Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) cocka válasza #72445440 (#115998) üzenetére


cocka
veterán

Jó de az én esetem más. :DDD Én nonkomformista vagyok. :P

nem utolsó percben kell számlát fizetni,

Amúgy az nem baj, hogy csoportos beszedésről volt szó? A probléma az, hogy ha eddig díjneten keresztül fizetted csoportos beszedéssel, akkor nem tesznek át automatikusan a saját rendszerükbe, hogy azon keresztül fizethesd tovább, hanem automatikusan "kihajintanak" a rendszerből a csoportos beszedést meg leállítják, mert csak. Aztán ilyenkor megy az ujjal mutogatás (ha már így szóba hoztad), hogy de hát a bank tehet róla. A bank szerint meg a vodka. Már előre látom lelki szemeimmel ezt a huzavonát.

sokan az utolsó percben esnek be a boltba számlát fizetni,

Meg ha jól értem azt is feszegették, hogy miért megy vki boltba, ha millió egyéb opciója is lenne a befizetésre.

(#116002) viktorhu válasza tuto558 (#115968) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem vagyok biztos benne, hogy ilyen modem van náluk. Sagemcom F@st5655ACv2 van nekik telekom koaxos területre, de azzal max 500-as csomagot tudnak adni, szerintem kérdezd meg tőlük, hogy tudnak-e gigabitet adni a címeden (tudsz visszahívást kérni, ha megadod a címet, és a megrendelésre mész).

Ha megrendeled, akkor emeld ki, hogy szünetmentes szolgáltatóváltással kéred, úgy is fogják csinálni - ha a Telekomtól megvan a jóváhagyás, kimegy egy vodás szerelő, berakja a vodás sagemcomot a telekomos sagemcom helyére, a telekomosat meg visszajuttatod - nincs kimaradás.

A kábeles kapcsolatot ilyenkor a vodához a telekom adja, az internetet és - ha kérsz - tévét rajta a vodafone adja. Nem ex-upc-s, hanem kvázi mobilos ügyfél leszel, onnan lesz a neted és a mobilos oldalon tudsz majd belépni is felhasználóként.

(#116003) tuto558 válasza viktorhu (#116002) üzenetére


tuto558
tag

Köszönöm a válaszod.

Valószínűleg bemegyek majd személyesen és ott megérdeklődöm, hogy milyen netet tudnak adni és milyen eszközzel.

Igazából elég stabil netem van most a T-s eszközzel + spec kedvezmény miatt az ár is elfogadható, ami miatt mégis gondolkodok a váltáson az az, hogy a cégnél ahol vagyok van Vodás mobil flotta, és a Voda oldalán láttam hirdetni, hogy még a flottás havidíjakból is engednek meg adnak + netet, ha Voda Home otthoni csomagom van.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#116004) viktorhu válasza tuto558 (#116003) üzenetére


viktorhu
veterán

Az eszköz olyan lesz, amit a Telekom használ, csak vodás brandinggel. Az üzletkötő nem biztos, hogy a pontos típust meg tudja mondani. Mindenesetre "vodafone digitális elosztó"-ra keresve a 3686-ot és az 5655-öt adja a google, az egyik ED3.0 és 500-ig adják, a másik optikás, de attól még lehet más telekom-jóváhagyott eszközük is, amiről nem tudok. Mindenesetre anyu fiókjába belépve engedné a gigabites csomagra váltást, és ő is koaxos területen van.

(#116006) viktorhu válasza Csubakkka (#115981) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez a 25 év honnan jött Neked? HFC hálózat, szóval semmi 25 éves nincs benne, max. az utolsó méterei a madzagnak a doboztól a lakásba befelé, de az utcába / épületbe optikán megy be a vonal.

(#116007) tuto558 válasza viktorhu (#116004) üzenetére


tuto558
tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy TV-vel a Vodánál mi a helyzet? Mert jelenleg most UTP megy a HGW-től a TV-ig, viszont belefutottam most egy 2020-as Vodás youtube videóba a beüzemelésről és ott a koax ketté van osztva, egyik megy a HGW-be, másik meg a TV-s boxba. Ez azt jelenti, hogy ha TV-t is szeretnék a Vodától, mindenképpen át kell kábeleznem? Vagy van lehetőség a meglevő UTP kábellel is?

