Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) gyeniko válasza Kernel (#67999) üzenetére


gyeniko
őstag

Az általam eddig látott minden lcd TV foltos volt, csak a mértékükben van különbség. Elég biztos vagyok benne, hogy az én legjobb TV-im is nagyon foltosak volnának maximális háttérfénynél. 40-50%-os háttérfénynél, helyesen beállított fényerőnél a jobb lcd-k foltossága - bár szándékosan észre lehet venni - a napi használatban engem egyáltalán nem zavar.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#68002) #93966848


#93966848
törölt tag

Köszönöm a beállításokat, ki fogom őket próbálni.Még mit kapcsoljak ki vagy be a fícsörök közül?

(#68003) #94529552 válasza gyeniko (#68001) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az övé annyira durva, hogy azt nem lehet megszüntetni. Muszáj lesz gariztatni szerintem.

(#68004) allein


allein
addikt

Szevasztok. Adott egy f7000 típusú készülék. Néha előfordul, hogy miután kikapcsolom távirányítóról fogja magát és visszakapcsol :((( Minek köszönhető ez a jelenség?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#68005) Gicz válasza w333 (#67992) üzenetére


Gicz
addikt

ha nem érted a záridős dolgot, akkor hiába kérjük h hogyan csinálj képet, nem fogod tudni megcsinálni :)

(#68006) #93966848 válasza allein (#68004) üzenetére


#93966848
törölt tag

Elosztóba van bedugva a tv?

(#68007) blakey válasza allein (#68004) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy be van kapcsolva az automatikus frissítés, ilyenkor a tv bizonyos idő után bekapcsol és frissítést keres, kapcsold ki a menüben. Netán teljesen visszakapcsol? Firmware firssítéshez kattan egyet, esetleg villog a led, aztán kikapcsol.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68008) István 67 válasza devil-k (#67960) üzenetére


István 67
tag

A net-ről vettem tv-t egy webshopból, rendesen kiszállitották ,miután elment a kiszállitó (a cég hozta ki nem futár) akkor vettem észre,hogy a számla és a garanciajegyen egy másik cég bélyegzője van nem azé akitől eredetileg megrendeltem.A kérdésem szerintetek igy is érvényesithető a 14 napos elállás??

(#68009) allein válasza blakey (#68007) üzenetére


allein
addikt

(#68006) Jimanszky - hosszabbítóba van dugva

Automatikus frissítés ki van kapcsolva, tehát nem ez okozza a problémát. És teljesen visszakapcsol magától. Az vajon csak nálam van, hogy miután egyébként kikapcsolom távirányítóról kell kb. 8-10 mp. utána kattan és csak ekkor kapcsol ki.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#68010) devil-k válasza István 67 (#68008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen. Előtte írj egy e-mailt/levelet a cégnek, hogy elállsz a vásárlástól. Nem kell megindokolni. Add meg a bankszámlaszámodat, ahova visszautalják a pénzt.

- mozi bolondéria -

(#68011) allein válasza allein (#68009) üzenetére


allein
addikt

#68006) Jimanszky - hosszabbítóba van dugva

Javítom, lejárt az időm: egy túlfeszvédő elosztóba van dugva.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#68012) coolrob


coolrob
aktív tag

220Volt -os voltról volt már tapasztalat?Esetleg Aqua? )
Utóbbi szimpatikusabb, de a 22 -ban meg 3 év garit adnak 2 helyett..

Betelefonáltam érdeklődni kicsit. (konkrétan arra voltam kíváncsi hogy pixelhiba esetén lehet e csere, és van e 14 napos elállás. (ami jól jön ha felhő vagy pixelhiba esetén nem cserélnék)

Pixel garira azt mondta, hogy erre van szabály, hogy hol és mennyi lehet, ergo nem nagyon cserélnek miatta.
Az elállásra pedig azt hogy nincs 14 napos elállás, csak ha meg tudom indokolni, de akkor se kötelesek visszavenni.

Ezt eléggé furcsállom, mert úgy tudtam hogy ez törvény hogy indoklás nélkül elállhatok.
(Aqua-ban pixelgari hasonló, de elállás ott van rendesen azt mondta a csóka)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68013) István 67 válasza devil-k (#68010) üzenetére


István 67
tag

Az nem gond , hogy tulajdonképpen nem velük jött össze a végleges üzlet mivel a számlán nem az a cég szerepel akitől rendeltem?

