Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76301) PuMbA válasza Flashget (#76300) üzenetére


PuMbA
titán

Gondolom, hogy hibás, ugyanis van, amikor szakad a kép. M1-en a Dal közben, amikor egy kiírásnál lejön egy fehér vonal gyorsan és mögötte más színű lesz a kép, akkor a vonal szakadva ér le, mintha egy monitoron nem lenne vsync :) Aztán 1-2 napig jó, aztán gyors mozgásoknál megint visszatér. Lassan oldalazó kameramozgásoknál sosincs baj, csak a gyors hülyíti meg. Természetesen a Samsung szerint gondolom így kell működnie, a LED képtisztaság bajommal is elküldtek a picsába, mintha valami totál idióta lennék és nem értenék hozzá :) Szerintem azt sem értették meg, amit kérdeztem....olyan részletesen leírtam nekik mindent :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76302) Flashget válasza dave0825 (#76288) üzenetére


Flashget
félisten

laptopon az energiagazdálkodásnál kapcsold ki az alvó módot.

Realme GT Master Edition

(#76303) #61079040


#61079040
törölt tag

Sziasztok

Köszi mindenkinek aki foglalkozott a kérdésemmel és segíteni próbált! Üzenem az ilyen problémába ütközőknek, hogy nálam ezt a 2 órai bekapcsolást a TV-vel adott és külön rácsatlakoztatható infra(IR) vezérlő bolondította meg. Ahogy kihúztam a Tv-ből egyből jó lett. :R

(#76304) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Samsung D5000 LED TV-men a következő jelenséget tapasztalom. A bal felső sarokban kb a kijelző 1/8adáig egy szürkésebb árnyalatú a kép a saroktól számítva. Nem mindig ilyen.. Eleinte azt hittem, hogy a TV adás miatt ilyen, hogy a kamerafelvétel fényviszonyait "árnyékolják" de sajnos USB-ről is ez a tapasztalat.... Mi lehet a baj ? Nagyon remélem hogy nem valami komoly. Egyenlőre még annyira nem zavaró... sőt, kb 2 óra nézés után megszűnik.

(#76305) dave0825 válasza Flashget (#76302) üzenetére


dave0825
őstag

Ezt a lehetőséget tudtam, de írtam is, hogy ezt nem szeretném, mert nem mindig TV-ről használom a gépet, így akkor meg mindig be kéne kapcsolnom az alvó módot. Valami olyan megoldás lenne jó, hogy egy külön programmal gépen beállítani azt, hogy ha kivetítő van csatlakoztatva, akkor más energiagazdálkodási beállítást használjon a win. De ez tényleg nem TV kategória, ahogy följebb is írták, úgyhogy nem is akarom offolni ezzel a topikot.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#76306) Flashget válasza dave0825 (#76305) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig érinti, mert én biza kikapcsolom, az Allshare vagy Serviio miatt.

Realme GT Master Edition

(#76307) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Valahol megtalálható, hogy az egyes típusszámokhoz milyen tudás tartozik? Most egy ue40h6500 és egy ue50h6400 között vacillálunk, árban közel vannak egymáshoz, de igazi különbséget még nem sikerült kiszúrni közöttük.

(#76308) Flashget válasza ngabor2 (#76307) üzenetére


Flashget
félisten

a méreten kívűl :)
DVB-S2 tuner (ez tányéros tv-hez kell ill. CI+ CAM-hoz)
twin tuner
1+1 ill. 1+2 év garancia ha viszonteladótól veszed.
Ha nem kell és biztosan nem lesz tányéros tv-d akkor a méret miatt én a 6400-at venném. nem mindegy, hogy 40 vagy 50 coll.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#76309) ngabor2 válasza Flashget (#76308) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi szépen. Ezek az extrák valóban nem kellenek :)

(#76310) home98


home98
csendes tag

Sziasztok.Ezt a tv-t néztük ki magunknak:[link]

Mennyire jó választás?3D fontos.Mede8er MED1000X3D médialejátszót használnánk amiben 3TB winyo van.Tudja kezelni a masina?
Youtube videókat néznénk rajta,online sorozatokat is.

