Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) tomp válasza #41133696 (#52496) üzenetére


tomp
félisten

Érdekes nálad az adapter. Nekem másfajta volt mellékelve.
kép
Ahogy látom nálad zölden világít a "csík". Nálam fehér. Ezek szerint modem és router módban más a színe? Te ahogyan látom modem módban használod. Én router módban. :)

(#53002) Bayla


Bayla
csendes tag

Sziasztok!

60/6 Mb-es csomagomat olyan mintha szándékosan korlátoznák a garantált minimumra.
(Régi csomag, most már nincs is ilyen. A hűség már régen lejárt.)
Budapest XXII. kerület.
2 napja stabilan ezt produkálja:

Előtte semmi gond nem volt, stabilan 62/6 megabittel ment.
Tapasztalt valaki hasonlót?

(#53003) kabelmania27 válasza Bayla (#53002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem értékek rendben vannak?

(#53004) Bayla válasza kabelmania27 (#53003) üzenetére


Bayla
csendes tag

[kép]
Az az érdekes, hogy totál stabilan 22 megabit. Ha probléma lenne a hálózattal, akkor bőven lenne benne ingadozás (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#53005) kabelmania27 válasza Bayla (#53004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg ezekkel az értékekkel nem lehetne gond.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e Fam/Attenuator feliratú csillapító bekötve.
Router nélkül közvetlenul is lassú? 60Mbitnek 100-as kapcsolaton is meg kell lennie de régi alaplapoknál van hogy lassabban megy.

[ Szerkesztve ]

(#53006) Bayla válasza kabelmania27 (#53005) üzenetére


Bayla
csendes tag

Az osztó -3.5 dB ágán van a modem. Az analóg TV ágon van egy visszirány szűrő, nincs más csillapítás vagy bármi... toldva sincs a kábel, az eredeti F csati van az oszlop és az osztó között. A Gép közvetlenül a kábelmodemre csatlakozik LAN kábellel. Évek óta semmi nem változott a gépem konfigján.
Ránéztem notebookkal, wifin keresztül ugyanígy 22 megabit :/

(#53007) kabelmania27 válasza Bayla (#53006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés az egy jófajta osztó, bekötés rendben van, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók, modemértékek rendben vannak.
Modemújraindítás nem segít?
Ha tudod akkor vezetékesen nézd meg másik géppel

[ Szerkesztve ]

(#53008) Bayla válasza kabelmania27 (#53007) üzenetére


Bayla
csendes tag

Ugyanaz :((

Kissé paranoidul hangzik, de nem lehet, hogy így akarnak zsarolni új hűség aláírására?

[ Szerkesztve ]

(#53009) 4Grider válasza Bayla (#53008) üzenetére


4Grider
nagyúr

Engem pont, hogy nem tudnának rávenni hűség aláírására minimum környékére lassított nettel. Attól sokkal hatásosabb, ha néhány havonta emelgetik a net árát arra hivatkozva, hogy régi kedves ügyfelük vagyok és mennyivel olcsóbban adják a listaártól a netet (csak nekem).

(#53010) Vangelis válasza Bayla (#53008) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez van... persze, hogy azért.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#53011) kabelmania27 válasza Bayla (#53008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nemhiszem, ismerősnél hűság nélkül is megvan a sebesség ugyanilyen modemmel.
Ha nem sérült az utp kábel akkor központi hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

(#53012) Bayla válasza kabelmania27 (#53011) üzenetére


Bayla
csendes tag

Egyértelműen szándékosan vagyok korlátozva:

(10 perce 1x mértem 62 megabitet és semmit nem piszkáltam, állítgattam...)

[ Szerkesztve ]

(#53013) blakey válasza Bayla (#53012) üzenetére


blakey
titán

Ha korlátozva lennél akkor sokkal kisebb lenne a Le/Fel töltés, más lesz a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53014) kabelmania27 válasza Bayla (#53012) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha felugrik 62-re akkor rendbe fog jönni.

(#53015) agabe


agabe
addikt

masfel oraja lehalt a net Bp V. ker-ben, meg az automata szerint mas keruletekben es videken is...delutan 3-ra mondjak, hogy jo lesz :Y
Valami nagy kozponti problema lehet ?

