Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) Pancsermeste válasza yvsmad (#80991) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A másik szobában és máshol se használják a Wi-Fit. Most csatorna váltással sikerült feltornászni 10/10Mbps-ről 40/25-re a sebességet, de így is ugyan az a helyzet, minden nagyon lassú, akadozik, a Youtube többször befagyott, volt amikor az egész TV kifeküdt, csak áramtalanítás segített. Amikor akadozik a kép/betöltés, akkor a kurzor is beakad. Én nem hinném, hogy ezen a net sebesség növelése segítene. Mintha a proci nem bírná a tempót.
A másik amit most vettem észre, hogy a Smart is akadozik, a multimedia ikonok lassan töltődnek be, a játék csempéi pedig még lassabban, homokórázva. Mi a csoda történhetett, eleinte szerintem nem volt ilyen?
Nehezen tudom elképzelni, hogy ez így normális... vagy igen?

-= Pancsermeste® =-

(#81002) bul07


bul07
nagyúr

Adott egy UE48H6400 tv ami wifin keresztül csatlakozik a nettre a Telekom ZXDSL 931VII v2.0 eszközén keresztül, 30/5 csomag(amiből 27/5 mindig megvan)
Mértem egy sebességet a tv böngészőjét és a speedtest.net használva, több mérés és mindig letöltés esetén 20-21Mbps kaptam , feltöltés 4.5-5Mbps között volt
Normális ez a sebesség?

Csak azért mert Plex.tv-n keresztül néztem a Avatar 3D-t(szépen látható a 3D) és ha sok minden történt akkor meg meg állt a kép és jött a kis kör hogy tölti a filmet
Nem lenne elég a 20-21Mbps letöltési sebesség?
Vagy más beállításbeli hiányosság lenne?

Sima HD film esetén nincs ez a kép megállás

Lehet teszek egy próbát hogy vezetékkel viszem a nettet , de ha már van wifije minek húzzak még egy kábelt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#81003) PuMbA válasza Trk.Adam87 (#80999) üzenetére


PuMbA
titán

Első és utolsó miatt igen :)

(#81004) PuMbA válasza bul07 (#81002) üzenetére


PuMbA
titán

Normális. A wifi sose tudja a maximális sebességet - az olcsók még kevesebbet, valamint megbízható kapcsolatként sose volt számon tartva. Ipari wifik is csak pár MBit-et tudnak 100% stabilan, de az elég mindig.

[ Szerkesztve ]

(#81005) Flashget válasza Trk.Adam87 (#80999) üzenetére


Flashget
félisten

Hol vetted a tv-t? Viszonteladónál vagy webshopban? Ha előbbinél jelentsd hibára a hozzád közelebbi samsung szervizben, hogy pixel hibás, foltokat látsz a sarkokban nappali tévézésnél is (felhősödés/clouding) az után húzást ha az itt linkelt progival láttad azt felejtsd el le lett írva nem ilyen teszthez készült.
Ha ezt egy webshopban vetted esélyes, hogy nem fog történni semmi.

Realme GT Master Edition

(#81006) PuMbA válasza Flashget (#81005) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel a TV-nek fel kell ismernie a váltottsoros anyagokat, ezért TV-ről lejátszva vagy PC-n egy normális lejátszóprogrammal lejátszva (,ami automatikusan deinterlacingel, tehát nem ilyen VLC szarságok), akkor lehet vele utánhúzást tesztelni :)

(#81007) fant0mi válasza bul07 (#81002) üzenetére


fant0mi
addikt

Sajnos ez ilyen. Nekem egy kis NAS-om van Serviio DLNA-val. Egy 300 Mbit/s wifi routeren keresztul kapcsolodnak. Mivel kicsit gyenge a NAS, ezert olyankor kilovok rola minden mast. De meg igy is sokat tolt, mert a panelban mukodik vagy 20 wifi, es mar nincs szabad csatorna, igy jelentos interferencia van. Megoldas lenne egy 5 GHz-et tudo router, vagy kabelen kotom be a tv-t. Utalom a kabeleket, az ilyen router meg draga. Pedig muszaj lesz, mert roppant idegesito a sok toltogetes...

(#81008) solti


solti
senior tag

Aldiban UE48H6470 megvéve, magyar felirat a dobozon, sőt még a garijegy tartón az is rajta van, hogy importálta Samsung Magyarország... (mondjuk garijegyet Aldi nem pecsétel, csak blokkot ad, de asszondták 3 év gari).
Samun próbáltam beregisztrálni, viszont nem engedi, mert a sorozatszámom csak 14 karakter hosszú, és olyat ők nem ismernek... Majd lehet, hogy később...
Amúgy halott pixel nincs, és az utánhúzás sem volt durva vagy zavaró annál a bizonyos tesztvideónál.

