Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) LSL1337 válasza BBéci (#75950) üzenetére


LSL1337
őstag

Pl ha PS XBOX PC és médiaplayer is digitális multichannel hangot ad ki, és nem szeretném óránként dugdosni az spdf fülest.
tényleg semmi értelme a feature-nek. Ha monitor lenne megérteném, de egy 'szórakoztató center'-nek erőszakolt smart TVnek ez nagy kérés, az gáz.
Hogy érted hogy nem kötelessége? örüljek hogy színt ad, az sem kötelessége? v komolyan. Egy feature, ami azt hittem 14-ben alap. Ugyan ekkora hiányosság a WEBos platformban a PiP, és azért jöttem most SAMU oldalra, de hát ezért kár volt.

ja igen, vegyek 100k-s erősítőt, de amúgy a 150k-s LG tv tudja
kis túlzás, de érted a gondom a problémám

[ Szerkesztve ]

(#75952) LSL1337 válasza Flashget (#75947) üzenetére


LSL1337
őstag

Jah, le is játsza azóta és egyből tólja is ki optikán (szóval akkor 3 éve), ha szépen megkérem.

(#75953) PuMbA válasza LSL1337 (#75951) üzenetére


PuMbA
titán

"Pl ha PS XBOX PC és médiaplayer is digitális multichannel hangot ad ki,"

Optikai kimeneten is kiadják a hangot, nem csak HDMI-n, tehát akkor mi értelme a TV-n keresztül az optikainak? :) Még mindig nem világos nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#75954) BBéci válasza LSL1337 (#75951) üzenetére


BBéci
titán

Az a helyzet, hogy nem tudok más szemmel nézni, más aggyal gondolkozni, csak olyannal, amilyen van és az leginkább házimozis. 1997-ben vettem az első surround (házimozi) erősítőmet, ezért feltételezem, hogy 2015-ben nem számít olyan különlegességnek, ami ne lehetne minden filmeket, játékot, zenét szerető fiatal és idősebb ember birtokában.
Tényleg az számít alapértelmezettnek, hogy a lejátszó hangját egyenesen az erősítőbe vezetjük, nem rontjuk a hangját egy TV közbeiktatásával. Kérdezd meg a Házimozi erősítő... topikban, ha nekem nem hiszed el.
Újabban Scarton csak a tunerek hangját adják ki a Samsung tévék, ez is másolásvédelmi okokra vezethető vissza.
Tudod mit, vegyél a Samsung helyett LG tévét, de ne legyél meglepve, ha csak 2.0-ban engedi át a HDMI-n kapott hangot.

(#75953) PuMbA
Erről van szó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75955) LSL1337 válasza PuMbA (#75953) üzenetére


LSL1337
őstag

Az hogy 4 kimenetet soroltam fel, de 1 lejátszóm van, lerajzoljam a probléma okát?

BBéci: 2 éve nem beszél róla senki az LG topicban, mert ki van tárgyalva, hogy megy gond nélkül
fel se merült bennem h a piacvezetőnél meg ugyan az helyzet, csak fordítva. senki nem beszél róla, ÉS ÉN VAGYOK A HÜLYE, hogy ilyet szeretnék:D

[ Szerkesztve ]

(#75956) BBéci válasza LSL1337 (#75955) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi erősítő használata a megoldás, ami hangminőségben is óriási előrelépést jelentene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75957) LSL1337 válasza BBéci (#75956) üzenetére


LSL1337
őstag

jah értem, valamit nem tud a készlék, akkor változtassak meg mindent, hogy azt kompenzáljam.

leírtam, hogy FEJHALLGATÓT használok, és játéknál a hangfal nem is alternatíva...

mind1, ki van tárgyalva.
komolyan, mintha egy apple fórumra léptem volna be, annyira hihetetlen válaszokat kapok.
az én hibám az egész, nem a készülék korláta:DDDDDDDDDDD

[ Szerkesztve ]

(#75958) BBéci válasza LSL1337 (#75957) üzenetére


BBéci
titán

Te korlátnak tekinted, szerintem pedig normális működés. Itt le is zárhatjuk a témát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75959) PuMbA válasza LSL1337 (#75957) üzenetére


PuMbA
titán

És a fejhallgatót nem tudod a TV fejhallgató kimenetébe dugni? :) Nekem tényleg el kell magyaráznod, mert nem tudom felfogni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75960) gorog67 válasza BBéci (#75950) üzenetére


gorog67
aktív tag

Már elsírtam a bánatom, ezért nem akartam részletezni:
A médiaplayer, a műholdvevő és a tv optikain megy az erősítőbe, előbbi kettő hdmi-n a tévébe is. Egyrészt kényelmetlen, hogy a műsorforrást az erősítőn és a tévén is ki kell választani, pluszbónusz, hogy így a hang kicsit siet. Ha a tévé tudná a külső 5.1-et optikaira átkódolni, akkor az erősítőbe csak a tévé-t kellene kiválasztani egyszer és utána már csak a tévé távjával válthatnék a tv-stb-player közül. A tévé a hangkésleltetést is tudja, amit az erősítőm nem, de emiatt nem akarnék másikat venni.

