Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159451) spleenszuru válasza spleenszuru (#159447) üzenetére


spleenszuru
őstag

Közben utánanéztem, és nagy eséllyel az USB-s nem fog menni, szóval mást kérdezek:
Optikai csatlakozással rendelkező hangszóróknak elvileg 100%-ban működniük kellene, igaz?

Malaka!

(#159452) Borisz76 válasza spleenszuru (#159451) üzenetére


Borisz76
veterán

A TV-k optikai csatlakozóin sztereó és DD5.1 , ami kijön.
Van olyan készülék is amin a DTS hangsáv is kijön.....de a többség már ezt sem támogatja mert nem szeretnek licenszdíjat fizetni.
Kép...

A Legjobb ha a lejátszó eszközből egy házimozi erősítőbe megy a jel egy HDMI kábelen keresztül.
Az erősítő dekódolja a hangot ( a HD hangokat is megfelelő erősítő esetén ) majd egy másik HDMI kábelen átküldi a képet a TV készülékre.

A felhős filmes, sorozatos szolgáltatások esetében ( Netflix , Disney stb... ) a TV belső APP-ja a lejátszó. A képet a TV megjeleníti. A hangot vagy a TV saját hangsugárzója adja vagy optikán kiküldheted másik készülékre...a fentebb látható korlátozásokkal.

De létezik "külső" eszköz is ( lejátszó ) , ami képes kezelni a felhős szolgáltatásokat.....

Esetleg még az " eARC " , ami jobb de ahhoz meg olyan TV és olyan "fogadó" eszköz kell amin van is ilyen csatlakozó.

Mod :
Jó lenne tudni, hogy milyen eszközeid vannak ?
Hogyan vannak összekötve ?
Mit szeretnél elérni ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#159453) spleenszuru válasza Borisz76 (#159452) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm.
Tehát, mivel az én célpontom egy Edifier R1280BT 2.0 szett, gond nélkül működne az optikai csatiban, a kép alapján?
Távirányítás hiánya pl. nem lenne gond, mert annak van sajátja.
Bár a TV által támogatott Dolby Atmos, ami még ezeken a kis gyári hangszórókón keresztül is tud érvényesülni, nem lenne ott, szóval ott maradna a külső hangszórókra való támaszkodás.
Fontos, hogy nem akarok én házimozi rendszert építeni vagyonokért, csak kicsit fentebb lépni a gyári hangszórókról. :)

Malaka!

(#159454) Borisz76 válasza spleenszuru (#159453) üzenetére


Borisz76
veterán

Adatlapja szerint van rajta optikai bemenet.
Ha ezzel rákötöd a TV-re , akkor szólnia kell.
Nem egy házimozi de ha az a cél, hogy a TV saját hangsugárzóitól jobban szóljon, akkor igen jobban fog szólni !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#159455) Vhiktor válasza dethroner (#159448) üzenetére


Vhiktor
veterán

Képernyő tükrözés?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#159456) dethroner válasza Vhiktor (#159455) üzenetére


dethroner
veterán

Telefonról talán. De windowsról nem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#159457) ρσгτσ válasza dethroner (#159456) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Windows -ban van olyan funkció, ami vezeték nélküli megjelenítést tesz lehetővé. Az szerintem WiFi -n keresztül megy. Azt próbáltad és nem látja a TV -t? A fenti TV -t nem igazán ismerem.

Mondjuk én a vezeték nélküli képernyőt nem szeretem, mert azért van érezhető késés...szerintem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159458) dethroner válasza ρσгτσ (#159457) üzenetére


dethroner
veterán

Windows azt írja ha a tévé tudja a Miracast technológiát, akkor mehet vezeték nélkül. De ez a tévé nem tudja :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#159459) ρσгτσ válasza dethroner (#159458) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah igen, ahhoz kell Miracast...

Akkor esetleg 3. eszközzel lehet megoldani, de azokat én egyáltalán nem ismerem. Valamilyen droid box/stick. Vagy Miracast, Chromecast adapter, de azok nem tudom mennyire működnek vagy milyen stabilak.

