Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) Flashget válasza home98 (#95998) üzenetére


Flashget
félisten

mikroszálas kendő+víz
vagy alkohol mentes LCD tisztító folyadék víz helyett.

Realme GT Master Edition

(#96002) liszi70 válasza Intel fan11 (#95999) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ablaktisztító"

Az általában alkoholos, amit nem szabad plexi vagy műanyag felületre felvinni.

(#96003) zsiz válasza liszi70 (#96002) üzenetére


zsiz
őstag

A régi LCD-met én is ablaktisztítóval takarítottam évekig, semmi látható problémát nem okozott (igaz nem is takarítottam gyakran, csak néhány havonta). A TV azóta is ugyanúgy használatban van a másik szobában. A monitorom 2,5 éves, azt is azzal takarítom majdnem mindig. Azt mondjuk nem tudom alkoholos-e, lehet hogy nem. Viszont az új H6400-asomnál már én is csak tiszta víz + mikroszálas törlő kombót használom.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#96004) dethroner válasza Intel fan11 (#95999) üzenetére


dethroner
veterán

Ha nem nyúlkálsz hozzá, akkor semmivel nem kell, mivel a képernyő tökéletesen taszítja a port. Max a keret poros, azt meg egy darab pzs-vel végighúzod oszt csókolom.
De ha valaki összetapogatja a kijelzőt, akkor is elég szerintem egy mikroszálas törlő, vagy egy szemüveghez adott törlő.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96005) liszi70 válasza zsiz (#96003) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerencséd volt, vagy nem alkoholos ablaktisztítót használtál. Ha alkoholos az ablaktisztító, akkor az megmarhatja a felületet, persze, lehet, hogy nem minden fajta műanyag érzékeny rá. Én biztos nem kísérleteznék vele, hogy az enyém tolerálja-e az alkoholt. :D

(#96006) zsiz válasza liszi70 (#96005) üzenetére


zsiz
őstag

A 6400-on már én sem... :D Jobb a békesség.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#96007) home98


home98
csendes tag

Az ablaktisztítót nekem sem ajánlották éppen amiatt ,hogy tönkre teszi a tv-t.Nekem is 6400 van.Azért kérdeztem hogy ti mit használtok.

[ Szerkesztve ]

(#96008) #45185024


#45185024
törölt tag

Bent voltam ma a "madaras tesco"ba hogy megnézzem a tvket és olyan szerencsém volt hogy a UE50JU6800 meg az UE55JU6000 egymás alatt volt , na mondom tökéletes összehasonlításra , igaz sajna nem ugynaz az adó ment rajtuk. Én nem láttam hogy ez a kvantum dotos kadmiumos nanokristálytechnológia annyival szebb lenne. Lehet ha majd a HDR-t támogatni fogják a videókártyát akkor szebb lesz de most nem tünt fel.
Megkérdeztem az eladót a válaszidőről :) Azt mondta a gyártók nem adják ki a válaszidőket... :U
Viszont mellettem állt egy vevő aki szintén nézte és mondta hogy a 6000 nagyon szaggat.
Amivel sikerült teljesen most elbizonytalanítania ismét, pedig szignifikáns az az 50 55 col közötti eltérés...
6000 este a 245 akciós ár az jó ár ??

[ Szerkesztve ]

(#96009) sandró60 válasza Intel fan11 (#95999) üzenetére


sandró60
addikt

A kolléga lehet,hogy most fogja haza vágni képernyő bevonatot.Van kimondottan erre a célra alkohol mentes tisztitó.A papir zsepivel meg pláne karcos lesz a képernyő.Van puha tisztitó kendő.
A legegyszerűbb enyhén nedves kendővel.

(#96010) Flashget válasza #45185024 (#96008) üzenetére


Flashget
félisten

túráztatod magad egy belépő szintű 4K tévével..ez olyan mintha valaki azt kérdezi milyen az x5000-es modell az x6500-hoz képest...
ezek amiket nézel 50Hz-es tévének felel meg FHD esetén amik szaggatnak gyors mozgásnál a 300 soros felbontás miatt..a 4K mezei felkonvertálással van meg ami pont olyan mint a "nézze a híradót 3D-ben csak a megfelelő gombot nyomja meg" nincs adás hozzá 4K filmek most kezdenek megjelenni amihez kell 4K-s lejátszó is a kettő árából már futja egy 40"H6400-ra...ezek nélkül a 4k-t ki sem használod anélkül meg egy alsó kategóriás tévé.
Ha nekem nem is hiszel a téma összefoglalóban le van írva minden hibája a középkategóriás 4K-nak hazudott tévéknek..ha saját pénzednek vagy az ellensége vedd meg azt amelyik tetszik képileg.
Én biztos nem venném egyiket se magamnak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96011) dethroner válasza #45185024 (#96008) üzenetére


