Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) Gaben92 válasza devil-k (#75150) üzenetére


Gaben92
őstag

És akkor ha jól értelmezem a dolgot, akkor mondjuk ha a TV távirányítóján megnyomom a guide gombot, akkor nem a TV-ben lévő műsorújság jön be, (szóval ez, hanem a T-nek az az undormány rózsaszín + fapados guide-ja, mert lényegében az STB-t vezérlem. :F

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#75152) devil-k válasza Gaben92 (#75151) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan!Ez a lényege, hogy sokkal kényelmesebben lehessen irányítani a TV-t.

- mozi bolondéria -

(#75153) sanyi150


sanyi150
tag

Twin Tuneres kérdés

55H6500 TV-t nézem ki magamnak a Edigitalban (300 000 Ft 0 % THM mellett). A boltban volt lehetőségem kipróbálni a PIP funkciót 2 különböző TV csatornával. Az egyik csatorna a bal alsó sarokban jelent meg, míg a másik csatorna képe betöltötte a teljes képernyőt. H6500 tulajdonosoktól kérdezem hogy van lehetőség úgy beállítani a Twin Tunert hogy a képernyőn egymás mellett helyezkedjen el a két független adás egyforma helyet foglalva?

A másik kérdés hogy a távirányítón van-e dedikált gomb a PIP funkcióhoz vagy mindig végig kell zongorázni a menüstruktúrát a PIP előcsalogatásához.

A válasz számomra fontos mert kizárólag a Twin Tuner miatt vennék Samsung TV-t. Előre is köszönöm!

(#75154) szaszapi válasza devil-k (#75140) üzenetére


szaszapi
őstag

Egy mostani aktuális animációt is megemlítenék, aminek nagyon jó a 3D hatása:

Villám és a varázsló :)

(#75155) Flashget válasza Gaben92 (#75149) üzenetére


Flashget
félisten

A problémám az, hogy nálunk csak műholdas TV van. A MindigTV Eurosport mentes, a UPC nem szolgáltat felénk, szóval marad a T-Home SAT-TV (ami jelenleg is van).

UPC alatt mit értesz? Kábeltv-t?
Mert van az UPC Direct és a Digi tányéros tv. Mindkettő ad CI+ CAM-ot.

Realme GT Master Edition

(#75156) tyccon válasza philips20 (#75126) üzenetére


tyccon
tag

Barátom,te menthetetlen vagy :W

(#75157) pumukli56


pumukli56
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék a következőhöz
Egy Samsung 28" Smart led Tv HG28EC690AB
Hotelbe készült ezért pár funkció tiltva van benne
A service menüben próbáltam volna a funkciókat előhozni pl: menü, tools, kép beállítás, csatorna stb
nagyjából sikerült minden amikor újra indítom a kép fejjel lefelé fogadott :Y
csináltam egy resetet de nem állt vissza kép alapértelmezett visszaállítássál sem :(

Válaszokat előre is Köszönöm!! :R

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#75158) philips20 válasza tyccon (#75156) üzenetére


philips20
aktív tag

Why?

(#75159) Flashget válasza pumukli56 (#75157) üzenetére


Flashget
félisten

Szar ügy.
Régebben is voltak fejreállások mikor D5300-ból csináltak szervizmenüs birizgálás után 5800-at, de a reset factory szerviz menüből mindig segített.

Realme GT Master Edition

(#75160) pumukli56 válasza Flashget (#75159) üzenetére


pumukli56
tag

Hát az
Csak sima resetet nyomtam a hotel módban! nem factory resetet lehet ez a gond? :F

