Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) Flashget válasza VIBO (#93999) üzenetére


Flashget
félisten

Mi a legjobb módja egy laptop vezeték nélküli csatlakoztatásának, hogy tudjak filmeket nézni róla a TV-n?
wifis router.
vagy
min.3.generációs intel processzor [link]
vagy tableteken van droid (min. 4.2-es verzió)..laptopra is az kellene op.rendszernek és akkor könnyedén lehetne, ha a tv tud screen mirroring funkciót. :)

Realme GT Master Edition

(#94002) VIBO válasza Flashget (#94001) üzenetére


VIBO
őstag

Ilyen laptopom van

Ezzel lehet olyat?
Van vmi részletes leírás, hogy hogyan kell?

(TV: Samsung UE43J5500)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#94003) sityupityu válasza PrinceHerceg (#93995) üzenetére


sityupityu
veterán

A BFI-re gondoltam, hogy kapcsold ki. :) Mint ahogy előttem is írták lehet , hogy az miatt látsz villogást.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94004) Flashget válasza VIBO (#94002) üzenetére


Flashget
félisten

ebben 3. generációs processzor van az jó.
a többit linkeltem abban a feltételek és driverek is szerepelnek.
pár éve más már megcsinálta ezt írt róla keres rá, de úgy emlékszem megszenvedett vele.
jobban jársz egy router beiktatásával és azon keresztül küldöd a filmet a tévére.

Realme GT Master Edition

(#94005) VIBO válasza Flashget (#94004) üzenetére


VIBO
őstag

Sima wifi router kell ugye? Az van.
És azon hogyan?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#94006) looser


looser
addikt

Sziasztok!

32C650-ben magyar nyelven hol keressem a Downmix funkciót? Film 5.1 hanganyaggal, a beszédet nem értem, az akciónál meg kiugrok a fotelból :-) Elkezdtem nézegetni és ezt ajánlják hogy sztereo-ra állítsuk át, csak nem igazán tudom hol. Ha más néven szerepel, lehet tudni, mi az?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#94007) sityupityu válasza looser (#94006) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak az optikai kimenetre vonatkozólag tudod állítani, hogy 5.1 vagy sztereo legyen. De hiába állítod át sztereóra, ez a hatás akkor is meglesz. A tévé belső lejátszóján sajnos nem tudsz ilyeneket állítani. :N
Külső médialejátszó vagy házimozirendszer kéne, hogy meg tudd szüntetni ezt a hatást.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94008) fant0mi válasza VIBO (#94005) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha nagyon egyszeru kell, akkor a laptopra felteszed a Serviio vagy a Plex programot, betallozod a filmjeidet. A tv taviranyitojan megnyomod a Source gombot, kivalasztod a listabol a Serviio vagy Plex szervered, es szepen megnezed a filmet. :)

A tv-n levo fulhallgato kimenetre tegy ra valami nem bucsus hangszorot, ra fogsz jonni, milyen rosszul tud szolni. Tv adasokhoz jo, de filmhez nem.

(#94009) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sportadásoknál Thome, HDMI FullHD/50i Sport TV-n pl: Tenisz vagy Jégkorognál is a labdák mozgása eléggé darabosak, nem olyan szépek a mozgásaik mintha interneten FullHD 1080-ban nézem meg.
Ott sokkal simább a mozgásuk, kivehetőbb a labda mozgása, ez a csatorna hibája vagy a TV-nem kezeli elég gyorsan?
Viszont filmeknél FHD-ban nem látni ilyen jelenséget, még a nagyon gyors mozgások is simák és szépek.
Ha esetleg a TV-hez be lehet így állítani megmondanátok melyik menüben tehetem meg, és mit?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94010) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Vettem egy 48H6400 Tv-t, az összefoglaló elején levő leírás alapján be is állítottam.
Viszont azt vettem észre hogy TV adás esetén változtatja a fényerőt. Nem annyira feltűnő, mint ha be van kapcsolva ez az opció, de észreveszem. Főleg ha csatornát váltok, ott ugye fekete lesz a háttér váltáskor, az oldat levő csatorna neveken/számokon látom, hogy visszaveszi, majd emeli a fényerőt. Legutóbb egy youtube-os mesénél láttam hogy változik közben.
Van még valami opció elrejtve valahol?