(#76311) #94529552 válasza PuMbA (#76301) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha ezeket a hibákat tudod a szervizeseknek is produkálni, akkor érdemes kihívni őket, csak ne hagyd magad lerázni, mert az a legegyszerűbb nekik.

(#76312) PuMbA válasza home98 (#76310) üzenetére


PuMbA
titán

Jó választás :)

"Youtube videókat néznénk rajta,online sorozatokat is."

Ezzel lesznek gondjaid, ugyanis egy TV nem számítógép. Sokkal jobban jársz, ha YT-ról letöltöd a videót és lejátszatod a médialejátszóval.

Pumma: Kíváncsi leszek rá, hogy mit mondanak, mert emailen tényleg csak elhajtanak.

[ Szerkesztve ]

(#76313) gyeniko válasza home98 (#76310) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez a TV jól le fogja játszani a YT anyagot. Ha LAN-on keresztül csatlakozik a routerhez, akkor biztosan nem fog akadni.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#76314) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Érdeklődnék, hogy a 48H6400 belső lejátszója megbirkózik minden formátummal?
BD? BD ISO? BD ISO 3D?
Vagy mindenképp kellene hozzá egy külső lejátszó?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#76315) kali válasza s7evcsenko (#76314) üzenetére


kali
legenda

szia,

az említett formátumokhoz megfelelő külső lejátszó kell.
*.mkv (felezett) 3d megy a beépítettel, de *.iso nem.

[ Szerkesztve ]

(#76316) s7evcsenko válasza kali (#76315) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#76317) home98 válasza PuMbA (#76312) üzenetére


home98
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#76318) Cheesy


Cheesy
őstag

Samsung UE48H6400

Megint elvesztem:

1. Hol tudom kikapcsolni azt a "funkciót", hogy bekapcsolás után a hangvezérlés aktiválódjon és várja az utasítást vagy 6-7mp-ig. Az alsó "smart" sáv is megjelenik. Nincs bedugva a mikrofon és nem is fogjuk használni a hangvezérlést a tévénél.
2. Smart sávra tudok-e funkciókat kirakni (értsd LG-nél pl. a gyorsmenü alternatívája van-e a Samsungnál?)

www.vakbelmutet.hu

(#76319) Cassio1987


Cassio1987
tag

Sziasztok, olvastam a leírást a beállításokról. Addig tiszta, hogy a számítógépet a hdmi (dvi) feliratú bemenetre dugom. Jól értem, hogy ha adok a bemenetnek nevet, hogy pc akkor 50 az élesség és szórakozás kép mód, ha nem adok neki nevet akkor film mód és 0 élesség?

(#76320) PuMbA válasza Cassio1987 (#76319) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, jól érted :) PC bemenet nevet pedig csak akkor adj neki, ha játszol a gépen. Minden máshoz a Blu-ray megfelel :)

[ Szerkesztve ]

(#76321) Cassio1987 válasza PuMbA (#76320) üzenetére


Cassio1987
tag

Oksa úgy állítottam be, köszi :)

(#76322) Bull Boss válasza Bull Boss (#76304) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Erre senkinek semmi ötlet? Annyi van még, hogy kb 2 óra után mintha mi sem történt volna bejön szépen a fényerő a sarokban.

(#76323) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Van egy Samsung h6500-as tv-nk és most rákötöttem a laptopot HDMI-vel, hogy a laptopról lejátszak egy filmet, mert a wifi kevés hozzá NAS meg egyenlőre nincs még. Az lenne a kérdésem, hogy a kép szépen át is megy, de a hang egyszerűen ugyanúgy laptopon marad. Mit kéne beállítanom, hogy jó legyen? Illetve ezeket a címkéket, hogy Blu-ray vagy PC ezeket hol tudom állítani, és melyikre állítsam most ha filmet akarok nézni a laptopról?