Nekem annyira nem tetszett a késés, hogy eleve elengedtem a témát, miután kipróbáltam pár TV -n.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159460) dethroner válasza ρσгτσ (#159459) üzenetére


dethroner
veterán

2 méteren belül van a tévé router pc szentháromság, gondoltam ezt a hatalmas távolságot vezetéknélküli lehetőséggel csak át lehet hidalni. De a samsung nem partner ebben :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#159461) Borisz76 válasza dethroner (#159460) üzenetére


Borisz76
veterán

Pc , HDMI kábel, tv.
Ettől jobb nem kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#159462) ρσгτσ válasza dethroner (#159460) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Gondolom ez akkor még nem volt támogatott, ha nem látja a TV -t. Tényleg jobb akkor egy HDMI kábel. Még stabilabb is. Persze nem annyira kényelmes...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159463) dethroner válasza Borisz76 (#159461) üzenetére


dethroner
veterán

Nem ezt keresem. Mindenképp vezeték nélkül kell. Ha nem lehetséges, akkor projekt ejtve.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#159464) ρσгτσ válasza dethroner (#159463) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én megértem amúgy. Szintén jobban kedvelem a vezeték nélküli megoldásokat. Meg nyilván egyszerűbb is.

Pl. DEX vagy remote play. De még a hálózaton kívüli verziókat is szeretem. Pl. cloud game. Viszont PC -nél nálam jobban bevált a közvetlen, vezetékes kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159465) Borisz76 válasza dethroner (#159463) üzenetére


Borisz76
veterán

Miért ragaszkodsz a vezeték nélküliséghez ?
Stabilabb és gyorsabb ( nincs LAG-olás ) a vezetékes kapcsolat.
Akár UTP-n is mehetsz a TV-be és a TV saját lejátszóját is használhatod filmezésre ( DLNA ).
Ha van PC, akkor egy HDMI kábellel átviszed a jelet és lehet vele filmezni, játszani, böngészni.

Hiába van egy "csúcs-szuper" Acces Point-om a ház közepén a mennyezeten....csak azon eszközök használják , amin fizikailag nincs LAN csatlakozó ( Telefonok , Tablet , Laptop ) ...minden más a házban vezetékkel kapcsolódik a netre.

Van 3 PC ...mindháromra 1-1-1 TV is van kötve HDMI-vel.
Ezen gépekben csak 1-1-1 SSD van, rendszernek, játékoknak.
Központi részen van egy NAS.
Azon találhatóak a filmek, sorozatok.
Akármelyik gépről lehet nézni akármit....
Vagy játszani .....vagy netezni.....

Oké, hogy nem vagyunk egyformák és mások az igényeink....de ha nem muszáj ne szivassuk magunkat egy instabil , más rádiós sugárzástól befolyásolható , bizonytalan wifi-s kapcsolattal.

Ha pedig a TV-d nem tudja a Miracast funkciót , akkor nem fogod tudni rávarázsolni a képet....hacsak nem szerzel valami TV okosítót ami tudja ezt a funkciót.

Ha szabad kérdeznem :
Mit szeretnél a TV képernyőjére kitenni és mi lenne a forrás eszköz ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#159466) francz'70 válasza dethroner (#159458) üzenetére


francz'70
aktív tag

Nálam a H6500 tudja, és úgy rémlik a H6400- on is megy ;)
Menü - Hálózat - Screen Mirroring

(#159467) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Van egy QN95A tévénk, valamit elnyomkodtam, azóta az Ambient mód bekapcsol éjszaka kb ugyanabban az időpontban.:W Sehol nem találom a beállítások között. Hogy lehet az ír magját is kiirtani ennek a funkcionak?:)). Vagy az is elég ha ki tudnám kapcsolni.

(#159468) Vhiktor válasza francz'70 (#159466) üzenetére


Vhiktor
veterán

6400-on is megy.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#159469) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok,

Kilett sajnos mosva solaros távirányító ami volt a q60a mellett.
Van rá esély hogy kiszáradás után működni fog?
Eredeti távirányítót hol érdemes venni?