(#68014) #93966848 válasza allein (#68011) üzenetére


#93966848
törölt tag

Akkor ezért van ez.Az enyém meg folyton kikapcsolt, átdugtam egy másik elosztóba, azóta nem kapcsol ki.Próbáld ki, hogy bedugod egy sima fali konnektorba, vagy egy másik elosztóba ;)

(#68015) gyeniko válasza coolrob (#68012) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez érdekes, mert ez az ő weboldalukon erre vonatkozó rész, olvasd csak el (az oldal közepe felé)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#68016) devil-k válasza István 67 (#68013) üzenetére


devil-k
nagyúr

Annak küldd vissza, ahonnan kaptad. (Mármint a webshop).

- mozi bolondéria -

(#68017) allein válasza #93966848 (#68014) üzenetére


allein
addikt

Nem a mostani elosztó a ludas, hidd el :N Nem rég vásároltam az elosztót, és nem fogom csak sima fali aljzatban használni :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#68018) coolrob válasza gyeniko (#68015) üzenetére


coolrob
aktív tag

eléggé nyakatekert a szöveg számomra :P

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68019) blakey válasza coolrob (#68012) üzenetére


blakey
titán

Netes vásárlás esetén van a 14 napos elállás, személyes vásárlás esetén nincs. Pixelhiba miatt általában jöfejség ill. a leírtak alapján cserélnek. Felhősödés miatt nem cserélnek, mindegyik LCD felhős kisebb-nagyobb mértékben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68020) devil-k válasza coolrob (#68012) üzenetére


devil-k
nagyúr

Legyen eszed!

Rendeld meg a neten és vedd át személyesen vagy kérj kiszállítást. Akkor érvényes a 14 nap.

"én pedig nem szeretnék olyan helyről vásárolni ahol nagyon kötekedősek"

Az, hogy nekik ez nem tetszik, senkit sem érdekel.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#68021) coolrob válasza blakey (#68019) üzenetére


coolrob
aktív tag

én is boltba dolgozom, én is így tudtam hogy 14 napos elállás jár, de a kishölgy a telefonba máshogy gondolta, én pedig nem szeretnék olyan helyről vásárolni ahol nagyon kötekedősek :P

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#68022) w333 válasza Gicz (#68005) üzenetére


w333
félisten

Mi lenne az elfogadható ? sajnos ennyit tud a kamera sötétben :(

Azért később megpróbálom a Moto G -vel is hátha jobb :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68023) #93966848 válasza allein (#68017) üzenetére


#93966848
törölt tag

Csak próbáld ki és meglátod ;) nem azt mondtam, hogy rossz az elosztó

(#68024) #94529552 válasza blakey (#68019) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felhősödésre nem cserélnek? Olvass egy kicsit vissza! Valakinek már a harmadikat viszik.

(#68025) taxi


taxi
aktív tag

Hogyan lehet egyértelműen megállapítani, hogy még az elfogadható szint alatt van a felhősödés, vagy esetleg meghaladja azt? Van erre valami teszt, illetve beállítás? (UE40-F6400)

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#68026) w333 válasza Gicz (#68005) üzenetére


w333
félisten

Tessék ... most direkt feltoltam max. 20-ra a háttérvilágítást ! :D

Itt vannak a képek ... szemből 1, szemből 2, felülnézetből :P

Minimális záridő miatt a fókuszt ne nézzétek mert az nincs (talán az első képen), és remélem hogy most már jók a képek, szemből 20 -s világításon is fekete ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68027) #94529552 válasza coolfire1973 (#67928) üzenetére


#94529552
törölt tag

Utp-kábellel kösd össze a PC-t a tv-vel.

(#68028) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy tv-t venni 200e forintig, de nem igazán értek hozzá. Samsungok tetszenek, mit tudtok ajánlani, ami pár évre jó választás lehet? Érdemes-e ennyiért már 3 D-s tv-t venni, vagy még itt gyenge a minőség?
Köszönöm a segítségeteket

(#68029) nightshadow válasza dinka.86 (#68028) üzenetére


nightshadow
veterán

48H6400 [link]

(#68030) Flashget válasza dinka.86 (#68028) üzenetére


Flashget
félisten

Érdemes-e ennyiért már 3 D-s tv-t venni, vagy még itt gyenge a minőség?

csak akkor legyen ez a szempont, ha valóban 3D filmet nézel (50GB a mérete) nem felezett felbontású, kókányolt .mkv fájlokat.

Realme GT Master Edition

(#68031) bzoley válasza Flashget (#68030) üzenetére


bzoley
veterán

Tehát, ha tévzésről van szó, akkor teljesen elfogadott az agyontömrített, szétmosott szarok nézése, de a felezett felbontás már ördögtől való.

