Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) krisz74 válasza Gaben92 (#75151) üzenetére


krisz74
tag

Ha sikerült összehozni, elmondanád hogyan? Én küzdöttem vele, de nem sikerült.

(#75202) Gaben92 válasza krisz74 (#75201) üzenetére


Gaben92
őstag

Valószínűleg nekem ez végül kimarad, ugyanis most döbbentem rá, hogy nincs DVB-S2 tuner a H6200-ban, én pedig mindenképp meg akarok szabadulni az STB-től (akár szolgáltatóváltással is), úgyhogy másik TV után kell néznem.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#75203) BBéci válasza Markyxx (#75182) üzenetére


BBéci
titán

Sonyval nem próbáltam mediacardot, csak Panasonic-kal és Samsunggal, azokra vonatkozik, amit az előbbi hozzászólásomban írtam.

(#75185) gairgus
Nem kell HDMI ki/bemenet ahhoz, hogy jó hangot kapj tévéből, elegendő az SPDIF is, annak fogadása pedig cirka 15 éve alapfelszereltsége mindegyik házimozi erősítőnek. Amennyiben SPDIF bemenet nélküli "házimozit" vettél, hibáztál. Ideje haladni a korral. :K
A fej/fülhallgató kimenetből rémesen pocsék hangminőség nyerhető ki, ráadásul csak sztereó, nyista 5.1.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75204) BBéci válasza gairgus (#75185) üzenetére


BBéci
titán

A lényeget kihagytam, Scarton csak a tévéadások hangja megy ki a Samsungokból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75205) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

a Fuso nem fog működni egyenlőre

ezt a választ kaptam face-n.:

A fuso szolgáltatást a premium filmek jogaival rendelkező partnerünk a Vod Europe Kft. leállította. Sajnáljuk a kellemetlenséget.

jöhet a magyar NetFlix :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#75206) Tegla80 válasza vzoli1987 (#75205) üzenetére


Tegla80
addikt

Hmm....erdekes mashol megy/ment a napokban (Sony)
Plusz megnezem majd a regebbi Samsungot apunal ("E") ,mert sztem azon megy most is...Nem lehet esetleg,h csak az ujakon("H") nem muxik ?

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#75207) Lovi24 válasza Tegla80 (#75206) üzenetére


Lovi24
senior tag

Es6100-on is ment eddig,most ott sem megy.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#75208) Bajzath


Bajzath
csendes tag

Üdv mindenkinek !
Tv vásárlás előtt állok 106-122 cm méretig . Fontos a jó képminőség (bár sztem ez mindenkinek) a smart és a többi nem érdekel...Van-e jelentősége , vagy lényeges különbség ezeknél a készülékeknél a valós 100 vagy 200 Hz-es között ?

(#75209) PuMbA válasza Bajzath (#75208) üzenetére


PuMbA
titán

Nem éppen a Hz a különbségek okozója, de minimum egy H6400-et vegyél. Ha pedig tényleg kiváló képminőséget akarsz sportokat is beleértve, akkor H7000-ret nézzél a pénzednek megfelelő méretben :)

[ Szerkesztve ]

(#75210) Flashget válasza Bajzath (#75208) üzenetére


Flashget
félisten

vagy lényeges különbség ezeknél a készülékeknél a valós 100 vagy 200 Hz-es között ?
Már hogy a fenébe ne!
valós 100Hz közép kategória a 6-os széria 6800-ig.
valós 200Hz a felső kategória 7000/8000

árban is jelentős a különbség.

Realme GT Master Edition

(#75211) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos távol áll tőlem ez a terült, ezért lenne egy kérdésem:
2008-ban vásároltam egy Samsung LE37A551P2R Tv-t. Eddig tökéletesen kiszolgált, a DVD lejátszó és a számítógép is rá van kötve. Nagy hibája, hogy a TV adás nagyon-nagyon morcs.... Nyilván ez azért van, mert automata csatornakeresést futtattam végig így csak az analóg adásokat találta meg. Ma egyik kollégám mesélte, hogy Ő is így járt, hogy elsőre nagyon rossz volt a kép automata hangolással. Egyszer viszont nála járt egy TV szerelő, és segített neki beállítani a digitális adásokat. Nekem ez egy kicsit fura volt, hogy koax kábelen keresztül digitális adás jön, de azt állította a kolléga, hogy sokkal-sokkal szebb lett a kép. Utánanéztem és tényleg így van, mert a Tv szolgáltatóm a honlapon közzé is tette, hogy milyen csatornákat/frekvenciákat kell beállítanom. Sajnos a TV-ben nem találtam ilyen beállítási lehetőséget. Egyáltalán ez a TV képes a digitális vételre? Ha nem akkor lehet valahogy frissíteni a szoftvert?