dethroner
veterán

Nem teljesen tiszta számomra a hozzászólásod, de az megbökte a szemem hogy fontos lenne az 5col különbség. Egyetlen kérdésem van. Mi a szarért nem veszel egy tisztességes 55H6400-at? Mi a lófaszért küzdesz és ragaszkodsz ahhoz az UHD-hoz? Olcsóbb is és sokkal jobb. Ahogy flashget is írta, amiket nézel azok a belépő szintű UHD modellek, tipikusan azoknak kitalálva, akik azt hiszik okosabbak a gyártóknál, mert miért adnának egy UHD tévéért 400K-t, amikor bő 200-ból is megvehető. Nos, nem. A minőséget mindig meg kell fizetni, nincsenek csodák. Pláne a samsungnál nincsenek. UHD6-os sorozat monitornak, vagy fénykép nézegetésre jó, minden másra ott a mastercard :D
55H6400-am van, meg jópár emberkének is itt, nem lősz vele mellé. És olcsóbb is, mint amiket kinéztél.
De ha a szomszédod előtt akarod lóbálni az e-f@szodat hogy neked mekkora király UHD tévéd van, vedd bátran, a te pénzed. De akkor ne kérj itt tanácsot, ha úgyis megvan a kiválasztott!

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96012) Flashget


Flashget
félisten

nem volt szó róla, de aki gyári garit akar a tévé mellé, nézzen be a madaras tescoba vagy nézze meg az újságot. [link]

Realme GT Master Edition

(#96013) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Van egy régebbi (B sorozatú) tévém, és most, hogy a Telekom átvariálta a DVB-C csatornákat, a 250 MHz-en levő csatikat nem tudom beállítani. Sem az automata, sem a kézi hangolással nem talál ott csatornát, pedig az összes többit megtalálja. A kábel tuti jó, a set-top-box 97-98%-os jelerősséget mutat.
Tapasztalt valaki ilyesmit?

(#96014) Ciccuka válasza home98 (#95998) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96015) sityupityu válasza Ciccuka (#96014) üzenetére


sityupityu
veterán

Évek óta ezt használom én is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96016) dethroner válasza sityupityu (#96015) üzenetére


dethroner
veterán

WTF? Nektek mitől lesz koszos a képernyő, ami miatt ilyen puculó szarokkal kell nekiesni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96017) sityupityu válasza dethroner (#96016) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is leginkább laptop kijelzőt tisztítok vele, tévét csak nagyon ritkán. De ha kell (hozzányúlt valaki stb), akkor a tévét is ezzel szoktam. Én jobban szeretem a víznél.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96018) home98 válasza Ciccuka (#96014) üzenetére


home98
csendes tag

Köszönöm.Ez lesz szerintem a befutó

(#96019) BBéci válasza dethroner (#96011) üzenetére


BBéci
titán

Fogadd elismerésemet, remekül összefoglaltad a lényeget! :R :C

(#96017) sityupityu
28 hónapos a tévém, még nem kellett portalanításon (Profissimo Staubblitz) kívül mást bevetni. Senki nem tapogatja, bogarak sem szállnak rá.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96020) sityupityu válasza BBéci (#96019) üzenetére


sityupityu
veterán

Látod, le is írtad, hogy miért kell néha takarítanom. Nem a por, hanem pont a tapogatás miatt. A családi kőrben van egypár gyerkőc akiknek nem tudod még elmagyarázni, hogy nem szabad.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96021) BBéci válasza sityupityu (#96020) üzenetére


BBéci
titán

Nálam a TV fali konzolon lóg, előtte egy 160 centi széles 60 centi magas hifi állvány, nincs az a gyerkőc, aki elérné. De ha mégis, többé nem tehetné be a lábát a nappalimba. Ha egyáltalán rendesen összeforrna. ;]
Nem hiszem el, hogy egy értelmes (nem debil) gyereknek nem lehet elmagyarázni, vele megértetni, mit lehet tapogatni és mit nem. Ez a szülőkön múlik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96022) sityupityu válasza BBéci (#96021) üzenetére


sityupityu
veterán

Egy 1,5 és 2 éves gyereknek magyarázd már el, hogy nem lehet.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96023) #94529552 válasza sityupityu (#96022) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akinél nincs gyerek, az nem érti ezeket, hiába mondod.

