Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) PuMbA válasza Ciccuka (#83992) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a PC beállításaid rosszak, illetve ritka esetben a HDMI kábel lehet hibás :) A videókártya beállításaiban az overscan, illetve képhelyzet, képméret beállításokat 0-ra kell raknod, hogy ne módosítson semmit :) Képekkel rakd be ezeket a beállításokat, ha nem megy, hogy mit kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#84002) satee76 válasza Tukolp (#83981) üzenetére


satee76
aktív tag

Nekem J5500-em van. Elégedett vagyok, bár nekem egy hónap után alaplap cserés volt.
De van a családban egy H62xx-es és annak a menüje, működése kicsit fürgébbnek tűnik.
Nekem egyik képminőségére sincs panaszom.

(#84003) Flashget válasza printer (#83960) üzenetére


Flashget
félisten

Nem csak a laikusok, hanem általában mindenkinél:
1. szempont az anyagi része...abból a lehető legjobbat kihozni.
2. szempont a méret. lehetőleg minél nagyobbat kell venni LCD tévéből az adott keretből.
3. szempont a hely ahova kerül (szekrénysor, bútor)

hidd el nincs olyan, hogy túl nagy...a régi crt után persze mind nagy, de aztán bekerül 10-20-30m2 szoba/nappaliba és amit túl nagynak hittél 1-2 hét múlva kiderül kicsi. (32' helyett vehettem volna 40"-ost vagy 40 helyett 48 stb)
Az 50" amennyiben van rá keret, hely vedd meg a fotelt húzd közelebb amennyiben élvezni akarod a FHD lényegét. Ha nem akkor nézed SD-ben olyan messziről.

Realme GT Master Edition

(#84004) pelenka35


pelenka35
őstag

Erre valaki esetleg : [link]

köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#84005) dethroner válasza yvsmad (#83995) üzenetére


dethroner
veterán

Meg lehet azt valahol/valahogy nézni, hogy az egyes csatornák milyen bitrátával jönnek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#84006) Flashget válasza dethroner (#84005) üzenetére


Flashget
félisten

tv-vel nem, de dvb-c tuneres eszközzel igen.
tv esetében csak a bithiba, jelerősség, jelminősség nézhető.

Realme GT Master Edition

(#84007) Travelos


Travelos
őstag

Valaki meg tudná nekem nézni a Samsung TV-jén, hogy miként lehet TV csatornát törölni?
A leírásban a következő szerepel:

"
Csatornák regisztrálása és eltávolítása

Adás > Csatorna szerkesztése

Regisztrált csatornák eltávolítása

Regisztrált csatornák eltávolítása az indexből.
- Válassza ki az eltávolítani kívánt csatornákat. Ismételt kijelöléssel törölheti a csatorna kijelölését. Az összes
csatorna kiválasztásához válassza a képernyő alján található Opciók lehetőséget, majd a listából válassza a
Mind kiválasztása elemet.
- A kiválasztást követően válassza a képernyő alsó részén található Törlés lehetőséget a kiválasztott csatornák eltávolításához.
"

Nekem a törlés lehetőség nem jelenik meg. Nektek igen?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#84008) dethroner válasza Flashget (#84006) üzenetére


dethroner
veterán

Kár :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#84009) PHenis válasza Travelos (#84007) üzenetére


PHenis
senior tag

Magyarországra állítva, nem jelenik meg a törlés (legalábbis az enyémen, h6400). Csatorna kereséskor válassz másik országot ez csinálj egy teljes keresést. ;-)

(#84010) sandró60 válasza Travelos (#84007) üzenetére


sandró60
addikt

Gondolom neked is H64XX-valahányas tévéd van.Mint ahogy a kolléga irta sajnos a tévé magyarra állitva nem tudja.Én már nem is foglalkozok a tévén sorba rendezni vagy törölni,mert a számitógépen végzem el.A fórumon olvass vissza talán linket is fogsz kapni.Amúgy program neve-SamsChannel Editor :K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#84011) Flashget válasza sandró60 (#84010) üzenetére


Flashget
félisten

ja ezt kiveséztük, hogy az F szériánál ez nem gond csak a H-nál.
ezt is elbaszta a samsung...

