Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) Flashget válasza becsitibi (#75497) üzenetére


Flashget
félisten

#75452

Realme GT Master Edition

(#75502) Flashget válasza kali (#75500) üzenetére


Flashget
félisten

csak az első évre van garanciájuk utána bakfitty, mert olyan jó érzés volt spórolni 20K-t....

Realme GT Master Edition

(#75503) szaszapi válasza dethroner (#75495) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt mondtam neked!Én ezért nem használom janos666 által belőtt képtisztaságot.60 hz-e n idegesítően vibrált,nem tudtam megszokni.Tv adásoknál tiszta motion Plus beállítást használok,filmezéskor kikapcsolom.3d-nél érzem azt amit te.

[ Szerkesztve ]

(#75504) ZiD


ZiD
tag

Erre nincs esetleg valakinek ötlete? :R

(#75505) bodojani válasza bodojani (#75347) üzenetére


bodojani
csendes tag

Kijelzőcsere. 3 - 4 nap a beszerzése. Mire kész lesz még 1 hét.

(#75506) McLaca válasza Flashget (#75502) üzenetére


McLaca
őstag

Én is tőlük (bemutatoterem.net) vettem a tv-t 2013-ban, emlékeim szerint hangsúlyozva volt az oldalon, hogy hivatalos magyar garival adják. Tudtam is regisztrálni a Samsungnál a 2 év gariért és még 2-t vettem rá, szóval eléggé esélyes, hogy ez nem szürkeimportos volt. :)
A weboldaluk amúgy továbbra is él és virul.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#75507) RudY válasza McLaca (#75506) üzenetére


RudY
addikt

Az ÁFA csalás (pl. jogosulatlan visszaigénylés) és a garancia nem összefüggő, ahogy a szürke import sem. Attól lehet még teljesen korrekt a vevők felé egy cég, hogy közben lehúzza az államkasszát. Ők akár még hosszú évekig húzták volna, ha nem ennyire "éhesek" és mindenhova rendesen "tejelnek". Erősen látszik, hogy valaki(k) meglehetősen sokáig dolgoztak a NAV keze alá belülről.

(#75508) McLaca válasza RudY (#75507) üzenetére


McLaca
őstag

Igen, nem is ezért írtam. De mint abban a HSZ-ben, amire válaszoltam, láthattad, a topictárs úgy aposztrofálta ezt az üzletet is, mint a bolti garanciás szürkeimportos TV-k fellegvára, és nem alaptalanul, mert korábban volt is olyan topictárs, aki nem tudta a náluk vásárolt TV-t regisztrálni a Samsungnál.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#75509) RudY válasza McLaca (#75508) üzenetére


RudY
addikt

Világos. Az a legnagyobb gáz ebben az egészben, hogy ha nem nyomják fel őket (mert kap elég pénzt az illető), akkor a mai napig nem dőlnek be és megint azok szívnak, akik jóhiszeműen vásároltak tőlük.

(#75510) Flashget válasza McLaca (#75506) üzenetére


Flashget
félisten

2013 március valahanyadikától változott a samsung regisztráció. Ha szerencséd volt pont előtte regisztráltál.
Addig bármit befogadott a rendszer.

Realme GT Master Edition

(#75511) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok,
szeretnék szüleimnek venni egy lcd/led tv-t és a segítségetekre volna szükségem.

Az ár kb 150k +- 10% Úgy látom hogy ebben az árkategóriában jópár 46 colos típus szerepel, ez a méret érdekelne (vagy nagyobb).
Igazából nincsen szükség semmilyen smart vagy 3D funkcióra, ha gyártanak még egyáltalán ezek nélkül tv-t, a lényeg hogy a kép szép legyen, és ne legyen elmosódás helyes beállítások esetén.
Illetve van még egy fontos szempont, jó volna ha a tv nem tükröződne, vannak egyáltalán még matt kijelzős - vagy kevésbé tükröződő típusok?

