Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107006) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Úgy hozta az élet, hogy ismét a Vodafone-hoz (ex-UPC) kerülünk. Hamarosan új házba költözünk és az lenne a kérdésem, hogy abba a helyiségbe, ahol lesznek a TV-k, bejön az internet (1.000 Mbit) oda milyen csatlakozókat érdemes betenni, előkészíteni?
Így nézne ki a felállás:

- földszint: rack szekrény (internet)
- I. emelet: TV 1.
- II. emelet: TV 2.

- mozi bolondéria -

(#107008) kabelmania27 válasza devil-k (#107006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Érdemes a bejövő koaxra tenni egy kettes osztót, egyik kimenet modem, másikat osztani a tévékre, technikusok használnak olyan hármast, amelynek egyik kimenete alacsonyabb csillapítású, amire a modemet kell kötni, ez a tipus gyakorlatilag két kettes osztó egybeépítve. Legalább háromszoros árnyékolású rg6-os koaxot érdemes használni. Tévék előtt ne legyen aljzat mert annak is van csillapítása, de olyan aljzatot használhatsz ami gyakorlatilag F toldó.

[ Szerkesztve ]

(#107010) devil-k válasza kabelmania27 (#107008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha jól értem, húzzunk be a szobákba koax kábelt, arra rakjunk egy kettes osztót? Vagy a gyakorlatban ez hogy nézne ki?

- földszinten bejön az internet koaxon keresztül, ott három felé kell osztani?
- 1. emeletre egy koax
- 2. emeletre egy hoax

- mozi bolondéria -

(#107019) kabelmania27 válasza devil-k (#107010) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Földszinten elosztod a kábelt kettes splitterrel modemre és a tévére, tévés kimenetet elosztod kétfelé megint egy kettes osztóval, két osztó közé pedig mehet egy ilyen ha egymás mellett vannak, ha egy osztót szeretnél használni akkor ezt a tipust használhatod, ennél out a modem és a két tapkimenet a tévé.

(#107022) devil-k válasza kabelmania27 (#107019) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#107036) cocka válasza LouiS22 (#106995) üzenetére


cocka
veterán

Miért, szerinted minden rendben van? A UPC jobb volt, mint ez a vodkatrágya, ami átvette. Mindig is rühelltem a vodkafont, nem kérte a kutya se, hogy vegyék meg a UPC-t.

Másrészt ha senki nem írna a negatívumokról, akkor ezek szerint mindenki más szerint minden oké. Ebből okulhatnának, ha viszont minden annyira szép és jó lenne, akkor nem lenne miről beszélni.

Egyébként csak felsoroltam, hogy mi szűnt meg az elmúlt röpke másfél évben, nem tudom ebből hogy lehet azt a következtetést levonni, hogy én kesergek azon, hogy megszűnt a webmail. Korábban se használtam. Meg azt, hogy nekem nincs másik email címem, amit használhatnék ingyen.

(#107037) gduck válasza cocka (#106989) üzenetére


gduck
addikt

Nincs ebben semmi meglepő, a régi tulaj által üzemeltetett szolgáltatások megszűnnek...

Jött a VTV box, ami megy TCP/IP és DVB-C alapon is. Van android app. Ezt adja a Vodafone ;)

UI: analógot nyírnák már ki! :D

[ Szerkesztve ]

(#107038) anglergab válasza gduck (#107037) üzenetére


anglergab
addikt

A VTV jobb is mint a Horizon (Go), mivel a Horizon a settopbox-oknak/app-nak/weboldalnak lebutított IP streamet küldött (a DVB-C-hez képest), ám a VTV éppen hogy jobb IP streamet küld a settopbox-nak/app-nak (szintén a DVB-C-hez képest).

