Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) patow válasza dokee78 (#82998) üzenetére


patow
senior tag

Én a SamsChannelEditor -t használom és ott tudod törölni egyszerűen .

(#83002) satu777 válasza satu777 (#82965) üzenetére


satu777
csendes tag

Megoldottuk a Samsung Online ügyfélszolgálattal, hogy az ADB5800S SAT beltéri egységet nem vezérelte a Samsung TV infra jeladója:
A TV-n az univerzális távirányító beállítása során, a SZOLGÁLTATÓNÁL(!) kellett beírni az ADB-t, és onnan kiválasztani az 5800S típust, valamint volt egy fólia körbe a henger alakú infra jeladón, amit nem vettem le.

(#83003) dokee78 válasza patow (#83001) üzenetére


dokee78
félisten

Kipróbálom,ha megtalálom a Pendrivet.

apszi :R

(#83004) ΞΔGLΞ válasza Ciccuka (#82966) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na, kíváncsi vagyok.

Két helyre is írtam... Samsung Canada és magyar face-re is.
És hamarosan egy email-t is fognak kapni, nem vagyok biztos benne, hogy a facebook-on nem-e törölnek :D
Bár kétlem, hogy a Magyarországon vásárolt tv-re a Kanadaiak sok vizet zavarnának, valószínűleg "visszaküldenek" Európába. :)

[ Szerkesztve ]

(#83005) pandion


pandion
tag

Sziasztok,
Tud valaki olyan appot amivel számítógép képernyőjét lehet wifin keresztül streemelni H6400-on?
Köszi

(#83006) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Megrendeltem egy UE48H6400-ast, és nagyon nagyon várom. :B Youtube videón láttam, hogy az első beüzemelésnél megadható a szolgáltató neve. Ennek milyen jelentőssége van? A Digi-kábel kiválasztható? Esetleg ez alapján tematikusan elrendezi a TV a csatornákat? Tudom, ezt én is megtehetem, de lusta ember révén... Érdekel, mi ennek a célja.

Köszi! :)

(#83007) Azurooandrew válasza Batib (#82949) üzenetére


Azurooandrew
tag

Köszi az infót!

Ezek szerint az, hogy az elmúlt hetekben több nagy webshop kínálatából eltűnt a H6200,6400 és a 6500-ös, nem jelenti azt, hogy hamarosan ezek helyett (nem ívelt) 6-os FHD J szériás készülékek kerülnek majd a kínálatba. :(

[ Szerkesztve ]

(#83008) dokee78 válasza wopi (#83006) üzenetére


dokee78
félisten

Van itt egy beállítás azt beírod és megtalálja a csatornákat.
Alapból nem rémlik már,hogy kérdezte-e a szolgáltatót?

(#83009) wopi válasza dokee78 (#83008) üzenetére


wopi
aktív tag

Azt nagyon reméltem, hogy meg fogja találni a csatornákat. :D Csak gondoltam hátha nem az automatikus hangolást fogja végigtolni, vagy ha mégis, akkor utána valamilyen rendszer szerint kapom meg a csatornákat. Tudom, export, gépen szerkeszt, import... A beállításnak a célja érdekelt volna.

Annyira persze nem fontos, majd ha megérkezik a TV úgyis elmélyedek benne. :)

(#83010) ΞΔGLΞ válasza wopi (#83006) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Digi-kábel kiválasztható?

Ki.

(#83011) dokee78 válasza Azurooandrew (#83007) üzenetére


dokee78
félisten

Hétfőn érkezett az Aquától az UE40H6400 gondolom még van nekik.

