Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76201) Boost3er válasza BBéci (#76200) üzenetére


Boost3er
tag

Értem. Tehát akkor értelemszerűen azt a T-hometól kell kérnem, kérdés, hogy adnak-e.

(#76202) BBéci válasza Boost3er (#76201) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, mi a helyzet a műholdas T-vel, csak a kábelesről olvastam sokat. Ahhoz bármilyen Conax modul használható, sőt a T nem is ad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76203) nightshadow


nightshadow
veterán

A világ top tíz LCD tv márkái a leszállított készülékek darabszámai alapján 2014:

1.Samsung 22,8%
2.LG 14,9%
3.Sony 6,8%
4.TCL 6,1%
5.Hisense 6%
6.Skyworth 4,8%
7.Konka 3,5%
8.Vizio 3,5%
9.Changhong 3,5%
10.Sharp 3,4%
Egyéb márka 10%
Összesen: 215,2 millió készülék

Tavaly a Panasonic, Toshiba és a Philips kiesett a top 10-ből.
forrás: [link]

(#76204) gyeniko válasza nightshadow (#76203) üzenetére


gyeniko
őstag

Beszédes statisztika, mely egyben a piac pillanatnyi ítélete...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#76205) Mayday001


Mayday001
csendes tag

sziasztok!
van egy samsung ue55f6500 tv-m olyat csinál most hogy 10percnél tovább nem lehet nézni mert l kezd ki be kapcsolgatni magától a távirányitora nem reagál csak ugy tudom kikapcsolni ha áramtalanitók de ami a legfurcsább hogy miutan kihuztam a tv-t még mindig ég a piros led söt villog egy darabig meg még a panel is illetve kattog valami a tvben ez milyen hiba lehet szerintetek?sajnos mar nem garis a tv...régen is csinált már ilyet 1-2x de ha kihuztam es par prc pihi utan vissza semmi baja nem volt de most mar max csak 10percet lehet nézni a tvt utana egyböl ujra kezdi ezt

Visszaírni luxus?!

(#76206) Flashget válasza BBéci (#76200) üzenetére


Flashget
félisten

Amit a tévéhez adtak, az nem adapter, hanem maga a CI kártyafogadó.

Pedig ha hiszed ha nem, hivatalos samsung szervizben is adapternek hívták mikor volt az ügyem velük. :)
a samsung tuneres monitoraiban benne van csak a tévék esetén nem ezt a megoldást használja a cég.

Realme GT Master Edition

(#76207) Flashget válasza Mayday001 (#76205) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#76208) A.G.S. válasza Just486 (#76184) üzenetére


A.G.S.
tag

Nem hiszem, hogy a TV-nek sok köze lenne a digitális hang analóggá alakításában, ha a TV beépített lejátszójának audió jelfolyamát a digitális (optikai) kimeneten egy külső házimozi erősítőbe küldöm.

A mintavételezés órajelét az erősítőbe épített óra adja, ezt kapja a DA átalakítója.

Hiba maximum a kép-hang időzítésnél lehet, de ezt kizárja, hogy a kommunikáció nem egyirányú az erősítő és a TV között.

Továbbra sem kaptam bizonyítékot, hogy mitől lenne "rosszabb" (és hogy ez konkrétan mit is jelent) ha a TV beépített lejátszója adja a hangot digitálisan a házimozi erősítőre, mintha ugyan ezt egy külső astali lejátszó tenné.

(#76209) Mayday001 válasza Flashget (#76207) üzenetére


Mayday001
csendes tag

köszi a linket megprobálkozom ott is hátha...

Visszaírni luxus?!

(#76210) Flashget válasza Mayday001 (#76209) üzenetére


Flashget
félisten

Guns N’ Roses csóka megtudja mondani mi a baja, mint találgassunk, hogy táp vagy esetleg más. :)

Realme GT Master Edition

(#76211) BBéci válasza A.G.S. (#76208) üzenetére


BBéci
titán

Tudod mit, legyen igazad: nem rosszabb! Nem győzködlek, nem fűződik ahhoz semmi érdekem, hogy jobb minőségű hang szóljon a rendszereden.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76212) dethroner válasza A.G.S. (#76208) üzenetére


dethroner
veterán

Tovább is mehetnénk. Miért volna jobb a képminőség külső médialejátszóval, mint a tévé beépített lejátszójával? ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76213) devil-k válasza A.G.S. (#76208) üzenetére


devil-k
nagyúr

A hitetleneknek mindig azt mondom, hogy nézzék és hallgassák meg. Aki nem lát/hal különbséget, az süket és vak nagy valószínűséggel. Itt azért nem placebo hatásról beszélünk.

