Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) djdaniel válasza sprotni (#8000) üzenetére


djdaniel
senior tag

nekem sima mediabox van, scart-al a tv-re kötve, nálam nem kapcsol be automatikusan a tv, a mediabox bekapcsolásával, nem olyan nagy tragédia, tv gomb a távirányítón, után pl; 1-es gomb, upc gomb és kész.

[ Szerkesztve ]

(#8002) sprotni válasza djdaniel (#8001) üzenetére


sprotni
csendes tag

Kösz a választ! Valóban nem tragédia, de ez egy olyan kényelmi funkció, amit a TV elvileg tud és a hdmi-s eszközöknek is illene.

(#8003) szelidorzo válasza sprotni (#8000) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

HDMI-vel a TV ezen funkcióját nem fogod tudni vezérelni
Egy DVD lejátszó viszont jó eséllyel elindításkor átváltja a TV bemenetét automatikusan HDMI-vel is.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#8004) blakey válasza sprotni (#8000) üzenetére


blakey
titán

Ha van benne HDMI-CEC akkor tudja.

A távot beállítod, hogy a tv-t is irányítsa és egy gombnyomással több a bekapcsolás.. :) Nem szeretem ha egy eszköz elkezdi irányítani a másikat.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8005) sprotni válasza szelidorzo (#8003) üzenetére


sprotni
csendes tag

Köszi, bár nem értem, hogy ilyenekre miért nem figyel az eszköz gyártója és/vagy a szolgáltató.

(#8006) sprotni válasza blakey (#8004) üzenetére


sprotni
csendes tag

Hát ezt még nem sikerült kideríteni, a mediabox leírása nem hivatkozik erre a szabványra. Egyébként köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8007) TeeJay


TeeJay
félisten

az a szomorú hogy még mindig mediabox kell...
már réges régen kitiltottam volna az EU helyében mert millió elektronikai hulladék keletkezik emiatt
az összes TV-nek kártya kompatibilisnek kellene lennie, előfizetsz digitális DVB-C szolgáltatásra kapsz egy kártyát, benyomod a TV-be rádugod a kábelt és nézed. nem kellene külön eszköz, ráadásul egyik másik még készenlétben is 20-40watt áramokat zabál, főleg a felvevősök...
szörnyű hogy erre nem gondolt senki anno
én pl nem szívesen látnék még 1 beltérit ha lenne egy dög nagy TV-m, mellé meg egy kütyü amin váltogatni kell a csatornákat.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8008) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!
Hűség nélkül vagyunk a UPC-nél, és kíváncsi vagyok, hogy milyen ajánlatuk van, hogy ne váltsunk szolgáltatót (T-Home a másik esélyes). Beléptem az ügyfélszámmal és csak felfelé enged választani csomagot. Akkor M-es csomagot nem is fogok tudni 2 éves hűségidővel kedvezményesen kérni, csak L és XL-t?

(#8009) Intruder2k5 válasza kecz (#8008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ha nincs hűséged, akkor arra váltasz amire akarsz! Az egy dolog, hogy a köcsög UPC weblap mit enged, és mit nem... Vsz hívd fel a 1221-et!

(#8010) kecz válasza Intruder2k5 (#8009) üzenetére


kecz
aktív tag

Már hétvégén is lehet, vagy inkább várjam meg a holnapot?

(#8011) Intruder2k5 válasza kecz (#8010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom, de szerintem hétvégén csak technikai ügyelet van!

(#8012) Gubek-Einste válasza kecz (#8010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább hétköznap próbálkozz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8013) KEViN007 válasza kabelmania27 (#7978) üzenetére


KEViN007
tag

Egyelőre most hagyom, mert úgy látszik csak a Lifenetwork akad ritkán. Még jelentkezem, ha rászántam magam, hogy cserélgessem. köszi a segítséget mindenkitől! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#8014) club1 válasza Intruder2k5 (#8009) üzenetére


club1
veterán

Persze hogy arra válthat amire akar. A lényeg viszont az, hogy ő kedvezményesen (értsd: az új előfizetőknek, vagy felfelé váltóknak járó árakkal) szeretné ezt megtenni. Márpedig se nem új előfizető, se nem felfelé váltó. Az az esélye maradt hogy belengeti a lemondást, hátha megkapja a kedvezményes árakat.