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#116008) tuto558 válasza viktorhu (#116006) üzenetére


tuto558
tag

Ez így igaz, tényleg HFC, bár néhol azért hosszabb szakaszon van koax. Náluk pl az utolsó ~500m a koax, 3 utcasaroknyira van az átalakítós oszlop, addig van kiépítve a T-s optika., de az 1000-es letöltés így is szépen muzsikál, csak az a fránya feltöltés... :D

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#116009) pjen válasza tuto558 (#116007) üzenetére


pjen
félisten

Ha volt UPC területen vagy kell a koax.

(#116010) Sanya


Sanya
nagyúr

Az egyik mediacardom kiírja, hogy hívjam az upc.pl-t. Mit szokott kérni a ügyfélszolgálat?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#116011) Gubek-Einste válasza Sanya (#116010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ügyfélszámot, előfizető nevét/születési ideje/helye, előfizetés helyszíne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#116012) patrikcoc válasza viktorhu (#116004) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Optikára nekem Kaon PG241N-t adtak… Bekötés nálam úgy ment meglévő T-s előfizetéssel, hogy elkérték az AD számot, ezzel indították el a folyamatot. Csak egy T-s szerelő jött, ő hozta a vodás eszközöket és vitte a T HGW+boxokat.
Nem éppen szimpatikus ez az ONT, nincs PPPoE Passthrough, se IPv6, nem lehet kikapcsolni az 5GHz Wi-Fi-t. Habár T hálózat, traceroute teljesen más útvonalakat mutat, mint T esetében. VTV időnként megakad, pl. pár napja TV2 HD-n szerverhibát írt, más meg ment. Ezek miatt inkább le is mondtam…

[ Szerkesztve ]

(#116013) kezo0 válasza kezo0 (#115912) üzenetére


kezo0
addikt

Erre senki nem válaszolt, de most akkor lehet, hogy én tudom rá a választ: az Euronews csatorna szép csendben HD lett. Lehet, hogy ezt jelentette az „új csatorna hozzáadva” értesítés a Vodafone TV appban. (Vagy nem. :))

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#116014) cocka válasza Csubakkka (#116005) üzenetére


cocka
veterán

Ja hogyne, de azért mégse ilyen egyszerű. Cetelemék simán bevágtak mindenkit moratóriumba, annak ellenére, hogy jelezve lett a továbbfizetési szándék, aztán a figyelmen kívül hagyásuk miatt laza kis +9 hónap került a hitelre, mondván moratórium időszakában nem vonhatják a csoportos beszedést. Erről ennyit.

(#116015) cocka válasza tuto558 (#116007) üzenetére


cocka
veterán

Egyszerű. Megnézed, ha van élő adás UTP-ről is, akkor max. a helyi TV-khez kell koax.

(#116016) Sanya válasza Gubek-Einste (#116011) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze ez alap. A mediacardra gondoltam.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#116018) viktorhu válasza tuto558 (#116007) üzenetére


viktorhu
veterán

Telekomos területen a koax csak a sagemig megy, a vodafone-os set top boxnak csak a lan kábel kell.

(#116019) viktorhu válasza patrikcoc (#116012) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak fizikailag T a hálózat, a netet a Vodafone adja rajta, ezért már a routing. És valószínűleg más a routing ahhoz képest is, mintha ex-upc területen fizetnél elő, mert nem a upc-s, hanem a vodás hálózatot használja. (Ill. nem tudom, hogy az ex-upc terület átállt-e már a UPC-s routingról a vodafone-osra). Mindenesetre a mobilos csapat foglalkozik vele, nem az ex-upc otthoni szolgáltatós csapat.

https://www.telekom.hu/rolunk/szolgaltatasok/nagykereskedelem/belfoldi_vezetekes/szelessavu_hozzaferes/maruo-2018

(#116020) tuto558 válasza viktorhu (#116018) üzenetére


tuto558
tag

Olyan lehetséges egyébként, hogy egyszerre legyen netem a Vodától meg T-től is? Vagy mindenképpen meg kell szüntetni a T-t, legkésőbb akkor amikor a Vodás netet aktiválják?