(#159470) Celtis válasza Bagan (#159469) üzenetére


Celtis
veterán

Van rá nagy esély, habár az akkut ki kéne venni - ha lehet - és jó lenne szétszedni darabokra.
Ha mégsem, és még garanciális a tv, jelentsd be, hogy tönkrement. Úgy tudom küldenek ingyen és bérmentve egy másikat. Garancián túl típus alapján a neten tudsz vásárolni, ahogy bármi mást is.

(#159471) dethroner válasza Borisz76 (#159465) üzenetére


dethroner
veterán

Éveken át pc-ről hdmi kábelen keresztül játszottam le a filmeket, volt telepítve samba.
De beleuntam és inkább egy kodi-s boxot használok filmezéshez. Most csak kíváncsi lennék pc-re telepített kodival ha elindítok valamit, azt vezeték nélkül ki tudom-e rakni. Azt hiszem ez 2024-ben nem egy világnézetet megdöntő ötlet.

Igen, van Screen mirror, de az csak mobilezközt enged csatlakozni. Win 11 nem lát vezetéknélküli kijelzőt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#159472) Borisz76 válasza dethroner (#159471) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt találtam hirtelen :
[link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#159473) dethroner válasza Borisz76 (#159472) üzenetére


dethroner
veterán

H sorozatú tévé, nem látok benne Miracast-ot. Wifi direkt és Screen Mirror van, de egyikkel se lehet windows pc-hez csatlakozni. Ezek csak android-os eszközről dobják rá a tévére a képet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#159474) Borisz76 válasza dethroner (#159473) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet....csak feltételezés...., hogy a PC-be be kellene dugni egy jobb fajta usb-s wifi adaptert , a vezetékes kapcsolatot meg megszüntetni, kihúzni.
Ha van kéznél esetleg....egy próbát megérhet, hogy ez esetben feldobja e , beállítható e a vezeték nélküli átvitel a TV-re.

Más ötletem hirtelen nincs.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#159475) nababika


nababika
aktív tag

Erre nem tudja valaki a választ?

(#159476) pedro7


pedro7
tag

Q70 szériánál meg lehet oldani, hogy ha a bemeneti forrásokat átnevezem vagy elnevezem, akkor a forrás készülék kikapcsolása vagy áramtalanítása után se felejtse el ?

PC-n a Youtube-on az automatikusan fordított videoknál megjelenik a magyar felirat.
Ugyanez a Q70 youtube app-ján nem jelenik meg csak angolul,fel sem ajánlja a megyar nyelvet.

(#159477) Bagan válasza Celtis (#159470) üzenetére


Bagan
aktív tag

Szetszedtem, radiátoron volt, kiszáradt, mukodikűködik.

(#159478) Con D'Or


Con D'Or
csendes újonc

Sziasztok! Van egy régi UE32D6500-as készülékem. Nagyon jól szolgál akár TV-ként, akár monitorként. Sajnos mostanában azt tapasztaltam, hogy nem fogadja be az USB-n keresztül a pendrive-okat, egyik USB aljzatban sem. Mindegy, hogy 2.0-ás, 3.2-es verzió, mindegyiknél azt csinálja, hogy megjelenik egy sötét képernyő, közepén a "Betöltés..." szöveggel, és csak karikázik. Kb egy percnyi karikázást követően a TV csinál egy ki-be kapcsolási ciklust.
A HDMI portok jól működnek, azokkal nincs gond, okosítón keresztül nézhetők a tartalmak.
Segítsetek, kérlek, van valakinek tapasztalata, mi lehet ez? Esetleg megpurcant valami az alaplapon?
Köszi a támpontot, ha adtok, hogy merre menjek tovább!

(#159479) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Decemberben vásároltam egy Q80CA tv-t, letöltöttem hozzá a SmartThings-et is androidos telefonra.

Kb. 2-3 héttel ezelőttig (jött firmware frissítés a tv-re és a SmartThingsre is) a panel megjelenési idejét rendesen mutatta az applikáció, nagyjából 250-et mutatott, gondolom órát.
Viszont most 3592-t, kicsit bepörgött a számláló. Tudtommal még nem tudok az időben előre utazni.

