Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) gyeniko válasza sandró60 (#72985) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem gondolom, hogy Európa (vagy Norvégia) potenciális vevőinek mérhető százaléka olvasná ezt a fórumot, vagy olyan másikat, ahol fikázzák az íves TV-ket. Ráadásul, a Samu ügyesen úgy komponálta meg az idei modelljeit, hogy azonos kategóriában és méretben ne legyen íves és lapos modell egyszerre. Idén a Sony is nekiállt az íves modelleknek és azt hiszem, hogy egyelőre - 1-2 éven belül - nem fogy el az íves dizájn lendülete. Személy szerintén tapasztalatból is tudom, hogy az ívesnek - az én esetemben - előnye nincs, de hátránya van, ugyanakkor a vendégek maguk alá vizelnek, amikor meglátják. Tagadhatatlan, hogy rendkívül látványos és elegáns, különösen a nagyok.
Szóval, nem hiszem, hogy azért akciózzák, mert a kutyának sem kell, azt viszont érdemes volna megnézni, hogy az 05-re végződő azámú modellek nem ugyanolyan butítottak-e, mint a 03-ra végződők.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#73002) macskajancsi válasza PuMbA (#72999) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Itt igazából az 5000 és 5030 közötti különbségre voltam kíváncsi, ill. a többi típusról véleményre.
Ha nincs, akkor hagyjuk. :)
(gugli nem segített, samu oldalon sem lehet összehasonlítani)

coito ergo sum...

(#73003) nababika válasza sandró60 (#72996) üzenetére


nababika
aktív tag

Ez igazán jó hír köszönöm szépen.

(#73004) Batib válasza gyeniko (#73001) üzenetére


Batib
őstag

"érdemes volna megnézni, hogy az 05-re végződő azámú modellek nem ugyanolyan butítottak-e, mint a 03-ra végződők."
Nem, ez valami regio specifikusság.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73005) Flashget válasza sunci_02 (#72993) üzenetére


Flashget
félisten

Téma összefoglalóba van pár bolt oda kell írni, kiegészíteni.

Realme GT Master Edition

(#73006) Csocsesz75 válasza BBéci (#72981) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Mediacardos vagy ugye? Műsorújságban nálad van a kis ablakban kép, meg hangja az adásnak ?

(#73007) senki66 válasza Flashget (#72974) üzenetére


senki66
senior tag

Erről nem tudtam, így már értem a sok ellenjavallatot, (meg azt is, hogy ez a 2 éves modell, miért jött a legfrissebb firmware-rel)

(#73008) Bubunya válasza macskajancsi (#73002) üzenetére


Bubunya
csendes tag

Belül nincs különbség. Jelentéktelen dizájn eltérés van.

(#73009) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

samsung hu6900 le tud játszani ISO formátumot?

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#73010) dethroner válasza Zé777 (#72998) üzenetére


dethroner
veterán

H sorozatra 3 év garanciát ad a bolt, az F-re csak 2 évet. A helyedben elgondolkodnék az 55H6400-on is, mert kevés különbség van a 6410-el szemben. Szín, talp és azt hiszem a műholdas tuner megléte a különbség. Ellenben olcsóbb majd 20 ezerrel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#73011) raiden1bak


raiden1bak
tag

Ha minden igaz,szombaton jön a 55H6400 am a pcdreambol :D LG-ről váltok,IPS panelről VA-ra.Remélem nem fogok csalodni!

(#73012) Asagao85


Asagao85
csendes tag

kb 2,5 éves a samsung led tv-nk. ílyen "felhős" mint a képen...még van rá 3 év vásárolt garancia/jótállás. Nem zavaró,csak én vettem észre. Ezzel vissza lehet vinni? meg lehet csinálni,vagy hagyjam a fenébe?

