Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) Jovanny2 válasza PuMbA (#100000) üzenetére


Jovanny2
őstag

Gratulálok a 100.000. hozzászóláshoz. :C

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#100002) PuMbA válasza Jovanny2 (#100001) üzenetére


PuMbA
titán

LOL, kösz :DDD Egyáltalán nem figyeltem, hogy hanyadiknál tartottunk...

(#100003) sandró60 válasza liszi70 (#99997) üzenetére


sandró60
addikt

Kb ilyen feketét látsz amikor a tévé mögött felkapcsolod a led háttérfényt az esti órákban.Nálam igen ;]

(#100004) sityupityu válasza PuMbA (#100000) üzenetére


sityupityu
veterán

De ehhez miért kell az a fehér "kereszt"?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#100005) liszi70 válasza sityupityu (#100004) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mert teljesen fekete kép esetén lekapcsol a háttérvilágítás, és akkor tuti, hogy nem lesznek felhők! :D

[ Szerkesztve ]

(#100006) sityupityu válasza liszi70 (#100005) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha benyomom a youtube app-ot majd visszalépek, akkor már nem állítgat semmit a fényerőn még a teljesen sötét képernyőnél sem. Nincs is olyan feketéje a tévének akkor. Cserébe stabil háttérvilágítás van. Pont erről beszélgettünk kb egy hete. (H6400)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#100007) klaya86


klaya86
senior tag

Ez félig kivilágított szoba 19es fényerővel. Természetesen csinalhatnék sötét szobában ,de mondjuk 13 körüli fenyerővel. Eredmény ugyanez: )

(#100008) klaya86 válasza dethroner (#99996) üzenetére


klaya86
senior tag

Este meló után megcsinalom ezekkel a beállításokkal is a képet: )

(#100009) BBéci válasza sityupityu (#100006) üzenetére


BBéci
titán

Nem egyről beszéltek. Amikor a TV nem érzékel képtartalmat, teljesen kikapcsolja a háttérvilágítást biztosító LED-eket, ezt semmiféle módon nem tudod letiltani.

(#99996) dethroner
Az objektív fényereje és gyújtótávolsága is befolyásolja a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100010) #22743424 válasza klaya86 (#99990) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem egy nagyon jó TV a J 5500-as sorozat és tényleg aki nem tudja mit nézzen rajta " gondolok itt a mozgásmegjelenítésre " az nem fogja észrevenni. A feketéje tényleg szép fekete.Játékmód 23.1 ms inputlag.

[ Szerkesztve ]

(#100011) sityupityu válasza BBéci (#100009) üzenetére


sityupityu
veterán

Tudom, hogy miről beszélsz, ismerem azt amikor nincs háttérvilágítás. De akkor és ahogyan én mondom nem kapcsolja ki! Ha egy filmet a végén megállítok (már nincs kép) mielőtt még bármi felirat is megjelenne akkor lehet látni, hogy működik a háttérvilágítás. És így nem is igazán fekete a fekete. De hagyjuk inkább.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#100012) BBéci válasza sityupityu (#100011) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem kimondottan hasznos funkció a háttérvilágítás kikapcsolása, minek működjön, amikor nincs semmiféle képtartalom. A plazmák egyik hátránya, hogy erre nem képesek. Valamennyi inicializáló feszültség mindig érkezik a cellákhoz, ezért egy halvány derengés (amennyi a feketeszint minimuma) látható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100013) wwwolfman válasza dethroner (#99986) üzenetére


wwwolfman
tag

Azér ez erős volt.... :U

Mondjuk inkább úgy, hogy ha nem a csúcs kategóriáról van szó, akkor senki nem kap igazán minőséget, hiszen ha kapna, fel sem merülne például éppen a 6400-asoknál a fekete-e-a-fekete és a felhősödés problémaköre.

Az egyiknél a sötét képek lesznek problémásak időnként, a másiknál a mozgásmegjelenítés időnként.

Én egy JU6800-ast vettem. Nem mondok véleményt róla se pro, se kontra, de hogy ne lenne minőség, vagy ne lenne egyensúlyban az a bizonyos mérleg, azt azért nem merném kijelenteni. Hogy igazán minőség-e, azt majd megmondja az idő, de ha így nézzük, akkor a minőség a most lecserélt B650-esem: 100 Hz panel, gyönyörű, felhősödés-mentes fekete és sosem volt semmi baja. Plusz még audio RCA kimenetek is vannak rajta, tehát bármilyen régi vágású (vagy hi-end) erősítő boldogul vele... :)) Nem tudom, ez akkor most minőség...?

