Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) ZiD válasza jamesbond86 (#75450) üzenetére


ZiD
tag

SZerintem a fórum tetején lenyitható összefoglalóról van szó :C

[ Szerkesztve ]

(#75452) Flashget


Flashget
félisten

A szürkeimport, webshopok és hasonlók...

Nagyobb áfacsalókat kapott el a NAV

Realme GT Master Edition

(#75453) Iceman05


Iceman05
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, mert bár Media Markt-ban és Euronicsban is érdeklődtem, mindenhol mást mondanak. Két Uhd tv között nem tudok választani. Az egyik a Samsung Ue40HU6900, a másik pedig az Lg 42Ub820V. Esetleg akinek van valamilyen tapasztalata, vagy javaslata, az szívesen meghallgatnám. Az említett két tv valós képfrissítési adatai is érdekelnének.

(#75454) jamesbond86 válasza jamesbond86 (#75450) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Szerintem neálam nincs Motion Plu, mert az enyém egy belépő szintű modell. De elolvastam végül a leírást.:)

(#75455) PuMbA válasza jamesbond86 (#75449) üzenetére


PuMbA
titán

A topik tetején :) Összefoglaló kinyitására rákattintasz, majd pedig találsz egy ilyen részt ott, hogy: Általános beállítások :) Ne felejtsd el minden bemeneti forrásra beállítani :)

[ Szerkesztve ]

(#75456) jamesbond86 válasza ZiD (#75451) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Köszi! Mostmár látom.

(#75457) zse014 válasza blakey (#75444) üzenetére


zse014
csendes tag

Szóval, ha a 4 saroknál úgy világosabb, hogy emiatt csak középen egy körben fekete, akkor az nem felhősödés probléma, hanem bevilágítás és kérjek cserét?
Csak akkor látszik, ha teljesen fekete a háttér pl stáblista.

Köszi!

OnePlus 6T

(#75458) jamesbond86 válasza PuMbA (#75455) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Köszi! Megtaláltam, elolvastam, de a tv-m eléggé alapkészülék, nincs benne motion plus.

(#75459) blakey válasza zse014 (#75457) üzenetére


blakey
titán

Látatlanba nem tudom megmondani, de a háttérvilágítást csökkentsd 40%-ra és sokat javul, talán el is tűnik.
A neten rengeteg ilyen kép van, melyikre hasonlít a tiéd? Esetleg csinálhatsz egy fotót is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75460) Flashget válasza Iceman05 (#75453) üzenetére


Flashget
félisten

Két Uhd tv között nem tudok választani. Az egyik a Samsung Ue40HU6900, a másik pedig az Lg 42Ub820V.

nekem nem okozna fejfájást egy harmadik a samsung H6500 választása. ;]

Realme GT Master Edition

(#75461) zse014 válasza blakey (#75459) üzenetére


zse014
csendes tag

Ha jól emlékszem, akkor a háttérvilágításnál a max 20 és nálam 6-osra van állítva és így is látszik, persze kevésbé.
Valami ilyesmi, a jobb oldala hasonlít rá leginkább, az tükrözve a balra és kb ez a helyzet, este tudok csinálni képet, bár valszeg ebből is látszik mi ah helyzet.

OnePlus 6T

(#75462) blakey válasza zse014 (#75461) üzenetére


blakey
titán

Ha friss vétel akkor megpróbálkozhatsz egy cserével, lehet, hogy jobb lesz de az is, hogy rosszabb, ebben az esetben újabb csere.

Idővel változik, talán el is tűnik, jó beállítással minimálisra csökkenthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75463) zse014 válasza blakey (#75462) üzenetére


zse014
csendes tag

Igen, friss vétel, pénteken jött meg.
Rendben, köszi még egyszer!

OnePlus 6T

(#75464) jamesbond86 válasza jamesbond86 (#75458) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Egyébként a tv-re, s a 4000-es szériára sem lehet egyértelműen azt mondani, hogy minden esetben mosódik. Nagy mértékben függ a tartalomtól.
A blu-ray lejátszómat úgy állítottam be (bd-d5100), hogy a képbeállításnál a User módot használom, az élességet middle-re állítom, s így szinte eltünteti a néhány filmnél megjelenő enyhe mosódást.

(#75465) Flashget válasza zse014 (#75461) üzenetére


Flashget
félisten

Ha jól emlékszem, akkor a háttérvilágításnál a max 20 és nálam 6-osra van állítva és így is látszik, persze kevésbé.

ha emeled a háttérvilágítást úgy fogod kevésbé látni.
told fel 15-re.

