Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) anglergab válasza cof (#92999) üzenetére


anglergab
addikt

Ha torlódik a szegmens, akkor nem mindegy.
Előbb lassul be akkor a net/letöltés (lehet, nem is észrevehető), és utána áll meg a TV, ha egyáltalán megáll. Amúgy meg a nettel együtt megáll a TV (rögtön észrevehető hogy probléma van).
Ha lehet, ne versenyezzen egymással az OTT TV és a net az erőforrásokért.

[ Szerkesztve ]

(#93002) Intruder2k5 válasza anglergab (#93000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van.

"Ha lehet, ne versenyezzen egymással az OTT TV és a net az erőforrásokért."
Ezért is vagyok inkább DVB-C párti. :)

[ Szerkesztve ]

(#93003) cof válasza anglergab (#93001) üzenetére


cof
veterán

Ha 15 Mbit megfekteti a rendszert akkor ott már más baj is van...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93004) anglergab válasza Intruder2k5 (#93002) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, ED3.0 esetén nem kérdés hogy a DVB-C jobb.
Mert ott fixen le van osztva az erőforrás, el van választva a net és TV sávszélesség, annak minden előnyével és hátrányával együtt.
De majd ED3.1-ben már a net fejlesztést akadályozza az analóg és a digitális TV. Akkor megéri amit lehet (minden sávszélességet) a netre feltenni, és on demand alapon abból OTT-re fordítani. Ebben az esetben olyan sok lesz a net kapacitás, hogy az OTT TV simán elfér rajta. Mint amikor a VoIP 64 kbps-e elvitte a net felét, most meg már szinte semmi. Szerencsére a VoIP, OTT kapacitás igénye nem nől a nettel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#93005) anglergab válasza cof (#93003) üzenetére


anglergab
addikt

Mivel az OTT unicast, ezért azt a 15 Mbps-et beszorozhatod egy 50-100-zal. Ami legkevesebb 750 Mbps/szegmens. Az érdekes, ha van összesen 500-1000 Mbps/szegmens. Marad a netnek összesen 0-250 Mbps, akár 100 embernek, úgy hogy van akinek 500 Mbps-es csomagja van. Közben egy emberre legjobb esetben jut 2 Mbps átlagosan.

[ Szerkesztve ]

(#93006) szabogabor10 válasza anglergab (#93000) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.
Volt bizony. Nem is kevés.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93007) cof válasza anglergab (#93005) üzenetére


cof
veterán

Én most egy előfizetőről beszélek. Egy felhasználó, az elég elképzelhetetlen, hogy mindenkinek a környéken saját routere van.

De elég hozzá egy teszt igen, ha megvan az 500 Mbit/s sebességteszten, akkor nem lesz probléma az OTT-vel sem. És arra sincs semmi bizonyíték, hogy nem szeparálná így is külön a CB IP cím alapján, simán tudná.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93008) Intruder2k5 válasza anglergab (#93004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csak ED3 esetén, én már 3+ éve optikán (DIGI) vagyok, előtte UPC-s voltam, de itt sem szeretnék semmilyen IP alapú TV-t. Na persze ez az én dolgom, nem szeretném ezzel rossz felé vinni a topikot.

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy meddig lesz megtartva UPC-nél Vodánál a DVB-C, és mikor jön el az idő, hogy csak IP alapon fognak TV-t szolgáltatni.

(#93009) anglergab válasza Intruder2k5 (#93008) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg akkor, ha sok/minden helyen ED3.1 lesz és lesz kint elég OTT-képes, azaz VTV mediabox.
Ez nagyon hasonló a teljes VoLTE átálláshoz. Ahhoz pedig kell mindenhol 4G (ami itt ED3.1) és VoLTE-képes mobil (ami itt OTT-képes mediabox).
Innentől a 2G/3G-re (azaz az ED3.0+DVB-C) nincs szükség, csak akadályoz.

[ Szerkesztve ]

(#93010) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#93008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első kőrben az analóg szolgáltatást kellene megszüntetni vagy legalább csökkenteni, hogy legyen hely több letöltési csatornának.
Jelenleg 28csatorna van a kábelen, illetve vannak olyan települések ahol még van analóg silver csomag.
anglergab: Tied lett a 93000-es hsz. Több letöltési csatornára volna szükség, nagyvárosi területeken már előfordul 24 ds csatorna.
Intruder2k5: Megelőztél, pont most írtam volna, hogy egybetűs társaságnak azért volt egyszerűbb mert első kőrben kivették az analóg csatornákat aztán a dvb-c muxokat is csökkentették.

