Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) RudY


RudY
addikt

Abszolút igaz, már csak az a nyitott kérdés, hogy melyik gyártó eszmél fel előbb a vevői igények irányában és dob piacra ismét kiváló minőségű megjelenítőket.

(#75602) ecaddsell válasza PuMbA (#75599) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azért ez se rossz:

However, in dark scenes such as scenes with fireworks, a city or planets in space, the JS9500 suffered from the same limitations that every LCD TV does. Despite the fact that this was actually Samsung’s demo, the unnamed OLED and the plasma reproduced dark scenes with better fidelity. The OLED had deeper and more homogeneous blacks, but the most striking difference was how much better shadow details looked on the OLED.

Szóval vsz. azért nem mindenki vett rossz irányt...

(#75603) Flashget válasza RudY (#75601) üzenetére


Flashget
félisten

Jaja hihetetlen igényekkel áll elő az ember...csak nézni szeretnék rajta valamit, bármit. :D

Realme GT Master Edition

(#75604) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!
Ha egy 5.1 es audió erősítőre szeretném rákötni a tv-ét akkor az audio qut ra kell kötnöm igaz? " régebbi fajta nincs optikai kimenet"

Vagy egyáltalán kell elé erősítő ,hogy kijöjjön a hang? Vagy egyből rá lehet kötni a hangfalakat? És ha igen hova dugjam? Mert azt írja a hang beállításnál külső hangszóró is van...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75605) sandró60 válasza Angel2014 (#75604) üzenetére


sandró60
addikt

Abból csak sztereó hang jönki.tehát nem tudod 5.1-ben hallgatni.Erősitő nélkűl gykorlatilag egy sztereó fejhallgató minőség lesz.Az erősitődhöz egy adapter kell ami digitális hangot átalakitja 5.1-es analógra.Az interneten a keresőbe beirod talál több tipust.

[ Szerkesztve ]

(#75606) sandró60 válasza sandró60 (#75605) üzenetére


sandró60
addikt

Az elöző hozzászólásomhoz itt a link [link] Sajnos kis hazánkban elég "borsos"az ára

[ Szerkesztve ]

(#75607) Zitronensaft válasza BBéci (#75597) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Köszi! Mókolással se megy? Szoftveres,esetleg modul csere... régebben külföldi fórumokon mintha láttam volna,hogy ez a tipus volt akinél ment ci+ kártyával..

(#75608) Markyxx


Markyxx
tag

Sziasztok,

Most vásároltam egy 40H6200-ast és arra szeretnék megoldást találni, hogy fülessel Jack dugó ki/be húzkodása nélkül tudjam hallgatni a TV hangját.

Azt már olvastam, hogy ilyen primkó a Samu ebben, hogy mechanikailag lekapcsolja a TV hangszóróját, ha be van dugva a Jack, de mivel naponta kell az esti tévézések miatt fülest használnom ezért nem kényelmes és hosszú távon a jack is feladná szerintem.

Szóval akármelyik portján (pl.: Digitális hang kimenet, RCA, Scart,) valami átalakítóval ki lehet nyerni hangot? Vagy kezel valamilyen Wifis / Bluetooth –os fülest ami lespórolná a nap kettő dugdosást.

Mindenre nyitott vagyok, kinek van tapasztalata?

Köszi előre is.

Honor 90

(#75609) gorog67 válasza Markyxx (#75608) üzenetére


gorog67
aktív tag

A Scart csatlakozón elvileg van hang kimenet is (de csak a tévé hangja jelenik meg rajta) és párszáz forintért van Scart-RCA átalakító. Az már más kérdés, hogy ez meg tud-e hajtani egy fejhallgatót.

(#75610) sandró60 válasza Markyxx (#75608) üzenetére


sandró60
addikt

Az RCA, Scart.csak bemenet-Lehet próbálkozni esetleg a scart-on,de ott se biztos.Sajnos itt a topikban sokan próbálkoztak egyszerű meg oldásal,de nem jött be- én úgy tudom.Marad a digitális kimenet amihez van egyszerű adapter ami ITT nézhető

[ Szerkesztve ]

(#75611) Markyxx válasza sandró60 (#75610) üzenetére


Markyxx
tag

Köszi a válaszokat.

Első körben kitesztelem a Scart to RCA / RCA to Jack átalakításokat. Habár ha a Scart csak bemenet a tv-én, akkor gondolom a kimeneti lábacskák nem lesznek aktívak csak úgy, meglátjuk.

Aztán ott van az átalakító amit írtál, abból találtam kici olcsó megoldást.

