Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) ΞΔGLΞ válasza Jona00 (#123998) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Qled, 2 tuneres az tuti. A 8052-öt nem tudom.
A Q7 pontosan az a (lehúzós még egyszer eladjuk pár kis apró plusszal) típus, ami egy hangyafasznyival sem tud jobb képminőséget produkálni a Q6-nál, ezért aztán felejtős a plusz pénz miatt. A Q8-nál már elég szép ugrás van.

[ Szerkesztve ]

(#124002) Partizan182 válasza ΞΔGLΞ (#124001) üzenetére


Partizan182
senior tag

A piacvezető anti-reflective bevonat azért nagyon nem mindegy, kérdés hogy mekkora felárat ér meg. Leginkább attól függ mennyit megy világosban.

(#124003) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#124002) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb semmit szerintem, mert ha, mint írtam is lett volna képminőségbeli különbség, akkor Q7-et veszek, ami nyár elején valójában még mind a kettőért rendesen elkérték az árukat. De majd a leendő vevője eldönti, ha megtudja úgy nézni, hogy esetleg lesz mellette egy Q6 is bekacsolva.

(#124004) still2


still2
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Jelenleg van egy Panasonic TX-P50ST50E plazma tévém. Teljesen elégedett vagy vele de szeretnék egy nagyobb tévét. Egy 65 colos tévében gondolkozom amelynek jó ár érték aránya van és élvezhető képe van egy plazma után is. Előre is köszönöm a segítséget a tippekhez.

(#124005) PuMbA válasza still2 (#124004) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor készítheted a pénztárcát, mert egy 65-ös TV majdnem kétszer annyiba kerül, mint egy ugyanolyan képminőségű 55-ös :DDD Samsung UE65NU8052, Sony Bravia KD-65XF9005B. Sony-nak jobb a mozgásmegjelenítése, Samsungnak az input lagja és tud fogadni 120Hz-et is natívan HDMI-ről, szóval Samsung játékra, Sony filmekre és TV-re jobb.

[ Szerkesztve ]

(#124006) junior11 válasza PuMbA (#124005) üzenetére


junior11
veterán

+1 az említett Sonyra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#124007) mentoloshypo válasza PuMbA (#123999) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Konzolon belül ezt írja. Azt nem tudom hogy a tv menüjében is meg lehet-e nézni milyen értékeken megy éppen.
Felbontás: 3840 x 2160 60Hz
Színformátum: YUV420 (van még egy RGB opció ide, eredetileg ezen volt de így is kimaradt a kép)
HDCP: 2,2
HDR: Támogatott
4K kimenethez rendelkezésre álló frekvenciák:
Nem HDR videó
24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz
HDR videó
24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz

Az első és a második HDMI portra is ráraktam, ugyanúgy volt kimaradás. A 3. portot még nem próbáltam (HDMI ARC) de ha nincs baj a tv-vel akkor az első két porton se csinálhatná ezt gondolom.
A játék mód be van kapcsolva. Beszéltem szombaton a Samsung egyik technikusával aki távsegítség használatával belenézett a Tv-be meg csinált egy rendszer visszaállítást, kérdeztem tőle a játék mód miatt lehet-e gond de szerinte nem. Kikapcsolni nem szeretném mert sokkal szebb a kép, nem véletlenül van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#124008) Bencuz74 válasza mentoloshypo (#124007) üzenetére


Bencuz74
újonc

próbáld meg bekapcsolni a HDMI UHD COLOR opciót az adott HDMI csatlakozóra, és kapcsold ki a HDMI vezérlést, az össze szokta zavarni a PSeket :)

(#124009) mentoloshypo válasza Bencuz74 (#124008) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Az UHD Color be van kapcsolva az adott portra. A HDMI vezérlést hogy lehet kikapcsolni a Ps-nél?