[ Szerkesztve ]

(#93011) anglergab válasza cof (#93007) üzenetére


anglergab
addikt

Ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudjuk :)
Ha van elég szabad sebesség kapacitás, az pedig szükséges, de nem elégséges a jó OTT TV-hez. Kell még megfelelő késleltetés, jitter, prioritás ha valahol szűk keresztmetszet van a láncban stb.

(#93012) Intruder2k5 válasza anglergab (#93009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de a dolognak van egy olyan oldala is, hogy mik az előfizetői igények, már pedig ha valaki jelenleg a saját eszközeivel (értsd, DVB-C képes TV) igénybe véve neki megfelelő szolgáltatást kap, az nem feltétlenül ragaszkodik egy újabb eszközhöz, egy újabb távirányítóhoz, esetleges újabb korlátozásokhoz (nem lehet simán koax osztással újabb TV-t bekötni), stb. Én a magam részéről örülök, hogy nem kell ilyenekkel bajlódni, és nincs az a plusz OTT szolgáltatás, amiért cserébe azt mondanám, hogy ez kell nekem, jöjjön a box.

Hányan "morognak" pont emiatt a Telekom topikban is, hogy akkor mi a fenének a drága TV, ha elé kell kötni az IPTV boxot, és voltaképp egy LED kijelzőként funkcionál.

[ Szerkesztve ]

(#93013) anglergab válasza Intruder2k5 (#93012) üzenetére


anglergab
addikt

Míg a VoLTE a telefonok része lett, és szabványos, addig az OTT-re ezek nem igazak a TV-kre.
VoLTE-hoz pedig sok esetben cserélni kell a készüléket, addig OTT-hoz nem kell TV-t cserélni, elég egy doboz elé.
A TV alapvetően megjelenítő, nem minden-egyben okoseszköz, mint a mobilok. Szerintem valahol logikus az "okosságát" elválasztani egy dobozba, ezzel kitolható a TV élettartama is. Illetve a dobozt a szolgáltató frissíti, cseréli, cserében nincs felette a felhasználónak teljes kontrollja.

(#93014) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nem vagyok benne biztos egyébként, hogy nem-e lenne jobb egy multicast IPTV+OTT hibrid platformot csinálni. A boxokon multicast lenne ABR stream-ekkel, mindenhol máshol OTT.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93015) Intruder2k5 válasza anglergab (#93013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal a VoLTE-t egyelőre egyik szolgáltató sem kényszeríti, még a TV boxot igen. Illetve a VoLTE csak egy opcionális szolgáltatás, nem pedig egy kötelezően használandó eszköz, egy hardver.

[ Szerkesztve ]

(#93017) ztsoft


ztsoft
őstag

Személy szerint én is maradnék a DVB-C mellett. Nem kell a plusz készülék, jól elvagyok a mediacard-dal. Nem érdekel a médiatár, és egyéb szolgáltatások, úgysem közelítik meg azt a minőséget, amit én nézek más forrásból.

Ha váltanak IPTV-re vagy OTT-ra, már mondom is le a TV előfizetést (ha addig még meg lesz).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#93018) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Koax kábelhez ilyen "fejet" honnan tudnék beszerezni? :F

(#93019) Intruder2k5 válasza -Ben- (#93018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A kérdés inkább az, hogy ha szereztél, hogy fogod rárakni? :)
Mert venni még csak-csak lehet sok helyen, ahol forgalmaznak, antennákat is kellékeket. Egyébként van szerelhető változat is, amit csak rá kell csavarni a kábelre. Persze nem olyan jó mint a zsugoros vagy préselt változatok, de házilag ha nincs célszerszámod, akkor azt tudod feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#93020) -Ben- válasza Intruder2k5 (#93019) üzenetére


-Ben-
veterán

Nehéz rátenni? :F A műhelybe szerettem volna levinni a kábelt, gondoltam nem lesz nehéz.. Ezek szerint tévedtem. :D

(#93021) kabelmania27 válasza -Ben- (#93018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Pl. itt, viszont a szereléséhez kell egy kompressziós fogó.
Inkább vegyél csavaros F csatlakozót, és hozzá egy ilyet.