- mozi bolondéria -

(#76214) töky76


töky76
tag

Fontos,
ez a fali tartó jó lesz a 40-es h6400-hoz??
http://www.hama.hu/go/reszlet/5470/109/TV_HIFI_Hazimozi-LCD_TFT-Tartok/108727/Falitarto_LCD__Fullmotion__200x200__L_meret__2_karos_/
Holnap hozzák a tv-vel együtt, de ha nem passzol nem veszem át.
Köszi

(#76215) R3nts válasza dethroner (#76212) üzenetére


R3nts
senior tag

Jááááááááá,és elszabadul a pokol.......! :DD :DD :DD :DD

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#76216) dethroner válasza devil-k (#76213) üzenetére


dethroner
veterán

Az hogy ki mit hall és lát, sok mindentől függ. Pl attól is hogy milyen drága eszközt vett, milyen drága beavatkozást hajtott végre és ennek tükrében mit akar látni :)
Amikor a tévémet kalibráltattam velem ugyanazon a napon kalibráltatta egy fórumtárs a Pana 50ST60 plazmáját. Pár nappal később megosztottuk egymással a tapasztalatainkat a kalibrálás után. Íme szó szerint az ő véleménye:

Hazudnék ha azt mondanám, hogy ez egy elengedhetetlen dolog volt, de közel se bántam meg. Sőt! Maga a színhelyesség szerintem elég nagy placebo. Tök más a kép, kétségtelen. Nálam pl. hideg volt a kép ehhez képest. A kontraszt, fényerő beállítások, helyes gamma görbe viszont egyértelműen egy jelentősen jobb élménnyé tették a filmezést

Nekem is sok hasonló gondolatom volt ezzel kapcsolatban.
Szóval biztosan nem hátrány egy külső eszköz használata, valószínű hogy inkább javít a kép és hangminőségen mintsem rontana vagy stagnálna vele, de kérdés hogy észreveszi-e a különbséget, akar-e látni vagy hallani változást. Mert ha igen és pénze is van benne, akkor lesz is különbség :)
Ugye azt mondjátok hogy a H6-os sorozat nem tud MP nélkül csak 300 soros mozgásfelbontást megjeleníteni(akármi is legyen ez a 300sor), és a tévé beépített lejátszója nem tud 24p lejátszást. De ha bekapcsolom az MP-t akkor úgyis átsiklik a 24p hiánya felett, szóval már egyik hiba kiküszöbölése kijavítja a másikat is. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#76217) odipapa válasza töky76 (#76214) üzenetére


odipapa
senior tag

Gondolod, hogy majd a futár megvárja, hogy kibontsd, kipróbáld, majd feladd a küldőnek. Már ha egyáltalán végezhet ilyen szolgáltatást.:)))

(#76218) zozy65 válasza dani_golf (#76173) üzenetére


zozy65
újonc

Akinek fontos! A samsung.com-on fentvan az új fw 2602.2 verzsön, ebben javították az optikai kábelen való 5.1-et Nálam tökéletesen műkszik. Auto frissítés kilőve a tv-én. (UE40H6700SL) :)

[ Szerkesztve ]

(#76219) töky76 válasza odipapa (#76217) üzenetére


töky76
tag

Persze, meg ha valami jó csaj hozza ki megkérem, hogy fúrja is fel a falra.
Ezt arra értettem hogy vesa szabvány szerint, meg az adatok szerint passzol a tv-hez, de sose lehet tudni.
Másrészt addig itt lesz a futár amíg kibontom a tv-t, mert nem egy törött xart akarok átvenni.
Amikor a retina macbook-ot is hozta a futár, mondom neki kifizetem de itt maradsz amíg együtt kibontjuk, mert fél milliót nem fogok fizetni egy esetlegesen sérült példányért, elkezdett akadékoskodni, de végül belement.