(#100014) sityupityu válasza BBéci (#100012) üzenetére


sityupityu
veterán

Na akkor kezdjük elölről. :)

Én nem mondtam azt, hogy egy haszontalan funkció az, hogy ha a sötét képernyőnél leveszi a világítást. Csak te azt mondtad, hogy a teljesen sötét képernyőnél a tévé mindig leveszi a háttérvilágítást ezért nem lehet megvizsgálni, hogy a tévén milyen szintű bevilágítás illetve felhősödés található. Na már most ugye ez nem így van, mert be lehet állítani úgy a tévét--az enyémet legalábbis igen--, hogy teljesen sötét képernyőnél is megmaradjon a háttérvilágítás.
És akkor jöhet megint az eredeti kérdésem: Mi a bánatnak az a fehér "kereszt" a fekete képernyőn (tesztkép), amikor e nélkül is meg lehet vizsgálni a kijelzőt? Én már tudom a választ, semmi!
Persze lehet, hogy van olyan lcd amin nem oldható meg az, hogy a teljesen sötét képernyőnél teljes egészében világítson a háttérfény, de az enyém nem ilyen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#100015) Imi1981 válasza BBéci (#100009) üzenetére


Imi1981
veterán

De pedig nalam se kapcsolta le sokszor a ledeket tök fekete képnél! De amióta lekapcsoltam ,hogy bekapcsoláskor ne induljon a smart azóta mindig lekapcsolja a ledeket tök sötét képnél. És ez tuti igy van! Tapasztalat. Nekem pont az nem tetszett mikor nem kapcsolta le és míg nem volt letiltva a smart indulás többször volt az ,hogy nem kapcsolta le. Ez szerintem valami bug . De most már végre nincs ezzel gondom.

De azt hozzáteszem hogy nem teljesen kapcsolja ki mert nagyon sötéten de látszik a teljes képernyő(de jó lenne ilyen lenne a fekete mindig) úgyhogy minimálisan világít! Inkább csak jól leveszi a háttérvilágítás fényerejét. De ez csak tök sötét szobában látszik.

[ Szerkesztve ]

(#100016) PuMbA


PuMbA
titán

UE40F6100-nál nincs SMART rendszer és mindig lenyomja a háttérvilágítást fekete képnél, nem lehet kikapcsolni :) Stáblista elején ki-be kapcsolgat állandóan a háttérvilágítás.

[ Szerkesztve ]

(#100017) sityupityu válasza PuMbA (#100016) üzenetére


sityupityu
veterán

H6400-nél ezt ki lehet kapcsolni. Anno mflex kolléga jött rá.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#100018) dethroner válasza sityupityu (#100014) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom helyesen követem-e az eszmecserét :) A lényeg az, hogy a jelet küldesz a képernyőre, akkor az úgy érzékeli hogy meg kell világítania a ledekkel. A tévé arról nincs értesítve hogy bazzeg ez most olyan sötét képkocka mint néger segge az alagútban. A tévé érzékeli hogy filmet küldesz rá és működteti a ledet. Ilyenkor lehet a felhősödést, bevilágítást megvizsgálni. Viszont ha pl. olyan HDMI forrásra állítod amin nem kap jelet, akkor jel hiányában teljesen kikapcsolja a háttérvilágítást és ilyenkor tökéletes a fekete és a homogenitás, de ez hamis. Szóval ezért kell a kereszt, hogy a tévé érzékelje hogy kap jelet. Csináltam tegnap éjjel képet a tévémről, film végén, de még a stáblista megjelenése előtt. Itt sem kapcsolja ki a képernyőt, mert egy pici logó van a képernyő bal felső sarkában.
És szerintem nem lehet úgy beállítani a tévét, hogy teljesen sötét jelenetnél film közben teljesen kikapcsolja a világítást. :N

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#100019) galaxys80 válasza dethroner (#100018) üzenetére


galaxys80
veterán

És szerintem nem lehet úgy beállítani a tévét, hogy teljesen sötét jelenetnél film közben teljesen kikapcsolja a világítást. :N

Nem kell hozzá beállítani semmit. Alapból így működik egy F6500 például. :K
De ,ahogy olvasom jó néhány szériánál így működik.

(#100020) dethroner válasza galaxys80 (#100019) üzenetére


dethroner
veterán

Vagyis ha egy regiment néger fekete nindzsa ruhában éjjel egy barlang mélységében kúszik a talajon lévő iszapos sárban, akkor a tévé filmlejátszás közben is kikapcsolja a led háttérvilágítást? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#100021) galaxys80 válasza dethroner (#100020) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem tudom. Nem láttam még ilyen filmet.
Viszont csavarhatod bárhogy, ha teljesen sötét rész van egy filmben (pl: stáblistánál, jelenváltásnál) akkor lekapcsolja. Ez tény amit sokan szintén megerősítettek már.