(#93022) anglergab válasza #72445440 (#93016) üzenetére


anglergab
addikt

A klasszikus IPTV is működhet bridge módban, mint a telefon vagy a Wi-Free szolgáltatások is működnek úgy is.
A VLAN vagy Service Flow végződtetve van a kábelmodemben, ezért azokat nem kell tudnia a felhasználói switchnek/routernek. Viszont az IGMP snooping-ot támogatnia kell (a modem belső switch-e/routere természetesen támogatja).

"de a prioritás előny elveszhet."

Reméljük, hogy a VTV cél IP-re van beállítva, nem pedig mediabox MAC címre. Így saját eszköz mögött is priorizálva lenne.
Viszont ekkor a telefonon futó VTV app forgalma is belekerülne a TV Service Flow-ba.
Lehet ezért van 30 Mbps akkor is, ha valakinek nincs 3 db mediabox-a?

[ Szerkesztve ]

(#93023) balage06


balage06
tag

Kipróbáltam, szépen megy a mediabox a router mögül is, bár a menü navigáció egy fokkal lassabbnak tűnik így. TV nézés közben sincs hálózati forgalom az eszköz felől. Bár mondjuk az kevésbé tetszik, hogy a szolgáltató saját sebességmérőjével és Speedtesten több szerverrel tesztelve is konstansan 210-220 Mbps-t mér ki az 500-as netre a TV-től függetlenül, azért UPC-s időkben simán megvolt az 500 körüli érték. :((

(#93024) -Ben- válasza kabelmania27 (#93021) üzenetére


-Ben-
veterán

Szia,

A bejövő kábelt is meg tudom oldani efféle módszerekkel? Arra ilyet kellene szerelnem:

(#93025) cof válasza balage06 (#93023) üzenetére


cof
veterán

TV nézés közben sincs hálózati forgalom az eszköz felől.

Nem koax-ról megy akkor? A környéken eléggé terhelt a hálózat ha csak 200 Mbit-et mérsz. Előbb utóbb problémák lehetnek majd.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93026) anglergab válasza balage06 (#93023) üzenetére


anglergab
addikt

"TV nézés közben sincs hálózati forgalom az eszköz felől."

Ezt hogy érted?

"Speedtesten több szerverrel tesztelve is konstansan 210-220 Mbps-t mér ki az 500-as netre a TV-től függetlenül"

Akkor be lehet sorolva a saját router mögötti TV forgalom is a TV Service Flow-ba, azaz a netedet nem lassítja. De persze a szegmens kapacitását csökkenti, és mivel nagyobb lehet a prioritása a neténél, ezért végül is a TV hozzájárulhat a kisebb elérhető max. net sebességhez, főleg ha a szegmensben sok VTV box megy OTT-n.

[ Szerkesztve ]

(#93027) kabelmania27 válasza -Ben- (#93024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem sajnálod a pénzt rendelsz egy kompressziós vagy krimpelő fogót, fogóhoz tartozó csatlakozókat.
Pár csatlakozónál olcsóbb a csavaros verzió, az a lényeg, hogy jól szoruljon meg az árnyékolás.

[ Szerkesztve ]

(#93028) -Ben- válasza kabelmania27 (#93027) üzenetére


-Ben-
veterán

Rendben, azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás. Abban tudnál még segíteni, hogy milyen krimpelő fogót vegyek? A lehető legolcsóbb, de ehhez megfelelő fogóra lenne szükségem. Ahogy látom, sokféle van... :F

(#93029) kabelmania27 válasza -Ben- (#93028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyen F csatlakozóhoz, ez a szerszám kell, ez az olcsóbb tipus, a drágább tipus a kompressziós csatlakozó.

(#93030) szabogabor10 válasza cof (#93025) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez csak akkor lehet. ha koaxról megy az adás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93031) tomp


tomp
félisten

Beüzemeltem az új TV-t. Voda box rákötve, automatikusan 4K-ra váltott de TV adásnál nincs HDR jel.
Azaz akinél a TV átkapcsol HDR-re ott vagy a TV saját életet él vagy csináljon a boxon egy alaphelyzetbe állítást. De ha még nem váltott át a box DVB-C-re az inkább ne tegye mert ezzel fixen át fog kapcsolni!