Realme GT Master Edition

(#84012) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#84011) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az a baj, hogy senki nem ír -jelen esetben- a H6400 és a többi (néhány) tv elképesztő szoftveres f@szságai miatt "report-ot", nekem azt mondta a csaj, hogy attól, hogy én jeleztem, még nem nyom a latba sajnos.

Viszont, ha Samu-nak mindazt többen is leírnák az emberek, ami miatt (bocs a kifejezésért), tépik a szájukat egy fórumon, (amit egyébként lexarnak a gyártók) akkor "megmozdulnának". Vagyis, "egy fecske szava lófütyit nem ér", ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#84013) pandion válasza pelenka35 (#84004) üzenetére


pandion
tag

Szia!
Nekem ez van És ez bevált, tudom ajánlani. Masszív, biztonságos és egyenes! Illetve külön jó, hogy le lehet lakatolni a TV-t. Eredetileg egy HAMA gyártmányt ajánlott az eladó, hazavittem, és felrakás után vettem észre, hogy olyan pcsék minőség, hogy a forgató tengely eleve ferdén van berakva, szóval lehetetlenség vízszintesen felrakni. Visszavittem, és megnéztem 3 másikat, mindnek ilyen baja volt, úgyhogy ezután döntöttem a kicsit drágább mellett. Ezzel nincs ilyen baj, igaz, hogy lefelé elég kis szögben dönthető csak, de nekem így pont jó.

(#84014) Tegla80 válasza ΞΔGLΞ (#84012) üzenetére


Tegla80
addikt

Nezz utana a SamyGo oldalon a tv-d nek root-old es hackeld magadnak olyanra amilyet ki lehet belole hozni.....A Samsung kb ellened dolgozik,nem erted,igy sok jora ne szamits.(ezt a regiek tudjak es ezert is nem frissitenek pl fw-t. Van itthon samu is 2012es fw el es jol teszi a dolgat...smart,minden megy gond nelkul...)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#84015) robertosz91


robertosz91
tag

Üdv.
A samsung UE326200 jó vételnek számít? Főleg film nézéshez, a gépre lenne kötve, alacsony input lag kellene, magas frekivel, ha lehetséges. Az említett példányt most láttam a tescoban 90-ért.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#84016) PuMbA válasza robertosz91 (#84015) üzenetére


PuMbA
titán

:)

(#84017) robertosz91 válasza PuMbA (#84016) üzenetére


robertosz91
tag

Játékra is alkalmas? Mert párszor arra is lenne használva, ha a gépre kötöm. Egy 290-es vaporra kötném, gondolom a hdmi-re kell :)

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#84018) Pópa


Pópa
senior tag

Srácok, a héten szerettünk volna egy második 55H6500-as Samsung készüléket vásárolni a családba, de szinte mindenhol kifutott, megdrágult, nem elérhető, bizonytalan a beszerzés.

Nagyságrendileg 250 ezret akartunk rászánni. Mit ajánlotok a 2015-ös palettáról? 50+ col méret jó lenne, de input lag maradjon alacsony, legyen best buy.

Mit mondanátok? Köszönöm!

Trust is good, control is better!

(#84019) Flashget válasza PuMbA (#84016) üzenetére


Flashget
félisten

ácsi!
a 32H6200 az nem valós 50Hz-es?

Realme GT Master Edition

(#84020) Flashget válasza Pópa (#84018) üzenetére


Flashget
félisten

J szériából nincs best buy még..ha lenne az a J6200 de a viszonteladók nem árusítják még.
ha az ívelt tv nem szempont én biza ennyi pénzért érdeklődnék pana topicban mi a best buy..ott tuti lesz ilyen idei modell. [link]

Realme GT Master Edition

(#84021) Travelos válasza sandró60 (#84010) üzenetére


Travelos
őstag

Köszönöm, ezt a progit meglesem.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#84022) pelenka35 válasza pandion (#84013) üzenetére


pelenka35
őstag

Az a kicsi mennyi ? 5% , tudsz lőni róla egy képet,ha nem gond? Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#84023) poli27


poli27
veterán

Tegnap a Mediaban végigkukucskáltam az idei modelleket,sztem jó szarok mind szinte ívelt,ami nem ívelt az meg buta mint a tök jó drágán, ez jó marketing a samutól sztem....