(Összefoglalva: 150k +- 10%, 46 col vagy nagyobb, és nem tükröződő kijelző)

Előre is köszi a segítséget!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#75512) nightshadow válasza Fang (#75511) üzenetére


nightshadow
veterán

48H6200 [link] (Középkategóriában nem tudod megúszni a Smartot és a 3D-t.)

(#75513) Willie válasza Fang (#75511) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Az UE48H6200 most a nagy piros műszaki áruház netes felületén 170k. Ez valódi 100 Hz-es TV, szerintem ezalatt nem érdemes gondolkozni.

szerk.: nightshadow megelőzött :) Én még annyit fűznék hozzá, hogy mindenképpen olyan helyről vegyétek, ahol gyártói garanciát tudnak vállalni a TV-re. Mondhatni csak azon üzletekben adnak rá gyártói garanciát, akik küldenek szórólapot.

[ Szerkesztve ]

(#75514) Flashget válasza nightshadow (#75512) üzenetére


Flashget
félisten

ugyanez a méret, ugyanez a 200Hz és nincs benne 3D H6203
a smartot nem lehet megúszni.

Realme GT Master Edition

(#75515) Fang válasza Willie (#75513) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek!

A tükröződéssel kapcsolatban van valami infótok. Szép nagy világos nappaliba lesz, ami ezeknél az új típusoknál nem épp a legelőnyösebb :S

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#75516) Willie válasza Flashget (#75514) üzenetére


Willie
őstag

De árban szinte ugyanaz a kettő: UE46H6203, UE48H6200, akkor már inkább a H6200 éri meg szerintem

(#75517) PuMbA válasza Fang (#75515) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs gond a tükröződéssel :) Ez a kép teljes direkt napfényben készült, ami ritkán van.

[ Szerkesztve ]

(#75518) Fang válasza PuMbA (#75517) üzenetére


Fang
aktív tag

:) ismerem a problémát, nekem LG tv-m van (természetesen szemben az ablakkal) de gondolom egy kutya ebből a szempontból. Tehát akkor ne is álmodjak arról, hogy még gyártanak olyan modelleket amik nem tükröződnek.

4K meg smart szarságok helyett inkább ezt oldanák meg :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#75519) Flashget válasza Willie (#75516) üzenetére


Flashget
félisten

Ebben igazad van.
Csak volt egy ilyen mondata:

Igazából nincsen szükség semmilyen smart vagy 3D funkcióra, ha gyártanak még egyáltalán ezek nélkül tv-t,

kiváncsi leszek mikor kezdi el a 3D-t kivenni a tévéiből a samsung..

Realme GT Master Edition

(#75520) PuMbA válasza Fang (#75518) üzenetére


PuMbA
titán

A régi TV-ken ennél sokkal gyatrábban lehetett látni a képet, nálunk megváltás volt egy ilyen modern LCD TV tükröződés szempontjából :) Tudtommal nincs ma olyan kijelző, ami teljesen jól látható nagy direkt napfényben :) Ablakkal szemben meg nem teszünk kijelzőt, nálunk nem szemben van és 3 nagy ablakon keresztül full napfényben is tisztán látszik minden, szóval problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#75521) Fang válasza Flashget (#75519) üzenetére


Fang
aktív tag

én személy szerint egész jónak tartom a 3D-t, viszonylag sok filmet nézek így, nem gondolom hogy ez ki fog kopni a tv-kből. Viszont szüleim tuti nem fogják 3D-ben nézni a Szulejmánt :)

PuMbA: Köszi, akkor ezirányba nem szűkítem a kört, egyébként abban igazad van hogy a mostani is tükröződik :) úgy hogy rosszabb nem lesz az tuti

"Ablakkal szemben meg nem teszünk kijelzőt" - Máshol nincs helyem, szóval szívás... 2 falon ablak, egyen ajtó, nem nagyon válogathattam

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#75522) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Fateromnak van egy 50-es 6650-ese (Samsung UE50F6650SS) és azzal kapcsolatban kérdezném, hogy a tévé tud-e médiaszerverként viselkedni (azaz DLNA szerver, a leírásban láttam a tévé opcióiban valami allshare beállítási lehetőséget). Ha igen, akkor a tunerén lévő élő adását illetve a tévével a merevlemezére mentett tévéműsorokat tudja-e azon szórni? Ha tudja szorzni, akkor a műsorok menthetők-e PC-n pl. VLC-vel?