Vagy milyen megoldásokkal lehetne minimális összegből elérhetővé tenni a digitális csatornákat?
Elég lenne ha vennék egy ilyet?: Ez ITT

Ilyen a menüm:

Köszönöm a segítséget!

(#75213) Flashget válasza tonermagus (#75211) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel ebben nincs DVB-C tuner ezért tudsz csak analóg csatornákat fogni vele koaxon. Amit linkeltél az mindigtv-hez való.
Ha Digikábeltv-d van akkor DVB-C tunerest keressél pl. itt vagy itt esetleg itt.
Ha UPC vagy T a szolgáltatód akkor tőlük kell kérned beltérit a digitális csatornákhoz.

Realme GT Master Edition

(#75214) tonermagus válasza Flashget (#75213) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Hát nekem se nem UPC, se nem DIGI, se nem MindigTV...
Sima mezei kábelTV.

De egyébként EZ ITT

Ehhez milyen Set-Top boxot javasoltok?

(#75215) Flashget válasza tonermagus (#75214) üzenetére


Flashget
félisten

még mindig DVB-C beltérit, de ezt neked kell megkérdezni túlük, hogy csak az általuk biztosítottat lehet használni vagy vehetsz más fajtát is.

Realme GT Master Edition

(#75216) tonermagus válasza Flashget (#75215) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Értem...

Ha esetleg azt mondják, hogy bármilyent lehet használni, akkor akár egy ilyen is megfelelne?

Létezik olyan hogy "gagyi" DVB-T set top-box amit kerülni kell, vagy a legolcsóbb is megfelelő?

(#75217) Tegla80 válasza tonermagus (#75216) üzenetére


Tegla80
addikt

Holnap beszelj a szolgaltatoddal,mert addig minden csak elmelet.
(es a gyakorlat soxor mas ugye....)

Sony® & PlayStation®

(#75218) gorog67 válasza tonermagus (#75216) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ha a linkelt vevő tényleg csak DVB-T-t (Terra-földi) tud, akkor az neked nem lesz jó, mert a DVB-C (Cable-kábel) egy kicsit más.

(#75219) Petie


Petie
veterán

üdv
Egyik szomszédom vett egy 6200es tévét és olyan gond lenne vele, hogy amikor állítja be akkor a Smart hub feltétele, adatvédelmi nyilatkozat résznél hibát dob. Az internetkapcsolat nem stabil. Ellenőrizze az internetbeállításokat (28).
Ezzel a jelenséggel találkozott már valaki?
Router-t, wifi hálózatot látja. jelerősség is rendben van. router azt hiszem egy TP-LINK TL-WR642G.
nem nagyon volt még tapasztalatom ilyen tévékkel ezért nem nagyon tudom hogy mi lehet a baj :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#75220) labi83 válasza Gino20 (#75044) üzenetére


labi83
csendes tag

Szia. Én is ugyanebben a helyzetben volta\mvagyok mint te, csak én meg is rendeltem az 55H6800 -at. . Én láttam H6400 -et kirakva , de az iveltnek jobb a képminősége, olyan élettel telibb, de a H6400 is gyönyörű. Vagy vegyél 55H6500- at ,az is tökéletes szerintem, bár árban nagyon közel vannak egymáshoz. A H6800 -hoz elvileg nem lehet Smart Touch távvezérlőt használni csak hagyományosat, "ezt mondták a samunál" de erről meg akarod győződni mivel maga smart touch az összes H szériához kompatibilis. nem tudom valaki tudná e esetleg ezt konkrétan? üdv

[ Szerkesztve ]

(#75221) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Uraim
Segítségeteket kérnem abban hogy lehet e valami jo lejátszó programot telepíteni amiben lehet a felirat méretet állítani mint pl a plexben. Köszi

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#75222) tyccon


tyccon
tag

Üdv. H6400-on néztem médialejátszón keresztül egy full HD filmet,pontosabban a Gladiátor 10' Anniversary Edition változatát (46GB),ami gyakorlatilag BD50 minőség de szemcsés a kép. Lehet a tv-n állítani,vagy más az oka? Köszi.