(#8015) Intruder2k5 válasza club1 (#8014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi van abban az esetben, ha mondjuk ilyen helyzetben az illető visszalép a legkisebb csomagba, mondjuk egy hónapig, hűség nélkül listaáron, majd egy hónap múlva lép - akkor már felfelé - abba a csomagba, amit eredetileg is akart?

[ Szerkesztve ]

(#8016) club1 válasza Intruder2k5 (#8015) üzenetére


club1
veterán

Működőképes megoldás ez is, hozzátéve hogy nem kell a méregdrága hűség nélküli árat választani, hűség alatt is lehet felfelé lépni bármikor (akár egy nap múlva is).

(#8017) Gubek-Einste válasza club1 (#8014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én tavaly léptem hűség nélküli telefon Silver-ből Bronz-ra és megkaptam a weboldali publikus árat egy szó nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8018) kecz


kecz
aktív tag

Az teljesen normális, hogy igaz nekünk digital bronze tv előfizetésünk van és van is 1 db mediaboxunk, de a többi tévén meg a normál kábeles adás fogható? A kábeles rendszer véletlen maradt volna meg nálunk? Vagy jár a digital mellé?

(#8019) kabelmania27 válasza kecz (#8018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digitál bronze mellé jár az analóg:)

(#8020) kecz válasza kabelmania27 (#8019) üzenetére


kecz
aktív tag

Akkor ha goldra váltunk, a mellé nem fog? :(

(#8021) kabelmania27 válasza kecz (#8020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De, az összes analóg adás elérhető digitál gold mellett.

(#8022) kecz válasza kabelmania27 (#8021) üzenetére


kecz
aktív tag

Értem. És a T-home-nál is jár az analóg kábel a digitális mellé? Mert teljesen megfelel, hogy csak egy tévén van digital, a többin megy a kábel. Egyébként lemértem a net sebességet, és nem 30-ra növelték a 10-es netünket, hanem 50-re. :)

(#8023) kabelmania27 válasza kecz (#8022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

T-nél is jár az analóg a dtv mellé.

(#8024) club1 válasza kabelmania27 (#8023) üzenetére


club1
veterán

De csak egy esetben, ha kábelen jön a jel. Többségében még adsl vagy már optika van, ott pedig csak az iptv játszik, ahol ugye nincs box nélküli analóg adás...

(#8025) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!
Elméleti szinten kérdezném a következőket:
Adott egy lakás, 2 szobával. Az egyik szobában van a modem, routerre rákötve. A másik szobában semmi nincs, csak a tv, tehát ott wifin keresztül van net. Mivel a router nem tudja a teljes sávszélt kihajtani, így szeretnék kábellal csatlakozni nethez. Mint előbb leírtam, a modem és a router a másik szobában van, elég messze, és nem lenne valami esztétikus egy 10 méteres kábel végig a lakáson :D
Az lenne a kérdésem, hogy van e valami mód, hogy kábellal csatlakozzak?

(#8026) Gubek-Einste válasza kozicsd (#8025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem szolgáltatói gond, menj át a hálózatos témákba és ott kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8027) TeeJay válasza kozicsd (#8025) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig a LAN-t csak 1x kell megcsinálni és attól nincs biztosabb meg stabilabb
lehet N-es wifi-vel próbálkozni, 80-100megabitig még oké is, ha azt kevesled vagy stabilabb csatlakozásra vágysz marad a gigabites LAN, annak nincs párja. 10méter kábel 500-700forint körül van, két dugó a végére alig pár forint elvezetni szépen, falat átfúrni két végére a csatlakozós krimpelni és kész is. én is évekig szórakoztam wifi-vel most meg N-es wifi mellett is LAN-t használok mert torrentezésre az a beton stabil.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8028) Draken


Draken
őstag

Üdvözletem!