Köszönöm a segítséget!

ui: Sikerült beállítani:)

[ Szerkesztve ]

(#76324) PuMbA válasza Boost3er (#76323) üzenetére


PuMbA
titán

A Windows vezérlőpultban a Hang beállításoknál állítsd át a hangkimenetet a HDMI-re :) Összefoglaló Általános beállítások részénél ott van minden infó, azt csekkold le :)

(#76325) Boost3er válasza PuMbA (#76324) üzenetére


Boost3er
tag

Köszönöm :)

(#76326) ChipKng válasza Cheesy (#76318) üzenetére


ChipKng
aktív tag

1. En nem tudok ra lehetoseget, de a mikrofon a kerek taviranyitoban van. Ha kiveszed az elemet, akkor tuti nem fog kemkedni. ;)
2. Oda sajat magatol pakolja a leggyakrabban hasznalt appokat. Legelso lesz amit a legtobbszor inditottal el. Asszem igy muxik...

2B OR NOT 2B that is FF

(#76327) hodostamas


hodostamas
addikt

Nektek Plexnél van sbs vagy ou 3D választási lehetőség a 3D menüben? Nekem csak felkonvertálás van :(((

2000.x -es FW van fent, egyel előtti a legfrissebbnek. Előtte még simán váltottam SBS-re, most már csak a beépített lejátszónál van.

(#76328) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Az UE48H6200 az Smart? Mert a nevében benne van, de a leírásban már nincs. Azt látom, hogy 3D nincs benne, de a jelenleginél se használjuk soha ezt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#76329) nightshadow válasza ngabor2 (#76328) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, SmartTv.. Speckókat mindig a gyári oldalról érdemes nézni mert a boltoknál rengeteg az elírás: [link]

(#76330) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Sziasztok!

A Samsung 46H7000 mennyire ajánlott készülék? Gondolok itt pl az Ultra Clear Panel-re meg a többi dologra, ami miatt többe kerül mint pl a 6400... Nem nagyon vagyok egyenlőre tájékozott a tv-k területén, de mivel muszáj lecserélnem a jelenlegit, így kénytelen vagyok informálódni.
A másik jelöltem a Sony 50W828, amit már láttam élőben is, de csak egy rövid időre. Érdekelne, hogy miként viszonyul ez a két tv egymáshoz, miben jobb vagy rosszabb egyik a másiktól. Azt sem tudom pl hogy melyik készülék hogyan birkózik meg a kisebb felbontású tartalmakkal (pl DVD filmek). A Sony-ra azt mondják, hogy jó ebben, a Samsungról fogalmam sincs...

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#76331) Flashget válasza ngabor2 (#76328) üzenetére


Flashget
félisten

smart és 3D is van benne.

a H6203 csak smart, 3D nincs benne.

Realme GT Master Edition

(#76332) Flashget válasza Alx.Mercer (#76330) üzenetére


Flashget
félisten

samsung esetében a 7000/8000 jelenti a felső kategóriát.
a 6xxx jelenti közép kategóriát
5xxx az alsó kategória.

Realme GT Master Edition

(#76333) töky76


töky76
tag

Pixelhibás a h6400-am, jobb oldalt felül egy zöld pixel van beragadva, ha oldalról nézem a képernyőt akkor feltűnő, szemből csak éppen észrevehető. De qrvára zavar, küldöm vissza.
Esetleg valami tippetek van?