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#116021) kabelmania27 válasza tuto558 (#116020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg lehetséges, a koax kábelre kerül egy kettes osztó egyik kimenet egyik modem másik kimenet másik modem.

(#116022) Inhouse


Inhouse
őstag

Januárban lejárt mindkét hűségünk (külön volt a TV és internet, a másik decemberben) és lemondanám a szolgáltatást. Lett Digi FTTH az utcában.
Egy TV-t vettük a Vodafonnál akciós kedvezménnyel tavaly. Van bármi kötelezettségünk, vagy le tudom mondani simán szerintetek?

Üdv Inhouse

(#116023) kabelmania27 válasza Inhouse (#116022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A tévé vásárlás kedvezményének feltételit kellene megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#116024) LouiS22 válasza Inhouse (#116022) üzenetére


LouiS22
veterán

Mi volt a feltétele a kedvezménynek? Mi van a szerződésben? Az lesz az irányadó.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#116025) Inhouse válasza LouiS22 (#116024) üzenetére


Inhouse
őstag

Jó kérdés, nem volt külön semmi kiemelve...olyan borzasztó kedvezmény nem volt, nem 1Ft-ért kaptuk. A webes felületen rá lehet erre keresni, ha belépek?
A készülékeim között szerepel a TV is. Bármit is jelentsen ez.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#116026) LouiS22 válasza Inhouse (#116025) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem vásároltam még tőlük semmit, de erős a gyanúm, hogy valamiféle dokumentumot, számlát, jótállási jegyet elektronikus formában kellett küldjenek. Pláne ha netes vásárlás volt.

De ha azt mondod, hogy nem 1 forintért hoztad el, hanem mondjuk a tévé listaára volt 100 egység és megkaptad 95ért (hasamra ütöttem), akkor szinte biztosan gond nélkül leléphetsz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#116027) cocka


cocka
veterán

Valaki érti, hogy mi ez a megkülönböztetés?

Kaon box:

A változtatást követően a Műsorújságban 24 órával előre lehet látni az egyes csatornák részletes műsorkínálatát

Régi boxok:

A Műsorújság funkció továbbra is elérhető maradt, a Pace 7111, Cisco 8684, Cisco 8485, Philips DCR8111 médiaboxokon 152 órával előre lehet látni az egyes csatornák részletes műsorkínálatát.

Ez csak azért van, mert a Kaon netes elérését 100%-ban leállítják? A modemes boxokét meg nem tudják vagy nem akarják 24 órára korlátozni?

(#116028) szpigi73


szpigi73
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni attól, aki a Vodafone TV-t médiakártyával nézi a tv-jén, milyen kártyaolvasó modult használ? Jó lehet erre a célra a régebben Upc-direct-nél használt Irdeto c+ modul? Ha nem, akkor milyet érdemes vennem hozzá, esetleg hol? Köszönöm előre is.

(#116030) gregory91 válasza Inhouse (#116022) üzenetére


gregory91
senior tag

Részletre vásároltad? Mert ha igen akkor várni kell amíg az egészet nem rendezed.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#116031) LouiS22 válasza szpigi73 (#116028) üzenetére


LouiS22
veterán

Szia! Amikor megrendeled, adni fogják a modult is, nem neked kell beszerezni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#116032) Inhouse válasza LouiS22 (#116026) üzenetére


Inhouse
őstag

Nagyjából ilyesmi volt, 130eFt körüli TV-t vettünk, kb. 10% kedvezménnyel. Gyorsan telik az idő, nem is tavaly volt, hanem tavaly előtt decemberben.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#116033) gregory91 válasza gregory91 (#116030) üzenetére


gregory91
senior tag

A szerkesztési idő az én átkom...
Vagy vedd fel a kapcsolatot a ügyfélszolgálattal a hátralék rendezéséről a felmondás folyamatában.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#116034) LouiS22 válasza Inhouse (#116032) üzenetére


LouiS22
veterán

Ja, erre biztosan nincs akkor semmi hűség vagy ilyesmi. De ha mégis lenne (kétlem), akkor legkésőbb akkor kiderül majd, amikor leadod az eszközöket és elszámoltok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#116035) Inhouse válasza gregory91 (#116033) üzenetére


Inhouse
őstag

Mivel most fogom indítani a Digi bekötést, arra biztosan heteket kell majd várni, addig nem mondom fel a Vodát, mert net nélkül nincs élet... :)
Pénteken bemegyek az ügyfélszolgálatra és megpróbálom megtudni, csak nem fogja írásba adni ő sem és a végén nem akarok szívni...