(#124010) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. QE55Q6F tévénél valamiért le van jelszavazva és nem tudjuk a jelszót. Van rá ötletetek, hogy hol lehet feloldani, resetelni vagy bármit csinálni vele?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#124011) AliasB válasza tothjani81 (#123981) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv!
Én sokat vacakolta a kép beállításával és 55colos NU7ezres szériánál a következőnél a legjobb:

Kép üzemmód : Természetes
Háttérvilágítás: (kinek hogy)
Fényerő: 0 (ez a közép)
Kontraszt: 40 (0-50ig van)
Élesség: 20 (ez a max)
Szín: 25 (ez a közép)
Digitális tiszta megjelenítés: Ki
Auto Motion Plus: Egyedi és torzításcsökkentés: 5
Kontrasztjavító: Ki
Színtónus: Normál
(Többi nem változik és Természetesnél nem is engedi)

Az élességet muszáj volt maxra tenni mert egyes csatornák (pl a discovery) nálam a diginél nem olyan éles, mint a többi! Ja és Természetesnél a legélesebb a kép nálam a film mód pedig a legéletlenebb)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#124012) sandró60 válasza grigo (#124010) üzenetére


sandró60
addikt

Az alap négy- 0000,ha közben valami okból nem adtatok valami mást.

(#124013) grigo válasza sandró60 (#124012) üzenetére


grigo
őstag

Próbáltam de az nem ment, aztán nézegettem videókat meg leírásokat kerestem de csak számgombos távirányítóra találtam reset ötleteket. Aztán valaki írta valami külföldi fórumban hogy szokott még 1234 és 1111 is jelszó lenni. Megnéztem az 1111-et és bevált.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#124014) PuMbA válasza AliasB (#124011) üzenetére


PuMbA
titán

Az élességgel viszont vigyázni kell, mert HD csatornánál vagy FullHD filmnél pedig már túl éles lehet a kép és a széleknél szellemképes kontúr vagy túlságosan nagy elkülönülés jelenhet meg, mint egy rajzfilmnél :) Szóval érdemes csak TV adásra beállítani a maximális élességet.

[ Szerkesztve ]

(#124015) AliasB válasza PuMbA (#124014) üzenetére


AliasB
senior tag

Oks köszönöm akkor ha ilyet tapasztalok akkor visszaveszem amíg jó nem lesz :) a beállítások az eltérő csatornák miatt még alakulnak :) mondjuk a többi beállítás az élességet kivéve mindenhol jól használhatók. Érdekes, hogy külföldi oldalakon a film módot írják jónak nálam meg az túl életlen. Vagy ott jobb minőségben adnak a szolgáltatók nem tudom :) De pont a discovery amit szeretek nézni annál ilyen szar életlen.

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#124016) PuMbA válasza AliasB (#124015) üzenetére


PuMbA
titán

"film módot írják jónak nálam meg az túl életlen"

704×576-as sima TV adás felbontás 3860x2160-as felbontáson persze, hogy életlenül néz ki. Azt látod, amit látnod kell Film módban, mert a TV nem csinál semmilyen utómunkát a videón :) A Természetes mód már alkalmaz képmódosításokat, hogy élesebbnek tűnjön a kép.

[ Szerkesztve ]

(#124017) AliasB válasza PuMbA (#124016) üzenetére


AliasB
senior tag

Na ezt sem tudtam :) de bárhogy legyen is muszáj a természetest használnom ha jobb minőségben akarom nézni a discoveryt :D

Járj nyitott szemmel.

(#124018) PuMbA válasza AliasB (#124017) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. A Film módot azért látod a neten, mert általában jó minőségű FullHD vagy UHD filmekre veszik a TV-t és kisebb részben TV adás nézésre. TV adásnál mást lehet használni, ahogy Te is tetted, mert jobb képet eredményezhet.

[ Szerkesztve ]

(#124019) grigo válasza PuMbA (#124014) üzenetére


grigo
őstag

És mint új beszállónak mit tanácsolnál, mit kapcsoljak ki tv-film nézés közben?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#124020) Zolko72


Zolko72
újonc

Sziasztok

Ti melyiket választanátok: LG 55UK6950PLB
Samsung UE55NU7402

nem tudom eldönteni kíváncsi lennék a véleményekre. Előre is köszönöm.