(#68032) Gicz válasza w333 (#68022) üzenetére


Gicz
addikt

És a fénymérőt rendesen átvágja az alsó világító infósáv.. És arra exponál.

Úton vagyok egész nap, este megnézem jimanszki fotókának értékeit, azokat kellene beállítanod. Feltéve ha a fényképeződ tud manuális módot. Fényképen meg lehet oldani h az IPS is full fekete legyen, meg h a plazma feketéne is világítson. Fényképes összehasonlításnál pont az a lényeg, hogy a 2 kép totál azonos beállításokkal készüljön ( azonos iso, rekesz, és záridő kombó)

(#68033) galaxys80 válasza bzoley (#68031) üzenetére


galaxys80
veterán

Pont ez jutott eszembe nekem is. :D
A 10-12 GB-os mkv-k azok teljesen rendbe vannak, de a felezett 3D mkv-k már szarok. :U

(#68034) dinka.86 válasza nightshadow (#68029) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Koszi, azt mondod ez jo valasztas ennyiert?:)

(#68035) devil-k válasza bzoley (#68031) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak az egyikkel tudsz valamit kezdeni, a másikkal nem. Hiába szeretnék én mindent csatornát HD-ban nézni, ha nem mindegyiket úgy sugározzák.

Nem tudom, hogy keverted ide az SD adásokat a 3D-hez.

- mozi bolondéria -

(#68036) bzoley válasza devil-k (#68035) üzenetére


bzoley
veterán

Ne beszélj félre, a felbontásról volt szó, ami nézhetetlen. Ehhez képest a tévé micsoda? Ha kitartasz az állítás mellett, az a minimum, hogy nem vagy hajlandó ad -t nézni ha van választásod, ha nincs. Megindokolni nem tudnád miért nem nézhető a felezett híd. Ellen s tíz te m mindkét változatot, ugyhogy csak süketelésre, és sznob tíz s ára számítok. Tény, hogy a 3d db az igazi, de nem rossz a felezett sem. A nem igazi 3d meg szimplán baromság. Gondolom az mkv-t újraforgatták más kameraállással, és nem is ugyanazok a kép kocka K kerülnek ki egymás után, mint a bd-n.

(#68037) mobal


mobal
MODERÁTOR

Mennyire gáz a ~42 ms input lag játékra? Csak ez tart vissza már egy H6400 vásárlásától...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#68038) odipapa válasza Gicz (#68032) üzenetére


odipapa
senior tag

Semmi értelme ennek a vitának itt fórumon keresztül.
Ha (feltételezzük) te nem akarod elhinni, úgysem fogod.
Ha (feltételezzük) ő nem akar foltos képet mutatni, úgy sem fog.
Érdemes lenne megbeszélnetek egy személyes találkozót.

(#68039) Tegla80 válasza mobal (#68037) üzenetére


Tegla80
addikt

"wiki"
de amugy 30ms tol lehet kierezni,ha fogekony ra az ember......igy felette mar necces szamodra ,ha "szaki"vagy es monitorrol valtasz esetleg.....

Sony® & PlayStation®

(#68040) dinka.86


dinka.86
aktív tag

A kolléga 48H6400 ajánlata jónak tűnik, egy átlagos felhasznàló vagyok. Csak egy jó tv-t szeretnèk a pénzemért. Minden egyéb tipust(márkàt is megfontolok, ha van róla jó vélemény, tapasztalat)

(#68041) doc válasza galaxys80 (#68033) üzenetére


doc
nagyúr

azert kivancsi lennek hogy ha mutatnanak neked ugyanabbol a filmbol "szar" meg egy "rendben van" 3D-s reszeket, mekkora aranyban talalnad el hogy melyik melyik :U

(#68042) galaxys80 válasza doc (#68041) üzenetére


galaxys80
veterán

Valószínűleg észre sem venném.
Pont ezt mondtam én is. :U

(#68043) blakey válasza #94529552 (#68024) üzenetére


blakey
titán

Felhősödés minden LCD-n van, nem cserélnek, nagyon extrémnek kell lennie és nem fotó alapján. Nem olvasok vissza, 10 LCD-m volt, 2 plazmám, tudom mindegyik betegségét ill. milyen indokkal cserélnek vagy sem. Felhősödés nem olyan indok mint ahogy a pixelhiba sem, viszont igaz, hogy felhősödés miatt hamarabb fognak cserélni mint pixelhiba miatt. Nagyon sok múlik a bolt ill. a gyártó hozzáállásán is, nem olyan egyszerű, viszont netes vásárlás esetén nem kell indokolni, ilyenkor cserélni fogják.