[ Szerkesztve ]

(#73013) blakey válasza Asagao85 (#73012) üzenetére


blakey
titán

Majd ha ilyen felhős akkor merüljön fel benned:

A tiéd nem rossz, lehet, hogy sokkkal rosszabbat adnának, de ezzel elhajtanak, az tuti.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73014) moczo


moczo
csendes tag

Ki néztem 2 tv-t, szerintetek melyik lenne jobb választás?

[Panasonic - TX-48AS640E]

[Samsung - UE-48H6400 ]

3,5-4m.-röl néznénk 3-4.-en.

Digitális adás,usb-ről hd, és 3d filmek.

(#73015) Flashget válasza moczo (#73014) üzenetére


Flashget
félisten

4 méterről bármelyiket is veszed kicsi a FHD lényegehez mindkettő csak SD minőség lesz.
Panasonicból meg vagy plazmát vagy semmit jelenleg.

Realme GT Master Edition

(#73016) Flashget válasza raiden1bak (#73011) üzenetére


Flashget
félisten

megfogsz lepődni a feketén :)

Realme GT Master Edition

(#73017) RudY


RudY
addikt

A Samygo társulat tervei szerint, még Karácsony előtt elkészülnek a H széria root hozzáférésével is. Addig is természetesen azt javasolják, hogy semmi esetre se legyen firmware frissítés a készüléken...feltéve ha az illető szeretné majd kihasználni a root jogosultság előnyeit.

[ Szerkesztve ]

(#73018) moczo válasza Flashget (#73015) üzenetére


moczo
csendes tag

Erre is van megoldásom.
Ki húzható fali-konzol és közelebb teszem a fotelt :DD
Nincs 600k egy 60" tévére :(

(#73019) raiden1bak válasza Flashget (#73016) üzenetére


raiden1bak
tag

Sony-t akartam eredetileg a PS4 miatt de el olvastam egy külföldi tesztet és rendesen lehányták a 3D képminőséget annyira rosszakat mondtak róla.Nem minden az inputlagg!Aztán a H6400 as nézegettem erröl pedig áradoztak,hogy áll ejtős a 3D je.A lagg is elfogatható.Manapság a Samu szinte mindenben tarol!

(#73020) cyberkind válasza raiden1bak (#73019) üzenetére


cyberkind
félisten

Én erre azt mondom hogy a kövi tv-m Sony lesz és nem 3D-s, mert alaphangon semmi értelme nincs a 3D-nek itthonra, vagy engem nem izgat, meg az inputlag észrevehető ám, de még filmezés közben is.

Paranormal Cocktivity

(#73021) kali válasza cyberkind (#73020) üzenetére


kali
legenda

én pont fordítva vagyok, annyira megszerettem a 3d-t, hogy csak végszükség esetén mondanék le róla - a jó filmekre igaz persze, nem a semmi 3d látvány, netán fake 3d "alkotásokra"...

(#73022) raiden1bak válasza cyberkind (#73020) üzenetére


raiden1bak
tag

Hát ízlésk és pofonok!Ha van lehetőségem akkor mindent 3D-ben nézek!Leginkább azért vettem a készüleket.

(#73023) cyberkind válasza raiden1bak (#73022) üzenetére


cyberkind
félisten

Én csak kifizettem érte a felesleges pénzeket azt a szemüveg a polcon porzik, inkább vettem volna nagyobbat kicsivel többért, vagy ha körbenézek akkor egy nagy Sony-t.

Paranormal Cocktivity

(#73024) raiden1bak válasza cyberkind (#73023) üzenetére


raiden1bak
tag

Ja ja hát a mérettel most nem lessz gond 42" ről váltok 55"-re!Hát ilyet is ritkán hallani,hogy valaki nem igazán élvezi a 3D-t.Lehet a képméret miatt?