Még mindig működik az a nem hivatalos dolog, hogy Digi területeken a UPC egyedi ajánlattal állhat elő annak érdekében, hogy magához csábítsa az ügyfelet? Régebben hallottam ilyenekről.. Diginél vagyok, valami szörnyű a tv-szolgáltatás. Ha lenne valami jó, egyedi ajánlat akár át is állíthatnak a másik oldalra :U

(#8029) Intruder2k5 válasza Draken (#8028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem azt mondják, állj át ha akarsz, ha meg nem, akkor nézd a szörnyű TV-t! Nem tartom valószínűnek, hogy egyedi ajánlatot kapnál!

[ Szerkesztve ]

(#8030) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Közeljövőben köttetem be a Trio M csomagot. 4 tv-re kéne összesen kötni a cuccot. Ebből 2 hd mediaboxos. Ugye ha most fizetek elő, akkor az egyik ingyen van 3 hónapig, utána 1.000 Ft, a második már az első hónaptól kezdve 1.550, ez tiszta sor.

A másik kettő tv-re kell valamit fizetnem hogy ott is legyen digitális (nem hd) adás?

Illetve a HD csomag úgy néz ki hogy 1000Ft /hó, plusz 1000 Ft az egyik mediabox, és 1550 Ft a második?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8031) Intruder2k5 válasza Slyer (#8030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nyilván kell, de abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán kaphatsz 4 boxot! Szerintem csak hármat adnak, de ennek majd kérdezz utána, vagy megmondja egy tőlem jobban hozzáértő! Analóg adást kapsz ingyen és bérmentve, azt rákötheted a többi TV-re...

(#8032) Slyer


Slyer
senior tag

ja és még egy kérdés:

Ha esetleg nem csomagot kérnék, hanem csak tv-t és internetet 1-1 év hűséggel, akkor a hűség idő alatt válthatnék csomagot ha soknak bizonyul a 120 vagy 50 megás net?

"Hűség alatt csak felfelé válthatsz!"

ez szomorú :( köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8033) Intruder2k5 válasza Slyer (#8032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hűség alatt csak felfelé válthatsz!

(#8034) Gubek-Einste válasza Slyer (#8030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy előfizetéshez csak max 3 box/kártya kérhető, ha 4 tévére kell akkor vagy 2 előfizetés vagy az egyiken csak analóg lesz.
Az előfizetés úgy lesz, hogy: Alap csomag (Bronz vagy Gold) + HD (az első HD box árát tartalmazza) + második HD box + harmadik box (lehet sima vagy HD is)
Csomagban max 50-es net kérhető. Úgy meg lehet próbálni, hogy először Trio M vagy L, ha kevés akkor L-re vagy XL-re váltás így felfelé lépésnek minősül.
A régi akcióban Duo csomag (net + tévé) is de a mostaniban sajnos már nincs ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8035) club1 válasza Draken (#8028) üzenetére


club1
veterán

Miután nálunk a faluban - a senki által nem használt Invitel iptv és a jelentős többség által használt UPC kábeltv mellé - megjelent a Digi optikai hálózattal és 4200 Ft-os full csomaggal, a lejárt hűségű és 6-10e Ft-ot fizető UPC-sek 80%-a váltott Digire. 2-3 hónapra rá már ott volt a UPC extra ajánlata a postaládákban, meg jöttek a telefonhívások is, hiszen a közeli ügyfélszolgálati irodába mindenki csak a boxát/modemjét jött leadni...
Ha viszont te keresed meg őket egy jó ajánlat reményében, akkor rögtön tudják hogy váltani szeretnél, tehát a helyzeti pozícióból eredően maximum a weblapon lévő (új előfizetőknek vagy felfelé váltóknak szóló rabláncos) árakat fogják adni.

