Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) villifog válasza Menotti (#114000) üzenetére


villifog
tag

Most teljes egészében rávilágítottál a problémák valódi okára. Ezt írhattam volna vastagon kiemelve is.

(#114003) Ledi válasza #72445440 (#113987) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ez szerintem is két emberes munka. De nyáron nálunk is csak egy srác jött bekötni.

Csodálkoztam is, hogy az oszlopra is egyedül megy fel a legkabelt nekem kellett segíteni elkapni az emeleten.

Régen UPC időkben egy sima medibox cserehez is két ember jött.

(#114004) Gubu0101 válasza Ledi (#114003) üzenetére


Gubu0101
veterán

Most hozzank(falu)is utobb 2 ember jott,az egyik lent szerelgetett a masik fent a padlasterben.Viszont mikor alberletben voltam az egyik varosban,oda egy szerelo jott,gondolom azert, mert panellakas,ott meg nagy szerelgetes nincs.Ez mondjuk mar logisztika kerdese,tudhatnak,hogy ha poznarol kell bekotest csinalni,oda edes keves egy szerelo :(

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#114005) kabelmania27 válasza Soulfly842 (#113977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor szükséges újrakerestetni a csatornákat amennyiben a korábbi csomagba nem tartozó adókat kitörölted.

(#114006) da.


da.
tag

sziasztok,

na, hozzám is elért a "Vodafone TV csak biztonságos eszközön használható. MG0007" üzenet.
nem tudom maradt-e még valami, amit nem b@ßott el a voda, mióta átvette a upc-t.
tényleg az a megoldás, hogy nézzem telefonról és screen mirror?
mi van ha buta a TV-m és épp ezért szeretnék TV boxot használni?

született már esetleg valami megoldás android boxra?
HorizonGO-t működésre lehet még bírni?

köszönöm,
d.

(#114007) cocka válasza da. (#114006) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. és a vodaboxban még nem gondolkodtál vagy már van egy és nem akarsz felárat fizetni?

Nincs megoldás Android boxra.

Horizon Go: nem. Belekerül a frissíts loopba és bukó van. Ha "frissítesz", kidob a Play store-ba, ha elutasítod, akkor automatikusan kilép. Ha frissítesz és vissza nyilat nyomsz a Play Store-ból, akkor meg fekete kép marad, amiből nem lehet kilépni csak a home gombbal. :DD

(#114008) pjen válasza da. (#114006) üzenetére


pjen
félisten

Win es rendszeren Tudod nézni+HDMI ésTv.

(#114009) cocka


cocka
veterán

Na, aki azt állítja, hogy a vodabox deaktiválódik rövid időn belül, annak csak mondanám, hogy 2 hónapja és 11 napja kapcsoltam be utoljára és nem felejtett el és nem deaktiválódott.

Szoftvere tényleg downgrade-elődött.

6.1.8800.09da(el) / 6.1.8800.09880002 esetén a tartalom beállításoknál elérhetőek voltak a Csatornasorrend és a csatornák láthatósága menük

Ha rányomsz a frissítésre visszakapod ezt:

6.1.8300.09ad(el) / 6.1.8300.09880002 Innen viszont már eltűnik a fent említett két menü és helyette visszakerül a "fizetős csatornák láthatósága", ha jól emlékszem ez a neve. De persze nem működik. :)

Szóval akinek 8800-asa van és már beállított vmilyen csatornasorrendet vagy elrejtett párat, az ne frissítsen, különben bukja ezt a funkciót.

(#114010) kezo0 válasza cocka (#114009) üzenetére


kezo0
addikt

Biztos, hogy a frissítés csak akkor fut le, ha a felhasználó azt kifejezetten elindítja?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114011) cocka válasza kezo0 (#114010) üzenetére


cocka
veterán

Hát nálam csak ekkor futott le. Hmm.. mintha felkínálta volna automatikusan is, de nyomtam egy visszavont és akkor nem csesztetett tovább.