[ Szerkesztve ]

(#107039) cof válasza gduck (#107037) üzenetére


cof
veterán

Analóg kinyírásnak is csak akkor lenne értelme ha jönne valami a helyére, nagyobb feltöltési sebesség, vagy több digitális csatorna, netán mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107040) LouiS22 válasza cocka (#107036) üzenetére


LouiS22
veterán

Egészen biztosan nem 10 lázadozó random, név és arcnélküli fórumozó fogja fújni a passzátszelet.az internet mélyéről ;) Ez színtiszta üzlet: a kábeltévé és net előfizetés egy szolgáltatás, lehetőség - nem pedig alanyi jogon járó valami. Amikor szerződsz, elfogadod, hogy lehet változás - ha ez nem tetszik, nem értesz egyet vele, akkor szabadon távozhatsz és kereshetsz olyan szolgáltatót, aki kielégíti az igényeid. Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy neked a "vodkafonnál" kell ügyfélnek lenned. Persze tudom: "régen minden jobb volt" :D
Kis túlzással (és ez most szándékosan sarkított lesz!) bármikor dönthetsz úgy, hogy a saját kockázatodra, a saját tőked befektetve kábeltelevíziós szolgáltatást indítasz úgy, ahogy azt te szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#107041) Csabi1984 válasza anglergab (#107038) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szerintem is jó a VTV box csak tehetnék pörgősebbé a szoftvert frissítéssel.Amúgy alátámasztom, hogy sokkal szebb az adás képminősége mint az előző HDD-s készülékkel aminek a típusát nem ismerem (fekete színű volt)

Nem azért de az internet feltöltési sebességét is fejleszthetnék.

[ Szerkesztve ]

(#107042) cocka válasza gduck (#107037) üzenetére


cocka
veterán

Jött a VTV box, ami megy TCP/IP és DVB-C alapon is.

Ez akkor lenne igazán fasza, ha a DVB-C nem működős korszakokat át tudnák hidalni az IPTV-vel.

ám a VTV éppen hogy jobb IP streamet küld a settopbox-nak/app-nak (szintén a DVB-C-hez képest).

Na, hát akkor mégis van pozitív irány. De tudtommal most a tisztán IP stream csak a "sose volt exUPC területű" trékom részeken érhető el.

(#107043) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Édesanyám tv-jén elég sok csatorna szétesik. A többi tv-n jók azok a csatornák amik ott nem. De az M4 sport pl tökéletes, ott a jelinformációknál a jel és a minőség 100. A többi csatornánál viszontt a jel 100 de a minőség 3-10. A minőség mire értendő, mivel lehet probléma? A ci+ kártyával esetleg? Vagy újra kellene hangolni?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#107044) cocka válasza LouiS22 (#107040) üzenetére


cocka
veterán

És gondolom afelől is egész biztos vagy, hogy senki nem olvassa ezt a fórumot vodkafonék részéről.

Annyira mégse szabadon, ha köt a hűség. Ellenkező esetben csak szarul jöhetek ki az egészből, kedvezmények visszafizettetése plusz amit már elvettek vagy terveznek elvenni.

(#107045) kabelmania27 válasza norbertoth (#107043) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg nem lazultak-e ki a csatlakozók az osztónál.

(#107046) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nem lazult ki, de mindenhol máshol jó. Viszont Az m4 hd, Duna alapcsatornák ívállóak. Megnéztem a többi tv-n ott is minden oké. Kivettem, majd visszatettem a ci kártyát, kihúztam visszadugtam az antenna kábelt, de semmi változás.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#107047) kabelmania27 válasza norbertoth (#107046) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Többi tévén milyen a jelerősség és a minőség?
Modemértékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#107049) Gubek-Einste válasza cof (#107039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennek pont az analóg adások megléte az akadálya.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#107050) loulou válasza LouiS22 (#107040) üzenetére


loulou
kezdő

"ha ez nem tetszik, nem értesz egyet vele, akkor szabadon távozhatsz és kereshetsz olyan szolgáltatót, aki kielégíti az igényeid. Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy neked a "vodkafonnál" kell ügyfélnek lenned."

Sok helyen nincs alternatív szolgáltató, így az ügyfél nem választhat szabadon, hanem kénytelen elfogadni a rendelkezésre álló (egyre szűkülő) szolgáltatást. Így jogos lehet a panasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.