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#75161) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Samsung UN32EH4003 Led tv-t. Kell-e esetleg kalibrálni a Tv-t?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#75162) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni, mert már lassan az őrületbe kerget a cucc. Samsung UE32F6100-as tévém van, HDMI-n keresztül kötöttem rá a gépem, melynek a konfigurációja: Intel Core I5-4400 CPU; Asrock H87M-Pro4 alaplap; 8Gb DDR3 1600 Kingston memória; Gainward GTX650Ti videokártya; Samsung EVO840 SSD; 2TB WD Blue HDD.
A jelenség a következő: bizonyos filmek, sorozatok esetén előfordul, hogy darabos vagy szaggat a kép a tévén. Elsőként BS Playert használtam, ott jött elő ez a jelenség, aztán váltottam VLC-re, de a hiba megmaradt, majd leszedtem az MPC legfrissebb változatát és itt a topikban olvasott beállítások mentén haladva látszólag megoldódott a probléma. A korábban a BS-en és VLC-n szaggató sorozatok és filmek tökéletesen működtek. Majd lehúztam a The Strain első évadát és elcsodálkoztam (konkrétan már az első résznél: The.Strain.S01E01.Night.Zero.HUN.WEB-DL.XviD-DART.avi): az MPC-n ugyanúgy szaggatott a cucc, mint korábban a többi lejátszón. Ezután kísérletképp elindítottam BS-Playerrel ugyanazt a részt, és teljesen jól lejátszotta! Aztán a következő 2-3 részt is BS-sel néztem, de nem hagyott nyugodni a dolog. Egy részt próbára betöltöttem az MPC-be és az már ott sem szaggatott! Oké, mondom akkor maradjunk az MPC-nél. Másnap néztem volna tovább a sorozatot, de az első megnézendő résznél megint kezdte a szaggatást, utána viszont már a többi lejátszónál is szaggatott. A harmadik vagy negyedik próbálkozásnál egyszer csak abbahagyta a szaggatást az MPC, és simán vitte megint a filmet.
Van valami ötletetek, hogy ez mitől lehet? Kodek beállítás, vga kártya vezérlőbeállítás vagy tévébeállítás okozhatja? HDMI-n keresztül a tévé 1920x1080 60Hz-en van, a beállításai:
képüzemmód: szórakozás
képméret: 16:9
Színtónus: 2. meleg
HDMI feketeszint: normál

(#75163) Flashget válasza pumukli56 (#75160) üzenetére


Flashget
félisten

megeshet, mert amit írtam az teljes gyári visszaállítást végez.
amit a tv enged felhasználóknak visszaállítást sincs ilyen mérvű. próbáld meg.

Realme GT Master Edition

(#75164) szaszapi válasza zulu_mester (#75161) üzenetére


szaszapi
őstag

Szerintem az alsókategóriás tv-ket nincs értelme kalibráltatni.

(#75165) Flashget válasza zulu_mester (#75161) üzenetére


Flashget
félisten

HD Readyt nem igazán.

Realme GT Master Edition

(#75166) PuMbA válasza Fjoe (#75162) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd meg at Összefoglaló általános beállítások részt, ami nem rég újult meg. Az első hibát már látom is, PC címkével láttad el a HDMI bemenetet...na szóval olvass és állítsd be megfelelően :)

[ Szerkesztve ]

(#75167) Fjoe válasza PuMbA (#75166) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi, megnézem, egyébként pont egy nappal az első hsz megújítása előtt olvastam át, hátha találok hasznos infót ;)

(#75168) doc


doc
nagyúr

talalt mar valaki megoldast arra, hogy a Timeshift automatikusan bekapcsoljon a TV-vel egyutt, ne kelljen kezzel play-t (vagy pause-t) nyomni?

(#75169) Gaben92 válasza Flashget (#75155) üzenetére


Gaben92
őstag

KábelTV-nek a közelében sem járunk. :D Sose volt semmilyen, sose lesz semmilyen. Kizárólag digitális földfelszíni, illetve műholdas adás van nálunk. A UPC-t hirtelen összekevertem a Direct-el. :B Arra még ránézek.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#75170) To_Pet válasza bozont (#75017) üzenetére


To_Pet
tag

Helló!
Nem a legfrissebb szoftver volt rajta, de frissítettem és úgy sem megy a hálózati usb-ről a lejátszás. Allshare-el a pc-ről simán, a pc-n le tudok játszani az hálózati usb-ről, de a tv nem látja a tartalmat. Annak nem tudom, hogy van-e jelentősége, hogy forrás választásnál az ikon egy fehér lapon egy kérdőjel. A nevének pedig kiírja a routerben is látható media server nevet.

(#75171) pumukli56 válasza Flashget (#75163) üzenetére


pumukli56
tag

megpróbáltam de ugyan olyan a kép még mindig fejjel lefele :O
amikor állítottam nem találtam semmit a képpel kapcsolatban :F

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#75172) Flashget válasza pumukli56 (#75171) üzenetére


Flashget
félisten

itt elfogy az én tudományom lehet itt egy eeprom reset segíthet csak szerelő által.
Vagy itt tudnak esetleg segíteni. [link]

Realme GT Master Edition

(#75173) pumukli56 válasza Flashget (#75172) üzenetére


pumukli56
tag

köszi mindent! :R

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#75174) tachikoma válasza sanyi150 (#75153) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Át lehet variálni bármelyik sarokba.
Nekem a H6500-hoz adott távirányítón nincs dedikált gomb rá, a (gyors)menüből kell előtúrni.
Viszont hiába twin tuneres, ha a CI kártya egyszerre csak egy csatornát enged kikódolni, akkor ugyanúgy nem fogod tudni kihasználni sem arra, hogy két csatornát nézz egyszerre, sem arra, hogy felvétel közben mást nézz. Ez mondjuk nem a TV hibája.
Az működik, hogy egy tévéadót nézel kicsiben és közben médialejátszón/más bemenetről/youtube-on/plex-en nézel valami mást (de mondjuk az megy twin tuner nélkül is ugye), illetve ha van kódolás nélküli adó, akkor még az megy (nálunk ez csak az m1...)