(#84024) Ciccuka válasza yvsmad (#83993) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ugyanakkora, mint a TV-é 1920x1080.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84025) Ciccuka válasza PuMbA (#84001) üzenetére


Ciccuka
veterán

De egy másik HDMi bemeneten egy IPTV-box-al is ugyanezeket produkálja.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84026) PuMbA válasza Ciccuka (#84025) üzenetére


PuMbA
titán

PC-t a DVI bemenetre kötötted? IPTV Box-ot pedig az STB-re? :)

[ Szerkesztve ]

(#84027) Ciccuka válasza PuMbA (#84026) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen. De ha nem arra, akkor se lenne szabad nagyítania kérés nélkül nem?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84028) Pópa válasza Flashget (#84020) üzenetére


Pópa
senior tag

Köszönöm! Mit gondolsz, ha feldühitem magam és kifizetem a J6300-ast ~300k-ért akkor erővel és izommal oldom meg a problémát pár tizezer forint ablakon locsolásával de megnyugtatóan? :P

Trust is good, control is better!

(#84029) helenne


helenne
tag

Sziasztok! Van egy UE46F8000-rem. Kérdésem lenne, hogy kéne-e működnie egyszerre a nézésütemezésnek és a felvételütemezésnek ? Úgy értem, hogy kb uabban az időben lenne mindkét műsor, az egyiket nézném, a másikat felvenném, de ütemezném mindkettőt. (.... csak, mert a TV nem engedi ezt a 2 fajta ütemezést egyszerre. De azt furcsállom, hogy két csatornán műsoridő-átfedésben 2 nézésütemezést is enged!) Köszi a választ!

(#84030) Pancsermeste válasza ΞΔGLΞ (#84012) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én írtam a Samunak, hogy nincs törlés opcióm, pedig az E-manuálban benne van.
Erre hülyének akartak nézni... hogy az a szolgáltatóm miatt van, vegyem fel velük a kapcsolatot. Érdekes, ugyan ilyen TV esetén (H6400, csak korábbi kihozatal) ugyan ezzel a szolgáltatóval, másnál van törlés. Meg ha az országkódot átírom, akkor is van törlés, semmi köze a szolgáltatóhoz.
A másik kérdésem a DVB-T2 volt. Erre a válasz:
"Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy az említett, UE50H6400-as típusú készülék DBV-T/C tunerrel rendelkezik. A DVB-T2/C (előkészítéssel) típusú tuner a 2015-ös készülékek esetében érhető el (például: UE50JU6400, UE48JU6500, UE48JU7000, stb.)."
Nem akartam már visszaírni, Samu oldaláról linkelni, hogy ez így megint nem igaz, mert a 2014-eseknél is van DVB-T2 az AK végződésűeknél. (nekem is AK van, nem AW)
Kb. semmit nem ér ez az ügyfélszolgálat. :(

-= Pancsermeste® =-

(#84031) yvsmad válasza Pópa (#84028) üzenetére


yvsmad
őstag

A H6500-ban dupla tuner van, nem tudom, kihasználtátok-e a mostaniban ezt a képességet.
Ha észre sem vettétek, vagy azt sem tudjátok, hogy mi az, akkor jó lesz a J6300 is.
Ha kell a dupla tunert, akkor felteszem a kérdést, hogy mennyivel drágult meg?
Mi a drágább, a H6500 vagy a J6300?
Ha megválaszolod megadnak, akkor már tudod is a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#84032) yvsmad válasza helenne (#84029) üzenetére