[link]

Már csak az a kérdés, hogy így párhuzamosan fog jönni a hang, vagy a TV akkor is lekapcsolja magát ha a Digitális hang kimenetbe lesz dugva valami?

Amúgy meg nem létezik Wifis / Bluetooth-os / USB-s füles amit felismerne ez a csodálatos SMART TV 2015-ben?

Honor 90

(#75612) sandró60 válasza Markyxx (#75611) üzenetére


sandró60
addikt

Igy könnyű,hogy külhonból rendelsz"ócóért".Kicsi kinaiak :D Az elérhető nálunk sajnos minden dupla vagy tripla áron van.Posta költséggel is jóval olcsóbb :D
A tévé hangot arra az időre "nullára"állitod.

[ Szerkesztve ]

(#75613) BBéci válasza Zitronensaft (#75607) üzenetére


BBéci
titán

Feltételezem, hogy nem nagy ügy kicserélni a kártyafogadó egységet, csak valahonnan szerezned kell egy CI+ változatot. Nyugatra már azzal szállították azt a modellt, csak ide, közép-keletre szórták a régebbi változatokat.

(#75611) Markyxx
Optikai kimenet használata esetén le kell halkítani a tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75614) RudY válasza sandró60 (#75612) üzenetére


RudY
addikt

Pár hónapon belül lesz normális áron is, sikerült rábreszélni végre az egyik ismerős importőrt. Természetesen minden követelménynek megfelelően honosítva. Ebben a kategóriában is (nem high-end) normális chipek kerülnek bele (Cirrus Logic és SGMC). Persze külföldi vásárláskor ki lehet fogni ótvaros szutykokat, pl. Cirus Logik :DDD , de az eladónak valószínűleg fogalma sincs róla, hogy mi rejtőzik a dobozkában.

[ Szerkesztve ]

(#75615) Angel2014 válasza sandró60 (#75605) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm!

Elég a stereó is mert van benne prologic dekoder és átalakítja...

De csak úgy sikerült a hangot kiküldenem ,hogy a fejhallgató részhez dugtam. Vagy máshogy is kilehet?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75616) BBéci válasza Angel2014 (#75615) üzenetére


BBéci
titán

Számodra mindegy, hogy valódi 5.1 vagy Pro Logic? :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75617) Angel2014 válasza BBéci (#75616) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt a tv-t H6400 ast egy idős rokonomnak adtam nekik jó így is.

Nyilván nem mindegy én majd veszek egy samsung házimozit hozzá.
Az gondolom optikai kimenettel és digi kábellel jó lesz a hang már.

A hang kérdésben nem tudnál segíteni ,hogy csak fejhallgatón tudom kivinni a hangot vagy lehetséges máshogy is kivinni az erősítő felé.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75618) sandró60 válasza Angel2014 (#75615) üzenetére


sandró60
addikt

A #75611 hozzászólásban van egy link.A kolléga talált egy aránylag olcsó megoldást.Az optikai kimenet átalakitása analógra.

[ Szerkesztve ]

(#75619) Angel2014 válasza sandró60 (#75618) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen de az erősítőmön nincs optikai kimenet vagy azt alakítja át?
Aha látom jó dolog :R és gondolom meg is marad a digitális hang így igaz?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75620) sandró60 válasza Angel2014 (#75619) üzenetére


sandró60
addikt

Tegyük helyre.Az erősitődbe ezen keresztűl megy a hang.Tehát az optikai kábel ebbe az adapterbe kell csatlakoztatni .Az adapter kivezetésére csatlakoztatod az erősitődet(RCA)A legelső hozzászólásomban amit neked irtam már linkeltem az ami 5.1 átviszi a te analóg erősitődbe.Csak annak elég húzós az ára.Ez az utóbbi csak sztereó jelet visz át.

[ Szerkesztve ]

(#75621) Angel2014 válasza sandró60 (#75620) üzenetére


Angel2014
addikt

Azt értem de most nincs pillanatnyilag....rendelnem kell egyet.

Enélkül kérdeztem,hogy lehetséges e..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75622) sandró60 válasza Angel2014 (#75621) üzenetére


sandró60
addikt

Enélkül nem tudod meg oldani.Ez már elég OFF ;)

[ Szerkesztve ]

(#75623) gorog67 válasza Angel2014 (#75621) üzenetére


gorog67
aktív tag

Rád is vonatkozik ez: hsz_75609

(#75624) Angel2014 válasza gorog67 (#75623) üzenetére


Angel2014
addikt

De a scartall nem csak befelé viszed a jelet? Kifelé is jön a tv-ből? Van is itthon ilyenem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75625) sandró60 válasza Angel2014 (#75624) üzenetére


sandró60
addikt

Próba-"cseresznye" :D

[ Szerkesztve ]

(#75626) nismoka válasza Angel2014 (#75617) üzenetére


nismoka
addikt

Scarton ki lehet vinni megfelelő adapterrel (out) de akkor csak a tv adás hangja fog szólni vele, a tv USB média lejátszója pld nem.