[ Szerkesztve ]

(#75175) Markyxx válasza Batib (#75018) üzenetére


Markyxx
tag

Sziasztok,

Köszönöm a tanácsokat, videókat, képeket.

Még egyszer összegezve:
Samsung UE32H4500AW
Firmware: 2015.01.14 - 845.94 MB, Verzió : 2130.0
CI+ -os, UPC Medicard + Smart kártya (Digitális kábel TV, Gold csomag)

Még azt kellene kizárni, hogy nem-e a Samu vette ki a csatorna szerkesztés funkciót az új firmware-el.

Van valakinek 2130-as frissítéssel H4500-asa akinél elérhető a „Csatornaszám szerk” menüpont?

Nálam így néz ki a menü sajna:

Honor 90

(#75176) hodostamas válasza Markyxx (#75175) üzenetére


hodostamas
addikt

Megnyugtatlak, H6400 +UPC mediacard és tiltva van az a menü.

(#75177) raiden1bak


raiden1bak
tag

Üdv!Egreat R6S medialejatszóról valami vélemény?Elég jó az ára.

(#75178) Angel2014 válasza hodostamas (#75176) üzenetére


Angel2014
addikt

Azt akarod mondani ,hogy akinek UPC media kártyája van nem tud csatornát szerkeszteni?

Szegény Markyxx meg itt kínlódik miatta .....

Nem lehet ,hogy a légi vagy a kábeles autómatikus hangolás megoldaná? :F

Egyszer lefuttatnám evvel is meg avval is hátha segítene.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75179) Markyxx válasza hodostamas (#75176) üzenetére


Markyxx
tag

Akkor már csak azt nem értem, hogy Panasonic, Toshiba és Sony TV-vel is kipróbáltam az utóbbi 2 hétben.
Azokon simán tudtam variálni ide oda a csatikat.

Amúgy meg minek tiltják? Mit fáj az nekik, nem is értem.

De kibaxtam velük, mert USB-n letöltöttem a listát, notin megszerkesztettem a Chanshort progival és most visszatöltöttem.

Csak azt nem tudom, hogy mi lesz ha változtatnak a ferekivel, vagy bekerül egy új csatorna, valszeg kezdhetem elölről. :W

Köszi srácok azért.

Honor 90

(#75180) Tamás007 válasza devil-k (#75118) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Szia! Már úgy értem, a Tv felvételeket leszek kénytelen saját tv-n nézni!

(#75181) BBéci válasza Angel2014 (#75178) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nem lehet szerkeszteni, ha a hangolás elindítása előtt UPC-t jelöl meg szolgáltatónak "egyéb" helyett. Ezzel szívtam én is, de szerencsére megoldódott.

(#75179) Markyxx
Ha UPC-t jelöltél meg szolgáltatónak, a Chansortos szerkesztés csak az első kikapcsolásig marad érvényben, legalábbis nálam ez történt.
Amiket kipróbáltál, azok mindegyikében UPC mediacard volt?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75182) Markyxx válasza BBéci (#75181) üzenetére


Markyxx
tag

Mind ugyanezzel a UPC mediacarddal volt használva, tesztelve.
Jelenleg is simán fut egy Sony-n ahol engedi állítani.

Amiben igazad lehet, hogy csak a Samunál kellett megadni a hangolásnál a UPC adatokat. ( freki, moduláció, azonosító) A többinél elég volt a teljes keresés.
Ennél csak úgy találta meg a csatikat úgy hogy a guide-ban az ékezetek a helyükön legyenek.

Amúgy szerencsére a Chansortot tartja azóta.