(#83012) Flashget válasza wopi (#83006) üzenetére


Flashget
félisten

hogy az első beüzemelésnél megadható a szolgáltató neve. Ennek milyen jelentőssége van?
Az égadta a világon semmi már. Lett volna ha a Samsung nem állítja le a On TV szolgáltatását, hanem fejleszti ami arra lett volna hivatott, hogy figyeli a tv nézési szokásokat és ajánlja a műsorokat. Gyakorlatilag tök mindegy mit állított be az ember nálam olyan csatornák voltak ajánlva amik alapból tíltólistásak..retek klub, tv2...
Digikábeles vagyok én is a beállításokban Egyéb válaszd majd az országost és utána előjön városok szerint a Digi. Bp kapcsán nem dob ki kerületenkéntit. De mint írtam tök mindegy beállítasz valamit vagy sem akár UPC-t is állíthatsz.

A Digi-kábel kiválasztható? Esetleg ez alapján tematikusan elrendezi a TV a csatornákat?

szolgáltató állítja be a csatornasorrendet a jogszabály miatt, de ugye ez Digikábelen simán és könnyedén átállítható mivel a DTV csatornák nem kódoltak.
Csatorna hangolásnál automata keresést és hálózatot válaszd, így megtalálja az összes csatornát.
Minden más Digivel kapcsolatos kérdést itt tegyél fel. [link]

Realme GT Master Edition

(#83013) wopi válasza Flashget (#83012) üzenetére


wopi
aktív tag

Ennyi kérdésem volt a témában, köszönöm szépen a kimerítő választ! :)

(#83014) Pancsermeste válasza Flashget (#83012) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A szolgáltató választás, gondolom FW verzió függő... no mert nekem pl. csak UPC és egyéb jelenik meg, az egyéb után pedig már nincs semmi szolgáltatóval (Digi) kapcsolatos választás, elindul a hangolás. (vagyis még manuálisan meg lehet adni a hangolási paramétereket, de mást nem)

-= Pancsermeste® =-

(#83015) Flashget válasza Pancsermeste (#83014) üzenetére


Flashget
félisten

Mondom az egyébre kell kattintani majd előjön egy kereső, ott nem kell kerestetni hanem országost választani.
De azt is írtam gyakorlatilag semmi értelme ON TV híjján.

Realme GT Master Edition

(#83016) joco79


joco79
csendes tag

sziasztok!! sajnos nem találom a smathubon az mtva appot olvastam itt a neten rola hogy van ilyen app de a smart hubon sehogy sem találom! tv tipusa ue40h6200

(#83017) Flashget válasza Pancsermeste (#83014) üzenetére


Flashget
félisten





És ami gond a H6400-nál...epg -nél a kis ablakban ott az éppen nézett csatorna képe.

fw-t nem frissítettem több mint egy éve, azóta vagy 3 jelent meg. Ennek ellenére lazán belenyúltak és megjelent a game ikon negyediknak.

Realme GT Master Edition

(#83018) Flashget válasza joco79 (#83016) üzenetére


Flashget
félisten

Ez a app már a D széria alatt megcsuklott az F esetében gyakorlatilag használhatatlan. Ne bánd ha nincs...próbából az app keresőbe írd be MTVA

Realme GT Master Edition

(#83019) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#83017) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Neked még megvan a műsorajánlóm?
Jó neked.

(#83020) dokee78 válasza Flashget (#83017) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem a műsor ajánlóm ikon nincs ott.

H6400

(#83021) ΞΔGLΞ válasza dokee78 (#83020) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem is lesz, te hol voltál idáig?

(#83022) Pancsermeste válasza Flashget (#83017) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmm... már vagy háromszor lehangoltam a TV-t, de az egyéb után nekem nem jött elő ilyen választási lehetőség.
Műsorajánlóm eleve nem is volt, Game viszont igen.
Ööö... most mi is a gond az EPG-nél a kis ablakos képpel? Az miért baj, ha ott van? :F

-= Pancsermeste® =-

(#83023) dokee78 válasza ΞΔGLΞ (#83021) üzenetére


dokee78
félisten

On TV-hez van köze?

(#83024) ΞΔGLΞ válasza dokee78 (#83023) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Angolul ez a neve.

(#83025) Flashget válasza Pancsermeste (#83022) üzenetére


Flashget
félisten

Azt írták, hogy fw frissítés után eltűnt...