yvsmad
őstag

Dupla tuner van a tévédben?
Tud 2 tuneres PIP-et (2 különböző tévéműsor egyszerre a képernyőn)?
Ha nem, akkor nem tud mást felvenni, mint amit nézel.
Nézés ütemezést akármennyit is enged, legfeljebb rákérdez, hogy átkapcsoljon-e a másikra, de akkor is egyszerre csak 1 műsor jelenik meg a képernyőn.
A 2 különböző műsor egyidejű vétele már nem ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#84033) #94529552 válasza Pópa (#84018) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van még egy helyen 55H6500-as [link], de ezzel csak bolti garanciád lesz. Van az MM-ben SAMSUNG UE55H6410 3D Smart LED televízió (2 év Samsung garancia), aminél más a külső dizájn, de kb. tudásra ugyanaz. Meg kapható még a UE55H6650[link] is.

(#84034) helenne válasza yvsmad (#84032) üzenetére


helenne
tag

Persze, különben nem kérdeztem volna! :) Ezért érdekel, hogy a nézésütemezésnek és felvételütemezésnek egy időben működnie kéne-e? Ha nem, akkor ok, csak eddig még nem botlottam ebbe a helyzetbe bele. Különben egyidejű nézésütemezésnél nem kérdez rá, hogy átkapcsoljon-e, simán beütemezi mindkettőt, de egyidejű felvétel- és nézésütemezésnél csinálja azt, hogy rákérdez
.

[ Szerkesztve ]

(#84035) PuMbA válasza Ciccuka (#84027) üzenetére


PuMbA
titán

Csak a Képernyőhoz igazítva beállítás ad 1:1 pixel mappingot, tehát módosítás nélküli bemenetet, a többi mind csinálhat akármit :)

(#84036) Flashget válasza Pópa (#84028) üzenetére


Flashget
félisten

írtam J szériából én nem vennék most magamnak semmit sem, mert vagy ívelt vagy kamu 4K..ami nem kamu horror áron van. Ezért Panasonic vagy Sony-ban gondolkoznék. Vagy H szériás samuban.

Pl egy ilyen 55"-os H7000 [link]

Realme GT Master Edition

(#84037) csigababa33


csigababa33
újonc

Sziasztok. Nem tudja valaki vagy próbálta valaki, hogy a UE40H6200 ( vagy az egész H szériával) tv-vel kompatibilis-e az alábbi két eszköz:
Samsung TM1390
Samsung RMC30D
Köszi ha tudja valaki :))

(#84038) Tukolp válasza Flashget (#84036) üzenetére


Tukolp
aktív tag

És mi a helyzet az olcsóbb J-s szeriával, pl. a 43J5500-el ?
Én ezt a modelt nézegetem már egy jó ideje és azon is gondolkodom hogy megveszem, jelenleg 150 000 Ft, ennyit tudok rákölteni, esetleg egy kicsit többet, max a 165 000.

Igaz hogy olcsóbb széria, de léggé jókat írnak róla külföldi oldalak jó vételnek tűnik [link]
Új széria, frissebb techológiával.

Ui: Azt mondták a 4K még ráér, nekem elég a full HD, első TV-nek szerintem ez is nagy ugrás lesz :)

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#84039) yvsmad válasza helenne (#84034) üzenetére


yvsmad
őstag

Arra gondoltam, hogy egyidejű nézés ütemezésnél, amikor nézed a tévét és odaér, hogy indul a másik beütemezett műsor, akkor kérdez rá. De ilyenkor mindig egyszerre csak egy adást kell fognia. Felvételnél viszont egy másik tuner kell a másik adás vételéhez.

(#84040) yvsmad válasza Tukolp (#84038) üzenetére


yvsmad
őstag

Alacsonyabb kategória, mint a H6400 és kevesebbet is tud. Csak azért kerül ennyibe, mert még új. Jövőre 110 ezer körül fogják utánad dobálni.