Más is tapasztalt ilyen anomáliát? Esetleg megoldás? (oké, ne nézegessem) Vagy milyen mértékegység lehet ez, vagy milyen naptárt használ? :)

Köszi!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#159480) lala666 válasza mikoljan (#159479) üzenetére


lala666
senior tag

Androidos alkalmazás elcsesződött, ios jól mutatja.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#159481) mikoljan válasza lala666 (#159480) üzenetére


mikoljan
tag

Köszi szépen a választ! Akkor nem rúgozok rajta.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#159482) lala666 válasza mikoljan (#159481) üzenetére


lala666
senior tag

Volt mikor fordítva volt :DDD

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#159483) Celtis válasza Bagan (#159477) üzenetére


Celtis
veterán

Szuper. Most már elárulom, hogy a normál használatban elszutykosodó távirányítókat -darabokra szedve- de a csap alatt szoktam takarítani.

(#159484) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Ezt a két tv-t néztem ki :

1:
Ue65cu8002

2:
Ue65cu8572

Melyik lenne a jobb választás??

Samsung s24ultra telefonom van és így szeretnék Samsung tv-t.
Fontos lenne a képernyőtükrözés és a vezetéknélküli dex.

Ezek jó tv-nek számítanak??
Van valami más márka amit ajánlanátok?
Nem tudom pl:Lg,Hisense,Tcl tv-k mennyire kompatibilisek ezzekel a funkciókkal.

65" és 200-300között gondolkozok.

(#159485) ρσгτσ válasza soultrapp (#159484) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Hisense TV -ket nem ismerem, de gondolom ott is működnie kell a DEX -nek. Majd valaki megcáfol, ha nem így lenne. LG -n (C1/C3) és Samsung -on (QN90A/S90C) használom/használtam minden probléma nélkül.

TCL -en viszont csak egy-két FW -n próbáltam, de egyiken sem volt igazán jó... késett is, és a kép sem volt teljesen százas. Nem tudom, hogy hardveres vagy szoftveres oka volt/van, de nem volt jó C725/C728 -nál. Sanszos inkább az utóbbi, mert régebbi TV -n próbálva is jó volt minden.

Egyébként ettől függetlenül 65 colban szerintem a legjobb választás jelenleg a TCL C805, ha ennyi a keret. 10% -ot lehet most kuponozni az eMAG -nál. Nem tudom annál a TV -nél mennyire működik jól, de talán érdemes bekérdezni a TCL TV topikba. Hátha valaki meg tudja nézni.

Szerk.:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159486) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

WIFI screen mirror kérdésem lenne :)

Létezik az, hogy a TU8500(2020-as) TV-m nem tudja fogadni a Windows 11 ről érkező WIFI képernyőmegosztást?
Próbáltam már mindent, hozzáadtam a windowshoz a vez nélküli funckiót, driver frissítés, tűzfal engedélyezés, hálózat nyivánosra állitása stb, de a tv-n mindig kiírja , hogy sikertelen csatlakozás :( Win 10 et tudja csak a tv?

(#159487) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Bár furcsa számomra az ismerősömnél fennálló probléma, de hátha tudtok rá javasolni valami megoldást:
vásárolt egy Samsung QE50QN90C típusú TV-t. A kép 4K/UHD játékoknál, filmeknél gyönyörű, de HD focimeccsek (gondolom egyéb, gyors mozgásos (sport) közvetítés esetén is) esetén a közeli kép (ami szintén pazar) után, ha nagytotálra vált a kamera, akkor homályos, kásás a kép FOLYAMATOSAN, nem csak 1-2 mp-ig. Ha visszavált közelire, újból éles! Erre esetleg ötlet? :) Köszi!

