Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) wintikek válasza antal750 (#124000) üzenetére


wintikek
tag

Én csütörtökön kaptam meg a szokásos hó vége helyett, de a fizetési határidőt is kitolták 24-re a szokásos helyett.
Biztos megint a helyzet magaslatán volt a rendszer :D

(#124002) SzGee válasza woodworm (#123999) üzenetére


SzGee
aktív tag

Hát ez bizony jogszabályellenes, és biztosan nem is fogom annyiban hagyni, mert a törvény azt mondja ki, hogy nem emelhetnek a jelenlegi havidíjadon az inflációt meghaladóan
Az hogy az alapdíj mennyibe kerül, az a lőtéri kutyát nem érdekli

If you leave me, can I come, too?

(#124003) Piftuka válasza woodworm (#123999) üzenetére


Piftuka
veterán

"A csomag alapdíja 8490 Ft határozatlan idejű szerződéssel és 6490 Ft határozott idejűvel. Ezek emelkednek 510 Ft-tal."

:Y

És még Ti panaszkodtok? :N (Már, akit illet...)

Nekem majdnem 9.000 forint határozott idejű szerződéssel. Október elején nagy kegyesen fel is ajánlották, hogy meghosszabbítják újabb egy évre ugyanannyiért. Amit nem fogadtam el.

Sokkal alacsonyabb havidíjat várok el 1998 óta előfizetőként, pláne a fentihez hasonló bejegyzések, és (máshol) havidíjak ismeretében.

Arról már nem is beszélve, hogy itt a Telekom optikai kábele már július óta. Nyilván amiatt ijedtek meg, és kerestek fel a szerződés lejárta előtt 4 hónappal. (Ilyet korábban soha nem csináltak. Mindig csak pár héttel a lejárat előtt szoktam kapni a telefonos ajánlatot a hosszabbítással.)

Egyébként a határozott idejű szerződés lényege, hogy annak havidíját nem emelhetik meg a szerződés lejártáig.

"Aquila non captat muscas."

(#124004) SzGee válasza Piftuka (#124003) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nekem 1600 a net és 2000 a tv, de nem is szeretnék sokkal többet fizetni érte, ezt a 9,5% körüli emelést még kibírom, ha ennél több lesz, akkor megy a reklamáció ;)

Egyébként meg megemelhetik (és állítólag meg is fogják), ezen ment a polémia az elmúlt hetekben

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#124005) woodworm válasza Piftuka (#124003) üzenetére


woodworm
veterán

Mid volt ennyiért? Ez csak az Internet L alapdíja.

(#124006) zzola válasza Adams84 (#123995) üzenetére


zzola
félisten

Így van. Rosszul jelenítették meg, maximum +9.39%-kal emelhetnek...

(#124007) Adams84 válasza woodworm (#123999) üzenetére


Adams84
tag

Szerintem ez ilyen formában jogszabályellenes gyakorlat.
Azt hiszem, hogy a felügyeleti szerv állásfoglalását is kikérem majd...

[ Szerkesztve ]

(#124008) antal750


antal750
aktív tag

Köszönöm

(#124009) Adams84 válasza zzola (#124006) üzenetére


Adams84
tag

Megkérdezted őket? :)

(#124010) zzola válasza Adams84 (#124009) üzenetére


zzola
félisten

Nem. Kaptam infót máshonnan. El van írva az összeg.

(#124011) Adams84 válasza zzola (#124010) üzenetére


Adams84
tag

Reméljük, hogy ezt a Vodafone is így látja … :DD

(#124012) Piftuka válasza woodworm (#124005) üzenetére


Piftuka
veterán

Amire válaszoltál, az a hozzászólás a teljes csomagról szól. (Ráadásul - látom -, még az említett 6.490 forintnál is jelentősen olcsóbban.)

Én ugyanezt kapom majdnem 9 ezerért...

"Aquila non captat muscas."