(#124021) gduck válasza mentoloshypo (#124007) üzenetére


gduck
addikt

Úgy rémlik valahol olvastam, hogy valakinek a HDCP kikapcsolása oldotta meg a problémát (másnak meg nem). Nem tudom, kikapcsolható egyáltalán? Úgy már próbáltad esetleg?

Ahogy rákerestem, safe modban lehet 1.4-re állítani : KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#124022) AliasB válasza grigo (#124019) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv.
Fentebb írtam egy beállítást ami nekem a legjobban bevált tv adásoknál.
De ha egy jó minőségű HD, Full HD vagy 4K UHD minőséget nézel akkor más beállítások javallottak ;)

Járj nyitott szemmel.

(#124023) PuMbA válasza Zolko72 (#124020) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung UE55NU7402, mert a kontrasztja háromszor nagyobb, azaz a feketéje háromszor sötétebb :)

(#124019) grigo: RTINGS.com-on találsz kalibrált beállításokat (Film mód + pár dolog, de az oldal alján található kis képeket ne csináld meg), ha azt akarod látni a TV-n, amivel a film és videókészítők is dolgoznak, tehát azt akarod látni, amit elképzeltek.

[ Szerkesztve ]

(#124024) AliasB válasza Zolko72 (#124020) üzenetére


AliasB
senior tag

Szia.
Mivel ezen a fórumon samsungosok vannak így ne várj más választ.
Nekem 2 samsung tévém van és mindkettő tökéletesen bevált kivéve a PVR funkciót amire azt írják működőképes nálam persze egyáltalán nem akar működni. Továbbá nem minden filmet játszik le sajnos. Lehet, hogy ha most választanék inkább az LG lenne. Töltöttem le sok AVI kiterjesztésű filmet de azokat nem tudja lejátszani a kis mocsok samsung!

Járj nyitott szemmel.

(#124025) mpo válasza AliasB (#124024) üzenetére


mpo
veterán

Ha nem akarsz gyorsan egy médialejátszót venni, akkor használd a Serviio-t.

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#124026) PuMbA válasza AliasB (#124024) üzenetére


PuMbA
titán

"Töltöttem le sok AVI kiterjesztésű filmet de azokat nem tudja lejátszani a kis mocsok samsung!"

AVI filmek már 2010-ben elavultnak számítottak :) Nekem 2008 óta nincs AVI filmem, csak MKV-k, amik viszont tökéletesen mennek. A TV gyártók úgy vannak vele, hogy kövessük a kor fejleményeit és ne ragadjunk le a régi dolgoknál, főleg egy vadi új UHD felbontású hiper-szuper TV esetén. Az AVI ma már olyan elavultnak számít, mint a VHS kazetta.

[ Szerkesztve ]

(#124027) junior19 válasza AliasB (#124022) üzenetére


junior19
senior tag

Mit változtatsz meg egy tv műsor(sd vagy hd), illetve ha fimet nézel (sd vagy hd)?
S milyen változásokat hozz ez a képen?
Köszi.

codec project

(#124028) Zolko72


Zolko72
újonc

Köszönöm

(#124029) mpo válasza ΞΔGLΞ (#123645) üzenetére


mpo
veterán

Összekevertem a neveket.
#123646-ban sajnos ezt írtam:
A Lucy-t 4K-ban még egyszer is sok volt.

Ezt akartam írni:
A Chappie-t 4K-ban még egyszer is sok volt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#124030) AliasB válasza mpo (#124025) üzenetére


AliasB
senior tag

Néztem a fórumot köszönöm.
De ez a szuper 2018as 7ezer szériás samsung csak a 2.4Ghz-es wifit tudja :/
akkor hagyjam is serviio-t?
Kábelt nem szeretnék elhúzni a tévéig.

Járj nyitott szemmel.