(#159488) RandomName válasza wrathchild (#159487) üzenetére


RandomName
aktív tag

A hd az 1920x1080. A 4k az kétszer ennyi, 3840x2160.
Gyakorlatilag egy 4k kép 2x2 hd felbontású kép.
Azt tudom elképzelni, hogy az adás olyan amilyen, de amikor a közelire váltasz, akkor a tv képjavító algoritmusai felhúzzák a képet. De a simához meg nem nyúlnak, mert akkor nem fizetsz elő a 4k csatornákra. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#159489) blakey válasza RandomName (#159488) üzenetére


blakey
titán

A hd az 1920x1080 - A HD már 1280x720p-nél kezdődik, az 1920x1080p már FHD, ami természetesen HD is. Nem minden HD F(ull)HD, de minden F(ull)HD HD. :D
A 4k az kétszer ennyi, 3840x2160. - ha a számokat nézed, akkor igen, ha meg a területet, akkor az inkább, 4x annyi, ugyanis, a 3840x2160-as négyszögben 4 db 1920x1080-as négyszög fér el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#159490) RandomName válasza blakey (#159489) üzenetére


RandomName
aktív tag

"A hd az 1920x1080 - A HD már 1280x720p-nél kezdődik, az 1920x1080p már FHD, ami természetesen HD is" Elírtam, valóban igazad van. (Szerk.: Viszont engem igazol, a képjavítós témában, mert még rosszabb alapanyagból van jól nagyított kép)
"A 4k az kétszer ennyi, 3840x2160. - ha a számokat nézed, akkor igen, ha meg a területet, akkor az inkább, 4x annyi, ugyanis, a 3840x2160-as négyszögben 4 db 1920x1080-as négyszög fér el." Pontosan így van, ezért írtam a kétszer akkora után kicsivel, hogy "Gyakorlatilag egy 4k kép 2x2 hd felbontású kép."

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#159491) wrathchild


wrathchild
tag

Köszönöm Mindkettőtöknek, akkor a szolgáltatóra rákérdezek, valószínűleg a HD TV adás csak sima HD, nem FullHD

(#159492) blakey válasza wrathchild (#159491) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg 1920x1080i, amivel nem is lenne gond, de ha alacsony a bitráta, akkor zavaró tényezők léphetnek fel, azaz nagyon tömörített az adott csatorna. A sima HD is jó, ha nincs "agyontömörítve".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#159493) tocijozsi00


tocijozsi00
csendes tag

Űdv Forum társak.Szomszéd haver tv.jén ma jelent meg.Mi is ez? Illetve hogy orvosolhato?Vásárolt biztosittása van.Ha jol emléxem 43 colos 8502 es a tv.

(#159494) tachikoma válasza tobias88888 (#159399) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Hasonlót én is megfigyeltem egy Q80T tévénél. De nem a feliratok mennyisége miatt gondoltam arra, hogy nem játsza le, én arra tippeltem, hogy bizonyos nyelvekben lehetnek esetleg olyan egzotikus karakterek, amik megfektetik valahogy. Hiába unicode, én erre tudok gondolni.
Ha MKV Toolnix-szal kiveszek mindent, kivéve a magyart, akkor általában "megjavul", és megy a lejátszás gond nélkül. Igaz hogy ilyenkor le is megyek 1 db-ra felriatok számával...

(#159495) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hello
QN91 tv, egyik nap valaki (gondolom tévedésből) az én tévémhez szeretett volna kapcsolódni az iPhonejával, amire én nyomtam is egy deny-t a felugró ablakban. Viszont a smartthing részlegen még mindig ott szerepel, hogy xy iphoneja “disconnected”. Hogy tudom én azt onnét törölni? Az add device-on belül már nem látszik, telefonos appról sem látszik. :F

(#159496) tocijozsi00


tocijozsi00
csendes tag

Űdv.Valaki?159493 hozzászolásomra reagálva?Javithato?Vagy elindittani a garancián tuli biztosittást?Jo tanács esetleg?

(#159497) lala666 válasza tocijozsi00 (#159496) üzenetére


lala666
senior tag

Ha lejárt a gari, biztosítás mert ezen csak a piócás ember segíthet...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#159498) tocijozsi00 válasza lala666 (#159497) üzenetére


tocijozsi00
csendes tag

Kőszőnőm. :)

(#159499) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!.
Édesanyámnak van egy Samsung UE37ES5500 típusú TV-je.