(#100022) dethroner válasza galaxys80 (#100021) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, én is néztem pár napja egy filmet, amiben bizonyos vicces jelenetek közben tök fekete képet raktak be pár tizedmásodpercre és ott tényleg kikapcsolt a háttérfény. De szerintem ez a legritkább eset, többnyire valami sziluett, halvány derengés mindig. De a lényegen nem változtat szerintem, ha a fekete egyenletességét akarja vizsgálni valaki, akkor kell egy minimális tartalom, tehát megvilágítás a képernyőn.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#100023) Treff válasza wwwolfman (#100013) üzenetére


Treff
aktív tag

Akkor megye fel a kezét, aki az elmúlt 3-4 oldal kommentjei után tudja követni a dolgot és eldönteni, hogy most akkor 40"-ban melyik éppen kapható Samsungo(ka)t érdemes venni?

(a H6400 már szinte nem is kapható, csak 1-2 netes webshopban!)

(#100024) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Van valami eltérés a H6400 és a H6400Aw között?

(#100025) BBéci válasza Csabi0415 (#100024) üzenetére


BBéci
titán

H6400 nincs, a számok után mindenképpen vannak betűk is, csak azt a boltok, weblapok ritkán írják ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100026) gyeniko válasza dethroner (#100020) üzenetére


gyeniko
őstag

"...ha egy regiment néger fekete nindzsa ruhában éjjel egy barlang mélységében kúszik a talajon lévő iszapos sárban..."
Elképzeltem a jelenetet és szétröhögtem magam! :D
Tényleg azt gondolom, hogy ekkor "összecsuklik" az összes local/micro/stb. dimming-es TV és nem mutat semmilyen képet!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#100027) BBéci válasza gyeniko (#100026) üzenetére


BBéci
titán

Megérkezett a Sony?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#100028) gyeniko válasza BBéci (#100027) üzenetére


gyeniko
őstag

Megérkezett. A képe ígéretes, de még reszelgetni kell. A menü rendszere és kezelhetősége nekem még furcsa, más a logikája, mint a koreaiaknak. A Samsung H6400-as széria képénél jobb, a jobb kontraszt azonnal feltűnik. Még nem volt időm mélyen beleásni magam, de csalódást semmi esetre sem kelt!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#100029) justaview válasza gyeniko (#100028) üzenetére


justaview
őstag

Ez melyik Sony?

(#100030) gyeniko válasza justaview (#100029) üzenetére


gyeniko
őstag

KDL-65W857C

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#100031) justaview válasza gyeniko (#100030) üzenetére


justaview
őstag

Az nem kicsi! :N
Gratulálok hozzá!

(#100032) Flashget válasza gyeniko (#100030) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#100033) Celtis válasza gyeniko (#100030) üzenetére


Celtis
veterán

Gratula. Focimeccset szoktál nézni?

(#100034) gyeniko válasza Celtis (#100033) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszi! Ritkán nézek focit, de ha a sávosodás miatt kérded, akkor az van a képen, de csak enyhén észrevehető.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#100035) gyeniko válasza justaview (#100031) üzenetére


gyeniko
őstag

Az elődje is ekkora volt (LG), de ez sokkal szebb: végre nem fekete a kerete, hanem világos ezüst, nagyon elegáns.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#100036) Celtis válasza gyeniko (#100034) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, amiatt kérdeztem. Engem nagyon zavar, de ezt már írtam.
Ha a tiéd nem zavaró mértékű, akkor minden OK.

(#100037) gyeniko válasza Celtis (#100036) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem zavar, mert 400 e Ft volt az ára, 10%-kal kevesebb, mint a 65H6400 Samu, amelyen kicsivel jobban látszik. Ez a reláció az, amiért nem zavar. Ha ennyit fizettem volna a TV-ért, amennyit a 65H8090 Samuért, akkor zavarna.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#100038) Celtis válasza gyeniko (#100037) üzenetére


Celtis
veterán

Sajnos engem ártól függetlenül zavar, nem mintha olcsón vettem volna a TV-t.
A 65H6400 is direkt LED-es? Volt 65H8090 -ed is vagy azt miért említetted?

(#100039) almabaro


almabaro
csendes tag

Sziasztok!

Ez a készülék mennyire ajánlott?

UE50JU6800W

Filmek és később játékok érdekelnek főleg.