(#75961) BBéci válasza gorog67 (#75960) üzenetére


BBéci
titán

Viszonylag régen, cirka 7 éve jelentek meg a HDMI-ről képet is továbbító házimozi erősítők. Egy használt, belépő kategóriásat meg lehet kapni 40-45000 Ft környékén.
Az a baj, hogy nem tudjátok a tévét képmegjelenítő eszközként elfogadni, pedig az, bármit sulykolnak a marketingesek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75962) dethroner válasza LSL1337 (#75946) üzenetére


dethroner
veterán

Nem vazze, nem száradt volna le, DE! Van a fórumnak részletes keresője, oda beírkálod a kulcsszavakat pl hdmi, 5.1 stb, optikai bemenet, és nem csak az én hozzászólásomat találod meg, hanem mások tapasztalatait is. Mert ha annyit írok hogy hogy nem tudja, jó eséllyel jött volna az értetlenkedés, meg a biztos hogy nem, meg ilyesmi. Ettől akartalak megkímélni. Ezt a topikot is megtaláltad, érdemes megpróbálni a fórumon belül is a keresést, csak hasznodra válik. Pl ha nem válaszol senki, csak vársz és vársz, aztán meg beírod hogy mindenki le van sz@rva mert nem válaszolt senki. Én csak jó szándékkal javasoltam valamit.
Tudod, ne halat adj az embereknek, hanem tanítsd meg őket halászni!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75963) Balageee


Balageee
csendes tag

Hali!

Szerintetek a UE48H6800-as tudja a valódi 200Hz-et a CMR 600-zal vagy sem?
Csak azért kérdezem mert az egyik helyen pl. itt: [link]
azt mondják, hogy igen.
De pl. itt meg azt hogy nem: [link]

Most akkor melyik az igaz? :U :U

Egyik cikkben sem írják a 6800-ast, csak a CMR600-ról írnak, hogy mennyi is az annyi... de melyik az igaz ?!...

[ Szerkesztve ]

(#75964) BBéci válasza Balageee (#75963) üzenetére


BBéci
titán

A 6-os széria jellemzően csak 100 hertzet tud interpolálással, a többit a háttérfény villogtatás teszi hozzá, ami egyébként egyáltalán nem baj. Elképzelhető, hogy akad kivétel, amire a házimozis oldal cikke utal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75965) tib45


tib45
csendes tag

PIP-es kérdésem lenne(olyan samsung tv beszerzését tervezem ami tudja a pip-et . pld 6500 as) :
ha beálíltom a pip-et 2 tv adásra,akkor csak az 2 csatorna nézhető, vagy közben tudok váltani más csatornára is úgy ,hogy ne kelljen elölről kezdeni az egész pip-es --menűs beállítást. Tehát a főkép ill. az alkép csatornája tv nézés közben váltható -e.? és megmarad a pip. Köszi...

(#75966) gorog67 válasza tib45 (#75965) üzenetére


gorog67
aktív tag

Megmarad a PIP (ha szerencséd van), de csak a saját tunereket pipelheted és csak az egyiket tudja kikódolni. A főkép (nagy vagy bal oldali) lehet külső hdmi-s is, a második csak saját tuneres.

(#75967) tib45 válasza gorog67 (#75966) üzenetére


tib45
csendes tag

Köszi. Analóg tv adást is engedi pip-re ,vagy csak a digitális adást? ,mert az analóg adás nem kódolt,tehát ott elvileg nincs gond a kikódolással.

(#75968) gorog67 válasza tib45 (#75967) üzenetére


gorog67
aktív tag

Azt nem próbáltam, de gondolom mindegy. A lényeg, hogy a kis képhez csak a tunerek közül lehet válogatni: földi-légi-műholdas. Az analog-digitálist talán máshol kérdezte, még a hangoláskor.