Realme GT Master Edition

(#75466) PuMbA válasza jamesbond86 (#75464) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-ray filmnél 23 képkocka van másodpercenként, aminek a mozgásfelbontását teljesen megjeleníti bármelyik LCD kijelző - a 23 képkockára jellemző mosódással együtt, ha gyorsan viszik a kamerát, mert ilyenkor ütközik ki a kevés képkocka hátránya :) A baj TV adásoknál van, ahol az 50 képkocka/mp-hez már nagyon kevés a TV és nem lesz kevesebb a mosódás, mint egy filmnél, csak Motion Plus-szal :)

[ Szerkesztve ]

(#75467) blakey válasza Flashget (#75465) üzenetére


blakey
titán

Tapasztalatom szerint nem így van, elég sok LCD-m volt, minél alacsonyabb a háttérvilágítás és megfelelően van beállítva a fényerő és a kontraszt akkor minimálisra csökkenthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#75468) jamesbond86 válasza PuMbA (#75466) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Igen, valószínűleg én is ezt tapasztalom. De a blu-ray esetében még nem is csak a kameramozgásnál volt feltűnő, hanem a finom fejmozgásnál, ahol a hajas felület látható, illetve a ruhák gyűrődésénél.

SD adásnál, főleg, ha filmet vetít egy csatorna, látni elég szembetűnő mosódást.
HD-nál nincs ilyen jellegű probléma. A stúdiófelvételek, természetfilmek mindig gyönyörűek.

(#75469) PuMbA válasza jamesbond86 (#75468) üzenetére


PuMbA
titán

"HD-nál nincs ilyen jellegű probléma. A stúdiófelvételek, természetfilmek mindig gyönyörűek."

Igen, mert ezekben sem rángatják sokat a kamerát. Ellenben, ha sportot nézel HD-ban, akkor amikor gyorsan mozog a kamera simán látszik a sok mosódás, na ehhez kell a Motion Plus :)

[ Szerkesztve ]

(#75470) jamesbond86 válasza PuMbA (#75469) üzenetére


jamesbond86
csendes tag

Lehetséges. Mindenesetre megnézem az összefoglaló alapján összeállított képbeállítási javaslatokat, s úgy is kipróbálom a tv-t.:)

(#75471) gtr8


gtr8
csendes tag

Üdv
samu F 6470 nél be lehet állitani hogy digitális kábel tv adásnál a szinkron nyelvet ne keljen mindig kapcsolgatni mert van pár adó amin angol mikor odakapcsolok, átváltok magyarra de csatornaváltás után megint visszaál angolra.

(#75472) gorog67 válasza Flashget (#75465) üzenetére


gorog67
aktív tag

Nálam inkább a fényerőtől függ a háttérvilágítás beszűrődése, 100-ból 46-ra csökkentem, akkor már alig látható. A legrosszabb, ha 4:3-as adás, 16:9-es gyászkeret vagy széles vásznú film van. Miért nem szürke ilyenkor? Sokkal kevésbé lenne zavaró az egyenetlenség, mint a feketénél.

(#75473) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
Samsung le40c650-et szeretném felokosítani hogy wifi képes legyen. Kb mindegy hogy milyen usb-s wifit veszek hozzá, plug&play működnie kellene? Esetleg chrome cast-tal jobban járnék? dlna-n szeretnék csak filmet lejátszani.

(#75474) sandró60 válasza gtr8 (#75471) üzenetére


sandró60
addikt

Talán a tv beállitási menűben keresd a Magyar nyelvet.

ALI-G a kérdésedre a választ ebben a topikban találod. A 2010-évben volt téma.[link]

[ Szerkesztve ]

(#75475) Headless válasza ALI_G (#75473) üzenetére


Headless
őstag

Wifi stick csak gyárival fog menni. Vagy nem gyári stickel, de megegyező chipsettel de ezt nehéz találni. Másik megoldás mini routert tudsz venni esetleg pl tp-link WR702N, WR710N
Ezek képesek kliensként kapcsolódni a fő routerhez wifin keresztül amelyet továbbítják az ethernet port felé amit összetudsz kötni a tv-vel.
Vagy amit te is mondtál chomecast vagy egyéb HDMI stick.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#75476) dani_golf


dani_golf
tag

hello all.kérdezném hogy a 6800 ban tényleg 6200 es képcsö van?ezt mondták nekem .nekem nagyon bejött a képe.és gyorsnak is tünt.a csávó azt mondta inkább 6500.de a 6800 hos se szemüveg se smart távirányitó..ő is azt mondta rá mert alap model csak ivelt ennyi..na mi igaz tudtok vmit?