(#73025) cyberkind válasza raiden1bak (#73024) üzenetére


cyberkind
félisten

Hogy őszinte legyek abszolút nem esik jó a szemüveggel itthon szórakozni, sokkal egyszerűbb csak bedőlni az ágyba és katt, aztán ha valamit megakarok lesni a neten simán megy, míg 3D-ben nem.
Vagy nem is tudom, az első pár hónapban oké volt mint az újdonság varázsa, de most már ellehet tőlem.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#73026) raiden1bak válasza cyberkind (#73025) üzenetére


raiden1bak
tag

Passziv 3d megoldast probaltad?Én azt haszlatam eddig,egy valami biztos,hogy kémyelmes!Kicsit parázok is,hogy az aktívnak több hátránya lessz.Pl:ágybanfekvős mozizás nem olyan kenyelmes,keskeny szemüveg keret....stb

[ Szerkesztve ]

(#73027) BBéci válasza Csocsesz75 (#73006) üzenetére


BBéci
titán

Igen, kép és hang is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73028) BBéci válasza cyberkind (#73025) üzenetére


BBéci
titán

Hasonlóan állok a 3D-hez én is. Valamikor 2010 májusában kezdtem háromdézni, egy darabig, talán másfél évig érdekes volt, de akkor sem hajszoltam az olyan filmeket, csak azt néztem meg, ami valahogyan hozzám került, Természetesen csakis eredeti Blu-ray lemezről.

(#73026) raiden1bak
Mivel a passzív felezi a felbontást, bottal sem piszkálnám meg. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73029) kali válasza raiden1bak (#73026) üzenetére


kali
legenda

sokak szerint jobb/látványosabb az aktív 3d, és ez szerintem is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#73030) raiden1bak válasza BBéci (#73028) üzenetére


raiden1bak
tag

Ezért váltok én is a felbontás miatt!Annyi ember állította,hogy sokkal szebb az aktív megoldása,hogy be adtam a derkam.Bár még nem volt szerncsém meglesni egy normalis reaslet aktívon.

(#73031) BBéci válasza raiden1bak (#73030) üzenetére


BBéci
titán

Eredeti, gyári Blu-ray lemezről nézz 3D filmet, ne release-t!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73032) raiden1bak válasza BBéci (#73031) üzenetére


raiden1bak
tag

Úgy gondoltam,hogy veszek egy BD írót és BD50 ISO kiírok lemezre.Ps4 el meg le jatszom.Az gondolom olyan mint a gyári?Vagy marad videotéka.

(#73033) nismoka válasza raiden1bak (#73024) üzenetére


nismoka
addikt

Engem sem érdekel a 3D, tudja a tv-m, aktív 3D de a jó 2D jobban érdekel. Samsung tarol ja, de inkább sony.. ;)

(#73034) raiden1bak


raiden1bak
tag

Ki mit tanacsol ha netre dugom, frissítsek szoftvert?Szemüvegeket érdemes lecserélni drágábbra ?

[ Szerkesztve ]

(#73035) jimmy74


jimmy74
őstag

sziasztok.
nekem 55" v. nagyobb 3d-s tv van kinézetben bár még nem tudni mi(most egy samu3d van de kicsi már :) )
ultrahd meg 4 k még nem a fontos mert még elégé kihasználhatatlan annál inkább viszont a többi igen pl 3D fontos,konzoljáték használata filmek gyakran.
Tipust tudtok ajánlani?ár hát azt még nem tudom? :F
illetve az ajánlott tipus összehasonlitva milyen a többi konkurenciával?
thx
gondolom a 6-7-8 sorozat azokból melyik tipus?illetve melyik lenne a best off ár-értékben?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#73036) Csocsesz75 válasza BBéci (#73027) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Mi a típusszáma ? H és F évjáratúaknál valamiért nem jó, se kép se hang.

(#73037) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ! Valaki meg tudná mondani mi a különbség ha a háttérvilágítást vagy a kontraszt-ot csökkentem?
Nem ugyan az? Nagyon fájt a szemem már, mondom leveszem 20-ról a háttérvilágítást 10-re .
De nem ugyan azt érem el ha hagyom 20-ason és a 95 ös kontrasztot leveszem 60-ra?