Realme GT Master Edition

(#83026) dokee78


dokee78
félisten

Ha a fülhallgató csatiba dugok egy 2.0 sztereó hangszórót,akkor a TV hangszóró nem fog szólni ugye.

(#83027) zibo73 válasza dokee78 (#83026) üzenetére


zibo73
aktív tag

Nem

(#83028) Pancsermeste válasza Flashget (#83025) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Aham.
Az enyémen még az utolsó előtti 2740.6 van, amivel kijött a gyárból, itt még van EPG kis TV-kép.
Néha viszont bekapcsol magától a SW frissítés, azt hiszem akkor, ha a Smart Hub feltételek és adatvédelem menüpontokban turkálok. Szerencsére észrevettem, és mindig időben kikapcsoltam, így nem frissített...

-= Pancsermeste® =-

(#83029) ΞΔGLΞ válasza Pancsermeste (#83028) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

itt még van EPG kis TV-kép.

Idáig is volt és a 2740 az utolsó verzió. A UPC medicard-nál viszont üres a kis ablak.
Mindig Tv-nél van.

(#83026) dokee78

Oda teljesen mindegy, hogy mit dugsz. Ha használod, akkor elnémul és a hangfunkció menük eltűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#83030) dokee78


dokee78
félisten

Milyen file rendszert használ a TV a rögzítésekhez?
Meg lehet oldani,hogy a pendrive egy részét ez a file rendszer használja,míg a másikat a Windows is lássa?

Közben tapasztalom,hogy a Half-OU sem mind egyforma.
Most az egyik nem kapcsol automatikusan 3D-re,sőt már a mappában a képe sem dupla,mint az eddigieknek.

mflex :R

[ Szerkesztve ]

(#83031) superg válasza nightshadow (#82985) üzenetére


superg
senior tag

A sharp paneleket még kihagytátok.
Nekik egyébként van IGZO panelük is ami monitorban elég jól domborított,kár hogy azóta sem hallani róla.

(#83032) Pancsermeste válasza ΞΔGLΞ (#83029) üzenetére


Pancsermeste
őstag

2750.3 a legújabb, kb. egy hónapja elérhető.

-= Pancsermeste® =-

(#83033) ΞΔGLΞ válasza Pancsermeste (#83032) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

2740 van fent...megsem talál frissítést ez a xar...van valami különbség egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#83034) Flashget válasza dokee78 (#83030) üzenetére


Flashget
félisten

Milyen file rendszert használ a TV a rögzítésekhez?

H szériáig XFS-t amivel sokat nem tudsz kezdeni.
Régebben lehetett PVR alternatív megoldás (2012-06-02) ma már csak az maradt amit a tv-vel rögzítettél csak azon a tévén tudod visszanézni.

Meg lehet oldani,hogy a pendrive egy részét ez a file rendszer használja,míg a másikat a Windows is lássa?

Meg. Készítesz 2db particiót leformázod winre mindkettőt, majd a tévé magának leformázza az egyiket amit kijelölsz.
Pendrive helyett jobb lenne egy ilyen külső HDD-t rendszeresíteni mindennapos használathoz. [link]

Írtam ne ilyeneket nézzél aktív 3D-n...

Realme GT Master Edition

(#83035) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#83033) üzenetére


Flashget
félisten

honlapot kell nézni mindig és usb-n frissíteni..már aki akar.

Realme GT Master Edition

(#83036) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#83035) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Arra semmilyen lehetőség nincs, hogy egy régebbi szoftvert visszategyek?

(#83037) dokee78 válasza Flashget (#83034) üzenetére


dokee78
félisten

Írtam ne ilyeneket nézzél aktív 3D-n...
Sajnos ISO-t nem tudok játszani TV-re.
Valahogy tudnám Streamelni TV-re,ha gépen nyitom meg az ISO-t?
Visszakerestem,hogy egy adott mappában vannak a film fileok és abból kell a nagyobbat lejátszani.
Az tartalmazza a magyar hangot is?

A keretem most nem engedi a külső HDD-t,64 GB pendrive van útban.