[ Szerkesztve ]

(#75627) Angel2014 válasza nismoka (#75626) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm! Annyi elég egy idős embernek,ha csak a tv megy.

Annyiban még nem tudnátok segíteni,hogy mennyibe kerülne a smart remote control távirányító a h6400-hoz?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75628) nightshadow


nightshadow
veterán

Úgy néz ki hogy a 4k-s Blu-ray szabvány nem fogja támogatni a 3D-t és a 48fps-t: [link]

(#75629) koti


koti
tag

Kérem segítsen valaki. Kaptam egy Samsung 22"TD390 Monitor+TV-t. Analóg kábeltv csatornákat kerestettem le vele. Némelyikhez kapott csatornainfót, de általában nem. Szeretném elnevezni a csatornákat, de sajnos nem lehet. A műszaki leírása semmi. Arra gondoltam, mivel látom le lehet meneteni a csatornalistát, hogy hátha van valami csatornalista szerkesztő progi hozzá, ahol megtehetném a csatornák elnevezését. Tehát van valami megoldás. Megköszönném, ha kapnék valami gyors választ esetleg PÜ-ben.

(#75630) RudY válasza nightshadow (#75628) üzenetére


RudY
addikt

Egyre jobb...lehetne, hogy holnap (vagy legalább hétvégén) valami "pozitív" fejlesztést dobj be ide? ;) :D

(#75631) Zitronensaft válasza BBéci (#75613) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Köszönöm,tehát a lényeg hogy létezik ez ci+ támogatással is. Reménykedem,hogy cserélhető a modul,na meg hogy a többi rész egyezik,max a szoftver más...

(#75632) Zitronensaft válasza koti (#75629) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem vagyok nagy szakértő,de úgy tudom az analóg adásnál,ha van az adott csatornának teletextje,akkor onnan szedik a tv-k a csatorna nevet.

(#75633) koti válasza Zitronensaft (#75632) üzenetére


koti
tag

Köszönöm. Igen a teletextből szedi az infót, de sajnos nem minden csatornánál. Közben aztán mégis megtaláltam a manuális csatornaátnevezés módját.

(#75634) Speed limit


Speed limit
tag

Sziasztok

Lenne egy Samsung UE46D7080-as készülékem, ami tegnap este úgy gondolta nem reagál többet a távirányítóra. A tv-n lévő gombokkal tökéletesen működik, de a távirányítóra vagy a telefonra nem reagál. Esetleg valami ötlet? Az én tippem a tv érzékelője.

Köszönöm a segítséget és a válaszokat!

Üdv.
Dani

(#75635) Angel2014 válasza Speed limit (#75634) üzenetére


Angel2014
addikt

Esetleg egy új elem segíthet. :U Próbálj meg szerezni egy biztosan működőt és azzal próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75636) RudY válasza Speed limit (#75634) üzenetére


RudY
addikt

A Factory reset talán segít, de nem tudom, hogy távirányító nélkül hogy lehet megoldani.
Mindenesetre a konnektorból húzd ki pár percre a készüléket, esetenként az is segít(het) észhez térni.

Angel2014
Az elemeket hogy rakja a telefonba/-ra :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#75637) Angel2014 válasza RudY (#75636) üzenetére


Angel2014
addikt

Milyen telefonra? Nem tévedtél el egy kicsit valami telefonos topicban?

Lenne egy Samsung UE46D7080-as készülékem, ami tegnap este úgy gondolta nem reagál többet a távirányítóra. A tv-n lévő gombokkal tökéletesen működik

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75638) RudY válasza Angel2014 (#75637) üzenetére


RudY
addikt

Van tovább is: de a távirányítóra vagy a telefonra nem reagál.