(#75969) BBéci válasza tib45 (#75967) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal csak digitálist lehet PIP-elni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75970) Mályki válasza Flashget (#75933) üzenetére


Mályki
aktív tag

Szevassz! Koszi a gyors segitseget.UPC nel vagyok.Ott a honlapon is az van fent hogy az f es szeriatol tamogatja a ci t.Rakerestem googleban meg kepeket is dobott ki..elvileg kezeli a kartyat atalakitoval csak nem a upc fele ci t :(

K.M.

(#75971) gyeniko válasza Mályki (#75970) üzenetére


gyeniko
őstag

Megnyugtatásul írom, hogy a C8000 is kezeli a CI+-t. Tudom, hogy nem szabadna neki, de ezt neki nem mondta senki, ezért aztán kezeli. Hiába magyarországi modell, a csatornák neveiben az ékezetekkel azonban néha volt baja.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#75972) Jackie_Chan válasza BBéci (#75969) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

UE55HU7200-al lehet analógot és digitálist is.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#75973) PuMbA válasza Balageee (#75963) üzenetére


PuMbA
titán

100Hz, már kitárgyaltuk egyszer a topikban, hogy ott rosszul van írva :)

(#75974) Flashget válasza Mályki (#75970) üzenetére


Flashget
félisten

Az UPC 2012-ben vezette be a CI+ kártyát. Első nekifutásból átmásolták a holland oldalról a 2012-es modell az E széria kompatibilis tévéit. Hogy a korábbi modelekkel mi van leszarták, lezárták azzal, hogy nem kompatibilis.
Viszont az UPC felhasználok öszegyűjtötték egy oldalra mely tévékkel kompatibilis ami nem szerepel az UPC listán. Majd a Digi is bevezette a CI+ kártyát tavaly így ők is csatlakoztak ezen oldalhoz és beírták melyik tévével kompatibilis. Ez lenne az a oldal [link]
Amit én tudok a 2009-es B650-es tipusba raktak CI+ amit Franciaországba szánt a Samsung. Van aki vett ilyen tévét és itthon használja is.
Aztán a C széria 85%-ba van CI+ a D széria esetében 100%-os már a CI+ a tévékbe. Tehát a D,E,F,H széria mind tartalmazza a CI+ fogadót.

De még mindig nem írtad milyen hibát írt ki?
Menüben a "Közös illesztő felület" aktív vagy ki van szürkülve?
Végeztél CI resetet? Ha nem akkor vedd ki a kártyát majd a távkapcsolón ebben a sorrendben nyomd meg a gombokat:
mute->2->4->7->Exit Nálam hibát is jelzet utána: [link]
ebben az esetben alaplap csere.
Ha ezek után sem megy akkor könnyen lehet, hogy nálad is hibás az alaplap ezen része. Mindegyik alaplapot szlovákiából hozták, mint a tévét.
A D6500-as szériából volt két generáció,de alapjaiban hasonlók voltak csak a Flash-ben különböztek.
Csak nálan ez egy hosszú történet volt mert utána 3 hónapig ment majd megint nem, alaplap csere amivel már alapból nem is látta. Végül meguntam az alaplap cserét és csereutalvány lett a dologból, mert volt még 8 hónap garim.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75975) Flashget válasza Balageee (#75963) üzenetére


Flashget
félisten

valós 200Hz csak a felső kategória tudja 7000/8000
középkategória csak 100Hz.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75976) BBéci válasza Jackie_Chan (#75972) üzenetére


BBéci
titán

Az jó, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75977) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung okostévéje van? Vigyázzon, mit mond [link]

[ Szerkesztve ]

(#75978) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most latom, hogy az 55H6500 400K :Y En November vegen 309K-ert vettem... (hiv. mark. nem szurke imp.)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#75979) RudY válasza nightshadow (#75977) üzenetére


RudY
addikt

:C :DD

(#75980) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az ue48h6400 és az ue48h6400a típus között mi a különbség? Illetve az ue48h6500 mivel tud többet, miben jobb mint a 6400? Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#75981) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

egy rövid kérdés: a koax ami a padlásról jön le, túl rövid, mert áthelyezném a tv-t, a hosszabításra alkalmas egy sima koax hosszabbitó, a jel nem fog gyengülni?

(#75982) tachikoma válasza Archttila (#75978) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Hát ez elég durva...

