Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) Intruder2k5 válasza h1ght3chzor (#24500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit kellene még tudnia egy modemnek? Ez az egyik legjobb modem szerintem, ha nem a legjobb! Legalábbis jelenleg a UPC-nél tuti...

[ Szerkesztve ]

(#24502) h1ght3chzor válasza Intruder2k5 (#24501) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem tudom, őszintén tényleg jó, eléggé stabil, CIsco dolgokat szeretem én is, kis managelhetőség akár lehetne. :) Gigabit jöhetne, meg hogy megemeljék 60-ról 120-ra, mert elvileg a volt csomagomban az van, ha megrendelném.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#24503) Intruder2k5 válasza h1ght3chzor (#24502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egyetlen portja Gbit-es természetesen! Menedzselhetőség? Egy kábelmodemen az ügyfélnek semmit sem kell menedzselnie, de így legalább nem tudja elrontani sem! Egyébként megsúgom, ha kihúzod belőle a koaxot, akkor sokkal bővebb menüt fogsz látni, de amint felépül a kapcsolat, csak ez az egy oldal marad!

[ Szerkesztve ]

(#24504) kovimester


kovimester
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék kérne egy nagy segítséget! 1 hónapja kb. kedves upc küldött nekem egy uj fajta wifis modemet mivel hallotam hirét mekkora retek igy hagytam porosodni máig, mivel a régi modemel nem lehet netezni.
Na sebaj mondom beizitom itt jöttek a bajok ha sima a gépbe dugom van net de ha már rádugom a Tenda routeremet nincs net akármit csinálok. Mondom ok meg nézem hogy a technikoloros upc modom hogy muzsikál wifin de amilyen minöségi ez se müködöt rajta se a telom se tablet nem csatlakozott.
Most nekem az a kérdésem hogy azt hogy lehet megcsinálni hogy ez a technikcolor modem és a tenda routerem müködjön.
Esetleg akinek vam ötlete az kérem ossza meg velem.
Elore is köszönöm kovi!

(#24505) facan válasza kovimester (#24504) üzenetére


facan
tag

Bridge módba kellene tenned, illetve a wifit is letiltanod rajta.
(üzemmódot a rendszer menü "Switch üzemmód" részében állítsd bridge módba a router mód helyett, a wifit a "vezeték nélküli" menüben tudod letiltani. 2,4 és 5 GHz-re is)
Ne felejtsd el, hogy ezután a 192.168.100.1 címen fogod tudni elérni a modemként működő eszközt.

(#24506) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

2 napja éjjel 1 óra előtt nem sokkal elment a net. Másnapra már minden oké volt, de azóta a telefonommal nem tudok csatlakozni az otthoni Wi-fi-re. A "Nincs internet hozzáférés" szöveget látom a telefonomon, és azt, hogy 3G-re vált.

Mi a probléma, hogy tudok ismét az otthoni Wi-fi-re csatlakozni?

(#24507) Gubek-Einste válasza Apollo17hu (#24506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Saját vagy szolgáltatói a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24508) h1ght3chzor válasza Intruder2k5 (#24503) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönöm! :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#24509) Sir Riccio válasza Peltár (#24498) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A víruskergetőt ledobtam, a routert nem tudom, mert a UPC-é (Technicolor TC 7200 asszem). :DDD
Viccet félretéve másik két számítógépen sem megy, viszont mobilnettel meg igen (azon a gépen amin a UPC-s WiFi-re csatlakozva nem). Tegnap este csináltam még egy Factory Resetet a 7200-ason, de ezzel csak azt értem el, hogy böngészni sem lehetett, amit viszont egy ma reggeli factory reset végül nagyjából megoldott, most kábelen tudok nagyjából böngészni, viszont WiFi-n egyáltalán nem. Az ezeregyszázéves chello.hu-s címem (amiről egyébként azt sem tudom, hogyan tud még létezni mert az az előfizetés amihez az tartozott rég nem él) egyébként működik, szóval tényleg nem értem a dolgot. Az SMTP tiltás miatt viszont az IMAP-nak még működnie kellene szerintem. Az ügyfélszolgálattal végül egyébként abban maradtunk, hogy holnap küldenek egy kollégát aki megpróbál a végére járni a dolognak és ha kell kapok másik router+modem kombót. Egészen kb. 3 factory resettel ezelőttig azt csinálta, hogy ha kábelen próbáltam meg adminisztrálni (bármilyen beállítást módosítani a webes felületen, vagy egyáltalán hozzáférni, akkor időtúllépett és kb. 10ből egyszer töltötte be azt a menüpontot amire rákattintottam).