(#124013) kezo0 válasza Piftuka (#124003) üzenetére


kezo0
addikt

„Egyébként a határozott idejű szerződés lényege, hogy annak havidíját nem emelhetik meg a szerződés lejártáig.”
Régen így volt, de mint annyi minden másban, e téren is rossz világ köszöntött be: már megemelhetik a hűségesek havidíját is a szerződés lejárta előtt. Bekerült az ÁSZF-be. Sőt, a mostanában kötött határozott idejű szerződésekben is szerepel már az emelés lehetősége.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124014) cocka válasza wintikek (#123980) üzenetére


cocka
veterán

országos szinten volt gond, mondta is a helpdeskes csávó

Ezekből a ti országos hibáitokból én miért nem érzékelek semmit? :U Országos = az egész országot érintő

Pedig esküszöm Magyarország területén élek és nem határ mentén.

(#124015) cocka válasza Piftuka (#124003) üzenetére


cocka
veterán

Telefonos ajánlatot az kap, aki nem tiltatta le, hogy zaklathatja a vodkafon szarabbnál szarabb ajánlatokkal. Ha letiltatod (my vodafone-on lehet), akkor soha nem fognak hívni semmilyen ajánlattal.

(#124016) Luna73


Luna73
tag

Sziasztok. Gondolkodok a Vodás (lakossági) vezetékes net bekötésében. Valaki tudja,h van-e lehetőség a Fix IP címre és mennyiért?

(#124017) wintikek válasza cocka (#124014) üzenetére


wintikek
tag

Wow. Bántott valaki, vagy csak simán kötözködni szeretsz?
Egyébként akár idézőjelbe is tehettem volna, ugyanis pontosan így hangzott el az ember szájából, hogy "sajnos országos szintű probléma áll fenn".
Csak neked: Az értelmező kéziszótár ismeri az országos kifejezést mint túlzó melléknév. Ha már lovaglunk a szavakon.
Azért remélem nem nagyon zaklat fel, hogy kimaradsz az ilyen üzemszünetekből :U

[ Szerkesztve ]

(#124018) kezo0 válasza wintikek (#124017) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy látom, ti nem lesztek országos cimborák… ;)
(Bocs, magas labda volt.)

Egyébként a tegnapi problémákat én sem érzékeltem Bp.-en, a XIII. ker.-ben, szóval fura, hogy vajon milyen alapon érintett egyes előfizetőket, másokat meg nem.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124019) cocka válasza kezo0 (#124018) üzenetére


cocka
veterán

Miért nem vagyok meglepődve azon, hogy a voda megint hazugsággal traktálta az ügyfeleket? :DDD

(#124020) kezo0 válasza cocka (#124019) üzenetére


kezo0
addikt

Speciel ha engem kérdezel, ha „országos szinten” tapasztalható problémáról beszéltek, az szerintem sem jelenti feltétlenül azt, hogy az ország valamennyi előfizetőjénél tapasztalható volt, tehát ettől még nem hazudtak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124021) cocka válasza kezo0 (#124020) üzenetére


cocka
veterán

Akkor hogyan teszel különbséget aközött, hogy az ország valamennyi pontján, ahol elérhető a szolgáltatásuk vagy az ország bizonyos pontjain, ahol elérhető a szolgáltatásuk?

Akkor miért nem mondja azt, hogy több településen is fennáll a probléma? Na ez országosságot ugyan nem jelent, de szórványosságot az országban igen. :D

(#124022) kezo0 válasza cocka (#124021) üzenetére


kezo0
addikt

Ha azt mondta, országos szinten tapasztalható a probléma, az azt jelenti, hogy több településen is, szerte az egész országban, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy az ország valamennyi pontján, ahol elérhető a szolgáltatásuk. Ez csak egy egyszerű telefonos ügyintéző volt, nem nyelvészprofesszor, de szerintem elég jól megfogalmazta a probléma mibenlétét, és semmiképp sem "hazudott", ahogy te fogalmaztál. Már csak azért sem, mert a hazugság fogalma feltételezné a szándékos félrevezetés szándékát, ilyet meg nincs okunk feltételezni, bármennyire is fogalmatlan balf@szok néha az ügyintézők.
Ne keress már a kákán is csomót, enélkül is van náluk épp elég, valóban kifogásolható dolog. :(((

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124023) kabelmania27 válasza Luna73 (#124016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Fix ipcímmel kapcsolatban a 1270-es számon vagy ügyfélszolgálati irodában érdeklődj, illetve ha így rendeled meg hamarabb bekötik a szolgáltatást. Előfordulhat, hogy csak üzleti előfizetés mellé tudsz kérni fix ipcímet. Ettől független a gyakorlatban lakossági szolgáltatás esetén ritkán változik az ipcím, de azért időnként változik.