[ Szerkesztve ]

(#84041) Batib válasza csigababa33 (#84037) üzenetére


Batib
őstag

A H6200 csak a szervízmenüben történő módosítás után kezeli a smart távszabályzót, valószínűleg ezt az "F" sorozatost is.. (itteni beírások alapján)
A H6400 kezeli a TM1390-es távszabályzót. (saját tapasztalat)

RMC30D: nem tudom

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#84042) PuMbA válasza Flashget (#84019) üzenetére


PuMbA
titán

Leírás szerint az, de egy fórumtársnál ugyanúgy van benne teljes értékű Motion Plus, szóval valószínűleg a drágábbak felé próbálják terelni a vásárlót :)

(#84043) Tukolp válasza yvsmad (#84040) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Nah erre nem is gondoltam, hogy az új széria, igaz hogy friss, de ugyan akkor drága is, így lehet valóban jobb lenne egy tavalyi szériásat beszerezni.
Kérdés hogy ilyen árkategóriában, melyiket érné megvenni a legjobban ?

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#84044) Flashget válasza Tukolp (#84038) üzenetére


Flashget
félisten

az 5-ös szériánál az 5000-es a samsungnál a belépő kategória a FHD-ba és maga az 5-ös széria az alsó kategóriát jelenti valós 50Hz-et is. Játékhoz ez mindig jó volt másra nem nagyon. Illetve nagyiéknak.
De mivel magamnak nem vennék soha ilyen tévét másnak sem fogom ajánlani.
ne tévesszen meg, hogy újabb széria, mert aki 5 éve figyeli a samsung filozófiát csak a smartra gyúr a gyártó a 3D-t már dobta is a képminőség minden szériánál csak egyre rosszabb...a csúcs a D széria volt azóta csak lejtmenet van.

4K-hoz kell tartalom, lejátszó is. Tartalom nincs a Pio180-as új lejátszója e hónapban debütál európában 80K-s áron.
Én totál feleslegnek érzem jelen pillanatban a 4K-s tévéket. Viszont olybá tűnik a samsung elcelebrálta magát ezekkel az ívelt tévékkel is magát...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#84045) Tukolp válasza Flashget (#84044) üzenetére


Tukolp
aktív tag

yvsmad is rávilágított hogy az j5xxx-es széria nem a legjobb, lehet éppen ezért vannak most leakciózva, ( nemtudom).
Akkor inkább javallott egy H-széria a tavalyi év miatt és mert ( olcsó), és legalább egy 6000-es széria?
Kérdés hogy melyik, sokan ajánlják az UE48H6200-at, akkor az jobb vétel lenne iylen 150-60 000Ft körül ?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#84046) szaszapi válasza Batib (#84041) üzenetére


szaszapi
őstag

F6400 is tud működni a touch-os H széria távirányítóval,jó lenne?Van valahol erről leírás?

[ Szerkesztve ]

(#84047) Flashget válasza szaszapi (#84046) üzenetére


Flashget
félisten

F6640-hez elhoztam a H6500 távkapcsolóját.
Minden működik rajta ugyanúgy párosítás után, csak az nem amit fejlesztettek azóta benne ;) Igen az a fénypontos történet az nem működik.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#84048) szaszapi válasza Flashget (#84047) üzenetére


szaszapi
őstag

pont a fénypontos dolog érdekelt volna,azt hittem a sevice menüben van valami megoldás erre....

(#84049) helenne válasza yvsmad (#84039) üzenetére


helenne
tag

Lehet laikus, de úgy feltételeztem, hogy az egyik tuner viheti a nézés-, a másik meg a felvételütemezést. Akkor valsz túlértelmeztem a lehetőségeket.
Másik dolog: merjem-e frissíteni a tv szoftverét? Valaki azt mondta, hogy "butább" lett tőle a tv-je.

[ Szerkesztve ]

(#84050) Batib válasza szaszapi (#84046) üzenetére


Batib
őstag

Melyik touchos távkapcsolóra gondolsz? A TM1390 jár hozzá és természetesen kezeli is.
Ha pedig erre (H sorozat) azt nem tudom . Nincs és nem is volt F-es tv-m.
Látom közben kaptál választ.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.