Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) gorog67 válasza kali (#75800) üzenetére


gorog67
aktív tag

Nekem más Samum van és fordított a korlátozás: bármi mellé beteszi a tunerek bármelyikének képét, de külső hdmi-ről származót nem tud 2.-nak megjeleníteni.

(#75802) kali válasza gorog67 (#75801) üzenetére


kali
legenda

igen, jogos, úgy akartam volna érteni én is, bármilyen (hdmi) forrás mellé betehető a tv.

[ Szerkesztve ]

(#75803) gtr8 válasza #94529552 (#75799) üzenetére


gtr8
csendes tag

Nekem az f6470 akkor tudja ha tv + médialejátszo hdmi vel megy. Müholdat+ cábel tv-t nem.

(#75804) Flashget válasza #94529552 (#75797) üzenetére


Flashget
félisten

a twin tuner lényege, hogy mindenből kettő van így lehet akár másik tv adás is a PIP-ben.

Realme GT Master Edition

(#75805) nightshadow válasza Flashget (#75804) üzenetére


nightshadow
veterán

És SD slotból is kettő van? Vagy ha csak egy van akkor egyszerre két csatornát is tud dekódolni?

[ Szerkesztve ]

(#75806) Flashget válasza nightshadow (#75805) üzenetére


Flashget
félisten

sajna akinél beüzemeltem a H6500-t Digi tányérosa volt nem kábeltv, hogy megtudjam nézni , hogy kábeltv-n is működik a dolog.
PVR esetében az fix, hogy közben el lehet kapcsolni másik muxra is.

Realme GT Master Edition

(#75807) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
H6400 széria wifin tudja az 5Ghz-et?

(#75808) Dadan01 válasza #33101952 (#75807) üzenetére


Dadan01
senior tag

Igen.

(#75809) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Srácok, látom hogy a H5000-es széria nem ajánlott, mégis ezzel kapcsolatban írok, hogy tegyük ezt perspekívába. Monitornak használok első szériás (2008) 32"-os Samsung FHD TV-t, amely sajnos szevizelésre szorul. Arra gondoltam, hogy akkor már veszek helyette 95 ezerért egy UE40H5000-est, a kicsi pedig javítás után mehet a másik szobába, vagy az apróra.

A 2008-as modellel is maximálisan elégedett voltam (vagyok), és mivel az új is monitornak lesz, ezért az USB lejátszás, Smart, 3D, 200 Hz, stb... nem érdekelnek, az viszont igen, hogy ne tükröződjön a panel. Egyébként meg beledugom a HDMI-t és menjen a film + játék, legalább olyan minőségben mint most. Meg merjem venni ezt a TV-t?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#75810) HofiZoli válasza #72042496 (#75809) üzenetére


HofiZoli
senior tag

32H5000 van egyik gépemen, nálam ajánlott kategória.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#75811) #72042496 válasza HofiZoli (#75810) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, akkor talán nálam is beválik. A mozgásmegjelenítéséről láttam a képet, de ezzel sem tudok mit kezdeni sajnos, mert nem tudom ez a gyakorlatban mit tesz. De talán kevésbé érint, mert labdajátékokat nem nézek, amúgy meg kocajátékos vagyok, és újabban filmek terén is a békésebb darabok kötnek le.

(#75812) HofiZoli válasza #72042496 (#75811) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Film nálunk heti 2-3 óra megy rajta az is HBO GO-ról. Nem tudok rosszat mondani róla. Nem vagyok hard core játékos, egy-egy autóverseny erejéig játszom. Készülök rá, hogy rákötöm a kábel tv rendszerre, akkor azon is lenne nézhető tv adás, HD csatornák, csak a lustaság nagy úr :D
27D5000 van a másik gépen, annál sokkal jobb, pedig még az is a bőven megfelel kategória pc módban.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#75813) #72042496 válasza HofiZoli (#75812) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szuper, akkor nem költök 50 ezerrel többet (másfélszer annyit) egy topicban is ajánlott darabra, elvégre én sem a fáról szedem a pénzt. :)

Azt hiszem, munkából hazafelé holnap el is hozom, aztán kiderül mit tud. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod!

[ Szerkesztve ]

(#75814) dethroner válasza Balageee (#75776) üzenetére


dethroner
veterán

Saját tapasztalat és a samu ügyfélszolgálat is megerősített ebben, hdmi forrásból kapott sok csatornás hangot a tévé sztereóra konvertálja és így adja tovább optikára.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75815) 90Quiet


90Quiet
tag

Sziasztok,
Egy UE48H6500-as tévéhez tervezek venni egy [ilyen] merevlemezt, de jó lenne két partíciót létrehozni rajta, egy kisebb részt a timeshift és PVR tárolónak (XFS), a másik nagyobb részt pedig filmek tárolásának (NTFS). E kapcsán lenne pár gyakorlati kérdésem.