(#114012) cocka


cocka
veterán

Az is poén, hogy TV Comfortban is simán elérhető a Pesti TV, de a vodatv-s platformokon nálam se boxon, se weben nem jön be. A boxon egyszerűen nem szerepel a listában, weben meg kiírja, hogy nem érhető el. LOL

(#114013) peugeotmate válasza cocka (#114012) üzenetére


peugeotmate
őstag

mental health feature by voda

meg

(#114014) kezo0 válasza cocka (#114012) üzenetére


kezo0
addikt

Boxon:

iPaden (most lusta vagyok a PC elé leülni):

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114015) cocka válasza kezo0 (#114014) üzenetére


cocka
veterán

Jó ez így annyira nem érdekes, mivel te mindenre is elő vagy fizetve. Persze, hogy bejön. :)

Igazából alapcsatorna, még a TV HD Basicnek is része. Ezért nem értem.

(#114016) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a tv.vodafone.hu webes felület az tényleg csak saját hálózaton lévő előfizetőknek érhető el? Tehát Telekom optikáról váltva már nem tudnék majd laptopon tv csatornákat nézni, mint ahogy teszem ezt most jelenleg telekomtvgo.hu-n keresztül?

(#114018) Toth_Jani válasza cocka (#114015) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mond le a Vodafont, hiszen azt földi sugárzásban ingyen tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#114019) scorpy02 válasza Csubakkka (#114017) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Ez tutibiztos? :) Azért kérdezem, mert itt visszább írták, hogy telekom optikai hálózatról nem tud aktiválni, nem tud belépni az oldalra. [link]

Én pedig lehet váltanék, de fontos lenne laptopról is elérni a tv csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#114020) cigam válasza scorpy02 (#114019) üzenetére


cigam
félisten

Kérdezd meg a a Vodát! Ők mit mondanak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#114021) Euroman


Euroman
csendes tag

Na végre talán lesz valami sebesség ügyben:

https://www.napi.hu/tech/lassu-internet-szolgaltato-felhasznalo-ellenorzes-szamlakedvezmeny-nmhh-nemetorszag.741073.html

Szorul a hurok a lassú internet miatt a szolgáltatókon, precedenssé válhat a számlakedvezmény
Európa-szerte precedenst teremthet a németországi távközlési törvény módosítása: az új szabályozás szerint a felhasználók azt tapasztalják, hogy az internetszolgáltató által ígért sebességnél lassabbat kapnak, akkor jogosultak lesznek számlakedvezményre. Az EU egyik célkitűzése, hogy javítson a gyorsinternethez való hozzáférésen. Magyországon pedig a hírközlési hatóság vizsgálja a szolgáltatók fixáras szolgáltatásait.

(#114022) gduck válasza cocka (#114009) üzenetére


gduck
addikt

"2 hónapja és 11 napja kapcsoltam be utoljára"

Eddig volt áram alatt és csak most kapcsoltad be vagy nem volt áram alatt? Ez azért érdekes, mert a 6.1.8800 32 napja jött ki "véletlenül", a "javítás" 6.1.8300 meg 29 napja. Érdekes, hogy az egyiket megkapta, a másikat meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#114023) ates2 válasza gduck (#114022) üzenetére


ates2
senior tag

csomagvesztés,szar ping idő,latency,(külföld felé,EU-n belül)
egyéb dolgokról sose beszélnek sajna :U
pont nem zavarna 1000-netböl csak 500 van meg, ahogy mindig is mióta be van kötve pár hónapja. Fenti problémák jobban zavarnak...
Csak kedves szolgáltató arra is azt mondja,hogy a minimum sávszélesség megvan,akkor nincs hiba. :W

[ Szerkesztve ]

(#114024) Toth_Jani válasza Euroman (#114021) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Viszont Németországban az Internet átlagsebessége lassabb mint nálunk.
Nálunk 95.18 Mbps, a németeknél csak 64.94, Romániában meg 122.3, Afganisztánban meg 1.7 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#114025) cocka válasza gduck (#114022) üzenetére


cocka
veterán

Nem volt áram alatt. Bedugva se volt. :D

(#114026) gduck válasza cocka (#114025) üzenetére


gduck
addikt

Akkor hogy kaphatta meg a 32 nappal ezelőtt a frissítést, amit 29 napja visszavontak?! :U Lehet köze van ahhoz, hogy a jelenlegi verzió kisebb verziószámú, mint amit 32 napja frissítettek véletlenül. :D