sza.sa

(#94011) looser válasza sityupityu (#94007) üzenetére


looser
addikt

Igen, a belső lejátszó lenne az. Sajnálom :-(
Mindenesetre köszi az infót! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#94012) sityupityu válasza looser (#94011) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor lehetne még megszüntetni a belső lejátszót használva amit már írtam, ha 5.1-es cucc lenne a tévé optikai kimenetére kötve. Ugye azon meg úgy variálsz ahogy akarsz. De gondolom, hogy ha ez a felállás lenne, akkor a probléma sem merült volna fel.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94013) sandró60 válasza sza.sa (#94010) üzenetére


sandró60
addikt

Az ECO-módot állitottad?A menűben kapcsold ki. :K

(#94014) VIBO válasza fant0mi (#94008) üzenetére


VIBO
őstag

Ezeken a szervereken a hang is átmegy a tvre?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#94015) sza.sa válasza sandró60 (#94013) üzenetére


sza.sa
tag

Ki van kapcsolva:

Energiagazdálkodás: Ki
ECO-érzékelő: Ki

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#94016) Zodiacus


Zodiacus
tag

Mi a véleményetek erről a típusról? Samsung UE48J6250 Nem sok helyen árulják és ott is csak megrendelésre. Valamiért nem elterjedt, vagy nem kell senkinek?!

(#94017) KisTücsök válasza KisTücsök (#93973) üzenetére


KisTücsök
addikt

Tegnap este tettem még egy kísérletet. Bedugtam és lám jó volt. Ma megint nem. És most még másik lapossal sem. Ez ilyen random? Csak mert semmit nem állítottam.

A 3D-t hogyan kell beállítani? Csak mert akármilyen filmet nézek (BD50), nem egy képet látok, hanem halványan ott a másik is. Nem tudom, ezt minek nevezik (crosstalk?). PowerDVD-vel próbálgatom.

(#94018) sityupityu válasza sandró60 (#94013) üzenetére


sityupityu
veterán

Én hirtelen arra gondoltam, hogy nála is az van mint pl mflex-nél és nálam, hogy a sötét-világos jeleneteknél le-föl állítgatja a fényerőt. De nem lehet az, mert azt írja, hogy a youtube közben is van. Márpedig mi pont a youtube-al inaktiváljuk ezt a "kedves" funkciót.

(#94016) Zodiacus Jó tévé, nem nyúlsz mellé vele.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94019) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Erre valaki?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94020) sityupityu válasza Gaboman (#94019) üzenetére


sityupityu
veterán

Próbálj meg a MP-al variálni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94021) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Melyik típust javasoljátok a következők közül:
Sony KDL-50W809C
Sony KDL-55W756C
Samsung UE55H6400
LG 55LF652
Panasonic TX-55CS630E

Előre is köszönöm!

(#94022) Gaboman válasza sityupityu (#94020) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az pontosan mi is? :F

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94023) malacmalacka


malacmalacka
csendes tag

Sziasztok,

van két tv-m, egy UE40F6500 és egy ue48JU7000
Unicable-t szeretnék rajtuk konfigolni, de - bár régebben az F6500 menürendszerében benne volt, most már egyáltalán nem találom, a JU7000-ről nincs információm.

Valakinek van ötlete, mit lehet tenni?
a Samsung üfszolgálaton és a szervízen már túlvagyok

Köszi

(#94024) sityupityu válasza Gaboman (#94022) üzenetére


sityupityu
veterán

Motion plus.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94025) Gaboman válasza sityupityu (#94024) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azzal próbálkozom, ki és tiszta módot próbáltam már, eddig nincs eredmény, nem lehet hogy a csatorna nem adja át úgy ahogy kellene?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94026) sityupityu válasza Gaboman (#94025) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy a csatornával nem stimmel valami, de a Motion plus-nál inkább az egyedi beállítással próbálkozz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94027) Gaboman válasza sityupityu (#94026) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Próbálkozom vele, az a fura hogyha gyorsan megy a labda (tenisz, foci,) vagy korong, akkor tűnik homályosnak mintha húzna maga után egy csíkot.
Ezzel nem tudok mit kezdeni és bármelyik sport csatornán ilyen sajna.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94028) gyuribácsi88

220 Volt nevű boltba akciós a Samsung UE48J6200 akit érdekel, 160K.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#94029) sityupityu válasza Gaboman (#94027) üzenetére


sityupityu
veterán

"mintha húzna maga után egy csíkot"

Az utánhúzással nem tudsz mit csinálni, ez ilyen sajnos. A fent említett J6200 sokkal jobb ebből a szempontból.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94030) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#94029) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én a H6400-al sem tapasztaltam ilyen utánhúzást, de még egy halvány valamit sem láttam soha. Pedig, elég sok tenisz meccset meg focit néztem már rajta. Sza.sa-nál meg nem egyértelmű, hogy a YT mese, az a smart részről ment-e, vagy esetleg külső PC-ről.
Amit leírt, az teljesen ugyanaz az a bug, mint nálunk. Használja filmmódban, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#94031) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#94030) üzenetére


sityupityu
veterán

"Sza.sa-nál meg nem egyértelmű, hogy a YT mese, az a smart részről ment-e, vagy esetleg külső PC-ről."