1: Hogyan tudnám erre felkészíteni a merevlemezt a gépemmel, hogy a TV-re dugva már minden partíció a helyén legyen?
Lehet már a windows-al előre megcsinálni az XFS partíciót? Vagy hozzak létre két NTFS-t és a kívánt méretűt a TV-n kiválasztva majd az elintézi az új fájlrendszerre formázást?
Ha eközben a nagyobb filmes NTFS partíción már lesz tartalom, akkor az elveszhet szerintetek?

2: Ha új filmek felmásolása érdekében lehúzom a merevlemezt a TV-ről akkor van valami lecsatolási lehetőség a TV szoftverében, vagy egyszerűen kapcsoljam ki a TV-t előtte? Ha az NTFS partícióra másolgatás után visszadugom a TV-re a merevlemezt, az azonnal visszakapcsolja a Timeshift-et? Az előre beállított rögzítendő műsorokat újra be kell állítani, vagy megjegyzi ezeket annak ellenére, hogy közben egy ideig nem volt csatolva a merevlemez? Az NTFS partícióra tett filmek azonnal elérhetőek lesznek, vagy kell valamiféle cache frissítést csinálni hogy lássa őket?

Köszönöm a segítséget! :R

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#75816) gorog67 válasza 90Quiet (#75815) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ha a Source-val kiválasztod az USB-t, de nem fogadod el, hanem a középső Bevitel gombot sokáig nyomod, akkor jön egy menü, amiben van lecsatolás.

(#75817) Flashget válasza 90Quiet (#75815) üzenetére


Flashget
félisten

Vagy hozzak létre két NTFS-t és a kívánt méretűt a TV-n kiválasztva majd az elintézi az új fájlrendszerre formázást? :K

Realme GT Master Edition

(#75818) pandion


pandion
tag

Sziasztok!

Nagyon szuper az összefoglaló! Én totál tudatlan vagyok TV ügyben. Most tervezem egy 40"-os beszerzését. Nagyjából belőttem, hogy H6400-as, 6410-es vagy H6500 kéne. A kérdésem az lenne, hogy a három típus közül szerintetek melyiket éri meg a legjobban megvenni? Esetleg tapasztalatok ami alapján nem érdemes megvásárolni valamelyiket?
Előre is köszönöm.

(#75819) PuMbA válasza pandion (#75818) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanaz mindegyik, 6500-ban dupla vevőegység van és több a garancia :)

(#75820) Flashget válasza PuMbA (#75819) üzenetére


Flashget
félisten

meg DVB-S2 tuner!

Realme GT Master Edition

(#75821) pandion válasza Flashget (#75820) üzenetére


pandion
tag

Köszönöm! Dupla tunerre nincs szükségem, az S2 nemtudom mit jelent :) tehát akkor a 6500 nem igazán kell nekem, viszont a 6400 és 6410 között kb. 20e ft a különbség, mennyivel nyújt többet, megéri a +20-at?

(#75822) PuMbA válasza pandion (#75821) üzenetére


PuMbA
titán

Csak kinézetben van különbség, de ezt a Samsung honlapáról le lehet lesni.

(#75823) Flashget válasza pandion (#75821) üzenetére


Flashget
félisten

ezt neked kell tudni, hogy a jövőben akarsz tányérostv-re váltani vagy sem.
a DVB-S a sima satellit tuner legfeljebb SD adásokat tud fogni.
a DVB-S2 kell a HD adások vételéhez is pl. Digitányéros vagy UPC Direct esetében nem kell beltéri, hanem CI+ CAM a kábel pedig mehet a tévébe. Csak legyen benne DVB-S2 tuner!

a lényegi különbségek.
6400 csak DVB-C/T
6410 DVB-C/T/S2 és kűlső dizájnban eltér (szín, talp)
6500 DVB-C/T/S2, twin tuner

mind3 tv CMR 400MHz

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75824) pandion válasza Flashget (#75823) üzenetére


pandion
tag

Mindkettőtöknek köszönöm a felvilágosítást. Software-esen is teljesen megegyeznek? Ez alapján nem igazán éri meg a 6410 a különbséget, de azhiszem most jött el az idő, hogy élőben is megnézzem őket a design miatt, bár ez annyira nem szempont.