(#81009) Tegla80 válasza solti (#81008) üzenetére


Tegla80
addikt

A tv hatuljan levo sorozatszam hosszabb 2 szammal . Azt regeld be,ne a dobozon levot ;)

Tobbieknek router temaban.
Nalam tp wdr3600 van, ez tud 5ghz en is menni,de ennek kissebb a hatotavja,mint a 2.4ghz nek,igy csodakra ez sem kepes es arban 14e korul indul.Viszont En alapban a kabelt ajanlom mindenkinek mert az a tuti es stabil. A router amugy jol teszi a dolgat,.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#81010) Gubbba válasza BBéci (#80902) üzenetére


Gubbba
tag

Kipróbáltam. A soundbar optikaival összekötve a TV-vel, a füles a feljhallgató kimenetben. Szól mindkettő szépen. Szóval ha a soundbar-t kikapcsolom, akkor lehet hallgatni fülessel. A hang beállítás menüben ugyan sok beállítás le van tiltva a füles miatt, de az optikain kimegy a hang ettől függetlenül.

(#81011) Bilux válasza solti (#81008) üzenetére


Bilux
veterán

Milyen távirányító van hozzá?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#81012) Pancsermeste válasza fant0mi (#81007) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, azt értem, hogy a Wi-Fi lassú és bizonytalan kapcsolatot létesít, ám az hogy lehet, hogy minden más eszközön tökéletesen működik, másik szobában a PC-n, laptopon akadásmentes, 60/50 Mbps-t tud átlagban, de a minimumok se esnek 20Mbps alá.
Én úgy érzem, hogy a TV hardvere gyenge ehhez, a proci nem tudja kiszolgálni a Wi-Fi kapcsolatot, ezért lehet az, hogy a böngészés akadozik.
A LAN jóbal kevesebb erőforrást igényel, kíváncsi leszek, mennyit gyorsul majd kábellel...

-= Pancsermeste® =-

(#81013) blakey válasza bul07 (#81002) üzenetére


blakey
titán

Teljesen normális, a tv-kbe épített modul továbbra is gyenge, kábeles összeköttetés javasolt, ha ilyen igényeid vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81014) fant0mi válasza Pancsermeste (#81012) üzenetére


fant0mi
addikt

Gagyi a tv wifije. A beepitett is es a stick sem fenyes teljesitmenyu (olyat hasznalok ket D sorozatu tvben is).

(#81015) Trk.Adam87 válasza Flashget (#81005) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Viszonteladónál vettem.
Utánhúzás pedig nem csak az említett teszt videonál jelentkezik, hanem filmek alatt gyors jeleneteknél enyhe szellemképet látni pl a szereplők mögött, ha a kamera oldalra pásztázik vagy gyors mozgás történik, emellett internet böngészésnél görgetéskor is megfigyelhető az utánhúzás. Gondolom játékok alatt is jelentkezne, mivel a jelenség nem tartalom függő.

(#81016) blakey válasza Trk.Adam87 (#81015) üzenetére


blakey
titán

Tedd game módba, ilyenkor mindent kikapcsol, ha nem tapasztalható utánhúzás akkor a használt módoknál "játszadozz a képjavítoókkal", mert azok okozzák. Pxelhiba meg sajnos bármikor előjöhet, de el is tűnhet ha csak beragad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81017) solti válasza Bilux (#81011) üzenetére


solti
senior tag

Asszem ugyanaz a kettő minta 6400-hoz.

(#81018) Charlie válasza solti (#81008) üzenetére


Charlie
tag

A TV hátulján lévő hosszabb sorozatszámmal is próbáltad beregisztrálni?

(#81019) lilricsi


lilricsi
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, konzol, film es sport menne rajta. 3d smart funkciók lényegtelenek. H6200 és a H6400 között van érdemi különbség amiért megéri fizetni? Mi a véleményetek a pana AS600ról?
Köszi a segítséget!

(#81020) solti válasza Charlie (#81018) üzenetére


solti
senior tag

nem, mert azt csak most tudtam meg, hogy a TVn van még folytatása a sorozatszámnak;) Valamikor megpróbálom, csak melóhelyen vagyok...;)

(#81021) st6969 válasza PuMbA (#80811) üzenetére


st6969
őstag

"Inkább mondjuk vegyél egy 6000-res szériát és a szobába egy cserép virágot..."