[ Szerkesztve ]

(#124024) fecke78


fecke78
senior tag

én úgy tudom nem adnak lakóságinak fix ip cimet .

(#124025) Toth_Jani válasza cocka (#124019) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mert biztos tudod hogy már a 4iG a tulajdonos, persze át lehet lépni a Digihez is sőt valószínűleg lesz, akinek kötelező lesz, és az hűséggel csak 7400 forint januártól.

(#124026) zzola válasza Adams84 (#124011) üzenetére


zzola
félisten

Ha nem így lenne, hatalmas balhé lenne belőle! 18-20%-os emelést jelentene...

(#124027) zoli62 válasza zzola (#124026) üzenetére


zoli62
addikt

Csak érdeklődöm, hogy mi volt a tegnapi "országos" budapesti kerületeket érintő probléma? Nálam a VTV interaktív funkcióival (visszajátszás, felvétel) nem volt gond.

(#124028) zzola válasza zoli62 (#124027) üzenetére


zzola
félisten

Nem volt országos hiba. Nincsen nyoma sehol...

(#124029) pjen válasza zzola (#124026) üzenetére


pjen
félisten

Itt, mért lenne balhé. :DD Tulajdonos váltás, aztán bármit megszavaznak

(#124030) zzola válasza pjen (#124029) üzenetére


zzola
félisten

Ez azért nem így működik, szerencsére. Tulajdonos váltás még meg sem történt....
Ez utóbbi érdekes kérdés lesz, hogy mobil hálózat nélkül mit ér az egész, illetve nyilván a support sem lesz örökké a név mellé.

[ Szerkesztve ]

(#124031) pjen válasza zzola (#124030) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok politizálni, ez nem az a fórum, de ez itt pont így működik.

(#124032) woodworm válasza zzola (#124028) üzenetére


woodworm
veterán

Most komolyan ezen kell rugózni???
Hónapok óta van nap, mint nap panasz, hogy sűrűn megy el az internet. Ha nem is országos, de biztosan központi a probléma, bármi is az oka (peering, qos, szerver). Ha ezt a telefonban el is ismerik, akkor legalább szintet lépett a panaszkezelés, mert eddig mindig helyi problémaként kezelték.
Annyira budapesti volt a hiba, hogy itt az Alföldön sem volt szinte egész nap normális elérésem. Egyébként a hülye upc szervezési elv szerint akár 200km is lehet azonos fejállomáson lévő területek között, innentől bármi történik, azonnal országos a probléma.

(#124033) zoli62 válasza zzola (#124028) üzenetére


zoli62
addikt

Mondjuk a jó két héttel ezelőtti országos hibának sincs nyoma sehol. Egyedü itt írnak róla. [link]

[ Szerkesztve ]

(#124034) Adams84 válasza zzola (#124026) üzenetére


Adams84
tag

Bízzunk benne!
Sajnos el tudom képzelni azt is, hogy tényleg az ÁSZF szerinti listaárak inflációs változásával növel(né) a számlák végösszegét a Vodafone, de az valóban nagyon brutál mértékű emelés lenne az ügyfelek egy jelentős részének :U

Én sajnos még nem tudom ellenőrizni a saját előfizetésem díjemelési értesítőjét, mivel novemberi vezetékes számla még nem készült :DD
Nekem is eléggé kedvezményes most a csomagdíj, kíváncsi leszek, hogy ugyanaz a “baki”(?) kerül-e rá az én számlámra is mint a tiédre.