(#75223) Ruckus válasza Ruckus (#75115) üzenetére


Ruckus
tag

Senki?

Ruckus

(#75224) BBéci válasza mrkorooo (#75221) üzenetére


BBéci
titán

Hová akarod telepíteni? Gondolom PC-re, mert a TV nem számítógép.

(#75223) Ruckus
Mivel esetedben a TV médialejátszója dolgozik, a PC csak adattárolóként vesz részt a projektben, igen, optikain kimegy az 5.1 hang.

(#75222) tyccon
Milyen típusú a médialejátszó?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75225) PuMbA válasza tyccon (#75222) üzenetére


PuMbA
titán

A Blu-ray nem egyenlő automatikusan a jó képminőséggel. Olyan anyagokat kell beszerezni, amik jók. A Gladiátor egy kifejezetten szar képminőségű (3 csillag az 5-ből) Blu-ray kiadás lett :) Teljesen felesleges erre BD50-et áldozni. TV-n azt lehet állítani, ami az Összefoglalóban van az Általános beállítások alatt, de ezen a filmen nem fog segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#75226) galaxys80 válasza PuMbA (#75225) üzenetére


galaxys80
veterán

Már amelyik kiadás szar lett. :)
[link]

(#75227) tyccon válasza BBéci (#75224) üzenetére


tyccon
tag

Mede8er 600X3D

(#75228) PuMbA válasza galaxys80 (#75226) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ok, viszont azt nem értem, ha valaki már évek óta filmeket néz, hogyhogy nem tudja megkülönböztetni a film szemcséit a rossz képtől :) Tisztán látszik, hogy a filmszalag miatt szemcsés a kép.

[ Szerkesztve ]

(#75229) tyccon válasza PuMbA (#75228) üzenetére


tyccon
tag

Ha a célzás nekem szól,akkor tájékoztatlak,hogy ez az első HD (3D) tv-m (1 hetes),tehát még zöldfülű vagyok a témában :) Ezért kérek segítséget hozzáértő emberektől,gondolom ezért vannak a fórumok (javíts ki ha tévedek),és ez az oka,hogy nem tudom (még) sok mindent ,de igyekszem :)

"Tisztán látszik, hogy a filmszalag miatt szemcsés a kép." Ezt hogyan lehet megítélni egy torrentből?

[ Szerkesztve ]

(#75230) devil-k válasza tyccon (#75229) üzenetére


devil-k
nagyúr

A torrentből sehogy... Ahogy írta is fentebb PuMbA fórumtárs is, a BD50 nem egyenlő azzal, hogy a kép 100%-osan igényes és szép lesz. Sok dologtól függ ez. Mikori a film, milyen technikával rögzítették... bla-bla. Ha szép filmeket akarsz nézni, tesztelni, akkor nézd meg a Lucyt, az Útvesztőt, Szerelemre hangszerelve ...stb. filmeket. Ezeket RED kamerával vettél fel, az eredmény magáért beszél.

- mozi bolondéria -

(#75231) PuMbA válasza tyccon (#75229) üzenetére


PuMbA
titán

Ezért, de gondoltam, hogy moziban láttál már ilyet :) Na mindegy, bocs :)

PH-n nincs warez, de ha a BD forrására rákeresel pl. a Blu-ray.com-on, akkor megtalálhatod a képminőséget. Kis filmrészletből meg onnan látod, hogy itt teljesen jól látszik, hogy ahol van elég fény vagy olyanok a színek (bal oldalt a lelátón a ponyva pl.), akkor ott nem szemcsés a kép, viszont máshol meg szemcsés.

(#75232) tyccon: Ezek a filmek már nem filmre készültek, hanem digitális kamerával, szóval teljesen mindegy, hogy melyik verzió, vajsima lesz az összes :)

[ Szerkesztve ]

(#75232) tyccon válasza devil-k (#75230) üzenetére


tyccon
tag

ezekből melyik verziókat,mert van belőlük bőven? :)

(#75233) BBéci válasza PuMbA (#75228) üzenetére


BBéci
titán

Gladiátorból az első nyomás képminősége valóban tré, de a remastered már kiváló, nekem az van meg, valamint a DVD változat.
A szemcsésség nem a filmszalag, hanem rendezői elképzelés miatt (grain effect) szokott előfordulni, lásd The Expendables 2. Nyilván a régi, 40-50 éves filmekkel más a helyzet.