Szerk:Tegnap napközben egyszer egy kis időre működött és az egyik mail fiókot beszinkronizálta.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24510) horush


horush
addikt

Na, ma éjfél - 1 óra körül lekapcsolták az analóg silvert.

(#24511) kungzi válasza horush (#24510) üzenetére


kungzi
veterán

még jó, hogy nekem egyik tv-n sincs analóg, mindenhol digitális jön :P

(#24512) Handball94


Handball94
aktív tag

Kábelszakértők figyelem! :D

Kábelezéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, illetve erősítővel kapcsolatban.
Van egy régi, még nem visszirányos erősítő dobozom, amelyet szeretnék lecserélni, de eléggé tanácstalan vagyok abban, hogy milyet kellene vennem. Ha szükséges esetleg este tudok képet betenni a jelenlegi kábelezésről és magáról a régi erősítőről.
Jelenleg a bejövő jel van megosztva a digitális boxok között, és ez elkerüli az erősítőt (a visszirány hiánya -» videótár működőképessége miatt)
Tudom elég sok..de családi ház, tehát:
Összesen 2db box és 3db analóg felé van megosztva a jel - és persze a Technicolor - erre kellene egy jó, visszirányos erősítő.
Előre is köszönöm az ajánlato(ka)t és este lesz fotó is, ha szükséges.

(#24513) kabelmania27 válasza Handball94 (#24512) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pl ez jó beállításhoz meg kellene nézni hogy osztó nélkül milyen a modem jelszint és hogy kötnéd be az osztókat ezért jól jönne egy rajz, itt is kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#24514) kovimester válasza facan (#24505) üzenetére


kovimester
aktív tag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segitséget! :C :C :C

(#24515) Handball94 válasza kabelmania27 (#24513) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszi a segítséget és a linket, át is költözöm oda a kérdéssel, csak még egy kérdés, modem jelszintet úgy gondoltad, hogy direktbe rákötöm a bejövő kábelt a modemre és nézek egy jelszintet, milyen címen is teszem? (TC 7200)

(#24516) kabelmania27 válasza Handball94 (#24515) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen úgy értettem, 192.168.100.1 admin/admin felfelé és lefelé irányuló értékek

(#24517) Handball94 válasza kabelmania27 (#24516) üzenetére


Handball94
aktív tag

Rendben, este ránézek ha hazaérek.

(#24518) Apollo17hu válasza Gubek-Einste (#24507) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Saját, egy TP-LINK TL-WR542G-ről van szó. A telefonom látja a hálózatot, csatlakozik is, de továbbra is a "nincs internet hozzáférés" szöveget látom.

(#24519) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#24509) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Na, és most nem tudok WiFi-n csatlakozni a routerhez. Semmivel. :DDD Factory reset után sem.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24520) canniball


canniball
nagyúr

A digitális csatornákon is machináltak valamit? Egy-két csatornát tudok nézni, a többi nem jön be, EPG van de azt írja a TV hogy "Gyenge vagy nincs jel"...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24521) kabelmania27 válasza canniball (#24520) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet áthelyeztek pár muxot.

(#24522) Intruder2k5 válasza canniball (#24520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól rémlik, mára (is) van kiírva van valami "buzerálás" Őrbottyánba munkaidőbe, lehet munkálatok vannak folyamatban, és ennek hatását érzed! :)

[ Szerkesztve ]

(#24523) canniball válasza Intruder2k5 (#24522) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez eszembe sem jutott, köszönöm! Úgy látom mostanában elég sűrűn dolgoznak majd errefelé.

kabelmania27!
Megvárom a 16 órát (addig van kiírva a karbantartás), aztán kiderül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24524) Intruder2k5 válasza canniball (#24523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen van több is kiírva, de azok közt van több áramszolgáltatói karbantartás is...