(#75983) blakey válasza Sanyi.il (#75981) üzenetére


blakey
titán

De, gyengülni fog, megfelelő kábel és csatlakozás esetén ez minimálisra csökkenthető. 3X árnyékolású kábel F csatlakozó és toldó kell ahhoz, hogy minimális legyen a jelveszteség.
Általában ilyen kapható:

Profi:

Toldó:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75984) Archttila válasza tachikoma (#75982) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen, raadasul webshopban ~262K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#75985) Sanyi.il válasza blakey (#75983) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Úúú :) nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#75986) nightshadow


nightshadow
veterán

Az Euronics volt üzemeltetője is áfát csalt: [link]

(#75987) pandion válasza nightshadow (#75986) üzenetére


pandion
tag

Hát ez durva. Ráadásul e cikk alapján több mint az üzletek fele seftel. Szóval akkor minél előbb vegyem meg a kiszemelt tévét mielőtt a NAV lecsap a boltra? Mondjuk 1-2 helyen tényleg nagyon jó áron adják a portékát...

(#75988) karis


karis
tag

Egy 40h6200 tv-vel tudok NAS-ről filmezni? Ha Wi-Fi-n keresztül nem is, de pl. ha összekötöm a tv-t a NAS-el akkor menne gond nélkül?
A NAS egy synology ds214se lenne.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#75989) blakey válasza karis (#75988) üzenetére


blakey
titán

Ha telepítesz rá egy DLNA szervert (pl. Plex) akkor igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75990) karis válasza blakey (#75989) üzenetére


karis
tag

A feliratos filmek, amihez külön van felirat, azokkal elboldogul? Vagy az .mkv formátummal amelyikben több hangsáv van és felirat?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#75991) blakey válasza karis (#75990) üzenetére


blakey
titán

Tökéletesen, mindent visz, Samuhoz van Plex app, minden platformon nézheted, hallgathatod, én ezt használom hálózatos lejátszásra, kivéve a médialejátszót, ott smb van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75992) Batib


Batib
őstag

Kaptam egy képernyőfotót, amely a Samsung kijelzőpanelek specifikácioit tartalmazza. Tehát nem a kész tv-ét hanem a szerelt kijelzőt.
Itt egy modellszám így néz ki pl: CYLD040CLAV1E.
A táblázat tartalmazza melyik karakter mit jelent. Itt látható, hogy a Samu, mennyire sok modellt, mennyire sok variációban gyárt.
Aki jobban ért ezekhez az tudná értelmezni a resolution oszlopban levő frekvencia értékeket? Számomra ez nem tiszta. (ez europai gyártásra vonatkozik)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75993) tome0001


tome0001
senior tag

A H6400-as típushoz milyen típusszámú Samsung szemüveget adnak? Köszi

(#75994) dethroner válasza tome0001 (#75993) üzenetére


dethroner
veterán

SSG-5100GB

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75995) Flashget válasza tome0001 (#75993) üzenetére


Flashget
félisten

bármelyik jó 3100-tól.

Realme GT Master Edition

(#75996) #94529552 válasza nightshadow (#75986) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem csak ő, csak róla derült ki. A testvér-cég meg maga lenne az ártatlanság, és becsületesség?

(#75997) Flashget válasza #94529552 (#75996) üzenetére


Flashget
félisten

LG-ről már korábban kiderült, hogy kémkedik.
De ez a hangvezérlés olyan szar, hogy el nem tudom képzelni hány ember használja is Mo-n.
Főleg azok az emberek akik nem tudnak angolul. :)

Realme GT Master Edition

(#75998) Flashget


Flashget
félisten

PH-s teszt Samsung UE65HU8500
edigitálnál 1.149.900Ft egy ilyen tv..igaz 179.900Ft értékben ajándék hangprojektort adnak hozzá. ;)

Realme GT Master Edition

(#75999) dethroner válasza Flashget (#75998) üzenetére


dethroner
veterán

Beleolvasva ebbe az ívelt tesztbe és más H szériák hazai és külföldi tesztjeit is böngészve érdeklődve felhúzom a szemöldököm. Itt nagyon leszóljátok az embert és az összefoglalóban is az van hogy az élességet nullára kell tenni. Ellenben a tesztekben mindig valamilyen érték, jellemzően 10 fölötti érték van az élességnél. Akkor most hogy is van ez? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76000) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Adott egy F6400 tv és egy smart touch távirányító , elem csere után nem működik semmi más csak a "voice" nem reagál más gombra és a tapi padra sem :F :Y
a távirányító hátulján van egy gomb ami elvileg a párosítás..de az sem működik.. valakinek valami ötlete mi lehet a hiba ? :R

Lumia 950XL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.