Stabil verzió (2021.05.25->2021.10.27)
Szoftververzió: 6.1.8300.09ae(el)/6.1.8300.09830002
A felhasználói felület verziója: 61.830.8

"Véletlenül" jött ki (2021.10.27->2021.10.30) : :D
Szoftververzió: 6.1.8800.09da(el)/6.1.8800.09880002
A felhasználói felület verziója: 61.880.12

Visszaállított stabil verzió (2021.10.30->) :
Szoftververzió: 6.1.8300.09ad(el)/6.1.8300.09880002
A felhasználói felület verziója: 61.830.7

[ Szerkesztve ]

(#114027) gduck válasza ates2 (#114023) üzenetére


gduck
addikt

Nem tudom, hogy ezt miért nekem válaszoltad :) De ha szeretnéd, hozzászólok ehhez is :D

Németekhez képest, itt Kánaán van, szóval lehet hogy itt az problémás sebesség, az megegyezik az ottani csomagsebességgel. :D Úgyhogy inkább mellőzzük a Német példákat, mert ahhoz képest itt ki van ny**va a seggünk ;)

Ping és egyéb problémák, nekem nem jelentkeznek. Mondjuk egy földhurok leválasztó a Connectbox elé javított annó ezen a helyzeten :D

[ Szerkesztve ]

(#114028) moonster


moonster
tag

Szevasztok!
A VODA tv.vodafone.hu webes tv néző oldalán a következőket tapasztalom:
- meg-megszakad pár mp-re az adás, pörög a töltést jelző kör, pedig sáv van.
- nagy a delay a TV-hez képest, több, mint fél perc.
Valamelyikhez akad valami megoldás, böngészősbeállítási trükk vagy békéljek meg vele.
Esetleg lesz-e valamikor normális vízszintes guide, mint az androidos app-on, mert ez ami van, irtó gyászos.
@ates2
A földhurok leválasztó egy passzív eszköz, amit a koax-ba kötsz bele? Írtad, hogy a connect box elé teszed. Nekem ott van egy Y is, aminek egyik ága megy a connect boxba, a másik a VodaTV beltéribe. Szted érdemes az Y elé tennem?
Van ezek között minőségi eltérés, melyiket érdemes választani?
Kösz

- Errare humanum est -

(#114029) kabelmania27 válasza moonster (#114028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Először meg kellene nézni a modem jelszint értékeket, nem biztos, hogy földhurok probléma okozza a szakadást. Gépen érdemes lenne karbantartó programot futtatni pl. ccleaner, wiseregistry, spyboot, böngészőből töröld ki az előzményeket és a sütiket, amennyiben vezeték nélküli kapcsolattal csatlakozol nézd meg kábeles kapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

(#114030) cocka válasza gduck (#114026) üzenetére


cocka
veterán

Azt írta az infónál hogy szeptember 16-án volt bekapcsolva utoljára.

Véletlenül" jött ki (2021.10.27->2021.10.30)

Egyáltalán nem garancia, hogy mindenkinek ugyanekkor jött ki.

(#114031) MiZo1990 válasza cocka (#114030) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Hát egy hónappal előbb biztos nem jött ki és amikor kikerült véletlenül, akkor mindenki elérte azt a verziót.

(#114032) gduck válasza cocka (#114030) üzenetére


gduck
addikt

"Egyáltalán nem garancia, hogy mindenkinek ugyanekkor jött ki."