(#24525) Handball94 válasza kabelmania27 (#24513) üzenetére


Handball94
aktív tag

Utolsó komment ezzel kapcsolatban itt.
Ez az erősítő hogyan viszonyul az előző, általad linkelthez képest?
[link]

(#24526) kabelmania27 válasza Handball94 (#24525) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Profibb mint a korábbi hsz-ban linkelt, viszont drágább.

[ Szerkesztve ]

(#24527) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Erre valaki?

(#24528) kabelmania27 válasza Jamboo529 (#24527) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg újra szlovákon.

(#24529) Peltár válasza Sir Riccio (#24509) üzenetére


Peltár
aktív tag

A mobil net alatt mobiltelefonos netet értjük ugye, még véletlenül sem a Wi-fi-t. Ha nem az UPC a mobilszolgáltatód, akkor mehet a mobilnet. + ha a régi upc mail működik és nem webes felületről hanem a Thunderbird-ről (kábelen) akkor még mindig lehet SMTP probléma. Szerintem. Ha resetelted az eszközt és előtte volt bármi beállítás ami kellett a biztonságos Wi-fi-hez stb akkor ezek hiányoznak, esetleg az eszközben alapból tiltva van a Wi-fi. Ezt a Technikolor csodát nem ismerem. Azt meg tudod nézni hogy kábelen kapsz e IP címet a TC 7200 felől. CMD , Ipconfig /all az eszköz ip-je talán (192.168.1.1) Ha van ip pingesd meg. ha jön a válasz akkor elméletileg be tudsz lépni az eszköz admin felületére már ha van neki. Az hogy mi kéne legyen az alap ip-je ennek az eszköznek azt a többiek tudják megmondani. Ezek az ellenőrzések gyorsan megvannak. Ha ezek nem jönnek össze érdemes megvárni a szerelőt.

(#24530) Sir Riccio válasza Peltár (#24529) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A mobilnet alatt a mobiltelefonos (T-Mobile) hálózaton működő 3G-t értem WiFi hotspot módban a telefonról megosztva a laptoppal, szóval de, tulajdonképp WiFi.

Tehát, adott laptop, adott beállításokkal, a UPC modem+kombójára WiFi-vel csatlakoztatva -> Nem működik az IMAP kiszálgáló időtúllépéssel eldobja a kapcsolatot. Böngészni egyébként tudok (amikor még tudtam csatlakozni akkor tudtam).
Adott laptop, adott beállításokkal, a T-Mobile mobilinternetjére WiFi-vel csatlakoztatva -> Működik, szinkronizálja a leveleket, tudok levelet küldeni stb... Tehát a számítógép problémáját kizárhatjuk.

Az SMTP a levélküldésre használt protokoll/szerver, itt a probléma már a levélfogadásnál előjön, tehát a GMail IMAP szerverét nem érem el (az már másik kérdés, hogy az SMTP-t sem, de tudtommal a 993-as portot nem tiltja alapból a UPC), de csak kliensből (Thunderbird/Outlook) nem, CMD-ből és/vagy PSPing-ből pingelni tudom a szervert, akár az adott porton keresztül is és az válaszol is. Távoli asztallal bejelentkeztem édesapám gépére (másik városrészben található UPC előfizetés), és az Ő Thunderbirdjében hozzáadtam azt a fiókot amivel itthon is próbáltam és ott működött. Innentől kezdve kizárhatjuk azt is, hogy a GMail IMAP/SMTP szerverével lenne gond.