(#124031) AliasB válasza PuMbA (#124026) üzenetére


AliasB
senior tag

De nekem még vannak avi filmjeim. Most töltögessek le mindent mkv formátumba 5x akkora méretbe? Had döntse már el szerencsétlen felhasználó, hogy meg akarja-e nézni az avi filmjeit vagy sem.

Járj nyitott szemmel.

(#124032) AliasB válasza junior19 (#124027) üzenetére


AliasB
senior tag

Azért választottam a természetes üzemmódot mert van olyan tv csatorna ahol rosszabb minőségbe adják le az adást és annak az élességén sokat javít (belenyúl) de ha jó a minősége és felesleges belenyúlni akkor a film mód ajánlottabb.

Járj nyitott szemmel.

(#124033) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,

H6400-as TV-m van es uj helyre koltoztunk ahol szuksegem lenne a CI kartya modul muanyag izére. Evekkel ezelott vettem a tv-t es azota persze nincs meg.
Honnan lehet beszerezni? Nincs valakinek foloslegbe? Szivesen megvennem, mert a ci kartyat mar elhoztam a szolgaltatotol, csak mikor tettem volna be, akkor lattam, hogy meg kell valami kiegeszito bigyo.

(#124034) AliasB válasza AliasB (#124030) üzenetére


AliasB
senior tag

Most néztem, hogy nekem ez a serviio teljesen felesleges is mert a tv látja ami a gépen van és le is tudja játszani. Legyen az kép, zene vagy video.

Járj nyitott szemmel.

(#124035) mpo válasza AliasB (#124030) üzenetére


mpo
veterán

A MU8002-vel próbáltam a 2,4 GHz-et, kevés volt, 5 GHz-en jól megy a 4K mkv.
A Samsung tévékben 100 Mbit/s sebességű a kábeles megoldás.
Valamelyik ujjadat megharapod. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#124036) mpo válasza AliasB (#124034) üzenetére


mpo
veterán

Majd akkor kell, ha lesz egy olyan, amit nem tud lejátszani a tv.

Ha érted, akkor már elavult.

(#124037) tjnet válasza AliasB (#124031) üzenetére


tjnet
aktív tag

Amlogic S905D-S905X-S912 kinai dobozka Coreelec alternativ oprendszerrel a te barátod .
A Samsung távirányítója kezeli.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#124038) AliasB válasza mpo (#124035) üzenetére


AliasB
senior tag

Ezt mire értetted? Nekem a tv csak 2.4Ghz-et tud és az avit nem tudja lejátszani. Megnéztem a gépen lévőket így wifin gépről de ahogy látom az avikat így sem viszi csak a többi formátumot. Kábeles megoldást nem is tudnék kipróbálni mert nincs olyan hosszú kábelem hozzá de nem is szeretnék azzal szórakozni.

Járj nyitott szemmel.

(#124039) AliasB válasza tjnet (#124037) üzenetére


AliasB
senior tag

Igazából ami jobban zavar az az, hogy nem tudom felvenni a tv adásokat :( arra nincs valami megoldás?

Járj nyitott szemmel.

(#124040) mpo válasza AliasB (#124038) üzenetére


mpo
veterán

(#124034) AliasB
Most néztem, hogy nekem ez a serviio teljesen felesleges is mert a tv látja ami a gépen van és le is tudja játszani. Legyen az kép, zene vagy video.

Ezek szerint az avi, se nem kép, se nem zene, se nem videó.

(#124038) AliasB
Nekem a tv csak 2.4Ghz-et tud és az avit nem tudja lejátszani.
Megnéztem a gépen lévőket így wifin gépről de ahogy látom az avikat így sem viszi csak a többi formátumot.

Kábellel nem akarsz szórakozni, a 2,4 GHz meg kevés lesz, akkor mi lesz a végeredmény?
Az ami most van.

A Serviioval vagy amit tjnet javasolt médialejátszóval menne az avi is.
Ezzel kezdtem:
Ha nem akarsz gyorsan egy médialejátszót venni, akkor használd a Serviio-t.