(#53016) aram01 válasza Agostino (#52991) üzenetére


aram01
nagyúr

Érdekes, nekem tart a hűség még :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#53017) tomp


tomp
félisten

Az imént indult újra a Compal. Már a 240-es konfigurációval.

Stabil.

(#53018) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

A napokban fogom megkapni a Compal modemet. Mit kell vele tennem? Kíhúzom a régit, bedugom az újat, ellátogatok ide: http://84.116.0.35 (pcreg) és ennyi? :)

Köszi!

Üdv. core2

(#53019) Bayla válasza Neil Watts (#53018) üzenetére


Bayla
csendes tag

http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/179/~/modem-regisztr%C3%A1ci%C3%B3

+ 1-2 üveg behűtött sör, mert nem fog "kapkodni" az új modemed a regisztrálás utáni első konfiggal.
Akár többször is újra fog indulni, de nem kell megijedni, úgy a normális.

[ Szerkesztve ]

(#53020) Studi22


Studi22
aktív tag

Mai ártárgyalásom a UPC-vel:

Ez volt:
Gold TV+HD mediacarddal +mediacard SD+SD box+FP120+alap telefon: 10900Ft
Ami lett:
Minden ugyan az csak FP240 lett a net: 8900Ft

Megkapom a Compal boxot is ingyen mivel 3208-am van és az nem wifis, illetve Cisco-t vissza se kell küldenem mert nem adják ki, így maradjon nálam az elektronikai "hulladék"... :DDD

Konkurencia csak T van, négy betűs kanyarba sem.

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#53021) z67 válasza Studi22 (#53020) üzenetére


z67
őstag

Nekem is volt SD-nek kiadott boxom és SD-nek mondott kártyám, de valójában mindkettő HD képes. Mivel ugyanazért a HD csomagért nem szedhetnek többször pénzt, így utólag az összesen bekapcsoltattam a HD szolgáltatást. Telefonon. Ingyenesen.

(#53022) Studi22 válasza z67 (#53021) üzenetére


Studi22
aktív tag

Köszönöm a tippet, a 14 napos elállási időben belengetem ezt nekik! :R

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#53023) 4Grider válasza z67 (#53021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel ugyanazért a HD csomagért nem szedhetnek többször pénzt...
Ezt nem értem. Készülékenként kell fizetni a UPC-nél a HD tartalomért. Ez mióta változott?

(#53024) Gubek-Einste válasza 4Grider (#53023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hivatalosan még mindig fizetni kell érte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53025) z67 válasza 4Grider (#53023) üzenetére


z67
őstag

Felteszem az eszközre szednének magasabb bérleti díjat, ha tudnának még SD-t adni. Beszéltem velük békéltető testületről, meg hogy nem látom a Horizon Go műsorújságban a HD csatornákat, ha vegyesen van bekapcsolva. SD eszközöm meg nem volt, így joggal vertem az asztalt. Engedtek.

De gondolkodjunk logikusan. A tévé csomagdíjat sem eszközönként kell fizetni.

Nincs külön HD díj, mind HD.

[ Szerkesztve ]

(#53026) 4Grider válasza z67 (#53025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom nem akart/tudott veled az ügyfélszolgálatos vitatkozni. A te áraid az akciós áraktól is olcsóbbak, messze nem a standard akciós árak. Attól, hogy ilyen áraid vannak, még a többségnek a második/harmadik hd eszköz (médiakártya vagy box) kb. 1600 Ft-ba kerül havonta eszközönként attól függetlenül, hogy az adott eszközön csak SD is bekapcsolható lenne. Kicsit olvasgasd az ÁSZF-et...

(#53027) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy céges email cím, sajatnev@cegnev.hu formátumban. Eddig a kimenő kiszolgáló (smtp) a Telekom volt, de most ott meg lett szüntetve az előfizetés, és most UPC van. Azt kellene megoldanom, hogy tudjak úgy emailt küldeni, hogy a fogadónál a céges email cím látszik, és arra is tud válaszolni.. Sajnos a Telekomost annó nem én állítottam be, így fogalmam sincs, hogy mi hogy lett csinálni.. A UPC-hez tartozó email címmel ill. smtp-vel ezt megvalósítható? Ha igen, akkor hogyan? Köszi!