Szeretnék bele Vodafone médiakártyát helyezn de az lenne a kérés, hogy a rendelkezésre álló 110 csatorna helyett kb 20-át szeretnék a tv-n látni.

Hogyan, mi módon tudom a kedvenc csatornákat a tv-n beállítani? Nem találtam ilyen menüt.
Meg lehet ezt oldani?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#159500) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Q80C 2023.

Korábban jöttem már ide a Game Motion Plus beállítással, most elkezdtem jobban utánanézni, viszont nem jutok sokkal előrébb.
PS5 konzolon használom amúgy a TV-t.

Elvileg, ez a beállítás, plusz képkockákat tesz be 2 frame közé, ezáltal úgymond "felgyorsítja" az FPS-t.
Nyilván artifactok, kenődések keletkezhetnek.
Viszont nem emiatt jöttem most, hanem hogy elvileg az input lagot ez növeli. Na ezt nem értem.
Ha növeli az input lagot, az nekem rossz, nem? Tehát ha lenyomok egy gombot a kontin bekapcsolt GMP-vel, akkor az később lesz regisztrálva, ezáltal pl. pont bekaphatok egy ütést, mert elkéstem egy blokkal egy játékban, jól gondolom?

Malaka!

(#159501) ρσгτσ válasza spleenszuru (#159500) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Game Mode -ban nem igazán ajánlott különböző rásegítéseket, mozgásjavítást használni, mert növeli az input lag -ot és/vagy ront egyéb dolgon. Tehát igen.

Szerk.:
Természetesen nem olyanra gondolok, mint a HDR, VRR és egyebek, mert az fontos.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159502) Vhiktor válasza spleenszuru (#159500) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az input lagot szerintem nem növeli, hanem a válaszidőt és a teljes választ.
De ezt nem mértem még ki.
Összességében késöbb fog kirajzolódni a kép, ami nem jó dolog.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#159503) spleenszuru válasza ρσгτσ (#159501) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek.

Igazából azt akartam kideríteni, hogy tudnék-e ezzel csalni picit.

Mit értek ezalatt: egyes játékokban a noobságom ezzel kiváltani, pl. egy parry window megnövelése.
Viszont akkor ez csak rontana a helyzeten, ha jól értem, tehát csak kicsesznék magammal.
Egy próbát megérhet viszont, amúgy is van 1. és 2. módja ennek a GMP-nek, amit persze nem magyaráz meg a TV, mi a 2 között a különbség.

Malaka!

(#159504) ρσгτσ válasza spleenszuru (#159503) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Hozzá lehet szokni, de nem igazán jó dolog. Pl. soulslike -nál sem, mert feltételezem arról van szó. Főleg, ha vannak nehézségi fokozatok és elég rövid a parry window abban, amiben játszol.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159505) tachikoma válasza maglew (#159499) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Szia,
Vagy lehet próbálkozni a csatornák kedvencek-hez adásával, vagy lehet használni külső alkalmazást, ha a tévé támogatja a csatornák exportálását-importálását USB eszközre (pendrive-ra). Én pl ezt használom:
https://github.com/PredatH0r/ChanSort

[ Szerkesztve ]

(#159506) Atos23


Atos23
senior tag

Már majdnem elmentem a MM-ba átvenni a rendelt Samsung QE43Q60CAU TV-met (145kHUF), mikor megláttam, hogy most kitették 5.000 Forinttal olcsóbban Samsung QE43Q67CAU (140kHUF) készüléket. Árukereső szerint csak a MM-ban ennyi, máshol 200kHUF körül megy.

Kezdjek el gyanakodni, hogy a második rosszabb TV, vagy egyszerűen jobb vétel?
Beírtam a típusszámokat pár összehasonlító oldalba, de semmilyen különbséget nem mutatott a kettő között.