Mielőtt újra leírod a problémát, gondold végig mit tehetnél, hogy megoldódjon.

Ha érted, akkor már elavult.

(#124041) AliasB válasza mpo (#124040) üzenetére


AliasB
senior tag

Lassan teljesen belekeveredek az egészbe :D inkább leszedem mkv formátumba amit meg akarok nézni komolyan mondom :D vagy lejátszom telefonon (samsung) annak a képét egy pillanat alatt átviszi bármi legyen az (játék, kép, böngésző, video vagy amit a telón csinálok) Mirroring

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#124042) PuMbA válasza AliasB (#124041) üzenetére


PuMbA
titán

" inkább leszedem mkv formátumba amit meg akarok nézni komolyan mondom"

Ezt ajánlom, ez már ~10 éve lehetőség :K Egyébként van mkv ugyanakkora méretben, mint avi, de jobb minőségben, szóval nincs érv az avi mellett már 6-8 éve, főleg ilyen minőségű TV esetén. Az avi jó minőség volt egy régi képcsöves 55cm-es TV-re, de ma már borzalmas egy mai TV-n nézve, főleg egy FullHD mkv filmhez képest..

[ Szerkesztve ]

(#124043) direwolf válasza AliasB (#124041) üzenetére


direwolf
őstag

Amúgy pontosan milyen tv-d van? Mert a NU7402 tudja az 5GHz wifit.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#124044) AliasB válasza direwolf (#124043) üzenetére


AliasB
senior tag

Egész pontosan UE55NU7022

Járj nyitott szemmel.

(#124045) mentoloshypo válasza gduck (#124021) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Én csak szimplán kikapcsoltam a HDCP-t, úgy játszottam kb fél órát és nem ment el a kép. Utána visszakapcsoltam és úgy se volt gond. De ez nem azt jelenti, hogy elmúlt a jelenség, hétvégén se volt egyszer se erre hétfőn 5 perc után el is sötétedett pár mp-re a kép.
Egyébként a HDCP kikapcsolása ha jól tudom a HDR-t is kikapcsolja. Figyelmeztet is a rendszer, hogy a kikapcsolása egyes funkciók elvesztését eredményezi, persze azt részletezni hogy pontosan mik ezek a funkciók már meghaladta a japánok képességeit.

(#124046) direwolf válasza AliasB (#124044) üzenetére


direwolf
őstag

Tehát a tapasztalataid nem a teljes NU7xxx szériára vonatkoznak :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#124047) AliasB válasza direwolf (#124046) üzenetére


AliasB
senior tag

Nem. Nem tudom milyen hiányosságai vagy előnyei vannak a másik modelleknek.
De arra kíváncsi lennék, hogy a többi is ezt az lcd panelt kapta vajon.

Járj nyitott szemmel.

(#124048) mintech07 válasza mentoloshypo (#123994) üzenetére


mintech07
tag

Nálam ugyan ez a gond MU6102-nél.
A HDMI UHD Color-t ki kell kapcsolni és megoldódik a hiba, Samsung nem tud rá megoldást sajnos.

(#124049) mentoloshypo válasza mintech07 (#124048) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Kipróbálom ezt is. Bekapcsoltam első alkalommal mert mindenki ajánlotta. :)
Tegnap 3 óra God of War közben egyszer sem ment el a kép (max akkor amikor kimentem slozira, Murphy törvénye) fene érti ezt.

(#124050) Gombinyó válasza mentoloshypo (#123994) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha benézel a ps4 topikba akkor láthatod, hogy ez nem egyedi probléma sajnos és egyelőre megoldás sincs rá, valószínúleg nem is lesz. Ez inkább a ps4 pro sara. Nekem a Sony tv-vel annyival jobb a helyzet, hogy nem megy el a kép csak felugrik ritkán az infó sáv mintha most választottam volna ki azt a bemenetet.
Ha kikapcsolod a HDMI UHD colort akkor nem lesz HDR-ed...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.