Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Flashget válasza gegg (#54000) üzenetére


Flashget
félisten

Játéknál felesleges mert nem annyival fog menni, főleg ha aktiválod a játék opciót a tévén ami kikapcsol minden felesleges dolgot ami magas input lagot okoz.

Tévézéshez viszont valóban F6400 a min. Kompromisszumot kell kötnöd vagy veszel később játékhoz egy Dell IPS paneles monitort :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#54002) crue válasza BullZeye (#53999) üzenetére


crue
őstag

Kezes kell vagy milyen segítségre gondolsz?

(#54003) BullZeye válasza crue (#54002) üzenetére


BullZeye
veterán

Egy cetelemkártya tulajdonsora, aki lerakja az asztalra a kártyáját, én meg kezébe nyomom a végösszeget.

(#54004) A tumi válasza BullZeye (#54003) üzenetére


A tumi
tag

Hello! Az MM-ban lehet kp-val is fizetni, nem csak kártyával! Ha megvan a lóvéd akkor a pénztárnál fizetsz. Vagy kártyával olcsóbb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#54005) gygalilei


gygalilei
tag

Vki tud segíteni ?
Van egy UE46D5500 Samsung LED tv-m.Szeretném a tv hangját kivezetni 5.1-es hangfalakra.
Nyilván szeretném ezt minél egyszerűbben és olcsóbban.Milyen hangfalszettet vegyek ? HDMI-s jó hozzá ?
Erősítő nélkül megoldható ? Nem vagyok képben ebben a témában. Köszönöm!

(#54006) BullZeye válasza A tumi (#54004) üzenetére


BullZeye
veterán

-10% kártyával.

(#54007) A tumi válasza BullZeye (#54006) üzenetére


A tumi
tag

Jah értelek! Olyan tételnél már megéri!

(#54008) donjohnson válasza BullZeye (#54006) üzenetére


donjohnson
addikt

és úgy mennyi a végösszeg?
mert most hétvégén az auchan-ban is 10% kedvezmény van a samsung tv-kre.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#54009) István 67


István 67
tag

Sziasztok!Mi a véleményetek az ue46f7000 tv-ről vs ue46es8000 melyiket vennétek meg inkább és szerintetek karácsony előtt érdemes venni vagy most ?

(#54010) krx21 válasza István 67 (#54009) üzenetére


krx21
nagyúr

Én inkább a F7000-et választanám... Az ES8000-nek nagyobb esélye van a felhősödésre...

(#54011) BullZeye válasza donjohnson (#54008) üzenetére


BullZeye
veterán

306k abból -10% így 276k~ az 50", és még adnak hozzá ajándékba egy 40k-s hangfalat, ami elég lesz tavaszig, míg veszek egy komolyabb szettet.

De mivel nem nagyon ír senki, így kimarad ez az akció, és várunk tovább.

(#54012) Flashget válasza István 67 (#54009) üzenetére


Flashget
félisten

hát én ennyiért tuti nem vennék LCD tévét már..350K-ért és ez 46"
inkább ezt: ami 50" [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#54013) Bishoop


Bishoop
tag

Van egy Samsung 3D TV-m, típusa UE40D6100. Aztán van egy számítógépem és egy wifis routerem. A wifi hálózat WPA2 personal/AES 150 Mbps sebességgel. A tévéhez adtak wifi csatolót. Szeretnék az ALLSHARE nevű samsungos programmal megosztani a TV-vel filmeket. Ez sikerült is, de az a bajom vele, hogy a nagyobb méretű filmeket pl. a 3D-s HD filmeket úgy játssza le, hogy közben akadozik,közben írja hogy "betöltés..."
A legújabb allshare van fenn a gépen, Samsung applikáció is telepítve, sebesség meg ugye 150 MBps, szóval ha van valakinek ötlete, hogy mi a túrónak akadozik, azt megköszönném !