:D :D :D :C

(#81022) apszi válasza Pancsermeste (#81012) üzenetére


apszi
őstag

Nekem a tv kipörgeti a ~30Mb/s tempót. Én egész kellemesen csalódtam ezen a téren. H6500, ettől függetlenül nagy netezés gépen megy.

[ Szerkesztve ]

(#81023) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung UE55JS8500 review [link]

(#81024) fant0mi válasza apszi (#81022) üzenetére


fant0mi
addikt

50H6400: Le 8 Mbps, feltoltes 43 Mbps. (Nem irtam forditva.)
Ugyanez mobiltelon 33/15.
Asztali gep nincs.

[ Szerkesztve ]

(#81025) Pancsermeste válasza apszi (#81022) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"Üresben" nekem is megy most már a 30-40Mbps, de ha közben a proci is erőlködik (pl. küzd a flash animációkkal), akkor belassul minden.
Próbáltál pl. google térképet nézegetni, vagy Youtube-on lefelé görgetni? Most komolyan aggaszt, hogy esetleg csak az én készülékemmel van valami baj... Gondolom a 6500 nem kapott erősebb hardvert, mint a 6400?

-= Pancsermeste® =-

(#81026) apszi válasza Pancsermeste (#81025) üzenetére


apszi
őstag

A google térkép az amúgy is egy rakás f*s szerintem, ahhoz már szinte némi túlzással, egy "játékra kihegyezett" hardver is kevés lassan... :) , de ha ez segít, meló után kipróbálom neked, hogy mi történik az általad vázolt két példaesetben, és referálok majd. Hogy milyen hardveres különbség van a kettő között nem tudom, de mindenki azt mondja, hogy ilyen téren nem semmi...én nem tudom.

(#81024) fant0mi : Az nem sok... :F

[ Szerkesztve ]

(#81027) Pancsermeste válasza apszi (#81026) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, köszi előre is!
Még annyit megnézhetnél, hogy a Youtube videokat mekkora max. felbontásban elgedi kiválasztani. Nálam csak 720p a max és nem értem, hogy miért? Attól, hogy a böngésző felbontása ennyi, attól még mehetne az 1080p video is, nem?

-= Pancsermeste® =-

(#81028) pittbaba válasza Pancsermeste (#81027) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Hát szerintem kizárt, hogy ennek ennyire lassúnak kellene lennie... Én is wifiről trolom PLEX nevezetű programmal, és kb hibátlan. A router gyengeségei miatt én is bedugtam egy kábelt, de gyorsaságban jobb nem lett, kicsit stabilabb. Szóval az, hogy a smart funkció is akadozik az gond, én azért kihívnám a supportot a helyedben.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#81029) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!
Két tv-re lett leszűkítve a keresés, kb egy árban vannak. Az egyik az UE55H6500 két év bolti garival, a másik pedig az UE55H6400 2 év Samsung garival. Jól tudom, akkor a két készülék között annyi a különbség, hogy a 6500-ban dual tuner van? Ha igen, akkor ebben az esetben inkább a 6400 felé mozdulnék, mert ahhoz gyári gari van...

(#81030) #94529552 válasza Flashget (#81005) üzenetére


#94529552
törölt tag

Webshop-os tévére is van 1 év gyári garancia, nemde? Akkor meg szintén a gyári szervizbe kell jelenteni a hibákat, és ugyanolyan eljárás illeti meg.

(#81031) apszi válasza Pancsermeste (#81027) üzenetére


apszi
őstag

A YouTube mindenkinél 720-ban megy, ez állítólag Samu "általosság, de lehet, hogy más gyártó is huncutkodik ilyesmivel. Engem egyébként ez nem zavar. Majd még írok a többivel kapcsolatban.

(#81032) Samsung SPS válasza Pancsermeste (#80982) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! A yvsmad által említett kábeles megoldást mindenképp javasolnám. Esetleg kitörölheted a böngésző adatait, ez (úgy mint a számítógépeknél is) általában segít. A böngészőben a jobb sarokban a kis fogaskerékre kell kattintani, azon belül a Webböngésző beállításait kiválasztani. Itt van egy olyan lehetőség, hogy Általános, és ott minden visszaállítást/törlést elvégezhetsz.

(#81033) Flashget válasza solti (#81020) üzenetére


Flashget
félisten

De legalább kiderült Te sem olvasod a téma összefoglalót. ;)

Regisztrálni a gyári számsorral lehet, melyet a készülék hátlapjára ragasztott matricán lehet megtalálni. A csomagoláson található kódsor hiányos biztonsági okból így azt a rendszer nem is fogadja el!