(#96024) sityupityu válasza #94529552 (#96023) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyébként nem az én gyerekeimről van szó, hanem a testvérem és az unokahúgom gyerekeiről, de nem tudok rájuk haragudni ezért. Túl kicsik még. A tévének az alsó részét pont elérik. :) Ha van valami családi összejövetel akkor próbáljuk "biztonságossá" tenni a terepet mielőtt megérkeznek, de vannak dolgok amiket nem lehet elkerülni.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96025) home98 válasza BBéci (#96021) üzenetére


home98
csendes tag

Remek ötlet.El kell törni a lábukat akkor nem érik fel. :C :W

Egyébként nem nagy dolog az egész.Valakinek kell, valakinek nem.Most vettem a tv-t.miközben raktam fel összetapogattam a szélét.Hallottam hogy ablaktisztítóval nem szabad kezelni ezért kértem tanácsot,ötletet.

(#96026) dethroner válasza sityupityu (#96017) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam is konzolon lóg a tévé mint Bécinél. Sőt, az én konzolom minden irányban mozgatható, amit minden filmnézésnél ki is használok, előrehúzom kb 40 centit hogy meglegyen az ideális nézési távolság :DDD utána meg visszatolom. Szóval elég sok alakom lenne arra hogy összetapicskoljam, de nem nyúl senki a kijelzőhöz.
A gyerek témához meg annyi, igaz hogy nincs benne saját tapasztalatom, de látom normális szülőknél hogy működik az, hogy már 1,5 éves korban meg lehet értetni ha valamit nem szabad. Ez kizárólag hozzáállás akarat kérdése :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96027) zoltan6 válasza dethroner (#96016) üzenetére


zoltan6
őstag

Vasgyár (Dunaújváros Dunaferr) pár száz méterre :(

+ két dohányos felnőtt. :K

(#96028) ΞΔGLΞ válasza dethroner (#96016) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahogy a többiek írták, ha van gyerek, akkor pl jön az egyik kislányom...
Apuuuu az micsodaaaa?? és mielőtt válaszolhatnék, máris teljes tenyérrel szanaszéttaperolja a kijelzőt :DDD , majd jön a 2 évvel idősebb nővére, aki ugyanígy elmagyarázza a nagy semmit a húgának a nagydög 75-ös képernyőn, ami aztán a nap végére úgy néz ki, mint ha ettünk volna rajta.

Ennyi, ezért muszáj áttörölni ilyenekkel, különben 1 hét múlva nem látnák mi megy a tévében csak egy nagy elmosódott pacát... :DDD

A hozzáállás kérdése meg annyit, hogy ilyenek miatt én nem szólók, nem ettől, vagy emiatt lesz belőle hülyegyerek, ha felnő és inkább látom őket mindig boldognak, minthogy egy műszaki cikk miatt leteremteném őket.
Minőségi képernyőtisztítóval meg 10 sec áttörölni és ragyog utána. Ettől függetlenül nagyon okos kiscsajszik már most...

[ Szerkesztve ]

(#96029) Flashget válasza dethroner (#96026) üzenetére


Flashget
félisten

Ez a gyerek dolog úgy működik ahogy nőnek..minél magasabbak annál kerül minden magasabbra mert kiváncsiak, mert érdekli őket, mert szájba lehet venni vagy megtapogatni, megfogni...ezt tényleg csak azok értik meg akiknek van kis gyerekük.
a nagyobbak sem jobbak ezen a téren, mert megállnak a tévétől 0,5-1 méterre a rohangászás közben mert megláttak valamit és már tüsszent is egyenes a képernyőre..és ilyenkor BBéci a víz nem elég takarításhoz. :)

Realme GT Master Edition

(#96030) sityupityu válasza dethroner (#96026) üzenetére


sityupityu
veterán

"A gyerek témához meg annyi, igaz hogy nincs benne saját tapasztalatom, de látom normális szülőknél hogy működik az, hogy már 1,5 éves korban meg lehet értetni ha valamit nem szabad. Ez kizárólag hozzáállás akarat kérdése"