(#54014) Flashget válasza Bishoop (#54013) üzenetére


Flashget
félisten

24p film ne szenvedj vele a tv média lejátszójával..mindenképpen külső lejátszó kell ami vagy média vagy asztali 3D-s BD lejátszó vagy a PC-vel kötöd össze HDMI kábellel.
Én vettem egy Pio 150K 3D BD lejátszót és minden gondom elszállt vele amit a D6500 médialejátszója okozott köztük az ilyen filmeknél a homokórázást.
Nem mellesleg egy jóval erősebb és jobb médialejátszót is kaptam vele mint ami a tv-be van a yt videók is csont nélkül mennek vele.
csak a szutyok 3D.mkv-t viszi a tv allshareban (m2ts-t nem is látja csak a serviio) de az meg csak szem rontásra való inkább ugyanaz a film 2D-ben és FHD-ben.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#54015) Bishoop válasza Flashget (#54014) üzenetére


Bishoop
tag

Nekem az is jó lenne, hogy rádugom a külső merevlemezt a tévére, azt onnan nézem, de valahogy meg kéne oldani azt, hogy a PC ről a TV-hez csatlakoztatott HDD-re tudjak másolni. Nem is tudom, ezt hogy lehet megoldani?

(#54016) Bilux válasza Bishoop (#54015) üzenetére


Bilux
veterán

Kihúzod a tv-ből bedugod pc-be majd másolsz.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#54017) Flashget válasza Bishoop (#54015) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy látszik nem voltam elég érthető.
24p filmet nem fogsz tudni lejátszani a tv beépített médialejátszójával mert csak homokórázni fog. Hiába kötöd a tévére a HDD-t közvetlen.
D6500 van nekem és ezt teszi a BD filmekkel....10mp lejátszás majd homokóra..10 mp lejátszás majd homokóra.
2012-ben kijött az allshare frissítés és már nem is látta az m2ts fájlokat pont ezért. Egyszerűen letíltotta a samsung inkább de hiába a serviio ami látja csak homokórázik.

Realme GT Master Edition

(#54018) totisu


totisu
csendes tag

Hello,mindenkinek!!
Segitségre lenne szükségem!
Van egy Samsung UE40F6320AWXZH tip. led tv-m.A napokban bekínálta a softver frisítést amit én miért is ne lefrissítettem,és itt jött a gond mert az ujj ( T-MST12DEUC 1114.1 )firmware már nem engedi a rootolást.
Esetleg nincs valakinek egy erre a tv-re való régebbi firmware ?Hátha engedné vissza tölteni azt.
Vagy ha, van valami más lehetőség nagyon szívesem a tanácsokat.
Előre is nagyon köszi!!!!

(#54019) Flashget válasza totisu (#54018) üzenetére


Flashget
félisten

Így jártál. Most már késő de kapcsold ki az automata frissítést.
Vissza rakni régi fw-t nem lehet csak ha samygoék megoldják. [link] [link]
Mindig leírjuk ha nincs baja a tv-nek nem szabad frissíteni mert többnyire csak tílt benne valamit a samsung.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#54020) lalakov


lalakov
senior tag

Mennyi esély van arra, hogy egyszerre menjen tönkre két 3D-s szemüveg? Bekapcsolni elméletileg bekapcsol és ki is és a szinkronizálás is lemegy. De ha jól emlékszem amikor jó volt, akkor a lencse kicsit elsötétült és vibrálni is kezdett, most nincs ilyen. Elemet is cseréltem, hatástalanul. A garancia a szemüvegekre is vonatkozik, ugye?

(#54021) jano6220 válasza lalakov (#54020) üzenetére


jano6220
tag

Nemsok esélyt látok arra,hogy egyszerre menjen tönkre 2db szemüveg.

"Lenovo Ideapad Z570 Core i7-LG 55" Nanocell UHD 4K - Iphone 14 Pro Max *jano6220 felhasználónak 33 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#54022) Bishoop válasza Flashget (#54017) üzenetére


Bishoop
tag

Negatív. Ha USB-ről játszom le a ugyanazt a filmet amit említettem, soha nem homokórázik, HDD-ről dettó.
Tehát valami hálózati probléma lehet, vagy az allshare ratyi !

(#54023) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Van valaki aki DLNA-n keresztül NAS-ról ,vagy routerre kötött hdd-ről néz filmeket?

A tekerés a filmben működik? ,vagy ha megállítod a filmet következő indításkor folytatja ugyanonnan?