(#83038) ΞΔGLΞ válasza dokee78 (#83037) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bd player, ami inkább egy szuper mediacentrum, az kellene neked, igaz nem olcsók, de az mindent visz tökéletes kép és hangminőségben.

(#83039) yvsmad válasza dokee78 (#83037) üzenetére


yvsmad
őstag

Mi lenne, ha a gépen kibontanád az ISO-t... legközelebb majd RAR-okat akarsz lejátszani a tévén?
3D film esetében nem egyszerűen csak 1 legnagyobb fájl tartalmazza a főfilmet.

[ Szerkesztve ]

(#83040) yvsmad válasza ΞΔGLΞ (#83038) üzenetére


yvsmad
őstag

A tévé árának negyede-ötöde miért vág haza valakit?

[ Szerkesztve ]

(#83041) ΞΔGLΞ válasza yvsmad (#83040) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

ő írta, hogy nem sok a keret.
Egyébként egy 100K feletti termékről van szó.

(#83042) Batib


Batib
őstag

Továbbra is gyártják a H6200, H6400 modelleket.Az alábbi képen a pénteki gyártás szerepel. (3 soron is van E,G,N)
A szombati és a hétfői tervben is vannak. Ha valakit érdekel feltölthetem azt is, de nem akarom terhelni itt a dolgokat.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#83043) Batib


Batib
őstag

Egyébként felhívnám a figyelmet egy érdekes modellre: UExxJU6800
Ez olcsóbb QD kijelzős UHD tv.
Amit én tudok róla: Kapott egy plusz réteget (nanokristályos :D), majdnem dupla annyi háttérledet tartalmaz, joval nagyobb tápegysége van, közel 100W-al többet fogyaszt, a ledek dimmingelhetők.
A képen én semmi különöset nem láttam, talán homogénebb, a sarkok viszont itt is árnyékosak.
Ez részemről nem ajánlás volt,csak egy kis infó.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#83044) Ciccuka válasza Batib (#83042) üzenetére


Ciccuka
veterán

UE40H6200 és UE40H6400 és UE40H6500-at csak én nem látom :F

Az összes ilyen modell országunkban készül?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#83045) dethroner


dethroner
veterán

Ha le van tiltva az fw frissítés és ennek ellenére mégis megoldja a gyártó hogy rákerüljön az amit rá akar tenni, mi lenne ha routerben tiltanánk meg a tévének hogy a frissítésre használt portokat elérje?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#83046) Batib válasza Ciccuka (#83044) üzenetére


Batib
őstag

1. A H6500-at Szlovákiában gyártják, gyártották.
2. Ezek csak ízelítők, hogy nem hagyták abba ezen modellek gyártását. Mindennapról nem tudok szereztetni tervet, lehet hogy gyártják még a 40-est is. Azt hogy Mo.-n ezeket forgalmazzák-e azt nem tudom biztosra mondani.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#83047) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahogy tippeltem.

Tegnap mind a két cég válaszolt. Canadai SAMU így:
Az Európában gyártott tv készülékekhez ők nem tudnak érdemben hozzászólni, ezért lépjek kapcsolatba az itteni samuval, de ennek ellenére a leírt hibákat ők is elküldték a központba!
A magyar samu egyből átpattintott, hogy hívjam az ügyfélszolgálatot.

Ennyi.

(#83048) PuMbA válasza Batib (#83046) üzenetére


PuMbA
titán

A TV-k 90%-ának nem AWXXH a vége, tehát nem Magyarországon forgalmazzák. Ott van a J6200 is, de nem AWXXH-s, magyar piacra nem gyártanak, pedig az lenne a best-buy vétel :)

(#83049) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#83035) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az mindegy, hogy 40 vagy 75-ös a tv?

[link]

Konkrétan az 50 colos nincs itt, de a szoft az amit írtatok 2750.3

(#83050) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#83049) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Felraktam a 2750-es frissítést, de szerintem azt csak a Samsung tudja, hogy mi változott. Kb semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.