(#100040) gyeniko válasza Celtis (#100038) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem a 65H6400 is direkt ledes (vannak vélemények, melyek szerint edge ledes). Van itthon 65H8090 is, ez biztosan edge ledes. Ez nem sávos, cserébe a sarkok közelében van kis bevilágítás, illetve kevésbé homogén a képe. LCD csak véletlenül tud tökéletes lenni, a technológiából eredően óriási a valószínűsége, hogy valamelyik "sztenderd" képi hibával találkozol.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#100041) Gaben360 válasza sandró60 (#100003) üzenetére


Gaben360
senior tag

Majd kiváncsi leszek,elvileg ma jön meg a ledsor,meleg fehéret rendeltem,pedig színeset akartam de az asszony nem engedélyezte,mer minek az...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#100042) wwwolfman válasza almabaro (#100039) üzenetére


wwwolfman
tag

Azt fogják mondani, hogy hatos szériás UHD, ennélfogva nem ajánlott, mivel 50 Hz-es panelja van, és 300 soros mozgásfelbontásnál jobbat nem tudsz kicsikarni belőle, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy gyors, rántott kamerás, vagy követéses kamerás jeleneteknél mozgás közbeni mosódás fog jelentkezni. :DDD

Én ilyet vettem. Nem fogom sem fényezni, sem lehúzni, ez egy középkategóriás, UHD-képes, már HDR-tartalmakat megjeleníteni tudó gép. Vannak előnyei, vannak hiányosságai. Én is filmekre és játékra vettem, és árgus szemmel figyelem ezt a mozgás közbeni mosottságot, de eddig vagy nem jeletkezett zavaróan, vagy nem figyeltem fel rá, esetleg nem is tudtam hogy amit látok, az az a jelenség, amit keresek. :))

Próbáltam filmen 1080p-s Gyűrűk urával és Hobbittal, játékban Forza Motorsporttal, Assassin's Creeddel, Call of Duty AW-rel, Doom-mal (a 2016-ossal természetesen). Eddig nem jelentkezett zavaróan a hiányossága.

Ha nem ragaszkodsz, csak a mérethez, az UHD nem kell, akkor alternatívaként szokták ajánlani a kiforrott H6400-as készülékeket, amire meg én mondom azt, hogy a feketéje nem az igazi (mármint hogy nem homogén) egy 6-7 évvel korábbi Samsung B650-essel összehasonlítva (meg ezzel a 6800-assal összehasonlítva) sem. Úgy tűnik, ott ez volt a gyenge pont...

Amit külföldi fórumokon láttam, és amire érdemes odafigyelni az a 6800-asok felhősödése: ezt érdemes már az elején megnézni, és ha nem megfelelő, visszavinni (internetes vásárlás ajánlott). Az 50-es panel a jobbak közé tartozik egyébként, a nagyobbak valahogy "lustábbak".

Ha mondjuk egy Project Scorpio van megcélozva, és a kereted ennyi és nem több, és most azonnal kell, akkor ár-érték arányban jó készülék, nem tudom, hogy a többi gyártónál mi a helyzet, Samsungnál szerintem ez.

Ha már játék. A válaszideje a legjobbak között van, ha a játék mód be van kapcsolva, ez olyan 21-27ms körül mozog.

Én is azért vettem meg ezt, mert edigitalék ingyen hitelen osztották, és úgy voltam vele, hogy amúgy is kellett volna egy nagyobbacska kijelző, meg jövőre talán jön az új konzol, és ugyan nem tudom, hogy lesz-e "kedvem" megvenni, de ha igen, akkor ne a tévé legyen már a szűk keresztmetszete egy UHD tartalomnak.... :DD

(#100043) SunMount3r válasza Gaben360 (#100041) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Linket tudnál hozzá?

Amúgy nem okozhat semmi gondot hosszútávon a TV-nek, ha az egyik USB portjára folyton egy ilyen ledsor van dugva? :F

Köszi!

(#100044) Jovanny2 válasza SunMount3r (#100043) üzenetére


Jovanny2
őstag

Hát én erre biztosan nem a TV portját használnám. Nem csak a folyamatos terhelés miatt, de hasznosabb dolgokra is el tudok használni 3-4 USB portot. Ez meg elmegy gondolom a leggagyibb telefontöltőről is. Amúgy biztosan nem használ a TV elektronikájának... :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#100045) hati válasza Jovanny2 (#100044) üzenetére


hati
addikt

Ha a TV usb portjára dugja, akkor a TV-vel ki-be kapcsolódik. Ha külön tápra, akkor kézzel kell kapcsolgatnia.