Realme GT Master Edition

(#81034) Flashget válasza #94529552 (#81030) üzenetére


Flashget
félisten

Igen amennyiben Mo-n vette.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#81035) solti válasza Flashget (#81033) üzenetére


solti
senior tag

pedig elolvastam, csak nem fogtam fel ezek szerint:) Amúgy nem fogadja el a My Samsung, de írtam nekik üzenetet, hogy most mi van, mert Aldi szerintem kvázi rendes bolt és a dobozon rajta van, hogy importálta Samsung Magyarország... Persze lehet, hogy ez nem oszt nem szoroz, de egy levél se kerül sokba:)

(#81036) Flashget válasza solti (#81035) üzenetére


Flashget
félisten

Amennyiben a teljest nem fogadta el esélyes rá, hogy nem lehet beregelni, mert nem viszonteladók.
A matrica meg mást mutat, kíváncsi vagyok mit válaszolnak.

Realme GT Master Edition

(#81037) yvsmad válasza lilricsi (#81019) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha Pana érdekel, nézz rá az AS650-re, néhány helyen jóárasítva van.
Igaz, nem tudom, milyen méretű érdekel, de én fizu után veszek egyet.

(#81038) Pancsermeste válasza pittbaba (#81028) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Remélem, kábellel megoldódik a problémám, gariztatás elég macerás az ilyen hibára, főleg, hogy Web Shop-os.... Visszavinni meg nincs kedvem, meg aztán amúgy elégedett is lennék a TV-vel, ami a legfontosabb, hogy a képe kiváló, oldalról sem sötétedik, szín nem torzul (igaz, kicsit emelkedik a gamma) olyan feketéje van, hogy a CRT-mel vetekszik. Este néztem szélesvásznú filmet, és semmi bevilágítás, tök fekete képnél alig látható némi felhősödés koromsötétben. Na jó, világos képnél a sarkoknál van némi sötétedés, de csak ritkán, bizonyos színnél látható, alig észrevehető.
Amúgy a film (1080p MKV), Wi-Fi-n keresztül ment PC-ről, közben a PC-n ment letöltés is (40-50Mbps-al - persze vezetékről), így csak néha, olyan fél óránként bufferelt egy kicsit. Szóval, video lejátszás nagyjából rendben van Wi-Fi-n, csak a Smart rész lassú nagyon.

-= Pancsermeste® =-

(#81039) malacka87


malacka87
senior tag

[link]Van valakinek tapasztalata ezzel a tv-vel?

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#81040) Flashget válasza malacka87 (#81039) üzenetére


Flashget
félisten

keresőbe beírod a modell számát, lehet a legtöbb találat erre jön ki az elmúlt 1 évben. :)

Realme GT Master Edition

(#81041) fant0mi válasza malacka87 (#81039) üzenetére


fant0mi
addikt

Jo TV.
Matol akcios az Aldiban (160e). De a honlapjukrol el is tunt. Mindet elvittek?

(#81042) malacka87 válasza fant0mi (#81041) üzenetére


malacka87
senior tag

Lefoglaltam egyet holnap mehetek érte! :-)

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#81043) Flashget válasza fant0mi (#81041) üzenetére


Flashget
félisten

gondolom ez is úgy van mint sok más üzletben..egyikbe visznek 5 a másikba 2 darabot..attól függően mennyi hely van a boltban. :)

Realme GT Master Edition

(#81044) apszi válasza Pancsermeste (#81038) üzenetére


apszi
őstag

Kaptál egy kis privátot. ;)

(#81045) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Samsung TV-kkel szemezgetek.

Ki melyik típust ajánlja 40"-os méretben 160 ezer forintig? Hosszú távra venném!! Főleg UPC adás menne rajta, néha film wifin, majd később médiabox-on.

(#81046) Vertigo18 válasza malacka87 (#81039) üzenetére


Vertigo18
addikt

Június 10-én vettem meg! :)

Egyébként majdnem erről beszélünk itt a legtöbbet, tényleg!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#81047) Bilux


Bilux
veterán

Győrben elhoztam az utolsó aldis samsungot :C

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#81048) sandró60 válasza solti (#81035) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor az én hozzászólásomat se olvastad el tegnap.Azt irtam,hogy az Aldi-csere garanciát vagy pénz visszafizetést alkalmaz az alatt a 3-évben amit válalt.

(#81049) Bilux válasza raverke (#81045) üzenetére


Bilux
veterán

Irány az Aldi 48H6470SS

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#81050) yvsmad válasza sandró60 (#81048) üzenetére


yvsmad
őstag

Hát cseregarancia nem lesz, mert nincs mire.
A minimális készletet napok alatt szétkapkodják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.