Mert nekem nem f6500

(#54024) Szaszabond válasza Bishoop (#54022) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szerintem a wifi lesz a szűk keresztmetszet. Próbáld UTP kábellel rákötni a tv-det a routerre és kábellel legyen a routeren a számítógép is ha onnan akarsz lejátszani. Esetleg Allshare helyet rakjál fel Serviio-t

[ Szerkesztve ]

(#54025) Tegla80 válasza Bishoop (#54022) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
sztem is kevés hozzá a wifi-d :K (parasztvakítás a tv-k ben és azokhoz adott wifi is ,sztem :B )
ezt vagy elhiszed vagy átmész router-es topic ba és rákérdezel.Ott elmondják majd .
nekem "TP WDR3600" am van,ami router szinten azért nem egy rossz modell,de az ottani topic ban is kábelt javasolnak hozzá. Ezen azért már megoldható és található ott olyen hsz is,h megy neki wifi-n is,de akkor a körülmények is olyanok.
(egy légtér,jó rálátás,stb-stb)
Ha jót akarsz,nem szenvedsz és kábelt adsz neki,valszeg sokkal jobb lesz a dolog. ;)
(még akár a routeren lévő HDD-ről is kivitelezhető a dolog,ha .....)

A 150mbps még nem jelent semmit amúgy. :N
a routerben levő chipset,memória és az antenna (plusz persze a gyártó) már annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#54026) lalakov válasza jano6220 (#54021) üzenetére


lalakov
senior tag

Én is erre gondoltam, de akkor mi lehet a gond?

(#54027) Gsx-rr válasza Szaszabond (#54024) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A filmet tökéletesen lejátsza 1080p 16 gigás mkv.

De egy sima divx-nél sem tudok tekerni. Esetleg lehet gond ,hogy nem NTFS a particio a hdd-n?

(#54028) Szaszabond válasza Gsx-rr (#54027) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, nem is neked válaszoltam :P.. de sajni nekem még nincsen meg a NAS-om, hogy ki tudnám próbálni ezt neked.

(#54029) Gsx-rr válasza Szaszabond (#54028) üzenetére


Gsx-rr
veterán

tényleg benéztem ,bocs!

(#54030) Flashget válasza Bishoop (#54022) üzenetére


Flashget
félisten

lan kábellel is homokórázik nálam.

Realme GT Master Edition

(#54031) Tegla80 válasza Flashget (#54030) üzenetére


Tegla80
addikt

Esetedben az már a "D" seria vagy a FW hátránya lesz sztem.
(neked meg mást tud a tv-d,nézd ezt az oldalát ;) )

Sony® & PlayStation®

(#54032) Burt1793 válasza Flashget (#54030) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem értem, minden film 24 fps-es, nem?
35 gigás m2ts-t nekem lejátssza hálózaton "Betöltés..." felirat nélkül.

(#54033) jano6220 válasza lalakov (#54026) üzenetére


jano6220
tag

Nekem is igy csinálja,hogy párositást ír ki de utánna megkell nyomnom mégegyszer a bekapcsoló gombot.

"Lenovo Ideapad Z570 Core i7-LG 55" Nanocell UHD 4K - Iphone 14 Pro Max *jano6220 felhasználónak 33 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#54034) Flashget válasza Tegla80 (#54031) üzenetére


Flashget
félisten

az összes fw-t felpakoltam rá kivéve a legutolsó kettőt de semmit sem jelentett...de már nem érint ez a gond több mint 1 éve ;)

Realme GT Master Edition

(#54035) Flashget válasza Burt1793 (#54032) üzenetére


Flashget
félisten

Nem.
BD filmek azok az mkv egy konténerformátum azokkal nincsen baja.
Nekem D6500 van 1 magos szar 800MHz celeron kaliberű prociva, 2000-es években használt betárcsázós net sebességű webböngészővell..neked melyik széria van?
mert nem mindegy

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#54036) Bishoop válasza Flashget (#54030) üzenetére


Bishoop
tag

Akkor kipróbálom a PC share-t meg a servio-t ha ez a helyzet, LAN kábelezés úgy is elég nehezen kivitelezhető lenne, és ha neked így is szaggat, nem is érdemes kipróbálnom.

(#54037) Burt1793 válasza Flashget (#54035) üzenetére


Burt1793
veterán

F6400-am van.
30 méteres lan kábellel van összekötve a routerrel.
Serviio-val használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#54038) Flashget válasza Bishoop (#54036) üzenetére


Flashget
félisten

Nekünk gyenge a hardver benne az ES szériával hasonlítva, viszont nézd a dolgok szebbik oldalát, ha az F szériát nézem akkor 7000/8000 szintű panellel rendelkezünk :D
de netezni továbbra is PC vagy laptopon esetleg tableten fogunk ;)

Realme GT Master Edition

(#54039) Burt1793 válasza Flashget (#54038) üzenetére


Burt1793
veterán

Persze, gondolom, hogy a d6500-ba olyan panelt raktak, amit most, két évvel később a csúcsverziókban használnak. ;]