[ Szerkesztve ]

Honor 90

(#75183) Angel2014 válasza Markyxx (#75182) üzenetére


Angel2014
addikt

Tedd az egyébre a hangolást és úgy indítsd el és jó lesz.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75184) Lovi24 válasza pumukli56 (#75157) üzenetére


Lovi24
senior tag

Kijelző tipusát nem állítottad el véletlenül factory-ban? Akkor szokott általában fordítva megjelenni a kép,ha rossz kijelzőtipus van beállítva.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#75185) gairgus


gairgus
újonc

Segítséget kérnék a következő problémával kapcsolatban: UE40H6400 Samsung tévét scart - RCA csatlakozóval kötöttem rá a "házimozira" (sajnos ez erős túlzás, egy Genius sw-hf 5.1 5005 hangfalszettről lenne szó). A TV adás hangja rendesen kimegy, azonban sem az internetes tartalmak, sem a filmek nem szólalnak meg rajta. Mi lehet ennek az oka, fájl ill. hangformátum, vagy mi? Adott esetben mi a megoldás?

Fülhallgató kimenetről ki lehet vinni a hangot, vagy úgy veszteséges lesz?

Sajnos mikor a hangfalakat vettem, még nem igazán beszéltünk HDMI és egyéb finomságokról :).

Köszönöm

(#75186) Tamás007


Tamás007
csendes tag

Sziasztok! Mit érdemes venni hosszabb távra gondolkodva? BD lemezes lejátszót, vagy médialejátszót?

(#75187) devil-k válasza Tamás007 (#75186) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Attól függ. Ha lemezeket akarsz venni, írni, akkor BD lejátszó. Ha letöltött tartalommal foglalkozol, akkor médialejátszó. Ha mind a kettő, azt inkább hagyjuk. :D

(#75188) PuMbA

Azért összefoglalóba nem biztos, hogy beírnám, de ettől függetlenül a kérdező kollégának nyugodtan mehet ez a Med. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75188) PuMbA válasza Tamás007 (#75186) üzenetére


PuMbA
titán

Még mindig ugyanazt, amit devil-k írt neked nem rég: MED600X3D :) Ezt is be kell írni az Összefoglalóba :)

(#75189) sandró60 válasza Tamás007 (#75186) üzenetére


sandró60
addikt

Vagy veszel egy Ilyet ebben benne van minden. ;)

(#75190) Tamás007 válasza PuMbA (#75188) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Igen! Köszönöm! MED600X3D valóban jól néz ki! Valami lejátszót mindenképpen veszek! Csak sajnos nem tudom mit hoz a jövő! Lehet a lemezes dolog is jó lehet! Hosszútávú okos döntést szeretnék hozni! :) Sokat segítetek! Köszönöm!

(#75191) devil-k válasza Tamás007 (#75190) üzenetére


devil-k
nagyúr

A hosszú távon okos döntés, nem biztos, hogy a lemezek gyűjtögetése lesz az. Főleg anyagi szempontból. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75192) Tamás007 válasza sandró60 (#75189) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Szia! Ez nagyon jól néz ki! Ez ötvözi a média és a lemezes lejátszót? Esetleg winyoról ki is lehet vele írni a iso-t?

(#75193) PuMbA válasza devil-k (#75191) üzenetére


PuMbA
titán

+1 :) Igaz, hogy alig van pár DVD-m, de teljesen felesleges volt gyűjteni, mert bármi 5-10 év múlva már úgyis eltűnik a Föld színéről és valami teljesen más dolog lesz :) Digitális vásárlás sokkal jobban megéri pl. ;]

[ Szerkesztve ]

(#75194) sandró60 válasza Tamás007 (#75192) üzenetére


sandró60
addikt

Azt nem tudom,de próbálj olyan fórumot keresni ahol erről értekeznek.

(#75195) PuMbA válasza PuMbA (#75193) üzenetére


PuMbA
titán

Ráadásul ebben az évben jön a 4K BD, szóval lehet kidobni a mostani lemezes lejátszókat :) 5 percen belül...na mindegy :))

[ Szerkesztve ]

(#75196) Tamás007 válasza sandró60 (#75189) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Ez használt? Érdemes lenne megvenni? Ez a BD írót is helyettesítené? Tudok vele winchesterről kiírni? Nagyon jól néz ki, és nem sokkal drágább, mint a Mede8er MED600X3D.

(#75197) devil-k válasza Tamás007 (#75196) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez itt OFF. Itt folytasd!

- mozi bolondéria -

(#75198) ujlakany1993 válasza gairgus (#75185) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

A tévében van beállítás, hogy a tv hangszóróin menjen a hang vagy az audió csatlakozón keresztül. Hátha bejön.

(#75199) gairgus válasza ujlakany1993 (#75198) üzenetére


gairgus
újonc

Ez sajnos nem jött be, próbáltam :(.

(#75200) Vhiktor


Vhiktor
veterán

A BD-Wise opciónak van valami haszna, ha Samsung TV és lejátszó van összekötve?
Érdemesebb ezt használni mint manuálisan beállítani a felbontást?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.