(#75825) pandion


pandion
tag

Még egy elméleti kérdésem lenne, nem akarok fárasztó lenni, de lehet, hogy aki tisztában van a trendekkel és a Samsung gyakorlatával, annak ez elég egyértelmű. Tehát azon gondolkodtam el, hogy érdemes-e várni esetleg a 2015-ös modellekre? Lehet-e tudni, hogy mikor kerülnek a boltokba, és hogy milyen új funkciókra lehet számítani. Esetleg, hogy új modellek érkezésével a régebbiek olcsóbbak lesznek? Nekem annyira nem sürgős a vásárlás, 2-3 hónapot várhat a dolog, kérdés, hogy van-e értelme várni...
Köszi!

(#75826) dh66e válasza pandion (#75825) üzenetére


dh66e
veterán

A 2015 modellek leginkább karácsonyra lesznek olcsóbbak.

(#75827) dh66e válasza dh66e (#75826) üzenetére


dh66e
veterán

Akarom mondani meg kell várni hogy milyenek az idei modellek utána lehet róluk nyilatkozni.Neked meg ráérős így is semmit sem vesztesz vele ha vársz, drágábbak biztos nem lesznek a tavalyi tévék max tartják az árukat.

(#75828) Flashget válasza pandion (#75825) üzenetére


Flashget
félisten

az új modellek márciusban szoktak megjelenni a boltokban, nagyon drágán.
mivel ebben az évben se nyári olimpia, se foci EB/VB így az árakat se nagyon viszik le szeptemberig...ha csak nem találnak ki egy 5 napos "5 év garancia samsung tv-re" akciót a nyáron.

Realme GT Master Edition

(#75829) HofiZoli válasza Flashget (#75828) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Vásároljon 2015. január 6. és február 1. között promóciós Samsung TV-t, regisztrálja termékét 2015. február 20-ig és a készülék garanciaidejét 5 évre hosszabítjuk meg.
Részletek (PDF) »

Típusok
Tehát volt.. Érdemes olvasgatni a samsung.hu -t

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#75830) tome0001 válasza Flashget (#75828) üzenetére


tome0001
senior tag

és vajon érdemes kivárni a tavasz végét? lejjebb fog menni valamennyit a 2014-es modellek ára?

(#75831) e.vid válasza HofiZoli (#75829) üzenetére


e.vid
senior tag

Érdemes azért az árakat is figyelemmel kísérni, hogy megéri-e éppen akkor, csak az 5 év miatt vásárolni. Egy ilyen tv-t [link] decemberben 250k-ért vettem itt.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#75832) HofiZoli válasza e.vid (#75831) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Tesco is árulta karácsonykor az 50HU6900-at 199-ezerért.. Most 280 ugyanott.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#75833) Flashget válasza HofiZoli (#75829) üzenetére


Flashget
félisten

De ez nem az új modellre igaz!
Én az idei nyárra és új modellekre írtam, hogy lehetséges, hogy lesz.
Tavaly is volt május végén, június elején H szériásra.

Realme GT Master Edition

(#75834) Flashget válasza tome0001 (#75830) üzenetére


Flashget
félisten

Még lesz egy szokásos készletkisöprés akció február közepe/vége felé, esetleg Valentin napon akció mint 3 éve. [link]

Realme GT Master Edition

(#75835) tib45


tib45
csendes tag

Sziasztok!
Inviteles kábeles CI kártyával használnék egy H6500 -as készüléket.Az lenne a kérdésem,hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata,hogy az Invitelnél miként működik a Twin tuner a PVR, PIP esetében.( enged 2 adást nézni,vagy csak 1 a pip-nél...),mert ,ahogy az előző hozzászólásokból olvastam,ez teljesen a szolgáltatótól függő dolog. Köszi.

(#75836) #72042496 válasza #72042496 (#75813) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megvan a TV (UE40H5000), felraktuk a falra, beállítottam az első hozzászólás alapján, és azt kell mondanom nagyon tetszik a végeredmény! Szép élénkek a színei, felhősödést nem látok, és egyáltalán nem tűnik túl nagynak még monitorként használva sem.

A fiilmek és a hosszább távú tapasztalat még várat magára, de az első benyomások igen pozitívak! Egy szembetűnő hátrányt vettem idáig észre: ennek is tükröződik a panelje. Az üzletekben egész mattnak tűnt, itthon viszont látom benne magam ha fekete a kép és villanyt is kapcsolok.

Szerettem volna megkerülni a fényes panelt, de úgy látszik, manapság már nem nagyon lehet.