(#76220) zolapapi


zolapapi
csendes tag

Kérlek javítsatok ki ha tévedek!
2,9-ről nézünk egy 50"-es h6400-t. Ez az a táv amin pont élvezhető a sima HD.
A FullHd 1,9ről.
Mivel jobbára az SBS és a Bluray 3d között csak képminőségbeli különbség van, igaz az hogy erről a távról nincs semmi különbség a Half SBS és a 3d Bluray között?

A forrást (hdmi4 dvi) átneveztem Blurayre + összefoglalós tételek beállítva. Viszont a pc képernyő átküldött mérete kilóg a tv-képből. Ezt ha a méretezéses csúszkával beállítom, az úgy megfelelő? Illetve (ha nem állítom át) 3d Bluray filmre kapcsolok (powerdvd) akkor alapban "átvezérli" a helyes felbontásra. Így nem ront a 3d oder képminőségen?
:U

(#76221) PuMbA válasza zolapapi (#76220) üzenetére


PuMbA
titán

"Mivel jobbára az SBS és a Bluray 3d között csak képminőségbeli különbség van, igaz az hogy erről a távról nincs semmi különbség a Half SBS és a 3d Bluray között?"

Igaz :)

"A forrást (hdmi4 dvi) átneveztem Blurayre + összefoglalós tételek beállítva. Viszont a pc képernyő átküldött mérete kilóg a tv-képből."

Akkor a VGA beállításainál kell kalapálnod valamit, mert a TV-t birizgálva csak elrontod a képminőséget. Milyen VGA-d van? Milyen lehetőségeket kínál a VGA-d vezérlőprogramja a TV megjelenítőjére? Screenshot megfelelne, ilyen méretezés vagy képernyő kezelés dolgokat keress :)

"Illetve (ha nem állítom át) 3d Bluray filmre kapcsolok (powerdvd) akkor alapban "átvezérli" a helyes felbontásra. Így nem ront a 3d oder képminőségen?"

SBS Blu-ray filmre gondolsz? :) Nem gond, de ahhoz felesleges PowerDVD, mert az 5000x gyorsabb, csomó felesleges dolgot nélkülöző ingyenes MPC-HC is lejátszik mindent. Ha más filmnél nincs "átvezérlésed", akkor az nagy baj.

[ Szerkesztve ]

(#76222) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

32UH 6200 Smarthoz való frissítés mit tartalmazhat?
All OS, 849.32 MB, exe, Többnyelvű

Verzió : 2602.2

2015.02.17

(#76223) zozy65 válasza mr.tamasbiro (#76222) üzenetére


zozy65
újonc

Ha 2600.4 verziód van, akkor fríssítsd bátran erre 2602.2, hogy mit tartalmaz azt nem tudom.

(#76224) zolapapi válasza PuMbA (#76221) üzenetére


zolapapi
csendes tag

VGA-beállításnál állítom a csúszkát, a Catalystban a méretezési beállítások fülnél (digitális síkképernyő)
7850-es Ati Radeon.

Nem SBS-Blurayre, hanem BD Bluray-t futtatok. De ez esetben ha ekkora távról ugyanaz, akkor fölös 50 gigát töltenem....

(#76225) zolapapi válasza PuMbA (#76221) üzenetére


zolapapi
csendes tag

Mármint ha a BD Bluray 3d ISO-k is ugyanolyan minőségűek ekkora távról mint a Half SBS-ek....

(#76226) PuMbA válasza zolapapi (#76224) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, fölösleges 50GB-ot rá pazarolni és fölösleges ezzel együtt a PowerDVD is :) Összefoglalóban ugye megtalálhatod az MPC-HC beállítását is. A Catalyst-ban a méretezést rakd 0%-ra, tehát jobb oldalra told a csúszkát csutkára és nem fog kilógni a kép.