Persze, a szerveren úgy volt leprogramozva, hogy csak neked külön jöjjön ki :W :D

[ Szerkesztve ]

(#114033) nicu71 válasza cocka (#114012) üzenetére


nicu71
addikt

azt a szemetet ne reklámozzuk már ./igen ,a prosti tv-re gondolok.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#114034) Gubu0101 válasza Toth_Jani (#114024) üzenetére


Gubu0101
veterán

Csak itt legalabb azt kapod amiert fizetsz,nem mind1.
Hiaba van 1000-es neted mondjuk,mikor nem hozza,csak atlagban a garantaltat.Itt (nemet) akarmikor ramerek a netre mindig megvan a 400 Mbit,erre is vagyunk elofizetve.Ezt kellene mar rendbe rakni otthon,vagy vissz venni,toljak ezerel,hogy fizess elo a 2000-es netre a halozat meg nem birja :U Inkabb adjanak 3-4-500-ast,de azt tudja is barmikor.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#114035) ztsoft válasza Gubu0101 (#114034) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálunk még a 150-est sem tudja kiszolgálni a hálózat, nem, hogy a nagyobbat, [link] (saját mérés a speedtest-cli programmal).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#114036) Gubu0101 válasza ztsoft (#114035) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szep meresek :U Tudom milyen,otthon 3 szolgaltatonal voltam/vagyok 3 fele bekotes (optika,koax,rez)kb hasonlo elteresek vannak.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#114037) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

kb 3 év után előszedtem a csodás beltéri egységet, hogy nézzünk tévé adást.
Az alap csatolrnákon kívül (M1, Duna, stb) semelyik "extra" TV adó nem ad képet.
A műsorújságból ki tudom választani, rábökök, hogy élő adás nézése és fekete kép fogad.
Ha van lehetőség visszanézés opcióra, akkor azt (gondolom neten keresztül) szépen játsza, de az élő adással semmi...
Hívtam az ügyfélszolgálatot, kb 15 perc után a hölgyemény a gyári visszaállítást ajánlotta, de azzal sem változott semmi...

Mit nézek be? :D

(#114038) MadMancs válasza zetecR (#114037) üzenetére


MadMancs
veterán

Hogy nincs aktiválva a kártya.
Pár hét után inaktív állapotba kerül ha nincs áram alatt, és csak az agymosó csatornák működnek. 1270 és kérd a kártya aktiválását.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114039) cof válasza zetecR (#114037) üzenetére


cof
veterán

Aktiváltasd újra a kártyát ami benne van. Persze ha még él a BOX-ra az előfizetés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#114040) golyós


golyós
őstag

Annyira szeretem ezt a céget.
Online nem lehet szerződést módósítani, díjcsomagot váltani, konkrétan semmit.
Nem tudom megnézni mennyibe kerülne csak a tv csomag, csak a net.
hiba vagyok belépve a fiókomba, onnan sem enged tovább a módosító oldalra, az ügyintézés fülön kiválasztott televiziós csomagok oldalán sem lehet megnézni semmit, mert kiírja, hogy lépjek be. Belépnék, de nincs ilyen oldal, egyből hibaüzenet.
Minek van ez a cég??? :W
A vodafone tv-t 4 eszközre lehet regisztrálni :D , nem nézni, csak regisztrálni. VICC
1 készüléken nézné a lányom, de törölni kell a fiókból a többit, hiába nem nézzük, be sem vagyunk lépre az oldalra, nem enged még be sem lépni mert sok az eszköz. Az egy másik történet, hogy konkrétan az 500-as netcsomagon nem lehet semmit nézni rajta.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#114041) cocka válasza zetecR (#114037) üzenetére


cocka
veterán

a csodás beltéri egységet

Konkrétan melyik típust? Saját vagy UPC adta?

(#114042) unicumnext válasza zetecR (#114037) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Valószínű 3 év alatt inaktiválták a benne lévő kártyát, azt kellene visszaaktiváltatni. Ha jól emlékszem 1 hónap után inaktiválják azon kártáykat amik nincsennek használatban

update: látom már leírták páran, bocsi, akár törölhető ez a poszt

[ Szerkesztve ]

(#114043) cocka válasza MadMancs (#114038) üzenetére


cocka
veterán

Melyik nem agymosó csatorna? :DD

(#114044) Jhnny86


Jhnny86
csendes tag

Sziasztok az én tévémhez egy Philips SDV6222/12 beltéri DVB-T antennát dugtam ami évek óta működik és jelenleg is behozza az ingyenesen fogható csatornákat. (RTL klub, TV2-t is ) Nincs és nem is volt kábeltévé előfizetésem.