(#8036) Intruder2k5 válasza club1 (#8035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"akkor rögtön tudják hogy váltani szeretnél"

Ki, hogy értékeli a helyzetet...?! Éppenséggel lehet rá azt is mondani, hogy azért jött ide, mert szíve szerint maradna, és lehet a másik ajánlat nem is olyan jó, csak próbál itt alkudni egy kicsit! Mert ugye ha nekem van egy tuti jó másik ajánlatom, akkor nem megyek a UPC-hez "könyörögni" extra ajánlatért, hanem beadom a szerződés felmondást, "oszt jó napot! Majd ha akarnak, akkor ők megkeresnek... Na az már jó tárgyalási pozíció!

Nekem anno az Invitel így ajánlott olyan árat, ami sehol sem volt nyilvánosan feltüntetve, de az akkori RubiCom árakkal így sem volt versenyképes, tehát végül eljöttem tőlük!

[ Szerkesztve ]

(#8037) TeeJay válasza club1 (#8035) üzenetére


TeeJay
félisten

meg szabad tudni melyik az a falu ahova DIGI optikával tör be és van UPC is?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8038) Slyer válasza Gubek-Einste (#8034) üzenetére


Slyer
senior tag

értem, köszönöm!

a mi házunk fullosan be van kábelezve, még régebben kábelezte upc, de végül nem az lett bekötve, és csak így vannak a kábelek. mostanság jönnek majd upc-sek kábelezni. ilyenkor újra kell kábelezni az egész házat, vagy jó lesz a régi analóg kábelezéshez használt kábel?

plusz van egy elosztó jelenleg. az működni fog továbbra is?

az internet és a tv ugyanazon a kábelen fog jönni?

(#8039) kabelmania27 válasza Slyer (#8038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó lesz a régi koax (ajánlott a háromszoros árnyékolású, általában meg szokták hagyni a régit ha használható), ugyan azon a kábelen jön a net és a tv. Milyen a jelenlegi elosztó? Családiból vagy társasból írsz?

[ Szerkesztve ]

(#8040) club1 válasza TeeJay (#8037) üzenetére


club1
veterán

Több is van. A Gödöllő és Budapest közötti falvakról van szó (Mogyoród, Kerepestarcsa és Kistarcsa). Ezekben az ős szolgáltató a versenyképtelen Invitel, majd megjelent a Fibernet, amit a UPC vett meg, és kb. 2 éve a Digi épített ki bennük FTTH hálózatot.
Vagy ott van Csömör, ami volt Rubicom-os, tavaly óta UPC-s és párhuzamosan Digi-s is.

(#8041) kabelmania27 válasza Draken (#8028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg vagy digitális adásokkal van gond?

(#8042) Slyer válasza kabelmania27 (#8039) üzenetére


Slyer
senior tag

őőő nem tudom milyen a jelenlegi elosztó, de több kettő is van, nem tudom hogy ugyan olyan e.

családi ház. úgy néz ki a dolog, hogy 4 szobába megy a jel. az utcáról bemegy a padlásra, ahol van egy elosztó, és megy az 1-es szobába. az elosztóból, bemegy egy másik elosztóba, ahonnan megy a jel a 2-es, és 3-as szobába. a 2-es szobában van még egy elosztó, ahonnan megy a 4-es szobába.

A jel a 4-es szobában lesz a leggyengébb ugye? ha 3-as árnyékolású elosztó van, akkor sokat romlik a jel? mondjuk a 4-es szobában már csak analóg lesz. 2 elosztón keresztül még jó lesz a jel? mert az 1-es, 2-es, és 3-as szobában hd box lesz. jó minőséget remélhetek?