(#68026) w333
Szerintem ne fotozz, semmi értelme, nem értesz a fotózáshoz ezáltal nagyon hamar becsúkodik a fekete, ilyen feketéje a csúcs plazmának és az olednek sincs és azok porig alázzák a 6030-ast. Amúgy a 3- képen jóé látszik a széleknél a világos rész, felhőket is látok, tehát az sem fekete. :) Amúgy meg örülj neki, hogy olyan tv-d van ami megfelel és ne keresd a hibáit.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#68044) w333 válasza Gicz (#68032) üzenetére


w333
félisten

Ettől jobb képet ezekkel lehetetlen készíteni 1.10 a záridő ! :o
A második képen látszik hogy manuális fókusz volt :)

(#68043) blakey

Még szerencse hogy nem felülnézetből 70 fokos szögből nézem a TV -t :P

Nem az a helyzet hogy nem értek hozzá, hanem a telefon ennyire képes csak !

Persze fényképen nem jön át teljesen de 20 -s háttérvilágításon is szemből nagyon -nagyon minimálisan látszik egy picit a felhősödés de inkább fekete az egész (oldalról és felülről már jobban látszik) 12-15 háttérvilágításon pedig tényleg full fekete, a lényeg hogy filmezés közben a fekete jeleneteknél minden rendben van ! :))

Ezzel a kis tesztel csak arra akartam rávilágítani hogy a középkategóriában pl. a 200k -tól az 500k TV -ig létezik ilyen vagy hasonló TV ami nem felhősödik ? (eddig szerintem a H6400 az ami ilyen) vagy aki nem akar felhőket látni az vegyen Plazmát vagy Oled TV -t ? :U

Nem értem ezt az Edge led trendet, hová tűntek a Local Dimming -es TV-k ? :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68045) doc válasza galaxys80 (#68042) üzenetére


doc
nagyúr

igen, ez alapvetoen nem szemely szerint Neked szolt, csak Te voltal a thread vegen, ezert nyomtam a te postodra valaszt :B

(#68046) taxi


taxi
aktív tag

[link]
[link]
[link]
[link]
-Beállítás: háttér:7; élesség:0; kontraszt:100; szín:47; fényerő:46.
Készülék: UE40F6400

-Ez nagyon tré?

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#68047) w333 válasza taxi (#68046) üzenetére


w333
félisten

7 -s háttérvilágításon ? :Y ez kicsit durva, de sajnos ez ilyen :o

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68048) McKalton válasza coolrob (#68012) üzenetére


McKalton
tag

ez a 220volt.hu oldalán van: 14 napos elállás

a lényeg kiszedve:
A Fogyasztót megillető elállási vagy felmondási jog gyakorlása

"A fogyasztót megillető elállási vagy felmondási jogát jelen felmondási nyilatkozattal vagy az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján gyakorolhatja. Az elállási jog gyakorlása határidőben érvényesíttetnek tekintendő, ha a fogyasztó elállási jogát tartalmazó nyilatkozatát az 1.és a 2. pontban meghatározott határidő előtt elküldi társaságunknak. A határidőben történő elállási jognyilatkozat megtételének és elküldésének bizonyítása a fogyasztót terheli. Honlapunkon keresztül elállást nem közölhető.

A fogyasztó az elállási jognyilatkozata megtételét követően köteles a megrendelt terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállási jognyilatkozata közlésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni, illetve Cégünknek vagy Cégünk által a termék átvételére meghatalmazott személynek átadni. Cégünk nem vállalja a termék visszafuvarozását."

tehát van náluk is elállási jogod 14 napon belül. Erre pl lehet hivatkozni ill. a törvényre.

Hardwired!

(#68049) #94529552 válasza w333 (#68044) üzenetére


#94529552
törölt tag

"Nem értem ezt az Edge led trendet, hová tűntek a Local Dimming -es TV-k ?" :(
Lehet hogy mindet ellopta a (koreai) nagy testvér? :(

[ Szerkesztve ]

(#68050) w333 válasza #94529552 (#68049) üzenetére


w333
félisten

Ha az LB671v -re gondolsz ... akkor igen, ellopta :U

De azért tényleg vicc hogy veszel egy 40F7000 -t 250k -ért és ilyen ! :o

Nekem még mázlim van ezzel a kis sz@ros EH6030 -al, de ha ilyen felhős lenne (főleg ilyen 250k áron) én biztosan csapnám az asztalt hogy visszakapjam a pénzem és inkább vennék egy ilyen LB671V -t, ha így folytatják tovább ... már megfogadtam hogy telefonból nem veszek többé Samut, de lassan már TV -ből sem :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.