Nálam így van beállítva:
Kontraszt / 95
Fényerő / 55
Háttérvilágítás / 20
élesség / 50

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#73038) PuMbA válasza Angel2014 (#73037) üzenetére


PuMbA
titán

Még csoda, hogy eddig nem égette ki a szemed a 20-as háttérvilágítás :DDD 10-en jó, de a kontrasztot ne piszkáld, a fényerőt veheted még egy kicsit lejjebb például. Az, hogy mi a különbség a kettő között szerintem elég egyértelmű, az egyik a háttérvilágítást veszi le, a másik a kontrasztot :DDD Ha nem világos, akkor meg nézz utána, hogy mi az a kontraszt, mert a háttérvilágítás elég egyértelmű :)

[ Szerkesztve ]

(#73039) blakey válasza Angel2014 (#73037) üzenetére


blakey
titán

A háttérvilágítás általában 30-40% között jó, persze összefügg a kontraszt-fényerő beállítással is, tehát ha beállítottad a háttérvilágítást akkor hozzá kell állítani a fényerőt és a kontrasztot is, csak az egyiket nem elég, van egy pont ahol jók az értékek és ahhoz viszonyítva leveheted (emelheted) a kontrasztot cserébe a fényerőt fel (le) kell tekerned. A helyes beállítás a megfelelő képekkel szemre is megoldható, ha jártas benne az ember, de a szürkeskála beállítása (ez nem mindig oldható meg szemre) is beleszól, hogy milyen mértékben lehet még csökkenteni vagy növelni a fényerőt. A beállításokat általában különböző fényviszonyokhoz iigazítva kéne beállítani, de ha többnyire sötétben tv-zel akkor sötétben kell megejteni a beállításokat, semmiképp sem sütheti ki a szemedet, szépen bele kell simuljon a környezetbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73040) Flashget válasza Angel2014 (#73037) üzenetére


Flashget
félisten

a 20-as háttérvilágítás durvább mint a kókányolt 3D-s mkv-k.
viszont nem látni, hogy felhős lenne a kép :)

Realme GT Master Edition

(#73041) agabe válasza Asagao85 (#73012) üzenetére


agabe
addikt

Ezt azért érdemes sotétben vizsgálni, mert ott jön ki igazán, a jelenlegi kép alapján nem gáz a helyzet (sajnos LCD-kre valamilyen mértékben minden készülék esetében jellemző a felhősödés max nem veszi észre az ember ha annyira csekély)

(#73029) kali:
Azért van hátránya is pl. a villogás (amit valaki nem is érzékel ha a képernyőt nézi van akit meg zavarhat is), ezért jobban fárasztja a szemet mint a passzív.

[ Szerkesztve ]

(#73042) Flashget


Flashget
félisten

Erre teljesen véletlenül most akadtam rá, más ügyből kifolyólag, HBO GO kapcsán.

A Samsung Smart TV-n tapasztalt lejátszási hiba javításra került

Elérhetővé vált a legfrissebb Samsung firmware verzió (2114), melyben a korábban tapasztalt lejátszási hiba is javításra került. TV készüléke frissítését manuálisan végezheti el: töltse le a 2114-es verziót a Samsung hivatalos oldaláról és töltse fel készülékére egy USB eszköz segítségével.

Most ebbe mi a búbánat nem publikus a samsung szerint? Miért nem lehet leírni, hogy ezt az fw-t a HBO GO app javítása miatt adtuk ki???

Ne kérdezzétek melyik típusra vonatkozik és mikori bejegyzés.