(Nekem egy Panasonic 50GT60-as tévém van és én az alábbi módon: katt IDE. Hasonló megoldást keresem fateromnak is.)

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#75523) nightshadow válasza Flashget (#75514) üzenetére


nightshadow
veterán

Nincs bizalmam a 03-as butított verziókban. Múltkor volt valahol kiterjesztett garancia akció, de csak az alapmodell kapta meg, a 03-as nem.

(#75524) Flashget válasza Fang (#75521) üzenetére


Flashget
félisten

az amcsiknál jóval előbb volt 3D-s samsung tv mint nálunk..itt 2011-ben kezdődött náluk akkor kezdett lecsengeni és mire nálunk "tombolni" kezdett náluk el is múlt a 3D őrület és ott vannak 3D nélküli tévék.
most akik nálunk életben fogják ezt tartani a szolgáltatók lesznek azok. most még a "kinek van több HD csatornája" rongyrázással csalogatják az új usereket, de hamarosan változni fog.
nédda! :) [link]

Realme GT Master Edition

(#75525) Flashget válasza sinick (#75522) üzenetére


Flashget
félisten

a tv az egy kijelző nem média szerver!
amit az a típus tud a DLNA lejátszás. PC-re telepíted az Allsharet amivel megosztod azon mappákat amit a tévén akarsz látni pl. Film mappa és abba pakolod a filmeket. Ezt tudja. Szórni nem tud semmit :)
Van még a screen mirroring funkció amihez megfelelő mobil vagy pad kell és azon lejátszott film, zene vagy játék képe jelenik meg közvetlen wifi kapcsolattal a tévén.

Realme GT Master Edition

(#75526) McLaca válasza Flashget (#75510) üzenetére


McLaca
őstag

2013 decemberében regisztráltam.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#75527) sinick válasza Flashget (#75525) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Ok, értem.

Szegény fater... nagy ritkán van egy-egy műsor, amit jó volna eltárolni (egyszer már bukta volt a HDD-n és elveszett pár szerencsére szirszar felvétel). Mindegy, egy városban egy szolgáltatón vagyunk (helyi körzeti adás miatt) és majd megbeszélem vele és a fontosak esetén szóljon és rögzítem neki.

A PC-jén Allshare-t és Serviio-t próbáltuk. Úgy vettem észre, hogy az Allshare nem frissíti a könyvtárlistát (talán ki- meg visszakapcsolás kell? passz), viszont a Serviio-val nem volt ilyen gond, az azonnal frissít, így az maradt fent.

Egyébként a Serviio 15 nap után mit csinál? Leáll? (Szerintem nem. Én úgy láttam, hogy pár neki nem kellő fícsör nem fog menni, mint valami WEB meg API szolgáltatás.)

[ Szerkesztve ]

(#75528) Flashget válasza sinick (#75527) üzenetére


Flashget
félisten

Nem áll le miért tenné?
ki kell venni a pipáta beállításokban és akkor nem szövegel, hogy válts fizetős verzióra.

Realme GT Master Edition

(#75529) sinick válasza Flashget (#75528) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi!

(#75530) dani_golf


dani_golf
tag

helloka.kérdezném a H6500 ösök az valóságban 100 vagy 200 hz-esek?a mediában azt mondták csak sima 100 hz a valós...mi az igazság mert a leirásban ez van:400Hz CMR..