A Factory Reset után egyébként, próbáltam összesen öt eszközzel az adott beállítások mellett (az alap SSID/jelszó párossal, ami a cucc aljára is rá van írva) csatlakozni, de egyiket sem engedte. Ezek után beléptem az eszköz webes felületére és ott megpróbáltam beállítani az általam korábban megadott értékeket (SSID/pass) illetve csak a próba kedvéért másik, egyszerűbb, rövidebb, kevesebb írásjelet tartalmazókat is de ezután, ezekkel az adatokkal sem tud csatlakozni hozzá semmi WiFi-n keresztül. Ezt a problémát további Factory Resetek sem oldották meg, most sem megy, kizárólag kábelen rálógatott eszközön tudom elérni a hálózatot/internetet, viszont a levelezéssel kapcsolatos probléma itt is fennáll. Reménykedem benne, hogy holnap kapok egy használható router+modem kombót vagy akár csak egy modemet, ami persze rosszabb mert vehetek routert, de ha végre működni fog ez sem érdekel, csak működjön mert így nem tudok dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24531) canniball válasza Intruder2k5 (#24524) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt hol látod?

Amúgy újra kellett hangolni a TV-t, úgy tűnik a digitális adókkal is bűvöltek valamit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24532) handrash


handrash
őstag

Új hdd-s Cisco box kikapcsolva (stand by-ban) is kézmeleg, normális ez? Erős led fényeit lehet csökkenteni?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24533) blakey válasza handrash (#24532) üzenetére


blakey
titán

Normális ha meleg, hiszen működik a merevlemez, ledet meg ragaszd le ha zavar, vagy kapcsold ki teljesen és akkor nem világit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24535) Peltár válasza Sir Riccio (#24530) üzenetére


Peltár
aktív tag

Akkor nem érdemes görcsölni, várd meg a szerelőt, + gondolom nincs az összes gépedre ESS feltéve, ami blokkolná a levelezést.

(#24536) Intruder2k5 válasza canniball (#24531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt...

(#24537) canniball válasza Intruder2k5 (#24536) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy nem szúrta ki a szemem... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24538) handrash válasza blakey (#24533) üzenetére


handrash
őstag

A hdd nem pörög...

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24539) Zitronensaft válasza Handball94 (#24525) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Jó ez az erősítő téma..Hogy fogod beállítani? Hasra? Mivel itt kérdezel,gondolom nem értesz hozzá..innentől eléggé szerencsejátékszerű lesz hogy csak magadnak rontod el,vagy esetleg hetekig szopik még majd az környéketeken is mindenki..

(#24540) blakey válasza handrash (#24538) üzenetére


blakey
titán

Ja, mert standby-ba (készenlét) van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24541) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#24518) üzenetére


Apollo17hu
őstag

erre tipp esetleg?

(#24542) kabelmania27 válasza Apollo17hu (#24541) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csinálj egy gyári resetet.

(#24543) Apollo17hu válasza kabelmania27 (#24542) üzenetére


Apollo17hu
őstag

azt hogy kell?

(#24544) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#24543) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Na, sikerült resetelni. Így jelszó sincs már a hálózaton, a telóm meg csatlakozáskor ezt írja:
"Ebből a hálózatból nem tud internetkapcsolatot létesíteni a telefon.

Mégis megpróbálkozik a csatlakozással?"

és nem sikerül...

(#24545) Intruder2k5 válasza Apollo17hu (#24544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Router gondok topikba írd meg, hogy modem, vagy HGW van előtte, illetőleg kábelen sincs rajta net?

(#24546) Apollo17hu válasza Intruder2k5 (#24545) üzenetére


Apollo17hu
őstag

írtam, kösz a tippet

(#24547) Sir Riccio válasza Peltár (#24535) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nincs,szóval kénytelen leszek! azért köszi a tippeket. :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24548) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A mai karbantartás után kicsit javultak is a jelszintek! Az SNR 40 fölé ment az addigi 37-39 körüli értékről, illetve az első 4 csatorna eddig -5 és -2 közt volt...

(#24549) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#24548) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól néz ki a 41-es SNR, kár hogy a 2-3 freki negatív.

(#24550) poli27 válasza Intruder2k5 (#24548) üzenetére


poli27
veterán

Márcsak a viszirányt kellene normálisan beállítaniuk, mert az sztem magas,olyan 40 körül kellene ehhez az előre jelszinthez lennie, gondolom 1 kettes osztó van előtte ugye?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.