(#100046) Jovanny2 válasza hati (#100045) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez igaz, de kérdés, hogy megéri-e egy többszázezres tévénél például ezzel játszani, vagy inkább kapcsogatod? Én még a pendrive-tól is óvom (ki-be dugdosás) a tv-n lévő bemeneteket, ezért inkább USB hosszabbítót használok, de lehet, hogy tényleg csak az én háklim, mindenki azt dug és oda, ahová akar. :D

Amúgy van ilyen is. Ha vennék, akkor ilyen lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#100047) SunMount3r válasza Jovanny2 (#100044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre gyanakodtam én is. Akkor meg megint jó hosszú kábel kell hozzá, hogy elérjen a faltól az elosztóig.

Van ezeken egyáltalán külön kapcsoló, mert ha folyton dugdosni kell, akkor úgy no go?! :F

A feketék miatt gondoltam rá én is, ahogy olvastam itt róla, de arra se lenne rossz, hogy ne keljen folyton a lámpát kapcsolgatni ha az ember keresgél valamit mozizás közben. Persze csak ha nem valami giccsparádé lesz a végeredmény...

Szerk.: Vegyél inkább egy 9K-s Android Box-ot, abba lehet dugdosni... :D

[ Szerkesztve ]

(#100048) Flashget válasza Jovanny2 (#100046) üzenetére


Flashget
félisten

úgy 2011 körül a D széria megjelenésével mindennapossá vált az olyan kérdés, hogy pen vagy HDD? Meg az olyan kérdések is, hogy kihúztam a HDD-t azóta nem jó az USB port meg mozog vagy fityeg...
Azóta jó néhányunk használ valamilyen 0-50cm hosszú USB hosszabbítót, hogy az állandó ki-be huzigálások miatt ne a tv alaplapra forrasztott USB port bánja. Bár én már nem használok így HDD-t, de még mindig be van dugva egy 30cm-es USB kábel.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#100049) Gaben360 válasza SunMount3r (#100043) üzenetére


Gaben360
senior tag

Elvileg nem lehet baja,ezért is vettem a fehéret,mert az kevesebbel is beéri,mint a színes,mindkettőre 5v van megadva az oldalon.S-lightled.hu,én onnan rendeltem,van több webáruház is de itt volt a legolcsóbb.Amúgy meg van hozzá egy kapcsoló is elméletileg, szóval bármikor lekapcsolhatod.Én meg csak este fogom használni,napközbe minek,meg sokat nem is megy a tv,még hétvégén sem.

A háttérvillogtatós témához: Nálam egy popcorn a300-ról mennek a filmek,és ha sRGB-re állítom,akkor ha túl sokáig van sötét jelenet,akkor lekapcsolja szinte teljesen a háttérvilágítást,majd ha valami történik,akkor meg vissza,ez sima RGB-nél (16-235),és YCbCr beállításnál nincs jelen.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#100050) sityupityu válasza dethroner (#100018) üzenetére


sityupityu
veterán

Kicsit későn, de válaszolok.

Nem jól követted az eseményeket, mert természetesen nem jel nélküli módról beszéltem. :N Tisztában vagyok azzal, hogy akkor teljesen kikapcsolja a háttérvilágítást.
Én arról beszéltem, hogy ha valamilyen forrásról lejátszok egy filmet, és a végén még a stáblista előtt a teljesen sötét képernyőnél megállítom a lejátszást (nincs se szöveg, se semmi), akkor is tud működni a háttérvilágítás úgy (be lehet állítani), hogy a tévé nem vesz le belőle semmit. Ez tény! A lényeg pedig az, hogy ebből adódóan így is meg lehet állapítani a bevilágítás mértékét, felhősödést stb.

"És szerintem nem lehet úgy beállítani a tévét, hogy teljesen sötét jelenetnél film közben teljesen kikapcsolja a világítást."

Ez nem így van! :N Mert, hogy alapból ilyen az én H6400-em és még sokaké. De tudom, hogy pl a tied nem valamiért nem ilyen. Emlékszem még a régebbi beszélgetésekre amikből kiderült, hogy valakinek alapból le-fől állítgatja a fényerőt a sötét jeleneteknél, valakinél meg nem. Kb 50-50%. Érdekes, de így van.
És igen, ha a youtube app be-ki kapcsolással nem inaktiválom a tévének ezt a "funkcióját", akkor filmnézés közben a sötét jeleneteknél ha semmi más nincs a képernyőn akkor előfordul, hogy teljesen leveszi a háttérvilágítást a tévé.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.