Üdv Inhouse

(#116036) Inhouse válasza LouiS22 (#116034) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem szeretem az ilyen meglepetéseket.

Üdv Inhouse

(#116037) LouiS22 válasza Inhouse (#116036) üzenetére


LouiS22
veterán

Ennél sokkal egyszerűbb és célravezetőbb, ha megkeresed a szerződést és elolvasod (és értelmezed). A Diginél már így járj majd el ;)

De ismétlem: az elmondásod alapján egy összegben kifizetted a tévé árát, és valami minimális kedvezményt kaptál a listaárból. Ha részletekben törlesztenél, akkor lehetne probléma, de esetedben - ha jól értelmeztem - nem ez történt.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#116038) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Fehér Connect box van itthon.
A vályog sajnos brutálisan árnyékolja az 5 GHz-et, gyakorlatilag csak a nappaliban elérhető, így megoldás kellene.
Milyen Mesh rendszert lehet/érdemes beszerezni, amit egyszerüen rá lehet kötni a jelenlegi rendszerre?

#?*@&!

(#116039) LouiS22 válasza zeon.hu (#116038) üzenetére


LouiS22
veterán

A CB-vel sehogy.

Bridge módba téve és saját routert használva gyakorlatilag bármelyik gyártó mesh wifi megoldása szóba jöhet - a pénztárcád szabja meg a felső határt, de szerintem kábelezned kellene elsősorban. Ebben a topicban biztosan tudnak segíteni, szerintem már volt vályogos kolléga, aki ugyanezzel szívott: [link]

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#116040) 4Grider válasza zeon.hu (#116038) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyen helyen kábelezni szoktunk az ap-ig. Ha a Mesht kábel nélkül telepíted, az is a vályogon átjövő jellel fog dolgozni...

(#116041) Inhouse válasza LouiS22 (#116037) üzenetére


Inhouse
őstag

Elég kaotikus volt az ügyintézés, küldtek utólag valamit, szinte biztos, hogy nem olvastam végig, ez az én hibám.
Igen, egy összegben fizettük, nem volt részlet. Bízok a legjobbakban! :) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#116042) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Thx!

Akkor egyelőre marad a 2.4 GHz... :D

#?*@&!

(#116045) 4Grider válasza #72445440 (#116044) üzenetére


4Grider
nagyúr

CB-n van AX?

(#116046) zeon.hu válasza #72445440 (#116043) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most vettem egy házat, szerinted mennyi pénzünk maradt...? :D

#?*@&!

(#116047) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Más:

Voda boxhoz (Sagem) létezik Android távirányító?

#?*@&!

(#116048) viktorhu válasza Inhouse (#116025) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha belépve megnézed a szolgáltatásaidat, nincs ott egy ilyen, hogy "hűségidő lejárata"?

(#116049) Inhouse válasza viktorhu (#116048) üzenetére


Inhouse
őstag

Most nem tudom megnézni, de talán nem pont ilyen néven szerepel, de egyértelműen annak gondolom. Viszont 2 ilyen dátum van, a TV-hez és az internethez is egy. Az egyik tavaly decemberben, a másik most január 5-én járt le.

Üdv Inhouse

(#116050) AddyKing


AddyKing
tag

Sziasztok!
Tudtok arra megoldást, hogy ne csak sokadjára kapcsoljon be a Vodafone Box, illetve műsormegállítás után ne ugorjon csak úgy random előre az időben? A készülék oldalán lévő Stand By gombot már párszor használni kellett, mert egyszerűen nem akart feléledni. Egyébként sem egy fürge jószág, elég lassan vált csatornákat. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.