[ Szerkesztve ]

(#76227) zolapapi válasza PuMbA (#76226) üzenetére


zolapapi
csendes tag

Okés, köszi az infót! :K :K
A catalystben 0%-on pont kilóg, 15%-on meg kisebb lesz mint a tv kijelző, ha növelem az értéket ,akkor csökken a méret, ergo ilyen "2/3"-állásnál pont a Tv kijelző méret, mivel alapon (0%-nál) lóg túl a tv méretén.

(#76228) Flashget válasza zozy65 (#76223) üzenetére


Flashget
félisten

nem ismered a tartalmát, ezért aztán bátran ajánlod, hogy frissítsen.
miért?
újabb beírást akarsz látni valakitől, hogy ez vagy az ami eddig jó volt most már nem?

Realme GT Master Edition

(#76229) PuMbA válasza zolapapi (#76227) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez érdekes....ilyet még nem láttam, tedd 0%-ra és ellenőrizd ezeket a dolgokat újra vagy írd meg a választ: Legújabb videókártya drivered van? Milyen Windowsod van? N-es verziójú? TV-n biztos, hogy a képméret Képernyőhöz illesztve beállításon van? 1920x1080-on megy a TV-d? Kiterjesztett asztalt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#76230) Flashget válasza PuMbA (#76229) üzenetére


Flashget
félisten

ha a csúszka 0%-on van és kilóg a képből az azért is van, mert HDMI kábellel köti össze a két eszkózt.
Ilyenkor a tv-n a HDMI bemenetet át kell nevezni PC vagy DVI-PC-re .

Realme GT Master Edition

(#76231) zolapapi válasza Flashget (#76230) üzenetére


zolapapi
csendes tag

;) A filmek miatt neveztem át Blurayre.

Akkor most hogy legyen? Játszani nem fogok rajta, csak filmek -> az nem befolyásol semmit, ha indítom a powerdvd-s filmet és magától belövi a teljes szélességet?

(#76232) zozy65 válasza Flashget (#76228) üzenetére


zozy65
újonc

A tartalmát nem ismerem, de tény, jobb mint az előző volt. Helyre állt optikán az 5.1 másban meg nem vettem észre semmit, és ez Nekem bőven elég. :R

(#76233) PuMbA válasza zolapapi (#76231) üzenetére


PuMbA
titán

Mi az, hogy belövi a szélességet? Akadj le már a PowerDVD-ről, rakd 1920x1080 60hz-re a Tv-t és állítsd be az összefoglaló szerint az Mpc-hc-t és jó lesz a szélesség, mert nekem is amd-m van hdmivel és méretezés nélkül(0%) bluray címkén nem lóg ki a kép + váltogatja a frisítéssi sebesséhet magától :) Ha így sem jó, akkor próbáld ki a Flashget által említett PC címkét :)

[ Szerkesztve ]

(#76234) devil-k válasza dethroner (#76216) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon egyszerű a dolog. Amikor valaki eljön hozzám és szóba kerül a kalibrálás, akkor megmutatom/váltogatok a kalibrált beállítás és a "nem kalibrált" között. Egyértelműen meglepődnek az emberek, kicsit elgondolkoznak, nézegetik a képeket és aztán kijelentik, hogy marha szokatlan a kalibrált kép, DE jobb, mint ami nincs kalibrálva. Sajnos, a TV-ket helytelenül állítják be a felhasználók és ez által lesz szokatlan, ha meglátják azt a képet, aminek 100% köze van a valósághoz. Valljuk be, a 80-100%-ra tolt élesség, 70%-ra tolt színtelítettség és mondjuk a 20-as háttérvilágítás minden, csak nem reális, mondhat bárki bármit. :) Azért is írtam, hogy itt nem igazán van placebo, mivel itt szemmel látható a különbség 10 emberből 9-nek.

- mozi bolondéria -

(#76235) petipetya válasza devil-k (#76234) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit ajánlasz alap beállításoknak a gyári értékek helyett?

"nincs rá lezsóidő"

(#76236) devil-k válasza petipetya (#76235) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az összefoglalóban le van írva útmutatásnak, de ha ennél is tovább akarok menni, akkor mindenképp a kalibrálást.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76237) petipetya válasza devil-k (#76236) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R Még sosem olvastam el azt.