(#53028) kabelmania27 válasza Geri89 (#53027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen megoldható, csak az smtp szerver címét kell módosítanod smtp.upcmail.hu-ra titkosítás és bejelentkezés nem szükséges.

(#53029) z67 válasza 4Grider (#53026) üzenetére


z67
őstag

Sajnálom, hogy nem vagyok elég jó előfizető és azt is, hogy ezzel kárt okozok a UPC-nek. Majd olvasgatom az ÁSZF-et, hogy észrevegyem, hogy ez a magatartás mennyire nem helyénvaló.

(#53030) 4Grider válasza z67 (#53029) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ÁSZF-et azért írtam, mert egy távközlési szolgáltatónak az alapján kell dolgoznia. Persze az ügyfél számára kedvezően eltérhet tőle...
Meg azért, mert ha az ÁSZF-ben az van leírva, hogy a HD csomagért készülékenként kell fizetni, akkor hivatkozhatsz te bármire, akkor is a számlázás készülékenként fog történni. Mint ahogy a számládon az látszik is...

(#53031) Geri89 válasza kabelmania27 (#53028) üzenetére


Geri89
aktív tag

Nem kell hozzá bejelentkezés? :Y Akkor hogy fog azonosítani? Vagy ezen keresztül bárki tud emailt küldeni? Bocs, hogy értetlen vagyok.. :U

[ Szerkesztve ]

(#53032) 4Grider válasza Geri89 (#53031) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, ezen keresztül bárki tud e-mailt kiküldeni bármilyen e-mail címmel a UPC ip cím tartományából.

(#53033) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Hahó srácok! Kicsit tanácstalan vagyok, ma végre megérkezett a mediacard, nosza próbálom beizzitani, Samsung h6400-on, bedugom a kábelt a tv-be, elkezdem a kártya használati útmutatójában megadott paraméterekkel az automatikus csatornakeresést, de 0 azaz nulla darab digitális csatornát talál, kizárólag analóg csatornákat táraz be... :S Mi lehet a hiba? Másik szobában a mediabox hibátlanul teljesít...

(#53034) kabelmania27 válasza Geri89 (#53031) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

pop3-as kiszolgálónál kell azonosítani anélkül nem fognak lejönni a levelek, ez a rész biztos be van állítva, a kimenő kiszolgálót kell átállítani szolgáltatóváltás esetén, UPC smtp szerver nem kér bejelentkezést mert csak UPC hálózatból lehet így levelet küldeni.
pl Thunderbird esetén smtp beállításoknál nem kell bepipálni azonosító és jelszó használatát, csak bekell írni hogy smtp.upcmail.hu, más programokban is hasonlóan betudod állítani.

(#53035) z67 válasza 4Grider (#53030) üzenetére


z67
őstag

1. Az ÁSZF médiaeszköz opcióra hivatkozik, okosan összemosva, hogy miért is fizetsz valóban, hogy ne kaszáljanak ugyanazért többször, legalábbis papíron.
2. Az ügyfélszolga maga mondta, hogy a HD csomagot nem kell több eszközre fizetni. Ezek után bekapcsolta.

(#53036) 4Grider válasza kevepapa (#53033) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tv-dben tutira van dvb-c tuner, és tutira digitális keresést indítasz?
(Nem kell a médiakártya addig, amíg nem akarsz kódolt digitális csatornákat is nézni. Tehát ráérsz a hangolás végén a tv-be dugni.)

(#53037) kevepapa válasza 4Grider (#53036) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Elméletileg tutira van benne dvb-c és tutira digitális keresést indítok. A kártyát egyelőre nem helyeztem bele a tv-be.