(#159507) AMD Power válasza Atos23 (#159506) üzenetére


AMD Power
titán

Ugyan az mind a két tévé. A Q67C ezüst a keret alul a tévén. Ennyi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159508) Atos23 válasza AMD Power (#159507) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi! :R

Elhoztam a Q67-et. Az alsó csík tényleg szürke, és a MM eladó szerint a Q67-nek picit nagyobb a fényereje, mint a Q60-nak (bár a műszaki boltos betyároknak azt sem hiszem el, amit kérdeznek). :D Mielőtt elhoztam, összehasonlítottam a boltban a kettőt ma reggel, és más különbség tényleg nem volt látható a kettő között.

Szerintem a Q60 és Q67 ár/érték arányban most az egyik legszebb képpel rendelkező Samsung QLED150k alatt.

(#159509) AMD Power válasza Atos23 (#159508) üzenetére


AMD Power
titán

Melyik MM-be voltál megvenni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159510) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. 200k ig samut vennék,4k 60-65 col,okos.
Egy.megbozható jo rendszerü tv-t.

(#159511) tigribigri válasza Atos23 (#159508) üzenetére


tigribigri
lelkes újonc

Nemrég mikor tv-ket néztem az egyik műszaki üzletben az eladó elkezdte bizonygatni, hogy a Samu Q60C az 2500 nit fényerőt tud. Egy jót nevettem (mivel nekem otthon pont van egy q60c) és mondtam neki, hogy jó lesz az 450 nitnek is. :)

(#159512) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Használ valaki Goove T2-t a Samuhoz? Működik vele gond nélkül?
Esetleg van ajánlottabb, de nem drágább backlight, ami képes követni a képernyőn játszódó színeket?

Malaka!

(#159513) AMD Power válasza venom8888 (#159510) üzenetére


AMD Power
titán

65CU7172

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159514) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Nem teljesen ide tartozik,mert samsung projektor,de azon is Tizen az op rendszer.

Érdeklődnék,hogy a tv-k-nél sincsen Vodafone tv applikáció??
Olvastam már,hogy van Tizen-re is.
Nem kellene mindig tükröznöm a telefonról.....

(#159515) RandomName válasza RandomName (#159286) üzenetére


RandomName
aktív tag

Meglepő, de találtam itthon egy régi Samsung képcsöves tv-t, és a hozzávaló AA59-00312B távirányító hibátlanul viszi.
:C

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#159516) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Samsung ue37es550 típusú tv készülékemen régebben lehetett a kedvenc csatornákat rendezni de ezt a menüpontot mostanában sehol sem találom.
Központilag megszünt vagy hova tűntek a kedvenc csatornák rendezési lehetőségei?

[ Szerkesztve ]

(#159517) NGA


NGA
addikt

QE65Q60CAUXXH tv-n megoldható valahogy a multiviewben, az egyik nézetben a tv megy, a másikban meg egy HDMI?

(#159518) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok.

tudok abban segiteni,hogy van egy Samsung UE65AU7022KXXH Új TV es mashol is letesztelt optikai kabel meg Pioneer erosito ami szenten mukodik mashogyan tesztelve Neha szolj neha meg nema csend TV-rol otikara kotve. Ha rakotok egy masik eszkozr optikara akkor telejesen jol mukodik csak a TV szorakozik. De nem ertek miert. Volt hogy szolt szepen 4 oran at, aztan elemnt a hang . Aztan vissza jott masnap , de csak 20 percig

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#159519) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok! Friss S90C tulajként egy dologra nem tudok rájönni. Erősítőn (Denon X4800H) keresztül jön egy FireTV Cube jele a TV-be. HDMI3-ra van kötve a TV-n, működik is szépen az eARC, a kábelTV jelét helyesen küldi ki az erősítőre. Ha használom a FireTV távirányítóját, akkor azonnal átvált a TV a Denon Sourcera. Ez idáig szép és jó, de ha a TV távirányítójával átkapcsolok mondjuk kábelTV-re, vagy bármilyen belső appra, akkor onnantól kezdve a Denon/FireTV nem jelenik meg a Source menüben, nem tudok visszaváltani arra az inputra. Ha Bixbyt megkérem, hogy váltson át a HDMI3-ra, akkor működik hibátlanul. Ötletek, hogy mitől lehet ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.