"nincs rá lezsóidő"

(#76238) PuMbA válasza dethroner (#76216) üzenetére


PuMbA
titán

"De ha bekapcsolom az MP-t akkor úgyis átsiklik a 24p hiánya felett, szóval már egyik hiba kiküszöbölése kijavítja a másikat is. Vagy nem?"

Ha filmre bekapcsolod az MP-t, akkor egyrészt elvész a filmes hatás, másrészt képhibákat fogsz kapni :) MP-t csak akkor használunk, ha szükséges, hiszen ez egy szükséges rossz, de a film 24 képkockáját teljes mozgásfelbontással megjeleníti az LCD. A mozgásfelbontási adatok csak 30+ képkockára vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#76239) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Néha eljátsza a d6570 tv, hogy időzített felvétel esetén (kikapcsolt tv) a felvételre felkészüléskor bekapcsolja a hangot a tv. Egy pillanatra megáll ám gondolkodni az ember, hogy ki jött be a lakásba a zárt ajtón keresztül. :D:D:D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#76240) Zoulfly válasza zozy65 (#76218) üzenetére


Zoulfly
tag

A Dolby Digital újra megszólal,de a DTS sajnos Továbbra sem. :(

(#76241) Flashget válasza zolapapi (#76231) üzenetére


Flashget
félisten

Blu-ray-re akkor nevezd, ha BD lejátszót kötsz rá!
Itt az számít ezeknél az átnevezéseknél milyen eszközt kötsz a tv-re. Ettől többet szeretnél megtudni kérdezd a samsung mérnökeit miért kell így csinálni. :)

Realme GT Master Edition

(#76242) Flashget válasza PuMbA (#76238) üzenetére


Flashget
félisten

D szériánál az MP kikapcsolásával annyit értünk el, hogy a valós 100Hz-ből 50Hz-et csináltunk.
Manapság pedig akkor is szükség van rá, ha tv-t nézünk.
Egyébként nálam a kalibrálás a Pio BD lejátszóhoz történt az MP beállítása Egyedi a csúszka 10/0 lett.

Realme GT Master Edition

(#76243) PuMbA válasza Flashget (#76242) üzenetére


PuMbA
titán

Tudomásom szerint csak TV nézésnél, illetve 50 vagy 60 képkockás filmnél van szükség MP-re :) 24p esetén a TV 96Hz-en megy, azaz négyszer ismétli meg a képkockákat :) Motion Plus-szal mindenképp köztes képkockákat szúr be a TV, így nem azt kapod, mint a moziban, ahol ugyanígy működik a vetítés. Ráadásul kapsz egy minimális szappanopera hatást, mert a képkocka beszúrás bármilyen mennyiségben ezzel jár :)

[ Szerkesztve ]

(#76244) Flashget válasza PuMbA (#76243) üzenetére


Flashget
félisten

kikapcsoltam már BD lejátszás közben, de semmi különbséget nem vettem észre. Nálam nincs szappanopera effekt 10/3-nál sem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#76245) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Ue32D5000hez szeretnék távirányítót venni. Tudtok javasolni boltot? Esetleg tudja valali a távirányító típusát?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#76246) Gedeon31 válasza vilmaboy (#76245) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Talán ez ? Gyári

Utángyártott

[ Szerkesztve ]

(#76247) Flashget válasza vilmaboy (#76245) üzenetére


Flashget
félisten

A baloldali lesz az TM1050

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#76248) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Köszi :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#76249) Flashget válasza vilmaboy (#76248) üzenetére


Flashget
félisten

de a 1060 is jó hozzá annak legalább világítanak a gombjai :)

Realme GT Master Edition

(#76250) PuMbA válasza Flashget (#76244) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ez egy megfejthetetlen dolog :) HDTVTest oldalon minden típus (H7000, H8000, H6000) esetén Tiszta MP-t vagy 24p esetén kikapcsolt MP-t javasolnak a szappanopera effekt és a képhibák miatt, néha pedig egyes alsóbb kategóriás típusok MP-jét jobban mondják, lehet, hogy nálad is ez van :) Mindenesetre nálam is, ha már felpakolsz egy csúszkát 3-ra, kiveri a szemed a szappanopera legfrissebb firmware-rel :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.