(#53038) 4Grider válasza z67 (#53035) üzenetére


4Grider
nagyúr

Plusz médiaeszköz nélkül hogyan nézed második-harmadik tv-n a kódolt (nem közszolgálati) HD adásokat?
https://www.upc.hu/televizio/premium-digitalis-szolgaltatasok/tobb-tv-keszulek/

(#53039) Geri89 válasza kabelmania27 (#53034) üzenetére


Geri89
aktív tag

Tehát akkor a levelezés csak a upc hálózatról menne.. Olyan megoldás nem létezhet, hogy ha épp nem upc hálózaton van a gép, akkor is tudjak küldeni levelet? (itthon telenoros "mobilnet" van, esetleg akkor a mail.telenor.hu smtp menne itthon, ugyan úgy bejelentkezés nélkül?) :R

(#53040) 4Grider válasza kevepapa (#53037) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha tutira digitális KÁBELtv (és nem digitális földfelszíni) adásokat kerestél és 0 a találat, akkor már csak az í tippem, hogy nem működik a dvb-c tunered.

(#53041) 4Grider válasza Geri89 (#53039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyen esetre harmadik szolgáltatót szoktunk használni, aki nem standard, hanem tls vagy ssl smtp-t használ (tehát nem a standard smtp portot). Pl. gmail.

(#53042) kabelmania27 válasza Geri89 (#53039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bármelyik szolgáltató hálózatából tudsz emailt küldeni ha a szolgáltató smtp szervere be van írva, tehát ha UPC hálózatból az smtp.upcmail.hu smtp szerverrel küldöd telenorosból pedig a telenor smtp szerverén smtp.pgsm.hu ha ezzel vagy a smtp.telenor.hu címmel nem működik kérdezd meg telenoros topikban.
Tehát mindkettőt beállítod és azt választod ki amelyik hálózatban vagy.
4Grider: Nem minden szolgáltató engedi sajátján kívül másikat. gmail smtp szervernél be kell jelentkezni és a cimzettnél a gmail cím látszik.

[ Szerkesztve ]

(#53043) kevepapa válasza 4Grider (#53040) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Az kellemetlen mert gyakorlatilag még nem volt használva soha az a tuner... Hogyan tudnám ezt máshogy lecsekkolni? Nem lehet h a kabellal, vagy a upc által megadott adatokkal van a gond?

(#53044) 4Grider válasza kabelmania27 (#53042) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem így van. Ott a Telekom példája, náluk csak bejelentkezéssel érhető el az smtp kiszolgáló.
A titkosított smtp forgalmat pedig egyik ISP sem tudja megakadályozni.

(#53045) 4Grider válasza kevepapa (#53043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az adott kábelen bejönnek az analóg csatornák, akkor nem lesz vele gond.
Nem kellenek UPC adatok egy automatikus kereséshez...

(#53046) z67 válasza 4Grider (#53038) üzenetére


z67
őstag

Akkor most visszakanyarodtunk oda ahol kezdtünk, kértem SD eszközt. Tudtak adni HD eszközt. Bekapcsoltattam rajta.

(#53047) sacaboy válasza kevepapa (#53043) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!

Menj be a kézi keresésbe.
És ott a UPC által megadott paramétereket beírod a digitális kábelhez akkor le fogja keresni az összes csatornát. Utána berakod a modult a tv-be rámész az m1-re és egy pár perc múlva kell mennie a kártyának.
Itt megtalálod ezeket az adatokat.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#53048) 4Grider válasza z67 (#53046) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HD bekapcsolást bárki kérheti, de neki az 1550 Ft lesz a második eszközön. Attól, hogy neked speciális árazást használtak, még az általános díjszabás második/harmadik készülékre az 1550 Ft/hó/készülék lesz.

(#53049) #54715584 válasza kevepapa (#53043) üzenetére


#54715584
törölt tag

Volt itt ph-n isteszt mediakártyával, ott volt valami turpisság. Most hirtelen nem találom, de keress rá, lehet csak valamin változtatni kell.

----------------------------

Most nézem a mobilos csomagokat és baromi jó ajánlatok vannak. Már egy freedom bronze is bőven megérné. Nem fogom eldobni a mostanit és rohanni vásárolni, de tapasztalat érdekelne, hogy milyen, mennyire stabil a hanghívás és net, térerő/jelerősség jó? Valaki használja? Mi a körzetszám?

[ Szerkesztve ]

(#53050) kabelmania27 válasza 4Grider (#53044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tévedni emberi dolog. Pont ezért írtam hogy UPC smtp-nél nem kell a bejelentkezés mert ha csak átírja és nem veszi ki a pipát nem fog működni.
monstre: ITT van egy teszt cikk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.