(#93032) cof válasza szabogabor10 (#93030) üzenetére


cof
veterán

Csak azért érdekes mert úgy tűnt, hogy leálltak a DVB-C-vel egyelőre. Itt a napokban volt kártyáról VTV-re átállás. Akkor ezek szerint mégsem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93033) balage06 válasza anglergab (#93026) üzenetére


balage06
tag

Ezek szerint koaxról megy a TV adás, úgy nézem internetkapcsolat csak a műsorújság lekéréséhez kell. Nem igazán értettem, mert az ügyfélszolgálat azt mondta, nincs szükség változtatásra a kábelezésen, a szerelő viszont mégis átvezetett a lakáson egy utp kábelt, ezért már kezdtem örülni, hogy IP alapon megy majd.

[ Szerkesztve ]

(#93034) anglergab válasza szabogabor10 (#93030) üzenetére


anglergab
addikt

Azt meg tudjátok nézni esetleg, hogy saját router mögött OTT-n használva a Voda mediaboxot, csökkenti-e a net sebességét?

(#93035) szabogabor10 válasza cof (#93032) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tök jó lenne, ha kommunkálnának végre, de azt ahogy eddig, most se tartják feladatuknak. Idióták. :W

anglergab: nálam Telekom neten van, az meg nem mérvadó, mert tutira a elvesz a netsebességből.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93036) anglergab válasza balage06 (#93033) üzenetére


anglergab
addikt

Már a Horizon box-hoz is kellett UTP kábel (csak ott nem volt kötelező).
A Horizon és Voda box-on is a Műsorvisszanéző OTT/IP stream (de más szerverekkel).

(#93037) -Ben- válasza kabelmania27 (#93029) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszönöm! :R

(#93038) vargalex válasza balage06 (#93023) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen saját routered van? Esetleg próbáld meg a szelessav.net oldalon is.

Alex

(#93039) peter303 válasza balage06 (#93033) üzenetére


peter303
tag

"csak a műsorújság lekéréséhez kell"

Az elo adason kivul minden OTT. A musor visszajatszas, megallitas vagy ujrakezdes utan, illetve a felvetel is.

[ Szerkesztve ]

(#93040) kabelmania27 válasza -Ben- (#93037) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Ha megnézed milyen osztóval van elosztva a koax van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító és milyenek a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartani.

(#93041) tomp válasza peter303 (#93039) üzenetére


tomp
félisten

Illetve a Nagra kulcsot is online tölti le a voda szerint.

(#93042) -Ben- válasza kabelmania27 (#93029) üzenetére


-Ben-
veterán

Hopp.. Egy valami nem világos még. Ezek milyen kábelek? RG58, 59, 6? :F

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#93043) kabelmania27 válasza -Ben- (#93042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg RG6-os.

(#93044) balage06 válasza anglergab (#93036) üzenetére


balage06
tag

Másodszorra felfogtam. :) Elkezdtem visszajátszani egy korábbi műsorszámot, a routeren ilyen 22.5 Mbps-es spike-okat láttam, a sávszélből is láthatóan elvisz átlag 10-15 Mbps-t, az még beleférne, inkább ezek a sebességmérések aggasztanak.

[ Szerkesztve ]

(#93045) balage06 válasza vargalex (#93038) üzenetére


balage06
tag

ASUS RT-AC66U B1, nem hiszem, hogy ott lesz a gond, Ethernet kapcsolattal mértem.

(#93046) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Azt a rézfán fütyülő fűzangyalát, mit dobott a Voda belépés után. :)
(Eddig a 5300-ért a komfort csomag volt igy alkudni sem kell, és 1 évig ennyi.)

[ Szerkesztve ]

(#93047) cof válasza Toth_Jani (#93046) üzenetére


cof
veterán

Ejha, nekem is engedett egy ezrest. Múltkor 8790 Ft -ot akart ezért, most 7790 Ft. Persze még most is sok érte.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93048) anglergab válasza balage06 (#93044) üzenetére


anglergab
addikt

Az OTT stream csökkenti routeren keresztül a neted sebességét (pl. Speedtest)?

(#93049) vargalex válasza tomp (#93041) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor mégis van remény, hogy megszerezhető (megfelelő authentikáció után) valahogy a Nagra kulcs...

Alex

(#93050) vasg


vasg
csendes tag

Nekem mától megjelent az 1000-es csomag mint választható opció.
1000 le és 40 fel, Bp 13.ker.
8290 tv premiummal, voda box
Másnál is?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.