Ez egy hülyeség amit most írtál. Hidd el, hogy normális szülei vannak a gyerekeknek! Gondolj bele, másfél éves kisgyerekről beszélünk. Ők mindent meg akarnak fogni tapogatni, ismerkednek a világgal. :)

Na jó van, részemről téma off.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96031) dethroner válasza sityupityu (#96030) üzenetére


dethroner
veterán

Hát ezzel most is zárom az off témát, mert lassan szürke lesz az egész topik. De leírom gyerekkori történetem. Falunk éltünk, őseim a konyhában egy amolyan régi vas fűtőeszközzel oldották meg a melegítést, sparheltnak hívták, ha mond még valakinek ez a szó valamit. Én is mint a többi kíváncsi kölyök mentem felé, anyámék mondták ne fogjam meg mert forró. De ezt nem lehet hónapokon keresztül minden nap többször mondani, nézni mikor mit csinálok. Sztem hagyták hogy egyszer hozzáérjek, megégetett és egy életre megtanultam hogy nem szabad. A mai szülők nagy része mindent megenged inkább a kölyöknek, csak hogy addig is nyugodtan nézhesse a tévében a sorozatot, vagy nyomhassa a telefonon a fészbúkot. A nevelés lassan kimerül abban hogy enni adnak neki, meg adnak rá néha tiszta ruhát, a többit meg majd megoldja a társadalom, az utca meg az óvod/iskola. Nagy most ez a liberális eszme, ne csapj rá a gyerekre, ne beszélj vele csúnyán mert jogok, meg stb. Hát látszik is hogy robog a világ a végzetébe. Amíg nem volt ez a nagy módszerváltás, nem fosott minden szülő attól hogy a szomszéd, tanárnő vagy maga a saját gyerek jelenti fel bántalmazásért, elcsattant néha pár pofon, előkerült néha 1 pálca esetleg nadrágszíj. És fura módon a gyerek tudtak tisztességesen viselkedni az utcán, nem zaklatták a többi gyereket, megadták a tiszteletet a tanároknak, idősebbeknek, egyszerűen emberként viselkedtek. Én is kurvára haragudtam őseimre amikor néha kaptam egy nyaklevest, sőt, amikor nagyon nagy hülyeséget csináltam, akkor egy kis vékony akác vesszővel igen könnyen hurkát tudott anyám varázsolni a csupasz lábszáramra (érdekes hogy az ilyen nagy hülyeségek mindig csak nyáron, póló és rövidgatya szezonban következett be, amikor igen látványos eredményre volt képes a pálca :DDD ), de nem volt tartós nyoma, és minden ilyen hibát csak egyszer követtem el, mert tudtam hogy fájdalommal jár. És itt vagyok 38 évesen, nem bűnözök, a fentebb említett tiszteletet megadom a többi embernek stb.
Őszintén, köztetek, akik azért elmúltak legalább 30 évesek, nem kellett néha fizikai módon is nevelni a szülőknek? Szerintem a többség igenis kapott néha pár pofont, ilyesmi. És tanultunk belőle, ugye? ;)

A mindent megtapogató gyereknek meg akkor nem tudod megmagyarázni pl vendégségben hogy ne vegye el a kutyától az ételt, ne nyúljon bele a kapcsolóba, ne játsszon késsel, stb? Ha nem tudod a veszélyes dolgokat megértetni vele, akkor egy rettegésben élsz, mert minden pillanatban szemmel kell tartanod.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96032) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Samsung Smart TV + EurosportPlayer kombinációval lenne kérdésem:

A napokban tervezek venni egy Samsung TV-t. Ha jól értelmeztem, le lehet rá tölteni az EurosportPlayer alkalmazást, a meglévő előfizetésemmel tudom is majd használni. Kérdés: igényli a dolog a vezetékes internet kapcsolatot, vagy wifi-n keresztül is stabil, HD minőségű képet kapok?

Köszi előre is!