Édesanyámnál egy fehér színű kábel van a tv-be dugva de már 3 éve neki sincs kábeltévé előfizetése. Pár napja eltűntek az ingyenesen fogható csatornái. Lefuttattam egy csatorna hangolást így befogta a szokásos adókat ( M1, M4, DUNA) viszont az RTL Klub és TV2 csatornánál CL modult kér a TV! Elvittem hozzá az én beltéri egységemet de nála semmit sem talált. Ma bement a Vodafone-hoz ahol azt mondták fizessen elő a csatornákra egy mediacard segítségével. Ő viszont nem akar előfizetni neki elég csak az RTL Klub. Mindketten sopronban élünk. A kérdésem az, hogy most akkor ingyenes az RTL Klub vagy sem? Egy set top box befogná neki az RTL-t ? a tv-je egy LG 43UK6470PLC.

(#114045) woodworm


woodworm
veterán

Látom téma a sokáig inaktív kártya újra aktiválása.
Hónapok óta porosodott a fiókban a Horizon Box, most bekapcsolva a boot (6007) felirat virít rajta órák óta. Ha a távirányítón megnyomom a bekapcsoló gombot egy pontot tesz a végére. Ennek annyi vagy lassan majd magához tér?

(#114046) Menotti válasza Jhnny86 (#114044) üzenetére


Menotti
aktív tag

Próbaképp vidd el édesanyádhoz a beltéri DVB-T antennádat is és úgy hangold le a tv-t.( a fehér kábellel aVoda (Upc ) szabadon vehető csatornáit nézte eddig, 3 éve lemondta ,de a kábel nem lett kikötve...gondolom onnan van a vezetékes telefon,vagy internet...Voda kivette a szabadon foghatók közül az Rtl Klub-ot ,Tv2-t ,és a többi kereskedelmi csatornát,ezért nincs most már-illetve kér kártyát.) Mindig tv beltéri antennával elvileg bejön 12 csatorna( ha van anyukád közelében mindig tv adó,ha nincs akkor külső antenna kell.)

[ Szerkesztve ]

(#114047) Jhnny86 válasza Menotti (#114046) üzenetére


Jhnny86
csendes tag

Elvittem az antennát de míg az én lakásom a tv toronyra néz addig az ő háza valószínűleg a város egy leárnyékoltabb részén lehet mivel semmit nem talált a tv. A mindig tv oldalán Irdeto CI+ modul SMIT - kártyát találtam. Jól értelmezem, hogy ha ezt bedugom akkor feloldja a vodás kábelen érkezett rtl klubot? Mi a fenének vette ki a vodafone :(

(#114048) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Nem találom sehol, ezért kérdezlek titeket. Internet 150, TV Comfort 1 beltérivel, nonstop s telefon. Mennyibe kerülne + 1 beltéri? Köszi

(#114049) MiZo1990 válasza g.gergo (#114048) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Vodafone TV +1000 lenne, buta KAON box vagy kártya +500 lenne.

(#114050) Ledi válasza Jhnny86 (#114047) üzenetére


Ledi
aktív tag

Szia!

Nem fog vele műkődni, mert a MindigTv földi (DVB-T) a Voda pedig kábeles (DVB-C) technológiát használ.

Ezenkívül a Vodafone nagra kódolást használ még a mindig tv conaxot. Előbbi ráadásul nagyon szigorú. A modul és a kártya össze van párosítva, így vodás mediaboxba a kártya nem működik. Ezzel ellentétben a conax kódolásnál a modulból kiveheted a kártyát és egy másik mindigtv boxba betéve használhatod.

Remélem segítettem. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.