb LAN-nal rendelkező kütyüt is, mert akkor már nem fogja visszakorlátozni...

Érdekes dolog, de ez van...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#67039) 4Grider válasza Simba86 (#67038) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ez tényleg így történik, akkor a routered hibás.
Az sem kerek a történetben, hogy ilyenkor épp 100 Mbps alatti értékeket mérünk, nem 60-70 Mbps körülieket.

[ Szerkesztve ]

(#67040) Simba86 válasza 4Grider (#67039) üzenetére


Simba86
senior tag

neten találtam, valószínűleg bugos a szoftvere... de ezzel nem lehet mit kezdeni sajna...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#67041) kali válasza Jozsó (#67037) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A leírás szerint 2.4 GHz sávon 2*2(:2) MIMO (300 Mbps), 5 GHz-en pedig 3*3(:3) MIMO (N szabványon 450 Mbps, AC-n pedig 1300 Mbps).

(#67042) Toth_Jani válasza kali (#67041) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Na igen, de milyen drága mobil kell hozzá ami ezt a tempót használni is tudja, nálam a legjobb tempó is csak 150Mbps és az is csak 5Ghz-en, az olcsóbb mobil meg 75-ös tempóban kocog, persze az is bőven elég.

(#67043) kali válasza Toth_Jani (#67042) üzenetére


kali
legenda

A csúcstelefonok legtöbbje már évek óta tudja AC szabványon a 2*2:2 MIMO-s 866 Mbps sebességet (bő 3 éve a Galaxy Note 4-em már ilyen volt), a szerényebbek meg 433 Mbps-ot, a nagyon régi, vagy (akár jelenlegi) alsóbb kategóriás típusok lomhábbak adott tekintetben, mert nem AC képesek, 5 GHz-en is csak az N szabványt ismerik/kezelik.
Nem is annyira mobiltelefonra kell amúgy szerintem a gyors(abb) wifi, hanem laptopra (és egyéb munkaállomásokra), ott meg a legtöbb esetben néhány ezresért jobbra cserélhető a wifi modul, ha szerényebb tudású lenne benne.

(#67044) Zimi91


Zimi91
tag

Sziasztok, akinek rendelkezik CB-szal és 120asnál nagyobb a csomagja, meg tudná nézni, hogy a Haladó beállítás -> Eszközök -> Hálózat állapota -> Konfiguráció alatt a Konfigurációs fájl-nál mit ír? Nálam fiberpower120...-ot, viszont 500as csomagot rendeltem. Egyelőre csak telefonon volt időm tesztelni, de ott nem mértem 120nál többet. Előre is köszönöm!

(#67045) Watercolour válasza Zimi91 (#67044) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A konfigfájl nevében a "120" azt jelenti, hogy rossz csomagot rendeltek az előfizetésedhez. Hívd a hibabejelentőt, és mondd el, hogy 500-as csomagra fizettél elő, és csak 120 mbps sávszélességed van, és ezt látod a modem webes felületén is. Egy perc alatt megoldják.

(#67046) Zimi91 válasza Watercolour (#67045) üzenetére


Zimi91
tag

Köszi a gyors választ. Erre gondoltam én is. Nem mintha nem lenne elég, de ha már 500asra fizettem elő... :) Hívom őket délután.

(#67047) Lacccca87 válasza Zimi91 (#67046) üzenetére


Lacccca87
őstag

Azért ez attól is függ mikor rendelted meg, illetve volt-e már azóta modem resi, mert olyankor tölti le az új FW-t.

(#67048) pjen


pjen
félisten

Ha be akarok lépni a CB menűbe jelszót kér.Hol van ez a jelszó?

(#67049) 4Grider válasza pjen (#67048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a topic összefoglalójában az szerepel, hogy az alján, akkor gondolom az alján.

(#67050) pjen válasza 4Grider (#67049) üzenetére


pjen
félisten

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.