(#75531) galaxys80 válasza Flashget (#75528) üzenetére


galaxys80
veterán

Honnan is kell kivenni?

(#75532) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Ha gariztatás után a szervizből megkarcolt kijelzővel jön vissza a készülék, akkor mit tudok tenni?
Ne fogadjam el, vagy kérjek jegyzőkönyvet?
Mi a megfelelő eljárás ilyenkor?

üdv,
YxVs

(#75533) Flashget válasza galaxys80 (#75531) üzenetére


Flashget
félisten

új verzió keresése
meg az automata frissítésből sem árt kivenni ha esetleg be van pipálva.

Realme GT Master Edition

(#75534) Flashget válasza YxVs (#75532) üzenetére


Flashget
félisten

Mielőtt elvitték nem fényképezted le? Ill. akkor egy papírt aláírtál, hogy ép, sérülés mentesen adtad át.
Egyértelmű karcosan ne vedd át.

Realme GT Master Edition

(#75535) galaxys80 válasza Flashget (#75533) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi

(#75536) YxVs válasza Flashget (#75534) üzenetére


YxVs
senior tag

Nem fényképeztem le előtte.
Az átvételi elismervényen pedig nem szerepel, hogy sérülésmentesen vették át.

(#75537) Flashget válasza McLaca (#75526) üzenetére


Flashget
félisten

Az akkor valóban tiszta volt, lehet azóta tulajdonos váltáson is átmentek, mert látod mit csináltak.
Ebben a cikkben is írnak a Vöröskő Kft-ről ha jól emlékszem náluk vett tv-re most 5 év gari van vagy volt (nem tudom tart az akció még)

Egyik cég nyomja fel a másikat általában..anno a Bluefisht, Mistralt is felnyomta egy harmadik cég akik azóta is működnek. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75538) Flashget válasza YxVs (#75536) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor így jártál.
Én lefényképeztem, levettem a hátlapot a kijelzőre is jelet raktam az egyik sarokba amit elég nehéz észrevenni ha esetleg ezzel variáltak volna...

Ez hivatalos samsung szerviz csinálta? Mert nekem meg van a munkafelvevő lap mikor kijöttek és elvitték a tévét akkor hozták, rajta van ez is a többi adat mellett:
Készülék állapota: Normál/Sérülésmentes

még csak nem is kellett külön ráíratni.

Realme GT Master Edition

(#75539) dani_golf


dani_golf
tag

helloka.kérdezném a H6500 ösök az valóságban 100 vagy 200 hz-esek?a mediában azt mondták csak sima 100 hz a valós...mi az igazság mert a leirásban ez van:400Hz CMR..

(#75540) YxVs válasza dani_golf (#75539) üzenetére


YxVs
senior tag

Kedves Samsungos sorstársaim!

Akit rajtam kívül még zavarnak az ilyen jellegű bevilágítási problémák a 2014-es modelleknél, és nem szeretnék elfogadni, mint a technológia "velejáróját", azok bombázzanak meg privát üzenetben olyan szakemberek elérhetőségeivel, akik független szakértői véleményt írnak a jelenségről, és nem elfogadható jelenségként írják azt le.
Olyan független szakértői vélemény kellene, amit elfogadnak a bíróságon/békéltető testületnél is.

Sajnos a vásárlástól számított 2 hónapon belül 2 kijelzőt is cseréltek...és mindegyik ilyen...

A hivatalos Samsung szerviz pedig írt egy szakvéleményt, hogy ez nem hiba. Erre a szakvéleményre támaszkodva pedig lepattintott a Samsung.

Itt betelt a pohár...

Sokan kérdezték itt a fórumban, hogy vegyenek-e H6500-öt.
Hát, akinek kicsit is érzékeny a szeme az ilyenre, AZ NE VEGYEN!