(#75477) Angel2014 válasza Flashget (#75436) üzenetére


Angel2014
addikt

A butításra azt érted ,hogy kivan hagyva belőle a 3D?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75478) ALI_G válasza Headless (#75475) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, azt hiszem a chromecast jobb vételnek tűnik. :)

(#75479) PuMbA válasza dani_golf (#75476) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, hogy milyen képcsőről beszélsz, mert ilyen vékony TV-kbe az nem fér bele :DDD Akartad mondani, hogy panel :) Igen, azonos szériákban hasonló panelek szoktak lenni, de ebben az esetben a hajlítás miatt biztos, hogy másik van. A 6500 tényleg jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#75480) Batib válasza PuMbA (#75479) üzenetére


Batib
őstag

Nem a hajlítás miatt van benne más panel, hanem : a 6800-as crystal clear panel és micro dimminges
A panel az annyira vékony hogy simán csak belehajtják az íves "formába".

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75481) dani_golf


dani_golf
tag

okés.akkor a 6800 ban jobb a panel mind a 6500 ben?vhol megtudom nézzni meikben mienek vannak?

(#75482) PuMbA válasza Batib (#75480) üzenetére


PuMbA
titán

Na ezt nem tudtam :)

dani_golf: Nem a panel miatt nem ajánlott a megvétele, hanem a hajlítás és a tükröződő képernyő bevonat miatt. Ha oldalról nézed a TV-t akár kicsit is, akkor már zavaró :) Ha ez nem gátló tényező, akkor természetesen megveheted, mert semmi baj sincs vele, kivéve, hogy mérés alapján a kontrasztja rosszabb a 6200 és a 6400-asnál is :)

[ Szerkesztve ]

(#75483) Sayen válasza PuMbA (#75482) üzenetére


Sayen
csendes tag

Helló !
Milyen mérések ? Lécci linkeld be hol mértek ilyen adatokat :F Én is ezt a tv-t néztem ki és eddig nem olvastam róla rosszat .

(#75484) PuMbA válasza Sayen (#75483) üzenetére


PuMbA
titán

(#75485) Flashget válasza dani_golf (#75481) üzenetére


Flashget
félisten

képcsö, meikben mienek :Y :W :C

Realme GT Master Edition

(#75486) Angel2014 válasza PuMbA (#75484) üzenetére


Angel2014
addikt

Te szerinted a herzet mitől függ? A panel-től? Vagy a tv-ben egy dologtól?
Lehet ,hogy rossz kérdés de szerinted ha van egy 200herzes panel ami sérült ki lehetne egy 400herzes vagy egy 600 herzes re cserélni?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75487) Flashget válasza Angel2014 (#75486) üzenetére


Flashget
félisten

Vagy a tv-ben egy dologtól?

úgy hívják mainboard és az arra aplikált egyéb dolgoktól elsősorban.

a butítás nem csak azt jelenti, hogy ki van hagyva a 3D, hanem kevesebb csatlakozó vagy szolgáltatás. pl 5300 és 5303 egyikbe sincs 3D viszont a 3-as jelzi, hogy valamik nincsenek benne az alap tipushoz képest, ezért olcsóbb is az a tv.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75488) dani_golf


dani_golf
tag

:D bocsi a félreirásokért na ... azt kérdezném akkor hogy meikben van még ez a panel .. Ultra Clear Panel ? nagyon tetszett a képe a 6800 nak csak nemjön be az ivelt kép..vane még vmeikben ez a panel?

(#75489) Batib válasza dani_golf (#75488) üzenetére


Batib
őstag

ue40h7000
vagy ue46h7000

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75490) Flashget válasza dani_golf (#75488) üzenetére


Flashget
félisten

melyikben úgy érted? :)
E széria óta csak felső kategóriában. Azóta kijött az F és H.
J-ről nem tudok nyilatkozni, de jó nagy kavar lesz itt a számokkal. ;)

Realme GT Master Edition

(#75491) dethroner


dethroner
veterán

Van valahol valami kisérletezési lehetőség, vagy teszt arról hogy a különböző motion plus beállítások miként hatnak a képre és milyen beállításnak mi az eredménye? Tegnap volt jános666 és megcsinált a kalibrálást, bekapcsolta a ledes képtisztaságot, de így még 20 háttérfénnyel is elég sötét bizonyos jeleneteknél.
Szóval az lenne a kérdésem hogy ha a ledes képtisztaság helyett valami más motion plus értéket kapcsolok be, akkor melyikkel járok a legjobban? És ne csak annyit írjatok légyszi hogy elmosódáscsökkentés be, torzításcsökkentés ki :) Van ennek valami tesztje, valami user próba valahol? Mert nincs hozzá meg a szemem gyakorlata hogy mire figyeljek, és mire minden apró dolgot végigveszek és piszkálok, lehet annyira megunom, hogy félúton abbahagyom és úgy marad :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75492) PuMbA válasza dethroner (#75491) üzenetére