(#76334) odipapa válasza töky76 (#76333) üzenetére


odipapa
senior tag

Hópihe. Befutóra, a harmadik futamban. :D

(#76335) sandró60 válasza töky76 (#76333) üzenetére


sandró60
addikt

Az első tippem,hogy kérdezd meg a samsungot ezzel kapcsolatban.Sok reményt ne fűz hozzá.Lehet,hogy meg magyarázák ez igy "jó".A második tippem ez egy régi még a monitoroknál lehettett próbálkozni.Az enyhe nyomkodása a képernyőnek.Állitólag sok embernek sikerűlt "ki maszirozni" a pixelt ;]

(#76336) töky76 válasza sandró60 (#76335) üzenetére


töky76
tag

Most a youtube-on benyomtam ilyen halott pixel eltávolítót :D 11 órás, kiváncsi vagyok segít e valamit..
Ami jó hogy mivel neten rendeltem 2 hetem van a visszaküldésre, ha nem "múlik" el visszaküldöm, csak a hóhérnak hiányzik ez a xarakodás.
Köszi

(#76337) saltanus


saltanus
aktív tag

sziasztok

errol a tvrol mi a velemyenyetek?

[link]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#76338) gorog67 válasza saltanus (#76337) üzenetére


gorog67
aktív tag

Máshol 250-260 eFt-ért megkapod.
Árukereső

(#76339) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

ue48h6500-as tv-hez milyen fali konzolt ajánlanátok?

(#76340) saltanus válasza gorog67 (#76338) üzenetére


saltanus
aktív tag

de az ilyen afa csalos uzletekben nem bizok...

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#76341) gorog67 válasza saltanus (#76340) üzenetére


gorog67
aktív tag

Az Aqua csak nem áfacsalós.

(#76343) töky76


töky76
tag

Összesen 3 db pixel van beégve, jobb oldalt egy zöld, bal oldalt egy piros meg egy zöld, hulladék!

(#76344) dethroner válasza saltanus (#76340) üzenetére


dethroner
veterán

Az áfacsalós boltokkal fogják ezentúl a szófogadatlan gyerekeket riogatni a szülők ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76345) sandró60 válasza töky76 (#76343) üzenetére


sandró60
addikt

Azt irtad,hogy benne vagy a visszaküldés határidejében.Akkor minnél előbb még indokolni se kell. ;]

(#76346) cuska20


cuska20
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy SAMSUNG SMART LED TVT(121CM) FULL HD 3D
MODELLKÓD UE48H6400AW
A bajom h sehogy nem tudom beállítani a képet hogy szép legyen
tud valaki segíteni mert rossz hogy van egy tvm és szinte nézhetetlen de ugyan ez van ha játszok konzolon is
Előre is köszönöm aki tud segíteni

(#76347) sandró60 válasza cuska20 (#76346) üzenetére


sandró60
addikt

Talán ott FENT az összefoglalót nyisd meg. ;]

(#76348) kali válasza gorog67 (#76341) üzenetére


kali
legenda

viszont nem is feltétlenül gyártói jótállással árusítják, hanem csak bolti garival.

[ Szerkesztve ]

(#76349) gorog67 válasza kali (#76348) üzenetére


gorog67
aktív tag

Én egyik cégnél sem vagyok érdekelt, kiérdemelték az "Ország Boltja 2014 Népszerűségi díj I. helyezett" plecsnit.
edigital 299.900 Ft, Garancia: 1 év (A termék regisztrációja esetén: +2 év)
aqua 259.990 Ft, Garancia: 2 év, Termékbiztosítás 1 évre 5 eFt (3 évre 14 eFt, ha netán úgy számolnak.)
Mindenki eldöntheti, hogy melyiket választja.

(#76350) kali válasza gorog67 (#76349) üzenetére


kali
legenda

én sem, hosszú évek óta vagyok mind a kettőnél elégedett vásárló, de egy tv esetén valakinek pláne fontos lehet a gyártói jótállás - nekem is az volt, így ezt a terméket nem a vizeseknél vettem -, ezért nem feltétlenül mindegy.
attól még lehet korrekt egy üzlet, hogy nem (mindent) gyártói jótállással árusít, lehet az ország boltja, bírhat bármilyen minősítéssel, de ha csak bolti garancia van és a bolt egyszer csak eltűnik - nem, sajnos semmi sem lehetetlen; mistral, bluefish és társai, ha mondanak még valamit... -, akkor sokan fogják vakarni a fejüket...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.