(Megjegyzem, hogy a mobil számláknál elviekben a listaárhoz mérten emel a Vodafone jövő év elejétől, erről már megkaptam a számlán az értesítést. Az a különbség, hogy míg a mobil számlákon a listaár kerül feltüntetésre és abból vonják le a kedvezményeket, addig a vezetékes esetében kizárólag a “leszerződött” kedvezményes havidíj van rajta a számlán. Ha lehet hinni a mobil számlán szereplő áremelési értesítésnek, akkor az én havidíjam 5.490 Ft-ról 6.280 Ft-ra nő, ami több mint 14%-os emelést jelent…)

[ Szerkesztve ]

(#124035) zzola válasza woodworm (#124032) üzenetére


zzola
félisten

Az, hogy véleményed szerint országos hiba van/volt, illetve az, hogy a Vodafone rendszereiben mit dolgoznak fel (mint hiba és/vagy panasz/bejelentés), nem egy és ugyanaz.
Én nem mondom, hogy nem telefonáltak be többen panasszal, de a rendszerben nincsen erre utaló jel....
Amúgy én nem rugózom ezen.

:R

[ Szerkesztve ]

(#124036) zzola válasza zoli62 (#124033) üzenetére


zzola
félisten

Ha volt is, nem verték nagydobra... :N

(#124037) zzola válasza Adams84 (#124034) üzenetére


zzola
félisten

Elviekben maximum 9.39%-os emelés lesz és nyilván akin lehet, behajtják az áremelést!

(#124038) woodworm válasza zzola (#124035) üzenetére


woodworm
veterán

Belsős vagy, hogy látod a rendszert? Olvasod te ezt a topikot? Homokba dughatod a fejed és lehet tagadni, de az átvétel és a szoftvercsere óta folyamatos a szakadozás, ilyenkor legtöbbször már a dns lekérdezés sem megy.

(#124039) zzola válasza woodworm (#124038) üzenetére


zzola
félisten

Nem látom a szervereket. Igen, olvasom a topicot. Látom, hogy sok embernek problémája van a szoftvercsere óta. Sajnálom. Arris modemre panaszkodnak sokan. Én ezért nem kérem az 1000-res netet, mert az insatnt modemcserével jár.
kopp-kopp ez a fehér modem ez hasít és soha nem szakad.
Azt hozzá kell tennem, hogy itt kb. 1,5-2 éves a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#124040) Luna73 válasza kabelmania27 (#124023) üzenetére


Luna73
tag

Köszönöm. Sajna nekem a munka miatt állandó IP cím kellene. Azért 1 telefonhívást megér,hátha adnak lakosságnak is.

(#124041) ElektrikusDE válasza fecke78 (#124024) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Kvázi fix IP címet kap szerintem mindenki! :)

Nekem is csak egyszer változott a bekötés óta.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#124042) zzola válasza ElektrikusDE (#124041) üzenetére


zzola
félisten

Nem kapsz fix IP-t csak úgy....

(#124043) ElektrikusDE válasza zzola (#124042) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Romániában mást tapasztalok... :)

Magyarországon más a helyzet ebben is?

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#124044) zzola válasza ElektrikusDE (#124043) üzenetére


zzola
félisten

Más országoktól el kell vonatkoztatni, ez itt Magyarország.
Nekem szerencsére nem szakad a kapcsolat, így áramszünet után kapok másik IP-t,...

(#124045) pkaresz válasza zoli62 (#124027) üzenetére


pkaresz
senior tag

Hajnal kettő óra 13 perctől, kB. Délig nem volt net. Modem csak pr9bálkozott csatlakozni.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#124046) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Olyat lehet, hoogy egy már meglévő előfizető alá egy második címre is vezetékes netet és tévét előfizetni? Hiába teszem a kosárba, szürke és inaktív a megrendelés gomb.

Köszönöm!

(#124047) kabelmania27 válasza stevve (#124046) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1270-es számon vagy ügyfélszolgálati irodában rendeld meg a szolgáltatást.

(#124048) stevve válasza kabelmania27 (#124047) üzenetére


stevve
nagyúr

Okés, köszönöm szépen! :R

(#124049) falabu88


falabu88
aktív tag

Üdv!
Hugomék ez a modemet kapták a szolgáltatáshoz:
[kép]
Hogyan lehet átállítani a wifit, hogy külön legyen a két sáv? Sehol nem találtam az admin felületen ilyen opciót.

(#124050) zzola válasza falabu88 (#124049) üzenetére


zzola
félisten

Ez Arris modem.
Hogy érted, külön legyen a két sáv?
Külön van az most is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.