(#75232) tyccon
Amelyiken a kép érintetlen: remux és BD50.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75234) devil-k válasza tyccon (#75232) üzenetére


devil-k
nagyúr

BD50. :D Vagy remux.

További jó minőségű filmek: [link]

- mozi bolondéria -

(#75235) BBéci válasza devil-k (#75230) üzenetére


BBéci
titán

Ezt hol találtad? "Szerelemre hangszerelve "

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75236) Vhiktor válasza tyccon (#75222) üzenetére


Vhiktor
veterán

A képélességet kell levenni legalább 15-re, de inkább 0-ra és jó lesz.
Felerősíti a zajokat is, úgy hogy kiemeli azok éleit, ez lehet a baj.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75237) tyccon


tyccon
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget,nagyon sokat tanultam :R

(#75238) devil-k válasza BBéci (#75235) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mármint, hogy érted, hogy hol? :)

IMDB

Ajánlom figyelmedbe, jó kis film!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75239) Flashget válasza tonermagus (#75216) üzenetére


Flashget
félisten

Csak 2x írtam le neked, hogy DVB-C tuner kell 1x belinkeltem azon boltokat amik árulnak is ilyen beltériket. nem DVB-T te pedig mániákusan ezeket linkeled neked az nem jó!

Realme GT Master Edition

(#75240) Flashget


Flashget
félisten

Szemcsés képhez annyit, hogy ha megvan törve a HDMI kábel az is tud ilyet produkálni.

Realme GT Master Edition

(#75241) devil-k válasza Flashget (#75240) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt elég durván kell megtörni akkor, vagy egy autónak áthajtani rajta minimum. :)

- mozi bolondéria -

(#75242) prosectura válasza devil-k (#75152) üzenetére


prosectura
tag

Szia! H6400 van nekem is - beállítottam a házimozit illetve STB (UPC)-t is vezérli rendesen kívéve a be és kikapcsolást. Ez működik Nálad? Jó lenne ha egy gomb nyomásra mind3 készülék ki illetve bekapcsolna.... Előre is köszi.

(#75243) mrkorooo válasza prosectura (#75242) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Van egy olyan hogy stb power off

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#75244) Flashget válasza devil-k (#75241) üzenetére


Flashget
félisten

A történet a következő. Szomszéd szól, hogy menjek át és nézzem meg mi a baja a tévének ha filmet akar nézni.
Az ismert spéci tv-s állvány..felül a tv alatta a fiók a lejátszónak, VHS kazettánek stb. Mélységbe 60cm így a régebbi gyári VHS kazetták kerültek oda hely híjján, elé a lejátszó. Kábel jön ki a lejátszóból, de mögötte ott vannak a kazetták, persze rátolva így a kábel a csatlakozásnál megtört. Kis "vasalás" után már jó volt, de mondtam ez cserére szorul és ahol a kábelt vezetik el ne rakjanak mögé semmit, keressenek másutt helyett annak a 2-3db VHS kazettának.
Tényleg olyan volt az egész látvány mint egy hibásan konvertált film tele apró pontokkal.

Realme GT Master Edition

(#75245) devil-k válasza Flashget (#75244) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most már értem! :R

- mozi bolondéria -

(#75246) Flashget válasza devil-k (#75245) üzenetére


Flashget
félisten

A kábelnek elvileg lazán egyenes vonalban kell menni a lejátszótól, na ez szó szerint rá volt gyűrődve.
Ilyen fajta.

Realme GT Master Edition

(#75247) devil-k válasza Flashget (#75246) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre találtál ki az olyan HDMI kábeleket, aminek a végét lehet "hajlítani", L alakban. A linkelt kábel pedig... "khm"... ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75248) Tamás007 válasza devil-k (#75187) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Rendeltem egy MED600X3D médialejátszót! Így biztos szebb lesz! :)

(#75249) devil-k válasza Tamás007 (#75248) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szívesen!

Meg leszel vele elégedve. Van itt a fórumon Mede8er szaktopik is, oda is írhatsz, ha specifikusabb kérdésed van. S ne feledd, mivel neten rendelted élhetsz az elállás jogával, vagyis 14 napon belül visszaküldheted, ha mégsem nyerné el a tetszésedet, de erre az esély elég karcsú.

- mozi bolondéria -

(#75250) prosectura válasza mrkorooo (#75243) üzenetére


prosectura
tag

A virtuális távirányítón mondod? A ki-be kapcsolás ott sem működik nekem valamiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.