Realme GT Master Edition

(#73043) RudY válasza Flashget (#73042) üzenetére


RudY
addikt

A piszkok, ekkor ez a valódi oka: [link] :DDD
Amit előzőleg írtam az természetesen az E és F szériára is vonatkozik, Samsung megint próbálja kilökni a warezt. :U

[ Szerkesztve ]

(#73044) kali válasza agabe (#73041) üzenetére


kali
legenda

lehet, de nem is nézem napi 5 - 10 órát, hetente azt a két filmet meg csak kiheverem, cserébe jobban tetszik, amit látok.
emellett is sok dolog fárasztja a szemem, akár sokkal jobban is, így az aktív 3d (mondhatni) mindegy már...

[ Szerkesztve ]

(#73045) macskajancsi válasza Bubunya (#73008) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Köszi!

coito ergo sum...

(#73046) glocker válasza Flashget (#72543) üzenetére


glocker
tag

na... már van tapasztalatom...

előbb a rossz hír:
- kár lenne szépíteni... ha gyorsan (és némiképp ész nélkül) rángatják a kamerát akkor (háttértől függően) nagyon nagyon rondán képes kockásodni / csíkosodni... (tegnap este m2-n Boston Legal HD felbontás, mellett nagyon ronda volt)
- ha direkt figyelem, máshol is tetten érhető a jelenség
- sportközvetítéseknél inkább a lassított visszajátszások közbe tapasztalható a jelenség
- médiaszervert kellett "alá tolni"...

Zárójelben jegyzem meg, hogy a Boston Legal tegnapi részének operatőri munkája, akkor is zavart volna, ha a kép kristálytiszta... (nem tudom de érdekelne, hogy a kép milyen lett volna más pl. 6670-es TV-n)

Más:
- a fényképek nézegetését egy teljesen új dimenzióba helyezte...
- normál HD adások és...
- jó (720, 1080) minőségben letöltött tartalmak...
...(számomra) élvezhető minőségűek

Összességében: gyengébb mint reméltem, de sokkal jobb mint ami volt ;]

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#73047) PuMbA válasza glocker (#73046) üzenetére


PuMbA
titán

"- kár lenne szépíteni... ha gyorsan (és némiképp ész nélkül) rángatják a kamerát akkor (háttértől függően) nagyon nagyon rondán képes kockásodni / csíkosodni... (tegnap este m2-n Boston Legal HD felbontás, mellett nagyon ronda volt)
- ha direkt figyelem, máshol is tetten érhető a jelenség
- sportközvetítéseknél inkább a lassított visszajátszások közbe tapasztalható a jelenség"

Kapcsold ki a Motion Plus-t és megjavulnak ezek, hiszen bekapcsolva úgy is 300 soros marad a mozgásfelbontása a TV-nek, viszont cserébe előjönnek ezek a képhibák az elektronika gyengesége miatt :) Sokkal jobban jártál volna egy nem UHD modellel, de most már mindegy, ha ezt a TV-t választottad.

[ Szerkesztve ]

(#73048) Flashget válasza RudY (#73043) üzenetére


Flashget
félisten

:DDD
nem tudom mikori keltezésű.
akkor jönnek megint sűrűn az fw-k...aki még nem kapcsolta ki az automatikus frissítést jobb ha gyorsan megteszi. :D

Realme GT Master Edition

(#73049) Flashget válasza glocker (#73046) üzenetére


Flashget
félisten

Köszönjük.
Tehát megerősíted, hogy ezt a típust nem szabad megvenni egy H6200-al szemben? Mert annál senki nem írt ilyen hibákról.

Realme GT Master Edition

(#73050) glocker válasza PuMbA (#73047) üzenetére


glocker
tag

hát... egy tanulsággal mindenképpen gazdagabb vagyok... nem szabad elkapkodni... korábban úgy terveztem, hogy ha TV-t veszek, biztosan NET-en rendelem és ha nem tetszik / vagy nem jó, akkor pofátlanul élek a lehetőséggel és visszaküldöm (ha ez két hét alatt kiderül)...

a Motion Plus-t megnézem... THX...

bocs a béna kérdéseket :-(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.