PuMbA
titán

Érdekes, mert nekem 12-es háttérfénnyel elég a LED képtisztaság úgy, hogy azért jön be fény az ablakokon :) A Tiszta beállítás adja a legkevesebb módosítást, ezt szokták ajánlani tesztoldalakon is, de jól növeli a mozgásfelbontást :)

[ Szerkesztve ]

(#75493) Thomyyyyy válasza gorog67 (#75433) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Egy mede8er 600-as media lejátszón pl van késleltetés? :D
Idővel lesz media lejátszó és valszeg erősítő is, ami 3D-s de arra még nincs keret, így egy ideiglenes megoldás miatt kérdeztem a hangot. Magyarán megoldható, de gondolom ehhez az kell, hogy ne TrueHD vagy DTS HD hang legyen a 3D-s filmen. Esetleg ha így van azt lekódolja sima DTS 5.1-re a tv? (H6500, H7000)

Tamás

(#75494) kali válasza Thomyyyyy (#75493) üzenetére


kali
legenda

van, ajakszinkron néven állítható automata és manuális módban is.

(#75495) dethroner válasza PuMbA (#75492) üzenetére


dethroner
veterán

Nem azt mondom hogy nem lehet látni, csak annyi hogy van a képen olyan részlet amit jobban is lehetne látni és lehet szeretném is látni jobban. De majd szokom és próbálgatom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75496) Gilthanas válasza Iceman05 (#75453) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Én szintén e két modell között vacilláltam, csak az 55" méretben. Az LG-nek sajnos 115 cm van a két lába között.. (bizony akkora), emiatt a 100 cm széles TV polcomra nem fér fel.

Ilyen Samsung UE55HU6900 TV je van valakinek?
Ha nincs akkor azért tudnátok róla mondani ezt azt? Olvastam róla jót is kevésbé jót is..
Szeretnék rajta grafikai tartalmakat is megjeleníteni és játszani is 4K-ban. Ez a TV IPS paneles?

Az input lag vajon milyen szinten lehet? Ebben a netes adatbázisban sajnos nincs benne.

Élőben több helyen is kerestem, de nem volt kiállítva.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#75497) becsitibi válasza becsitibi (#74335) üzenetére


becsitibi
senior tag

Sziasztok ismét jelentkeznék némi infóval.A samsung központ ki sem küldte a tv-t,csereutalványt adott,viszont ahol vettem a tv-t elektropak.hu,áfacsalás miatt bezárták kb 1,5 hete.Elujságoltam a samsungnak a hírt,azt mondták kell írnom nekik egy levelet hogy mi történt,és akkor ők kiküldenek egy hasonló tv-t.

Dúrva a story mi?

(#75498) nightshadow válasza becsitibi (#75497) üzenetére


nightshadow
veterán

4-5 webáruház érintett: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#75499) McLaca


McLaca
őstag

Sziasztok,

szerintetek lehetséges az, hogy egy firmware frissítés után a TV nagyobb jelerősséget mutasson? Korábban 92 és 98% közt mozgott, most meg 99-100, és fura mód a magasabb frekvenciákon a jobb, eddig viszont pont fordítva volt.

Amiért felmerült a kérdés: Digi a szolgáltató, és a nem túl régóta elérhető 3 új HD csatornája (Cool, Film+, RTLII) időnként hibázik, a kép kis részlete szétesik, blokkosodik. Na, nem dőlök a kardomba a csatornákért, de mégis zavar a dolog, és okozhatja ezt a túl erős jel is. Tudtommal a Digi nem csinált semmit a házban, az egyetlen változás a tv szoftvere. Egyébként az emeleti erősítőtől kb. 22 méter koax kábelen jön a jel, egy megszakítással a bejáratnál (ahol a lakásba a közel 20 éves UPC kábelen érkezik a TV előtti splitterbe, de ezek szerint még az sem gyengíti a jelet eléggé).
Azon gondolkodom, hogy ráteszek még egy splittert próbaképp, a jelet gyengítendő...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#75500) kali válasza becsitibi (#75497) üzenetére


kali
legenda

azoknak lesz igazán durva, akik nem megfelelő (hazai) samsung (gyártói) jótállással vették és csak a vásárlás helyén harcolhatnak majd, már ha ott lesz (még) rá lehetőség...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.