(#75639) Speed limit válasza RudY (#75638) üzenetére


Speed limit
tag

Végig probáltam az összeset, már szoftver frissitést is rá küldtem de sajnos semmi változás :(.
Probáltam már új elemmel, LG G2-3 és S4 Active-val de tojik ez rám :(

(#75640) Angel2014 válasza RudY (#75638) üzenetére


Angel2014
addikt

Nyilván egy ilyen hibának azzal kezdem a kiszűrését amit leírtam. Most már értelek a telefonnal kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75641) leviatan


leviatan
csendes tag

Van egy Samsung 40F6320 tv-m. Kikapcsolt állapotban (stand by? mivel max akkor van kikapcsolva teljesen ha kihúzom a falból) néha halk kattanás hallok az irányából mint amikor kikapcsolom a távirányítóval. Próbáltam figyelni, de nem adott időközönként hanem teljesen véletlenül adja. Általában naponta 1-3 alkalommal hallom. Arra gondoltam, hogy mivel van benne wifi avval "beszélget", de hát ki van kapcsolva. Vagy mitől lehet? Találkoztatok már ilyennel?

(#75642) e.vid válasza leviatan (#75641) üzenetére


e.vid
senior tag

Nekem is van 40F6320 és 55H6200, mindkettőnél előfordul ez, ekkor még az AV is bekapcsol... frissítések letiltva... nem sikerült rájönöm, hogy mi az oka ennek.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#75643) PuMbA válasza leviatan (#75641) üzenetére


PuMbA
titán

A SMART TV-k mindig önállóan működnek és ki tudja, hogy mit csinálnak, az enyém (F6100) nem csinál semmit :) Nem hiába 600MB ezeknél a firmware, valamint titkos a firmware kiadási megjegyzés. LG-nél volt valami perlési buli, hogy a tudtuk nélkül gyűjtött adatokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75644) Tegla80 válasza PuMbA (#75643) üzenetére


Tegla80
addikt

Nalam alapban minden ilyen ficsor off miota eloszor bekapcsoltam. (FW frissites es nezesi szokas elemzo/kuldo is off)
Nemreg szobakerult a "dicovery" ficsor a Sony topic-ban. (beirsz egy szót es dob ra infokat,egyebb dolgokat).Gondoltam megnezem,h mirol is beszelnek....
menuben odanavigaltam,beirom a "prohardver" szot azt ok.
Erre jon egy ablak,amiben x oldal szoveg lapul...
Nem terek ki ra,de tenyleg atfutottam mert magyarul van,de a lenyeget leirom sac/kb.
kismillio dolgot figyel,elemez,rogzit es elkuld....amibe az osszes taviranyito vagy billenytyu leutes is benne van. Nah koszi.
Szoval nem probaltam ki.....lehet a netet is meg kellene vonni a tv-tol.
:U
Nezzetek ra,tuti a samu is irja valahol....mert valszeg elso uzembehejezeskor egy "ok" al siman atlepte sok tulaj.

Sony® & PlayStation®

(#75645) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok,

Találtam egy elég gonosz tesztvideót 4K TV-re. Tüzijáték fekete hátteren. Ha valami megizzaszthatja a panelt akkor az ez. Gyors, világító/villogó mozgás, fekete hátteren. Még nem tudtam megnézni, mert munkahelyemen vagyok, de ezt rádugnám egy boltban a kiszemelt 4K TV-re.

[link]

Ez egy Skyfall trailer 4K-ban szintén sok gyors mozgással: [link]

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#75646) RudY válasza Gilthanas (#75645) üzenetére


RudY
addikt

Ez leginkább a TV médialejátszóját izzasztja meg, de azt viszont rendesen, ha szaggatás nélkül lejátszaná (amit kétlek) azonnal vedd meg :K

(#75647) devil-k válasza Gilthanas (#75645) üzenetére


devil-k
nagyúr

Natív 4K film + 4K lejátszó és 4K TV.

Addig felesleges bármit is ellenőrizni és tesztelni, mert csak önámítás, főleg, hogyha a beépített lejátszójáról van szó.

- mozi bolondéria -

(#75648) Tegla80 válasza devil-k (#75647) üzenetére


Tegla80
addikt

Gonosz vagy... Meg a remenyt sem hagytad meg neki,h oruljon picit.... :DDD
Viszont
realisan nezve igazad van. ;)

Sony® & PlayStation®

(#75649) Gilthanas válasza devil-k (#75647) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Arra gondoltam, hogy azért csak többet mutat arról, hogy a TV 4K-ban a gyors mozgással, hogy bírkozik meg, mint a gyönyörű, szinte álló természetfilmes jelenetekkel, ahol még csak egy gazella sem fut.. :)

Mert több helyről olvastam, hogy 4K esetében gyors mozgásnál bomlik a felbontás kicsit.

Rudy: megírom ha lejátszotta :) (és a típust is). Amúgy a boltban szintén USB stickről megy a 4K nak tűnő content.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#75650) devil-k válasza Tegla80 (#75648) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy gonosz vagyok egy picit, de nem akarom, hogy bárki félrevezesse magát, esetleg másokat! :)

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.