(#54040) Flashget válasza Burt1793 (#54039) üzenetére


Flashget
félisten

Kicsit utána járnál a dolgoknak nem írsz le ilyesmit..
elektronikában, hardverben erősebbek, viszont a panel maga ugyanaz a vastagságú edge led, ultra clear panel, micro dimmingel...na most lehet röhögni :p

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#54041) Pablo


Pablo
csendes tag

Sziasztok,
nemrég felraktam a gépemre az eset endpoint security-t (legálisan), és azóta a tv IP címére ip cím ütközést jelez ki (a tv ethernettel csatlakozik a hálózatra). Többször is lecsekkoltam a routerben, nincs mégegyszer kiosztva a cím és más IP cím esetén nincs ilyen jelzés.. valakinek tippje esetleg?

(#54042) allein


allein
addikt

Üdvözletem újra. Mitől lehet az, hogy miután külső vinyóról filmet befejeztem, ha exit gombok nyomok nincs hang a TV-n :U Visszakapcsoltam külső vinyóra, utána source gomb és tv, most meg van hang :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54043) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!
Csak egy gyors kérdés:
Jól tudom, hogy a MediaMarkt-ban gyártói garanciával vannak a Samsung tv-k?

(#54044) lalakov válasza jano6220 (#54033) üzenetére


lalakov
senior tag

Párosodás után nekem csak kikapcsolni hajlandó. Ha bekapcsolod a szemüveget, akkor elsötétül kicsit a lencse, nem? Meg vibrál kicsit? Olyan mintha nem kapcsolna be nálam. 3-4 hónapja nem használtam a szemüveget lehet ez okozza a bajt?

(#54045) Flashget válasza Qtya123 (#54043) üzenetére


Flashget
félisten

Volt aki ott vett tv-t majd ment regisztrálni samsung oldalra és nem kapta meg a +1 évet...

Realme GT Master Edition

(#54046) Burt1793 válasza Flashget (#54040) üzenetére


Burt1793
veterán

Tehát akkor egy az egyben ugyanaz a panel? :DD Majd utánajárok, de ez hihetetlen.
Mellesleg a hardver is sokat számít, sőt a szoftver is. Ha még ugyanaz is lenne a panel, a lejátszás minőségében van különbség.
És így azt állítod, hogy nekem egy D szériás 6-os tévét kellett volna vennem, mert az jobb minőségű, mint az F-es? :B

(#54047) totisu válasza totisu (#54018) üzenetére


totisu
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ.
Az álltalad adott linkek működnek.A jó hír az hogy a második link (http://www.eyeondemand.com/2013/11/06/how-to-combine-multiple-country-apps-in-a-single-f-series-samsung-smart-hub/) adoot egy leírást amivel már ezt is kiküszöbölte a sammygo és már igy is rootolható a tv,már meg is csináltam,örűlök a síkernek.

(#54048) Flashget válasza Burt1793 (#54046) üzenetére


Flashget
félisten

smartban, webböngészőben jobb, képileg nem. persze attól függ kinek mi a fontos. én nem cserélném el a tévémet már ES6xxx-re sem.
a samsung az ES7000/8000-be rakott már csak ultra clear panelt az F szériától már csak abba van slim edge led.
a cég kb azt csinálta, hogy a drágább panelt elvette az F6xxx-től cserébe fejlesztette a pr célokat szolgáló smart, médialejátszó képességeit.

volt itt valaki aki nemrég írta C650 után neki az F6xxx képe gyengébb...

Realme GT Master Edition

(#54049) lalakov


lalakov
senior tag

Ügyfélszolgálatot felhívtam a nem működő 3D szemüveggel kapcsolatban. Azt javasolták, hogy frissítsem a tv-m szoftverét. UE40ES7000-em van. 2005-ös verzió van rajta és a 2009-esre tudnám frissíteni(online) vagy USB-n 2011-esre. 3 kérdésem lenne.
Megmarad minden beállításom, a csatornáim a frissítés után( a tv-ben van a kártya)?
Vissza lehet állítani a 2005-ös verzióra ha valami gond lenne a 2009/2011-essel?
Ha régen működött már a szemüveg, mi köze a szoftver frissítéséhez?

[ Szerkesztve ]

(#54050) BullZeye válasza BullZeye (#54003) üzenetére


BullZeye
veterán

Nohát senki nem érdekelt 5.000 Ft kenőpénzben egy max fél órás "munkáért"? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.