(#75837) waszi69


waszi69
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérném a tanácsotokat, hogy egy okos TV-vel ki tudom e váltani a HTPC-t,
Itt a filmek lejátszására gondolok, az okos TV hogy boldogul a különböző videó formátumokkal,
lejátssza a feliratokat, az AC3-as hangot.
Jelenleg egy optikai- HDMI kimenetes HTPC-t használok "mozizáshoz", HM erősítővel.
A filmeket egy NAS-on tárolom.
További szép napot

(#75838) G33Z@


G33Z@
tag

Sziasztok! A smartwiev 2 felraktam a pc-re, összekapcsoltam egy ue48h 6200-al. Nem tudja valaki, hogy tudom rávenni, hogy az . mkv filmeket is lássa. Pendrive-ról simán lejátsza a tévé. Smartwiev2-vel nem látja. Előre is köszönöm.

(#75839) Flashget válasza G33Z@ (#75838) üzenetére


Flashget
félisten

serviiot vagy allsharet használj azok látják.

Realme GT Master Edition

(#75840) Flashget válasza waszi69 (#75837) üzenetére


Flashget
félisten

nem azért okos tévé mert kivált mindent. még mindig csak egy kijelző nem média központ.

Realme GT Master Edition

(#75841) waszi69 válasza Flashget (#75840) üzenetére


waszi69
csendes tag

Szia!
A HTPC-t csak filmezésre használom, így más funkciókban nem kellene helyettesítenie a TV-nek.
A TV azokkal a dolgokkal sem boldogul, amiket felsoroltam?
Azt látom, hogy sokan használják az okos TV-et média fájlok lejátszására, csak az nem derült ki,
hogy mennyire boldogul a TV, vagy a hozzá használható alkalmazások a különböző média fájlok kezelésével.

(#75842) BBéci válasza waszi69 (#75841) üzenetére


BBéci
titán

A filmeket és zenéket lejátszó eszközök közül a tévékben lévőt szoktuk a legsilányabbnak mondani, használata csak végső esetben, ideiglenesen ajánlott. Egy jó HTPC kép- és hangminősége, szolgáltatásai, fájl-kompatibilitása fényévekkel megelőzi azokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75843) sandró60 válasza waszi69 (#75841) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést,hogy bele"kotyogok"-A D-szériás tévém(2011)idáig mindent lejátszott.Csak okosan kell "beszerezni" a különböző médiát.Nekem nem 3-D-a tévé.Nem érzem hiányát. :K

(#75844) petipetya válasza sandró60 (#75843) üzenetére


petipetya
nagyúr

A 3D funkció nem egyenlő a Smart funkcióval.

"nincs rá lezsóidő"

(#75845) sandró60 válasza petipetya (#75844) üzenetére


sandró60
addikt

Jobb lett volna,ha az eredeti kérdést is olvastad volna amire válaszoltam-amit idézőjelbe raktam esetleg elmagyarázom neked,de szigorúan privátban ;]

(#75846) waszi69 válasza BBéci (#75842) üzenetére


waszi69
csendes tag

Szia!
Értem, tehát nem túl jó ötlet mellőzni a HTPC-t.
Igazából a meglévő LCD TV-t szeretném nagyobbra, meg körszerűbbre cserélni,
a párom puhítására, mivel nem örül túlságosan a TV-csere ötletnek, akartam pozitívumként felhasználni az ötletet, hogy ha okos TV-t veszek, akkor így nincsen szükség a HTPC-re, és kevesebb áramot fogyasztunk majd. :D Illetve a HTPC eladásából, visszajön valami a TV árából.
Viszont úgy látszik, hogy mégsem túl nyerő az ötletem. :W

(#75847) waszi69 válasza sandró60 (#75843) üzenetére


waszi69
csendes tag

Szia!
Mégsem teljesen veszett az ügy?
Az "okos beszerzést" esetleg ki tudnád fejteni bővebben?
Akár privátban is.

(#75848) G33Z@ válasza Flashget (#75839) üzenetére


G33Z@
tag

Az allshare remekül működik, szimpi a felülete, kezelése is. Köszönöm! :-)

(#75849) Flashget válasza waszi69 (#75846) üzenetére


Flashget
félisten

Dehogy nem csak a smart (okos tv) kifejezést ne a filmek DLNA lejátszására használd, hanem amire valóban kitalálták.
Pl. mond neki; ezek az új okos tévék olyan okosak, hogy letöltöd a megfelelő appot hozzá, akkor visszanézheted a kedvenc sorozatotad. :)
vagy netezhetsz, facera írhatsz kényelmesen az ágyból. :D

Realme GT Master Edition

(#75850) Flashget válasza G33Z@ (#75848) üzenetére


Flashget
félisten

Csak arra ügyelj, hogy a java vagy flash player frissítés közben ezek a progik kitudják nyírni. Ezért a frissítéseket úgy állítsd be, hogy ne automatikusan történjen, hanem kérdezzen rá engedélyezed és mikor frissítesz előtte az Allsharet kapcsold ki!

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.