üdv,
YxVs

[ Szerkesztve ]

(#75541) Sayen válasza PuMbA (#75484) üzenetére


Sayen
csendes tag

Nagyon köszönöm ! :R Nem könnyű a sok műszaki adat között eligazodni... :(( Ebben a cikkben azt írja , hogy valós 200 Hz-nek felel meg ?
Hát akkor ennyit a tesztben dicsért 6500 -as kontrasztról...

[ Szerkesztve ]

(#75542) blakey válasza dani_golf (#75539) üzenetére


blakey
titán

Sima 100Hz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75543) Flashget válasza dani_golf (#75539) üzenetére


Flashget
félisten

valós Hz-ek:

5xxxx - 50Hz
6xxxx - 100Hz (kívéve a H6900 mert az valójában 50Hz)
7000/8000 - 200Hz

Realme GT Master Edition

(#75544) Sayen válasza YxVs (#75540) üzenetére


Sayen
csendes tag

A hivatalos szakszervízről a véleményem több , mint lesújtó ! Mivel kacérkodom a UE48H6800-as megvételével megkérdeztem tőlük , hogy most a 600 CMR képfrissítés az most mekkora VALÓS Hz-nek felel meg ? Ime a válasz :
"Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.
Szeretnénk Önt tájékoztatni, hogy a Clear Motion Rate (CMR) érték a chipset~processzor, a háttérvilágítási vezérlés valamint a valós képfrissítési frekvenciából tevődik össze. Így egy 600 Hz-es CMR értékkel rendelkező TV készülék esetében a valós képfrissítési frekvencia a felét képviseli, hozzávetőlegesen 300 Hz-et.
Bízunk benne, hogy válaszunk teljes körűnek és hasznosnak bizonyult az Ön számára. Amennyiben további segítségre van szüksége, állunk szíves rendelkezésére "
Na ennyit a "szakszerűségről "...
Ami egyébként a képen látható az elfogadhatatlan !!! :(

(#75545) dethroner válasza szaszapi (#75503) üzenetére


dethroner
veterán

Tévére nagyon ritkán teszem ki a pc képét, szóval ezt a 60Hz-es vibrálást még nem néztem.
Most rászánok pár napot és különböző tartalmakkal kipróbálom az összes motion plus lehetőséget.
Kalibrálás előtt pár hétig normál értéken volt a MP, egész hozzászoktam már a folyamatos képhez :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75546) YxVs válasza Sayen (#75544) üzenetére


YxVs
senior tag

Bármelyik 6-os sorozatnál előfordulhat ez a jelenség.
Ne mondja nekem senki, hogy ez elfogadható.
Főleg úgy, hogy egyszer már elismerték ezt hibaként, hiszen cserélték a kijelzőt emiatt, viszont másodszorra már nem. Felháborító!

(#75547) poczabence


poczabence
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40ES6100-as tv-m, mostanában azt vettem észre, hogy kikapcsoláskor pár mp-et még villog a kép, mint régen a crt monitoroknál a képfrissítés. Nem mindig csinálja, de mostanában egyre többször látom. Próbáltam a topikban erre a hibára keresni, de sajnos nem találtam, hogy mi okozhatja. Bármi ötlet?

Köszi!

Üdv. Bence

(#75548) kali válasza Sayen (#75544) üzenetére


kali
legenda

milyen elérhetőségre címezted a kérdést, illetve miről kaptad a választ, amiből azt gondolod, hogy a hivatalos szakszerviz tájékoztatása?
ügyfélszolgálat ≠ szakszerviz

[ Szerkesztve ]

(#75549) Flashget válasza kali (#75548) üzenetére


Flashget
félisten

abból amit írt, ugyanoda ahova én is tavaly.
sehsupport@samsung.com

mezei sablon választ kapta. ilyenkor kivárnak ki adja fel és ki nem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75550) Sayen válasza kali (#75548) üzenetére


Sayen
csendes tag

Ügyfélszolgálat sem tájékoztathat félre...Ez a kollégáktól kapott válasz volt.
300 Hz-es tv , jó is lenne ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.