(#96033) sityupityu válasza dethroner (#96031) üzenetére


sityupityu
veterán

Van egy pár közös bennünk :) :

-Majdnem év pontosan egyidősek vagyunk (én most fogom betölteni a 38-at)
-Tudom, hogy mi az a sparhelt.
-Nem voltam egy éves sem, amikor nagyanyáméknál (falu) anyám tartott a karjában a sparhelt mellett ülve, és egy óvatlan pillanatban ahogy fogott átnyúlva-csimpaszkodva szépen rátettem az ujjaimat egy pillanatra a forró platnira. Közelről megnézve a mai napig látszik a jobb kezem ujjbegyein a nyoma. Elég egyedi ujjlenyomattal rendelkezem. :D

Na, tényleg vége az offnak. :) :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96034) #94529552 válasza dethroner (#96031) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így volt régen, ahogy írod, és jó is volt az. :) De tudomásul kell venni, hogy változik a világ, már mások a módszerek, a körülmények, a technika, stb, vagyis minden. Majd meg tudod te is, meg sityupityu is, hogy milyen a gyereknevelés. Most még azt gondolod te is, hogy majd odacsapsz egyet minden alkalommal, amikor úgy látod, de ez nem így megy. Egészen más dolog az is, hogy most mit tapasztalsz az ismerősök, rokonok, a családtagok gyerekeivel kapcsolatban. Én is tudom, mi az a sparhelt, egész közelről, de sajnos a villanytűzhely főzőlapja is tudott forró lenni. :DDD

(#96035) liszi70 válasza dethroner (#96031) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hatásos elméleti fejtegetés, de ha lennének gyerekeid, megtapasztalnád az elméleteid összeomlását. :D

[ Szerkesztve ]

(#96036) Flashget válasza szabop27 (#96032) üzenetére


Flashget
félisten

mint közismert a vezetékes kapcsolat stabilabb mint a wifi.
ezen felül a nagy felbontású anyagok is jobban átmennek rajta...rego stabilabb lesz a routerrel a tévét lan kábellel kötöd össze.

Realme GT Master Edition

(#96037) Flashget válasza dethroner (#96031) üzenetére


Flashget
félisten

15 éves koromig használtuk nagyanyám sparheltniját...ezzel újat nem mondtál (egyébként retro divatként visszatért)
általánosban fa vonalzóval kaptam a körmöseket az orosz tanártól
szabadidőnkben bicikliztünk, fociztunk nem a lakásban voltunk...ma már nem merik az emberek utcára kiengedni a gyereküket mert vagy attól félnek, hogy elüti egy autó vagy betuszkolják egy autóba így marad az otthon ahova beférkőzött minden ami a XXI századdal kapcsolatos.
amikor kisgyerek voltam a lakásban volt 1db mosógép,1 db orion tv és 1 db riga tipusú rádió...
amikor én voltam kisgyerek nem kellett annyi mindent elrakni előlem mert nem volt mit..
amikor nekem lett kis gyerekem eltelt majd 30 év és minden megváltozott főleg a technika, az éghajlat meg úgy ámblokk minden...mindent pakolni, keríteni kellett előle.
most amiket írtál semmi sem lesz igaz ha lesz saját gyereked és látni fogod ahogy nő...

Realme GT Master Edition

(#96038) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
A következő TV-t néztem ki: Samsung UE43J5500. Mit tudnátok mondani a típusról, esetleg más javaslat helyette? :)

(#96039) PuMbA válasza M3aN (#96038) üzenetére


PuMbA
titán

Dobj rá még egy kicsit és Media Markt-ből SAMSUNG UE40J6200, UE40H6200 140k-ért vagy UE40H6400 150K-ért :)

Érdekes, hogy az MM az új szériára azért csak behozta gyári garival a J6200-at sokféle méretben :)

[ Szerkesztve ]

(#96040) M3aN válasza PuMbA (#96039) üzenetére


M3aN
senior tag

Igazából ragaszkodnék a 42-43" mérethez, ez a legszűkebb keresztmetszet talán :) Másik opció egy LG készülék...