Ez igaz, akkor viszont tényleg az lehet mint ami nálunk is van.

Nem tudom, hogy nála milyen mértékű utánhúzás van, de H6400-nél valamilyen szinten azért mindenképpen jelen van. Az összes H6400-es tévén láttam. J6200 sokkal jobb ebből a szempontból. Az egyik cimborám vett ilyen tévét és hát kicsit azért meglepődtem amikor megláttam. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94032) havri1


havri1
félisten

Hali!

Nagyszülőnek rendeltem egy UE43J5500 tvt. Upc digitális box-al nézi.
Arra panaszkodik, hogy random időnként a tv magától kikapcsol. Kb 2 óra üzem után.
Én teszt alkalmával nem tapasztaltam semmi ilyet, ő meg állítja.
Időzítő nincs bekapcsolva, mást meg nem találtam...
Mi a franc lehet?

havri

(#94033) looser válasza sityupityu (#94012) üzenetére


looser
addikt

Nem sajnos, a tv saját hangszóróján jön a műsor. Gyerekkel néztük a Harry Pottert mkv-ból és inkább állandóan állítgattam :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#94034) sityupityu válasza havri1 (#94032) üzenetére


sityupityu
veterán

Van olyan funkció, hogy ha nem nyúlsz a távhoz (se hang, sem csatorna, stb) akkor kikapcsol egy maghatározott-beállított idő múlva. Gyárilag aszt hiszem, hogy pont 2 órára van állítva. Szerintem ez lehet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94035) havri1 válasza sityupityu (#94034) üzenetére


havri1
félisten

Tuti valami ilyesmi. Az én 6400-asom is szokott néha dobni bal alsó sarokba egy ablakot, hogy a tv x mp múlva kikapcsol, vagy nyomjon ok-ot.
De nagyi nem látott ilyet.
Átnézem a beallitasokat, köszi!

havri

(#94036) Gaboman válasza sityupityu (#94029) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csak az J6200 nem 3D, nekem pedig mindenképpen az kellett.
Megpróbálok vele valami még csinálni eddig nem sok siker van, érdekes hogy a monitoromon ha megnézem az is így jeleníti meg.

mflex
Megtudnád velem osztani mit hogyan állítottál be ahhoz hogy nem láttál ilyen jelenséget a TV-n?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94037) sityupityu válasza Gaboman (#94036) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, nem is azért mondtam. Csak példának hoztam fel, hogy ebben az a másik tévé sokkal jobb.
Én elviselem azt az utánhúzást ami a H6400-nél van. A kérdés inkább az, hogy nálad is ennyire van e, vagy netán jobban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94038) Gaboman válasza sityupityu (#94037) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Érdekességképpen belinkelek egy képet, a pirossal jelölt nyilak mutatják milyen irányban látszik az után húzás, a kék nyilak milyen irányban nem.
Tehát a jobbra-balra való mozgásnál látszódik, főleg a gyors labdáknál, oldalra tökéletes még a gyors labdáknál is.
Kép, minden irányban kellene neki után húzni nem ha ez a TV ilyen lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94039) ΞΔGLΞ válasza Gaboman (#94036) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Műszeresen kalibrálták be, de én előtte sem láttam ilyet, pedig, ha valaki, akkor én már párszor kiosztottam ezt a kicseszett tévét, tehát nem osztana, vagy szorozna ez már rajta, de ilyen nálam, akkor sincs.

sityupityu

Ha esetleg felveszem, akkor látható lenne ez számotokra, hogy nálam szinte semmi ilyesmi nincs?

[ Szerkesztve ]

(#94040) sityupityu válasza Gaboman (#94038) üzenetére


sityupityu
veterán

A kamera elhelyezéséből és látószögéből fakadóan a pályához mérve, a legtöbb esetben a tévé képernyőn gyorsabban mennek a labdák jobbra-balra mint fel-le. de lehet, hogy nem jól okoskodom. :)

mflex Hiába veszed fel, nem lenne értelme. :) Biztos, hogy nálad is van valamilyen szinten, hiszen lcd-ről beszélünk. Csak olyan szinten, amivel te nem foglalkozol így elégedett vagy a tévéddel. Én is elégedett vagyok vele, illetve ez a szintű utánhúzás nem zavar.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94041) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#94040) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért van annyira jó szemem, hogy meglátnám az ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#94042) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#94041) üzenetére


sityupityu
veterán

Most azt akarod mondani, hogy egyáltalán nincs utánhúzása a tévédnek? Ezek az adatok meg is vannak adva az adott típushoz, és pl az említett J6200-nak nem csak papíron jobb az értéke, hanem a valóságban is.