(#8043) blakey válasza Slyer (#8042) üzenetére


blakey
titán

Meglehet azt úgy oldani, hogy mindenhol kb azonos legyen a jelerősség, erra vannak az ún. TAP-ek amik az egyik írányba nagyobb csillapítást küldenek, mint a másikba, így a kevésbé csillapítottat tovább lehet osztani. Érdemes szakemberrel végig csináltatni, hogy jó legyen mindenhol a jel, persze ha értesz hozzá és tudod, hogy hova mekkora TAP kell ill. hova menjen a splitter és milyen akkor te is megcsinálhatod.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8044) kabelmania27 válasza Slyer (#8042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lefényképezed az osztókat meg lehet mondani megfelel e vagy sem. Általában egy modem és három tévére szoktak elegendő jelet küldeni, két box két analóg tévé és modem lehet határeset lesz, legrosszabb esetben beraksz egy erősítőt és máris jó. Bekötéskor derül ki pontosan mennyi a bejövő jelerősség, ami sok dologtól függ pl erősítő hogy van szintezve hány oszlopra van tőled.
blakey: Attól függ mennyi a bejövő jelerősség. pl lehet hogy első osztó leágazó tap analóg tévé, szerelő nekem mondta tapba nem ajánlatos boxot, modemet kötni, analóg tévét lehet. Analóg adás 5dB-vel erősebb mint a modem ds/dtv mux. Lehet olyan erős lesz nálad a jel, hogy egymásután három kettes splitter után sem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#8045) blakey válasza kabelmania27 (#8044) üzenetére


blakey
titán

Semmi baja nem lesz se a modemnek se a boxnak ha a TAP-ba csatlakoztatják. Nálam évekig úgy ment az egyik box.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8046) kabelmania27 válasza blakey (#8045) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mert nálad olyan erős hogy kell a modemhez csillapító. Ismerősnél is megy csak 55-ös adási szintnél szakad a net nyáron. Másik ismerősnél -6os tapba akadt a box, pedig nála erős a jel, modem elment tapba.

[ Szerkesztve ]

(#8047) Slyer


Slyer
senior tag

Na most vannak itt. Kiderult kozben hogy csak ket eloszto van. Kicserelik mind a kettot, azt mondjak jo lesz. 2hd box lesz, 1 sima box, es 1 analog.

(#8048) blakey válasza kabelmania27 (#8046) üzenetére


blakey
titán

A TAP-es megoldás a másik lakásban volt, ott nem tudom milyen volt a jelerősség, de a közelebbi box TAP-et kapott. Most csak egy helyen van TAP, de ott pont analóg tv van, digitálist kipróbáltuk és hibátlanul ment a HD, szóval most sem lenne gond. Amúgy nem olyan erős a jel 3TV-re és egy HGW-re, sőt, mérések alapján nagyon jó, ha figyelembe vesszük, hogy csak 1X árnyolású kábelen jön akkor meg kiváló. Most a Ds 4,8-5,8 dBmV között mozog, SNR 38,9-40 dB, US meg 46,7-47,9 dBmV között.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8049) kabelmania27 válasza Slyer (#8047) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Írd majd meg ilyen elosztókat tettek be.
blakey: Igen, egyszeressel tökéletes.:)
Ismerősnél is egymásba voltak kötve a leágazók, átalakítás után a bejövőre került egy kettes splitter egyik ág hármasba, másik ág megy egy kettesbe, kettes egyik kimenet hifi másik analóg tévé, hármasba megy a modem, box, és egy analóg tévé. Box jelszint 80% körül van minőség 100%mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#8050) TeeJay válasza club1 (#8040) üzenetére


TeeJay
félisten

oké így már értem, ezek Pest melletti települések, itt biza van lakos bőven és nem is a szegényebb fajták mint mondjuk egy Szabolcsi vagy Borsodi kisfalvakban. itt érthető ha DIGI is megy optikával meg UPC is be akar törni. igaz azok felvásárolt hálózatok, amíg fel nem fejlesztik addig nem biztos hogy ugyanazt tudja mint egy BP. IX. ker vagy egy komplett Eger és környéke hálózat amit UPC épített ki és üzemeltet azóta is.

majd kiderül mi lesz a nagy versenyből ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.