(#96041) dethroner válasza Flashget (#96037) üzenetére


dethroner
veterán

Csupán azért fosnak a szülők az utcára engedni a kölyköket és érzik inkább biztonságban ha a lakásban nyomja a fészbukot, xboxot stb, mert nem képesek megtanítani nekik hogyan vigyázzanak magukra.De így meg rettegnek attól, hogy a neten milyen szatírok botlanak beléjük, milyen képeket és hová tesznek fel magukról, stb. Melyik a jobb? Régen kevesebb volt az autó, kisebb volt a forgalom, ez igaz. De ha sétálás, bicajozás stb közben normálisan körülnéz mielőtt átkel az úttesten, figyeli a lámpák jelzéseit, akkor nem történik baja. Meg kell őket tanítani közlekedni, élni, mert különben annyira önállótlan emberek lesznek, hogy a fehérköpenyesek jól fognak keresi rajtuk.
És nem kell fosni hogy majd megtapasztalom ha a sajátomról lesz szó, mert nem lesz. Egyénileg el lehet dönteni ezt, és nekem semmi szükségem nincs rájuk :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96042) PuMbA válasza M3aN (#96040) üzenetére


PuMbA
titán

Neked kell döntened, hogy a kicsit nagyobb méretet preferálod vagy egy nagyobb ugrást képminőségben, hiszen a 6000-res széria már komolyabb, mint az 5000-res (lásd fent az oldal elején téma összefoglalót) Az LG-kről ne beszéljünk, még egy normális átlátható menüje sincs :)

[ Szerkesztve ]

(#96043) M3aN válasza PuMbA (#96042) üzenetére


M3aN
senior tag

Az UE40J6200 típusról vannak konkrét tapasztalatok, mert talán ez a legmegnyerőbb az általad is írtak közül?!
Igazából egyik gyártót sem ismerem a TV-k szempontjából, mobileszközként van mindkét gyártótól, és mindkettőhöz tudnék hibát sorolni :)

(#96044) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mennyibe kerül manapság egy 4K képes sparhelt?
Csak gyári garanciás érdekel. Árukereső egy gané, nem dob ilyeneket...:U

(#96045) PuMbA válasza M3aN (#96043) üzenetére


PuMbA
titán

Vannak konkrét tapasztalatok mindhárommal, de mivel minden egyes darab minősége változó (bevilágítási foltok például), lehet, ezért éppen lehet, hogy a H6200 valamivel jobb képet ad a J6200-vel szemben :) Annyi biztos, hogy mindhárom TV jó vétel, a H6400 pedig kicsivel jobb az előzőeknél :)

mflex: Húzzál a 4K-val innen el :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#96046) M3aN válasza PuMbA (#96045) üzenetére


M3aN
senior tag

Jobb vétel az 1 évvel régebbi készülék, mint az újabb? :)
A 3D, okostávirányító és stb miatt vagy ennyivel szebb a képe az újjal szemben?

[ Szerkesztve ]

(#96047) kenand


kenand
veterán

Egyik barátom vett egy JS9000-es UHD TV-t Youtube megy UHD-ban, de próbaképpen letöltött 2160p-s filmeket visszautasítja a belső lejátszó.
Tudja valaki pontosan milyennek kell lennie az mkv/mp4-nek hogy a TV lejátssza az anyagot?

(#96048) PuMbA válasza kenand (#96047) üzenetére


PuMbA
titán

Benne van a TV füzetében, de egyébként: [link] :) A videó egyébként valami buhera lehet, mert a TV minden extrém hülyeségektől mentes videót visz. Ha nem volt frissítve a TV, akkor legyen :)

M3aN: Ahogy írtam, nem tudom, hogy melyiknek lenne jobb képe, hiszen véletlenszerű 3db között bármelyik nyerhet, de a különbség kicsi, tehát felesleges ezen gondolkozni, úgy se választhatod ki 100db közül azt az 1-et, amelyik a tiéd lesz :) Próbálj döntést hozni a 3 TV között a szolgáltatásai alapján: 3D, okos táv :)

[ Szerkesztve ]

(#96049) kenand válasza PuMbA (#96048) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Köszönöm ,elviekben frissítették.
Akkor majd letöltenek egy másikat és megnézik, amit levettek nem ment...

(#96050) BBéci válasza dethroner (#96026) üzenetére


BBéci
titán

Na ugye, nem annyira hülyeség, amit írtam.

(#96029) Flashget
Egyik fórumtársunk remek kerítést épített a hang- és képcuccai elé, hogy a gyerekek ne nyúlhassanak hozzájuk. Tett fel róla képet, olyan, mint egy járóka oldalai szétszedve, egymás mellé téve.
Ma már nem divat a régi mondást, tanácsot emlegetni, pedig hasznos lenne: zsebkendőbe köhögj, tüsszents! Legfeljebb azt hallani, tedd a szád elé a kezedet kisfiam. Az bizony nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.