Aztán lehet, hogy Gaboman-nak sem nagyobb, csak utánhúzás érzékeny a szeme. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94043) bigdigit


bigdigit
addikt

Ma üf. turkált kicsit a JU7000-ben.Hbb tv most már van.(smart hubot áttette csehre)A másik problémámra egyenlőre kivárunk mert lehet pár napja felkerült friss szoftver okozta.

(#94044) dethroner válasza Buckey (#93847) üzenetére


dethroner
veterán

Pár napig nem voltam, de látom lehet a J6-os sorozat nálad már FHD. Irigylésre méltó :O
Ezen az oldalon meg tudod nézni a tévé smart felület felbontását, nyisd meg a tévén keresztül.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94045) Gaboman válasza ΞΔGLΞ (#94039) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Felvehetnéd, engem érdekelne milyen egy jó meccs alatt FHD-ban!
Látom e rajta azt amit ezen vagy sem, létszíves vedd fel nekem. :R
Crome Drivera ha feltöltöd onnan letudom tölteni az eredet fájlt és megtudom nézni a TV-n.

sityupityu Ezen adatok hol vannak megadva, hol nézhetem meg?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94046) Buckey válasza dethroner (#94044) üzenetére


Buckey
senior tag

Várj, nem kell sírnod! :))

A böngésző nálam is csak 1280x720! :O :((( :W
A mobilarena oldala is mobilnézetben jön csak be! :O De legalább valamennyire használható, ami a lényeg. :)
Én a böngészőben megnyitott YT oldalakra értettem, hogy ha 1080p-re állítom, akkor úgy látom, hogy jobb, mint a 720p. De erre mérget nem merek venni! A 4k hibával leáll, azt természetesen nem tudja megjeleníteni.
És azt sem tudom, hogy más, online videók egyáltalán lejönnek-e FULL HD-ban, vagy csak sima HD marad.
A YT app-ban meg lehet nézni, ott csak HD, állítani sem tudom. :W

És ezért írtam, hogy megérne egy pert, nagyobb nyilvánosságot, mert ezt nem jelzi sehol a samsung! És ez a fogyasztók szándékos megtévesztése!

[ Szerkesztve ]

(#94047) dethroner válasza sityupityu (#93991) üzenetére


dethroner
veterán

Pedig pont hogy be lehetne perelni a mocskokat, hiszen ott van az átbaszós reklámszöveg a honlapon is

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94048) sityupityu válasza Gaboman (#94045) üzenetére


sityupityu
veterán

Én hirtelen csak valamelyik videómegosztóra gondoltam akkor, azért mondtam, hogy szerintem nem lenne értelme.
Bár szerintem így sem tudja egy felvétel azt visszaadni amit ő lát az ő kijelzőjén. A te kijelződön azt lejátszva jó eséllyel szerintem nem azt fogod látni mint ő otthon a saját tévéjén.

Talán a gyártói oldalon? Egyszer valaki mintha be is rakott volna erről egy linket. Majd megpróbálok utánanézni.

dethroner Szerintem ezt úgy is lehet értelmezni, hogy FHD tévé ami okos tévé is egyben. Nincs szó szerint odaírva, hogy a smart részének is FHD-nek kell lennie. Én így értelmezem. Persze lehet, hogy nem így van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#94049) Buckey válasza dethroner (#94047) üzenetére


Buckey
senior tag

Ezt mondom én is! Ezért is haragszom a samsungra, hiába jó a kép, jók a készülékeik. Tudom, a piacgazdaság, meg a politika, de a vásárlóik szemében mégis csak többet érnének, márkahűbbek lennénk, ha becsületesek lennének.

Ha kb. ez lenne a dobozra írva, nem szólnék semmit!

Gondolom feltűnik a különbség! :Y

(#94050) dethroner válasza Buckey (#94049) üzenetére


dethroner
veterán

Látom szeretsz a letöltött képekkel ügyeskedni :)
Szervezd meg a dolgot, beszélj ügyvéddel és ha jó esélyt lát arra hogy nyerjünk, indítsunk csoportos pert (vagy ilyesmi).

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.